Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#244701) Tsebacsi válasza rasotamas (#244699) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én ezért mondtam, hogy az itthoni szabályok többségénél kár logikát keresni, mert híján vannak. :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#244702) rasotamas válasza radi8tor (#244700) üzenetére


rasotamas
veterán

Ha ilyen baromságra lenne négyszáz akárhány ezrem inkább befizetném valami alapítványba.
Egyedi rendszámmal villogni ennyi pénzért a legönteltebb tuskó dolog a világon.
Más a németeknél, ahol egy marék aprót kérnek érte.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#244703) radi8tor válasza rasotamas (#244702) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Németeknél sem lehet teljesen egyedit kérni csak egy szűk spektrumon belül. Asszem.

⭐ Stella

(#244704) Szada85 válasza kisza25 (#244689) üzenetére


Szada85
aktív tag

Szerintem az 5-6 milliós ársáv még pont az, ameddig az emberek jó része (mégha picit erön felül is) még tud mer nyújtózkodni, másrészt egymát érték/érik az "újautó árak az egekbe mennek" felütésü cikkek, nem csoda, ha spekulálni próbál mindenki...

Pénzügyi tudatosságot pedig egy olyan országban, ahol mindig mindenki "ki van mentve", meg "meg van védve" a pofáraeséstöl felesleges keresni.

Érdekes módon a fagyhalál földjén például a Cupra piac már nem pörög, leszámítva a tipikus pofátlan nepper ajánlatokat egy hónap alatt 2 valamirevaló érdeklödö volt, pedig az ársáv alsó felén van meghirdetve. :)

(#244705) kisza25 válasza Tsebacsi (#244701) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Itt is az kellett volna, mint Ausztria/Németországban, annak van értelme. Most úgy néz ki, csak értelme semmi, legalábbis nem sok
Szada85: én itthon azt vettem észre a seat alul van értékelve/kevésbé ismert, ezért olcsóbb a skoda/vw/audinál
A cupra-t meg még annyian sem tudják hova tenni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#244706) Szada85 válasza kisza25 (#244705) üzenetére


Szada85
aktív tag

Igazából akkora értelme a német, osztrák területi jelzésnek sincs, mert sem gyanút nem kelt, ha egy nem odaillö területü rendszám mászkál (hogy mondjuk ellopták-e), sem egyéb elönye nincs igazából.
Az, hogy a területi jelzés utáni részt fillérekért "egyénileg választhatod" az egy kedves gesztus, és normális eljárás, a plakettet így is úgy is le kell gyártani, akkor már miért ne a saját választott karaktereiddel..

Ugyanezt, ha lett volna némi gógyi, akkor a 2-2-3-mas kombónál megléphették volna, hogy az egyénileg kiválasztható 2-2-3-mas kombináció mondjuk "csak" 20-30 ezer Ft, van annyira hedonista ma az ember, hogy jelentösen többen kiköhögnének ennyi pluszt ezért, de értem, hogy a száz-, ezermilliárdok mellett ez elenyészö bevételt generált volna (azért azt az elenyészö bevételt én szívesen eltenném csendben... :D )

A Seat szerintem konszern szinten a VW alá van löve minöségben, összeszerelésben, és ez az árán is látszik.
Viszont a Cupra itt kint iszonyat népszerü, pl. kombi Leon Cuprából 1000+ eladó van mobile.de-n, G7R kombiból ~400 darab.

(#244707) FerNandor


FerNandor
őstag

Hali,
Pécsen vagy a közelben tud valaki jó autókozmetikát, ahol lewaxolnák az autót?
Nincs szükségem teljes polírra előtte meg ilyenek. Én magam waxolnám le, ha lenne mostanában annyi időm és nem fájna a vállam. Ahogy én meg szoktam csinálni az kb jó fél évig, így elég lenne, ha a telet kihúzná most. Fontos szempont lenne, hogy az üvegfelületekre, de elsősorban a szélvédőre ne kerüljön semmi.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#244708) kisza25 válasza Szada85 (#244706) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

De itt a skodát is feljebb rakják a sestnál,
Én cuprára, mint önálló márkára gondoltam, Ausztriában elég sokat láttam belőle

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#244709) rasotamas válasza Szada85 (#244706) üzenetére


rasotamas
veterán

Igazából lehetne a Cupra, de akár a komplett Seat is egy amolyan Skodás egyszerűségű belső-külső, de Audi szintű hajtáslánc alatta, mindez VW áron. Szerintem erre lenne igény.
Mondjuk Magyarországon az átlagemberen felül 2 féle hülye van, az egyik megvenné a 7 személyes luxus SUV-ot vagy a Bentley Continentalt is 1.2 TSI-vel, a másik meg egy 600 kilós kasztniban szeretne 600 lóerős sorhatot hátsó kerékkel.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#244710) Szada85 válasza rasotamas (#244709) üzenetére


Szada85
aktív tag

Szerintem mindent egyben nem lehet, mert az a többi márkától "venne el" vevöket, hiába egy konszern az egész.

