Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65401) Doky586 válasza King Unique (#65399) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem jó lenne ha csinálnál egy "Windows telepítési útmutató"-t, mert ez az amit mindenki tud (a megkérdőjelezése sértődéshez vezet), pedig valójában legtöbben nincsenek tisztában a menetével (hogy mi mit okoz). Például egy folyamatábra elágazásokkal (uefi-legacy, mi hogy célszerű) kb 30db számozott dobozkával.. szerintem még az összefoglalóba is jó lenne egy ilyen. :R

[ Szerkesztve ]

(#65402) atosan válasza atosan (#65397) üzenetére


atosan
addikt

Megtaláltam azt a b..i One drive setup exe fájlt meg a 60 gigás általa generált szövegest is. Gyalu, remélem nem fog újra vinnyogni.

Maine coon

(#65403) King Unique válasza Newyorker (#65400) üzenetére


King Unique
titán

Ha teljes képernyőben megy a lejátszás, akkor nálam eleve nem látszik alul a tálca, max. a lejátszóprogram felülete jelenik meg alul, ha odahúzom az egérmutatót. Legalábbis pl. VLC, MPC-HC esetében igen, illetve a tálca zárolt és elrejtett állapotánál egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#65404) Newyorker válasza King Unique (#65403) üzenetére


Newyorker
addikt

Mpc-hc-t használok, nyomok egy f11 teljes képetnyőt és alul a tálca ott marad :S mi leher?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#65405) King Unique válasza Doky586 (#65401) üzenetére


King Unique
titán

Van már számos magyar nyelvű leírás is a témában, amelyek egész jól használhatók. Ilyenek például az alábbiak is:

UEFI, jelenkorunk grafikus interfésze
Windows 10 telepítése lépésről lépésre (Legacy + UEFI)
Több rendszer egymás mellé telepítése UEFI módban GPT lemezre

Valamint pl. GoodSpeed kolléga még videókat is készített az UEFI-s telepítéssel kapcsolatban. Szóval inkább ezeket kellene berakni az összefoglalóba és / vagy a téma tudnivalókhoz.

[ Szerkesztve ]

(#65406) pc360 válasza Geth (#65394) üzenetére


pc360
addikt

Örüljek, hogy segítetek? Vissza lehet szálldosni a földre... Szóba nem került, hogy ne örülnék, de hogy semmilyen összefüggés nincs a Win félrefejlesztésével, és azzal, hogy ezt véleményezem, az is biztos. Nem azért kerülök más véleményre, mert segítettél, vagy sem. És képzeld, eddig én se találkoztam ezzel, ezért merült fel problémaként.

Az egységesítési törekvéseket ott kellene kezdeni, hogy azonos, mindent lefedő API-t használhassanak a programok... máris fail. Hidegen hagy a törekvés elmélete, ha közben a megvalósítás a fejlesztők ÉS a felhasználók kárára megy. A Win store, a Bing, az IE, meg az összes ilyen szar már most halott, hiába erőltetik. Ezt kellene előbb végre belátniuk. Úgyhogy hagyjuk ezt az MS-pátyolgatást, amikor 600 csapat 600 különböző dolga van egy nagy katyvaszba forrasztva, és a végét se lehet látni, mikor áll össze ebből egy koherens rendszer.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65407) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy celeron 2955u -s szutykot 2gb rammal, hogy kezdjek már vele valamit, mert lassú, meg fagy :W
100+ ért vették ezt a trágyát 2 éve. Ennyiből már akkor is i5 -ös üzletit kaptak volna garival 4gb rammmal, és még akár egy ssd is beleférhetett volna az árba :U

Most win8.1 van rajta. A 10 szerintetek jobban futna, felrakjam rá?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#65408) pc360 válasza anorche1 (#65407) üzenetére


pc360
addikt

Semmivel sem fog jobban menni a gép, mert eleve beleroppan az első weboldalba rendszertől tök függetlenül. Kuka.

Az ilyen helyett kell használt gépet venni 20-ért. Személy szerint 16-ért adtam nem is olyan rég 500 GB sata winyóval szerelt 4 magos AMD-t 4 GB DDR2 memóriával. Mi a francnak foglalkozol hulladékokkal? Meg kell húzni a határt, az ügyfélnek meg fel kell fognia, hogy átbaszták. Meg azt is, hogy van az, amikor nem elég a gép újrahúzása. Ha monitor is kell, akkor meg használt laptopot kell nézni, 30 ezertől kapsz 4 GB ramos, legalább 2 magos, IPS kijelzős ThinkBook-ot, 40-ért SSD-vel. Ezek fényéveket vernek az ősi asztali gépekre.

