Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#96401) eattila válasza npera (#96399) üzenetére


eattila
csendes tag

Én eddig azt hittem, hogy a görgőn rögzítve vagyon a kerékpár. Vagy ez ilyen lvl 100000?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96402) eattila válasza npera (#96398) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem tudok vitatkozni veled :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96403) Phülöp válasza eattila (#96401) üzenetére


Phülöp
addikt

Szabadgörgő, tanulni kell használni. Viszont sokkal realisztikusabb, mert kell egyensúlyozni, nem olyan merev a vas alattad.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96404) blueboi69 válasza eattila (#96401) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én meg eddig csak ilyet láttam, fel sem merült bennem, hogy rögzíteni kéne a cangát :)

(#96405) eattila válasza Phülöp (#96403) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor lvltenmillion. Értem :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96406) eattila válasza blueboi69 (#96404) üzenetére


eattila
csendes tag

Én élőben sosem láttam semmilyet. És itt hallottam erről először.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96407) blueboi69 válasza eattila (#96406) üzenetére


blueboi69
csendes tag

izé, én is csak youtubeon. Egy időben akartam is itthon összerakni ilyet magamnak, de megvárom míg Bujdy megveszi a hegesztőt, aztán majd akkor :)

(#96408) Samott válasza eattila (#96406) üzenetére


Samott
addikt

Profiknak biztos jobb, de nekem a szobaba pont eleg a Kettler. Nem kell ahhoz egy egesz bicikli, hogy forgasson egy kicsit az ember a TV elott. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#96409) Jahno válasza Samott (#96408) üzenetére


Jahno
őstag

Szobába TV elé max. sör kell.

(#96410) Phülöp válasza Samott (#96408) üzenetére


Phülöp
addikt

Én úgy voltam vele, hogy nyáron nem foglalja a helyet, télen meg úgyis kell valahova rakni a bringát. És anyagilag se mindegy, hogy a bringa mellé egy szobabiciklit veszek, vagy csak egy görgőt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96411) eattila válasza Samott (#96408) üzenetére


eattila
csendes tag

Bent nincs neki helyem. Majd ha egyszer veszek egy garázst, akkor talán. Vagy kertes házat. Addig marad a futkározás.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96412) Samott válasza Jahno (#96409) üzenetére


Samott
addikt

Ja, ha nagy belet akarsz akkor az az utja. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#96413) Samott válasza Phülöp (#96410) üzenetére


Samott
addikt

Igen, ugy logikus. Nekem nincs masik bringam. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#96414) Phülöp válasza Samott (#96413) üzenetére


Phülöp
addikt

Én burzsuj vagyok, kettő is jutott.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96415) npera válasza Jahno (#96400) üzenetére


npera
újonc

Nekem az álmom egy sima patkófékes Look Blade RS ilyen fehér színkombinációban.

Igazából még ilyen elektromos váltóval is oké lenne, bár a bowdenes egyszerűbben tud elromlani, ha el akar romlani.

Országútin a tárcsaféktől picit lábrázást kapok.

(#96416) Phülöp válasza npera (#96415) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha már patkófék, akkor lehetne Campa Record Delta is, igennem?

link

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96417) npera válasza Phülöp (#96416) üzenetére


npera
újonc

A Campa mindig borzongatóan szép. De ha karbantartani kell, akkor a legjobb valami puruttya Shimano, aztán az minden bokorban van. Tudom, mert nekem Campa van a poccolós gépen.

(#96418) eattila válasza npera (#96415) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez igen cip!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96419) eattila válasza Phülöp (#96416) üzenetére


eattila
csendes tag

400k? Azigen!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96420) eattila


eattila
csendes tag

Engem meg majdnem elgazolt egy kanyarban egy szembejovo bringas. Erdei futopalyan. Elugrottam, igy nem ment at rajtam viszont meghuztam a labam.
Ki is van irva amugy. Picit morcos voltam. Kis hulye kolyok.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96421) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#shipping

A drónos csomag felbukkant a németeknél. Érdekes, hogy az EU prio line-hoz képest a free shipping csomag előbb ért kis hazánkba. Kiváncsi vagyok, hogy a magyar posta fog-e annyit szüttyögni, hogy végül az Euprio line gls előbb idehozza... De legalább végre látni valami mozgást.

(#96422) npera válasza blueboi69 (#96421) üzenetére


npera
újonc

Szerintem az EU prio line nagy előnye, hogy mindenképpen a féreglyukon át küldik, hogy a vám ne kapja el. Míg a sima shipping esetén vagy elkapják, vagy nem.

Amikor lehet, akkor én benyomom az EU prio opciót, akkor egyből megy mellé automatikusan a tariff insurance is, ami megnyugtató. Tipikusan 80 SEK körül szokott lenni az opció, a lelki béke miatt is megéri.

Amikor például a szemüveget rendeltem, akkor ott egy jelentősebb összegről volt szó, olyankor eszembe sem jutna hazardírozni sima shippinggel.

