Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#96451) blueboi69 válasza eattila (#96445) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Görgő, az egy cső. Lehet fémből is, fából is, sodrófa, miazmás.
Az első görgőt meg a hátsókal egy gumibelsővel összekötöd és máris pörög mind.

(#96452) Jahno válasza blueboi69 (#96451) üzenetére


Jahno
őstag

Sodrófa, ja, aztán csak kicsit kopik meg satöbbi. Nemár.

(#96453) blueboi69 válasza Jahno (#96452) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Csak gondolatébresztés volt, hogy azért vannak lehetőségek.

(#96454) Jahno válasza Sipi- (#96450) üzenetére


Jahno
őstag

Aki vett már pár jó csapágyat az a 15ezrest is újra bírja gondolni.

(#96455) Samott válasza Sipi- (#96450) üzenetére


Samott
addikt

Amator, ilyesmi minden ferfinak van. Vagy legalabb a szomszedjanak. Parkside. :)

Juteszembe tonkrement a csiszolom, lidlis, felhivtam oket, kuldik a GLS futart viszi nemetorszagba. Dragabb lesz a szallitas nekik mint a termek volt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#96456) Jahno válasza blueboi69 (#96453) üzenetére


Jahno
őstag

Van, az 5. lehet jó is lesz. Lehetőség, hogy kiadom szomszédnak, meg akad itt pár szerkezeti lakatos aki szépet csinált.

(#96457) Phülöp válasza Jahno (#96454) üzenetére


Phülöp
addikt

Vagy válogat a cégnél az elérhető katalógusokból, aztán rábök az egyikre, hogy akkor ebből ide hatot, de hirtelen. Futár hozzá, cég fizeti, világbéke.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96458) blueboi69 válasza Phülöp (#96457) üzenetére


blueboi69
csendes tag

+ postázza haveroknak :)

Egyébként ha a bringában a párszáz forintos csapágy bírja évekig, akkor a görgőnek sem kell annyi. Dehát igen, van akinek elég az 50ezer ftos bringa is, más meg 300k alatt el sem tudja képzelni, hogy lehet bringát venni.

(#96459) Phülöp válasza blueboi69 (#96458) üzenetére


Phülöp
addikt

Abból a 300k-ból (na jó, legyen kerek szám, 1000€) már majdnem kijön egy pár vállalható kerék.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96460) Jahno válasza Phülöp (#96457) üzenetére


Jahno
őstag

És előtte 3 napig gondolkozik, hogy mélyhornyú vagy hengergörgős kellene-e hozzá, mert valami rémlik, hogy ezeket még a méretezését is tanulta, de aztán...

(#96461) eattila válasza blueboi69 (#96451) üzenetére


eattila
csendes tag

Én csak azért mondtam, mert volt már párszor, hogy igazi tervezés nélkül estem neki valaminek, és drágább lett, később lett meg és még egy csomó ideget is megettem miatta. :)

Fabrikálni jó. De csak módjával.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96462) Phülöp válasza eattila (#96461) üzenetére


Phülöp
addikt

Igazi tervezés után kb. 120e Ft értékű gépidő felhasználásával készült el a sünök terráriumára a két zár. Minden forintot megért. :D

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96463) blueboi69 válasza Phülöp (#96462) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD :C

(#96464) Bujdy81 válasza Phülöp (#96459) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Használtan. ;)

(#96465) Bujdy81 válasza Phülöp (#96462) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Felétek terráriumban vannak a rendőrök? Mi kocsiban tartjuk őket! :D

(#96466) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Tegnap elkészült a kerítés alap. Én egyszer vagyok hajlandó kerítést építeni, ezért van 50x50x4-es zártszelvényből az oszlop és ezért ment 90 centi mélyre a sávalap, amibe mentek az oszlopok. Átjöttek a haverok nyolcan, két keverővel pikk-pakk ment a meló. Az egyik oszlop az 60x60x4-es, mert magasabb, ugyanis azon lesz a kosárpalánk.

Most már csak kapu keretet kell hegesztenem és lehet festeni a vasat és a fát, majd feltenni a fát.

