Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#223401) szabonagyur válasza barnam_ (#223400) üzenetére


szabonagyur
félisten

Végül ha 1 maradt bepipálva akkor sikerült de az meg semmit sem ad be.

Rendőr autókét le lehet gond nélkül. ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#223402) Peter.70 válasza rbalint88 (#223397) üzenetére


Peter.70
őstag

Na, ezt az intervallumot nem tudtam. Köszönöm.
223395Qru: Köszönöm

(#223403) focvis válasza Peter.70 (#223376) üzenetére


focvis
veterán

Március vége környékén (vagy amikor megunom a téli felnim dizájnját). Reméljük, a februári tavaszt nem követi téli áprilisi...

(#223404) focvis válasza szabonagyur (#223399) üzenetére


focvis
veterán

TEK-es getzi.
Mi a rendszám?

(#223405) simonjoe


simonjoe
senior tag

Gyerekek!! Mi a tosz van az autópiacon?????? :F Januárban voltunk KIA-t, Honda-t nézni (szalon, új autók) A KIA akkor 17,3 milla volt, most 18. A Honda 18,1 most 19, 3! :W

Joe

(#223406) Qru válasza Peter.70 (#223402) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megneztem, a bonuszigazolason rajta van a KNY szam.

#nincsbennetarcsi

(#223407) Qru válasza focvis (#223404) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Anno nalunk voltak biztositva, haaat vt gond veluk azert… :D

#nincsbennetarcsi

(#223408) Qru válasza focvis (#223403) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Max atulsz vki mas autojaba. :))

#nincsbennetarcsi

(#223409) Peter.70 válasza simonjoe (#223405) üzenetére


Peter.70
őstag

Chip hiány, alapanyag hiány, infláció, és a gyártás drágulása

[link]

[ Szerkesztve ]

(#223410) Qru válasza simonjoe (#223405) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Es ez csak rosszabb lesz. :(

#nincsbennetarcsi

(#223411) Peter.70 válasza simonjoe (#223405) üzenetére


Peter.70
őstag

De ez nem csak az autóknál van. Mindenhol ( élelmiszer, ruházat, cipő, műszaki cikk ) :W

(#223412) szabonagyur válasza focvis (#223404) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem hinnem, hogy K Astra TEK lenne :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#223413) simonjoe válasza Qru (#223408) üzenetére


simonjoe
senior tag

Az a helyzet, h nem szívesen adom el a CC-t, de sajnos muszájból kell tennem. 13 évesen már jönnek elő a rozsda jelei a karosszérián. Addig amíg a motorral, futóművel tudok mit kezdeni, addig a kasztnival sajnos nem. Az autó egyben van még, de a két első ajtón és a jobb hátsónál bizonyos fényviszonyok mellett lehet látni pörsenéseket, azt hiszem a jobb első króm léc tövénél már tapintható is. Nem látszik még csak tényleg ha nagyon figyeled, azt gondolom, h ez megállíthatatlan folyamat, amit még javítani sem lehet, az ajtóknak darabja 300k, erre még jönne nem kevés, mire fényezve felkerülne a helyére. Ezzel meg csak az ajtók lennének rendbe. A többi elem sem lehet kivétel. :W Szóval lépnem kell, és ahogy az árakat nézem nem kicsit. Dönteni nem tudunk, mivel mi sokat megyünk és alapból hosszan is, erre a CC kiváló partner, így valami hasonló paraméterűt találni meg nem 1xű!! Gondolok itt csomagtér, teljesítmény, fogyasztás kombóra. Félek a sima és a konnektoros hibridtől is, ennek ellenére ezen a vonalon vagyunk még. Ha lenne megoldás a Passat megóvására, a faxom adná el!

Joe

(#223414) vzsryl válasza simonjoe (#223413) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Arteon. Van belőle PHEV is, ami a 22. századra visszatermeli a felárát. ;]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#223415) rbalint88 válasza simonjoe (#223405) üzenetére


rbalint88
addikt

Es majd megkapod 2 ev mulva… koszonjuk meg szepen hangosan a dragalatos EU burokrataknak (a dragulast) es a chiphianynak a szallitas kitolodasat (es a dragulas egy kis reszet). Yaaaay! :C :W

Biztos nem adnek annyi penzt azokert az autokert… 17-ert mar van ilyen is: [link] es ez legalabb auto… vagy: [link]

(#223416) F_Zolee válasza simonjoe (#223413) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha szétrohadt autókat tudnak javítani pont a CC lenne menthetetlen? :F Igaz jó drága lenne egy telifény is de jó sok garas maradna ha egy új autót nézünk.