Leginkább magadnak tedd fel a kérdést: akarsz-e szenvedni órákig egy fos géppel, hogy aztán az anyádba kívánjanak, mert ugyanolyan lassú marad. Gondolom, nem.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65409) gyuribácsi88

Sziasztok, olyan problémám lenne hogy mikrofonos fejhallgatónál behallatszik a mikrofonba minden, ami a gépen történik, tehát a másik fél hallja az én játékomat is, meg mindent.

Tehát a probléma konkrétan az, hogy a mikrofonba nem csak a külső hangok jutnak be, hanem minden más is ami a gépen szól, ha kikapcsolom a mikrofont, akkor is hallatszik minden, kb a teljes hangerő 10%-a jut be a mikrofonba úgy, hogy ez a hang nem kívülről érkezik, mivel kikapcsolt mikrofonnál is ez a helyzet.
Na most amit eddig tudtam, azokat a lehetőségeket végigzongoráztam.

Letiltottam minden más eszközt a hangbeállításoknál, nehogy az zavarjon be, de a probléma maradt.
Kipróbáltam másik hangkártyával (még egy usb-s hangkártyával is tehát összesen 2 másik kártyával) a probléma maradt.

Kipróbáltam másik headsettel, de a probléma maradt.
Újraraktam a win-t meg a drivereket de a probléma ugyan úgy megmaradt.
Tudna valaki valami tippet adni hogy ez mégis mi a búbánat és hogy lehet orvosolni? Találkozott már egyáltalán valaki ilyesmivel? :R

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#65410) Geth válasza gyuribácsi88 (#65409) üzenetére


Geth
addikt

Ha Realtek, esetleg próbáld meg ezt állítani: [kép]

(#65411) Geth válasza pc360 (#65406) üzenetére


Geth
addikt

Nanana. Én csupán arra kívántam rávilágítani, hogy minden platformnak megvannak a hülyeségei. Túl kell lépni ezeken, nem lesz jobb, ha idegeskedsz rajtuk. Örülj neki, hogy megoldódott, de kár mérgelődni hogy ilyen. Nem száldosott el senki. Nyilván ha lenne egy szerinted több tekintetben jobb rendszer, akkor nem itt bajlódnál a jpeg társítással :)
Egységes megaAPI? Érdekes elgondolás, bevezetésre mennyi időt hagynál, hogy minél többen rá tudjanak készülni? Fejlesztők oldaláról én inkább pozitívabb hangulatot olvastam ki (a régi szép winapi idők meg hwnd, és még el se múltak). Felhasználók fórumok alapján elégedetlenebbek, de én ezt még annyira sem tudom megítélni, ritkábban megy valaki techfórumra pozitívan nyilatkozni valamiről, inkább a problémák vesézése jellemző, de ezt természetes dolognak tartom.
Amiket felsoroltál, szerintem mind maradni fognak (IE helyett Edge-el), nem fogják kukázni, mert halott. Nem, amíg hoz valamit a konyhára. Meg brand.
Nem tudom melyik része volt MS pátyolgatás a mondandómnak, én csak rá akartam világítani potenciális miértekre. Az nem MS pátyolgatás, hogy leírtam, nem használok Storet (Binget és Edget sem, IE fent sincs).
A koherenciát trend alapján én pozitívnak mondanám, a W8-hoz képest mindenképp.
Dehogy írjak valami pozitívat is az MS-ről, nekem a WSL kifejezetten bejött, napi szinten használom.
Te is próbálj pozitívan hozzáállni, valamiért csak a negatív dolgokra reagáltál.

(#65412) pc360 válasza Geth (#65411) üzenetére


pc360
addikt

Néha ki kell ezeket adnom magamból. Eleve a Win 10 is egy nyűg volt, de mostanra biztosan nem térnék már vissza az előző korok rendszereihez. A problémák nagy részén sokat segítene, ha egy UI-tervezésben valóban jártas fejlesztő fogná össze a win felületéért felelős csapatokat, de ez csak ábránd.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#65413) Geth válasza pc360 (#65412) üzenetére


Geth
addikt

+1

(#65414) gyuribácsi88 válasza Geth (#65410) üzenetére

Asus hangkártya, de a neten rákeresve (így; "Microphone is picking up my output") rengeteg találatot dob ki, (különböző hangkártyákra és különböző fejhallgatókra szóval nem hardveres gond) végigolvastam vagy 20 külföldi fórumot, rengeteg embernek van ez a problémája, és megoldás sehol nincs rá. Azért kicsit nevetségesnek érzem, hogy 2017-ben egy ez megoldhatatlan probléma.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#65415) TTomax válasza gyuribácsi88 (#65414) üzenetére


TTomax
nagyúr

Unixonar drivert próbálj meg...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#65416) Geth válasza gyuribácsi88 (#65414) üzenetére


Geth
addikt

Hát nem megoldhatatlan, csak kérdés mennyi anyagi ráfordítást ér meg :)
Cégnél sok headsetes felhasználónál 0 probléma.

Mivel tényleg mindent felsoroltál, nekem sincs több ötletem.

