Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#293451) Qru válasza kisza25 (#293450) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Távhővel van tapasztalat, éjjel bukóra kell nyitni az ablakot különben nem tudsz aludni normálisan olyan meleg van.

#nincsbennetarcsi

(#293452) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Falun azzal fűtenek, ami befér a kazánajtón, de városban is van sok rossz energetikával megáldott ház, amit egylnileg fűtenek konvektorral, nyílt égésterű gázkazánnal...
Egy teljes panelprogramos ház ehhez képest áldás: teljes hőszigetelés, egyénileg szabályozható fűtés, ami a központilag, hatékonyan előállított hőenergiát használja.

Amúgy falun a száraz fávaltüzelés már istenes. Használt autógumi, traktorgumi, bontott parketta, bútorlap is elő tud kerülni. Most Apám a vegyes tüzelésű kazánba morzsolt kukoricával tüzel, olcsóbb, mint bármi, amit tüzelőként lehet venni a környéken: agripellet, fa, szalma, akármi... :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#293453) stickermajom válasza OPiiPO (#293404) üzenetére


stickermajom
addikt

Pénzből élnek, nem pénzköltésből. :D Nem üti meg valószínűleg az ingerküszöböt az ilyen csalások száma.

(#293454) Vismajor01 válasza macilaci78 (#293452) üzenetére


Vismajor01
addikt

Pontosan ezért költöztem egy falunak a végének a szélébe, ahol csak új építésű házak vannak, kéményt csak ott látsz ahol kandalló is van. :D Hülyének voltam nézve mindenki által h kiköltözök pestről, aztán erre itt csönd és tiszta levegő van

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#293455) Tsebacsi válasza Vismajor01 (#293454) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sok faluban meg megdöglesz pont azért, mert minden szarral fűtenek, pl. Csobánka, de Gödöllőnek is vannak ilyen részei...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#293456) tboldi válasza Szoszo94 (#293405) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mikor kérdezték, hogy minek veszek a japán mellé két csigát, mondogattam, hogy keresem a kihívásokat, a Lexus túl megbízható

Üdv a világomban! :D

[ Szerkesztve ]

(#293457) Tsebacsi válasza tboldi (#293456) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ti élvezitek, ha fáj, komolyan ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#293458) tboldi válasza Tsebacsi (#293457) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mondjuk az én tapasztalataim azt mutatják, hogy a digók se kevésbé megbízhatók, mint a flottánk japán tagjai. A Jazz-zel is előfordult már, hogy megmakacsolta magát. :D

(#293459) brumi1024 válasza Tsebacsi (#293457) üzenetére


brumi1024
veterán

Miert, a BMW tulajokrol mast gondolnak? :DDD

(#293460) Qru válasza tboldi (#293456) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mi van a Láncsával? Még mindig semmi?

#nincsbennetarcsi

(#293461) tboldi válasza Qru (#293460) üzenetére


tboldi
nagyúr

Semmi. :(((

Az autót és a műhelyt meglátogattam hétfőn, de a külsős fazon még nem hozta vissza az óracsoportot.

[ Szerkesztve ]

(#293462) Tsebacsi válasza brumi1024 (#293459) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sokkal rosszabbat :P :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#293463) Qru válasza tboldi (#293461) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:o

#nincsbennetarcsi

(#293464) Szoszo94 válasza Tsebacsi (#293457) üzenetére


Szoszo94
őstag

Te ezt nem értheted, mazochistának születni kell! ;] :DDD

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#293465) bandus


bandus
veterán

[link] jól látom a jszp alapján, hogy a kocsi ki van vonva a forgalomból, műszaki sincs rajta, ezért gyakorlatilat nem is hozható el? ezt hogy vennétek meg, műszakiztassa le a kereskedő? a hirdetésben ugyan szerepel a műszaki vizsga, de a jszp-ben nem. elképzelhető, hogy oda még nem töltötték fel?

