Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#96301) zetor2000 válasza Samott (#96297) üzenetére


zetor2000
senior tag

A feladatát betölti. Amúgy meg ne buzeráld... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96302) Jahno válasza npera (#96290) üzenetére


Jahno
őstag

Én kajáltam, oldalast és sok mást. Holnap meló után lemegyek a Margit-híd alá fotózni, hátha összejön, vagy egy rendes középre tett Parlamentet kék háttérrel. Majd kiderül, most ezeket pakolászom, meg a hétvégi és előző szerdai mókák romjait takarítanám az előszobában, de mire elrakom arra megint elő kell szedni :U

(#96303) npera válasza Samott (#96297) üzenetére


npera
újonc

Ez audiofil? Harmónikusan csillapítja a negatív vibrációkat.

(#96304) npera válasza Phülöp (#96298) üzenetére


npera
újonc

A vicc az, hogy a finn cimbora ilyet kézzel csinált amikor nála voltunk. Itt meg a helyi boltokban van készen mirelit, mert annyira sok finn-svéd kisebbség van. Teljesen jó szerintem, valami grízes izé van a közepén és rozskenyeres fodros alja.

Én alapvetően arra vagyok itthon szocializálódva, hogy a maradékot én eszem meg. Itt nincs olyan dinoszaurusz, mint a Flinstones esetében a mosogatóba beépítve, hanem én oldom meg, hogy kevés kaját kelljen kidobni. Most a májkrém "maradt meg", így azt fogyasztottam, meg a lányom uzsonnája szokott lenni a szőlő, de abból is maradt, így akkor azt is előre vettem.

Más finn finomságokkal azért barátkozol? Heringek különféle formátumban? Vagy a nagyon durván tömény desszertjüket nézted már?

(#96305) Phülöp válasza npera (#96304) üzenetére


Phülöp
addikt

Soha nem ettem annyi halat, mint itt. Rászoktam.
Édesség viszont nem fér bele a diétámba.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96306) npera válasza Phülöp (#96305) üzenetére


npera
újonc

Az jó. A tenger gyümölcsei. Azt én is imádom.

(#96307) Phülöp válasza npera (#96306) üzenetére


Phülöp
addikt

Aránylag kevés gyümölcs terem a tengerben. Hal viszont van ott bőven.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96308) npera válasza Phülöp (#96307) üzenetére


npera
újonc

Meg rák és kagyló és polip :C

(#96309) Phülöp válasza npera (#96308) üzenetére


Phülöp
addikt

Meg létezik torma és tökfōzelék is, mégse eszem meg.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96310) zetor2000 válasza Phülöp (#96309) üzenetére


zetor2000
senior tag

Tormával nincs bajom, de a tököt magam sem szeretem. Ellenben a magjával :D
De az ilyen színesebb főzelékek se nekem valók, mint pl. spenót / sóska / sárgaborsó ésatöbbi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96311) eattila válasza zetor2000 (#96310) üzenetére


eattila
csendes tag

A sárgaborsó az igen jó szerintem. Levesnek is. A kelkáposzta inkább levesnek (frankfurti) jó. De a főzelékét is megeszem, ha van benne/hozzá fasírt.
A spenót meg nyersen jó, bébi formájában, salátának. Karfiol és a karalábé is nyersen a legjobb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96312) zetor2000 válasza eattila (#96311) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én a kelkáposztát max. rakott kelnek. Esetleg nyersen, de akkor inkább a torzsája. Nagy ritkán esetlegesen töltöttnek.
Fasírt jöhet, csak nem kell nekem mellé főzelék. :)
A többit én kihagyom / meghagyom annak, aki szereti.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96313) zetor2000


zetor2000
senior tag

Nemcsak a regisztrációs portál állt le, de a pH! is. Gondolom, nektek is érkezett ilyen üzi, hogy:
"A Prohardver lapcsalád oldalai sajnos csütörtök napközben és péntek reggel is elérhetetlenek voltak az adatbázis szerver hibája miatt, amiért elnézésedet kérjük! A hibát elhárítottuk, de valamelyik hajnalban vagy éjjel még lesz egy kisebb kiesés."

Kibertámadás van mindenfelé.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96314) eattila válasza zetor2000 (#96312) üzenetére


eattila
csendes tag

A legtöbb zöldség az nyersen jöhet. Káposzta is. Normál és kel is. Aztán lehet a legtöbb nekem az másnak alig valami :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96315) WiZARD


WiZARD
addikt

Meglepő. Várható volt.