Anno nem értettük mi zúg a hangfalakból konstans (értsd zavaróan nagy volt az alapzaj).
Aztán le lett cserélve a tápegység egy nonameről egy kicsit drágábbra (addig a tápegység nem volt prioritás, fiatal voltam és bohó). Utána valami hiányzott, aztán rájöttünk, hogy az alapzaj :)
Lehet, hogy nálad is táp vagy alaplap a probléma.

Most nem azt mondom, hogy cserélj tápegységet, vagy dugd át egy másik konnektorba a gépet, vagy hogy húzz le minden külső eszközt (USB, stb), de tényleg semmi más nem jut eszembe a fenti rövid történeten kívül.

(#65417) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Lenne egy Windows 10-es gép, aminél még régebben túl kicsi C meghajtót (particiót készítettek), szeretnék a D-ből elvenni és a C-be olvasztani.
A módját tudom. A D meghajtót zsugorítom mondjuk 50gb-al, a C-t pedig kiterjesztem azzal, amivel zsugorítva lett a D.

A kérdésem az lenne, hogy ez mennyire biztonságos? Nem veszhetnek el adatok?

(#65418) E.Kaufmann válasza syler123 (#65417) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

De elveszhetnek ezért is írta régen a partition magic, hogy mentsél előtte. Más kérdés, hogy ha a Windows engedi magától a kötet zsugorítását és kiterjesztését a lemezkezelőből, akkor azzal ritkán van gond, de sansz bármikor lehet hibára.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#65419) Syl válasza syler123 (#65417) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha HDD-ről van szó és nagy D-ről, sok adattal, szerintem szerencsésebb és gyorsabb egy komplett mentést készíteni (pl. Macrium Reflect), majd a partíciókat visszarakni új mérettel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65420) syler123 válasza Syl (#65419) üzenetére


syler123
veterán

Igen, hdd-ről van szó.
D-n nem sok minden lehet, mert az istenért sem akarják a D meghajtót használni, pont ez a probléma, hogy a C-n pedig elfogy a hely. Több ilyen gép is van azért gondoltam a kiterjesztésre. De akkor még átgondolom, hogy mi legyen, mennyi lementendő adat van.

Macrium Reflect-re ránézek, leírása alapján elég jó leeht backup készítésre, és még ingyenes is.
Bár nem tudom hogy rakok vissza particiókat új mérettel, ha ez a program Windows alól fut. De mivel nem ismerem a programot így utánajárok.

:R

[ Szerkesztve ]

(#65421) syler123 válasza syler123 (#65420) üzenetére


syler123
veterán

Jah hogy kiveszem a hdd-t és másik gépen oldom meg a backupot, az ezeken a gépeken nem fog menni, mert gari matricásak és szétkapni nem igen kellene.

Az ötlet és maga a program viszont nagyon jó, fogom is használni, mert lesz olyan gép ahol ssd-re váltanak, ahhoz pont jó lesz a klónozás.

[ Szerkesztve ]

(#65422) Syl válasza syler123 (#65420) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha nincs sok adat a D-n, akkor a legegyszerűbb lementeni róla mindent, törölni, win lemezkezelővel megnövelni a C-t, majd újra létrehozni a kisebb D-t.
Csak azért, mert ugye, ha a D-t csökkented, akkor annak a "végéből" vesz le. És ahhoz hogy a C-t növelni tudd, előbb a D-t "hátrébb kell tolni", vagyis a teljes D partíciót mozgatni kell.

A Macriumnak van boot pendrive-ja, a "visszarakást" azzal lehet megoldani.

De lehet az lenne a legegyszerűbb ha a D-t becsatolnád a C alá egy mappának.
Én sokáig használtam úgy a rendszert, hogy a D-re volt "rákötve" az Asztal, Dokumentumok, Letöltések stb.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65423) syler123 válasza Syl (#65422) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

Azért visszakérdezek, hogy biztos értem-e. Tehát töröljem a komplett D particiót. Ezzel kiterjesztem a C-t, tehát marad 1 partició és ha akarok még D-t, akkor azt ebből a nagy C particióból csípjem le? Lehet amúgy egyben hagyom, már látom hogy semmi értelme náluk a D meghajtónak, úgysem használják...

Akkor ha minden igaz ehhez nem kell semmilyen külső program, működnie kellene így. Hát kíváncsi leszek majd :)

Van szerencsére olyan gép majd amin tesztelhetem mielőtt élesben próbálom ki :D

[ Szerkesztve ]

(#65424) Syl válasza syler123 (#65423) üzenetére


Syl
nagyúr

>Ezzel kiterjesztem a C-t, tehát marad 1 partició és ha akarok még D-t, akkor azt ebből a nagy C particióból csípjem le?

