Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77551) #86564352 válasza Norbi887 (#77548) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem ne csinálj semmit, nem érdemes megint újratenni ha amúgy jól működik és naprakész. Megvárod az esedékes build frissítést és kész.

(#77552) Norbi887 válasza #86564352 (#77551) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Azóta rápróbáltam újra, úgynézki feltette, nem irt ki hibát rá ;)
Gondolom az update vacakolt, nem a windowsom ezek szerint, ugye?

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#77553) vlevi válasza #86564352 (#77541) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor már legyen május 4, úgyis az a nap a star wars day.
May the fourth be with you :D

Csunya, még letisztult dologhoz: kevés rondabb dolgot láttam, mint a Windows phone felülete, ahol fekete alapon sötétkék a gyári szín összeállítás...

(#77554) King Unique válasza Norbi887 (#77548) üzenetére


King Unique
titán

Ez "csak" a Windows Defender antivírus platform frissítése. Ha elsőre nem sikerül, akkor meg lehet próbálni a gépházban a beépített Windows Update hibaelhárító futtatását, vagy egy restart után újrapróbálni stb. Ha időközben megoldódott, akkor nyilván nem téma. Amúgy az engine verziójának frissítése volt a legutóbbi eset kapcsán a lényeg.

Nálam egyébként több gépre is felment hiba nélkül és frissült az ügyfélprogram verziója. Ahol gond volt vele, az egy külső programmal kreált Windows To Go telepítés. De annál mondjuk a Windows Defender biztonsági központ folyamatosan ugat egy hibás eszközillesztő miatt és lehet azért nem engedi. Ezt leszámítva egyéb gond nincsen és a motor frissült az új verzióra, valamint a többi frissítés is simán felment.

[ Szerkesztve ]

(#77555) TRob1 válasza Geth (#77550) üzenetére


TRob1
veterán

Na azt azért már tudhatod hogy a "stabil" a win10 történetében több gondot okozott eddig mint a "nem stabil". :P

¤ R'n'R ¤

(#77556) Geth válasza TRob1 (#77555) üzenetére


Geth
addikt

Ez aztán érv... fejlesztő vagy?

(#77557) TRob1 válasza Geth (#77556) üzenetére


TRob1
veterán

Itt nincs érv, csak tény. És miért is kell fejlesztőnek lenni ahhoz hogy tudjam mik történtek eddig a majd 3 év alatt? :F

" a stabil jobb minőségű, mint egy IP" - Azért volt már Update visszavonás kb kiadás után 1 hét múlva? Azért okoztak világszerte kékhalálokat az updatek? Azért volt hogy lejött a féléves nagy upgrade és rögtön jött egy összegző is rá? … stb. stb. Ebből mind látszik mennyire is stabil egy stabil nevű, de közel sem stabil kiadás. De hagyjuk is ha nem érted, vagy nem látod ezt.

(#77558) Kékes525:
Tehát kevesebbet mint amennyi időt belefeccöltél az elcseszésbe? :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#77558) Kékes525 válasza TRob1 (#77549) üzenetére


Kékes525
félisten

Nyugi, csak fél órát élt. :D

(#77557) TRob1

Próbálkozok, mert a túlzott fehérség változatlanul nem tetszik.

(#77559) Syl :O

Az az igazság, hogy az XP felületre volt állítva. Azok voltak a szép idő. A családban még van egy XP is....

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77559) Syl válasza Kékes525 (#77558) üzenetére


Syl
nagyúr

De azért visszasírod a Win7 klasszikus felületét ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#77560) #86564352 válasza vlevi (#77553) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jaja mindegy már ha átcsúszik májusra. Eddig se voltak olyan pontosak:

1507 July 29 2015
1511 November 10 2015
1607 August 2 2016
1703 April 5 2017
1709 October 17 2017
1803 ???

Tehát csak az első kettőnél egyezett a build szám és év-hónap. Gondolom azon múlik a build száma belsőleg mikor véglegesítik a kódot, aztán a megjelenés már más tészta.

