Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77151) --Disztroj-- válasza Sub-ZeRo (#77150) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

egy hónapos az alaplap. frankón merült elem kerül bele?

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#77152) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt


Előzmények :W [link]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#77153) Zotya84 válasza --Disztroj-- (#77151) üzenetére


Zotya84
őstag

Gigabyte AM4 fóruma eleinte tele volt UEFI-hibákkal, amiket egy készlet túl nagy feszültséggel belekerülő CMOS elem okozott, mint az kiderült. (A CR2032-k, amiket kaptak, több, mint 3V-t nyújtottak, ennek következtében kikapcsolt állapotban sok beállítás veszett/sérült, aztán valaki kipróbálta másmilyen CR2032-vel, és azóta ezek úgy nagyjából megszűntek.)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#77154) Cs1csó válasza janos1988 (#77136) üzenetére


Cs1csó
félisten

Telepítésnél nem kell lehúzni a HDD-t ahogy quailstorm írta sajnos a HDD-d előrébb van rangsorolva, Az adataidat mentsd le egy külső eszközre utána cseréld meg a két eszközt a csatlakozásnál és utána telepítsd. Amikor eljutsz a telepítésnél ehhez a választóképernyőhöz:

Akkor válaszd az "EGYÉNI" opciót és utána mindkét lemezen törölj minden partíciót addig ameddig mindkét lemezt egészben látod Kattints az SSD-re új patició létrehozás és az egészet egybehagyva létrehozol egyet majd kattints a HDD-re és azt is formázd de maradjon egyben. Majd az SSD-t kijelölve indítod a telepítést és kész, ha működik a dolog és jól csináltad ezt kell majd látnod.

Én mindig tiszta telepítéssel rakom újra a rendszert az SSD-n de mivel nálam rendben van a HDD ezért a telepítésnél az EGYÉNI opció után csak a "0"-as lemez azaz az SSD particióit törlöm ami a HDD-hez tartozik azt (a HDD az "1"-es lemez) úgy hagyom és az SSD-re kiválasztva folytatom a telepítést.

(#77155) --Disztroj-- válasza Zotya84 (#77153) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

A biosban minden klappol, csak ez az egy gondom van perpill.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#77156) spiritex


spiritex
veterán

Kérnék szépen bevált tanácsot, megoldási ötletet a win update megbízható és működő tiltására. Nekem az is jó, ha valami program indul a win-nel és minden boot után elvégzi a szolgáltatások és ütemezések tiltását, amik folyton újraindulnak...
Hónapokig működött az, hogy Metered-re állítottam a wifi-t, de a "kedves" valahogy kikapcsolta ezt az opciót, és miközben mobilneten voltam, elkezdte letölteni a 6GB-os frissítést! :W Tényleg elegem van már az erőszakosságából, ha nem tudom tiltani a frissítést az lesz a vége, hogy leszedem, és megy fel a helyére a 8.1.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#77157) Cs1csó válasza spiritex (#77156) üzenetére


Cs1csó
félisten

O&O ShutUp10. Ezzel le tudsz tiltani számos dolgot: telemetriát, win update-t stb.

Ha valamelyik opcióval nem vagy tisztában nyugodtan írj rám privátban ha gondolod már alaposan átrágtam magam mindegyik opción.
Maradj a windows 10-nél jobb mint a 8 vagy 8.1

[ Szerkesztve ]

(#77158) spiritex válasza Cs1csó (#77157) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi szépen! És ezt be kell tenni a startup-ba, hogy mindig elinduljon és őrizze a tiltásokat, ha a Win visszaállítana ezt-azt? Mert úgy olvasom nem is kell installálni...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#77159) Doky586 válasza Cs1csó (#77154) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"mindkét lemezen törölj minden partíciót"

Nem egy kényelmes módszer.. :))
Főleg hogy a másik lemez jellemzően tele van adattal, mentett dolgokkal..

Ezen kívül nem is ettől függ a bootsorrend.