Hát, ha akarsz D-t, akkor ne növeld a C-t teljes területre, csak amekkorával gondolod. És így nem kell később csökkenteni a méretét.
A Win lemezkezelője bizonyos megkötésekkel képes a partíciók növelésére és csökkentésére. Méghozzá adatvesztés nélkül (persze backup-backup-backup!).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65425) syler123 válasza Syl (#65424) üzenetére


syler123
veterán

Oké, köszi a segítséget, holnap próba :)

:R

(#65426) tordaitibi válasza Geth (#65386) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hogy a mailto protokollt a portable Thunderbirddel nyissa meg a weboldalakon.
Mit regisztráljon be egy portable program..??
épp az a lényege a portablének hogy se registry se semmi szemetelés.
Semmit nem enged, nincs tallózás, miért nincs, ha én a mailto-t vagy a .pdf-et az IrfanWievvel akarom társítan, akkor fogadja el, ha elba...sztam, majd korrigálom. De nem enged, semmit se, állandóan a rohadt Áruházat hozza fel, és nincs tovább.

Nézd már meg ugyanezt XP-be, 8 kattintással társítottam a mailto protocollt a portable Thunderbirddel:

na EZT szeretném megcsinálni ebbe a makacs, önfejű és agyonbiztosított w10-be.

Másik hsz.-ba írtad, minek egy képnézőnek rendszergazdai jogokkal futni.
A franc se kéri hogy így fusson, de a w10 semmit nem enged enélkül, sorolhatnám a páldákat csak néhány,
a TrueCrypt képtelen futni egy MÁSODVINYÓRÓL, mert a w10 nem enged neki a saját mappájába írni.
Ugyanez volt a helyzet a Thunderbirddel, már majdnem felgyújtottam a gépet, mert nem tudta leszedni a leveleket, mert nem írhatott a w10 szerint sehova. A portable Irfannak mióta w10 alatt futtatom, nem tudtam benne átírni a képek mentési útvonalát. Vicces , nem, és na EZÉRT kell rendszergazdaként futtani, mert amúgy nem tud működni.

Ugyanezen másodvinyóról képtelen voltam törölni rendszergazdai jogosultságok nélkül, pl. egy 5kilobájtos txt-t és még mást lehetetlen volt törölni, szerkeszteni.
Probléma megoldva, az 1 terás vinyót megformáztam FAT32-re, és ott rohadjanak meg az NTFS jogosultságok, azóta minden jól működik, de azért érzed hogy ez kicsit nonszensz.
Mégegyszer leírom, nem én akarom így, hanem a w10,
Akkor most ki a hülye, az oprendszer, vagy én?

(#65427) #86564352


#86564352
törölt tag

Újabb consumer területen dobja be a törölközőt a Microsoft: megszűnik a Groove Music streaming szolgáltatás, helyette partnerséget kötnek a Spotify-jal. Magyarországot nem érinti, mert eddig se volt elérhető nálunk a Groove Music Pass. Nyugaton pedig kutyát nem érdekelte a Spotify, Deezer, Apple Music, Google Music, Tidal mellett.

Nem megy nekik az ecosystem téma, ennyi bukta a menzán sincs:
telefon Lumia bukta
zene Zune/Xbox/Groove bukta sokadik átnevezés után végleg kuka
böngésző Edge 1 db platformon él bétaként senkit nem érdekel
UWP áruház bukta ki fog onnan venni appot, filmet, könyvet? a Win10 saját appok is gagyik
üzenetküldés Skype bukta, lemaradtak a népszerűbb appoktól
kereső Bing bukta, már az USA-ban is csökkenni fog mivel az Apple Siri váltott Google-ra
MS térképek kinek jut eszébe használni
asszisztens Cortana bukta

Apple rendszerben a macbook és iphone szinkronban egymással, zene, appok, facetime és imessage van minden.
Google rendszerben chrome-on keresztül szinkronban gép, tablet, android és appok, szolgáltatások adottak.
MS-nél vajon mi lesz a következő kasza? Nadella addig nem nyugszik amíg IBM-et nem csinál, vállalati felhő megoldások Azure-Office és a consumer piac leszarva. Sajnálom azt a szerencsétlen vásárlót aki megvette a Surface, Lumia, Xbox cuccokat és belakta MS szolgáltatásokkal az éveken át tartó hitegetéssel, hogy MS ecosystem one windows one platform kamu duma. Óriási zsákutca.

[ Szerkesztve ]

(#65428) King Unique válasza syler123 (#65417) üzenetére


King Unique
titán

A téma topikjában volt szó erről. Tehát a Windows lemezkezelője csak nem lefoglalt terület (előzőleg D-ből leválasztva / D törölve) esetében tud kiterjeszteni, de ha az nem közvetlenül utána van, akkor dinamikus lemezzé akarja konvertálni az alaplemezt. Ellenben külső programok meg tudják oldani alaplemezként is. Viszont az ilyen műveleteknél biztos, ami biztos alapon mindig érdemes előtte menteni! Egyébként célszerű lenne Live környezet alól csinálni a mentést és a particionálást. Egy másik válasz végén említve voltak olyan WinPE megoldások, amelyek tartalmaznak minden szükséges programot és alkalmasak erre.