A Windows Phone legalább újítást hozott az ios-android ikonrács mellé. Volt Lumiám, eleinte tetszett. Nem tetszett a gyári összeállítás? Variálhattad fehér-zöldre például, később átlászóvá is.

Ízlésről kár vitatkozni, nálam Kékes topiktárs összeállítása átlépte az egészségügyi határértéket és 18 éven aluliaknak nem ajánlanám azt a horrort, mégis ha neki jó egészségére. Lehet ő az én minimáltól lenne rosszul :)

[ Szerkesztve ]

(#77561) core i7


core i7
addikt

Akkor ma már nem jelenik meg Az Ablakok 10 1803 build? :(

[ Szerkesztve ]

(#77562) Geth válasza TRob1 (#77557) üzenetére


Geth
addikt

Amiket Te írtál abban sem volt semmi számszerűsítés (az nem az, hogy odaírod, hogy tény).
Amit Te mondasz abból az következik, hogy tökfelesleges megjelölni egy verziót stabilnak, mert semmiben nem különbözik egy nem megjelölt verziótól, minden verzió egyformán jó/rossz. Ezt én nem kajolom be.
Van olyan szoftver amit így fejlesztenek, hívják rolling release-nek is.
(Gondolom ha használsz ilyen kiadású szoftvert, Te commitonként upgradeled/fordítod :DDD )
Általában az OS-ek, kernelek, stb. nem ilyenek (a Win sem).
Akkor jelölnek meg egy verziót stabilnak, amikor az előre lefektett metrikáknak megfelel, az előírt teszteken átmegy (ez közel sem azt jelenti, hogy nincs olyan teszt, amin elbukna!), és nem történt katasztrófa tesztkörnyezeteken/nem kaptak ilyen visszajelzést. Engedd meg nekem, de szerintem nagyobb merítésből mérnek ők, mint Te. Az, hogy Te nem teszel különbséget a stabil/nem stabil között, az a Te dolgod :)
Igyekeznek az Insidereknek is olyan verziót adni, amiben azért nincs orbitális hiba, hiszen velük sem akarnak kiszúrni. Vannak ismert hibák, és ezek közül van olyan, amivel nem éri meg kiadni.

Persze, hogy voltak visszavont updatek. Voltak kihagyott buildek az Insider programban? Voltak, néha nagyobb kihagyások is vannak. Csak tipp, de előbbiből kevesebb volt :)

(#77563) vlevi válasza Kékes525 (#77558) üzenetére


vlevi
nagyúr

"hogy az XP felületre volt állítva"
Sokan még mindíg a Win95, Win98-as témát használják, nem is az XP-t. hetesen is.
98 : [link]

XP : [link]

Én nem vagyok ennyire megrögzött retrómániás, elfogadom, hogy egy adott rendszerhez ezt a kinézetet találták ki, még, ha adott esetben nem is tetszik annyira.
Nem kezdem el széjjelszabni a win10 megjelenését, csak azért, hogy kicsit más legyen. Feleslegesnek érzem ebbe energiált beleölni, amikor sokkal jobbat úgysem tudok csinálni.
Így vagyok a Linuxxal is. Nem jön be, akkor, ahelyett, hogy megpróbálnám orrbaszájba átszabni, inkább keresek másik disztrót, vagy visszatérek windowsra.

(#77564) csixy válasza vlevi (#77563) üzenetére


csixy
addikt

Az azért számít, hogy ha a háttér sötét és a betűk világosak az kíméli a monitort , energiát, szemet , sőt CRT esetén kevesebb Rtg sugár terhelést jelent és kevesebb esti fogmegfájdulást. ... Csak az benne a furi, hogy az életben megszokott szitunak pont az ellentettje ez így és egyáltalán nem biztos, hogy ez pszihikailag egészséges.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#77565) Doky586 válasza csixy (#77545) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt is érdemes tudni, hogy a M$ a "Windows" alatt azt érti amit mi 'dobozos' verziónak nevezünk, nem a továbbértékesített verziót (főleg gyártók, gép összerakók részére) amit mi 'OEM' verziónak nevezünk.. :B

(#77566) Cs1csó válasza csixy (#77564) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DD Meg is érdemli aki CRT monitort használ.

