Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65501) #82146048 válasza vlevi (#65498) üzenetére


#82146048
törölt tag

Maga a platform azt határozza meg, hogy az app mire lehet képes. Ha egyszer szinkronizál, máskor nem, az bug, nem hiányzó feature :)
A Win8 három évében sem záporoztak az appok, pedig akkoriban még a Windows Phone is játszott. Szerintem már akkor elrontották a hirtelen és meggondolatlan változtatásokkal, mint például az appok erőltetése, az Aero teljes kukázása, a látszólag kötelező online fiók, vagy éppen a start menü (és gomb) helyett használt kezdőképernyő, a maga egyszínű hátterével. 2012-ben még annyira nem voltak elkésve ezzel, csak rosszul csinálták.
Az Androidos projektről annak idején olvasgattam. Nem azért kukázták, mert WP-n lényegében egy komplett Android futott a háttérben, és jelentősen lelassultak a telefonok? Meg igazából így nem sok értelme lett volna bármit is portolni UWP-re.
Groove amúgy sem volt Magyarországon, Spotify viszont igen :)

(#65502) Cr00py válasza Syl (#65350) üzenetére


Cr00py
senior tag

Akkor nincs semmi gond. Köszönöm. :)

(#65503) core i7 válasza #86564352 (#65500) üzenetére


core i7
addikt

Nakkor nem jönnek akkora nagy fejlesztések mostani értékesebb volt gondolom javították azt a hibát ,hogy a Geforce-ok alatt akadoztak a játékok

(#65504) TBT


TBT
addikt

Hátha sikerül megoldást találnom az alábbi problémára, ami a Windows 10 használata óta jelentkezik nálam.

Telekomos nettel rendelkezem, ami a réges-rég kiépített és elavult hálózat miatt csak a fele sebességet kapom meg, mint, amire előfizettem - és egy Wireless D-Link Routerrel.

A Firefox/Chrome/Edge a weboldalak betöltésénél szeret hibaüzenetet dobni:
"A kiszolgáló nem található."

Néhány F5 lenyomása után mégis sikerül megtalálni a kiszolgálót. Internetes alkalmazásoknál szintén ez van (Origin, Uplay, Steam, Windows Store), a Battlenet valamiért hibátlanul működik. Néhányszor frissítenem kell az alkalmazást, hogy betöltse az adott kliens áruházi oldalát, mert csak annyit tud hozzám dobni, hogy nem rendelkezem internet kapcsolattal.
Letöltés nem megy a háttérben, hiába lövöm ki az összes netes alkalmazást, akkor is ezt produkálja néha.

Mindenféle víruskeresőt és tűzfalat kikapcsolva sem jobb a helyzet.

Érdekesmód Windows 8 alatt nem volt ilyen problémám, ott azonnal működött egyszerre minden. Sajnos Windows 10-ről a programjaim miatt nem tudok visszaváltani, viszont így halál a böngészés. Újravezetékeztem a rendszert, de semmi változás.
1-2 weboldalon azt olvastam, hogy valószínűleg a Router adja meg magát, mert ezek csak 2-3 évre vannak tervezve. Az enyém egy 2011-es darab. De persze az is lehet, hogy a Windows 10 nem szereti a hálózati kártyát, ami érdekes lenne, hisz van hozzá Windows 10 driver.

Céges gépről használva az itthoni wireless hálózatot, szintén ugyanez a helyzet (szintén Windows 10 szökevény). Okostelefon és PlayStation 4 esetén (vezeték nélküli netet használva) pedig semmi hiba, minden szuperül működik, nem jelentkeznek ezek a problémák.

Na ebben kellene nekem javaslat, hogy mit tegyek a felhasználói élmény növelése érdekében.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#65505) TRob1


TRob1
veterán

Feltette már vki az őszi CU-t? "Külföldiül", vagy arról magyarítva már használják néhányan...

