Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65901) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hogy kell visszaállítani a lehetőséget hogy .vhd fileon jobbklikk és csatlakozást lehessen választani..?
Hogyan kell ezen listát szerkeszteni?
Egy másik gépen ez így néz ki:

De az én gépemen nem jelenik meg (csak .vhdx filenál jelenik meg).
Amit még észrevettem hogy a .vhd társítva volt egy app-hoz amit már réges rég uninstalláltam:

gondolom ha ezt törölném akkor visszaállna (?) de nem törölhető ez a sor. Vagy a jobb-egérklikk menüt kellene szerkesztenem..? De hol és hogy?

(#65902) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Sziasztok!

Usb-ről szeretnék win10-et telepíteni.
Az első hozzászólásban leirtak alapján elég csak a 64 bites rendszert letőltenem, a pendrive-ra és már telepithetek is ?
Link
" Először is: innen töltheted le a 32 bites, innen pedig a 64 bites rendszerekhez való MCT-t."
Az usb-nek üresnek kell lennie, vagy ha van rajta más is az probléma lehet?

Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#65903) gaben75 válasza SP4C3 (#65900) üzenetére


gaben75
tag

Köszönöm,

Estére vagy holnap délelőtt meglesem :-)

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#65904) Tompie válasza S.O.S. (#65902) üzenetére


Tompie
őstag

Nem egészen :)
Töltsd le a rufus nevű progit az meg csinálja neked a pendriveot installálásra késznek.

(#65905) S.O.S. válasza Tompie (#65904) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Köszönöm! :DD
Szép napot !

Üdv,

(#65906) Geth válasza Doky586 (#65901) üzenetére


Geth
addikt

Admin cmd:
REG ADD HKCR\.vhd /ve /d Windows.VhdFile /f

A módszer a jövőben: másik gépen ne csak nézd, exportáld is ki :)

[ Szerkesztve ]

(#65907) Geth válasza S.O.S. (#65902) üzenetére


Geth
addikt

Ha EFI a gép, FAT32 a pendrive, és nincs 4GB-nál nagyobb file a letöltött telepítőben, elég csak a másolás, az se baj ha van más is rajta.

(#65908) S.O.S. válasza Geth (#65907) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Köszönöm!
Ez akkor lesz érdekes ha pár héten belül konfit váltok. Szeretnék ryzen gépet összerakni és majd arra kellene az új oprendszert usb-ről feltenni . Egy kicsit parázok még sose csináltam telepítést csak lemezről . :)

üdv, és szép napot !

(#65909) TRob1 válasza laszlohu (#65886) üzenetére


TRob1
veterán

Alig fél év után? Nagyszerű. :) Jövő héten lehet hogy megkapod a 1709-et is. Vagy majd azt is fél év múlva. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#65910) worxland válasza #74018560 (#65877) üzenetére


worxland
addikt

32, igen.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#65911) Weareus


Weareus
addikt

Lehet venni olyan win 10-et amit lemezen kapok meg (tehát nem ilyen letöltögetős izós dolog kellene)?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#65912) raidx válasza #74018560 (#65867) üzenetére


raidx
őstag

Az a kategória, hogy feltelepül és elindul de rövidesen kevés halyad lessz, ha használni is akarod. 2 és 4 Giga, hogy használni is lehessen. Először teszteld le a lapost mert egyes intel régiségekhez nincs driver.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#65913) Slavia


Slavia
aktív tag

October 10, 2017—KB4041676 (OS Build 15063.674)

[link]

This update includes quality improvements. No new operating system features are being introduced in this update. Key changes include

[ Szerkesztve ]

(#65914) pc360 válasza Weareus (#65911) üzenetére


pc360
addikt

Igen, kiírom neked szívesen.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65915) Weareus válasza pc360 (#65914) üzenetére


Weareus
addikt

Komolyan kérdeztem.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#65916) castiels


castiels
addikt

van lehetőség arra, hogy egy programot beállìtsak arra , hogy indulásnál elinduljon egyből automatikusan?

(#65917) SP4C3 válasza castiels (#65916) üzenetére


SP4C3
veterán

Van:

Startup folder, task scheduler, registry.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#65918) castiels válasza SP4C3 (#65917) üzenetére


castiels
addikt

hogyan csináljam?