Én úgy "érzem", hogy a Seat/Cupra a VW "fiatalosabb", picit talán puritánabb vonala a VAG-nak, merészebb formákkal, "egyszerübb", sprödebb anyaghasználattal.
A Skoda meg talán inkább a funkcionalitásos, tágas vonalat próbálja alapnak venni, családiasabb, konzervatív formával.

A hajtáslánc pedig a legtöbb esetben azonos csapás mentén mozog a VW-Seat-Cupra-Skoda vonalon, pl. az R VW-k mocija ugyanaz, mint a Cupráké.

(#244711) Qru


Qru
MODERÁTOR

Szerdatol 45 Ft-al dragul a dizel, a benzin "csak" 14-el. :o

[link]

#nincsbennetarcsi

(#244712) focvis válasza Szada85 (#244706) üzenetére


focvis
veterán

"kombi Leon Cuprából 1000+ eladó van mobile.de-n, G7R kombiból ~400 darab"

Ez esztétikai okokra is visszavezethető, szegény Golf kombi nem egy matyóhímzés.

(#244713) -v- válasza focvis (#244712) üzenetére


-v-
addikt

Mert a cupra kombi aztán az ... :U

(#244714) szabonagyur válasza kisza25 (#244705) üzenetére


szabonagyur
félisten

5-6M-s autok szerintem azert porognek ennyire mivel az ujak elegge elmentek ettol az artol. Scross/Vitara nagyon ment ennyiert egy idene… de ma mar 8-9M, sokan nem veszik mar meg es lecsapnak olcsobban egy par evesre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#244715) barnam_ válasza Qru (#244711) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jól van, majd ha elfogy a nafta, gondolom nem lesz mit csinálni mint eltörölni a rezsicsökkentést.

(#244716) Flashback


Flashback
addikt

Hybrid Honda CRV-t próbált már valaki? :U

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#244717) Szada85 válasza focvis (#244712) üzenetére


Szada85
aktív tag

A legtöbb korabeli összehasonlításban az jött ki, hogy a Cupra "vérmesebb", játékosabb, mint a G7R (vicces módon pont a komolyabb zajcsillapítás hiánya miatt), nem mellesleg jellemzöen ár/értékben is "jobb deal" a Cupra, gyakorlatilag ugyanazt a technikát VW emblémával ~6-8 ezer €-val többért kapod használtan (2019-es modellévet nézve), "Jahreswagen"-ként pedig ~10-12 ezer € a diffi az új Leon Cupra és a G8R között.

(#244718) grizlisandor válasza Petyyyyy (#244673) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ez még csavarral van rögzítve. Golf 5 alapra épül az autó, így az első dobbetétek eltávolításáról millió videót találtam, de a hátsóról nem találok.

Marad a tavaszi alvázmosás. :)

(#244719) Qru válasza barnam_ (#244715) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont azt szamoltak, hogy kb elfogyott a keszlet. Egy mentoov van, hogy amit az osztrakok elhasznaltak eddig azt most vissza toltik a beindult schwechati finomitobol.

#nincsbennetarcsi

(#244720) radi8tor válasza Qru (#244711) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Asszem most már tankolok 13 litert :)

⭐ Stella

(#244721) Tsebacsi válasza radi8tor (#244720) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem emlékszem mikor tankoltam utoljára, azt hittem ma fogok kis benzint égetni, de végre megy a napelem, dől a az áram, töltődik az autó, bekaphatja a világ ;] :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#244722) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok!
Tudnátok olyan mágneses tartót ajánlani, ami megtartja a mostani nagy, ès nehèz telefonkat is?
Szellőző rácsba való kellene.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#244723) tboy93 válasza pècsimunkás (#244722) üzenetére


tboy93
nagyúr

BlitzWolf BW-MH1

(#244724) pècsimunkás válasza tboy93 (#244723) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszönöm

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#244725) tboldi válasza pècsimunkás (#244722) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hoco a Tescóból. :DDD

Amúgy ha iPhone 12 ≤, akkor valami MagSafe-es tartót keresnék, ami még tölt is.

[ Szerkesztve ]

(#244726) tboldi válasza Qru (#244711) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pénteken nyomtam tele az Ypsilont 22 literrel. :))

[ Szerkesztve ]

(#244727) radi8tor válasza Tsebacsi (#244721) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja nekem is "el kéne jutnom" december elejéig 10k km-ig mert olajcserére viszem a kocsit.
De szerintem 2 héttel eltolom az olajcserét, mert 2,5k km nem pumpálok bele másfél hónap alatt...

⭐ Stella

(#244728) Qru válasza tboldi (#244726) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vasarnap tankoltam en is de igazabol a hatosagi ar miatt nekunk mindegy.

Es meglepo de kevesebbet eszik a friss (tok mas ment bele) olajjal a kocsi. Viszont a hangja nem az igazi. Mindegy, ha szetesik lesz okom masikat venni vegre. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#244729) radi8tor válasza Qru (#244728) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én meg hétvégén gumit fújtam a Lidl-s kompresszorral. Egész jó azt kell mondanom. Bár a 4. keréknél már nagyon meleg lett a komp, nem viccelnek hogy nem tartós használatra való.