(#96423) blueboi69 válasza npera (#96422) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, eddig minden drónos cuccot így rendeltem, 3 részletben. Meg sztem mást is és eddig mindig napra pontosan 16. napon csöngetett a gls. Most csúsznak kicsit, gyanítom a hétvége előtt nem ér ide.

(#96424) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#shipping
Érdekes a legközelebbi benzinkúton lévő pickpack-ra jött vmi csomagom, vélhetően kínából.
Gyanítom ez a free shippinges cucc, ami tegnap/tegnapelőtt került az országba. Ezek szerint nem a postás hozza házhoz. Érdekes, ilyen még nem volt.
Viszont akkor ez megelőzte az eu prio GLS-t. Mondjuk npera-nak igaza van, abban benne van vámolás kikerülése valahogy.

(#96425) Sipi- válasza blueboi69 (#96424) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem két rendelésemet ajtóhoz hozta a futár, a harmadikat a közeli pick-pack pontra. Mindegyik banggood-ról rendelt és csak az egyik házig futáros jött a cseh raktárból.
De mind max. 20-25 dolláros csomagok voltak.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#96426) blueboi69 válasza Sipi- (#96425) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Érdekes. Nem baj, amúgy, mert kb elsétálok oda, vagy inkább eltekerek bringával, de ilyen még nem volt. Kb 45-50euro az értéke, de postaládába tuti nem fér bele.

(#96427) Jahno válasza blueboi69 (#96424) üzenetére


Jahno
őstag

Az már akkor lehet lengyelektől jött Meest kooperációval. Akik amúgy a Sprinteresek külföldi részlege, Postától vette át egy részét az ilyesmiknek. Mert a Pikkpakk pont az Sprinteres...

Örülj neki, hogy a legközelebbin, hülye mázlista.

(#96428) -NoVa- válasza blueboi69 (#96424) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ott a prioritás nem a sebességé, hanem a költségé, megtévesztő a név.

Most esett be a 2 5V DC-DC konverter, ebből már valamit csak kéne építeni :)

[ Szerkesztve ]

(#96429) blueboi69 válasza -NoVa- (#96428) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, a táblázat szerint kb ugyanannyi idő alatt ér ide, de eddig gyorsabb volt mindig a gls.

5V dc dc? Valami 1S cucc lesz belőle ha jól tippelek :) Vagy kettő.

Bakker a kábeled meg a kis imbuszt azóta sem postáztam neked :( Igyekszem nem elfelejteni.

(#96430) blueboi69 válasza Jahno (#96427) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Áhhhááá! Elvileg kínából jött, mert pár napja még Amsterdamban volt a csomag. Majd megszagolom nem e szívott be magával valami friss levegőt. ;]

(#96431) blueboi69 válasza Jahno (#96427) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja és igen
Feladó: Meest Europe Sp.z.o.o
---
Pick Pack Pont szolgáltatás
SPRINTER Csomag és Logisztika

(#96432) Bujdy81 válasza Jahno (#96400) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A hosszú távú triatlonosok is 70+-os pedálfordulattal mennek, sokszok azért nem jó nekik az 53/39-es hajtómű, mert "elfogy". Hátul 11-es a legkisebb fogaskerék, 53/11 esetén a 70-es pedálfordulat az 45 km/h. Az már enyhe lejtőn is kevés, féltávú triatlon esetén (90 km keró) pedig síkon is. Ezért mennek sokan 54/42-es, vagy 54/44-es hajtóművel.

A 70-es fordulat már elég lassúnak tűnik szemre.

Az országútisok inkább 85-90-es fordulattal mennek, ott nem kell variálni az 53/11 esetén a 90-es fordulat már kb. 57 km/h. Sprintbefutó esetén meg úgyis megpörgetik jobban. Vagy lejtő tetejés. 130-as fordulatot még én is tudok tartani egy rövid szakaszon, tehát ha lejtőn meg kell pörgetni és utána ejtőernyőzni, akkor 130-as fordulattal 80 km/h fölé lehetne gyorsulni. Ha lenn hozzá combom! :D

Colnago egyébként nem is olyan drága márka, nézz egy Cervélo P5X-et, vagy egy Argon 18-as TT bringát! :)

(#96433) Bujdy81 válasza blueboi69 (#96407) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A szabadgörgő készítéséhez nem kell nagy ész, mindössze annyi, hogy úgy kell meghegeszteni, hogy a három tengely PONTOSAN párhuzamos legyen. Nem úgy, mintha szemre párhuzamos lenne, hanem úgy, ahogy Phülöp állít be a gépen egy párhuzamost! ;)

(#96434) Phülöp válasza Bujdy81 (#96433) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha én csinálnám, akkor nem szüttyögnék a párhuzamosra hegesztéssel (ami úgyse fog sikerülni, főleg, ha én hegesztek), hanem állíthatóra csinálnám, egyszer f.szán összelőném, majd ebben az állapotban (hosszabb tesztelés után) odapöttyintnék egy finom kis varratot.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96435) blueboi69 válasza Phülöp (#96434) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Perfect, én is így csinálnám ,de a teljes keretet attól még fixre kell rakni, meghogy a görgő ne érjen le a földre az pl elég fix. Kivéve, ha arra lőnénk, hogy egyenetlen talajon is megálljon és lábanként állítható legyen, bár ezt egy menetes talppal meg lehet oldani. A lényeg, hogy elférjen az autó alatt a garázsban :) És nem árt ha cserélhetőek a csapágyak is a görgőkben.