Nincsen semmilyen nyomás rajtam, csak most belátni az utcáról a medencéig és négy nővel élek egy háztartásban, ha értitek! ;) :D

(#96467) eattila válasza Phülöp (#96462) üzenetére


eattila
csendes tag

Szép :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96468) eattila válasza Bujdy81 (#96465) üzenetére


eattila
csendes tag

fent északon a terráriumot könnyebb melegen tartani :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96469) eattila válasza Bujdy81 (#96466) üzenetére


eattila
csendes tag

Szóval teljesen ráérsz, mert nem szabtak határidőt 2 nappal ezelőttre, értem :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96470) Phülöp válasza eattila (#96468) üzenetére


Phülöp
addikt

Kőbánya megbírta.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96471) blueboi69 válasza Bujdy81 (#96466) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azt a 90centit ásta ki múltkor a markoló?
Egyébként well done! :)

(#96472) -NoVa- válasza blueboi69 (#96449) üzenetére


-NoVa-
őstag

Drónos hatótávos. Ha már úgyis vettem 2 apró vevőt, a FlySky is kijött végre egy igazán kompetitívvel, ami ugyan nem küld RSSI-t, de úgy túl van tervezve, hogy nagyon szükség sincs rá.

(#96473) blueboi69 válasza -NoVa- (#96472) üzenetére


blueboi69
csendes tag

nice!
Milyen táv az? Nirvana?

(#96474) Bujdy81 válasza blueboi69 (#96471) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Milyen markoló? Erre régen járt markoló, azt a 4-5 köbméter földet kidobtuk a szomszéddal, annyiért nem hívunk gépet! :D

(#96475) -NoVa- válasza blueboi69 (#96473) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha nem Jumper T-Lite range testnek hívnák a videót... :)

(#96476) blueboi69 válasza -NoVa- (#96475) üzenetére


blueboi69
csendes tag

De a FlySky-t kérdezem amit említettél. A videoban csak felismertem a távomat :D

(#96477) blueboi69 válasza Bujdy81 (#96474) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye, akkor riszpekt!

(#96478) -NoVa- válasza blueboi69 (#96476) üzenetére


-NoVa-
őstag

FlySky FS-X14S

(#96479) blueboi69 válasza -NoVa- (#96478) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jaaa azt hittem távról beszélünk, nem vevőről.

(#96480) Sipi-


Sipi-
tag

Gondolkodós, ötletelős kérdés: nyaralónál a kb. 20 éves tuják nagyon nagyok, de ami inkább problémás, hogy kezdenek kihalni. Sárgul a levelük, megritkult az egész. Ennek köze van a korhoz és ahhoz is, hogy néhány éve a szomszéd egy nagy és magas házat épített majdnem mellé, ami a délutáni napfényt teljesen eltakarja. Mivel lehet a tuják helyettesítését megoldani, hogy némi takarást is biztosítson (csak drótkerítés van) és bírja is a kevés fényt is. Öntözőrendszer van, csepegtetővel kapnak nyáron minden este vizet most a tuják. Szúrós dolog nem jó, mert a tujasor mellett van a kocsibejáró végig, a bokor szép hosszú csíkot hagyna a kocsin.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#96481) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Ha netán valaki aggódott volna a bebetonozott switch egészségi állapota miatt:

"Today another OLD switch died in the 3rd floor IDF."

(#96482) Jahno válasza Sipi- (#96480) üzenetére


Jahno
őstag

Tuját ápolni kellene és akkor lehet jobban nézne ki. Nem kis meló, szépen levagdosni az elszáradt részeket, ahol sárgul. Közben úgyis kiderül, ha valami olyan betegséget vagy élősködőt bekapott, aztán kicsapod a fenébe :-)

(#96483) Samott válasza Sipi- (#96480) üzenetére


Samott
addikt

Mi ilyesmire borostyant hasznalunk, sima drotkeritesre szepen felfut es atlathatatlan. Persze esetedben nem a keritesre hanem elotte egy masikra kellene felfutattni, mert neha korbe kell nyirni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#96484) Phülöp válasza Jahno (#96482) üzenetére


Phülöp
addikt

Viszont könnyű kiszedni, ha elhalt, mert nem mennek mélyre a gyökerei. Két hete szedtem ki hármat, nem volt az egész 30-40 percnél több.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96485) Bujdy81 válasza blueboi69 (#96477) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mára megszilárdult a beton, szóval toltunk rá egy sor (30 db) 20-as zsalukövet, abba is kevertünk betont, hogy holnaptól az eső tudja szépen öntözni! :)

A betonkeverőt kellett hegeszteni, mert kirohadt a puttony oldala két helyen is. Nem tudom, milyen gyenge minőségű anyagból csinálták, mert mióta Apu megvette használtan, 1979-ben, azóta kb. 12 évet töltött fedett helyen, a többit kint az esőben/hóban és pikk-pakk átrozsdásodott... :D

(#96486) Bujdy81 válasza Sipi- (#96480) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Leilandi ciprus? Évente nyírni kell párszor, de nagyon hamar megnő.

