Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65701) Geth válasza SunMount3r (#65698) üzenetére


Geth
addikt

CCleaner többet árt mint használ, de legutóbb még ajándék malware-t is adtak hozzá...

(#65702) tordaitibi válasza pc360 (#65654) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nálam a windows a saját feladatkezelőjét nem hajlandó a startup-ból indítani, ha valami, hát ez pedig tiszta, és asszem jogosultságprobláma sem állhat fenn.

(#65656) Tompie, az ablak ismerős, és teljesen random jön elő nekem, mindent lelövök, üres a tálca, vibert stb, és kiírja hogy 1 feladat fut. Azt persze véletlenül se arja, mi is az feladat...
És, van amikor 6-8 app fut, rányomok a kikapcsolásra és szépen leáll.
Fene se érti az érzékeny lelkivilágát. :)

[ Szerkesztve ]

(#65703) SunMount3r válasza Geth (#65701) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak a sima tisztítást szoktam rajta futtatni, alap beállításokkal, semmi mást nem. Eddig semmi problémát nem okozott.

(#65704) Geth válasza SunMount3r (#65703) üzenetére


Geth
addikt

Vagy csak nem, hogy ez okozta.
Te pontosan tudod mit "takarít" ki? Biztos jó, hogy nagytakarít, de ha egyszer kidob valamit amit nem kellett volna.
CCleaner, egyéb karbantartó, privacy, ilyen olyan killer témában nem kell válaszolnod :(

(#65705) pc360 válasza Geth (#65704) üzenetére


pc360
addikt

Jó, azért a túlzásokat, és a megbélyegzést hagyjuk! A CCleaner-rel semmi gond nincs, ha csak a takarítás részét használod. Én pl. a sütik fehérlista alapú törlésére használom, ami igen hasznos. Az a malware egy szerencsétlen probléma, nem rajtuk múlt, és attól nem lesz maga a program megbízhatatlanabb. Teljesen jó takarítóprogram, és azóta a kulcsot is cserélték. Én a registry-részben vagyok szkeptikus, de mivel előnyt úgysem jelent, ha néhány nem használt kulcsot töröl, ezért azt egyszerűen nem kell futtatni, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65706) Geth válasza pc360 (#65705) üzenetére


Geth
addikt

Böngészőbe is lehet. Mit takarít, amit alapból a rendszer nem tud, de kell?

(#65707) pc360 válasza Geth (#65706) üzenetére


pc360
addikt

Semmit se kell, csak kényelmi funkciót szolgál ki. Nem kell ide többet belelátni, és nyomatni ezt a divatos szoftver-paranoiát.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65708) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Windows 10 Home edition tudtommal nem támogatja a dinamic volumet. Ez mit jelent?
(1) - nem tudja létrehozni de írja, olvassa..
(2) - nem tudja létrehozni de olvasni tudja..
(3) - nem tudja létrehozni, nem írja, nem olvassa..

Igazából adatmentéshez kéne, hogy lementse róla baj esetén az adatokat egy másik gép hibája esetén.

Csak azért kérdem mert a Home mindazt tudja amit tagad a Microsoft, hogy kezeli (r/w) mind a külső mind a belső Bitlockert, csak a létrehozó felületet spórolták le róla, hátha ugyanígy van ez a dinamikus kötetekkel is..

(#65709) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok Fórumtársak!
Ki használja aktívan, régóta, velem együtt Here Maps-et?
Évek óta használom, még Nokia Symbian alatt kezdtem el gyűjteni a kedvenceket.
Windows 10 Pro rendszer van a laptopomon. Nem jelennek meg a Kedvencek listáim. Vajon miért? Telefonon (most Android) mind a mai napig remekel.
A Microsoft accountomba és a Here accountomba bejelntkezéskor ugyanazt az adatot állítottam be bejelentkezéshez. Ez lehet a zavar? Eddig más eszközön nem volt gebasz. Netes belépéskor sincs gond. Csak és kizárólag a számítógépes Windows alkalmazás használatánál.

Tippek?

(#65710) Htibimor


Htibimor
senior tag

Sziasztok!

Angol build windows 10-et át lehet állítani magyarra? Illetve hogyan? És teljesen zökkenőmentes-e utána a használata?

