Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#96851) qnadam válasza zetor2000 (#96849) üzenetére


qnadam
veterán

inkább valami hibának hiszem a dolgot, de annyira se érdekel, hogy legyakjam és elölről kezdjem. ki van kaccsolva, oszt jóság.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96852) zetor2000 válasza npera (#96848) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lehet venni Xeonnal / Ryzennel szerelt NAS-t, sok gigabájt rammal. :D Abban asszem hangos a venti, de ritkábban kell porszívózni.

Nekem ez megvan asszem ~2 éve, talán 3, előtte használta valaki valameddig. Használtan vettem. Ebben most kezd hangos lenni a venti, de egyáltalán nem zavaró. Ha az lenne, már nem lenne benne. Ki kéne szedni a helyéről, lemérni, és tenni bele egy újat. Majd 1x.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96853) Phülöp


Phülöp
addikt

Szégyellem magam mostanra, de nem találok olyan turn by turn alkalmazást Androidra, ami adott (térképen lerakott pontok) között elnavigál innen oda, "itt forduljál jobbra" módszerrel.

Locus-t nem is értem, hogy működik, már ahhoz is regisztrációt kér, hogy megmondja, hogy melyik előfizetési csomag (silver-gold) mennyibe kerül.
Google Maps-on meg tudom tervezni az útvonalat, de elmenteni nem
Google My Maps térképet tervez, nem útvonalat
mindenféle fos noname navigációs appok két város közé behúzzák az egyenest légvonalba, mennyé, paraszt
Strava útvonaltervezőjét nem is találom

B.ssza meg, most tényleg szarjak el 4-500 eurót egy normális Garmin bringás navira, miközben cipelem a hátizsákomban azt a qrva telefont?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96854) blueboi69


blueboi69
csendes tag

npera, méltó helyre került az XM+, ezúton is még egyszer köszönöm :R

No photo description available.

Szerelhető egy váz, de túl sok minden már nem fér bele. A buzzert azóta bekötöttem, a kamera mögött lesz a vázhoz ragasztva, mivel a gyári vezetéke elég rövid, de jó ott van is hely.
Runcam nano 2 a kamera egyébként.
Felkerülnek a prop-ok is, aztán elkezdem tesztelni. Elvileg minden be van állítva már.
Tetszenek a motorok, felülnézetből olyan mint vmi tutkó BBS felni.

BBS CH-R - ALUFELGEN ZUM BESTPREIS - GARANTIERT

Szóval van egy nyomtatott gumis ház, amibe vannak beleszúrva az antennavezető csövek és itt foglal helyet a vevő is. Nagyobb kb bele sem férne, de teljesen jó így. Alul-felül védi. A fedlap így levehető, szerelehető minden, majd visszarakható, mint egy motorháztető.
Nagyon tetszik a váz, nem is merek vele repülni :) Olyan finom kis műszer az egész, félek odabaszni valahová :D

(#96855) Jahno válasza Phülöp (#96853) üzenetére


Jahno
őstag

Ahány Android néha annyiféle lesz ugye. Ha útvonalat laptopon tervezek G-vel, akkor van útvonal megosztása gombocska, ha telefonon akkor megosztás vagy kitűzés kezdőképernyőre. Kezdőképernyőssel túl sokat nem szórakoztam, mert minek, ott max. megnézem, hogy azt megtartja-e vagy egyszerűen a célhoz tervez egyet újra.

Locust fejtsd meg, úgyis az lesz a jó, ott az a logikai buktató, hogy a célkereszt mindig középen van és alatta tologatod a képernyőt. Aztán ha elmenteni szeretnéd, akkor jön a GPX, ami ellen eddig tiltakoztál.

(#96856) npera válasza blueboi69 (#96854) üzenetére


npera
újonc

Királyság! Használd egészséggel.

Azt a hosszú zsineget az FC és RX között majd fogasd le, hogy ne egye meg a prop vagy fárassza ki a forrasztást a rezgés.

Szerintem ne nagyon csapd oda a gépet, ez igazából repülni van, nem zuhanni. Arra racsing váz kell :C

(#96857) blueboi69 válasza npera (#96856) üzenetére


blueboi69
csendes tag

No description available.