Budapesten újra emelkedett a koronavírus koncentrációja a szennyvízmintákban

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#96316) eattila válasza WiZARD (#96315) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, jah... Én igazából kétlem, hogy nem lehetett volna a teraszokon távot tartani ÉS maszkot hordani, ha valaki nem fogyaszt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96317) -NoVa- válasza eattila (#96316) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem. Az emberek nem bírnak viselkedni, totálisan felelőtlen, gyerekes az átlagos hazai felnőtt. És ezt tetézi az, hogy a posta és a bürokrácia által szerencsésebben megáldott oltottak védettségi igazolványt kapnak még azelőtt, hogy kialakulna bármekkora védettség, aztán mehetnek beltérbe tobzódni.

(#96318) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Tegnap kipróbáltam az Aputól örökölt Hetra márkájú hegesztő trafót.
Aztán utána kipróbáltam a kisbarátom hegesztő inverterét.

Ég és föld a kettő! A trafó tud 80 és 100 ampert, slussz. Az inverter amperenként szabályozható egy potméterrel 20-180 amper között (de már a 28 ezer Ft-os inverter is 10-110 amper között szabályozható), az inverter tud ívgyújtás rásegítést, stb.

A trafóval úgy hegesztettem, hogy a kerítés oszlopra rászorítottam pillanatszorítóval a keresztvasat, ami a betonban tartani fogja, egyik kézzel bizergáltam a pálcát, másikkal fogtam a pálcafogót. És akkor a pajzs helyett már automata sisakot használtam!

Ezzel szemben az inverterrel úgy hegesztettem, hogy egyik kézzel fogtam a keresztvasat, rátettem az oszlopra, másik kézzel fogtam a pálcafogót és odahegesztettem...

Szóval ez az örökség nem tudom, hova fog kerülni, mert én tuti veszek egy invertert itthonra...

(elvileg a héten jön a hagyatéki végzés, végre el lehet adni az autót. Apu nem sokkal azelőtt, hogy elkezdett romlani az állapota, elvitte műszakiztatni. Mire az önkori mindent elintézett, maradt egy hónap műszaki az autón...)

(#96319) Bujdy81 válasza -NoVa- (#96317) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Kiegészítve azzal, hogy fényes tekintetű vezetőink kurva rossz példát mutatnak!

(#96320) Samott válasza Bujdy81 (#96318) üzenetére


Samott
addikt

Inverteres hegeszton en is gondolkozom, mert nekem is csak egy oreg (sajnos szinten orokolt) trafom van. Viszont en olyanban gondolkozom ami iverteres es porbeles huzalt hasznal. Mert a palcat se nagyon kedvelem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#96321) blueboi69 válasza Bujdy81 (#96318) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Király, majd akkor szólok, ha meg kéne hegeszteni valamit :)

Nekem emlékem még kb 8évvel ezelőttről, hogy próbáltam valamilyen régi, noname cuccal hegeszteni, e30on kellett valamit, de nem kasznit nyilván, csak vmi lámpakeret vagy mit.
Hegesztőpajzzsal nem ment, sosem találtam el (menetsszár) így hát jobb híján szabad szemmel nyomtam. Nem is lett bajom, bátor is voltam, kevés kezem is volt, tökjól elvoltam még aznap utána, jól is láttam.
Aztán este már kezdtem érezni, hogy kicsit fáj a szemem, meg úgy fáradtabb is, á mondom majd másnapra kialszom. Aha... éjjel arra keltem, hogy konkrétan úgy fájt a szemem, hogy sírva akartam kikaparni a szemgolyómat, a pislogás is fizikai fájdalmat okozott. Csak úgy tudtam elviselni, hogy nyitott szemmel hasonfekve lelógva az ágyról bámultam éjjel a padlót és hallgattam, ahogy a szemgolyomról potyognak a könnyek a padlóra, de érezni nem éreztem őket. Ezzel eltelt az éjszaka, valamikor belealudtam amikor már nem fájt annyira, aztán eszembe jutott, hogy másnap esküvőre kell mennem.... szerencsére addigra rendbejött, de azóta nem csinálnék ilyet, az biztos!

(#96322) Jahno válasza -NoVa- (#96317) üzenetére


Jahno
őstag

Kimondták a számokat és azt el kell érni. És akkor is elértük volna, ha nem érjük el. És a pénteki akció sikeres volt, lesz még ilyen. És ne hívjam káosznak.

Olyan sallangról nem is beszélve, mikor valami félremegy és nincs megoldása. Pld. nem kapja meg a kártyáját, vagy papíron más időpont szerepel, mint online.