(#77567) Borisz76 válasza vlevi (#77563) üzenetére


Borisz76
veterán

Szintén zenész.....
Pár nap \ hét alatt megszokom az új felületet.
Max lecserélem a háttérképet egy családi fotóra.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#77568) csixy válasza Doky586 (#77565) üzenetére


csixy
addikt

Jó-jó, DE működik!! A nagyfőnöknek meg az a lényeg, hogy ez legyen és ne a linux , ugyanez a helyzet a refurbished verzióval is, az is csak egy ürügy a félárra és még kapsz hozzá egy ócskavasat is amire tehetsz max egy lubuntut .

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#77569) vlevi válasza csixy (#77564) üzenetére


vlevi
nagyúr

Megoszlanak a vélemények.
Energiát sememmyivel sem igényel kevesebbet, mert a háttérvilágítás mértéke konstans. Kivéve persze az OLED kijelzőt.
CRT-nél sem hiszem, hogy a katódsugárcső mérhetően kevesebbet fogyasztana fekete kép esetén.
Az olvashatóság viszont szerintem rosszabb fekete alapon fehér szöveggel.
Ettől függetlenül, van, amikor én is sötét témát használok, de inkább csak telefonon.
Megpróbáltam pl. Visual Studioban sötét szerkesztőt használni, de, amikor elindult az alkalmazás, és bejött a fehér oldal, az felért egy atomvillanással. Szóval inkább világos témázgatás...

Win10-re pedig létezik ez az éjszakai háttérfény, ami besárgítja a képet, elvileg az éjszakai olvasáshoz ez jobb, mint a fehér, ami úgy alapvetően inkább kékesfehér.
De, sok szónak is sok a vége, a PH fórum barnás színárnyalata tökéletes éjszakai olvasáshoz is, el sem megyek erről az oldalról :)

(#77570) Cs1csó válasza Kékes525 (#77558) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, ezt ismered: Flux? A windows 10 éjszakai fény funkciójánál stabilabb - az néha nem kapcsol be stb. Nagyon kedvelem naplemente után 3400K a fényerő nagyon kellemes. De nappal sem a max 6500K-n van hanem 5000K-n. Kellően tompítja az erős kontrasztot.

(#77571) Kékes525 válasza vlevi (#77563) üzenetére


Kékes525
félisten

(#77563) vlevi

Pár órát foglalkoztam vele. Az nem sok.

(#77570) csicso82

Nem ismertem, kipróbálom. :)

Mindenkihez.

Ez mi? Elkészítettem egy lemezképet, sikeres volt, csináltam hozzá egy indító CD-t, az is sikerült, majd kiléptem gépházból. Visszatérve ez fogadott:

Rendszer újraindítás után pedig ezt látom:

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77572) Syl válasza Kékes525 (#77571) üzenetére


Syl
nagyúr

Minek erőlteted azt a vackot? Van kismillió jobbnál-jobb alternatíva. :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#77573) #86564352 válasza Kékes525 (#77571) üzenetére


#86564352
törölt tag

Kód alapján lehet keresgélni, ilyen ki tudja miért "belső hibák" miatt nem foglalkoznak már ezzel a funkcióval és biztonsági mentésre szakosodott cégek programjait javasolják hivatalosan is. Képzeld el baj esetén visszaállításkor dob ki ilyet!

(A visszaállítási pontok funkció története is vegyes, sokaknál jól jött, sokaknál nem segített. Alapból már az sincs bekapcsolva.)

Nem pont te kérdezted a napokban? Írtuk többen is a Macrium vagy Acronis stb. mind megbízhatóbb lemezkép mentésekre. Windows saját eszközeiből inkább csak a File History ajánlható, de az rendszerképet nem tud csak mappákat.