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#293466) radi8tor válasza bandus (#293465) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom csak adásvétel után fogja le műszakiztatni a vevő adataival (mivel az kerül majd a forgalmiba).
De elhozható korábban is, ha megvásárolod az autót, kérsz időpontot műszakira, aztán trélerrel elviszed a vizsgahelyre. :D

⭐ Stella

(#293467) #214 válasza bandus (#293465) üzenetére


#214
tag

JSZP-be hamar felkerülnek ezek a dolgok, pár óra max. Szerintem is meghatalmazással intéz a kereskedő mindent megkötött adásvétel után (eredetiségvizsga, műszaki, biztosítás).

(#293468) macilaci78 válasza bandus (#293465) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Két helyen ír műszaki dátumot a JSZP, nálam sem volt egyértelmű.
Ha rákészültek, 1 óra forgalomba helyezni a kocsit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#293469) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Fuhh, kár volt Bp-en vezetnem péntek délután... ez kataszrófa.
Éljen a bkv és a 4es metró.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#293470) radi8tor válasza ArthurShelby (#293469) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Másik topik. ;]

⭐ Stella

(#293471) ArthurShelby válasza radi8tor (#293470) üzenetére


ArthurShelby
addikt

sorry, jogos

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#293472) MunezXBK válasza radi8tor (#293470) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Már most be van hétvégézve.

(#293473) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A VAG konszern újabb traktorral rukkol elő. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#293474) 6030D válasza macilaci78 (#293473) üzenetére


6030D
Ármester

Remélem az csak kamu kipufogó, és valahol a hátsó kihajtás mellett konyul egy cső lefelé. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#293475) radi8tor válasza 6030D (#293474) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

AI még nem ismeri a villanyaudikat. :D

⭐ Stella

(#293476) molnarpeter válasza macilaci78 (#293473) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Harmadik napja mg. kerekeket hordok szereltetni, erre pont itt jön szembe egy ilyen kép :DDD
focvis, most került fel az egyik zalai Vredestein, patent a portéka. A másikhoz még keresem a felnit 😅 köszönöm a segítséget mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

(#293477) Tom1939 válasza MunezXBK (#293445) üzenetére


Tom1939
őstag

Ezért tartok mindig éppen szükséges minimumot a Revoluton. Nyári ami út előtt azért benne volt a fejembe hogy ennyi dollár sok lesz ott...

Hogy on is legyek, VW T-roc 1.5 tsi DSG bérautó tapasztalatok. Szertintem moci pöpec, erős és nem zabál (6 liter alatt ha még el is hiszem hogy full tele kaptam, amit tankolás utáni hatótáv alapján nem nagyon hiszek, 500+ kilométer, Szicília hegynek fel-le, de sebességkorlátokat betartva ahol nem életveszélyes, sok helyen az aki járt erre). DSG azért elég darabos, e-cvt-hez és aisin 6-os hagyományoshoz képest is. Feleségem imádja, én nem tudom igazán... A parkoló radar pöpec grafikás de túl érzékeny ami itt nem fér bele (mondjuk lehet hogy állítható de bérautót nem fogom piszkálni). Hangszigetelés is egész jónak tűnik de 120 felett nem mentem.

(#293478) Qru válasza Tom1939 (#293477) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1.5 tsi Scalat vezettem, abban nem vt darabos a dsg.

A Merdzsoban viszont egyre tobb anomalia van. Mehet a roncstelepre. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#293479) Tom1939 válasza Qru (#293478) üzenetére


Tom1939
őstag

Érezhetőek jobban a váltások mint az scrossban (aisin 6os), nyilván ecvt-nél ez fel sem merül, de nem vészes. Hirtelen elindulásban városban elég gyengusz, főleg itt ahol tized másodpercét duda szóló jár :) De sokkal jobb mint a nyári x1-es bmw duplakuplungos volt (ami könnyen lehet hogy hibás volt). Szóval szerintem szódával elmegy, lehet hogy csak én vagyok elkényeztetve... De manuálissal egész jó lehet az 1.5 tsi (csak nekem kell az automata).