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#65711) Geth válasza pc360 (#65707) üzenetére


Geth
addikt

Ez nem szoftver paranoia, ha Te csak kényelmi funkciónak telepíted (jelentsen ez bármit), hajrá.
Csak idegesítő, hogy Win fórumokon csupa olyan hibával jönnek elő emberek, ami azoknak nem jön, akik nem futtattak ilyen-olyan takarító, karbantartó és társai programokat.
Lehet, hogy Te akkurátusan kikapcsolod/nem használod a registry pucoló részét a proginak, de hidd el, gyakran látom, hogy Pistike feltelepíti, és gyalulja a rendszer azon részét, ami ezt amúgy nem igényelné.
Lehet nem is azonnal megy tönkre valami tőle, vagy nem tűnik fel azonnal, mert csak hónapokkal később navigál el a rendszer egy olyan részére, ami már sérült, vagy pl. nem megy fel valami update. Mert ki lett takarítva.
És ilyen szituációkban marha nehéz kinyomozni, mi okozta a hibát.

Sajnos a szoftver paranoia nem elég divatos, ezen a téren lehetne divatosabb :)

(#65712) movax válasza Geth (#65711) üzenetére


movax
őstag

Rendesen beállítva nem töröl semmi fölöslegeset, nem kell azért riogatni. Csak tudni kell beállítani, mint mindent, főleg a windowsot. Csak hát manapság ugye senki nem olvas dokumentációt, leírást, szakfórumokat, csak nyomja egyből a gombot.

Csak két dolgot mondok, amiben hasznos a CCleaner: egyszeren lehet unistallálni vele a soha nem használt appokat és ki-be lehet kapcsolgatni a böngésző-kiegészítőkey (azokat is, amelyeket pl. a FF defaultból nem mutat). És rendesebben hozzáférsz a startuphoz vagy például a sütikhez.

Tény, hogy win10 alatt, nagy tárhellyel, esetleg ssd-vel már nincs jelentősége annak, hogy van 4-5 giga szemét a user könyvtárban, de régebbi rendszereknél igenis hasznos. Rendszert gyalulni vele talán egyetlen eszközével, a Duplicate finder-rel lehet, a többi része ártalmatlan.

[ Szerkesztve ]

(#65713) King Unique válasza Geth (#65693) üzenetére


King Unique
titán

Azt tudom, hogy micsoda, de az már nem volt részletezve, hogy pontosan mire vonatkozóan írod. Szóval lehetett volna bővebben és világosabban is fogalmazni. Egyébként normál esetben egy PC-n a Windows 10 UEFI-s bootolásához nyilván nem kell külső rendszerbetöltő, jó a sajátja is. Ahogyan pl. egy pendrive-ról bebootolt WinPE megoldásnál sem létszükséglet ilyen környezetben a használata. Inkább speciális multiboot megoldásoknál, illetve Macen szokás használni.

[ Szerkesztve ]

(#65714) Geth válasza movax (#65712) üzenetére


Geth
addikt

Csak hát manapság ugye senki nem olvas dokumentációt, leírást...
Te írtad és megfelel az átlag user viselkedésének.
Ez nem riogatás, hanem felhívás, hogy aki használ ilyet, az használja ésszel.
Nem kell senkinek magára venni.

Mik ezek a soha nem használt appok? FF-et nem használok, ahhoz nem tudok hozzászólni.
Startupra ott van az autoruns, sysinternals-osok csinálták, ha valaki ért hozzá, na azok ők. De ezt se szoktam rendszeresen használni, csak ott van kéznél.
Mi ez a süti törlés mánia? Ha valaki elmagyarázza, az jó lenne, sose töröltem még így tömegesen, 1 évbe, jó ha egyszer kellett egy bizonyos site sütijét törölnöm. Az megtörtént böngészőből.

Nekem is összegyűlik szemétből, lusta vagyok, csak hetente fut le a disk cleanup :)

(#65715) pc360 válasza Geth (#65711) üzenetére


pc360
addikt

Milyen fóumokról és hibákról beszélsz, ami konkrétan köthető a CCleaner-hez? Merthogy ez így jól hangzik, csak épp semmi köze az aktuális problémához, főleg nem a recsegő zenelejátszáshoz. Ezért mondom, hogy fogd vissza az ilyen "felhívásaid", mert szükségtelenek, ugyanis ha megfigyelted, mi is kerüljük a fölös tisztítókat, nem tudom, ez leesett-e. Úgy írod, mintha mi most jöttünk volna le a falvédőről, miközben valójában semmi más nem történt, csak ideoffoltál úgy beállítva a CCleaner-t, mintha bármihez is köze lett volna.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65716) Geth válasza King Unique (#65713) üzenetére


Geth
addikt

Ja, szorri benéztem valamit. Multiboot lett volna, amihez jól jöhet, de most látom, hogy az EasyBCD-s szerkesztés volt a téma, meg hogy dobál valami üzenetet EFI módban.

