Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95951) Jahno válasza BobaHWSW (#95949) üzenetére


Jahno
őstag

Van most kölcsön egy 12mm F2 :wub: Kicsit csikorgatom is a fogam, mert ez a cucc eddig valahogy elkerült, meg már végtelenségig túlvariáltam mindent és így pár hónappal a 11-16 Tokina megvásárlása után szembejött. Persze 30%-al olcsóbban. Igaz ez csak APSC és Fujis, Tokina meg azért jött képbe, mert Canonnál kb. 13mm körül már FF-et kirajzol és jó Canonra, Sonyra meg mindenfélére... És jó na, még akkor is ha nem mai darab meg a Youtube megmondós tesztek alapján jajj de sötétedik a széle.

Olyban egyre jobban csalódok, amennyire jól indult annyira zsákutca és ár/értékben szopás van belőle. Most Fujit nézegetek, régebben már volt velem, tetszett de csak a KGST kinézet miatt hipszterkedni és komolyabban nem merültem el benne. Most közepes és komolyabb vasai is kezembe kerültek, aztán egyre meggyőzőbb.

Objektívek árfekvése persze itt is egy átlag fejlődésben lévő ország éves költségvetésének felel meg, de van némi remény :U

Azt meg már írtam, hogy ha csak az estét és zajt/csillagokat/satöbbit nézem, akkor egy 7-8 éves kis Fuji lekörözi a legújabb csúcs Olyt is. Panával még nem csináltam nagyon hosszú zárat, de ha a D7500al kicsit párban van, akkor erre és nappalra nekem elég lesz.

G9nek örülök, mint majom a farkának, mert sosem próbáltam ki rendesen, ellentétben minden mással és pár kis idegesítő kezelési nyűgön kívül baromi jó cucc. Itt már érezni, hogy mi az a stabi, milyen egy jobb obi amivel összedolgozik, gyors fókusz, satöbbisatöbbi. Bár nekem lehet picit nagy, de valamit valamiért. És nem utolsó sorban itt egy sor obi, amit csak úgy használhatok. 2.8/12-42, 2.8/40-150, 1.8/17, 1.8/75 meg a jó ég tudja, felsorolni is nehéz mert van még vagy öt féle, de ezek közül kettővel bőven el lennék.

Még kicsit igazgatni kellene az Ekcel táblázatomon, mert jó, hogy sok lét elvertem fotós motyóra, de még így is csak valami közepes állapotban létezem, ha valamit meg szeretnék oldani. Igazából sosem lesz vége, de az legalább sokba kerül.

(#95952) Jahno válasza BobaHWSW (#95950) üzenetére


Jahno
őstag

Markon most kicsit morogtam, mert annó csinált kb. 30 jó képet és évek óta azokat futtatja körbekörbe.

Idehaza VFX terepről most valami Sáfrány Levente jelent meg itt-ott, nem tudom kinek a kicsodája, de hobbis csoportokban szerveznek Vele beszélgetős műsorokat és a nevével próbálják eladni.

(#95953) BobaHWSW válasza Jahno (#95952) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Csinal ujakat de ugye evi 1-2 lehetoseg van csak igazan. Ujholdbol alapbol csak 12 van, es akkoe kell melle joido es lathatodag is valamint nem art ha ezen a felteken van a tejut.

(#95954) eattila válasza qnadam (#95945) üzenetére


eattila
csendes tag

Wuuuub!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95955) eattila válasza BobaHWSW (#95950) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat! Lattam parszor :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95956) npera válasza qnadam (#95945) üzenetére


npera
újonc

Ó, nájsz!

(#95957) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi.

A norvég posta norvég üzenetekkel próbál összekeverni. De nem ugrok be a trükkjeiknek...

Hei! Det er en pakke på vei til deg fra ELEFUN AS forventes levert til TUVE SPEL & GODIS. Husk ID!