(#96323) Samott válasza Jahno (#96322) üzenetére


Samott
addikt

Mindazonáltal a MOK úgy gondolja, hogy mivel Magyarország már a járvány előtt is rossz mutatókkal rendelkezett a megelőzhető és az elkerülhető halálozásban, „a többlethalálozási mutatókra fókuszálni a járványvédekezés sikerességének megítélésében fals eredményekhez vezethet."

Ez kesz. Teljesen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#96324) Phülöp válasza Samott (#96323) üzenetére


Phülöp
addikt

Ilyen az, amikor gondolkodás helyett a lovak közé dobják a gyeplőt. És valahol megértem a MOK-ot.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96325) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#96326) Phülöp válasza -NoVa- (#96325) üzenetére


Phülöp
addikt

Minden mémek ősanyja

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96327) npera


npera
újonc

Reggel leadtam a gyereket suliba, aztán bementem melóba. Az IT-support walk-in 8-kor nyit, picivel utána oda is értem. Már 14-en voltak előttem, mindenkinek ugyanaz a bsod géphalál.

42 perc után le tudtam adni a gépet. A technikus mondta, hogy fingjuk sincsen mi okozza, de újrahúzzák a gépet és valamikor majd kapok levelet. Cseregép nincs, mehettem isten hírével.

Beültem egy planning meetingre, aztán hazajöttem.

Itthon azért nincs net, mert egy építkezésnél átvágta a markoló a szolgáltató gerinckábelét, így az egész országban szünetel az Open Infra üvegszálas hozzáférése. Először be sem engedték a technikusaikat az építési területre, ezzel elment a tegnapi nap. Ma reggel már beengedték őket és feltárták a kábel maradékát.

Szerintem pár napig még nem lesz gond a nettel itthon....

(#96328) Jahno válasza npera (#96327) üzenetére


Jahno
őstag

"mindenkinek ugyanaz a bsod géphalál."

Lehet a hétvége, de az nem klasszikus halál volt, hozzám egy vassal jöttek aminek fennakadt a szeme, leraktuk az asztalra és míg megdumáltuk a hogyantovábbot már magától újraindult és életre kelt... Namondom :Y

(#96329) Samott válasza Jahno (#96328) üzenetére


Samott
addikt

Nem tudsz valami frissitesrol ami mostanaban ilyet okoz? En arrafele keresgelnek bsod ugyben.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#96330) npera válasza Jahno (#96328) üzenetére


npera
újonc

Itt elvileg egy FMEA-specifikus applikáció frissítése döntötte meg a balanszot. A gép felbútol, aztán egy pillanatra felvillan a belépős képernyő, majd azonnal kékhalál. És ezt ismételgeti, amíg meg nem kérdezi, hogy legyen-e inkább shutdown.

Kíváncsi vagyok milyen tempóban installálják újra a gépeket. Amikor ott voltam, akkor csak gyűjtötték hűvös halomba a gépeket. A délelőttös műszak asszem 8-11 között van ott, vélhetően 11-kor elmentek onnan kiskocsival és aztán mennek a gépek újrahúzásra. Lehet holnapra kész is lesz. Majd meglátjuk.

(#96331) npera


npera
újonc

Valamit elk@rtam a töltőkártyámon. A balansz leadek pedig elvileg jól vannak. De teljesen össze-vissza olvassa a cellákat.

Lehet az a része lett rossz, amivel a változó mennyiségű cellát lehet kiválasztani. Van egy termináló része, amivel szerintem elbénáztam valamit.

(#96332) Jahno válasza Samott (#96329) üzenetére


Jahno
őstag

Még nem.

(#96333) eattila válasza -NoVa- (#96317) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha a hely is odafigyelt volna, akkor igen. Szerintem. Azért kell odafigyelni, mert a legtöbb ember tényleg egy ovis szintjén mozog, hogy csak azért se veszek maszkot, hálós anyagból csinálok maszkot, mert megfulladok, beteg leszek, jogom van, pattanásom van stb.

Ha a szabályhoz ellenőrzés és szankció is társul, akkor működhet. De itt látok büfében maszk nélküli eladót is! Meg utcán sokfős csoportokat.

És tényleg azt hiszik, hogy az igazolvány véd.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96334) Jahno válasza eattila (#96333) üzenetére


Jahno
őstag

Hétvégén tanyán a helyi kifőzdében 3-4 alkalmazott volt maszk nélkül, meg áll alá húzva és ilyesmik. Asszonynak mondtam is, hogy így már beoltva meg a vége felé most mit ugassak, de lesznek ebből még meglepetések.