[ Szerkesztve ]

(#65429) syler123 válasza King Unique (#65428) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

Mikor van olyan hogy nem közvetlenül utána van a D partició? Még annó én particionáltam ezeket a merevlemezeket, elkészítettem az első C meghajtót, a maradék pedig lett a D. Akkor ezek szerint működnie kell a kiterjesztésnek. Az nem gáz ha a D tartalmát törölni kell, azon szinte semmi sincs, azt 5 perc lementeni.
Most virtualbox alól kipróbáltam egy Win7-el, ott rendben és gyorsan működik a dolog.

Nekem a lényeg hogy a C meghajtót ne vágja haza ez a művelet, akkor van baj.

[ Szerkesztve ]

(#65430) worxland válasza #86564352 (#65427) üzenetére


worxland
addikt

"MS térképek kinek jut eszébe használni"
Ebben az egyben megvédeném az MS-t, nyáron (akkor még Lumia 650 volt a céges teló) tökéletesen elnavigált Horvátországban, és ami a lényeg - offline módban. Azóta az iOS Térkép-ét használom néha, hát szánalmas.

A többivel egyetértek.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#65431) King Unique válasza syler123 (#65429) üzenetére


King Unique
titán

Ha a D-t zsugorítod, akkor pont ilyen helyzet lesz, mivel nem közvetlenül a C, hanem a D után jön létre a nem lefoglalt terület. Ha pl. az adatok lementése után a teljes D-t törlöd, akkor nyilván közvetlenül a C után lesz a nem lefoglalt rész. Az előbbi eset lehet a problémásabb, mert annál van hogy a külső programok is csak az adatok átmozgatásával tudják megoldani a műveletet. Az utóbbi az rendszerint sima ügy és akár a Windows lemezkezelője is megcsinálja. De azért egy rendszermentés nem árt ilyenkor, illetve amúgy is jól tud jönni, ha van a rendszerről egy komplett biztonsági másolat.

[ Szerkesztve ]

(#65432) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
újra telepítettem a wint (win 10 pro 1067) és ismét ugyanaz a hiba...: a képmetsző a 2. monitoron nem csinál semmit.
az "új metszet" gomb megnyomása után ez a monitor elszürkül, ha inen metszek valamit csak fekete négyzet marad belőle.
a "print screen" lefotózza a második monitort, de egyetlen képmetsző, képlopó alkalmazás sem.
mi lehet a gond?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#65433) syler123 válasza King Unique (#65431) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

Értem, akkor ez a része nem lenne problémás, viszont szinte mindenhol írják a backupot. Az már sokkal macerásabb lenne és sok idő megy el vele. Mekkora a valószínűsége hogy hiba következik be és utána nem állíthatók helyre a fájlok? Mert ha 1000-ből 1 akkor kockáztatok. Nem biztos hogy lesz időm lementegetni mindent.
Vagy esetleg van erre az esetre szoftver, amivel könnyen lementhetem a rendszerpartíciót? Ez mondjuk már nagyon nem a topichoz tartozik, csak itt eléggé aktívak vagytok, tovább nem fogom szemetelni a topicot.

A Mactrium Reflect Media jó lehet erre? Ezt ki is írom, ha ez a progi rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#65434) King Unique válasza #86564352 (#65427) üzenetére


King Unique
titán

Na, ismét eljött a szokásos heti fikázás és siránkozás ideje... Bár, ha jól emlékszem, akkor a legutóbbi nem aratott osztatlan sikert itt a topikban és többen sem értettek egyet vele... :D Egyébként meg az az érdekes, hogy ha valakinek ennyire nem felel meg semmi, rendre a kákán is csomót keresi, akkor minek használja...? Ott van pl. az almás platform, aztán lehet azt nyomogatni. De, ha valaki beleolvas az itteni topikjaiba, akkor azért ott sem minden olyan tökéletes mostanában...

(#65435) King Unique válasza syler123 (#65433) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben mindkét megoldás gond nélkül kivitelezhető, de az elsőnél valamivel nagyobb a hibafaktor, mint említve volt. A mentést meg azért szokták javasolni, mert egy rendszerpartíció utólagos megpiszkálása eleve kényes művelet. Illetve az egy dolog, hogy normál esetben elvileg gond nélkül lefut, de előfordulhatnak ettől eltérő helyzetek is. Ha utóbbi történik és elszáll valami, akkor pedig legyen hova nyúlni és a mentésből visszaállítani mindent. A Macrium Reflect tökéletes ilyen célra, amiről már a korábbi válaszban is volt szó, valamint legutóbbi pl. ITT. Illetve nyilván nemcsak 1:1-ben klónozni lehet vele a rendszert, hanem lementeni a szükséges partíciókat egy lemezképfájlba. Utóbbiból utána ugyanúgy helyreállítható lesz a Windows a program pendrive-ról bebootolt WinPE változatát használva. De pl. az ezen hsz végén említett komplett WinPE rendszerekben szintén van Macrium és külső particionáló program is.

