Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#289801) cOxeR


cOxeR
Ármester

Lehet inkább a milyen autót vegyek téma, de ki miként próbál auto értéket meghatározni, mit is vehet/engedhet meg magának? Kíváncsi lennék ki hogy gondolkozik…
Tegyük fel új auto vásárlása mondjuk a cél.
Fizetés/bevétel alapján, vagy megtakarítás alapon?
Nekem pl a hitel az nem fér bele (ingatlan érdekében talán lenne újra hitelem, de más esetben kizárt), sokaknak az is egy alap használt forrás vásárláskor.
Legnehezebb kérdés milyen értékvesztést lehet számolni… de ezt ki jósolja meg mondjuk, ha 6-8 évre tervezel.
Sose volt új autóm, sose volt semmi giga nagy értékű autóm / jókor szálltam be, meg nem is vagyok az a cserélgetős típus.

(#289802) tasiadam válasza radi8tor (#289799) üzenetére


tasiadam
veterán

nem repedt, szerintem volt már cserélve. csak 5k darabja, és nyerget fogok cserélni, aztán felújítom azt, ami lejön róla, vagy felújítva rakom fel ami érkezik. Gondoltam akkor már mindent cserélek körbe, kivéve a betétet és a tárcsát.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#289803) radi8tor válasza tasiadam (#289802) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

5k a gyári? :D

⭐ Stella

(#289804) tasiadam válasza radi8tor (#289803) üzenetére


tasiadam
veterán

Sok? Meyle van ennyiért darabja, vagy 50k-ért 4 teflon.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#289805) radi8tor válasza tasiadam (#289804) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én gyárit rakattam bele, 18 további évre jó lesz még. :P

Nincs tapasztalatom az utángyártottakkal. A jobb szervizek pont ezért jók, mert van tapasztalatuk mindenféle alkatrész mindenféle gyártójával és próbálják a legjobbat legolcsóbban (legtöbb haszonnal ;] ) beszerelni.

⭐ Stella

(#289806) tasiadam válasza radi8tor (#289805) üzenetére


tasiadam
veterán

elsődleges autónak nem tervezek vele tovább, mint 5 év, hacsak nem több lesz a fizum és zsebből veszek hybridet mert akkor elrakom hobbi autónak, de am meg ha 5 évig bírja, már boldog leszek. De szerintem most se gyári van rajta.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#289807) polonic válasza cOxeR (#289801) üzenetére


polonic
félisten

Mondjuk a hitel ilyen inflációs környezetben (hagyjuk a kozmetikázott kamu adatokat, mindenki érzi, hogy brutál árak mindenhol és csak mennek feljebb) meggondolandó, ha mondjuk 5 % alatti thm vagy akár 0 % thm van.
Mire visszafizeted a pénzt, az jóval kevesebbet ér, mikor felvetted.

(#289808) Gergőke88 válasza focvis (#289788) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem köszi. De a tiédet szívesen átveszem ;)

(#289809) szőröscica válasza cOxeR (#289801) üzenetére


szőröscica
addikt

Én megtakarítás alapján, mert a fizetés csak egy szám. Hiába keresel 2 milliót havonta, ha elvered designer cuccokra, drága éttermekre, és hó végére örülsz ha van 100k a számládon.

Általános anyagi helyzettől függően (pl. van-e hiteled, van már saját ingatlanod, van-e legalább pár év alapszintű megélhetést biztosító tartalékod), én 6-12 havi megtakarításnak megfelelő összegnél többet nem tolnék bele egy autóba. Azt nem fáj még tk-ra vágni, meghúzni, stb. Persze ha 50 éves leszek, kifizettem a lakáshitelt, meglesz a nyugdíjmegtakarításom, és csak hobbiból fogok dolgozni, akkor lehet többet is rászánok majd a keresetből egy jó autóra.

De ez csak én stratégiám, senkit nem akarok meggyőzni. Az én célom az általános anyagi függetlenség elérése, más meg lehet 30 évesen M4-el akar furikázni albérletben élve.