(#77160) Sub-ZeRo válasza --Disztroj-- (#77151) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az hogy mikor vetted, meg mikor készítették a lapot és mikori elem került bele, három különböző dolog.
Szóval cseréld ki az elemet és nézd meg úgy mit mutat. :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#77161) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. W10 x64-nél van valakinek valami ötlete, hogy miért teker közel 100%-on a HDD? Alig pár MB/s-el használja pár alkalmazás. Nem megy frissítés, vírusirtót kilőttem(Avast). :R

Vírusirtás, malware irtás, HDD check már volt.

[ Szerkesztve ]

(#77162) Zotya84 válasza KaiotEch (#77161) üzenetére


Zotya84
őstag

A wsappx az Áruházas alkalmazások frissítése közben szokta fogni az erőforrásokat. Főleg, hogy a sok kéretlen app rohadt sok helyet foglal a gépen, s nagyon sok kicsi fájlból állnak, így a legtöbbször kis adatátviteli tempóhoz is nagy terhelés jelentkezik. Főleg HDD-n, SSD-t annyira nem nyírja, mert az ezt a fajta terhelést jobban bírja.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#77163) Cs1csó válasza spiritex (#77158) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem ez egy portable cucc, elindítod letiltod amit akarasz (nálam mivel offline fiókon vagyok és nincs onedrive-om sem és egy UWP-s appot sem használok) ezért 4 kivételév minden tiltva van (nekem nincs bajom az update-el úgyhogy nálam 4-ből 3 az.


Ezt azért hagytam meg mert pl. ha a qbittorrent letöltött valamit akkor hangjelzéssel és értesítéssel is jelzi amúgy nem, de a win UPGRADE-et letiltottam mivel az új buildet majd TISZTA telepítéssel fogom feltenni.

Tehát amint kiválasztottad mint tiltasz le, kérni fog egy újraindítást ezután ha felállt a rendszer újra futtasd ekkor jelzi hogy van ami visszaállt ezt újra kikapcsolod (ez egy telemetria lesz) és kész,ekkor már nem fog kérni újraindítást de csinálhatsz egyet és újra futtatva a progit már nem lesz olyan ami visszakapcsol.

Ajánlott windows update-ek után újra futtatni mert ilyenkor visszaállhat egy két dolog alap állapotra de nálam ez nem történt meg, konkrétan a múlt heti patch kedd után sem történt változás.

Portable cucc, annyi hogy változtatások után létrehoz egy .ini fájlt a változásokról, közvetlenül a fájl mellé.

Mivel a windows defendert-t és a smart screent is letiltottam ezért a tálcán lévő windows biztonsági központ ikon hibát jelez - ugye kikapcsolt modulokat - ekkor menj az ikonra megnyitás és utána kattint a hibát jelző modulnál bezárásra vagy hozzáadásra (érdekes de rendszerenként eltérő volt ez az opció ) és az ikonon újra zöld pipa lesz. Avast free-t használok nem kell se smart screen se defender.

[ Szerkesztve ]

(#77164) KaiotEch válasza Zotya84 (#77162) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Áhá, hát elég rohadék. Na most úgy tűnik helyreállt(ezek szerint mégis valamit csinált), mert beesett 20%-ra. Köszi a helpet!

U.I.: Sosem szerettem, de most még jobban utálom a W10-et! :P

(#77165) spiritex válasza Cs1csó (#77163) üzenetére


spiritex
veterán

Hát mit is mondjak? Nagyon köszönöm a részletes segítséget!!! :R
Régóta kínoz már a dolog, mert sokszor a procit is pörgeti, amikor dolgoznék, múltkor rohantam volna valahova a laptoppal, akksi 13%-on, kapcsolnám ki, mire kiírja, hogy ő most frissít és nehogy kikapcsoljam, de 6GB-ot akar leszedni és ez sok-sok óra lesz..., stb. Nem érdekelt, kinyomtam hosszan tartva, mint állat, szerencsére nem lett baja a rendszernek.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#77166) Zotya84 válasza KaiotEch (#77164) üzenetére