¤ R'n'R ¤

(#65506) Syl válasza #86564352 (#65500) üzenetére


Syl
nagyúr

Gonosz leszek ;]
Minden nagyobb Win10 frissítés előtt meg kell nézni előtte mit hozott az új macOS - máris megvannak a következő win újdonságai.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65507) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!

CU óta a gépem nem akar leállni, legalább 4x kell kikapcsolnom mire ténylegesen kikapcsol.
Először irja, hogy programok leállitása, elfogynak, kiirja leállitás de visszatér az asztalra.
Következő 2 alkalommal már nem irja, hogy futó programokat állit le, csak visszatér az asztalra.

Csökkentett módban leáll. Hogy derithetem ki ezt mi okozza? Nagyon kevés dolog van a gépen, startup-ban szinte csak alap dolgok vannak

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#65508) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Egyik napról a másikra elfogyott a 250 GB-os Samsung 750 SSD-ről ~100GB tárhely.
A TreeSize szerint az AppData/Local/Temp fájl lett 145 GB méretű.

Hogyan deríthetném ki, hogy mi írhat ennyit az SSD-re? Illetve, hogy törölhető-e?

(#65509) quailstorm válasza Nixon18 (#65508) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezzel élőben tudnád nézni, de lehet az is elég, ha megnézed miket hozott létre a valami, azt hogy hívják és mit tartalmaz.

(#65510) movax válasza Nixon18 (#65508) üzenetére


movax
őstag

Megnézed a Temp-ben, melyik az a fájl. Törölni lehet nyugodtan.

(#65511) Nixon18 válasza movax (#65510) üzenetére


Nixon18
senior tag

Hát megnéztem. A onedrive aria debug logjai voltak ilyen hatalmas méretűek.
Uninstall és reinstall után meglátjuk, hogy mi lesz vele.

(#65512) #86564352 válasza Syl (#65506) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hehe vigyázz ezt itt nem nézik jó szemmel, de bárcsak úgy lenne ahogy írod. Mert akkor tavaszra a Windows gyári appok pl. Mail és Photos elérné majd a High Sierra Mail és Photos minőségét? Lesz új fájlrendszer, HEIF támogatás? Edge-ben lesz video autoplay block, PiP mód Youtube videókhoz és oldalanként beállítható állandó reader mód? /gonoszkodás ;]

(#65513) #86564352 válasza Nixon18 (#65511) üzenetére


#86564352
törölt tag

Érdekes ez a Onedrive aria fájl bug abból a szempontból nem mindenkinél jön elő, de mégis sokaknál. Napi kérdés itt is. Vajon mitől lehet... Nálam még kopp-kopp nem csinálta naprakész rendszeren. Egyébként ami temp mappában van nyugodtan törölhető.

(#65514) TRob1 válasza #86564352 (#65513) üzenetére


TRob1
veterán

Gondolom nálad akkor azt sem dobálja hogy nem tudta frissíteni a OneDrive-t. Mert elvileg a Setupja okozza, nem maga a működő OD. Ahogy ilyenkor a proci terhelést is. (Én egyelőre leirtottam, nem teszem vissza már az Update-ig)

¤ R'n'R ¤

(#65515) #86564352 válasza TRob1 (#65514) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem dobálja azt sem. Rendesen működik. SSD-n hamar feltűnne hirtelen megeszik 20-30 GB helyet. Lehet akkor csak azoknál jön elő a bug, akik nem használják és be sincs állítva? Így büntet az MS? :)
Szerencsére Onedrive uninstall vagy reinstall megoldja amennyire olvastam itt-ott.

(#65516) TRob1 válasza #86564352 (#65515) üzenetére


TRob1
veterán

Én azért használtam olyan "ímmel-ámmal", lehet nekem azért "csak" olyan 5GB körül evett. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#65517) Tompie válasza TRob1 (#65514) üzenetére


Tompie
őstag

Nálam is dobálta, hogy nem tudta az OD-t frissíteni meg nálam is voltak izmos log file-ok :)
Mióta letöröltem az OD-t nyugodtság van :)
Én is egyébként CU tapasztalatokra várok, aztán tiszta install :)

(#65518) ReFleXx


ReFleXx
addikt

hey, adott egy win7 pro koddal telepitett win10, be volt aktivalva, ment jol
volt most egy alaplapcsere ami miatt deaktivalta a win10 licenszt.
kerdes: hogyan tudnam ujraktivalni a win10-emet? Nincs Microsoft accountom, local user vagyok, megoldhato microsoft account nelkul?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#65519) Sharkweb válasza #15490560 (#65475) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Elég ha a 10-et újrarakod a 7-es kulccsal mert elfogadja.

