Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#96601) npera válasza npera (#96572) üzenetére


npera
újonc

Sold out máris....

(#96602) npera válasza WiZARD (#96586) üzenetére


npera
újonc

Nyugaton a helyzet változatlan...

(#96603) npera válasza -NoVa- (#96593) üzenetére


npera
újonc

10-20 év múlva Ázsia elég nagy része fog autózni, Európa nagy része pedig bringázni. Megfordul a világ.

(#96604) -NoVa- válasza npera (#96601) üzenetére


-NoVa-
őstag

Helyes, különben még nekiállnék építeni akarni :)

(#96605) Jahno válasza Grillo (#96597) üzenetére


Jahno
őstag

Mondod, hogy jó Neked a 3 hónap és bele fog egyezni.

(#96606) Phülöp


Phülöp
addikt

#sarki kopkodo

Ez de gyönyörű történet

"április 23-án az Országos Kórház Főigazgatóság levelet küldütt ki az egészségügyi dolgozóknak, amely szerint alá kell írniuk egy megbízhatósági vizsgálatba való beleegyezést, ellenkező esetben elvesztik az állásukat. Akkor a válasz az volt, hogy tévedésből ment ki a levél. Ez igaz volt, azonban nem azért, mert nem hallgathatják le őket"

link

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96607) eattila válasza Phülöp (#96606) üzenetére


eattila
csendes tag

Igen, mert az ápolók nehogymá rossz fát tegyenek a tűzre...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96608) Jahno


Jahno
őstag

Pont beszoptuk a rossz idő elejét, pedig erős fotós megmozdulásnak rontottunk neki. Először csak a nap ment el, aztán széllel kicsit harcoltunk, esősebb rész már nehéz volt, szóval újra fogjuk gyártani az biztos.

Elmélkedjetek csak, beszámoló később, de azért a Volvo kényelmi funkciói most bekaphassák.

(#96609) Jahno válasza Phülöp (#96606) üzenetére


Jahno
őstag

Ebben az a jó, hogy nekem is megérkezett és eddig is lehallgathattak, de ez a levél meg tök másról szól. Céges emailt szabályzott körülmények közt eddig is megnézhették, de arról levelet kapok meg ez van. Priváttal nem tudnak mit kezdeni. Magamnál belátom, hogy indokolt is a dolog, EÜnél tudja a fene.

(#96610) Grillo


Grillo
senior tag

Jahno, fakk, feltűnt egy 100-300 itt fóton, lehet ugrik a 12-60 projekt és inkább erre mozgok el.
Mondjuk mkI, úgyhogy nem tudom, még olvasom a szakirodalmat.

(#96611) npera válasza Jahno (#96608) üzenetére


npera
újonc

Olyat próbáltatok már, hogy mozgó autóban hátul ülve leképezni? Esetleg likkamerával középformátumban, hogy ne legyen egyszerű?

Vagy 8 mm-es Peleng halszemmel térdre támasztva egy Mk I Ford Focus anyósüléséről?

Látom a fényt az alagút végén...

(#96612) npera válasza Jahno (#96609) üzenetére


npera
újonc

Engem tutira lehallgatnak, mert olyan gyanús ellenforradalmár pofám van. Mondjuk, ha abból kihoznak valamit, amit ez alapján megtudnak, akkor egészségükre :C

(#96613) npera válasza -NoVa- (#96604) üzenetére


npera
újonc

Én is megnyugodtam. Ha kábé egy héttel korábban jelenik meg, akkor ilyen board ment volna a 3" Nano LR-be mondjuk :B

(#96614) Jahno válasza Grillo (#96610) üzenetére


Jahno
őstag

100-300 jó, abból is két verzió van. Mennyi, melyik féle? Az újabb (power) az időjárásálló, ha számít valamit. Látom elindultál a lejtőn. Helyes :C

(#96615) Jahno válasza npera (#96611) üzenetére


Jahno
őstag

Fix F8on? Persze:

(#96616) Grillo válasza Jahno (#96614) üzenetére


Grillo
senior tag

MkI, 75k.

