Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95551) Jahno válasza -NoVa- (#95529) üzenetére


Jahno
őstag

És ezzel az SMS teszttel most a fél ország szopolik, mert nem értik miért kapták. Elég fura a bevezető szöveg, mert ezek már megint nem tudják mit akarnak... Istenbarmai.

(#95552) Jahno


Jahno
őstag

Kezdem sejteni mire jó a sok pályázatos hozzáértő, vagy néha miért kerül "sokba". Teljesen jól halad a bürokrácia is, tegnap adtam fel a borítékot, dél felé megérkezett az email:

"Művészeti tevékenységének támogatása pályázatához kapcsolódó beszámolója részben került elfogadásra.

Az elszámoláshoz csatolt 499 010 Ft értékű számlák elfogadásra kerültek."

Aztán találjam ki, hogy a "részben" mit jelent :F

(#95553) Sipi-


Sipi-
tag

Úgy látom a banggood nem postázik már. Kínából érkező csomagomról most a DPD küldött értesítést, hogy holnap hozzák ki. Pedig ez is csak néhány ezer forintos cucc, kb.1,5 dolláros szállítási költséggel.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95554) WiZARD válasza Samott (#95544) üzenetére


WiZARD
addikt

jellemzően 30-50% körül

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#95555) eattila


eattila
csendes tag

Ha már Jano felhozta a pályázatot, és azzzal kapcsolatban a fotót. Átkötök :D

Mondanám, hogy light study, de az nagyképű lenne. Inkább fényárnyék próbálkozás. Nikkor 50/1.8-al. Nekem bejön a hangulata nagyon.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95556) npera


npera
újonc

(#95557) qnadam


qnadam
veterán

megjött a sonyhoz az isdt np2 töltő. azért annak van egy hangulata, hogy még a fw és a bootloader verziószámát is tudja közölni, meg frissíteni is lehet :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95558) npera válasza qnadam (#95557) üzenetére


npera
újonc

ISDT? Vicces, RC-töltőket is csinálnak. Nekem egy Q8 van.

(#95559) eattila válasza qnadam (#95557) üzenetére


eattila
csendes tag

Az komoly.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95560) qnadam válasza npera (#95558) üzenetére


qnadam
veterán

ez volt az egyik szempont, ha robbanós repülőcellákat tudnak kezelni, akkor talán a hülyebiztos kameraakksik is menni fognak. meg hogy egyszerre két akksit is tölt egyszerre, usb-ről megy, kapcsolható a gyorstöltés (1 A vs 1,5), töltés közben hőmérsékletet is mér, és ha egyszer veszek tartaléknak valami régebbi sonyt, annak az akkuját is kezeli.
meg persze a színes kijelző, az a legfontosabb :wub:

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95561) Sipi-


Sipi-
tag

B oszloptól hátrafelé fóliáztatni akarom a Mondeo-t. Van valamelyik céggel tapasztalatotok?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95562) Jahno válasza Sipi- (#95561) üzenetére


Jahno
őstag

Thomy fólia.

(#95563) eattila válasza Sipi- (#95561) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem van, de debreceni. Az gondolom nem oké.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95564) npera


npera
újonc

Blueboi, skubizzad. Kisteherautóval sederintenek.

(#95565) npera válasza -NoVa- (#95549) üzenetére


npera
újonc

Már folyékonyan megy a lengyel is...

Twój zakup
z dnia 21 kwietnia 2021, 19:01
SpinFit CP145-M Profesjonalne Nakładki - 2 Pary !
(7541974885) 49,00 zł
1 × 49,00 zł
Szwecja 20,00 zł

Egyelőre csak annyit tudok, hogy "o kurwa" :B

(#95566) npera válasza qnadam (#95560) üzenetére


npera
újonc

Ja, elég jó töltők. Én annyit tervezek módosítani a sajátomon, hogy kellene egy printelt alsó ház rá, amibe belefér egy Papst 60 mm-es venti. Most valami magas fordulatszámú 30 mm-es zajgenerátor van benne.

Láttam is egy ilyen videót, azóta sem találom persze.

(#95567) zetor2000


zetor2000
senior tag

Itt az új, jamaikai oltóanyag:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#95568) blueboi69 válasza npera (#95564) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnnye, ezt már nevezem mókázásnak!

(#95569) Jahno


Jahno
őstag

Oroszok már a spájzban vannak:

[link]

(#95570) blueboi69 válasza Jahno (#95569) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD

(#95571) blueboi69


blueboi69
csendes tag

npera,
VOLVO V60 PHEV autót érdemes venni? Ez ilyen 2015 körüli.