(#65919) SP4C3 válasza castiels (#65918) üzenetére


SP4C3
veterán

File explorer-ben elnavigálsz ide:

StartUp folder:

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp

Létrehozol egy shortcut-ot, amiben megadod a program utvonalát és a paramétereket.

Vagy a futtattandó .exe kiterjesztésű fájl-ra jobbclick és create shortcut, a létrehozott shortcut-ot bemásolod a
fent említett mappába.

Task Scheduler:

Control Panel\All Control Panel Items\Administrative Tools

Itt találod a Task Scheduler parancsikonját, megnyitod.

Task Scheduler library-ban jobblcick az üres mezőre és "create a basic task", majd követed lépéseket...

Registry:

RUN: regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Létrehozol egy új string "kulcsot" és megadod az útvonalat.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#65920) castiels válasza SP4C3 (#65919) üzenetére


castiels
addikt

Köszönöm szépen a segítségedet, sikerült megoldanom!

(#65921) ,


,
addikt

Windows 10-ben van valami speciális billentyűkombináció a hangerő lenémítására és a gép leállítására?
Történt ugyanis, hogy délelőtt még tökéletesen működött a gépem, majd mivel elmentem itthonról, leállítottam (Leállítás és frissítés). Mikor hazaértem, bekapcsoltam, és azóta a bal oldali Ctrl lenyomására lenémítja a hangot, a bal oldali Win gombra pedig kikapcsolja a gépet. Beragadt volna valamelyik gomb? Amiket végignyomkodtam, mind jó volt.
Először észre se vettem, hogy gond van, de a Far Cry Primal alatt a bal Ctrl a gyógyítás, és az tűnt csak fel, hogy egyszer van hang, egyszer meg nincs (amikor épp gyógyítottam magamat, akkor kapcsolt ki és be).

Neten többen panaszkodnak ugyanerre a problémára különböző windows-ok esetében is, de megoldást még nem sikerült találnom. Valaki találkozott már ilyennel?

(#65922) quailstorm válasza Tompie (#65897) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Itt a registrys trükk.
Vagy ezt nézd meg.

A lehetőséget eltávolították a start menüből, utoljára 7 alatt volt.

(#65923) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

MTS kiterjesztésű fájlokat melyik lejátszóval érdemes lejátszani? VLC töri a képet.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#65924) Tompie válasza quailstorm (#65922) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm :)
Nézem nézem de nem sikerült regitry-t buherával.

(#65925) Doky586 válasza Geth (#65906) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi a segítséget.
Gondolom azt akartad mondani hogy ez legyen a registryben:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\.vhd]
@="Windows.VhdFile"

a többi bejegyzést (sort) pedig töröljem.. (kissé bonyolultan fogalmaztál, hogy előkeressem melyik parancs micsoda)

Ezt megtettem, újraindítottam és megjavult.. :R

[ Szerkesztve ]

(#65926) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Létezik olyan, hogy a Win10 egyszerűen elhagyja a perifériákat?
Se hang, se hálózat, se egér, de még kurzor sem! Billentyűzet azért van.

Multimédiás bill, a hang némítva, nem így raktam le a gépet és nem reagál a gombokra.
Hálózatra nem csatlakozik, az adapterbeállításoknál nincs semmi.
Kurzor már a bejelentkezési képernyőn sincs. Logitech G602, a szoftvere indul, érzékeli azegeret, kikapcsolva, bekapcsolva, akku töltöttségét.

A billentyűzettel tudok ugyan navigálni, de nem az igazi.

Ötlet?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65927) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

SOS le kellene töltenem a win10 iso-t. MCT nem működik, torrent nem játszik. Valaki tud linkelni direkt linket?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#65928) pc360 válasza adamssss (#65927) üzenetére


pc360
addikt

Miért nem játszik? Linkelek neked normális, frissített darabot, aztán úgy aktiválod, ahogy szoktad.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65929) adamssss válasza pc360 (#65928) üzenetére


adamssss
veterán

Céges gépre nemigen tennék fel torrentet. MIndegy azért linkelj! :)

(sajnos nem is engedi telepíteni a torrent kilenst (utorrent)) Az MCT meg hibát dob mert nem vagyok admin... Bootolhato pendrive-ot szeretnék csak készíteni.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#65930) pc360 válasza adamssss (#65929) üzenetére


pc360
addikt

Öööö, akkor feltöltöm neked valahova. Még kigondolom.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65931) kory24 válasza adamssss (#65927) üzenetére


kory24
őstag

[link]

Ezzel?