Zotya84
őstag

Ezt a 8-as Store is így csinálta, csak ott még nem tudtad, mert simán elrejtette előled a trustedinstaller vagy épp az svchost folyamata. ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#77167) laszlohu


laszlohu
addikt

Amit annyira vártam az 1803 - as release - el, az kiderült, hogy már benne van az 1709 - esben:

[link]

Windows update - ből kell elindulni - majd Kézbesítésoptimalizálás - speciális beállítások-

frissítés letöltési, feltöltési korlátozás - pipa be

[ Szerkesztve ]

(#77168) Kékes525


Kékes525
félisten

Nagyon tele van a t@köm a windowsossal. Milyen jogon változtatja meg azt, amit egyszer már beállítottam? Az alapértelmezett programok beállításánál is trükköznöm kellett, most az jónak tűnik. Viszont hiába állítom be a képernyő kikapcsolását "Soha"-ra, visszakapcsolja 20 percre egy idő után. :W

Mit kel tennem, hogy ehhez ne nyúljon legközelebb, ha erre állítom?

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77169) Cs1csó válasza Doky586 (#77159) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elolvastam ezt is [link]
Ezt ismertem, de a boot sorrendet fizikailag is előnybe részesített portokról nem de a lényeg hogy a HDD-n akkor fölöslegesek azok a pariticiók amik egy rendszermeghajtóra kellenek gondolom akkor csak azokat törölve és egyesítve is meg lehet oldani.

Kékes525

Az energiagazdálkodást én a vezérlőpult - energiagazdálkodási lehetőségek-en belül szoktam megváltoztatni. nem a gépházon belül.

[ Szerkesztve ]

(#77170) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez a cucc milyen műveletet végez?

Mert igen csak terhelgeti a procit

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#77171) Doky586 válasza Cs1csó (#77169) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem particionálnék újra egy 931 GB lemezt hogy nyerjek 0.5 GB -ot.. :Y
..inkább lehúznám a lemezt a telepítés idejére.

[ Szerkesztve ]

(#77172) YASKATIR válasza Pityu. (#77170) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Valoszinuleg ez az idoszakos jelentes, amit a Windows 10 vegez a Microsoft fele. A feedback & diagnostics-ban kikapcsolhato

[ Szerkesztve ]

(#77173) Kékes525 válasza Kékes525 (#77168) üzenetére


Kékes525
félisten

A Windows 7-hez hasonlítva a Windows 10 még erősen béta fázisban van. Így nem lett volna szabad kiadniuk.

1. Minek van lehetőség az alapértelmezett programok megadási lehetőségének, ha azt állandóan felülbírálja?

2. Minek van lehetőség bárminemű testreszabásának, ha az csak erősen részleges és sokszor szinte lefagyasztja a Windowst?

3. Miért nem figyelmeztet, hogy bizonyos helyzetekben újra kell indítani, hogy a beállítás teljes körűen érvényesülhessen?

Pár nap után csak ennyi. A fekete képernyőbe való belefutást még meg sem említem. Ilyen csak egy program alfa verzióját jellemezheti csak. Ha ez még egyszer előjön, megy vissza a Windows 7.

(#77169)csicso82

A gépház beállítása azt is megváltoztatja, megnéztem (és így is felülbírálta már párszor):

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77174) King Unique válasza janos1988 (#77136) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben a lemez 0-nak kellene lennie a rendszermeghajtónak. Tehát valószínűleg nem a megfelelő sorszámú SATA-portra van bekötve az SSD. A screenshot alapján Legacy BIOS (CSM) telepítés történt, aminél elvileg ez a helyzet. De, ha a telepítési célnak particionálatlan területet adsz meg és ott az új opcióra kattintva a telepítővel létrehozod a rendszer számára fenntartott kisebb partíció(ka)t, akkor normál esetben nem fogja másik fizikai lemezre pakolni. Illetve ilyenkor mutatja is, hogy hová rakta őket.

A favágó módszer pedig az, ha a telepítés idejére fizikailag leválasztod a többi háttértárat. Vagy, ha van rá lehetőség az adott hardvernél, akkor arra az időre a BIOS-ban letiltani a többi meghajtót.