Bujdy, sztem jó project lenne :C

(#96436) eattila válasza blueboi69 (#96435) üzenetére


eattila
csendes tag

Decathlonban 55k egy szabadgörgő. Megérné otthon sz_pni az elkészítéssel?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96437) -NoVa- válasza blueboi69 (#96429) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez lefelé tolja, úgyhogy inkább 2-3S autó. Kábel akad itthon is bőven, az imbusz meg majd akkor lesz érdekes, ha a sárga propellerét/vevőjét/akármijét cserélném terepen, és nem viszek magammal nagyobb csavarhúzót. Azt hiszem előbb jár arra Jahno random naptári évben, minthogy megérje postára kerülni csak ezért.

(#96438) Jahno válasza -NoVa- (#96437) üzenetére


Jahno
őstag

Adjak olyan kis inbuszból vagy bármiből? Holnap pld. a szokásos időben megyek arrafelé, ha nincs túl mélyen a csavar akkor akármit is. Vagy kinek mi a kicsi. Itt melóban úgysem kell szerelni semmit, nincs sehol egy bonyolult Kamesz az ejtőernyős sisakjával, de még egy szemüveg sem esik szét soha :Y

(#96439) blueboi69 válasza eattila (#96436) üzenetére


blueboi69
csendes tag

1délután alatt összerakható kb 10-15ezerből zártszelvényekkel? DIY élménnyel? Totál megérné.

(#96440) blueboi69 válasza -NoVa- (#96437) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jahogy lefelé convertál. Jahogy autó. Fpv autó lesz? :)
Szívesen postázom, de az is jó ha Jahno erre jár még valamikor. Félretettem, meglesz bármikor.

(#96441) blueboi69 válasza Jahno (#96438) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez egy 2mm-es imbuszkulcs. Csavar nincs mélyen, az tartja a propellert.

(#96442) -NoVa- válasza Jahno (#96438) üzenetére


-NoVa-
őstag

Dráma :)
1.5mm metrikus imbusz, szóval nem a méretkategória legeslegalja. Szerintem van is még itthon, de nem álltam neki keresgélni, szóval kár ezért kerülni.

(#96443) -NoVa- válasza blueboi69 (#96441) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na, elő a tolómérővel, aztán rögtön kiderül, hogy 1.5, 1.8, vagy 2mm, most már kiváncsi vagyok :)

(#96444) Phülöp válasza -NoVa- (#96443) üzenetére


Phülöp
addikt

Tolómérő a kezdők játékszere. Hengeres idomszer az igazi, ráérősebbek a mérés után fejben kiszámolhatják a hatszög csúcstávolságát is 4 tizedesjegyig. Profik ugyanezt 0.15-ös saroklekerekítéssel. :DD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96445) eattila válasza blueboi69 (#96439) üzenetére


eattila
csendes tag

És a görgő maga? Mert oké, hogy a keret meglesz, meg a csapágyak. De kell tengely, meg görgő, meg a hátulját össze is kéne kötni az elejével. Mert az első kerék nem hajtott.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96446) Jahno válasza eattila (#96436) üzenetére


Jahno
őstag

És a szabad alkotás élménye? Magadnak megreszelgetve, majd végén látni ahogy a fél csoport elismerően csettint?

(#96447) Jahno válasza blueboi69 (#96440) üzenetére


Jahno
őstag

Szólok, tervben volt, de most picit csúszott.

(#96448) Jahno válasza -NoVa- (#96442) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem akad hasonló. Bár azt néztem, hogy van vagy 15 féle adapterem a fotómasinához, amihez hasonlókat adtak, de egyet sem találok. Ebből betáraztam, csak inkább egyenes + torx van benne, amúgy occsón jó cucc:

Utána jöhet a többi.

(#96449) blueboi69 válasza -NoVa- (#96443) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lemértem, azért írtam a 2mm-t. ;)

(#96450) Sipi- válasza Jahno (#96446) üzenetére


Sipi-
tag

Meg nagyon jó indok, hogy miért kell venni még
- hegesztőt
- flexet
- csiszológépet (2021-ben kézzel csiszolni?)
- festékszórót (2021-ben ecsettel festeni?)
- stb.

Az első görgő így igaz 180-200ezerből jön ki, de a második már tényleg csak 15ezerből :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.