WinPE mellett nekem így kényelmesebb volt pendrivera rakni kvázi a WinPE elé, hogy több dolog közül tudjak választani. Elég egyszerű a használata, van autodetect, de ha szerkeszteni akarja az ember, sima text alapú configja van, szemben pl egy BCD-vel. Én anno syslinux alternatívát kerestem EFI-re, arra bevált.

(#65717) movax válasza Geth (#65714) üzenetére


movax
őstag

Soha nem használt appok - hát, nálam kb. a számológépen kívül az összes megy a levesbe a store-ral együtt (már nem emlékszem, hogy a a store-t a ccleaner-rel vagy powershell-ből szedtem le). Igen, a böngészőben is hozzáférsz a sütikhez, persze, az is megoldás. Disk cleanup tulajdonképpen fölösleges, amikor több terás hdd-k és ssd-k vannak a gépeinkben.

Amit mondani akartam, az az, hogy most, 2017-ben sem tartunk ott a számítógépekkel és az oprendszerekkel, hogy bárki teljesen szűz aggyal leül egy gép elé, használja és stabilan használja. Na jó, van pár linux-disztró, amit így lehet használni :D de sajnos a win10 nem az. (nemrég szedtem le egy másfél éves 8.1-es windows-t egy gyengébbecske laptopról, mivel a használhatatlanságig lassult a gép, viszont a legfrissebb Linux Minttel szárnyal)

Ma is, akárcsak hajdanán, a dos-os, win95-ös időkben, kell egyfajta előképzettség egy oprendszer biztonságos és stabil működtetéséhez. Ez van, tetszik, nem tetszik. Kicsit érteni kell hozzá és ha az ember nem szerzi meg ezt a tudást, akkor bizony szív előbb-utóbb. Ilyen például annak ismerete, hogy a ccleaner-hez hasonló szoftverektől mit vár és mit kap az ember - ha ez a kettő közelít egymáshoz, akkor nincs baj. A win10 szerintem a legstabilabb windows evör, nekem egyetlen percig sem volt bajom vele, pedig még csak nem is tiszta telepítés, egy win7-re ment fel upgrade-ként, és kicsit megdöbbent, hogy mennyi ember szív vele, jelentős mértékben azért, mert nem tudja kezelni. Mert erről van szó, nagyobb mértékben, mint arról, hogy szar a rendszer stb.

(#65718) Geth válasza movax (#65717) üzenetére


Geth
addikt

Ja, azokat én is kiszedtem az imageből, amit meg nem lehetett, nem indítom el. Kihekkelni nem akartam, annyit nem ér (Neked pl. a Store nem mászott vissza nagy update-nél?). Nincs több terrás SSD-m, sőt, elég kicsi, nem árt az a disk cleanup :)
A második bekezdésre van teljesen ellentétes tapasztalatom, de le se írom, mert nem számít, csepp a tengerben ez is, az is.
A többiben maximálisan egyetértek.

(#65719) Geth válasza pc360 (#65715) üzenetére


Geth
addikt

Általánosságban írtam, azt hittem átment, egyékbent meg offban volt. Ha köze lett volna az aktuális problémához nem raktam volna offba.

(#65720) zsoltip válasza zsoltip (#65709) üzenetére


zsoltip
őstag

Térképes kérdésre valami tipp? :)

(#65721) Geth válasza zsoltip (#65720) üzenetére


Geth
addikt

Bár ez félig a WP10-ről szól, úgy tűnik, mintha a Win app részét is dobták volna :(

(#65722) vlevi válasza Geth (#65721) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos már nagyon-nagyon régen dobták a here maps-t windows platformon.

Van helyette microsoft maps :(

(#65723) Tompie válasza Dan-szan (#65691) üzenetére


Tompie
őstag

Korai volt az öröm, fedél lecsukásnál továbbra is csinálja nekem, de újraindításnál is csinálta, ott megszűnt. :W

(#65724) Dan-szan válasza TRob1 (#65700) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Ok,hogy meg kell keresnem de hol? Néztem a feladatkezelőt,eseménynaplót sehol nem találtam semmi kirívó dolgot. Ami persze nem jelenti hogy nem volt ott. Szóval mit keressek és hol ez itt a kérdés. :U :F

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#65725) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Hogyan tudom leellenőrizni, hogy hány windows 10 licence van a fiókomhoz rendelve és ebből melyik melyik eszközön van?

