Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68670) ArthurShelby válasza King Unique (#68666) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igaz, a 8.1 egy új build :W .

Én nem vagyok az újítások és a fejlődés ellen (az xp tényleg sokkal kevesebbet tud, mint egy win7 pl), de emellett a megbízhatóság is fontos. Valaki 20, valaki 40ezer Ft-ot fizetett ezért!
Számomra a win10 önmagában elég fejlődést hozott, és a buildekkel jövő új funkciók számomra fölöslegesek a stabilitással ellentétben. Páran itt build update előtt a megváltást várták a bug-jukra (ami persze nem jött el).

"Aztán az megint más dolog, hogy bár vannak kivételek, de nem is feltétlen mindenkinél okoz ez gondot."
Ezt a szöveget már annyit hallottam, már kicsit elcsépelt számomra. Azért itt akad pár olyan hozzáértő ember, akinek egy build upgrade másfél órát vett el az életéből. Túl sok itt a kivétel.
Szerintem talán kicsit túl sokszor mondjátok hogy user error, meg a az konfigjuk rossz...nálatok mindig minden hibátlan és tökéletes. Ezt egy kicsit egyoldalúnak érzem.

Emellett a win10-nek tényleg sok szerethető oldala van a többihez képest: kinézet (bár ez is megosztó, de a többségnek tetszik, nekem a keret nélküli ablakok nagyon bejönnek), driverezettség (kevésbé kell keresgélni/telepíteni drivereket (főleg régi gépeknél), bár ebben még a linuxok előrébb járnak), és jópár motorháztető alatti újítás (amikhez nem értek).
Kicsit azt látom, mint az androidos fb app-nál. Dobálják ki a frissítéseket, és tényleg vannak néha hasznos újítások, de az optimalizáció a béka feneke alatt van.

quailstorm:
"Szerintem is a 8.1 volt az utolsó "jó", vagy inkább az utolsó Enterprise szemléletű OS, nem rolling release."
Ebben egyetértek.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.