[ Szerkesztve ]

(#65436) syler123 válasza King Unique (#65435) üzenetére


syler123
veterán

Köszi a helpet! :R

Akkor a Macrium Reflect is kipróbálásra kerül, biztos ami tuti. :)

(#65437) Geth válasza tordaitibi (#65426) üzenetére


Geth
addikt

Ahahaha, portable :) Hát az valóban nem fogja beregisztrálni magát sehova.
Régen volt ilyen a protokollnál is, most nincs.
Marad a registry, vagy nem portable, vagy másik kliens, vagy másik Windows.
A .pdf nem tudom hogy jön ide, azt lehet diskről tallózni. A korlátozás a protokollokra vonatkozik, hogy legalább egy sima linkkövetéstől ne legyen átjáróház a gép. Ha értesz hozzá, akkor megtákolod, de a rendszer ezt nem támogatja meg felületről.

Az XP nem érdekel, ez nem az a topik. A kattintásszámnak örülök (egér nélkül 0?), engem meglep, hogy manapság még valaki szerkesztget társítást :) A mailto nálam a Chromenál van, soha nem kellett állítanom, első gmail navigációnál megkérdezte, én meg jóváhagytam.

Az, hogy szarul van megírva egy program és nem implementálták rendesen az UAC-ot (nem tegnap jött ki), az nem a rendszer hibája. Nálam két dolog fut adminnal, a procexp meg az autoruns :)

A rendszer ebben a szituban nem hülye, szerintem csak rossz szoftvereket használsz. Vagy valami nagyon el van kefélve a rendszerrel.
A másodvinyós probléma sem tiszta, másik gépről/másik userrel lettek létrehozva a bejegyzések (ilyen szigorú jogosultsággal)? Ha igen, nem csodálom, hogy nem engedi csak úgy törölgetni. Előbb át kell venni felette a tulajdonjogot.
A FAT32-höz sok szerencsét, nagyon bátor vagy!

(#65438) #86564352 válasza worxland (#65430) üzenetére


#86564352
törölt tag

Csak a Lumiát megölte a Microsoft, a HERE Maps ott van a másik két platformon és több másik szolgáltatás rakás funkcióval, lehet válogatni. Átlag amerikai az Iphone vagy Samsung droid telójával nem fog MS térképet, Bing keresőt, Cortanát, MS zenét stb. használni akkor se ha ott kicsit jobbak ezek mint USA-n kívül. Elbukta a Microsoft a consumer ecosystem harcot, de csúnyán.

(#65434) King Unique
Nekem a te állandó rendőrködésed unalmas már. Ellenérved nincs, de azért kötözködsz. Oké...

(#65439) King Unique válasza #86564352 (#65438) üzenetére


King Unique
titán

Azt már a korábbi esetnél is leírták többen, hogy attól mert pl. bizonyos UWP appok működése nem feltétlen tökéletes, attól még általánosan megfelel számukra a Win10 és tudják használni arra, amire akarják. Ahogyan a 8.1-nél sem kötelező ezeket nyomkodni. Erre megkapták, hogy nem megfelelően használják a rendszert és az úgy nem jó, sz@r az egész stb. Azt hadd döntse már el mindenki maga, hogy ők hogyan és mire akarják használni a rendszert és számukra mik a fontos a dolgok. Szóval inkább ez az állandó fika kezd már egy kicsit unalmas lenni... Akinek meg annyira nem felel meg semmi az új Windowsban, akkor ennyi erővel használhatná akár a 2 korábbi rendszer valamelyikét, ahogyan ott van még másik 2 desktop platform is, mint említve volt.

[ Szerkesztve ]

(#65440) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

nagyon-nagyon régóta win7 párti vagyok, eljött egy gépújrarakás ideje, jóval jobb a win10 mint oprendszer? elnézést, ha már volt kérdezve/válaszolva, egy igen/nem bőven megteszi nekem köszönöm

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#65441) Tibro5 válasza zsolt19900 (#65440) üzenetére


Tibro5
senior tag

igen/nem :))

(#65442) TRob1 válasza zsolt19900 (#65440) üzenetére


TRob1
veterán

Igen. (Szvsz még a 8.1 is jobb a 7-nél)