Többiek:
Apám nagyon venne most vmi elektromos verdát, de tanácstalan. Eddig benzin-elektromos volt a befutó, de most már hajlana az elektromos-dízel felé. Az előny ha otthon tudja tölteni konnektorból. Ingyenes parkolás nem érdekes.
Pár napja voltunk autókerben, mert kinézett egy Lexus-t, de végül se én se ő nem fért el benne és kikököttünk egy Mitsu Outlander-nél, amiben már kényelmes volt beleülni.
Fontos neki, hogy kell a hely, mert legalább akkora mint én és ne kelljen alacsonyra ülni.
Nem 2évre venne autót, tehát úgy van vele, hogy amit most vesz az lesz vélhetően már az utolsó autója, ha kibír 10-15évet akkor külön jó.
Olyan 4-6M közt gondolkodik.
Kia sorento-ban is elfért :) De toyota auris, meg ilyenek borzalmasan kicsi autók nekem is. Sok autóban a kormány tök alacsonyan van, még a legmagasabb pozícióban is. Borzalmasan szar. Kb 1órán keresztül próbálattuk az autókat, másnap fél órára beültem a kisebbik gyerekkel a szoborBMW-be, hogy helyreálljon a világbéke.

(#95572) Samott válasza blueboi69 (#95571) üzenetére


Samott
addikt

Annak a volvonak van valami csunya tipushibaja, de ha azt rendberaktak (van ra itthon szaki) akkor akar jo vetel is lehet. Outlanderbol meg eleg sok van, azt gondolom olcsobb karban tartani.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95573) WiZARD válasza Samott (#95572) üzenetére


WiZARD
addikt

Outlander talán a legrosszabb akkudegradáció téren, érdemes ezt a témát körbejárni, illetve vásárláskor akku állapotot csekkolni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#95574) blueboi69 válasza Samott (#95572) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi, utánajárok, hogy mi lehet az a hiba!

(#95575) blueboi69 válasza WiZARD (#95573) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mit jelent az akku degradáció? Bocs, én új vagyok ebben a témában.

(#95576) npera válasza blueboi69 (#95571) üzenetére


npera
újonc

Volt róla egy cikk a Totalcaron, hogy érdemes-e. A legtöbbet asszem Hollandiában adták el, onnan importálják.

A csomagtere nagyon pici sajnos. Eleve egy EUCD V60-as csomagtér nem túl nagy, de ebben a padló meg van emelve elég komolyan, tehát az övvonal alatt alig fér bele valami.

Menni jól megy, az 5-hengeres hangja kellemes morgás. A hibridsége kellemes. Csak elektromosan óvatos közlekedéssel működik, de a range nem túl sok.

A szerelési költségek durvák lehetnek, ha bármi megkotlik akár a dízel, akár az elektromos oldalon.

(#95577) blueboi69 válasza npera (#95576) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, a cikket láttam, csak az nyilván nem ad semmi tapasztalatot.
Fogalmam sincs milyen költségek lehetnek egy ilyen autónál. Vagy ezekről senki nem beszél? és mindenki mantrázza, hogy ez nem romlik el?

(#95578) Jahno válasza blueboi69 (#95577) üzenetére


Jahno
őstag

"Fogalmam sincs milyen költségek lehetnek egy ilyen autónál."

Ezeknél elég mókás, egyik haversrác most 1.8 milliónál jár, azok csak ilyen szabvány fogyó cuccok. Másik picit alatta. Volvós csoportok egész jófélék, megmondanak ott mindent.

(#95579) npera válasza blueboi69 (#95577) üzenetére


npera
újonc

Elég combos tud lenni bármilyen márkaszervizes látogatás. Alap cuccok is könnyen prémium áron vannak, ráadásul ez egy speciális variáns. Más a hátsó subframe, van benne egy elég komolyan eltérő klímarendszer (nem standard), a HV-rendszer miatt a sima szerelők lábrázást kapnak egyből.

Minden el tud romlani, a soha ki nem égő LED-es fényszórók is. Ha találsz olyan szerelőt, aki a gyári periódusokat és eljárásokat közelítő módon tud alapvető dolgokat cserélni, akkor nem kell feltétlenül durva árakra számítani, de amint megkotlik valami vagy cserélni kell egy lekoccolt lámpát vagy tükröt, akkor elkezd ketyegni a dollárjel a szemeidben.

Nekem az EUCD Volvókban kábé 20 perc után szétmegy a térdem a középkonzoltól. Te akkora vagy, mint én, szóval kábé oda esik a térded mint az enyém.

(#95580) npera válasza Jahno (#95578) üzenetére


npera
újonc

Ja, mindenképpen olvass Volvós fórumokat vásárlás előtt.

(#95581) npera válasza blueboi69 (#95577) üzenetére


npera
újonc

Én nem mernék ilyet venni, egyszerűen félnék tőle.

Volt a CNG-s V70 (még EUCD előtti), azon csak pár dolog ment tönkre, de amikor elkezdett a gázrendszer is szórakozni rajta és néha leállt, akkor átnyergeltünk Toyotára. Egyszerű, mint a faék és megy.