(ha a beépített kékfényszűrés nem elég, az említett flux helyett én a sunset screen programot használtam, az is egy javaslat)

[ Szerkesztve ]

(#77574) Cs1csó válasza #86564352 (#77573) üzenetére


Cs1csó
félisten

A beépített jó lenne, amikor működik akkor megfelelő, de sajnos sokszor egyszerűen FELEJT. Csinálok egy gép újraindítást (mondjuk már naplemente után) és nem kapcsol be. Pedig még újraindítás előtt naplementekor bekapcsolt automatikusan. A Sunsetscreen is kiváló de anno az alterantiveto alapján választottam és kezdtem el használni F.lux 762 kedvelés vs. Sunsetscreen 29 és mivel bevált nem próbálgattam a többit.

(#77575) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Windows 10-el vásárolt laptopom, szeretném újratelepíteni, tud valaki valami jó leírást, hogy hogy kell lemez nélkül, OEM-es windows 10-et újratenni?

(#77576) Graphics válasza RedHarlow (#77575) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Letöltöd az ISO-t, csinálsz egy, telepítő pendriveot, és újratelepítés

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#77577) King Unique válasza RedHarlow (#77575) üzenetére


King Unique
titán

Attól függ mit akarsz csinálni. Ha egy sima resetet telepítési adathordozó nélkül, akkor ott van a gépházban a gép alaphelyzetbe állítása opció. Illetve az előtelepített laptopoknál általában szokott lenni gyári revocery partíció és a visszaállításhoz külön nyomógomb és gyári szoftver.

Ha a teljes és tiszta újratelepítés a cél, akkor ahhoz már kelleni fog egy telepítési adathordozó. De gondolom egy szabad pendrive csak akad ilyen célra és a lemezképfájl letöltése és kiírása sem okozhat különösebb problémát. Ehhez az topik összefoglalójában, de pl. ebben a hozzászólásban is van segítség. Az újratelepítésnél amúgy termékkulcsot sem muszáj majd megadni, mert automatikusan beaktiválódik a rendszer. Az előtelepített gépeknél amúgy is az UEFI-ből olvassa ki a termékkulcsot. Illetve anélkül is menne, mert ha 1x telepítve lett azon a hardveren, akkor regisztrálásra került a hardverazonosító és az ahhoz társított Windows 10-kiadás.

[ Szerkesztve ]

(#77578) Zotya84 válasza RedHarlow (#77575) üzenetére


Zotya84
őstag

Esetleg letöltöd a MS oldalálról az MCT-t (ami megcsinálja neked az iso letöltését), és úgy frissítesz rá egyet,h ogy nem tartasz meg semmit. Az is tiszta telepítést eredményez. Igaz a gyári recovery cuccot így sem törlöd.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#77579) RedHarlow válasza King Unique (#77577) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Lemezzel/pendriveal már jópárszor telepítettem újra windowst, azonban 2 éve egy OEM-es laptopnál nem sikerült lemezzes telepítés után visszaaktiválnom a windowst, szerintem azért mert a partíciók kiválasztásakor töröltem minden partíciót közte a recovery-t is. Ezért félek most hozzányúlni a saját OEM-es Windows 10-emhez is. 2 éve használom a gépet és szeretnék egy szép tiszta, üres C partíciót. Mi a különbség a gyári visszaállítás és a lemezes újratelepítés között?

(#77580) King Unique válasza RedHarlow (#77579) üzenetére


King Unique
titán

Ha a licencnek megfelelő kiadással (pl. Home/Pro) történt az újratelepítés és megfelelő termékkulcs lett megadva / kiolvasta az UEFI-ből / hardverazonosító alapján regisztrálta, akkor normál esetben működnie kell az újraaktiválásnak. Ha törlöd a lemezen a gyári recovery partíciót, elvileg akkor is. Illetve akkor csak a gyári recovery opció szűnik meg. De mondjuk ennyi erővel akár le is lehetne menteni előtte a jelenlegi rendszert és a szükséges partíciókat egy lemezképfájlba pl. a Macrium Reflect és társai programokkal. Ha egy teljesen "tiszta" rendszert akarsz a gyártó által esetlegesen előtelepített programok nélkül, akkor a teljes újratelepítés a biztosabb megoldás. Ami elvileg nem jár garanciavesztéssel egy ilyen előtelepített gépnél, de erre akár rá is lehetne kérdezni a laptop topikjában.