(#293480) focvis válasza molnarpeter (#293476) üzenetére


focvis
veterán

👍🤗

Emberek!
Programajánlót kérek szépen holnapra. Bp. ~100 km-es körzete, szép útvonal (kabrió???) + jó étterem / kajálda.
Utóbbi vagy önmagában különösen jó, vagy jó és jó értékarányú.
:R Korábbi ajánlás is jöhet, nem mindent sikerült megjegyeznem (pl. simonjoe szokott ajánlani egy helyet valahol Bicske alatt)

(#293481) stickermajom válasza focvis (#293480) üzenetére


stickermajom
addikt

Hozzánk lehet jönni dobozolni a cuccokat, ebéd a Brancoban. ;]

(#293482) simonjoe válasza focvis (#293480) üzenetére


simonjoe
senior tag

Bp-Dunakanyar-Esztergom-Tát-Nyergesújfalu-Bajót(után érdemes Péliföldszentkeresztre is benézni a tóhoz) Bajna-Tarján (a híres héregi úton) Tarjánban az Öreg Favágó Kocsmájában a csülök tál kötelező!!! :K ) Gerecsén át Tata. Tata után Tatabánya-Környe-Majk (ott kötelező séta a tó körül, remeteség megnézése, ebéd ledolgozása!! :D ) Majd Csákvár, egy laza süti a Csuta cukrászdában. Tovább Bicske felé, 811-esen balra, Felcsút, majd Alcsútnál balra Etyek felé a platánsoron, ott kép készítés!! Korda stúdió előtt, és Etyek központjában balra Botpuszta felé a gesztenyés úton ki az egyesre és haza. Ha esetleg még belefér akkor Majk után dobsz egy balost a festői Vérteskozma zsákfalu megtekintése. A település elején ki van rakva, h gjművel ne hajts be, ott van egy parkoló, nem kötelező! Egyszer látni kell, bár a be és kihajtás a településre nem egy élmény!! Kellemes időtöltést!!
Az utak minősege a leirt szakaszokon több mint parádés, egyedül a Bp-Egom között xar egy kicsit, de az sem túl vészes!

[ Szerkesztve ]

Joe

(#293483) bandus válasza focvis (#293480) üzenetére


bandus
veterán

tatan a malom es kacsa szuper hely, a platan bisztro meg jobb, ebbe foglalni is erdemes ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#293484) simonjoe válasza simonjoe (#293482) üzenetére


simonjoe
senior tag

Uh, ez 200 lett!! :D Maradhat?? Szerintem a pályán gyere ki Zsámbék, onnan Bajna, és onnan amit karcoltam utat. Ha szeretnéd és tudod használni skiccelek egy GPX-et!

Joe

(#293485) focvis válasza simonjoe (#293484) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm! (nem kell gpx, azt se tudom eszik vagy isszák) előttem van az útvonal.
Most benyögte az asszony, pizzát szeretne. Találtam Tatán a Balentinot (Google értékelés 4,9) Vagy ez lesz, vagy a Favágó ha még sem pizzát akar.
Köszönöm +1x!

stickermajom: Dobozolni most nem esik jól. :N

bandus: Szoktunk Tatán sétálni, tudom, hogy érdemes foglalni, ha szép az idő, minden tele van. :K

[ Szerkesztve ]

(#293486) cappa72 válasza simonjoe (#293482) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C Jó kört írtál le!


@focvis

Tarjánban az Öreg Favágó Kocsmájában a csülök tál kötelező!!!
1et értek, precíz megfogalmazás. :D

Majk már nem olyan vadregényes, mióta látogatóközpont-szerűséget alakítottak itt ki (by O. Ráhel), mert azóta megszűnt a Vendéglő a 4 remetéhez, és nem olyan vadregényes, természetes. De még mindig szép, és jó sétahely.

Csákvár, egy laza süti a Csuta cukrászdában.
Szintén +1, nem olcsó, de tényleg remek. Általában sokan vannak, nem véletlenül. A környék egyik legkiemelkedőbb cukrászdája.

Ha esetleg komolyabb letérés is lenne benne, van egy Bokod nevű kis helység; ott a Barátok asztala lehet jó célpont enni. Fincsi és elegendő.

Ha Tbánya-Környe-Csákvár útvonal lenne végül, beugorhatsz hozzánk egy kávéra. ;)
(időpontegyeztetés szükséges)

Ha nyár lenne, mondanám, hogy egyél egy csavart fagyit Környén, de ez most kiesik.