[ Szerkesztve ]

(#77175) Zotya84 válasza King Unique (#77174) üzenetére


Zotya84
őstag

1703-ig az PCIe NVME-s SSD-k 0 sorszámot kapták, 1709-től az utolsót minden esetben. Szóval, ez így kicsit problémás, hogy variálj(t)a.

Így én is írhattam át a diskpartos parancsfáljaimat az új verziónak megfelelőre. És akkor azt még nem is említettem, hogy az upgrade során leszarja a lemez elején található RE partíciót (friss telepítés esetén emlékeim szerint még mindig az elejére hozza létre egy MSR társaságában, amire nincs is szükség általában), és a rendszermeghajtóból lecsíp egy másiknak helyet. Emiatt szintén írhatók voltak át a parancsfájlok. De szerencsére nekem ezek nem okoznak gondot.

És igen, az a módszer amit te írsz, az a második legjobb - nem annyira hozzáértőnek első - módszer arra, hogy ne kavarja össze a rendszer az indításhoz szükséges meghajtók helyeit lemezek sorszámától függetlenül. És milyen jó, hogy még illusztráltad is... :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#77176) King Unique válasza Kékes525 (#77173) üzenetére


King Unique
titán

Jaj, már megint ez a béta mese, meg bezzeg a 7-es... :O

1. Érdekes, én beállítok egy programot alapértelmezettnek, akkor az úgy is marad és nem bírálja felül.

2. Ez megint nem világos, de amit a Windows adta lehetőségekkel testre akarok szabni, az működik is és nem fagy le tőle a rendszer.

3. Ha szükséges valamihez a restart, akkor rendszerint értesíti a rendszer felhasználót. Ráadásul a Windows 8 óta még látványosabbak is ezek az értesítések. Ha valami apróbb módosításnál esetleg nem, akkor ott amúgy a 7-es sem nagyon fogja, csak úgy mellékesen.

Ez a fekete képernyő is érdekes, én mondjuk a 1709-nél eddig még nem futottam bele. De ez amúgy a hardver- és szoftverkörnyezet függvénye is lehet. Tehát attól, mert valakinél éppen ez történt, még nem jelenti azt, hogy ez az általános és mindenki másnál is. Na meg, ha már itt tartunk, akkor mostanában a másik rendszer topikjában olvasni érdekes eseteket (példa), szóval ennyit a nagy stabilitásról...

[ Szerkesztve ]

(#77177) _ ĐanieL™


_ ĐanieL™
tag

Sziasztok,

pár hete mintha láttam volna itt hasonló problémát, de megoldást rá nem.
Hátha most esetleg...

Szóval.. adott egy új gép, Gigabyte alaplap, Intel i3, integrált Intel grafika.

DVI-vel ár van dugva egy monitor, HDMI-vel pedig egy TV.

Egy ideje csak és kizárólag a TV-n van kép (a monitoron akkor sem, ha kihúzom a TV-t).
Néha néha egyébként visszajön a monitor is. Az már tuti, hogy a monitor és kábel nem hibás.. olvastam itt-ott, hogy szoftveres gond lehet.
Minden driver gyári és friss (bár utoljára 2 hete néztem, és utána jelentkezett a probléma.. driverfrissítést nem csinál automatikusan.. apámé a gép).. 3 hete telepítettem a gépet és úgy 1 héttel később kezdett a hiba jelentkezni.

Valami ötlet, hogy mit érdemes megpróbálni?
Vagy tapasztalt ilyet még valaki?

Előre is köszönöm!
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#77178) Cs1csó válasza Kékes525 (#77173) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van abban valami amit King Unique írt.

