Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130170) Gabor343


Gabor343
tag

Sziasztok!
Az egyik win 10es gépemen az egyik napról a másikra tönkrement a hálózatkezelés és a hangkártya driver. Az utóbbi probléma könnyen megoldódott egy driver újratelepítéssel, de a hálózatnak valami komolyabb baja van.
Konkrétan az van hogy ha a gépházban ha megnyitom a hálózat és internet lapot, azonnal bezáródik az ablak. A biztonsági központban hiányzik a tűzfal opció és néha ki is írja a windows hogy nincs bekapcsolva a tűzfal. A DHCP sem működik, de a hálókártya beállításokban fix ip cím megadásával sikerült internetet varázsolni.
Na most ezen a problémán kívül minden hibátlanul működik és ha csak elkerülhetetlen, nem szeretném újratelepíteni a gépet. Kaspersky vírusírtóval futattam teljes ellenőrzést, de nem talált semmi veszélyeset, így biztos hogy a windowsban sérült valami.
Ismerem a windows sfc és dism programját és ezekkel próbáltam a hibát javítani, de itt felmerült egy újabb probléma.
Az sfc program talált korrupt fájlokat és elméletileg javította őket, de ez után semmi sem változott és ugyanúgy nem megy a hálózati rész.
Ez után futtattam a dism programot többször is, de mindig ezt írja ki végül

Ami feltűnt hogy a dism program és a windows verziója nem egyezik meg és egy kis keresgélés után arra jutottam hogy egyezniük kéne és valószínűleg ezért nem tudja javítani a hibás fájlokat.
Valakinek van valami ötlete hogy tudnám a dism programot frissíteni az újabb verzióra?
Vagy esetleg van valami más megoldás a problémára teljes újratelepítés nélkül?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.