(#96617) Jahno válasza Grillo (#96616) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet elhoznám, mert a következő verziót 140-150ezres körül licitálják és viszik. Indexen most ez 90-ért seperc elment, az újabb verzió meg 170-ért.

(#96618) qnadam válasza npera (#96611) üzenetére


qnadam
veterán

ilyen time lapse-t már csináltam, az jópofa lett. ugyanakkora a peleng normális méretű érzékelőre már csak egy kör alakú képet készít :P

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96619) Jahno válasza qnadam (#96618) üzenetére


Jahno
őstag

Alagúton át, de nekem kicsit ugrálós lett. Kinek mi a normál érzékelő :O

(#96620) Jahno


Jahno
őstag

No, ez lett a vetített kép. Kezdésnek nem is rossz, de kifejezetten jó:

(#96621) WiZARD válasza A. Crowley (#96600) üzenetére


WiZARD
addikt

Ők csak üzlet, nekem gépész kell aki az egészet összerakja, beüzemeli.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#96622) hobizoli válasza blueboi69 (#96575) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en azt nem ertem csak, hogy ezeknek a "sportolo" bringasoknak, miert vmi eleve nagyforgalmu, meg szar allapotu bringautas helyet KELL kotelezoen megalmodniuk a tevekenyseguk gyakorlasara....?
meg neki terheles a lampa meg a kukasmelleny...
ooo tenlyeg?
kit izgat? teher alatt no a palma is... :DDD


vmiert mindig ott akarnak tekerni, ahol szar a bringagut es ezert hivatkozhatnak arra, hogy hatdehatdehatde azert mennek az uttesten, meg ahol sok a gyalogos is....

mindig csak a kibuvo kereses megy, alkalmazkodas az nem akarodzik



vagy tenyleg nincs vmi elhagyottabb resz erre, ahol fel-le tekerhetnek a kijelolt cangauton is...?

több drón kell ;P

(#96623) BobaHWSW válasza -NoVa- (#96590) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ujzelandon a kresszben, tvben, radioban es plakatokon is ugy hirdetik, hogy nem a bringast kerulod ki hanem a bringast aki a foldon fekudve "ul" a bringan. Es itt 1.5 a megkovetelt es a bringautnal sokhelyen dupla 30centi tavolsagra levo vonal van, hogy extra safety zonat kapjanak.

(#96624) eattila válasza Jahno (#96620) üzenetére


eattila
csendes tag

Gondoltam hogy lyukkamera :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96625) Samott válasza Phülöp (#96606) üzenetére


Samott
addikt

Igen, ez egy igen undorito tortenet, a legviccesebb az egeszben az hogy kb. az elso hozzaszolas az volt az eredeti hir alatt ami most kiderult. Hogy igazabol hozza se kell jarulniuk, hala az uj fideszes szabalyozasnak mar az engedelyuk se kell hozza. Kib.szott komcsik ezek.

Mas tema:

Csaladosok, hol van a hiba a kepen?

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#96626) Phülöp válasza Samott (#96625) üzenetére


Phülöp
addikt

a kép nem csak a családosoknak szól - ha nem tetszik az irány, amerre megy az ország, akkor pakold fel a családot, és indulj

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96627) Grillo válasza Samott (#96625) üzenetére


Grillo
senior tag

Azért lehet oldalról látszódna, hogy ez egy hosszított bogár, 3 sor üléssel. Esetleg annak örül mindenki, hogy az agresszív apuka végre elköltözik.