(#223417) vzsryl válasza rbalint88 (#223415) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha már használt, prémium, hibrid SUV, akkor legyen megbízható típus: [link] :P

De egy szép CC-t inkább egy autó váltson le, ne egy dömper: [link]

Illetve, hogy a VW topikban tartózkodó, fanatikus PHEV Golf rajongó is örüljön: [link] ;] (Bakker, egy ilyen kicsi, nem prémium autóért ennyi pénzt elkérni elég elmebeteg.)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#223418) 6030D válasza simonjoe (#223405) üzenetére


6030D
Ármester

Még jövő héten is változhat. Egy alapanyag (nem autós) példa, amit mi szállítunk:
2020 január: 380 euro
2021 január: 440 euro
2022 január: 570 euro
2022 február: 630 euro
Hétfőn írták, hogy a márciusi ár marad ez. Pénteken írták, hogy sajnos az energia bla-bla 680...
Aki megveszi, az tud gyártani a vevőknek. Aki nem, az csődbe megy. Egyelőre piac van mindenre, mert ugye "hiánygazdaság van", örülj, hogy kapsz.
Ja, még annyit, hogy régen 4 hétre szállítottak, most 4-5 hónapra le vannak adva a rendelések. Ha nem jó az ár, lemondhatod, más el fogja vinni örömmel (aki nem rendelt időben).

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#223419) simonjoe válasza rbalint88 (#223415) üzenetére


simonjoe
senior tag

BMW akkor sem kell, ha agyon ütnének!! Maga az autó tetszik, de elég macera egy VAG-os autó is, a bömös meg bőven e macera felett van, akkora betegágy a márka, h egy kórházat lehetne vele megtölteni.
Fontos az üzemeltetési költség is!! Nagyon nem mindegy mennyi a szerviz költség, évente ez nálam 4-5x-i kötelezőt jelent.
#223416F_Zolee:
Tökéletesen egyetértek veled, de találsz olyan karosszériást aki ezt megcsinálja böcsülettel?? Ne tartsd vissza!! De, mint írtam, vannak elemek amiket nem lehet javítani, lakatolni, egyszerűen csere. A józan ész határain belül ezt nem lehet megoldani. Továbbá az is igaz, h 2-3 milla kevesebb mint 17-18, de kérlek azt se hagyd figyelmen kívül, h egy 300k-t futott 13-14 éves autóról beszélünk. Szóval van egy határ ahol meg kell húznom egy vonalat.
#223417vzsryl:
Köszönöm szépen a tippet!! :R Ez sem lehet egy rossz vonal, viszont itt is meg kell vizsgálni, h mennyi lesz az annyi ha szervizbe viszem, és akkor itt még csak a kötelezőkről beszélünk.

Joe

(#223420) Qru válasza simonjoe (#223413) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig jo auto a CC, nehez lesz fole loni ertelmes aron. De ha mennie kell mennie kell. Haveromet sokszor vezettem (meg ugye nekunk vt sima B6), most csereltek benne hexagont, (annyira nem is vt veszes allapotban).

Karosszeria ilyen, es latod megis mindenki a turbotol fel… :D Amugy lehet takolgatni a kasznit (javito ivekkel) de hat az se olcso moka ha rendesen csinaljak meg.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#223421) focvis válasza szabonagyur (#223412) üzenetére


focvis
veterán

Jó cimborám és kollégái anno egy Seat Ibizát használtak, ~ hetente más rendszámmal. (További részleteket nem ismerek.)

(#223422) F_Zolee válasza simonjoe (#223419) üzenetére


F_Zolee
veterán

Gustavsont szokták ajánlani. Csak nem kóklerek.

