Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#292951) Qru válasza simonjoe (#292947) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem meg a gyari elso szereles van fent Bubin. Jazz-en mar 1x vt cserelve de az sokat fut varosban. Sajnos nem irtam fel hany km utan csereltek.

Ja de, '18 januarban vt cserelve. Km-t nem irtam fel.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#292952) BigBlackDog válasza simonjoe (#292947) üzenetére


BigBlackDog
veterán

S60-at kb. 200e kilométerrel adtam el. Annyi idő alatt féktárcsa csere nem volt, betéteket talán kétszer-háromszor cseréltek. Eladáskor már volt válla, de nem volt annyira még vészes.

Golfban 105e km körül járunk, eddig tárcsa és betét sem volt cserélve.

(#292953) simonjoe


simonjoe
senior tag

Köszönöm!! :R
Az a baj, h olyan pánikszerűen jönnek a dolgok a kocsival kapcsolatban. Felébredek és bekattan az "Úr Isten!!", erre nem emléxem, h mikor volt javítva-cserélve-megnézve. :D Azt mondta a Zasszony, h ez már beteges! :DD
Na, menjünk koptatni, szép az idő. Szeged, Alföld az irány, ha belefér és a nejem meg a kutya nem lesz nyűgös, akkor fel északnak utána, és a szlovák oldalon haza. Ez is lesz vagy 600km. :K

Joe

(#292954) Pfiucska válasza bandus (#292945) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

+tobbiek

Tavaly Rodoszon megusztam ezt a dolgot, elfogadtak a revolutos kartyamat, viszont oszinten kicsit spúr vagyok csak ezért egy hitelkártya koltsegeit fenntartani. Masik topicból van az infó, hogy kibocsátás 7k, éves díj 7k, havi díj 0,5k…

Podgoricaban meg a legolcsobb autotarsasagok - februar vegere - 4napra 7k-ert adnanak mar autot :DDD 25-ert mar normalis octavia, stb van..

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#292955) macilaci78 válasza Pfiucska (#292954) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tőlem is kértek hitelkártyát, kiderült, hogy a sima dombornyomott VISA kártyát hívják hitelkártyának. :))
Nem vonja le a kauciót, csak befoglalja az összeget, a végén ha minden rendben, leveszi a foglalást. Szóval legyen meg a fedezet, de ennyi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#292956) brumi1024 válasza macilaci78 (#292955) üzenetére


brumi1024
veterán

Avis a norvégoknál, illetve National Kanadában nálam is sima debitet terhelt be (azt, amivel fizettem, Revolut), nem kértek specifikusan hitelkártyát, pedig azt írták mindenhol, meg adtam is volna.

(#292957) bitpork válasza simonjoe (#292953) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Most gyöttök Szegedébe?! És csak most szósz?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#292958) brumi1024


brumi1024
veterán

Indokolatlan kulcsok versenyén a BMW display kulcsra rálicitálva:



Ez akkora, de funkciójában nem több bármelyik kulcsnál. :DDD

(#292959) Pfiucska válasza macilaci78 (#292955) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Kozvetiton keresztul azt irja, hogy jo a debit.
Sajat weboldalon mar azt h kell a credit.

Direktbe foglalva persze olcsobb lenne, meg a korabbi rodoszos tapasztalatom alapjan mondanam h elfogadjak majd ugyis a revolutot, mivel lesz mibol lezarolnia, de nem szeretnek pofara esni.

:W

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#292960) BigBlackDog válasza brumi1024 (#292958) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az alsó valami kutyajáték? :DDD

A Polestart kulcs még egész kulturált kinézetű, Renault kulcskártya jutott eszembe. Bár a mérete tényleg indokolatlan, ha csak egy kulcs és nincs benne pl. egy melegítő, védőitaltároló. ;]

(#292961) focvis válasza Pfiucska (#292959) üzenetére


focvis
veterán

Legutóbb 2x Revolut debittel fizettem a depositot annak ellenére, hogy leges legutóbb azt írta a cég, csak credittel lehetséges. (Minden eshetőségre számítva, volt nálam credit is.)

Ettől még simán pofára ejthet egy montenegrói cég.