Elméletileg 2 licencem van, de most hogy feltelepítettem a notira a windows 10-t cd kulcs megadásával az aktiválásnál simán azt írja, hogy ms fiókhoz tartozó digitális licence-szel lett aktiválva.

Azért kérdezem, mert a fiókomban még a régi notimat is látom, amiről a windows-t áthoztam...

Plusz ehhez a notihoz is jár egy windows 7 gyárilag és fogalmam sincs, hogy a tulaj előtte frissítette win10-re vagy sem...

Szóval lehet már három van a fiókomhoz rendelve...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#65726) TRob1 válasza Dan-szan (#65724) üzenetére


TRob1
veterán

Mivel épp előtted írták hogy mégsem jött be a dolog, lehet hogy eleve a rendszer rosszalkodik.
De egy próbát azért megérhet hogy pl. kilősz Feladatkezelőben minden appot ami alapból nem közvetlen a rendszer része, aztán próba. Ha így rendben, akkor lehet keresgélni hogy a kilőttek közül melyik is okozhatja. Jobb ötletem nincs ha az Eseménynaplóban sem ír semmit a lekapcsolás időpontjára. :(

¤ R'n'R ¤

(#65727) Lujo416


Lujo416
tag

Sziasztok
Windows 10re nem tudom felrakni a chipset drivert
Elindul a telepítés majd ahogy belekezdene minden előjel nélkül kilép
Tiszta telepítés semmi más nincs rajta ezt akartam elsőnek felrakni de nem engedi sehogy
Csökkentett mód sem segít
Rápróbáltam egy winrar telepítéssel azt engedte

(#65728) Cr00py


Cr00py
senior tag

Üdv. A lomtárral lenne egy kis gond. 16299.15-s verzió van.
Ha kitörlök valamit, bekerül a lomtárba, viszont maga az ikon marad egy üres kuka. Megnyitva viszont benne vannak az álltalam törölt dolgok.
Jobb klikkel a lomtárra szürke a "lomtár ürítése" lehetőség.
Belülről tudom törölni, de így nem túl praktikus, illetve nem is normális.
Mit lehet ezzel kezdeni? Másnál is ilyen?

(#65729) TRob1 válasza Cr00py (#65728) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam jó.

¤ R'n'R ¤

(#65730) Geth válasza Lujo416 (#65727) üzenetére


Geth
addikt

A lényeg lemaradt: milyen chipset driverről van szó?

Intel estén:
Teljesen felesleges. Nem valódi driverről van szó, csak .inf fileok, amik leírják a Windows számára az eszközt, kvázi "nevesítik". Nem jár hozzá .sys, .dll, semmi se.
Ennek fényében én nem szánnék rá túl sok időt, telepítsd fel a többi driveredet.
A végén ha maradt kérdőjellel jelölt eszköz, amihez nincs drivered, szedd le innen a II.b) -t, csomagold ki. Majd az eszközön Update driver, és add be neki a könyvtárat ahova kicsomagoltad.

(#65731) pc360 válasza Cr00py (#65728) üzenetére


pc360
addikt

1. újraindítás
2. MiniBin, a szokásos kuka pedig eltüntethető
3. CCleaner a kuka ürítésre, az is ugyanoda épül be jobbklikkes menüként

Párszor én is beleakadtam, de akkor általában megoldotta egy újraindítás. Szerintem amúgy a 2. a legjobb megoldás. Sokkal kényelmesebb használni, végre látni MB-ra, hogy mennyi cuccot dobtál ki, és az asztal is felszabadul.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65732) raidx válasza Cr00py (#65728) üzenetére


raidx
őstag

Kapcsold ki a lomtárat. Rebbot. Kapcsold be a lomtárat. Reboot. Van amikor megoldja.

Gépház, Személyreszabás, Témák, Az asztal Ikonbeállításai.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#65733) laszlohu válasza TRob1 (#65632) üzenetére


laszlohu
addikt

köszi az infot

(#65734) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Hogy lehet kikapcsolni, azt hogy magától telepít kisebb alkalmazásokat játékokat?

Ez a game mód ér valamit ?

Xbox One: bandymnc

(#65735) Lujo416 válasza Geth (#65730) üzenetére


Lujo416
tag

Köszi a segítséget
Igen intelről van szó de semmilyen más drivert se enged felrakni
Amikor indulna a telepítés magától kilép

(#65736) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok! Létezik olyan hivatalos Windows 10 ISO fájl amibe az eddigi összes frissítés integrálva van? Vagy ebből csak virágbolti verzió van?