Igazolványról tudja, hogy nem véd, de azt is tudja, hogy mire jó és ennyi bőven elég.

(#96335) -NoVa- válasza Jahno (#96334) üzenetére


-NoVa-
őstag

Oltóponton az adatellenőrző fazon állon maszkkal az már végképp, de az egészségügyben sem mindenki értelmes. Mellette a nővér meg szkafanderben gondolom kicsit többet látott már a másik végéből, hogy kockáztasson.

(#96336) eattila válasza Jahno (#96334) üzenetére


eattila
csendes tag

Én igazán nem kívánok senkinek rosszat, de az ilyet ánuszon kéne szexualizálni erősen. Meg az összes többit.

Tudom, hogy mire jó, én is. Menni id fogok majd állatkertbe, meg mindenféle szabad helyre.

Mindegy, mert csak felhúzom magam.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96337) A. Crowley válasza -NoVa- (#96317) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nekem még mindig nincs kártyám, és már a második vakcinán is túl vagyok. Ma megint megigényeltem.

(#96338) -NoVa- válasza A. Crowley (#96337) üzenetére


-NoVa-
őstag

Arra is tuti lesz valami jól szervezett állami akció, hogy a nyomda előtt kiborult egy raklappal, aki kapja marja.

(#96339) eattila válasza -NoVa- (#96338) üzenetére


eattila
csendes tag

Pedig elvileg nagyon becsuknak, ha nem valódi... Vagy ha susmus van vele.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96340) npera válasza npera (#96331) üzenetére


npera
újonc

Összehasonlítottam az IKEA-dobozos töltővel és alighanem megvan a hiba. Az a nyűves balansz csati fordítva van. Ezzel múltkor is megszoptam, mert a fekete draut rajta az nem a föld. Óóóóó, nem. Hanem a másik felén a zöld. És akkor a fekete lesz majd a plusz. Áééééé....

Újrahúzom, aztán megint megpróbáljuk.

(#96341) npera


npera
újonc

Hívott az IT, hogy kész a gépem. Ez kegyetlen gyors volt. Holnap reggel 8-kor mehetek is érte. Királyság.

Kíváncsi leszek, hogy a korábban felrakott programokat is ráhúzták-e vagy azokat az install szkript fogja lehúzogatni több nap alatt szépen apránként.

(#96342) zetor2000 válasza npera (#96341) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az install szkriptnek kell net, szerintem. Én a nem működő otthoni net helyett óvatosan kipróbálnám a céges nettel, hátha gyorsabb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96343) Sipi- válasza A. Crowley (#96337) üzenetére


Sipi-
tag

Anyósoméknak sincs még, pedig húsvét előtt már a második oltást is megkapták. Én megkaptam az első oltás után kb. 6 munkanappal.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#96344) qnadam válasza eattila (#96339) üzenetére


qnadam
veterán

a nyomda előtt természetesen valódi borul ki.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96345) npera válasza zetor2000 (#96342) üzenetére


npera
újonc

Mostanra beindult a net is. A markoló által átvágott gerincvezeték helyett beraktak valami átmeneti szakaszt.

(#96346) zetor2000 válasza npera (#96345) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az isten se ment meg a munkától... :-)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96347) eattila válasza qnadam (#96344) üzenetére


eattila
csendes tag

Én már amúgy is olyat tudnék írni, hogy összekuszálódik a HTML, szóval nem is mondok semmit senem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96348) npera válasza zetor2000 (#96346) üzenetére


npera
újonc

Ja. Holnap bemegyek felvenni a gépet, aztán maradok benn egy ideig, hogy tudjon benti netről installálódni, aminek kell. Aztán ha beindult a folyamat, akkor utána már elvileg menni fog otthonról VPN-en is.

Az összes SW beállítását nem úszom meg vélhetően, van egy csomó nem kifejezetten next-next-finnish (!) cucc is, amivel dolgozunk.

A doksik felhőben vannak, azok rendben vannak.

(#96349) npera


npera
újonc

Működik. A fordított balansz csati volt a gond. Kimértem, nincs rövidzár. A flexibilis cellaszám is megy.

Akkor tudok majd még ilyeneket csinálni, ha megjön az új board, amin már eleve rajta vannak a "sinek".

(#96350) eattila


eattila
csendes tag

Én meg sárvédőt cseréltem. Decathlonos, de jobb a formája. A másik nak az elsője nem tetszett. Noisze.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.