(#292962) Tom1939 válasza focvis (#292961) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja, sajna nekem is ezért van hitelkártya is. Elég fehér fekete mindenhol a credit card. Az hogy 99%-ban jó ettől függetlenül a debit attól még jól meg lehet szívni valahol a legrosszabkor. Mondjuk a bankom inkább szív velem, minden hónapban fizetik az 5k cashbacket, és 8 év alatt soha nem maradtam le a befizetéssel, nem volt rajtam ezen bevételük. Mondjuk ennek ellenére sem lenne credit cardom ha nem kellene autóbérlésekhez.

(#292963) brumi1024 válasza BigBlackDog (#292960) üzenetére


brumi1024
veterán

Ugyanaz a kulcs oldalról, oldalra kerültek rá a gombok. Elöl biztos nem fért el. ;] Egyébként sehova nem tudod rakni/semmit nem tudsz csinálni vele az autóban, ülésérzékelő alapján van “gyujtás”, beülsz és simán rakod D-be/R-be, nincs indítás, nincs leállítás.

Nem szórakoztak amúgy, a Performance változatot adták, 300 kW, két motor, 80 kWh környéki akksi. 390-es rangeről indultunk, 20 fölötti kicsivel a fogyasztás, annak ellenére, hogy 60 fölött nem igazán megyünk.

(#292964) bitpork válasza brumi1024 (#292963) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Teljesen rendben az a huszonvalahány. Azért ne feledjük h ott fűteni is kell és hát minden fedélzeti bizbasz IS vellannyal mén.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#292965) brumi1024 válasza bitpork (#292964) üzenetére


brumi1024
veterán

Ja persze, nem sokallom a körülményekhez képest, -10 fölött nem jártunk és az akksi sem tud optimális hőmérsékletre jutni.

[ Szerkesztve ]

(#292966) szőröscica


szőröscica
addikt

Ezek a telefontukrozeses mokak sem garanciak sajnos az auto idotallosagara. Asszony rengeteg sziv mostanaban az O3-ban a Carplay-el, miota iOS17 van, kb minden masodik frissites utan nem hajlando parosodni a telefonja a kocsival, hiaba felejti el es tarsitja ujra, nem mukodik. :(

Nekem meg a 16 van a telefonomon, azzal semmi gond, nem is merem feltenni a 17-et.

[ Szerkesztve ]

(#292967) polonic válasza szőröscica (#292966) üzenetére


polonic
félisten

Normális telefont kell használni. ;]

(#292968) macilaci78 válasza brumi1024 (#292963) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem nem csak az autó nyitásához való vészkulcs van benne, de elegendő hely lakáskulcshoz és a kerékpárzár kulcsához is. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#292969) tboldi válasza polonic (#292967) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mintha a Mikrobi hibátlanul működne, ugye Munez? :D

(#292970) radi8tor válasza szőröscica (#292966) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vezetéknélküli? Akkor nincs kérdésem. :)

⭐ Stella

(#292971) polonic válasza tboldi (#292969) üzenetére


polonic
félisten

Az autó sara is lehet, hogy nem műkszik. Pont a VAG csoportos autókról és S22-ről van szó. Gugli szerint az autó gyártónál van a labda. Rá lehet keresni a neten.

Egyébként van almás és mikrobis telefonom jelenleg egyszerre. Úgyhogy ez alapján mondom a véleményem, hogy szerintem az almás egy nagyon korlátozott buta telefon.

(#292972) pit stop válasza Pfiucska (#292954) üzenetére


pit stop
addikt

Visszatérítést kihagyni a képletből azért félrevezető, úgy nem feltétlen lesz mínuszos a sztori. :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#292973) tboldi válasza polonic (#292971) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem meg az a véleményem (ami ugye senkit nem érdekel :D), hogy kinek mi. Nem kell lehurrogni egyiket sem, használja mindenki azt, ami az igényeihez, felhasználási szokásaihoz legjobban passzol. :R

Csak a poénra szerettem volna rákontrázni, hiszen Munez is hasonlóval szívott a közelmúltban.

(#292974) szőröscica válasza radi8tor (#292970) üzenetére


szőröscica
addikt

Vezetekes. Kamiqnal meg a samsungra panaszkodnak. Szoval mindenhol van gebasz. Es szerintem ha az auto valtozatlan, ellenben a telefon regi szoftverrel mukodott, az ujjal meg nem, akkor a hibat az uj szoftverben keresnem es nem az autoban.