Nálam is ha beállítom alapértelmezettnek akkor úgy marad és kész. (anomália akkor van amikor pl. telepítem az irfanview-t és a telepítő kérdez rá hogy megváltoztatom alapértelmezettre a képek kezelését ha igent nyomok és leokézom akkor miután bezártam a telepítőt a windows egyből elkezd értesítésekkel bombázni hogy egy program megkísérelte átállítani az alapértelmezett programokat és a rendszer visszaállt blablaba na ekkor kell bemenni a gépház - alkalmazások és ott manuálisan beállítani hogy a képeket az irfan a videókat a vlc a zenét a foobar2000 a böngészést a firefox kezelje ha ott megcsinlálod akkor többet nem kutyul pesze még ekkor is előjöhet ha egy új eszközt pl. USB-s külső HDD-t csatlakoztatom és el akarok róla indítani róla egy filmet akkor rákérdez hogy mivel játsza le ekkor alapértelmezetté teszem ott is a vlc-t vagy amit épp lejátszani akarok

(#77179) Pityu. válasza YASKATIR (#77172) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#77180) YASKATIR válasza Pityu. (#77179) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Nm, az volt?

(#77181) Abrion


Abrion
senior tag

1 kérdés

Nekem egy Box verzióm van, ha ugyan ara a gépre rakom rá még1x, de másik vinyora, mondjuk egy SSDre telepítem a win 10 et, nem fogom elveszíteni a szerződést?

(#77182) Pityu. válasza YASKATIR (#77180) üzenetére


Pityu.
nagyúr

így van nekem beállítva

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#77183) Cs1csó válasza Pityu. (#77182) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ajánlom neked is a figyelmedbe O&O ShutUp10

(#77184) pc360 válasza Cs1csó (#77178) üzenetére


pc360
addikt

Ez az újabb IrfanView-k esetén van így... ezért kell 4.38 portable-t használni. Elindítod admin módban, a beállításaiban bepipálod a képeket kezelésre, és ez után már megjelenik a Win 10 alapértelmezett programjainál is az IrfanView. Ha ott is átlövöd, akkor készen vagy, sosem fog többet problémázni a képekkel.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#77185) Pityu. válasza Cs1csó (#77183) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi,majd meg kukkantom

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#77186) #40553216


#40553216
törölt tag

Hát, úgy néz ki, a HDD tojta össze magát. Live Ubuntuval nézem a lemez állapotát, 500 GB-os lemeznél még 90% van hátra, de már talált 1850 bad sector-t.

(#77187) movax válasza Kékes525 (#77173) üzenetére


movax
őstag

Soha nem találkoztam ezekkel a problémákkal.

(#77188) papi77 válasza movax (#77187) üzenetére


papi77
addikt

Nálam sajnos az 1.,és a 3. pont nagyon sokszor előfordul :(

Az első: NOKIA 1611

(#77189) Kékes525 válasza King Unique (#77176) üzenetére


Kékes525
félisten

1. Ez nem 7-es mese. Közel sem volt tökéletes, de ennyi és ilyen jellegű problémám sohasem volt, pedig már ősidők óta használom. Amúgy leírtam, hogy mi volt a hiba, az magáért beszél. Természetesen nem az alapértelmezés beállításával van a fő bajom, az hatodrangú.

2. Nem vagyok kezdő, nem képzelődtem megtörtént. "Ha szükséges valamihez a restart, akkor rendszerint értesíti a rendszer felhasználót." igen rendszerint, de nem mindig. Van különbség a kettő között.

3. Az igazi baj az újraindítás utáni fekete képernyő volt, nulla (semmi) információval. ctrl+alt+del-el előjött egy képernyő, amiből a feladatkezelő használata volt csak értelmes, pontosabban annak látszott, de sajnos csak a gyári visszaállítás használt. Miért nem lehet megcsinálni azt, hogy atom stabilan induljon a csökkentett mód legalább a telepítő lemez segítségével?

Erre van tippem, hogy mi lehetett az, ami nem biztos, hogy Windows hiba volt. Elképzelhetőnek tartom, hogy a legújabb Asrock driverek valamelyikével volt ütközés (ASRock Z370 Extreme4 az alaplapom Core™ i5-8400 processzorra, 16 GB RAMmal), mert most csak a Windows általiak van rajta és gyorsabb bizonyos dolgoknál a gép és stabilabban is viselkedik.