A Volvo rádióját és ülését, meg az ajtó csukódását azóta is visszasírom, meg az autópályás komfortot. És az 5-hengeres hangját 4000/min felett... :O

(#95582) WiZARD válasza blueboi69 (#95575) üzenetére


WiZARD
addikt

Ahogy akku elhasználódik (mind idővel, mind ciklusok számával) csökken a használható kapacitása.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#95583) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Köszi mindenkinek! Akkor a volvo kiesik.
Akku pack-ot mindenképp bevizsgáltatnánk, akármelyik is lesz az.

Esetleg tudtok másik típust ajánlani? Elektromosság az előny.

Én még a Rav4-et ajánlottam neki.

[ Szerkesztve ]

(#95584) npera válasza blueboi69 (#95583) üzenetére


npera
újonc

Mindenképpen magas autó kell? Úgy értem valami SUV? Vagy jó egy sima szedán is? Az elektromosság alatt HEV-et értesz vagy PHEV-et kábé 50 km-es hatótávval?

Mennyit menne vele egy menetben? Ingázni legalább 30 km-t egy menetben? Nem városban nyektetésre, meg kisboltba menni?

Egy csomó paraméter lehetséges.

Én sajnos nem tudok olyan magasabb építésű "olcsó" PHEV autóról, amit olcsó is fenntartani, kényelmes is és a javítása sem drága.

Lexus azt mondtad nem tetszett neki. Melyik Lexus? Az NX az gyakorlatilag egy RAV4, csak szebb a beltér. És drágább.

Az RX egy nagy batár, de lehet ott a fedélzeti rendszertől (hanyattegér, meg tapipad) kap idegállapotot.

Ha szedán jó, akkor Lexus GS nem játszik? Az is csak hibrid, de kényelmes eléggé és csendben suhan. De nem PHEV. Viszont óvatosan hajtva lehet 10 liter alá is menni vele állítólag.

(#95585) blueboi69 válasza npera (#95584) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lexus CT200h volt, ami első körben képről tetszett. Aztán próbálgattunk Toyota Aurist, Avensis-t (ez már szinte jó volt), de ezek alacsonyak és szűkek voltak nekik.

Én beszélném rá a magasabb autókra, merthát nem egy ruganyos mozgású forma és ahogy idősebb lesz, könnyebb beülni egy magasabb autóba.
Egyedül él, de ha nagyobbak lesznek a gyerekek, akkor lehet velük menne a környéken ide-oda.
Szóval igazából nem kell neki nagy autó, de olyan meg nincs, ami kicsi, de magas :)
Nem ingázik, 20éve otthonról dolgozik, de jövőre már nyugdíjazni szeretné magát. Aztán, hogy mit fog kezdeni saját magával, azt nem tudom. Jelenleg ilyen 30-40km a max amennyit megy, de csak ha eljön hozzánk. Eddig másfelé nem nagyon ment vagy legalábbis nem messzebbre, inkább szeret a környéken gyalogolni. Tehát elmegy a közeli boltba (5-10km a max), aztán haza és amúgy nem használja az autót, csak ha hozzánk jön, vagy leugrik a tóra sétálni egyet, egyébként a saját környékét járja be gyalog, szóval jellemzően napokig nem szokott autózni.
Utcán parkol, de házból/kertből ki tud lógatni kábelt tölteni, tehát PHEV-ben gondolkodik.
Alapvetően benzines párti, de hajlik a dízel felé is, főleg, hogy ilyen nagyobb autók szinte mind dízelek.

(#95586) Bujdy81 válasza blueboi69 (#95585) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Izé, a túl magas sem jó.

Apósom nem szeret beülni a Rifterbe, túl magas. A Swiftbe sem szeret, túl alacsony.

A megfejtés: Suzuki Vitara. Olcsó, kicsi, belül egész türhető és középmagas. Após nagyon szereti. Igaz, nem elektromos és nem egy Volvo/Lexus kategória...

(#95587) npera válasza blueboi69 (#95585) üzenetére


npera
újonc

Ja, hogy CT200h, az egy nagyon passzentos cucc. Az elképesztően szűk még elöl is. Próbáltam 2x is.

Ilyen használatra nehogy valami nagyobb kocsit vegyen. Inkább valami olyat, ami lehetőleg szívó benzines alapon megy és nem komplikált.

Rövid távon minden csak elvásik, de még a pici hamar bemelegedő szívó benzinesek bírják a legjobban.

Ha csak kisboltba megy vele pár naponta és néha titeket látogatni, akkor nézzetek meg egy kifutó generációs jól felszerelt (üvegtetős) hibrid Yarist. Meglepően sok hely van benne elöl, én teljesen jól ülök benne ilyesmi távokon. Európát átszelni gondolom nem vicces, de ilyesmi agglomerációs távokon patent.

