Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114892) King Unique válasza biker (#114875) üzenetére


King Unique
titán

Mármint azt akartad írni, hogy 2020-ra még mindig nem sikerült megnyitnod a gépházat és megnézni a Windows Update erre vonatkozó beállításait, nem mindegy. Már csak azért sem, mert ott van a 18 órás aktív időszak, ami rugalmasan változtatható, akár menet közben is. Aztán megadható ütemezett, egyéni újraindítási időpont is, ahol akár csaknem 1 héttel (!) eltolható az újraindítás. De amúgy nem mintha ezek beállítása nélkül is minden esetben csak úgy újraindítaná, mostanában többször is kipróbáltam, hogy frissítés után otthagytam pár-néhány órára a gépet és amikor visszamentem, láss csodát ugyanolyan állapotban volt, nem indult közben újra. Továbbá ha valaki éppen egyáltalán nem akar frissíteni, akkor szüneteltethető 7 napig, illetve akár 7 x 5 = 35 napig a frissítések telepítése. Plusz azzal is lehet trükközni, hogy ha forgalmi díjas internetkapcsolat van beállítva, akkor eleve nem lesz frissítés, sőt letöltés sem, max. értesítés. Továbbá ha az kell, akkor akár az is beállítható, hogy egyáltalán ne legyen automatikus frissítés, ahogyan az újraindításoknál szintén. Már akinek ez szükséges, mert alapesetben megteszik az előbb leírtak, azon beállítások megfelelő alkalmazása.
Aztán nem mintha havonta olyan túl sok frissítés lenne, meg ami után újraindítás kell, amikor hosszú évek óta (nem újdonság) minden hónap 2. keddje a szokásos patch kedd, + ezen a weboldalon is nyomon lehet követni, hogy mikor milyen összesítő frissítés jött ki. Ahol ha az adott hónapban az előbbin kívül kiadnak esetleg +1 összesítő frissítést, akkor az egy ideje csak választható frissítés (nem várakozó, amit mindenképpen telepíteni kell) szokott lenni, vagyis csak opcionális és nem kötelező telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.