Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51992) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
van egy Asus gamer laptopom és erre szeretnék UEFI windows 10-et feltelepíteni. A következő lépések szerint szoktam csinálni:

1. Az összefoglalóban lévő WINDOWS 10 LETÖLTÉSE KÖZVETLENÜL A MICROSOFTTÓL! linkről letöltöm a windows10 ISO-t.(64bit)
2.Mivel 120 gigás pendriveom van ezért a következőképen megformázom:
parancssor:

1.diskpart
2.list disk
3.select disk #
4.clean
5.create partition primary
6.format quick fs=NTFS
7.active
8.assign
9.exit

3.letöltöm a rufus oldaláról az éppen legújabb verziót, betallózom a windows10 iso-t. A particiós sémát beállítom gpt partició - uefi gépekhez -re. Ezután indítom. Elkészült a pendrive.

4. Laptop bekapcsol, minden bios beállítás visszaállítás a gyárira. SATA Mode AHCI . Secure Mode/Disabled, a Fast Bios/Boot Mode/Disabled -re állítása a következő. Ha ezek megvannak mentem a bios dolgait. és utána boot menüből az uefi pendrive-ra bootolok

5. Elindult a telepítő. Beírom a serial kódot. Particionálásnál minden particiót törlök és csak egyet hozok létre az ssd-re. Erre telepítem. Utána gyorsbeállítások használata. Nem jelentkezek be a fiókomba, nem szoktam. csak simán egy helyi fiókot hozok létre.

6. Betölt a gép, lemezkezelőben kötetzsugorítással elfelezem az ssd-t. Csinálok a hdd-nek egy particiót. Majd windows update. Ha update után újraindult akkor felrakom a drivereket és ezután a programokat.

Van valami amit nem jól csinálok? esetleg valami megjegyzés?
minden tanácsot nagyon szívesen veszek

szép napot

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.