[ Szerkesztve ]

(#292975) polonic válasza tboldi (#292973) üzenetére


polonic
félisten

Igen, pont azért is írtam úgy, hogy szerintem. :)

(#292976) szabonagyur válasza szőröscica (#292974) üzenetére


szabonagyur
félisten

SCROSS CP ugyanez, de AA is, amikor a telók frissülnek akkor random megy, most épp megy a CP.

Nekem az vált be, hogy indítás és mielőtt rádugom akkor megvárni, hogy betöltsön a rendszer, pluszban kéziféket sem engedem ki, így mondjuk 10ből 9szert most jó.

Bár nyáron volt 1,5 hónap amikor sehogy sem akart menni. Scross rendszere akkor nem is változott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#292977) tboldi válasza polonic (#292975) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csakhogy úgy is le lehetne írni a "szerintedet", hogy nem aggatsz semmilyen jelzőt a másikra, ez lett volna a mondandóm lényege. Písz! :R

[ Szerkesztve ]

(#292978) Pfiucska válasza pit stop (#292972) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Felteve, ha azt a kartyat hasznalom. De semmi kedvem azzal foglalkozni, h mindig ezzel fizessen mindenki es majd utana kovi ho elejen meg feltolteni.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#292979) brumi1024


brumi1024
veterán

Polestar rövid vélemény:
Kereshetőség érdekében Polestar 2 Long Range AWD, az extra Performance pack nélkül (tehát nincs Brembo fék, Öhlins lengéscsillapító), 300 kW, 740 Nm, 82kWh akku.

Összességében tök jó autó. Igényes, “Ikeás” beltér, 23000 bérbeadott km után sem zörög/nyikorog sehol semmi, kompakt kategóriában pedig az anyaghasználatra sem lehet panaszkodni, sőt. Menni biztos jól megy, de ezt kipróbálni nem a sarkköri norvég utak a legalkalmasabbak. Regeneratív fékrendszere pillanatok alatt megszokható, első perctől fogva nem használtam az üzemi féket. Játékosnak nem mondanám, kanyarban/kiforduláskor forszírozva minimálisan, de hirtelen indul meg a fara, majd elöl ráhúz, és elég direkten helyre rántja (bekapcsolt ESP mellett, van egy sport állás is, nem próbáltam). Körforgalmak “visszafordító” része általában nem takarított, így ort tükörjég van, ott meg-megmozdul, és cukin jelzi a műszerfalon, hogy éppen csúszik. :DDD AWD-je jól működik, nagyobb havas parkolókból is különösebb erőlködés nélkül kijött, bár ez jó részben a zseniális VikingContact gumik érdeme.

Belső rendszer gyors, könnyen használható, Android alapú, navija Google Maps. Műszerfal viszonylag egyszerű, de Google Maps térkép ott is kint van. :K CarPlay van, Android Auto nincs (miért?), előbbi csak vezetékes. Egy apró probléma volt a rendszerrel: talán a második órában elsötétedett a kijelző, resetre nem reagált, 15 km vezetés után egyszer csak működött. Nem lenne baj, de ilyenkor klíma marad azon amin volt, ülésfűtés/kormányfűtés szintén, illetve navigáció célpontot sem lehet állítani (de a korábbi útvonalat mutatja a vezető előtt). Ilyen esetekre a 12 voltos akksi lehúzását javasolják, csomagtartóban kárpitot kell bontani hozzá.

Méretben az XC40 platform korlátozza, csomagtartó nem nagy, az autó maga is rövid, szóval 100%-ig nem Model 3 ellenfél. De csomagtartó legalább hatchbackesen nyílik. Hátra csak lőrés jutott, nagyjából semmit nem lehet látni ott, így kell a kamera a parkoláshoz.