Akkis majdnem akkora, mint a váz :)
Az a RX és FC közti zsineg lesz, de az elöl lévő tépőzáras cucc az segít kordában tartani.
A vázra van ragasztva gyári kis gumiizé (tökjól követi a váz vonalát), hogy ne csúszkáljon az akksi. Ez nova féle kék kvadnál volt hiány, mert ott előfordult, hogy egy combosabb eséskor kicsúszott az akksi, vagy csak előrébbcsúszott.

(#96858) Sipi- válasza Jahno (#96855) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem is Locust kell megfejtened, az ingyenes is tudja ami kell neked. Nekem nem volt problémám abból, hogy nem fizetőset használok.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#96859) WiZARD válasza zetor2000 (#96841) üzenetére


WiZARD
addikt

ez van mögötte

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#96860) blueboi69 válasza WiZARD (#96859) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Első blikkre, igényes munka!

(#96861) npera válasza blueboi69 (#96857) üzenetére


npera
újonc

Pofás kis gép, kíváncsi leszek a maidenre.

(#96862) Sipi-


Sipi-
tag

Allianztól kaptam ma egy sms-t, hogy visszautasították az Allianz Autóm ajánlatot. Ez lett volna KGFB és Casco a Mondeo-ra. Jól sokat ültek rajta a szemetek, mert április 28-án indítottam a weboldalukról. A felmondási határidőm meg jövő hét hétfő... :W
Most keresek másikat a netrisken.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#96863) Samott válasza Sipi- (#96862) üzenetére


Samott
addikt

Probald meg az Union-t nekem ott van a cascom, de a kgbf se draga.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#96864) hobizoli válasza Sipi- (#96862) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en egyik evben azert nem tudtam visszamondani a KFGB-t a K&H-nal, mert 10-11 nap alatt nem ert be a KGFB lemondo analog level Bp-rol Bp-re, es saaaaajnos mivel csak december 02-n "érkeztették", igy nem tudtak figyelmbe venni

tetu egy banda

ja es kovetkezo ev aprilis kozepeig ket élő KGFB szerzodes volt az autora, az uj is, meg a regi is
ennyire naprakeszek
aztan ujat felmondta az uj biztosito akkor, a regit meg mivel nem fizettem DNF-l megszuntettek
....mert miert is fizettem volna, ha van uj szerzodes helyette es befizettem azt az egesz evre
azt ujrakotni meg csak ott lehet a reginel, ahol DNF-l megszunt, de dupla aron

irtam egy levelet az ugyfelszolginak, hogy nekem eleg fura, hogy egy level masfel het alatt erkezik be varoson belul, de ok meg a Posta-ra mutogattak, hogy ok tehetnek errol...

több drón kell ;P

(#96865) Phülöp válasza Phülöp (#96810) üzenetére


Phülöp
addikt

#ketkereken

Megtettem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96866) eattila válasza Phülöp (#96865) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat!

Én tegnap futottam, magamhoz és a távhoz képest normális sebességgel (nem lassan 6'48"-as átlaggal ) és most meg izomlázam van :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96867) ezittketto válasza Phülöp (#96865) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Tetszik nekem ez a relive :)
Egyet nem találok benne, ami baromira hiányzik, az a térképen elhelyezett szakaszokra bontás.
Jó lenne tudni, hogy egy adott mondjuk 1-3Km-es szakaszon kábé mennyivel mehettem..

[ Szerkesztve ]

(#96868) Sipi- válasza Samott (#96863) üzenetére


Sipi-
tag

Ott van most, annak a díját szeretném lentébb dolgozni (kb. 120e/évről adtak ajánlatot). Úgy tűnik az Allianzos kgfb szerződés ajánlat viszont még él, mert az ügyfélportálon látom, mint élő szerződés. Fene se érti a rendszerüket...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#96869) Phülöp válasza ezittketto (#96867) üzenetére


Phülöp
addikt

Strava tudja.
Az órám appja mutat minden ilyesmit, onnan kapja a tudást a strava meg a relive.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96870) Phülöp válasza eattila (#96866) üzenetére


Phülöp
addikt

Na, alakulsz akkor te is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96871) WiZARD válasza WiZARD (#94824) üzenetére