Vérteskozma egy kis gyöngyszem - gyalog szoktunk odamenni. Igazából annyira nincs ott semmi, hogy egy bolt sincs (még kocsma sincs). De talán pont ettől szép. Túrázni kiváló hely, cabrio szemmel nem sok a látnivaló.

Környe-Csákvár út egész tűrhető nappal. Sötétedéskor már sok lehet az állat (nem autós...), mert sok az itató a környéken.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#293487) simonjoe válasza focvis (#293485) üzenetére


simonjoe
senior tag

Ami nagyon szép és érdemes végiggurulni, az Nyergesújfalu-Bajna, Bajna-Tarján, Alcsút-Etyek. Tatabánya-Csákvár. Ezek közül szúrj be valamit, csalódásmentes. :K

Joe

(#293488) simonjoe válasza cappa72 (#293486) üzenetére


simonjoe
senior tag

Csak kicsit mellé lőttem a távolsággal. Fedél nélküli géppel sok.:D Én 100km-t nem nagyon szoktam menni. Nem érdemes annyiért kitolni a talicskát. :N Azt meglepődve olvasom, h a majki kajálda bezárt, kellemes hely volt, főleg ha jutott asztal a tó felöli teraszon.
Majdnem elfeledkeztem a kedvencemről. Tápoljatok Egomban, és ki Szlovákiába. De Párkányban a Parsztban is ehettek ha bírjátok a modortalan kiszolgálást. :) Annyira szép kint minden, rendezett, széles utak, azok környezete. Tedd ki a térképet és menjetek csak össze-vissza minden cél nélkül, nagyon szuper!! De, tényleg. Ja, és szerintem kultúráltabban is közlekednek, ha éppen vannak, mert a forgalom igen gyér ott.

[ Szerkesztve ]

Joe

(#293489) bandus válasza cappa72 (#293486) üzenetére


bandus
veterán

a barétok asztala kecskéden van :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#293490) focvis válasza cappa72 (#293486) üzenetére


focvis
veterán

Néked is köszönöm!
A Barátok asztala január 31-ig zárva. A feleségem elég antiszoci, bár ő ezt tagadja, így most nem esünk be Hozzátok meglepetésszerűen. :R

simonjoe
Nyergesújfalu-Bajna - augusztusban megvolt, szép!
Bajna-Tarján - kíváncsi vagyok nagyon
Alcsút-Etyek - mióta felfedeztük, ha tehetjük, arra megyünk 👍
Tatabánya-Csákvár - felveszem a listára!

(#293491) brumi1024 válasza simonjoe (#293482) üzenetére


brumi1024
veterán

Na ezt megnézem valamikor én is, csak részeit ismerem. Köszi!

(#293492) cappa72 válasza bandus (#293489) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ugh.... bocsi... valóban. :B Néha összekeverem a szomszédos falvakat. Maxima meaculpa

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#293493) simonjoe válasza brumi1024 (#293491) üzenetére


simonjoe
senior tag

Nagyon szívesen!! :K Csinálok majd egy GPX-et, talán tudja valaki használni itt, bárhol bele lehet csatlakozni és végig visz az útvonalon.

#293490focvis:
...mondom, h irány szlogány! :D

[ Szerkesztve ]

Joe

(#293494) Qru válasza focvis (#293480) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Branco steakhouse az jo! Regen sokat jartunk oda.

#nincsbennetarcsi

(#293495) brumi1024 válasza simonjoe (#293493) üzenetére


brumi1024
veterán

Azt megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

(#293496) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Corsa mai hazaút Ø 4.7 liter.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#293497) Qru válasza Petyyyyy (#293496) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Parade! Tartsd meg. :K

#nincsbennetarcsi

(#293498) cappa72 válasza Petyyyyy (#293496) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azta... eddig sosem volt olyan autóm, ami ennyit tudott volna.
A legkevesebbet az Astra (1.6 benzin, az néha tudott 6.2-t) és a dízelek (6.3) tudtak.
Szép!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#293499) Qru válasza cappa72 (#293498) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kisdizel, azok keveset esznek. :K

#nincsbennetarcsi

(#293500) Petyyyyy válasza Qru (#293497) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Lehetett volna jobb is, csak sok volt a súly - kislány jött velem. ;]

cappa72 - 6.2 az egyhat-tól szintén elég jó.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.