(#65932) King Unique válasza adamssss (#65927) üzenetére


King Unique
titán

Vagy az ezen oldalon lévő portable programmal, vagy direkt letöltés formájában innen. Mindkettő hivatalos olyan szempontból, hogy az MS-től szedik az ISO-t.

A bootolható pendrive elkészítéséhez meg elég akár az ISO-fájl tartamának felmásolása is az előzőleg FAT32-re formázott pendrive-ra. Vagy pl. a Rufus segítségével, ahol a boot módnak megfelelő opciót kell beállítani!

Tehát nem létszükséglet az MCT sem az ISO-fájl letöltéséhez, sem pedig annak pendrive-ra történő kiírásához.

[ Szerkesztve ]

(#65933) vlevi válasza adamssss (#65929) üzenetére


vlevi
nagyúr

Összefoglalóban lévő ISO link nemjo?

(#65934) King Unique válasza vlevi (#65933) üzenetére


King Unique
titán

Ha Windows alól próbálja, akkor az az MCT letöltését fogja felajánlani. De, ha pl. Linux, vagy macOS alól, akkor már közvetlenül az ISO-t. Ami abból a szempontból logikus, hogy az MCT ugye Windows only program.

[ Szerkesztve ]

(#65935) pendre54 válasza King Unique (#65934) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nos, ha már szóba került az MCT, mi a fene oka van annak, hogy az utóbbi időben, közvetlenül nem tudok vele telepítőt készíteni, mert mindig ezzel a hibával megszakad.

Van itthon két gép is, mindkettőn ugyanez a szitu, több pendrive-ot is próbáltam, eredménytelenül. Tudom, hogy nem élet-halál kérdés, mert az ISO az simán lejön, és Rufussal ki tudom írni, de azért mégis csak érdekelne, hogy mi lehet az oka. A neten nem igazán találtam megoldást, viszont sokan panaszkodnak hasonló problémára.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#65936) King Unique válasza pendre54 (#65935) üzenetére


King Unique
titán

Mostanában max. csak az ISO-t töltettem le vele. Bootolható pendrive-ot legutóbb talán a 1607-es verziónál készítettem MCT-vel, akkor nálam OK volt. De már akkor és előtte is panaszkodtak mások ilyen-olyan hibaüzenetekre, nem ismerte fel a pendrive-ot stb. Rá lehet keresni a hibakódokra, de nem feltétlen érdemes vesződni vele, ha máshogy is meg lehet oldani a kiírást.

(#65937) Doky586 válasza pendre54 (#65935) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ne a pendrivra, hanem az ISO letöltést válaszd..

(#65938) adamssss válasza King Unique (#65932) üzenetére


adamssss
veterán

Köszönöm.
Így már megy. Ez egy vadi új Ryzen konfig lesz. Hogy UEFI-n fusson mire tegyem a Rufus-t?
Illetve milyen formátumra formázza a pendrive-ot?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#65939) King Unique válasza adamssss (#65938) üzenetére


King Unique
titán

Ha odahúzod az egérmutatót a legördülő listához, akkor szövegesen is elmagyarázza mindhárom opciót külön-külön. De egyébként a legalsó kell a natív EFI módhoz, ami a screenshoton is be van jelölve. Ilyenkor amúgy alapértelmezetten FAT32-re formázza a pendrive-ot. Vannak ugyan olyan hardverek, amelyeknél akár NTFS fájlrendszerű pendrive-ról is lehet bootolni UEFI-ben, de a szabványos és a legtöbb gépen használható fájlrendszer a FAT32.

[ Szerkesztve ]

(#65940) gaben75 válasza SP4C3 (#65900) üzenetére


gaben75
tag

Szia SP4C3.

A program megoldotta a gondot ha jól értelmeztem akkor valami ideiglenes win telepítő fájlok voltak.
Most már 43,6 GB szabad a 111 GB-ból.

Hálás köszönetem :-) :R

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#65941) mdani01


mdani01
aktív tag

Sziasztok!