(#223423) vzsryl válasza simonjoe (#223419) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"és akkor itt még csak a kötelezőkről beszélünk. "

Másra nem is lesz szükség. ;) Nem drágább a kötelezőjük egy VW márkaszerviznél.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#223424) Kickass válasza F_Zolee (#223422) üzenetére


Kickass
őstag

De nem is olcsók, simán lehet, hogy olyan árat mond Guszti ami már az autó értékét nézve megüti a fájdalomküszöböt (de lehet simán nem is rentábilis).
Ha vállalja egyáltalán és ha igen akkor mikor…

’Mezei’ autóknál én őket két esetben szoktam javasolni, nem nagy a hiba de lehető legjobb minőségben kellene javítani, vagy szerelem az autó még ha egy alap fapad valami is és sokáig meg akarják tartani.

(#223425) F_Zolee válasza Kickass (#223424) üzenetére


F_Zolee
veterán

Tudom, írtam is, hogy nem olcsó mulatság de nagy az olló így is egy új autó és a javítás összege között. Persze kell ehhez az a bizonyos szerelem is.

(#223426) Dare2Live válasza simonjoe (#223405) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és a szállitási idökröl még nem is tudsz.

most befizetsz 2023ban nem biztos megkapod

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#223427) simonjoe válasza Qru (#223420) üzenetére


simonjoe
senior tag

...szakad is a szívem érte. A márkakerben beárazták 3millára, de azt mondták, h 2,6-nál többet nem adnak érte, mert nekik is keresniük kell rajta. Az egyik barátom rég rágja a fülem, h átveszi. Mondtam neki, h mennyit adnak érte, azt mondta, azonnal fizeti a 2,6-ot!
Az olajpumpát megcsináltattam Mágus mester javaslatára még anno, szikraforgácsoltatva lett a balansztengely és kapott egy megerősített hexagont. A turbo most lett cserélve. :)
#223422F_Zolee:
Tegnap este írtam neki, meglátom mit reagál, valszeg el kell vinnem, h lássa.
#223423vzsryl:
Én nem viszem márkaszervizbe, olyan árakon operálnak, h megéri más megoldást keresni.
Gyári turbóra 575eHUF-os ajánlatot kaptam tavaly, gyári típusazonos került bele, csak nincs benne a VW jel( Ferryker turbo) 235-ért, azért van különbség.
Persze a garos szekereknél ezt nem tehetem meg.

Joe

(#223428) bandus válasza simonjoe (#223427) üzenetére


bandus
veterán

egy arteon helyette?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#223429) vzsryl válasza simonjoe (#223427) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A Lexus hibridbe is "olaj meg víz kell", de a márkaszervizek nem dolgoznak vészesen drágán, és a hibrid garancia miatt megéri odavinni őket.
Egyébként a modern autók között nem igazán létezik megbízhatóbb technika a Toyota hibrideknél, és tényleg elég beléjük a kötelező. Még féket is ritkábban kell bennük cserélni a rekuperáció miatt. Tavalyelőtt IS300h-t is nézegettem (akkor még tele volt a piac 5M körülivel), de sajnos túl kicsi a csomagtartója az ikerbabakocsikhoz. Az ES már lehet jobb lett volna, de az 2018-ban jelent meg, ezért a legolcsóbb akkoriban 11M volt hahu-n. Tőlünk 1-2 utcányira van egy ES, amivel sűrűn összefutok. Teljesen bele vagyok szerelmesedve, egyszer kell vennem egyet, de most nagyobb ház projekt van.

#223428 bandus: Abból a PHEV 20M felett van, ami egy Passat-ért kissé túlzás.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#223430) nandow válasza vzsryl (#223429) üzenetére


nandow
aktív tag

Tavaly amikor néztem én is az IS300h-t, kérdeztem egy márkakereskedést, olajcserére (kis szerviz) valami 70e Ft-ot mondtak. Szerintem sem drága, sőt. :)
Nekem is nagyon tetszik az ES, de nem tudom, annak elég nagy-e már a csomagtartója. :F