(#292980) simonjoe válasza bitpork (#292957) üzenetére


simonjoe
senior tag

...tisztelettel kérek elnézést, csak átsuhantunk. :K
Lett egy valamivel több mint 500-as karika.
Zsámbék-Lajosmizse-Kecskemét-Békéscsaba-Hvásárhely-Szöged-Mórahalom-Soltvadkert-Solt-M6-Zsámbék
Fogyi BC szerint 4,8 valós 5,1 :C
Csabán és Soltvadkerten sétáltunk egyet. Kicsit szomorú vagyok, mert az ötös út tiszta szmötyi sáros volt, így már az út elején a szép tiszta autó pfújj lett! :W

Joe

(#292981) GIJoe


GIJoe
addikt

Sziasztok, tanácsot, és leginkább útmutatást szeretnék kérni.
A költségek miatt is, mint lehetőség felmerült bennem hogy a munkába járós kisautót
el kéne gázosítani. Hol kezdtem az előre tanulást, mire figyeljek, 3 hengeres benzines kisautó lenne az áldozat (Nissan Pixo) :R

(#292982) barnam_ válasza GIJoe (#292981) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem egy 4-5 liter között fogyasztó kisautót nincs értelme átalakítani. Beleteszel x mennyiségű pénzt de mire abból előny lesz...

Számold ki mennyit spórolsz havonta a benzin és LPG közti árkülönbséggel. Vedd hozzá mennyibe kerül átalakítani, és kiderül hogy mikortól fog kevesebbe kerülni a munkába járás.

[ Szerkesztve ]

(#292983) Qru válasza barnam_ (#292982) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha rovidtavozik akkor nem 4-5 litert eszik de ettol fuggetlenul nem nagyon adja ki a matek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#292984) GIJoe válasza barnam_ (#292982) üzenetére


GIJoe
addikt

Elvben átszámoltam benzin 4L gáz legyen 6L a fogyasztás, a mostani munkahellyel havonta 42E vs 23E, -300-400 az átalakítás, de egy x3 olyan távolságban lévő munkahellyel már hamarabb megtérülhetne...

(#292985) cOxeR válasza GIJoe (#292984) üzenetére


cOxeR
Ármester

Vagy eladod (8-900 között érhet), veszel egy C-Zerót (1,5-1,8M), egy picit többért mint az auto és az átalakítás és utána még olcsóbban közlekedsz, városban.

(#292986) kisza25 válasza tboldi (#292973) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Faternek a nironál a szervizben sem tudták megcsinálni, hogy menjen az mi note 8
Az én mi note 7em ment vele, aztán reseteltem a telót és jó lett
A tipo ment zökkenőmentesen note 7 és 10s-el is
A seat telefon tartó megy mindennel is :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#292987) rbalint88 válasza szabonagyur (#292976) üzenetére


rbalint88
addikt

Fura ez egyebkent. Hyundai nem valogat, megy mindig. Annal a vezeteknelkuli CP csak akkor “bugol”, amikor valami zavarja a frekvenciat, akkor elmegy a kep, a hang meg atmegy bluetoothra. De egy kepernyo kikapcs-bekapcs megoldja. A kedvenc funkcio (csillag gomb) amugy is a kepernyo kikapcsolasra volt beallitva, ugyhogy nem kell erte nagyon kommandozni :)
eGolfban 20-bol 1-szer nem indul el a vezetekes Carplay, most az meg lett fejelve egy vezeteknelkulisito adapterrel (oridzsinal medincsajna), egyaltalan nem lett rosszabb az arany tole. Ugye mivel ez vezetekesen kommunikal alapbol, ezert itt a zene se megy, ha nem indul el a CP. Szerencsere a gyari navi a muszerfalon mutatja a terkepet ilyenkor is.

(#292988) Qru válasza rbalint88 (#292987) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bezzeg Bubiban meg egy mezei BT sincs, nem higy CP/AA. Nincs is vele gond. ;]

#nincsbennetarcsi

(#292989) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Őslakos Degeci [link] #tiktokalert

⭐ Stella

(#292990) GIJoe válasza cOxeR (#292985) üzenetére


GIJoe
addikt

Zéró van itthon de a 90 kmre lèvô új munkahelyet nem járom meg vele, pláne tèlen, az anyának van a porontyokat húzni vonni (max30 km/nap) + mèg az is mellette szólhatna hogy a nagyobb lpg tartály miatt nem a kútra mennèk feszt, most 35L a tankja :U

(#292991) kisza25 válasza Qru (#292988) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nincs, nem romlik el :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#292992) Qru válasza kisza25 (#292991) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ennyi. :))

#nincsbennetarcsi

(#292993) cOxeR válasza GIJoe (#292990) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem számoltam ki, mennyi lehet a napi utad, így nem pálya. :)