(#96628) eattila válasza Samott (#96625) üzenetére


eattila
csendes tag

6?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96629) Sipi- válasza Grillo (#96627) üzenetére


Sipi-
tag

Apuka üzleti útra megy, de előtte még elviszi a három gyereket suliba. Anyuka pedig otthon marad a legkisebb gyerekkel. Teljesen érthető :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#96630) Sipi-


Sipi-
tag

Tegnap forrasztottam kicsit. Megállapítottam, hogy a 0,56 mm-es forrasztóón jó választás volt, könnyű vele nagyon kevés forraszanyaggal forrasztani. Viszont azt is megállapítottam, hogy a régi, gagyi 30 wattos pákámra hegyet kell vennem, mert a mostaninak nincs hegye gyakorlatilag. Lehet, hogy csiszolópapírral javítok rajta kicsit először.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#96631) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

12k kilometert birt a michelin pilot road 5 hatul a motoron. Rip.

(#96632) qnadam


qnadam
veterán

a szélerőműveken van vészkijárat. fent.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96633) Jahno válasza qnadam (#96632) üzenetére


Jahno
őstag

Bár nem ez volt a jellemző és pont érdekes, mert ez a kicsi gépház kevésbé veszélyes. Alapesetben ki sem szabad menni a tetejére, de hát nem mindenki bírja ki, hogy ne nézzen körbe vagy napozzon egy jót a nagyobb darabokon :-)

(#96634) npera válasza BobaHWSW (#96631) üzenetére


npera
újonc

Nehéz dolgok ezek. Mert téped a gázt egyfolytában, ugye hogy??? :K :C

(#96635) npera válasza qnadam (#96632) üzenetére


npera
újonc

Én itt alighanem minden lyukamon spriccelnék valamilyen halmazállapotú anyagot, ez nagyon nem nekem való... :Y

A kilátás álomszép, drónból nézve teljesen jól megy is :B

(#96636) npera válasza Jahno (#96633) üzenetére


npera
újonc

A másik lehetőség, hogy kigyalogolsz a lapáton amennyire szükségét érzed és átlépsz a kilépőn él felett óvatosan, hogy ne rondítsd össze a felületet....

(#96637) zetor2000 válasza qnadam (#96632) üzenetére


zetor2000
senior tag

Alul minek lenne? Ott nincs kábé semmi. Fenn meg... Na, ott nem szeretnék veszélyben lenni. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96638) Jahno válasza npera (#96636) üzenetére


Jahno
őstag

Már a gondola tetején reszketnék, mint a kocsonya. Bár érdekel a dolog, megint van pár alpinista meg egyéb bonyolult ismerős, előbb-utóbb meg lesz a projekt, hogy lelógatnak egy ilyenről, csak győzzem kivárni. Ezek azok az arcok akik repülővel mindig csak felszállak, le még nem sikerült az sem :-D

(#96639) npera


npera
újonc

Alighanem kezdek egyenesbe kerülni a 3D-printeres koncepcióval. Átnéztem egy csomót, még a Core XYZ cuccokat is, amik elképesztően potens cuccok, csak éppen arra a bohóckodásra, amire nekem "kell" kábé overkill.

Elengedtem a 3dsets RC-autók printelését is, legalább 2 évig még teljesen esélytelen, hogy a fiam eléggé komolyan tudja venni a témát és ne azonnal verje szét az egészet. Szóval akkor elég lesz egy Prusa Mini Plus is, miután kapott egy svéd Bondtech extrúder és heat breaker updétet.

Csendes, pici, elfér a polcon a 2D-printer mellett az íróasztalomtól karnyújtásnyira. Tud mindenféle kukacot nyomtatni, aztán ha valamikor "kell" nagyobb print, mint a 180x180x180 mm, akkor lehet a sufniba telepíteni valami Core XYZ borzalmat. Addigra már azoknak a részeit is ki tudom printelni a kis géppel.

Egy 3"-os Nano LR váz PETG-ből megvan mondjuk egy óra alatt (most tippeltem), egy kisvonat a fiamnak a BRIO-kompatibilis IKEA sínpályára megvan szintén órák alatt. Aztán azt lehet akár RC-irányba bővíteni, mert miért ne.

(#96640) npera válasza Jahno (#96638) üzenetére


npera
újonc

Nagypapámnak is volt pár olyan "leszállása", amikor a gép és ő külön-külön értek földet. A gép nem nézett ki annyira jól ilyenkor. Kráter és darabok mindenhol.....