WiZARD
addikt

#elektromosautó #nissan #gablini

3 hete ismét a Gablini szerencsétlenkedik az autóval, mert kitalálták hogy BMS csere kell, ahhoz jóváhagyás kellett, utána extrasürgős rendelésként 2 hét alatt jött meg az alkatrész a messzi Amsterdamból. Végre be is szerelték. Erre mi fogadta őket? Továbbra is szarul van balanszolva az akksi.
Megkérdezték központot hogy ilyenkor mi a teendő, jó-e így. :W Azt a választ kapták, hogy merítsék le, töltsék fel újra és akkor diagnosztika újra. Ha még mindig szar akkor ismét cellacsere, mert akkor hibás amit beraktak.(eredeti BMS-sel megtörtént már 1 ilyen ciklus nálam, ami semmit se segített, szóval nem sok jót várok ettől)

Mondtam, hogy ha már 6+ hete ezzel küzdenek csereautó nélkül és továbbra se tudni mikor lesz kész, akkor legalább az aktuálisan esedékes 2 éves kötelező szervizt csinálják meg ingyen. Ok, megkérdezi a szerviz vezetőt.(nekik ez kb annyi költség ami egy pollenszűrő + 1 liter fékolaj beszerzési ára, szóval kiváncsi leszek mit mondanak)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#96872) qnadam válasza eattila (#96866) üzenetére


qnadam
veterán

tegnap mentem 7-et hat és felet, de túl gyors voltam magamhoz képest, és így nem volt jó. számokba inkább ne menjünk bele...

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96873) eattila válasza Phülöp (#96870) üzenetére


eattila
csendes tag

Lassan :) 1 éve 8:40-es időket fuottam. Ősszel meg még 7:40-eseket.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96874) eattila válasza Phülöp (#96869) üzenetére


eattila
csendes tag

Sőt, Strava-ban akár útvonalakat is be lehet állítani. Bár az én órám appja csak automatán feltolja stravába, az appot nem használom csak a Zepp-et.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96875) eattila válasza qnadam (#96872) üzenetére


eattila
csendes tag

Futva? Jó az! Nekem ez 5K-s átlag.

Mondták nekem páran, hogy lassú vagyok. De kb letojom, magamhoz képest javulok. Úgy és annyit futok ami jól esik. Más nem számít.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96876) Samott válasza WiZARD (#96871) üzenetére


Samott
addikt

Jo hogy a villanyautokat alig kell szervizelni. Direkt csinaljak, buntetesbol, hogy miert nem benzinest vettel?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#96877) WiZARD válasza Samott (#96876) üzenetére


WiZARD
addikt

Ők az egyetlen szerviz, aki javíthatja a (garis) Nissan akkukat, tehát talán valami minimális szakértelem feltételezhető lenne. De még ha az nincs is, ami ijesztőbb, hogy felsőbb szintről is csekkolják ezeket a gondokat és azon útmutatások alapján járnak el, azoknak kell engedélyezni az alkatrész cseréket.

és még van aki panaszkodik, hogy nincs az országban Tesla szerviz és Bécsig kell menni, hát ezzel a Nissan szervizzel sincs előrébb a user (és Bécs még messzebb se lenne :D) ...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#96878) blueboi69 válasza npera (#96861) üzenetére


blueboi69
csendes tag

#drone
Voltam próbakörön :C
Kicsit fújt szél is. Jó volt, mert a bőrömön éreztem a szellőt és abban a pillanatban már rá is kellett dönteni a dróndra, mert fújta el.
Volt egy picit durvább leszállásom meg talán 2esésem, de majd visszanézem. Egyszer fejreállt.
Viszont az XT60-nál az egyik forrasztás elengedett, hogy baszódjon meg, úgyhogy most repair. Nem sikerült az akksit lemeríteni.
Viszont pont úgy repül, mint ahogy szerettem volna. Nagyon lágyan vezethető, kb onnan folytathatom a tanulást, mint ahol nova féle kékkek abbahagytam. És pont abban jobb, mint ami annál hiányzott, vagyos gázadásra emelkedik :) Nekem ez újdonság, úgyhogy jó. Nem is nyomtam teligázt sztem egyszer sem. Majd este visszanézem a felvételeket.
A kamera képe egész jó egyébként. A kép is kiváló, szinte semmi vibrálás vagy szemcsésedés nem volt, pedig a távvezeték alatt/fölött /körül is repültem.
Jó a szemcsi, jó a vtx. Elégedett vagyok.