(#65737) karl_fischer


karl_fischer
aktív tag

Tegnap én is frissítettem az új rendszerre, eddig semmi hibát nem tapasztaltam.

Innen van: Windows 10 Őszi alkotói kiadás magyar telepítők (by oprend)

(#65738) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy kell visszaállítani a lehetőséget hogy .vhd fileon jobbklikk és csatlakozást lehessen választani..?
Egy másik gépen ez így néz ki:

De az én gépemen nem jelenik meg (csak .vhdx filenál jelenik meg).
Amit még észrevettem hogy a .vhd társítva volt egy app-hoz amit már réges rég uninstalláltam:

gondolom ha ezt törölném akkor visszaállna (?) de nem törölhető ez a sor. Vagy a jobb-egérklikk menüt kellene szerkesztenem..? De hol és hogy?

[ Szerkesztve ]

(#65739) nicu71 válasza karl_fischer (#65737) üzenetére


nicu71
addikt

szintén ,ugyanerről a linkről egyszerű frissitéssel,eddig nálam is minden ok.
viszont én nagyobb változásra számitottam ,kiváncsi voltam erre fluent design-ra ,ebből én nem sokat érzékeltem.
Valamint a Onedrive is teljesen változatlan,mintha anno a win8 -nál máshogy jelent volna meg.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#65740) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

/windows_9_kodnev_threshold/-> :F Miért ez van a Topic címsorában? Addig OK, hogy elvileg a 10-es lenne a 9-es, de a többi mit jelent?!

(Sorry, de érdekel... :D )

(#65741) netpeti98 válasza Doky586 (#65738) üzenetére


netpeti98
addikt

Próbáld a Fájlkezelőhöz (vagy intéző, nem tudom, hogy a magyarban most hogy hívják) társítani.

[ Szerkesztve ]

(#65742) netpeti98 válasza SunMount3r (#65740) üzenetére


netpeti98
addikt

Amikor megnyílt a topik még Windows 9 néven emlegette mindenki, a Treshold pedig a kódneve volt. A hivatalos bejelentés után lett átnevezve Windows 10-re a topik, de a fórummotor nem írja át az URL-t csak a topik nevét.

[ Szerkesztve ]

(#65743) Polllen válasza SunMount3r (#65740) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amikor megnyitották a topikot még win 9-re készült mindenki és a munkacíme threshold volt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#65744) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Tud valaki olyan külsős segéd progit, amivel egyes futó folyamatoknak magas prioritást lehet beállítani úgy, hogy azokat megjegyzi, és kiváltaná azt, hogy nem kellene a feladatkezelőben minden egyes alkalommal manuálisan belőni? Tehát olyasmire gondolok, hogy nálam pl. a Spotify Premium indításkor normál prioritású a feladatkezelőben, amit át tudok ugyan állítani valós idejűre, vagy magasra, viszont ezt a beállítást a Win, nem jegyzi meg a kilépéskor, hanem minden egyes indításkor újra be kell állítani.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#65745) Doky586 válasza netpeti98 (#65741) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

c:\Windows\explorer.exe

(#65746) pc360 válasza pendre54 (#65744) üzenetére


pc360
addikt

A keresőszó: set process priority

Az alternativeto.net oldalon ezt találtam erre: Process Hacker

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65747) SunMount3r válasza netpeti98 (#65742) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig azt hittem már valami IT-s poén vagy easter egg :D ... Mind 1, köszi.

(#65748) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Sziasztok!
Merevlemezt cseréltem a laptopomban, mert a régi meghalt... Korábban win 8.1 -ről frissített a rendszer win 10 -re, ami tökéletesen működött.
Most akárhogy próbáltam rávarázsolni a win 10 -et (2 féle verziót is), tiszta telepítésnél valami történik, mert miután telepítette a rendszert, az első indításkor eszközök frissítése pontnál újraindul és ezt végtelenszer eljátszani....
Win 7-et sikerült felrakni, az működik is.
Viszont ha a win 7 -et akarom frissíteni win 10 -re, akkor elindul a rendszer, de a driverek problémája miatt nincs usb még sok egyéb más....

Hogyan tudnék működő és használható win 10 -et varázsolni a gépre?

(#65749) karl_fischer válasza nicu71 (#65739) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Én se látok szinte semmi változást.

(#65750) Cr00py válasza raidx (#65732) üzenetére


Cr00py
senior tag

Köszönöm. Ez megoldotta a problémát. :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.