(#65520) Syl válasza Sharkweb (#65519) üzenetére


Syl
nagyúr

Feltéve ha az eredeti Win 7 pro dobozos verzió volt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65521) Geth válasza Syl (#65506) üzenetére


Geth
addikt

Megnéztem a listát, egyik sem korellált az ottani újdonságokkal :)
De legalább nem plain textbe tárolja a jelszavaidat, ez is valami @ 2017.

(#65522) Geth válasza #86564352 (#65512) üzenetére


Geth
addikt

Ez az a Photos amit szidnak, és elüldözték vele az Aperture felhasználókat? Az új FS, ami féléve még használhatatlan volt a legtöbb nyelven? Mi baj volt a régivel :P
A HEIF egy codec, felrakod a támogatást és kész.
Edget passzolom, nem használom, Chrome alatt meg van amiket írtál.
Ez így elég gyér, kicsit erősebben ;] (popcorn)

PS: ez még mindig Windows 10 topik, hátha elfelejtetted az előző óta :)

[ Szerkesztve ]

(#65523) Synaptic


Synaptic
senior tag

Sziasztok

Ma frissítettem az alaplapom Gigabyte Z170-HD3 DDR3 biosát , és azóta az " aktiválja a windows" feliratot kapok a jobb alsó sarokban .
A hibaüzenet pedig 0xC004F034. Ezzel mit lehet tenni ?

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#65524) lao válasza Synaptic (#65523) üzenetére


lao
tag

Szerintem probáld nyomgatni az aktiválo gonbot , hátha be aktiválja. A másik amit az MS ír : 0xC004F034

Ez a hibaüzenet akkor jelenhet meg, ha érvénytelen vagy eltérő Windows-verzióhoz tartozó termékkulcsot adott meg.

 

Adja meg az eszközön található Windows 10-verzióhoz és -kiadáshoz tartozó érvényes termékkulcsot.

 

Ha kulcskezelő szolgáltatás (KMS) kiszolgálójához csatlakozó eszközre telepítette a Windowst, a Windows aktiválásával kapcsolatban kérjen tájékoztatást a szervezet informatikai részlegétől

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#65525) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!
Sajnos kevés ideig tartott, hogy a tálca automatikus elrejtése működjön! Frissítettem a drájvert (#65468) Dumi86 javaslatára. Ám a harmadik indítás után már újra itt tolakodik, csak akkor mászik le, ha kattintok valahol a képernyőn!
Biztosan van valami baja, de legalább akkor jelezné ki! A megoldás csak találgatás kategóriája? XP óta használom, megszoktam. Piszokul idegesít, hogy nem teszi a dolgát!
De pl. a csempe animáció nekem a startban nem működik egyik sem, pontosabban amíg például az időjárásnál be nem állítom a C°-t vagy a helységet. Ez után már csak egy szimpla kocka marad! Rákattintva előjön az aktuális előrejelzés, de becsukva szimpla koca lesz. Eltávolítottam.
Vagy visszaállítgat alkalmazásokat, amit nem is használok, de kijelzi, harangoz! Nem látom, miért lenne ez jobb nekem, mint a Win 7? Dolgoznom kell! A telepített programok rendesen működnek, tényleg! De az utcalány anyját a sok beerőszakolt felesleges szarságnak, biztos van hatása a zökkenőmentes működésre!
Nem áll tőlem távol (#65477) csakany2001 döntése!
Tehát a tálca ügyben van valakinek egy apró szikrája?
Köszi a türelmet!