[ Szerkesztve ]

(#77581) #86564352 válasza Cs1csó (#77574) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nálam fordítva, nagyon ritkán azt vettem észre reggel nem kapcsol ki. Értesítési központba beraktam a gombját, ha gyorsan kellene. Szerencsére nagyon ritka amikor az automatikus váltás nem jó.

(#77582) Cs1csó válasza #86564352 (#77581) üzenetére


Cs1csó
félisten

Detto - én is bettem oda az ikonját - ahogy így olvasom ilyen is volt, egyszerűen nem működik konzisztensen, ez egy ilyen egyszerű programnál elfogadhatatlan.

Magam részéről amúgy is úgy vagyok a "windows"-al hogy CSAK mint OPERÁCIÓS rendszer tekintek rá, azaz igyekszem minden lehetséges opcióra külső programot használni:
- az UWP-s számológépe helyett a CALCUTE nevű progit használom
- Defender helyett Avast

Egyedül a lemezkép olvasója (anno daemon tools majd clone drive) az amit használok, de még ennél is találkoztam anomáliával : egymás után csaklakoztattam több lemezképet és a lemezkép ikonja mindegyiknél az elsőt adta be - beragadt vagy ilyesmi -

Ameddig játszom (esetleg munka) PC-n addig marad is a windows aztán irány valami linux.

(#77583) Doky586 válasza #86564352 (#77541) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem meg április 31.-én... :DD

Vannak akik alig várják már a friss win megjelenését, mások meg még a frissítéseket is letiltják hogy ne változzon semmi. Úgyhogy ezen két szélsőség közt őrlődünk. :U

(#77584) Cs1csó válasza Doky586 (#77583) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megjegyzem az O&O ShutUp10 segítségével az UPGRADE-et én is letiltottam (miközben persze várom hogy megjelenjen) de majd TISZTA telepítéssel akarom telepíteni.

Most esett le : az április csak 30 napos. :DD

[ Szerkesztve ]

(#77585) csixy


csixy
addikt

Még mindig van autoexec.bat meg confyg.sys a 32 bites verzióban. Vajon minek?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#77586) Kékes525 válasza Syl (#77572) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#77573) twofatcat + (#77574) csicso82

Igazatok van, de azért elvárná az ember, hogy egy frissen telepített rendszer ilyen hibákat ne vétsen. Ha hibás egy programrész, akkor már rég ki kellett volna javítaniuk, vagy ki kellett volna venniük a rendszerből, mert ez így csak a felhasználó szívatása és negatív reklám a Microsoftnak, ami enélkül is van bőségesen.

A fájlok automatikus biztonsági mentését érdemes használni? Ez rendesen szokott működni?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77587) Kékes525 válasza Kékes525 (#77586) üzenetére


Kékes525
félisten

Beállítottam a Macriumot alapértelmezés szerinti differenciál mentésre, elkészült az első mentés + csináltam hozzá egy indító DVD-t is. Egész rendesen tömörít (medium).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77588) laszlohu


laszlohu
addikt

Felment a 402 - es végű frissítés, sajnos előfordul, hogy kattintok valahova, és nem reagál, majd újra kell kattintani,

(#77589) thesound


thesound
őstag

Ha veszek egy ilyet: Microsoft Windows 10 Home 64bit HUN (1 User) KW9-00135 akkor ennek értelmében vihetem tovább ahová akarom?

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#77590) #86564352 válasza Kékes525 (#77586) üzenetére


#86564352
törölt tag

Legalább van rá hibakód. A híres "Something happened" hibaüzenettel még nem találkoztál? :)
Nincs tökéletes szoftver, egy friss telepítés eseménynaplója sem üres. Egyszerűen arról van szó rengeteg hardverkombinációra települ a Windows még több driver és csillagok állása kombinációval, többszáz millió esetből valamilyen hiba ha mindössze 0,2%-ot érint az is nagy minta lesz! Mert olyan elterjedt a Windows.