Végül nem fikázni akarom, mert amúgy a felületet színeit leszámítva tetszik. Csak az embert dühíti, ha ilyenbe belefut.

(#77178) csicso82

"telepítem az irfanview-t és a telepítő kérdez rá hogy megváltoztatom alapértelmezettre a képek kezelését ha igent nyomok és leokézom akkor miután bezártam a telepítőt a windows egyből elkezd értesítésekkel bombázni hogy egy program megkísérelte átállítani az alapértelmezett programokat és a rendszer visszaállt"

Na pont ez volt... elolvastam, amit erre javasolt, most már jó.

(#77184) pc360

Köszi a tippet.

(#77187) movax

Más a szoftver környezeted és másképp használod. A hibák nagy része sohasem jön elő mindenkinél.

Tudtok ajánlani lemezkép készítő programot, vagy rendszer visszaállítót, mást mint a Windowsé? Egyáltalán a Windows lemezkép készítője mennyire megfelelő?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77190) Zotya84 válasza Kékes525 (#77189) üzenetére


Zotya84
őstag

A Win lemezkép készítője eléggé alkalmas arra, amire kitalálták. De állítólag meg fogják szüntetni, sajnos.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#77191) Kékes525 válasza Zotya84 (#77190) üzenetére


Kékes525
félisten

Persze, ha a rendszer stabil, akkor nincs szükség rá. Windows 7 alatt sohasem használtam, a rendszer-visszaállítás mindig elegendő volt. Csökkentett módban mindig működött.
Ha megszüntetik, akkor kellene rá valamilyen más program. Van valami javaslat erre?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77192) TRob1 válasza pc360 (#77184) üzenetére


TRob1
veterán

Egyéb ötlet egy 4 éves progi ajánlásán kívül? ;] Ennyiből pont lehetett volna a win7-et is ajánlani. :DD

¤ R'n'R ¤

(#77193) Zotya84 válasza Kékes525 (#77191) üzenetére


Zotya84
őstag

Munkámból kifolyólag elég sűrűn használom, nem egyszer könnyítette már meg a napom, hogy volt lemezkép egy teljesen kész, konfigurált rendszerről, mert így csak néhány frissítést kellett megoldanom. Ezért mondtam, hogy teljesen jó. A rendszer-visszaállítást én nem használom, amikor kellett volna, akkor csak több gondot hozott, mint megoldott.

Hogy ha tényleg kiveszik a rendszerből a lemezkép-készítőt, még nem gondolkodtam, hogy mit használjak majd helyette.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#77194) King Unique válasza Kékes525 (#77189) üzenetére


King Unique
titán

1. Abban a hozzászólásban konkrétan az energiagazdálkodási beállításokról volt szó, nem az alapértelmezett programokról. Ami megint érdekes, mert ha 1x beállítom a gépházban / vezérlőpultban, akkor az utána úgy is marad. A programok alapértelmezését pedig sikerült beállítani a leírtak alapján.

2. Megint nem lett szokás szerint leírva, hogy pontosan mihez is kellett volna restart. Na meg ugye mégis mi olyanról lehet szó, aminél a 7-es értesít, a 10-es meg nem.

3. Dettó...Ennyi erővel fekete képernyő láttam már nem egyszer a Windows 7-nél, szóval nem mondanám, hogy jobb lenne ilyen téren a 10-esnél. Ahogyan azt sem, hogy több és jobb lehetőséget kínálna a helyreállításhoz. Max. annál a F8-as csökkentett mód alapértelmezetten működik, ami utólag ugyanúgy beállítható a Windows 10-nél is. Ja, és a telepítővel is megoldható a csökkentett módban történő indítás.

Amúgy meg nem hiába lett említve a hardver- és szoftverkörnyezet, mert attól függően pró / kontra példákat lehet találni csaknem akármilyen desktop OS-nél. Most is kiderült, hogy lehet a hardvergyártó weboldalról letöltött és manuálisan felrakott driverek nem voltak minden téren megfelelőek, azok miatt volt anomália.