[ Szerkesztve ]

(#95958) Phülöp válasza BobaHWSW (#95950) üzenetére


Phülöp
addikt

Szeret téged a YouTube :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95959) blueboi69 válasza Vodike (#95923) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Fubazmeg, ilyenkor a hideg kiráz, pedig nem is ismertem. :(

(#95960) blueboi69 válasza eattila (#95921) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szerintem nekem is pontosan ugyanilyen van, még az előző bringára vettem, de az új bicón a gyári nyereg kiváló, pedig azt hittem, hogy nem lesz jó.

Viszont én azt vettem észre, hogy 5-10p után olyan mintha elkezdene zsibbadni a tenyerem, valszeg valami nem jó szögben áll/terhelődik amikor fogom az egyenes kormányt.

(#95961) Jahno válasza BobaHWSW (#95953) üzenetére


Jahno
őstag

Nem csak a tejút, mert ugye város felett is csinált mindenfélét most meg éppen a holdas képét kerestem, ami 2013as és most ismételte.

(#95962) blueboi69 válasza npera (#95957) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én már nagyon várom a kvadot. Unom már a szimulátort sokszor. De már abban megy a powerloop, meg flip is, és úgy 80-90%-ban arra tudok menni amerre akarok, tehát előre kitalált pályán repülök végig.

(#95963) A. Crowley válasza Jahno (#95952) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Fiamnak írt egy balatoni weblap tulajdonosa, hogy látta az instagramon az egyik képét és forrásmegjelöléssel szeretnék felhasználni a weboldalukon.
Kicsiben kell kezdeni.
Ja, a weblap valamelyik balatoni turizmust népszerűsítő oldal, ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#95964) Jahno válasza blueboi69 (#95960) üzenetére


Jahno
őstag

Haversrác pukkasztott egy szép Csepelt, mondván kell valami egyszerű kocsmábajárós cucc. Erre olyan szép, hogy használni is sajnálja, eladja és szerez valami leharcoltabbat. Mondjuk nem tudom milyen kocsmáról elmélkedik, mert elmúlt három évben tán két sört is ivott, kocsma felé meg max. akkor jár ha dolgozni kell valamit.

(#95965) npera válasza blueboi69 (#95962) üzenetére


npera
újonc

Hát a szimulátor jó móka, de én kábé olyan különbség van, mint egy régi kazettás zenéről átugorva CD-re.

Minden rezdülést érezni a levegőben, ezek a részletek nincsenek a szimulátorban.

(#95966) Jahno válasza A. Crowley (#95963) üzenetére


Jahno
őstag

Legalább rendesek és nem csak úgy lemásolták. Kemény, hogy a legtöbb oldal más képeiből él és ha szépen szólsz akkor is olyan kocsog módon írnak vissza, hogy csak lesel és nem érted, hogy ekkora körítéssel miképpen engedhetik meg maguknak. Mostanában pld. a Csodálatos Magyarország fut bele egyre jobban a pofonokba, ami nem éppen gagyi garázsvállalkozásnak néz ki..

Persze egyszeri júzer nem is érti, hogy mi nem jó, esetleg még örül is, hogy kint a képe név nélkül... És nem a profilról osztják meg ha megosztható.

(#95967) Jahno


Jahno
őstag

Találtam képeket is:



Karc nincs, gyári punepa van :-O

(#95968) blueboi69 válasza Sipi- (#95944) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én ezt akkor éreztem a bőrömön, amikor a rafi-nál kellett ügyintézni és videohívás volt, ahol a kamerába kellett mutogatni az okmányaimat, stb a túloldalon pedig az ügyintéző kisasszony ült, mintha bent ülnék egy bankfiókban.

Munkavégzésileg, szolgáltatásilag egyértelmen hatalmas ugrást látok sok helyen. Kár, hogy ez ennyi emberéletbe került :(

(#95969) blueboi69 válasza Jahno (#95964) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Minek vette meg akkor?
Egyébként ezek nem hoznak lázba, de látszik, hogy ez jó állapotban van.
2x behajítja az árokba megcsiszolja itt-ott, szabad ég alatt tárolja és pár hét alatt olyan lesz, mint amilyet elképzeld :)

(#95970) Jahno válasza blueboi69 (#95968) üzenetére


Jahno
őstag

Vodának mondtam is, hogy így a XXI század környékén elég mókás ha nekem még külön telefonálgatni kell és egy ügyintéző nem elég...