(#292994) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, nagyon laikus kérdések, kérlek nézzétek el. Most tervezek használt autót venni, max 4-5 éves korig nézek Hahu-n. Ami érdekelhet és van rendszám, azt megnézem JSZP-n is. A tulajdonosok számával kapcsolatban lenne kérdésem a hozzáértőktől:
1. Ha egy ilyen fiatalabb autónál az látszik, hogy volt mondjuk 4-5 tulaj, azaz legalább évente mindig továbbadtak rajta, abból következtessek arra, hogy valami gebasz van vele, vagy ez akár normális?
2. Ha egy hirdető azt írja, hogy 1. tulaj, miközben JSZP legalább 3-at (vagy többet) mutat, akkor jól gondolom, hogy nagy valószínűséggel az eladó át akarja verni az érdeklődőket? Azért fura ez, mert a JSZP nyilvános, és közben nem takarja ki a rendszámot, így esetleg az jutott eszembe, hogy ennek az esetnek talán lehet valami speciális oka is.
3. Amikor JSZP-n a futásteljesítményi adatok között van egy olyan dátum, amit semmi rögzített esemény nem jelez (pl. műszaki vagy eredetvizsga), és kötelező biztosítással érintett sérülsée sem volt, akkor ott milyen esemény során kerülhetett felvételre ez a km óra állás?

[ Szerkesztve ]

(#292995) bitpork válasza Mauzes (#292994) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A JSZP sajnos teli van hülyeséggel. Van amikor a műszaki vizsgát is beleszámolja a rendszer. De senki nincs aki meg tudja mondani teljes bizonyossággal hogy mi az igazság - tapasztalatom szerint.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#292996) szabonagyur válasza Mauzes (#292994) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tulaj szamra pelda: fater eladta a 24 eves Opelt, elso tulajos volt JSZP szerint is, most meg mar negyediknel tart es kozben 1szer volt eredetisegvizsgan, ja es ez a 3 uj tulaj 2 honap alatt kerult be, szoval csak erre nehez alapozni miert is van sok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#292997) Mauzes válasza bitpork (#292995) üzenetére


Mauzes
őstag

Viszont akkor ez alapján sajnos nem tudhatom, hogy át akarnak-e verni, vagy csak a JSZP szar. Max akkor, ha a tulaj bemutatja a saját adásvételijét, ami bizonytja, hogy a JSZP rossz adatot ír.

Basszus de gyűlölök használt autót venni (persze sok pénzt fizetni is új autóért) :-)

[ Szerkesztve ]

(#292998) kisza25 válasza Mauzes (#292994) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kereskedő forgalomba helyezte, mert kellett. pl euronorma miatt,aztán valaki lízingel megvette, bank 2. tulaj, kifizették 3. tulaj, de igazából az első olyan aki használta.
A 2020as tipomat is kényszerforgalomba helyezték 2020-ban 1. tulaj, megvettem 0km-el második tulaj, de ha lízingelem , akkor 3. tulaj.
Igazából az autó állapotat kell nézni, nem a tulajok számát, lehet 1db rossz tulaj, meg sok jó is

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#292999) Hachiko95 válasza radi8tor (#292989) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Hangszintetizátor befigyel, egyből hallom hogy itt valami kamu.
Mercikben különösen szintetikus. Múltkor a GLE tesztet néztem, hogy kívül még nincs is rossz hangja [link] , de bent te jó ég [link] .
Kint az emberek hallják a szép hangot, aki pedig megvette belül ezt hallgatja.

(#293000) Kickass válasza Mauzes (#292994) üzenetére


Kickass
őstag

Ahogy írták a JSZP nem mindig mérvadó. Lízingelt, családban ajándékként körbeadott autókra is ír 4-5 tulajt.

Ha ennyire fájdalom a használt autó vásárlás akkor be kell sétálni egy Leaseplan, Mercar, MHC Mobility telephelyre kiválasztani ami szimpi és boldogan elvezetni a naplementébe. Jellemzően frissen flottából kikerült autókat értékesítenek, általában 12 hó garival (nem szavatosság hanem rendes garancia) pont a megjelölt 4-5 éves autókat árulják amiknek a teljes előéletét megmutatják egy monitoron vagy lerakják eléd egy mappában.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.