Szerk.
váááá nem volt benne a szemcsiben az sdkártya. kár.

[ Szerkesztve ]

(#96879) hobizoli válasza WiZARD (#96877) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szamittasd be egy Tesla-ba :DDD

több drón kell ;P

(#96880) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#drone

Hinnye, mivel keveset repültem, maradt bőven töltés az akksiban. Konkrétan 4.07V :D Sosem volt még ilyen, hogy kb 5-10p repülés után még ennyi maradtjon.
Gondoltam legjobb módja a merítésnek, ha járatom a motorokat. Felülről megfogtam hát a drónt és gázt adtam. Hát nem tudtam teligázt nyomni, úgy nyomta fel a kezemet.
Iszonyat erő van ebben :Y

(#96881) zetor2000 válasza WiZARD (#96859) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szép!
Ez végre egy szakember féle munka. Az, hogy jó-e, majd kideríted. De elsőre fain!
Ha másoknak kéne szakember, ez szép munkát végez. Esetleg javasolható... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96882) zetor2000 válasza WiZARD (#96877) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sajna a villanyos autózás még nincs nagyon elterjedve. Egy ~10-15 éves technikai bumm után vagyunk, 1-2 generáció, ha lefutott. Hibák / jellegzetességek most kerülnek feljegyzésre.
A tömegmodellekre / ár-érték bajnokokra (amit megéri javítani) már vannak guruk. Tesla / Prius szakik. Ám ők se mindenhatóak. Szerintem normális (még), hogy ilyenek előfordulnak, persze ez téged nem vidít fel - őket meg "minősíti". Pláne, hogy gyári támogatást is élvezhetnek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96883) eattila


eattila
csendes tag

Na, rendeltem egy sportosabb nyerget. Erre akcio van a bladeshopnal....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96884) Phülöp válasza zetor2000 (#96881) üzenetére


Phülöp
addikt

b.szhatom, ha nem tud adni finn cert-et

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96885) Phülöp válasza eattila (#96883) üzenetére


Phülöp
addikt

túl puha a mostani?

:DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96886) Phülöp válasza eattila (#96883) üzenetére


Phülöp
addikt

Végignéztem az akciós kínálatot - 2 bicska vállalható, de azok meg neked pont nem tetszenének. Úgyhogy no worries.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96887) eattila válasza Phülöp (#96885) üzenetére


eattila
csendes tag

Mindenki azt mondja hogy azert tori a tomporom a mostani. Teny, hogy a monti nyereg nem torte. De az montin volt. Ahoz a poziciohoz kepest ez traktor :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96888) eattila válasza Phülöp (#96886) üzenetére


eattila
csendes tag

En csak atfutottam. Ma pl nem vettem szep konyhakest. Ez is haladas :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96889) ezittketto válasza Phülöp (#96869) üzenetére


ezittketto
csendes tag

És vajon tud két ilyen alkalmazás is futni egyszerre?! :F
Mert ez a 'végén 3D videó készül az útról' feauture nagyon tetszik a Relive-ben..

(#96890) npera válasza blueboi69 (#96880) üzenetére


npera
újonc

Őőőőőő... Ezt inkább ne csináld kézből, mert ha elkezd "kormányozni", akkor nem csak tol egy irányba, hanem fordul is. És meglepően hamar tud salátát csinálni az ujjaidból, ha kifordult a kezedből.

Számomra az igazán elrettentő példa egy kolléga volt még 2009 körül. Ő egy 450-es elektromos CP helit fogott kézben és adott gázt, hogy szemre (!) megnézze mennyire vannak egy síkban a rotorlapátok hegyei. Tehát nyújtott karral fogta a két leszállótalpat (!), aztán gázd adott és az arca előtt pörgött a kábé 700 mm-es átmérőjű rotor.... :Y :U

(#96891) npera válasza WiZARD (#96871) üzenetére


npera
újonc

Szerintem ők nem akarnak téged megtartani, mint kuncsaftot. Én eladnám az egészet a p@csába, aztán vennék valami mást.