(#223431) rbalint88 válasza simonjoe (#223419) üzenetére


rbalint88
addikt

Mondhatnek Merci GLC vagy Audi Q5 phev-et is :) az a lenyeg, hogy nem egy muanyag lufi, hanem rendes auto. Bocs, kicsit ki vagyok abrandulva a koreai autokbol, eleg gyorsan pusztulnak. Szerencsere cegesek, amikre ralatok, de ha sajat penzbol vennem meg es ennyi baja lenne, nem lenne oszinte a mosolyom. Es ha mar szar es kolteni kell ra, akkor legalabb erezzem jol magam benne, amikor mukodik. :R
mondjuk az alfa a masik veglet volt, tul sokat volt szervizben :DDD
amugy BMW-nel es Mercinel van service inclusive, 5 eves koraig nem nagyon kell kolteni a szervizelesre elvileg.

ja, Lexust nem vennek, borbe varrt toyota alien vs predator kinezettel, nem europai logika szerint mukodo elektronikaval, koszdekosznem.

[ Szerkesztve ]

(#223432) brumi1024 válasza rbalint88 (#223431) üzenetére


brumi1024
veterán

amugy BMW-nel es Mercinel van service inclusive, 5 eves koraig nem nagyon kell kolteni a szervizelesre elvileg.

:K es nagyon megeri az a csomag. Mondjuk anelkul is olcsobb a markaszerviz valamivel a BMW-nel, mint a VW-nel/Audinal.

[ Szerkesztve ]

(#223433) Vismajor01 válasza rbalint88 (#223431) üzenetére


Vismajor01
addikt

Hat nem is kinezet alapjan szoktunk itt egymasnak segiteni, bar segitsegkeresnel se lattam soha h vki olyan kriteriumot ir h "szep legyen " :D

Nekem pl tetszik a lexus, de sose vennek ennyiert autot. Attol meg ajanlani lehet :)

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#223434) vzsryl válasza nandow (#223430) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nekem a csomagtartó hossza nagyon fontos, és abban már jobb egy kicsit az ES. Az a +30cm az autó hosszában a puttonyban is észlelhető.

#223431 rbalint88: A bőrbe varrt Toyota annyiban hamis megállapítás, hogy ennél jóval nagyobb a különbség menetkomfortban és főleg zajszintben. A külleme az ízlés kérdése, de egyértelmű, hogy a németes egyenruhához képest kissé cyberpunk. Viszont a CC sem annyira eminens, mint a sima Passat. :) Az elektronika tényleg sokkal logikátlanabb, de pár hét után teljesen megszokható. Egy autótesztelő csak szidni tudja, a hosszan vele élő tulajok pedig egy idő után megszokják és megszeretik.

#223433 Vismajor01: A gondtalan luxus sokak számára ennyi pénzt is megér. :K Főleg, hogy a gondokkal teli luxus is ugyanennyibe fáj, sőt...

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#223435) simonjoe válasza bandus (#223428) üzenetére


simonjoe
senior tag

...tetszik, de nem akarok már kupét venni. 56 éves vagyok általában 80 és 100kg között mozog a testtömeg, ezzel a korral és seggel nem kényelmes a ki és beszállás. :D
#223429vzsryl:
köszönöm még 1x :R , nem rossz ötlet már nézegetem.

Joe

(#223436) rbalint88 válasza vzsryl (#223434) üzenetére


rbalint88
addikt

RX es GS/LS szerintem is jo, veheto, de az olcsobbak tenyleg csak bali ruhas toyotak. Ami nem baj, ha valaki az alapveto toyota hulyesegeket/igenytelensegeket el tudja fogadni. A belterrel se alapvetoen a dizajn a baj - bar attol pont nem lenne kevesbe megbizhato, ha igenyesre es egysegesre csinalnak meg a gombokat is, de ergonomiailag se a legjobbak.
Eleg sok BMW es Merci is van ismerosi korben, vagy nagyon tudnak mosolyogni a szarsagaikhoz a tulajok vagy annyira nem kudarc egyiknek se a fenntartasa ;)

Vismajor: a szepseg szubjektiv valoban, az viszint talan nem
vita targya, hogy egy barmilyen lexusban nincs helye azoknak a gomboknak, amik egy yarisba is belekerulnek :)

(#223437) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Amikor a nepper autót reklámoz :D Honda e