(#289810) macilaci78 válasza cOxeR (#289801) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hahu-n megnézem, első körben nagy vonalakban, majd szűkítve minél jobban: típus, évjárat, motor, váltó. Meglesem a tól-ig árakat, párba belekattintok, az adott áron milyen autót nem adtak még el (extrák, állapot, sallang) és próbálom összemérni a saját kotlámmal.
Majd a hirdetési árat a fentiek mellett aszerint lövöm be, hogy mennyire is akarom eladni. Hirdethetem az alsó harmadban, középsőben, vagy a felsőben is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#289811) focvis válasza cOxeR (#289801) üzenetére


focvis
veterán

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/porsche/cayman/porsche_cayman_magyarorszagi_kp_akcio-20184870
Igaz most kp.akciós, ezt megvenném akár hitelre. (Eddig 16,5 volt.)

(#289812) Gergőke88 válasza focvis (#289811) üzenetére


Gergőke88
addikt

egyszer élünk a pirosat beszámolom ;)

(#289813) Peter.70 válasza szőröscica (#289809) üzenetére


Peter.70
őstag

Gondolom használt autóra gondoltál?

(#289814) focvis válasza Gergőke88 (#289812) üzenetére


focvis
veterán

:)) :R
Ki tudja... akkor még várok a rugókkal.

[ Szerkesztve ]

(#289815) szőröscica válasza Peter.70 (#289813) üzenetére


szőröscica
addikt

Autóra.

(#289816) radi8tor válasza focvis (#289811) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Túl idős....

⭐ Stella

(#289817) grizlisandor válasza tasiadam (#289798) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szerintem nem függ össze a kettő, de ha 10 éves elmúlt vagy be van repedezve akkor párosával csere.
Nekem a szerelő azt mondta, meg Renault topikban láttam ajánlva, hogy 10 évente illene cserélni a fékcsöveket.

Más:
Most néztem, hogy mindenki kannába tankol a kúton, vagyis az a 3 ember, aki jelenleg ott tartózkodott az biztos. :DDD
Dec 31-én tele kell rakni a verdát! Mert elsejével +40 forint. :U

(#289818) radi8tor válasza grizlisandor (#289817) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugyan már, mit számít az a +40 Ft annak aki havonta egyszer tankol? Ne vicceljünk már kérem. :D
Lesz ennél nagyobb gond is 2024-ben, de arról nem beszélhetek.

⭐ Stella

(#289819) grizlisandor válasza radi8tor (#289818) üzenetére


grizlisandor
addikt

40 forint literenként!!444 :Y

Annyit segíts, hogy hazai dologra gondolsz?

(#289820) brumi1024 válasza radi8tor (#289818) üzenetére


brumi1024
veterán

Elejt ilyen sejtelmes infókat és még azt se tudjuk meddig kell várnunk a kiderülésre. :P

(#289821) radi8tor válasza grizlisandor (#289819) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja tudom hogy drágul a benya, de most komolyan kit fog visszatartani havi 2000 Ft többlet az autózástól? Egy mosás többe kerül nekem :P

2024 Q2-ig kell csak várnotok. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#289822) cOxeR válasza focvis (#289811) üzenetére


cOxeR
Ármester

A családot meg a mosógépet hova teszem? :DDD

(#289823) radi8tor válasza cOxeR (#289822) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Család az necces, de mosógépre ott a MasterCard.

⭐ Stella

(#289824) cOxeR válasza radi8tor (#289818) üzenetére


cOxeR
Ármester

Matematikus Ön, vagy időjós? :DDD

(#289825) macilaci78 válasza grizlisandor (#289817) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én pénteken letudtam, kannába. A robogó kapott 20 liter Mol prémiumot, majd bekeverem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#289826) macilaci78 válasza cOxeR (#289824) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én időjós vagyok, például 7 perc múlva fél három. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#289827) focvis válasza radi8tor (#289821) üzenetére


focvis
veterán

NOSTRADAMUS!!! 😱🫣🙃

Ez egy igazi Porsche, nem Cayenne, kiállja az idő próbáját. (Reméljük.)

grizlisandor: Volt -25-ös táltoskuponom, gondolkodtam a kannám, csak annyira macerás betölteni, elengedtem. (Majd 28-án az Auchanon.)

[ Szerkesztve ]

(#289828) focvis válasza cOxeR (#289822) üzenetére


focvis
veterán

Dupla csomagtartós! Kicsi gyerekek biztosan élveznék a hátsó "sort". :D [kép] Amúgy azt hittem, a Z4-et cseréled.

#289829 Tsebacsi És jól tartja az értékét. :K Barna belsővel full luxy, persze a fekete se rossz.