(#96892) npera válasza blueboi69 (#96878) üzenetére


npera
újonc

Ez jónak tűnik. Ugye, hogy mennyire más, mint a szimulátor? A szim jó alapozni és új manővereket begyakorolni, de azt a fajta áramlástani komplexitást, amit fejben szimulálsz repülés közben még nem tudják szimben visszaadni.

A forrasztást mindenképpen úgy csináld, hogy egy "fullos" forrasztás legyen, ne "tákolj rá" félig-meddig megforrasztott pontokra. Ha egy elejétől a végéig jól felfűtött és nem mozgatva lehűtött óngombóc fogja, akkor az jó lesz.

Dugj össze egy csatit, akkor nem mozdulnak el a lábak véletlenül a felpuhult műanyagban, aztán az ónt a gyantával megtámogatva be tudod folyatni a csati kavitációjába, akkor látszik amikor fényes lesz a felülete, hogy jól folyik. Utána engedd lehűlni, amikor opálos lesz akkor köt meg.

Ha a drautot is jól megfolyattad gyantás ónnal, akkor utána tunkold bele a páka hegyét friss ónba, majd úgy melegítve a két pontot lehetőleg egyszerre (csati és draut vége) szépen össze fog melegedni, aztán amikor fényes és folyékony, akkor belenyomod a draut végét a csati végébe, majd hagyod egybeolvadni hő alatt, majd elveszed a pákát és mozgatás nélkül hagyod opálosodni. Csipesz nélkül kábé az opálosodás előtt kezd el úgy égetni a draut, hogy már üvöltesz, ezért csipesszel fogd.

Nekem kábé ennyit sikerült megtanulnom főleg saját kútfőből a hobbi alatt. Meg néztem forrasztós rivjúkat.

(#96893) npera válasza hobizoli (#96879) üzenetére


npera
újonc

Az a vicc, hogy egy full alap furgonfehér SR+ nem annyival drágább, mint amennyivel jobb.

Jó, k@rva sok pénz, de arányosan értve...

(#96894) npera


npera
újonc

Lessons learned, avagy top tip from the coach.

Ha karfiolt rántotok, akkor figyelni kell, mert szét tud esni. Éppen egy darabot raktam volna óvatosan az olajba, amikor kábé 10 centivel a lábos felett elengedett a vége (amit fogtam) és egy nagyobb része beletottyant az olajba. Hátraugrottam, de egy része az olajnak rám is fröccent. Melós nadrág volt rajtam, az kapta a nagyját, meg az ingemre ment egy pötty, így nem égetett össze. De lehetett padlót mosni és takarítani utána.

A gyereket sosem engedem 2 méternél közelebb, ha olajban sütök, most sem voltak ott.

Picit megállt bennem az ütő, volt slow-motion élmény..... :U

(#96895) Sipi-


Sipi-
tag

Blueboi, amelyik nodemcu vagy vemos d1 boardot "élesben" használod, azoknak hogyan adtál tápot? Microusb-ről telefontöltővel vagy valami komolyabb megoldással?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#96896) JonesC válasza npera (#96894) üzenetére


JonesC
csendes tag

Max öntesz egy pohár vizet a forró olajba :D

Videózni ne felejtsd el :D

(#96897) blueboi69 válasza npera (#96890) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja igen, alapjáraton tesztelgettem ezt a döntögetést. Nyilván óvatosan :)

(#96898) blueboi69 válasza npera (#96892) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sok sok éve forrasztgatok, nem újdonság ez nekem. Valszeg nem melegedett át rendesen, mivel elég bitang a betáp kábele és a kábel már izzot, de a csati még kevésbé.
Még tegnap este megjavítottam jól.

(#96899) Phülöp válasza ezittketto (#96889) üzenetére


Phülöp
addikt

Bringázás közben semmilyen app nem fut, csak az órán az adott mozgásforma.
Edzés végén BT-n keresztül kapcsolódik az óra a saját telefonos app-jához, minden infó átmegy.
Utólag meg bármilyen egyéb app le tudja szívni onnan a szükséges adatokat. Ezek vannak nekem automatikus beállítva (Strava és Relive).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96900) -NoVa- válasza npera (#96892) üzenetére


-NoVa-
őstag

A jó forrasztáshoz USB páka kell, úgy nem gond a túlhevülés és a lassú kihűlés. Kellő elszántsággal a szobahőmérsékletet alig haladja meg a panel utána, mindent kímél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.