⭐ Stella

(#244730) pècsimunkás válasza tboldi (#244725) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Realme GT2 pro.

Ezt találtam- a sok között: [link]
Vajon milyen lehet :) ?

Amit tboy mondott, azt nem lehet kapni perpill.

Szerk.: [link]
Ezt nèztem mèg. Nem mágneses, de egèsz jónak tűnik ez a tartó.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#244731) Szada85 válasza pècsimunkás (#244730) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ha nem kell mágneses, szerintem ez is jó cucc:
[Lamicall Handy Autohalter]

Nekem ~3 éve szolgál, most az iP12-vel is atomstabil, masszívan tartja a telefont.

(#244732) Qru válasza radi8tor (#244729) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most en is feldurrantottam a gumikat a kuton.

#nincsbennetarcsi

(#244733) macilaci78 válasza radi8tor (#244729) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Xiaomi 1S kompresszor is jó, bár kisebb. Állítóla 40 perc folyamatos használatot kibír, a 130/70 R12 robogókereket kb 2 perc alatt fújja fel 0,2 bar-ról 2,5 bar-ra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#244734) pècsimunkás válasza Szada85 (#244731) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Elèg nagy a perem, ès 1x fektetve van a telefon, egyszer állítva Amit linkeltèl tartót, azt ismerem. Stabil, nagyon jó, de sajnos nem jó az autómhoz.
Hosszabb szárú tarót nèzegetek.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#244735) radi8tor válasza Qru (#244732) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Füldugót használtál mellé? :D

⭐ Stella

(#244736) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan ponyva ami nem sérti az autó lakkját/festését?

(#244737) radi8tor válasza macilaci78 (#244733) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erre 10 perc van írva, és kb ennyit is használtam. 1,8-1,9-ről fújtam 2,2-re a kerekeket.

⭐ Stella

(#244738) aero. válasza freaghill (#244736) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A pamut belsejűek, ha patika tisztán rakod el az autót. Ez nagyjából lehetetlen.

(#244739) Qru válasza radi8tor (#244735) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, a kutasra biztam a dolgot.

#nincsbennetarcsi

(#244740) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
2 kérdésem lenne:
1. Fel szeretnék ragasztani egy tappancsos mobiltelefontartót/töltőt a műszerfalra (hogy beton biztos legyen). Milyen ragasztó javasolt?

2. Keresek egy olyan (ha lehet ingyenes) appot, ahol a kocsik szerviztörténetét lehet írni/vezetni. Lényeges, hogy az adatok ne a telefonon, hanem felhőben legyenek (hogy többen tudják szerkeszteni, illetve telefoncsere esetén ezek az adatok ne vesszenek el).
Van valakinek erre tippje? (Nem muszáj app, jó egy weboldal is)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#244741) radi8tor válasza aero. (#244738) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Láttam erre egy jó megoldást: túlnyomásos ponyva. Csak ugye ahhoz konnektor kell.

⭐ Stella

(#244742) radi8tor válasza ArthurShelby (#244740) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért ragasztanál fel tappancsot a műszerfalra, ha vannak erre spéci konzolok? [link]

⭐ Stella

(#244743) Qru válasza ArthurShelby (#244740) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2: pl Spritmonitor app, ott tudod ezt is vezetni meg a fogyit is.

#nincsbennetarcsi

(#244744) barnam_ válasza macilaci78 (#244733) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én is a Xiaomi kis pumpáját használom a nyomás beállítására.
Egész korrekt cucc, annyi hogy az autó mérése szerint kicsit többet fúj bele mint mutatja.

(#244745) focvis válasza grizlisandor (#244718) üzenetére


focvis
veterán

Valamelyik 7-es Golfból - asszem a mostaniból - kiszedtem a hátsó, posztóból készült dobbetétet takarítás céljából. Nem sokkal macerásabb, mint az elsőt kiszedni.

[ Szerkesztve ]

(#244746) ArthurShelby válasza radi8tor (#244742) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Már megvettem a ugreen töltőt (cd256), és hozzá a tappancsos konzolt :D
(Egyébként C zafirához nem találtam itt ilyen konzolt)

A pillanatragasztó kicsit durvának tűnik, de lehet hatékony, de egy profibb/szebb megoldás valahogy vonzóbb lenne (az előző tartó úgy maradt fent, mint utólag kiderült, hogy a tappancsot megolvasztotta a nap/meleg és odaolvadt gyakorlatilag a műanyag :D )

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#244747) Qru válasza ArthurShelby (#244746) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pillanatragaszto megmarhatja a feluletet. Azzal vigyazz.

#nincsbennetarcsi

(#244748) Qru válasza Qru (#244242) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg logok a keppel: [kép]

#nincsbennetarcsi

(#244749) brumi1024 válasza Qru (#244748) üzenetére


brumi1024
veterán

Vajon mazli?

(#244750) ArthurShelby válasza Qru (#244747) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Technokol, palmatex?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.