[ Szerkesztve ]

(#289829) Tsebacsi válasza focvis (#289811) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez nekem is kéne :K :)) (azt most 200k-t is sajnálok egy monitorra kiadni, igaz nem is lenne szükség rá, a korábban megjelent fényes pixelhiba magától eltűnt :DDD )

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#289830) 6030D válasza focvis (#289827) üzenetére


6030D
Ármester

Most menj tankolni, mondjuk Dkeszire. Nagy élmény. Besoroláskor az erősebb kutya elve van, én ennyi mérges anyukát még nem láttam (nem én tolakodtam, hanem ők). :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#289831) ArthurShelby válasza radi8tor (#289821) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha Q2, az április-május adóbevallás ideje...

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#289832) Tsebacsi válasza 6030D (#289830) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Imádom "Anyut" a volán mögött, vagy az összes frusztrációt és kissebbségi komplexust ott vezetik le, mint a pasik, vagy pedig annyira deffenzív és "turbóanyu", hogy 50-es táblánál 35-el megy, minden kis mozgásra-rezdülésre fékez, nem kerül ki semmit, megvárja míg eltűnik az útból, akkor is, ha az egy lerobbant autó, kigyulladt tanker, odaesett faág, akármi... :CJa és persze Ő nem enged be senkit, nem köszön meg semmit, neki Nőként előjogai vannak!!!!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#289833) ArthurShelby válasza Tsebacsi (#289832) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hallottam anno, hogy a nők mikor gyalog közlekednek megszokták, hogy a férfiak az utcán/ajtónál előre engedik őket/elsőbbségük van, és ezt gondolják néha az autós közlekedésben is.
Ebben lehet van egy kis hímsovinizmus, de talán kis igazság is..

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#289834) radi8tor válasza ArthurShelby (#289833) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez már nagyon belemagyarázás. :D KRESZ 1. órán már elhangzik hogy mi merre hány méter. De hol van az már.

⭐ Stella

(#289835) Qru válasza focvis (#289780) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen a maximum időtartama 1 év lehet de akárhányszor meghosszabbítható.

Ha lejárt, akkor újabb 2300 forintért meghosszabbítható az időszak, akár újabb egy évvel, és a jelenlegi szabályozás alapján ezt akárhányszor meg lehet ismételni. - [link]

#nincsbennetarcsi

(#289836) Qru válasza tasiadam (#289798) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha hosszútávon számolsz a verdával akkor cseréld. Nem egy vészes tétel és akkor jó darabig nem lesz vele gondod. :K

#nincsbennetarcsi

(#289837) Tsebacsi válasza ArthurShelby (#289833) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Vezetünk, nem látom (De, 5-ből 4x megmondom egyből ;] ) ki miben ül, de ők azt hiszik (és tényleg, de nem azért ;] ) ezt mindenki tudja...
Plusz ott van a Dafke hozzáállás is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#289838) Petyyyyy válasza Tsebacsi (#289832) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ajjj, te most olyan izé vagy.

...pontos. ;] :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#289839) szabonagyur válasza Tsebacsi (#289832) üzenetére


szabonagyur
félisten

Múltkor pont kolléganőm nézett hülyének amikor mondom neki, hogy mehetne gyorsabban mert feltartja a forgalmat. Jött is a kioktatás, hogy 50-el megy hiszen annyival lehet menni. Igen ám, de város vége táblát elhagytuk régen és gondolom nem tűnt fel neki, hogy attól, hogy vannak ott épületek stb. már városon kívül vagyunk szóval az 90 :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#289840) pit stop válasza radi8tor (#289818) üzenetére


pit stop
addikt

Nem kell mondanod, csak írd le ;]
Választás után feketeleves :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#289841) kisza25 válasza cOxeR (#289801) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hát nekem inkább ár/érték számít és fenntarthatóság/eladhatóság.
Tudnék most is venni új autót, de annyira elszálltak az árak, nekem nem érnek annyit. Hitelbe nem megyek bele autónál, úgyhogy mostanság marad a keveset futott használt, jelenleg van a 28ekm-t futott 2013- as seat ibiza 1,4 futkosósnak és van a 2016- os opel insignia 1,8 utazni.(80ekm)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#289842) sutszi


sutszi
veterán

Kiömlött brigéciolt mivel lehet hatékonyan eltávolítani?
Kemény padló van, onnan felmostam...kb mindennel is, viszont a fugából nem jön ki. Van valami tuti tipp?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#289843) BigBlackDog válasza radi8tor (#289818) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nemcsak drágább lesz, de el is fogy a benzin/gázolaj? :F

;]

[ Szerkesztve ]

(#289844) focvis válasza sutszi (#289842) üzenetére


focvis
veterán

Valami finom por, homok, liszt... rásöpröd, kicsit vársz.
+ Reménykedsz, hogy feligya.