(#95971) -NoVa- válasza npera (#95965) üzenetére


-NoVa-
őstag

"kábé olyan különbség van, mint egy régi kazettás zenéről átugorva CD-re."

Illusztrálom, manapság ilyesmikkel hipszterkedik a nép :)

(#95972) Jahno válasza blueboi69 (#95969) üzenetére


Jahno
őstag

Mert occsó Csepel volt, pont ezért nem is érdekelte az állapota, amivel csak utólag szembesült, hogy nem érdemes szétbarmolni. Viszont lehet drágábban el bírja adni, amiből bicaj is lesz és sörre is jut.

(#95973) -NoVa- válasza Jahno (#95972) üzenetére


-NoVa-
őstag

Erre még egy gázpalack sem volt felgumipókozva, micsoda pazarlás.

(#95974) Vodike válasza blueboi69 (#95968) üzenetére


Vodike
tag

videobank, mi fejlesztjük :D

exTiga

(#95975) blueboi69 válasza Vodike (#95974) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Well done! Nekem bejött!

(#95976) Bujdy81 válasza Phülöp (#95902) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én vasárnap gurultam az első idei kintit. Nem az időfutammal, hanem az országútival, elvileg kényelmes tempóban, gyakorlatilag a táv feléig erős tempóban. A rekordom 49:10, most 60:35 lett... :(

(#95977) Bujdy81 válasza eattila (#95903) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ahogy Phülöp is írta, nem feltétlen éri meg a kormány csere, mert sok dologgal jár. Akkor már inkább vegyél egy alu vázas, karbon villás országútit, 100-150 között már igen jókat lehet kapni használtan! :)

(#95978) eattila válasza blueboi69 (#95960) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem a gyári sehogyse volt jó. Állítgattam mindenfelé, de nem volt jó. Ez se teljesen tökéletes. De sokkal jobb. Lehet kéne dedikált bringás nadrág.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95979) Phülöp válasza Bujdy81 (#95976) üzenetére


Phülöp
addikt

Szezon végére ez erősen javulni fog. De hiszen tudod te is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95980) eattila válasza Bujdy81 (#95977) üzenetére


eattila
csendes tag

Ó, hát amiket én tervezek, azok évek :D Egy 2020 végén vettem egy kilóért. Majd ha lesz hol tárolni, akkor lesz országúti is. Ha addig még bringázok.
mondjuk én a fogyás miatt csinálom, de 90 alá nem sikerült még benéznem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95981) Phülöp válasza eattila (#95980) üzenetére


Phülöp
addikt

Fogyasztásra cross trainer, alkalmanként 40 perc minimum.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95982) npera válasza -NoVa- (#95971) üzenetére


npera
újonc

Volt egy cimbora, akinek a szülei a külügynél dolgoztak és kiküldetésben voltak "nyugaton". Onnan hoztak egy klasszikus Sony HiFi-tornyot. Ha jól emlékszem alulról felfelé volt benne:

- dupla kazettás deck
- rádió
- erősítő
- LP

A kazettás része tudott különféle Dolby szinteket, talán C-t is.

Szerintem az alsó kettő volt nekem is.

(#95983) eattila válasza Phülöp (#95981) üzenetére


eattila
csendes tag

Bent nincs helyem. Télire majd veszek görgőt szerintem, hogy ne tunyuljak el. De amúgy azért futok meg bringázok, mert azt lehet egyedül, közönség nélkül.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95984) Sipi- válasza Phülöp (#95981) üzenetére


Sipi-
tag

Át kellene már hoznunk, de a kiszemelt helyén asszony irodája van jelenleg :(( Valamit még rendezkednünk kell...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95985) Phülöp válasza eattila (#95983) üzenetére


Phülöp
addikt

Én inkább elmegyek fitness terembe, mint hogy foglalja a helyet egy ilyen vas, miután kifizettem. Ráadásul ami már rendesen meg van építve, az 6-800 euró és fentebb.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95986) eattila válasza Phülöp (#95985) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, terembe nem megyek. Tájidegen lennék ott :) Meg tényleg nem bírom a közönséget, frusztrál.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95987) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Beüzemeltem az USB pákát, és 2 extra grammot, meg óriási extra hatótávot pakoltam a gépbe.