(#96641) eattila válasza qnadam (#96632) üzenetére


eattila
csendes tag

Aki ott kimegy, miután felment, az bármire képes. Nem megbízható :D Én lentről se mernék felnézni odáig!!!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96642) Grillo válasza npera (#96639) üzenetére


Grillo
senior tag

Majd erről yt kontent jöjjön szépen, ne csak a drónosok és biciGlisek élvezkedjenek.

(#96643) eattila


eattila
csendes tag

Ha már tavasz szerű volt az időjárás ma.... Meg múlt hétvégén is, meg még párszor, akkor orgona...

Első kettő jupiter 37a, második szerintem sony 50-es

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96644) zetor2000 válasza npera (#96639) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ehhez milyen 3D rajzoló programot használnál, amit egyszerűen meg lehet tanulni?
Egy Maya vagy 3DS Max-nak én már nem mernék nekikezdeni, mert szerintem mire kiismerem az ikonokat, elmúlik az életem. :D
De biztos van valami CAD cucc, amivel relatíve egyszerűen sikereket érhet el egy tökéletesen kezdő valaki, mint mondjuk én. Szemezek valami ilyesmivel, meg egy lézervágóval is, ami csak 2D, és ahhoz van alkalmazásom (CorelDraw), amit ~20 éve ismerek -folyamatosan alklamazkodom a kicsi változásokhoz, amik engem érdekelnek belőle. Egy ilyen kínai vacak, amire nekem kéne, olyan ~100E Ft, és egy laza 1-2 órás procedúra, és már működik is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96645) Jahno válasza eattila (#96643) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk nem sok van, múlt hétvégén UV-val és színes fénnyel kísérleteztem este, de nem jött be. Ha ma nem lesz felhős, akkor kisétálok falu szélére égbolton gyakorolni.

Ezzel a Fujival valami nem okés, pedig kellene vennem egy ilyet. Érzem :DD

Csak már kezdődik az, hogy egyik olcsó, a kicsit drágább sokkal jobb, de a még kicsit drágább még sokkal jobb, a másiknak meg kihajtós kijelzője van és könnyebben kezelhető funkciói. Így lépkedve árban be is üt pár lépésből a 9szeres szorzó :C

Tegnap a kocsinál is azt szívtam be, hogy B időben nem lehet 30 másodpercnél hosszabb záridőm. Wifis kapcsolat telefonnal szopás és igazából azt az összes gépnél utálom. Sonynál néha nem rossz, hogy beprogramozod, megnyomod és aztán ki is kapcsolhatod a telefont, a gép csinálja a programot.

Van hozzá manuális kioldóm (igazi békebeli, expó gombra rácsavarozható Zenithez való cucc), a digitálisat elsőre nem ette meg, sima jack kábelest tesztelni kell, mert összevissza működik. Van mit megfejtenem ha kreténkedni szeretnék és nem csak jó turista módjára összevissza nyomkodni a gombot :U

(#96646) eattila válasza Jahno (#96645) üzenetére


eattila
csendes tag

Erre most van par. Mer repce is igen szep. Bar ma megjartam Miskolcot, de szep ido volt.

Ez a jupiter szepen rajzol. De a szenzoromon van meg mocsok. Meg szerintem karc is.

A manualis kioldo az jo cucc. Kepezni kell. Mindegy hogy es mivel. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96647) Samott válasza zetor2000 (#96644) üzenetére


Samott
addikt

Autodesk Fusion 360, ingye van hozza a hobbista licensz. Mindent tud ami kell.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#96648) Phülöp válasza Samott (#96647) üzenetére


Phülöp
addikt

+1

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96649) zetor2000 válasza Samott (#96647) üzenetére


zetor2000
senior tag

Köszi, meglesem.
Remélem, nem kell pilótavizsga hozzá :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96650) zetor2000 válasza Phülöp (#96648) üzenetére


zetor2000
senior tag

Köfi!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.