Ma Délután használtam utoljára a gépet és úgy kapcsoltam ki hagytam a Windows-t (10) frissíteni. Este szeretném bekapcsolni és ezzel a hibaüzenettel fogad. [link] [link]
Csökkentett módba se hajlandó elindulni se rendszervisszaállítással..

Rákerestem a hibára: [link] e szerint megszűntek a fríssítések az általam használt Windows-ra :(

Van valami megoldás arra, hogy a c-n lévő pár képet, zenét lementsem valamilyen módon?

Köszönöm a segítséget!

iPhone 6S SpaceGray

(#65942) adamssss válasza King Unique (#65939) üzenetére


adamssss
veterán

Köszönöm.

1000éve nem telepítettem gépet, így még egy kérdés.

A drivereket hogyan telepítsem? A Win-ben tiltsam le az automatikus dirver keresést/telepítést? Ha igen hol találom?
Vagy hagyjam, hogy a win mindent felpakoljon amit jónak lát?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#65943) King Unique válasza adamssss (#65942) üzenetére


King Unique
titán

Az előzőhöz még annyit, hogy a Legacy / UEFI módban történő telepítés előtt fontos a megfelelő boot mód beállítása, valamint egyes hardvereknél a megfelelő boot eszköz kiválasztása is!

A Windows 10 alapértelmezetten automatikusan letölti és telepíti, illetve akár frissíti is a drivereket. Aztán, hogy ez melyik hardvernél mennyire OK, az más dolog. De szükség esetén akár ennek tiltása is megoldható, amiről korábban már volt szó itt a topikban: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#65944) adamssss válasza King Unique (#65943) üzenetére


adamssss
veterán

Nagyon köszönöm. Minden világos

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#65945) pc360 válasza tordaitibi (#65702) üzenetére


pc360
addikt

Megoldódott az automata programindítós, és a default képnézegető kiválaszthatatlanságának problémája is: újratelepítettem a p.ba a 10-et (mégpedig közvetlenül a 16299-es builddel)...

Míg az első probléma valami random szarság volt, addig a képnézegetésért felelős dolgokat az újabb IrfanView borította fel. Win 10-en egyszerűen nem érdemes a 4.38-nál újabbat bevetni belőle, mert annak csak szívás a vége.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65946) tomp válasza pc360 (#65945) üzenetére


tomp
félisten

Nálam 64bites 4.50 van és nincs probléma. Default képnéző az irfanview.

(#65947) pc360


pc360
addikt

Más: most fedeztem fel (kicsit későn), hogy a Destroy Windows Spying-on túl is van élet, mégpedig az O&O ShutUp10 formájában. Friss, letisztult, jók a leírásai, szóval felnőtt annyira, hogy ajánlható legyen elsődleges konfig-programként a személyes kedvenc Winaero Tweaker mellé. Láttam, hogy már itt, a topikban is előkerült párszor. Bár hiányolom a megváltoztatandó fájlok, kulcsok pontos adatait, de így is szimpatikus.

A kérdés viszont, hogy tudtok-e még ilyen tiszta, rendezett appot a Windows bisz-baszok eltakarítására? Ugyanis a DWS még annyiban jó, hogy a Metro appokat is el tudja távolítani az útból, de azt az egyéb funkciói, és a frissítetlensége miatt már nem szívesen mellékelem a NeszeTools-on. Sőt, amint megvan az alternatíva, törölném is onnan. Köszi!

tomp: Akkor nem tudom, mi lelte. Mindenesetre Irfannal legközelebb virtuális gépen szórakozom, hogy kiderítsem, mi a helyzet vele. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65948) macilaci78 válasza macilaci78 (#65926) üzenetére


macilaci78
nagyúr

UP!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65949) pc360 válasza macilaci78 (#65926) üzenetére


pc360
addikt

Ezek szerint igen. Mit írjunk? :) Úgysem lesz rá mágikus megoldás. Te tudod, hogy mi változhatott szoftveresen (hacsak nem HDD hiba). Ha nem, nézz új ISO-t, és hajrá reinstall!

Nálam néha a kattintásokat nem veszi be, de az az X-Mouse Button Controller miatt van - elég összetett makrókat is küldök vele.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65950) movax válasza pc360 (#65947) üzenetére


movax
őstag

Spybot Antibeacon, W10 Privacy. Sajnos a Cortanát a CU óta nem lehet lelőni. Vagy igen?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.