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#65526) Rimuru


Rimuru
veterán

Ez a ketto ekvivalens?

ms-sys -7 /dev/sdXY #-7, --mbr7 Write a Windows 7 MBR to device
bootsect.exe /nt60 DriveLetter #bootsect

Vigyázat, csalok!

(#65527) Shing válasza eax1650 (#65525) üzenetére


Shing
őstag

Ha kiakarsz törölni beépített alkalmazásokat használd a W10Privacy-t:

Én kiírtanék pár felesleges szolgáltatást a helyedben. Lehet, hogy smartscreen-es új bejegyezés, frissülő alkalmazás, Win Store vagy hasonló finomság miatt nem megy le a tálca. (Egyébként is zavaróak lehetnek)
Nekem nem nyíg semmiért a Win10, nincsenek beépített alkalmazások és tényleg letisztultabb érzést ad, kb. mint egy Win7, Win10-es felülettel.

Gyors google keresés szerint ha a feladatkezelőben újraindítod a Windows Intéző folyamatát (ez akkor is megy ha nincs megnyitva az intéző), akkor megjavul a tálca. D ez inkább tűnik egy ideiglenes megoldásnak.

(#65528) Synaptic válasza lao (#65524) üzenetére


Synaptic
senior tag

A hibaelhárításnál ez az üzenet fogad : Windows 10 Pro digitális licencet találtunk ehhez a Windows 10 Pro rendszert futtató eszközhöz.
A digitális licencel való aktiváláshoz telepítse a Windows 10 Pro rendszert.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#65529) Doky586 válasza Synaptic (#65528) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Microsoft-tól letöltött telepítőt használj, ne egy mókoltat..

(#65530) Synaptic válasza Doky586 (#65529) üzenetére


Synaptic
senior tag

Ez nem mókolt , hanem a microsofttól letöltött telepítő.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#65531) lao válasza Synaptic (#65528) üzenetére


lao
tag

Minden arra utal , hogy nem megfelelö win van fent a gépeden. Vagy szaraxik az aktiválo szerver .

[ Szerkesztve ]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#65532) Synaptic válasza lao (#65531) üzenetére


Synaptic
senior tag

A Windows om tegnapig aktiválva volt (cirka 1 éve) . Az alaplapom régi F5 ös biosát frissítettem F20 ra és utána 30 percre rá jött a szöveg hogy aktiváljam.

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#65533) lao válasza Synaptic (#65532) üzenetére


lao
tag

Ok vissza vonok mindent , sry de ilyet még nem láttam.

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#65534) istvankeresz válasza Synaptic (#65532) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

A nemrég cseréltem eszközre mit lép? Kattintgasd végig, valószínű, hogy a friss BIOS-t új alaplapnak érzékeli.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#65535) Synaptic


Synaptic
senior tag

Próbáltam az ügyfélszolgálatot is , de az egy vicc. Mérgemben újrahúztam az egészet , és láss csodát :

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#65536) #86564352 válasza Synaptic (#65535) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jó öreg reinstall megoldás :)

(#65537) tibike8 válasza Synaptic (#65535) üzenetére


tibike8
őstag

Nálam minden módosítás nélkül szokta elfelejteni az aktiválást. Aztán egy újraindítás után megjelenik, hogy aktiválási hiba javítása és azt megnyomva vissza aktiválódik. Ezt 1-2 havonta szokta eljátszani.

(#65538) svgyula válasza eax1650 (#65525) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nekem az elejétől úgy működik ahogy írtad de csak akkor, ha valamilyen értesítés, vagy valamelyik a jobb alsó sarokban automatikusan induló rendszerre nem kattintok! A helyedben azokat nézném végig mert ott lesz a hiba forrása. Töröld le egyenként és ki fog derülni melyik tartja "ébren" a tálcát. Pl a torrent, core temp, valamelyik update, skype, stb. Sőt még a vírusírtó is ha esetleg indításra vár.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#65539) Geth válasza Synaptic (#65535) üzenetére