Amúgy mire mész ha kapsz mondjuk 3 igen-t 1 nemet, vagy akár fordítva? Főleg hogy a fórumot általában nem a többség elégedett felhasználó használja, hanem a "kisebbség" panaszkodó... :F
Én azt mondom ha így is úgy is gépújrarakás, első körben a legújabb win10 build, aztán ha NEKED nem jön be, még mindig visszatérhetsz 7-re. De TE döntsd el hogy megfelel-e, ne mások döntsék el helyetted. Szerintem.

szerk: Az utánam szólóval ellentétben: A classicshell-t viszont véletlenül sem érdemes feltenni a Win10-re, mert a gyári start menühöz képest valami borzalom :) (Meg amúgy is utáltam mindig azt a "sztájlt")

(#65441) Tibro5 :
Hehe, lehet hogy tényleg ez a leghelyesebb válasz. :DDD (És amúgy is ezt kérte :U )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#65443) syler123 válasza zsolt19900 (#65440) üzenetére


syler123
veterán

Szia!

Jobbnak nem jobb, de talán biztonságosabb. És egyébként is előbb utóbb váltani kell Win10-re, mert szépen lassan majd a Win7-hez is megszüntetik a frissítéseket. Szóval ha a géped elbírja, akkor érdemesebb a Win10-et tenni a gépre. Tökéletesen alkalmas mindennapi használatra.
A classicshell-t viszont érdemes feltenni a Win10-re, mert a gyári start menü valami borzalom.

(#65444) #86564352 válasza King Unique (#65439) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ami számodra fikázás, azok egyszerű tények az elbukott MS ökoszisztémáról:

MSN Messenger és Skype elbénázták
Bing, MS térkép, Cortana érdektelen a Google, Alexa, Siri és a többi mellett
Zune/Xbox Music/Groove elbénázták
Microsoft Band kinyírták, közben Fitbit, Apple Watch stb. nagy divat
Windows Phone & Lumia & Continuum bénázás majd kinyírása
Windows 8 és Windows RT bukta
Windows S majd a Chromebookok ellen vérzik el
UWP appok és az áruház nem érdekli a fejlesztőket, sem a felhasználókat, ahogy a fizikai MS üzletek sem
Windows 10 Frankeinstein design
Pro userek, gamerek magukra haragítása (80 ezres licence-ért candy crush szarságok, frissítés, színprofil és driver problémák, eltűnő funkciók a control panelről UWP settings költözés során, driverstore elhízás vagy ez a mostani Onedrive 30 gigás aria debug file hiba is aranyos, start menü kereső gondok stb.)
összevissza kommunikáció és szar marketing
Edge csak egy rendszeren van és nagyon béta 2 éve

Szóval kereső, zene, telefon, tablet, egészség-fitnesz, digitális asszisztens, áruház, böngésző kategória mind bukta az ecosystem versenyben.
Ez tény, nem fikázás, cáfold meg a fenti listát ha tudod, de ne kötekedj velem. Windows-Office-Azure-Xbox amiben sikeres a Microsoft, bármi másba kezdtek consumer vonalon vagy feladták vagy bukta lett. Surface félsiker csak megkésve, Hololens cuccuk hiába jó ha majd VR-AR terén is a riválisok aratják le a piacot. Egyébként direkt offban írtam mindig, lapozd át ha ilyen érzékeny vagy arra bántják szegény MS-t. Nem fog tetszeni bizonyára, de két hét múlva a legújabb Windows buildről is le fogom írni a véleményem jót és rosszat is. Az elég dedós logika részedről ha nem tetszik akkor ne használjuk a Windows 10-t, hasonlattal élve az se tetszik amit a kormány csinál mégse költözöm el. Ha unalmas neked amit írok, nem kötelező olvasnod, a döntés a tied. Ne akard megmondani csak hallelujázni lehet.

(#65445) tordaitibi válasza Geth (#65437) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az xp-t példának hoztam fel.

Tehát a kissé régebbi megszokott kézreálló és testreszabott, eddig minden win alatt működő programjaimat évente dobjam ki, mivel gyakorlatilag minden éves update egy új oprendszert hoz, dacára hogy w10 a neve.
Nagyszerű, ez tényleg jól hangzik. (NEM 10-15 évesek a használt alkalmazásaim amúgy)

A másodvinyó eddig kb. 10-15 gépben járt, ez egy hordozható 1 terás usb-s vinya, mindenki tudott rá írni olvasni törölni. A win10 óta ez megszűnőben van, 3 kollégám is jelezte hogy pl. nem tudja letörölni némelyik fájlt, pl. egy filmet amit megnézett, a csajok nem tudtak belejavítani egy pizzareceptbe, mert nem engedte.
Magyarázd el egy amúgy értelmes idősebb hölgynek, hogy a kukoricas_pizza.txt fájlba csak úgy tud beleírni, hogy elindít egy notepadot, wordot, bármit rendszergazdaként. Nemááá. És nálam is jelentkezett ez és csak windows 10 alatt.