Esetleg szódabikarbóna, talán jobban issza.

[ Szerkesztve ]

(#289845) macilaci78 válasza focvis (#289844) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hamu is jó lehet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#289846) cOxeR válasza polonic (#289807) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ebben is van igazság, viszont hitel oldalról nem vagyok erős, mert egyéni vállalkozóként nem vesznek igazából semmibe.
Volt, hogy bementem és babavárót nem kaptam meg, miközben lekötött betétem annak többszöröse volt ott, no meg az ingatlan amit vettünk se kp-ba volt itthon… ergo 14-15 évre visszamenőleg ismernek.

(#289847) cOxeR válasza szőröscica (#289809) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez akkor lenne igazán releváns nekem, ha munkavállaló lennék, nem vállalkozó, nálam főleg csalóka a bevétel… még akár az éves átlag is, meg azt gondolom másoknál is.

Nem kell meggyőzni inkább ez a meglátásom nekem is.
Mondjuk 6-12 havi megtakarításból (nem fizetés) sokminden nem jön ki, még ha combos fizetéssel számolok akkor se. :)
Sok egyéb kérdés is van, én a focust azért dobtam a végén mert “féltem” benne (idén lett volna 20 éves), bárki belénk jön nulla esély megmaradni, ez most gyerekkel még kardinálisabb azt gondolom és nem nem akarok böszme suv-ot.

(#289848) rbalint88 válasza cOxeR (#289801) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez tok egyedi, hitelre en se vennek autot alapbol, kiveve, ha amugy megvan a fedezet ra, csak jobban megeri hitelre. En nem latom annyira borusan a helyzetet, mint szőröscica, igaz ket gyerek mellett a 40-50 eves koromra a teljes penzugyi fuggetlenseg az lottootos nelkul teljes utopia :DDD
Szvsz ha van stabil munkahely es bevetel, akkor lehet venni “draga” autot is, persze a megtakaritasokat nem teljesen kinullazva.
Nyilvan fenntartasnak is utana kell nezni, azert casco is tud ilyen tetel lenni: :Y (pl ismi mondta, hogy par eves 911-re evi 3milka lenne a teljeskoru casco, de i3-ra is 4-500ezreket lattam par eve.)
Szerintem addig nyujtozz, amit biztonsagosnak erzel, te ismered a penzugyi helyzetedet, mennyire tudsz felrerakni, stb :R
Pl mi tavaly kettonk 8 havi fizetesenek megfelelo osszegbol vettunk autot felesegemnek, de nem hianyzott az a penz akkor sehonnan, nem volt kilatasban se semmi nagy projekt, ahova kellett volna. Azota szepen vissza van epitve a megtakaritas, autora meg most nincs gond kb 10 evig, szoval ilyen szempontbol “megerte”. :R

(#289849) cOxeR válasza kisza25 (#289841) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ár/érték az sokszor nagyon nehéz/csalóka, meg nehezen tervezhető 5-6 éves távlatba, de értem mit írsz.
Eszembe nem jutna új autót venni teli áron, de ha van pl 4M Ft támogatás arra ami nekem előbbre lépés azt nem biztos, hogy hülyeség elengedni, ennyit veszt az árából 2-3 év alatt az auto, de akkor végig én hajtottam/vigyáztam rá, kicseréltem amit kell, még ha nem kötelező akkor is. (pl I3 esetén hajtómű olaj, ecetera)
Másik amivel meg vagyok lőve, csak elektromos jöhet szóba, tehát szűkül a lehetőségek tárháza. - gyártók is modellek is

(#289850) cOxeR válasza focvis (#289828) üzenetére


cOxeR
Ármester

A kettő mostani helyett szeretnék egy nagyobb hatótávút amivel ha akarunk be lehet vallani mondjuk 800-1000 km-t is, amibe el is férünk természetesen, de jól szedi a lábát, ha épp egyedül vagyok, mondjuk számokban olyan 5sec 0-100.
X6M tudom… :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.