Szerintem szívesen kiszórnák a legacy cuccokat és faragni a rendszeren, ha nem lenne nagy ellenállás user oldalról. Lehet a jövőben majd alapból Windows Media Player, Internet Explorer, Paint és a többi régi dolog nem is fog települni. A Win előnye mindig a kompatibilitás és hosszú élet volt, a Win10-nél is hatalmas dolog még 10 éves Core 2 Duo gépekre is fel lehet tenni.

A File History újabb dolog, nekem még nem volt rá különösebb panaszom. Mentés és visszaállítás is működött rendesen amikor kellett.

(#77591) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!

Naponta felugrik nekem ez a hibaablak önmagától:

Különösebb probléma nincs, minden működik tovább, semmi nem omlik össze, de fogalmam sincs hogy melyik program írja ezt ki. Természetesen utánanéztem, ha egy program használata közben ugrott fel embereknek, akkor programtól függően dll-ekkel kezdtek szórakozni. Nekem viszont üresjárat mellett is felugrik, nem tudom melyik programhoz tartozik az ablak. Ez kideríthető valahogy?

4 8 15 16 23 42

(#77592) Zotya84 válasza tonyrulez (#77591) üzenetére


Zotya84
őstag

Egy ilyen hibaüzenetnek legalább az Alkamazás-eseménynaplóban meg kell jelennie hibaüzenetként, ott biztos találsz róla több infót. (Winkey+X->Számítógép-kezelés->Eseménynapló->Alkalmazás)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#77593) Geth válasza tonyrulez (#77591) üzenetére


Geth
addikt

Process Explorerben van "célkereszt", amivel kideríthető, hogy egy ablak melyik processhez tartozik.
Persze ez nem mindenkor segít, például ha az OS-é az adott ablak, akkor nem derül ki mi váltotta ki :)
Ilyenkor én a Process Monitorhoz szoktam fordulni, ott a tenger üzenet között megtalálhatóak a részletek, csak jól kell szűrni :)

(#77594) Kékes525 válasza #86564352 (#77590) üzenetére


Kékes525
félisten

"A híres "Something happened" hibaüzenettel még nem találkoztál? "

Még ezzel nem találkoztam. :D

Amúgy teljesen egyetértek azzal, amit írtál. De azért bosszantó, ha velem történik meg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77595) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ferleségem kapott egy céges Latitude 5480 notebook-ot, i7 proceszorral.
Viszont csak kb. 250 GB-os SSD van benne.
Mit csinálnátok ez esetben, mivel kicsit szűkös a tárhely:
néha lementeni a dolgokat külső merevlemezre
vagy
folyamatosan csatlakoztatni egy külső merevlemezt, s mindent erre menteni munka közben?

(#77596) Zotya84 válasza GEPESZ66 (#77595) üzenetére


Zotya84
őstag

Én egy NAS-t preferálnék, de anékül erősen az döntené el, hogy melyik megoldást válasszam, hogy mennyire tartok a külső merevlemez használata során bekövetkező balesetek miatti adatvesztéstől.

Esetleg még, ha van benne, az ODD helyére rakatnék egy HDD-t, és akkor külső lemez se lenne égetően fontos.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#77597) #86564352 válasza GEPESZ66 (#77595) üzenetére


#86564352
törölt tag

SSD, külső meghajtó és felhő. Így három helyen az adatok, nagyon nagy pech kellene adatvesztéshez.

(#77598) Doky586 válasza GEPESZ66 (#77595) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Előszöris ránéznék mitől szűkös a hely.

(#77599) GEPESZ66 válasza Doky586 (#77598) üzenetére


GEPESZ66
veterán

190GB a szabad, még nem mentettünk rá semmit.
Így, ha úgy vesszük nem kicsi, nem játszik rajta.

(#77600) tordaitibi válasza GEPESZ66 (#77599) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

64G mmc mini pc-kel vagyok korbeveve melohelyen, otthon, fiamnal stb. Elvagyunk rajta, nem is tudom mit kezdenenk 250G tarhellyel. :)
Az igaz, nem laptop, mindegyiknek van valamilyen kulso usb vinyo, nas stb. de ezeken a nagyobb allomanyok tarolodnak, zommel filmek.
Maga a win kisebb rendszeres karbantartassal vigan elvan 20 giga alatt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.