A fat32 miért igényel bátorságot, ha beborul a fájlrendszer legfeljebb ugrott 3000 mp3 meg 300 film, megvannak máshol. Van még rajta receptek, képek. Nem rendszer hdd.

(#65446) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Az előlapi jack hangkimenetemre felugrik egy ablak (értesítéseknél is jelzi), hogy csatlakoztatva lett, majd kihúzva, de semmi sincs bedugva. Tegnap is legalább hússzor eljátszotta ezt. Meg tudom nézni Windows 10-ben, hogy hányszor érzékelte ezt? Eseménynaplóban nem találtam.

Most, hogy belenéztem az eseménynaplóba, az természetes, hogy egy 5 napos rendszernél ennyi hiba van naplózva benne? Ezelőtt XP volt, ott nem is néztem.

[ Szerkesztve ]

(#65447) #86564352 válasza zsolt19900 (#65440) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szoknod kell majd, viszont motorháztető alatt vannak jó változások. Ha nem sietős, várj két hetet akkor egyből a legújabb verziót tudod felrakni, egy telepítés ideje szöszölés megspórolva. És első körben próbáld magadnak felfedezni a változásokat, próbáld megszokni ne rögtön ccleaner, classic shell és társaival gyilkold ki az újdonságokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#65448) TRob1 válasza tordaitibi (#65445) üzenetére


TRob1
veterán

"Tehát a kissé régebbi megszokott kézreálló és testreszabott, eddig minden win alatt működő programjaimat évente dobjam ki, mivel gyakorlatilag minden éves update egy új oprendszert hoz, dacára hogy w10 a neve.
Nagyszerű, ez tényleg jól hangzik. (NEM 10-15 évesek a használt alkalmazásaim amúgy)
"

Ez nagyon nem igaz, nem is érdemes ilyeneket írogatni, mert páran ezt veszik alapnak.
A legtöbb appom "ezer" éve használom, és tökéletesek win10 alatt is. Jaaa, hogy mert fejlesztik is őket folyamatosan?!? Na... (hogy csak egyet említsek: Total Commander... vagy 20 éve létezik, mégis tökéletesen működik, mert folyamatosan frissíték)
Ha netán olyan akad a kezemben amivel már vannak problémák (és 2002ben fejlsztették/aktualizálták utoljára, és azóta baxnak rá, rögtön kuka, nem az én programom többé... van helyette másik, újabb, szebb, jobb, vagy akár csak működő)
Ha valaki úgymond nem friss appokat akar használni, annak szvsz az oprendszert sem érdemes a legújabbat használni. Azt kell nyüstölni, amin müxenek a programok is.

(#65447) twofatcat:
+1 (Na végre egy újabb értékelhető hsz :DDD)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#65449) King Unique válasza #86564352 (#65444) üzenetére


King Unique
titán

Rendre mindenhol ugyanezeket mantrázod...Pont akartam egy másik topikból linkelni egy nagyon hasonló hsz-ed, de már nem volt meg, mert gondolom ott is megunták és inkább takarítottak... :DDD

A mostani hsz-ben egyes részeket nyilván felesleges megcáfolni, mert azok valóban tények és más is olvassa a híreket. De pl. a dizájn lefikázása megint egy vicc, mert szvsz pont hogy tetszetősebb, mint az előző Windowsok. Ahogyan attól mert előfordulhatnak egyeseknél bugok, az még nem jelenti azt, hogy mindenkinél, illetve hogy használhatatlan lenne a rendszer. Max. az egyes haterek szeretik ezt mindig általánosítva bemesélni. De egyébként ennyi erővel írhatnád a kis véleményeket valamelyik konkurens desktop platform topikjába is, ahol talán többen tapsikolnának hozzá. Mert az láthatóan nem tetszik, ha nem áll be mindenki a sorba és nem nyom el a topikban heti 1-2 "nagyfikát", vagy nem helyesel a már meglévőkre.

[ Szerkesztve ]

(#65450) zsolt19900


zsolt19900
őstag

mindenki:

köszönöm, ez igaz hogy nem fogok sokra menni egy igen vagy nemmel :D

ezek a humbukok még érthetetlenek számomra amiket itt írtok :D a lényeg a lényeg, hogy a 8ast asszem azért nem raktam fel, mivel nem volt "alap" "standard" startmenüje, vagy a 8.1 nem tudom, no de a lényeg, hogy nem volt

most jól láttam az első hsz-ben, hogy a hivatalos frissíthetőségről lemaradtam? van a laposom alján egy win7 key, de ha jól látom kicsúsztam az időből sajnos....

igazság szerint nem használom úgymond semmire sem a wint, fut fut és kész, csak azt hallotta, hogy pl. jobb a memóriakezelése amit azért megnéznék magamnak :)

szóval semmi specifikus, a gép az egy y570 es lenovo 8gb rammal i3 procival, szóval nem egy erőgép a mostani viszonyokat tekintve

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.