A hibrid automata és nagyon nyugodt vele menni. A fix üvegtető miatt jön a be fény, sokkal kellemesebb úgy menni. Nekünk is van a Versón, imádom.

Az összes ilyen PHEV témát engedjétek el, erre abszolút nem éri meg. Ha naponta járna be kábé 50 km-t egy irányban, akkor már más a téma, de ő kábé úgy használja a kocsit, mint én. Mert lélekben már most nyugger vagyok én is :R

[ Szerkesztve ]

(#95588) Jahno válasza blueboi69 (#95585) üzenetére


Jahno
őstag

"Jelenleg ilyen 30-40km a max amennyit megy, "

Pont jó egy teljesen villanyos Kia. Hatótávban bőven többet tud, nem esik szét attól, ha csak a közértig 2 kilométeres utakat nyomja meg a póóóóstára és több az indítás, mint a futott kilométer.

(#95589) qnadam


qnadam
veterán

ha online fizetek kártyával valamit, akkor időnként nem kell semmi, csak simán kártyaszám, fizet, boldogság. néha a banki app feldobja, hogy tényleg? tényleg. de valaki magyarázza már meg, hogy mi a bánatos stenfszáért kell smst küldeni egy hatjegyű kóddal és még utána a banknál megadott jelszót is bekérni?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95590) Jahno válasza qnadam (#95589) üzenetére


Jahno
őstag

Mert a 6 jegyű SMSes kódot ellophatja valami féreg és beírja a nevedben. Nekem ami fura, hogy múltkor még Alis fizetésnél is kellett. De van egy állandó németországi tranzakcióm, annál szerencsére eddig nem kellett gépészkedni. De egyre szopóbb az egész utalósdi, főleg ha új partnernek megy.

(#95591) qnadam válasza Jahno (#95590) üzenetére


qnadam
veterán

ha ilyen furmányos a fíreg, akkor a jelszót is tudja. és ez nem utalás, hanem kártyás fizetés. gondolom x összeg alatt nem kell dupla auth, de hogy mitől függően elég az app vagy kell jelszó...
az utalás egyszerű, webről sms-ben kapott kód (kétszer, mert ugye a belépéshez is kell), appból viszont csak a hatjegyű pin kell hozzá (plusz az app indításakor az ujjam).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95592) Samott válasza qnadam (#95589) üzenetére


Samott
addikt

Ilyen volt regebben a bankomnal, de most csak az app dob fel egy ertesitest. Ujjlenyomattal azonosit es mar megy is a vasarlas.

Viszont hetfon utaltam egy combosabb osszeget, es hamarost csorgott a telefonom hogy X.Y. a bankomtol es tudok-e errol az utalasrol. Tetszik hogy odafigyelnek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95593) -NoVa- válasza Jahno (#95569) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#95594) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Az iskolában az egyik első osztályt hazaküldték karanténba, meglepődünk? Nyitunk, mi?

(#95595) WiZARD válasza qnadam (#95589) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem a Curve az eléggé bejött, ilyen szempontból is király, SMS szarakodás sosincs, néha az app-ban jóvá kell hagyni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#95596) Samott válasza -NoVa- (#95594) üzenetére


Samott
addikt

Ovoneni volt az a tegnapi 34 eves kismama: Bödőcs Tibor is írt az elhunyt koronavírusos kismamáról, és kérte, mindenki oltassa be magát

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95597) Sipi-


Sipi-
tag

Mai tapasztalat: az autós lámpamosó szivattyú inkább "fujattyú" :W Szívni baromira nem tud, kb. csak 5 centi vízmagasságot tud felszívni a csőbe. Ha majdnem beleér a vízbe a szivattyú, akkor már tolja, mint a bolond...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95598) eattila válasza -NoVa- (#95594) üzenetére


eattila
csendes tag

Ne viccelj kérlek, már 3,5 milla megkpata az első oltást. Az sokat jelent, hogy mág 1 hete átléptük a 3 millát! Ja, nem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95599) Grillo válasza -NoVa- (#95593) üzenetére


Grillo
senior tag

Azért pár GoPro elkophatott közben...

(#95600) Grillo válasza eattila (#95598) üzenetére


Grillo
senior tag

Azért szombat este szerintem a körúton elég csúnya világ lesz a teraszokon. Értem én, hogy kell a vendéglátósokat segíteni, meg nekem is hiányzik már egy jó sörözés a haverokkal, de félek, mi lesz ennek most majd a következménye mondjuk 2 hét múlva.

Megkaptam ma vádettségi igazolványomat. Azt hittem, oltási igazolvány. Tehát az első oltást követő 2 hétben kapok egy igazolványt a védettségről, miközben a második oltás csak 2,5 hónap múlva lesz, és azt követően 3 hét, mire kialakul, ami tud. Fasza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.