⭐ Stella

(#223438) bandus válasza simonjoe (#223435) üzenetére


bandus
veterán

ez az info nem volt meg. teljesen megertem, en 30 felett sem szivesen ulok ilyen alacsonyan, de valasztanom kellett, hogy suv vagy automata, a ketto egyutt nem fert most bele. esetleg egy passat alltrack? bar en tenyleg a bmw vonalon indulnek el, az az x3 nagyon popec, de nekem tetszik az x2 is :K
tegnap sikerult kicsit meg ismerkedni a a golffal, elhoztam dorogrol a sileceimet es mentem vele mar 100 km/h felett is :D probalgattam az automata parkolast, nem rossz, de egt a szintet a volt csajom 10 evvel ezelotti aurisa is hozta. Parhuzamos megoldasaira kivancsi leszek. autohold ha bekapcsolom ugy marad. adaptiv tempomat nagyon nagyon barati. savtarto nekem kicsit furca. a les matrix zsanialis, ez lesz valoszinuleg a kedvenc feature-om. a kovetkezo hetekben lesz meg egy sieles meg egy zakopanei kirandulas, utana majd irok bovebben :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#223439) radi8tor válasza bandus (#223438) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hóban driftelős videókat kérünk. :K :D

⭐ Stella

(#223440) Qru válasza simonjoe (#223427) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elmenne az tobbert is mint 2.6. De ha ismi atveszi es nem kell arulni az mar nagy nyereseg.

#nincsbennetarcsi

(#223441) tboldi


tboldi
nagyúr

A preferált Shell kúton nincs gázolaj, semmilyen, átmeneti készlethiány. 😕

Viszont gázpalackot kaptam. :D

[ Szerkesztve ]

(#223442) mamboo


mamboo
tag

Sziasztok,
Babó érkezése miatt szükségünk lenne még egy autóra.
Nem akarunk 500-600.000-nél többet költeni rá. Csak M0-ra illetve kevés városi használatra kellene, kizárólag munkába -alkalmanként horgászni- járni. Leginkább benzines autóban gondolkodunk.
Ne rohadós típus legyen, és szerintem ne 1.0 motorral.
Milyen márkák közül kéne választanunk?
Köszi :R

(#223443) fant0mi válasza tboldi (#223441) üzenetére


fant0mi
addikt

Amikor a beszerzési ár már nagyobb, mint amiért el tudja adni, egyre inkább jellemző lesz ez... :(

(#223444) tboldi válasza fant0mi (#223443) üzenetére


tboldi
nagyúr

:(

Gyanítom, legalább a (részben állami tulajdonú) Molnál azért kapható lesz a későbbiekben is… Vagy nem? :F

[ Szerkesztve ]

(#223445) fant0mi válasza tboldi (#223444) üzenetére


fant0mi
addikt

Lesz mindenhol, aki nem akarja átadni a kútját, csak nem fogják magukat törni az átmeneti készlethiány azonnali megoldásán.

(#223446) focvis válasza tboldi (#223441) üzenetére


focvis
veterán

Felvásárolták a szlovákok vagy a fuvarozók?

Más
Ugye jól sejtem, a gépjárműadót csak a NAV felületre bejelentkezve lehet kártyával befizetni? (feleségem az üzembentartó)

Átutalás esetén adószámot vagy rendszámot írjak, vagy menjek biztosra és mindkettőt? Hadd gobozza ki az ügyfélszolgálat.

(#223447) vzsryl válasza rbalint88 (#223436) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szalonból én is nagy eséllyel Mercit vennék a 20M feletti kategóriában, de használtan csak Lexus-t mernék 5M felett.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#223448) Magnum_ válasza focvis (#223446) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Én utaltam feleségem helyett, saját számlámról, csak az adószámát írtam be, az alapján majd beazonosítják.

I humbly and respectfully decline™

(#223449) fant0mi válasza focvis (#223446) üzenetére


fant0mi
addikt

Vilike egészen jól leírta a kártyás fizetést.

Adóazonosítót kell írni a közleménybe, ha utalsz.
Én utalni fogok, mint eddig is, egyszerűbb.

(#223450) Peter.70 válasza focvis (#223446) üzenetére


Peter.70
őstag

Kártyás fizetés:
Ebev portal / EFER / Megbízási csomagok / Új csomag összeállítása.
Adatokat kitöltöd / Új tétel / Adónemhez a 410-est kell választani / Ügyleírásnál Adóazonosító jel. És a végén fizetni

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.