Most töltődnek az akkuk, táv bindelve, módok beállítva, ez ma repülni fog.

(#95988) blueboi69 válasza -NoVa- (#95987) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Várom a youtube linket a repülésről :)
Én meg 10napja nem tudok az enyémről semmit, remélem már EU-ban van. Visszanéztem a korábbi rendeléseket, 5ből 4 esetben pontosan 16naptári nap alatt ért ide.
Ezek alapján jövőhéten már meg kéne kapnom a kvadot, már tűkön ülök.

(#95989) npera válasza -NoVa- (#95987) üzenetére


npera
újonc

Én közben jól átmítingeltem a napot, ami a csetelés rovására ment. Ezért utólag is L-nézést kérek.

Most elhoztam a csomagot a postáról. Megjött a norvég Crossfire Nano RX és két antenna. A korábbi Realacc és Foxeer Lollipop szetápot váltja egy jobb.

(#95990) Grillo


Grillo
senior tag

Voltam a Pikacsuval doktornál, bár a műszakit elfelejtette, de volt olajcsere (váltó is), fékolaj, gyertyák, klíma fertőtlenítés, 2 kézifékkötél cseréje, átvizsgálás, 3 szűrő.
Tipp?

Hónapon belül megyek vissza, akkor a műszaki előtt lesz még első fékbetét és tárcsa csere, hátsó lengőkarok, meg a vízhűtő, mert ereszt. Gondolom a jelenleginek még a kétszerese rámegy, de amúgy talán egy ideig rendben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#95991) npera válasza Grillo (#95990) üzenetére


npera
újonc

Én holnap megyek műszakira. Asszem reggel 7-re.

127k HUF a tippem.

(#95992) eattila válasza Grillo (#95990) üzenetére


eattila
csendes tag

80?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95993) blueboi69 válasza Grillo (#95990) üzenetére


blueboi69
csendes tag

70k

(#95994) qnadam válasza Grillo (#95990) üzenetére


qnadam
veterán

182k

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95995) blueboi69 válasza npera (#95989) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az aomway szemcsihez volt ilyen fatshark li-ion pack. Nagyon nagyon nem passzolta a fejemre. Amit én vettem szemcsit, abba beépített (kivehető persze) li-ion cell van. Tölteni is tudja, de használható külső akksival is, amit pl berakhatok a zsebembe. De maga a szemcsi nem nehéz, meg nem is olyan hatalmas, hogy a nyomaték miatt érezzem azt, hogy húzná a fejemet mint az ilyen 800D és társai.

(#95996) npera


npera
újonc

Svéd feminista parkol. Egy drive-in étterem "kapujában". És utána kijön problémázni hotdoggal a kezében, hogy ő éppen defektet akart javítani..... Jáááááj.....

(#95997) npera válasza blueboi69 (#95995) üzenetére


npera
újonc

Ez engem egyáltalán nem zavar, mondjuk akkora fejem van (sok benne a víz), hogy egészen extrém tömeg kellene, hogy húzza valamerre.

A 18650-es tok egy jó dolog, mert lehet tartalék cella nálad. Azok a szemcsik, amik el vannak egy cellával még egy fokkal jobbak, ott tényleg teljes a flexibilitás.

(#95998) npera válasza npera (#95996) üzenetére


npera
újonc

Legjobb, hogy a műszakija lejárt 2020 végén a rendszám alapján. Jááááj....

(#95999) WiZARD


WiZARD
addikt

Mutánsok háborúja

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#96000) Grillo válasza npera (#95991) üzenetére


Grillo
senior tag

106k

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.