Ismerősnek olyan van a telek végében, használt házzal vették. Pár év után átjött a szomszéd, hogy nem akar hepciáskodni, azt még benyelték, hogy reggel egyre később kel a nap, de most már zavarja, hogy a napelem termelésén látszik (!), hogy az ismerős nem nyírja a leilandit. Sűrű bocsánatkérések közepette beröffentette a láncfűrészt, és megnyírta kb. 3 méter magasan. Ott már volt olyan példány, aminek 9-10 vastag volt a törzse... :D

(#96487) blueboi69 válasza Bujdy81 (#96485) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Grat! :C
Én még olyan sokat nem betonoztam, ami kellett azt vödörben kevertem ki keverőszárral :)

(#96488) blueboi69 válasza Sipi- (#96480) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Leylandi cipurs, Babérmeggy, Korallberkenye.
Mindhárom örökzöld, egyik szebb mint a másik. Nálunk van sok babérmeggy, a leylandikat ősszel ültettem a tuják helyére és van egy bokor ami korallberkenye, de azt 1éve asszem tőből levágtam, azóta 1m magas.

Tujákat már menteni nem tudod, ezt így látatlanban mondom. Kertészetes csoportban is szokták írni kertészek, hogy ilyen 40-60dbokat vágnak ki, mert nem bírják az itteni klímát. Nagyon sok karbantartást és pénzt igényelnek.
Itt is volt velük gond, pedig volt néhány nagyon szép. Talán említettem itt is, hogy ősszel kivágtam azokat amik nálunk voltak. Kb 5-6m magasak is, a törzsük 10cm körüli.
Hiába költesz rá, belemegy a borókadíszbogár és kész vége. Max, ha tényleg nagyon nagyon jó kondiban van a növény, télen is van öntözve és tud sok gyantát termelni, akkor nem tudja a bogár megtámadni, egyébként esélytelen.
És mindezek mellett a szomszédomnak az árnyékban lévő tujája, amelyiket soha nem is öntözik, az kiválóan néz ki... Másik szomszédnál 20méterrel arrébb, a komplett tujasort kiszedték, mert elszáradt teljesen.

Szóval Lelylandi, babérmeggy, korallberkenye. Amelyik jobban tetszik.

(#96489) blueboi69 válasza Bujdy81 (#96486) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, az olyan :) Akár 20-30m magasra is megnő, hatalmas tud lenni.
Nálam 10ből 1 kiszáradt a télen, 1pedig nagyon necces. A többi most beindult, de kb 1hónapja minden nap megöntözöm slaggal őket.

Annyiból jó a leylandi, hogy ha elvágod a tetején a vezérszálat, akkor már nem nő nagyon magasabbra, elkezd sűrűsödni.
Cserébe meg mintha most arra is panaszkodnának... Nálunk a ház előtt van 4db, a legnagyobbon megjelent 2ág ami kicsit szárazabb... jóégtudja mi lehet már ezzel.

(#96490) Grillo


Grillo
senior tag

Na, öröm boldogság, hogy a fekete hattyú keretében itt folyik a közelben az éjszakai gyakorlatozás, és pörgetik a meggymagszórót az amerikaiak. Tőlem a hadikikötő 7 km, de a legközelebbi Duna is 2,5, de olyan, mintha itt lennének pár utcára.
Valami [ilyenekkel] játszadoznak.

Fotótéma. Egy ideje gondolkodom, hogy a 14-42-t le kéne cseréljem 12-60-ra, mert jól jönne a szélesebb látószög is, meg a nagyobb zoom révén talán nem raknám fel azonnal a 45-150-et mindig, hanem nagyobb játszóteret biztosítana a 60ig futó üveg. Látok is most eladót 65-ért, erősen gondolkodom. A kicsit meg eladom (bár tényleg kicsi a másikhozképest). A fixek valahogy nem vonzanak továbbra sem nagyon, a 100-300 másik árkategória, a macro gyűrűk meg a fentiekkel is elműködnek jól.
Vélemény?

(#96491) blueboi69 válasza Grillo (#96490) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nemsokára választások, készülni kell a migráncsokra!