[ Szerkesztve ]

(#77195) LEON_01 válasza King Unique (#77176) üzenetére


LEON_01
tag

+1

(#77196) LEON_01 válasza Kékes525 (#77191) üzenetére


LEON_01
tag

Macrium Reflect Backup. Bár én még nem tudtam használni, mert visszaállításnál és csökkentett módban is 600x400-as a képernyő felbontás programon belül és állítani sem lehet rajta, így nem látszik az alja és nem tudtam soha tovább lépni a programban.

(#77197) Syl válasza Kékes525 (#77189) üzenetére


Syl
nagyúr

>Tudtok ajánlani lemezkép készítő programot,

Már ajánlottam :B Én rendszeresen használom.

A problémáid nagy része valóban egyedi. Párszor ugyan elállítódott egy-két program alapértelmezett beállítása (jellemzően a nagy féléves frissítések után), de a stabilitásával nincs semmi probléma. Nálam fekete képernyővel való indulást utoljára a Win7 produkált :B

(#77196) LEON_01

Az valami vga driver lehet, mert nálam még nem volt ilyen gondja (intel hd). Sőt, logoutos cikkhez virtualbox-ban is futtattam, ott is ment rendesen a felbontás.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#77198) Kékes525 válasza King Unique (#77194) üzenetére


Kékes525
félisten

Még egyszer. Dühös voltam, mert sokat dolgoztam vele. A rendszert először használom, a tatapasztalatom nulla vele. Mivel most utólag kellett átgondolni, hogy mi is lehetett a gond, ezért nem tudtam pontosan megfogalmazni.

A teleptőjéről nem volt lehetőség a csökkentett mód eléréséhez. Legalábbis én nem oda navigáltam. Az pedig elég érdekes lenne, hogy egy csomó javítási lehetőség volt jelen ott ahová beléptem és a csökkentett mód elérését máshová tették. Mivel nincs tapasztalatom 10-essel és más PC nem állt rendelkezésre, hogy a neten szétnézzek rendesen, maradt a telefon, de az nekem nem az igazi.

Amúgy már írtam, az F8 nem működött, sokszor próbáltam. Másrészt, mivel a feladatkezelő rendelkezésemre állt, úgy azzal eltudtam indítani az msconfigot, amivel elméletileg van lehetőség a csökkentett mód indítására. De hiába választottam azt, nem indult el a csökkentett mód, ugyanoda jutottam vissza, ahol voltam, azaz lehet, hogy ezért sem láttam az indítólemezen, mert a program valami olyan hibát észlelt, ami miatt a csökkentett mód nem indítható. Az msconfigból a rendszer-visszaállítást is el tudtam indítani, de a sok rendszer-visszaállítási pontból egyik sem működött.

(#77196) LEON_01

Köszi, megnézem.

(#77197) Syl

Bocs nem láttam, de most már igen. Kipróbálom. Ha jól emlékszem, akkor van erről egy logout cikked is?

"A problémáid nagy része valóban egyedi."

Más a szoftver környezeted és másképp használod. A hibák nagy része sohasem jön elő mindenkinél.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77199) vlevi válasza Zotya84 (#77193) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Hogy ha tényleg kiveszik a rendszerből a lemezkép-készítőt, még nem gondolkodtam, hogy mit használjak majd helyette."
Macrium Reflect Free. Például.
De szerintem szinte bármelyik backup program teszi a dolgát, egyéni szimpátia kérdése, hogy kinek melyik tetszik.
A Macriumnak ez a változata ingyenes.
Van benne differential backup, vagyis a mentés frissítésekor csak az első mentés óta történt változásokat menti. Incremental backup csak a fizetős változatában van.
És természetesen helyreállító lemez is tartozik hozzá. Ehhez egy 2GB-os pendrive-t kell beáldozni, amire egy Win10 PE rendszer kerül rá, amiben a legalapvetőbb, mentéshez, helyreállításhoz szükséges funkciók vannak.

(#77200) Syl válasza Kékes525 (#77198) üzenetére


Syl
nagyúr

Tavaly készítettem róla egy képregényt: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.