Geth
addikt

Én még nyomogattam volna, slmgr /ato, stb, license tipikusan olyan, amiért én nem raknék újra soha egy amúgy működő rendszert, addig ütném amíg nem aktivál :)

[ Szerkesztve ]

(#65540) vaakuum


vaakuum
addikt

Win10-ben hol kell kikapcsolni azt, hogy a mostanában olvasott fájlokat ne mutassa? Vagy hogy lehet valami napot definiálni, ameddig emlékezzen?
Konkrétan VLC player a csempén jobb klikkel előhozza az elmúlt fél/egy hónap filmjeit fölöslegesen.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#65541) Lenry válasza #86564352 (#65513) üzenetére


Lenry
félisten

csak ma négy kolléga gépéről irtottam le a OneDrive-ot emiatt (úgyse használták), hogy felzabálta az összes szabad helyet az aria-debug log (volt akinél 80+GB log fájl volt)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#65542) Syl válasza Lenry (#65541) üzenetére


Syl
nagyúr

Én ma egy ismerősnél 260 gigás logot találtam :Y

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65543) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy bármelyik windows serial működik más nyelvű windows-al is?

Konkrétan, jár nekem ingyen windows amíg tanulok, 2 kulcsot kaphatok csak, viszont egyiket jól benéztem, mivel angol verziót "vettem" meg, ezt a kettőt pontosan:

Úgy emlékszek, hogy régebben próbáltam, az angol verziós kulcsot magyar verzióra, de nem fogadta el talán
le lehetne ezt ellenőrizni valahogy?

Mert mikor magyarítottam, akkor olyan hiba volt, hogy start-nál ha kerestem,és magyarul írtam be valamit pl vezérlőpult, de nem találta, angolul megtalálta, viszont nem indult el onnan

Xbox One: bandymnc

(#65544) Syl válasza bandi0000 (#65543) üzenetére


Syl
nagyúr

Én angol Windows vettem, de legutóbb magyar telepítőt töltöttem le és telepítettem. Nem problémázott.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65545) bandi0000 válasza Syl (#65544) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszi, akkor majd megpróbálom :R

Xbox One: bandymnc

(#65546) Minstrel


Minstrel
senior tag

Igazából nem tudom ide való téma-e vagy inkább alaplaphoz, de valami egérgond van a gépemmel. Win10 van fent és mintha felcserélődnének a gombok, vagyis felcserélődnek, bal gomb a középső, a bal meg nincs sehol, de nem hiszem, hogy egérbaj, mert ugyanezt csinálja másik egérrel is és egy mobilos touchpad app-al is, és nem az app miatt kavarodott meg, mert azt is már azóta használom mióta fent van a Win10. Bios default állítás megvolt, de semmi változás. Nem állandó jelenség, néha minden normálisan megy, utána meg jön a hiba.

(#65547) Minstrel válasza Minstrel (#65546) üzenetére


Minstrel
senior tag

Már nem érdekes, mégis egérbaj, kipróbáltam másik gépen is, azon is rossz és megzavarta a touchpad-et is.

(#65548) Lenry válasza bandi0000 (#65543) üzenetére


Lenry
félisten

édesmindegy milyen a telepítőd, a Gépház - Idő és Nyelv - Régió és Nyelv menüpontjában bármilyen nyelvet telepíthetsz utólag és állíthatod át rá a Windowst

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#65549) bandi0000 válasza Lenry (#65548) üzenetére


bandi0000
nagyúr

igen, ezt így csináltam, és ez után lett bugos a start :D

Xbox One: bandymnc

(#65550) Geth válasza bandi0000 (#65543) üzenetére


Geth
addikt

Tudtommal a kulcs SKU-hoz tartozik, nyelv mindegy. Tehát egy Pro N kulcs bármilyen nyelvű Pro N-hez jó, de sima Pro-hoz nem (máshoz sem).
Nyelvváltás után én is tapasztaltam hasonlót, de egy idő után (restart?) megjavult. Gondolom valami cache beragad, passz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.