(#96492) Grillo válasza blueboi69 (#96491) üzenetére


Grillo
senior tag

Mi, Biden nem falat épít, hanem átdobja a mexióiakat ide? :DDD

(#96493) Jahno válasza Grillo (#96490) üzenetére


Jahno
őstag

Viszont nem tudom melyik verziós 14-42 van, de ha cseréled, akkor egyezkedhetünk. Néha jól jönne +1 obi (tudom, van 47 féle, de na...) ami ilyen occsó kis tücsökpöcs. Most lecsúsztam egy Olyról 15-ért, a 12-60 meg hát, az kereten felül lenne.

Utána hamar ott leszel, hogy jó az a 14-140 ilyen rohangálósnak, és akkor másik váz, így cserélgetni sem kell semmit :DD

Véleményt nem tudom, még nézegetek kicsit aztán január felé befizetek egy éves LR+PS pakkra, ami marad azt majd valahogy kimagyarázom idehaza, hogy milyen cuccokra költöttem :-D

(#96494) Sipi- válasza Jahno (#96482) üzenetére


Sipi-
tag

A betegségeket eddig megúszta, de 20 év körül lettek odaültetve (ültetéskor már kb. 1,5 méteresek voltak), szerintem lejárt az idejük. Az árnyék sem használ neki valószínűleg.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#96495) Sipi- válasza Bujdy81 (#96486) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi a tippet, Bluboi-nak is. Gyors google keresés alapján a leylandi ciprus tetszik a legjobban. Utánaolvasok, hogy milyen, hogyan kell kezelni, szereti-e a közvetlen napfényhiányt, mennyibe kerül, stb.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#96496) Grillo válasza Jahno (#96493) üzenetére


Grillo
senior tag

H-FS1442A.
Ja, egy 14-140et majd egyszer kipróbálok, de most nem adnám a 45-150-et, eléggé megszerettem. Mondjuk így összehasonlítás nélkül nem volt nehéz. :DDD
De ha érdekel a 1442, akkor lecsapom a 1260-at, aztán kölcsönbe is elviheted. Pici, bár messze nem palacsinta.

(#96497) blueboi69 válasza Sipi- (#96495) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Leylandi elég jól tűr mindent, víz az kell neki sok, de ez valójában minden örökzöldre érvényes.
Évente kb 2x kell nyírni, sűrű sövény lehet belőle, de ahhoz eleve sűrűn is kell ültetni. Kb 80centinként.
A sima zöld az elég olcsó, de kell neki pár év azért mire sövény lesz. Én gold rider-t vettem, mert az tetszett. Ez drágább.

(#96498) Jahno válasza Grillo (#96496) üzenetére


Jahno
őstag

45-150 az baromi jó, idővel majd felismered, hogy a 14-140esnek nincs olyan jó képe, de valamit valamiért. Sirattam kicsit, de így is nagy a kupac, meg csak csereberélni kell, viszont olcsóbban vettem 5+ éve újonnan, mint most amennyiért használtan mennek... 14-140en meg van egy folt és porosodik is, azzal előbb-utóbb kezdenem kell valamit.

14-42 alapban nem lehet túl nagy, főleg ha a 46mm-es szűrős MEGA OISes. Ha nem olyan, akkor legalább van hozzá fényellenző, mert valahogy a kicsikhez sehol nem jár :W

Lassan jön a gyurgyalag szezon is, ott a 300assal egész jól el lehetett kalimpálni, szerintem idén is megpróbálom a 100-300al, hogy az mit tud.

És max. arra Dunakeszi környékére szervezek valami fotós mászkálást és jössz csapatni :-P

(#96499) Grillo válasza Jahno (#96498) üzenetére


Grillo
senior tag


Mega ois, ellenző nélkül. Néztem hozzá kínait, de szar.
Terveznék társulni a sétákhoz, próbálom követni Fbn is. Majd összejön.
Tegnap post focus-szal próbálkoztam, össze is jött, Római érem macro gyűrűvel. Már csak a fények akarok...

(#96500) Jahno válasza Grillo (#96499) üzenetére


Jahno
őstag

Ez kurfli jó cucc, majd megfejtjük. Itt is alakulunk, enperával telibe Panások vagyunk, qnadam mondjuk csak félig. De fent van a jó arcok listáján :C

Egyik csajszi nézeget kisebb gépeket, ilyet is ajánlottam Neki meg többfélét, de ki tudja, hogy igazából mit akar, vagy akar-e valamit. Majd kiderül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.