Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95451) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Asszonyt hétvégén szúrják Pfizerrel, most én figyelem emiatt a telefonom, izgalmas :)

(#95452) npera


npera
újonc

Ettem ebédet aztán egy tejeskávét szopogattam, amikor kopogtak. A második szomszéd idős özvegy nénike kért segítséget. Az öccsével és a közös szomszéddal leszedték a bejárati ajtót a zsanérról, hogy fessenek valamit, aztán képtelenek voltak visszarakni. Először egy deszkával próbálták emelgetni, de sehogy nem ment.

Végül mondtam nekik, hogy az egyik tartsa oldalról, aztán megfogtam és ráraktam a zsanérra. Másodszorra el is találtuk és rajta volt mind a három zsanéron. Ha nem többet húzzák-tolják, akkor egyszerűbb.

Most nagy boldogság van, 3 db 70+-os szomszéd fülig érő szájjal magyarázta, hogy tudták, hogy én erős vagyok.... :B :C

(#95453) qnadam válasza Jahno (#95450) üzenetére


qnadam
veterán

az r6 kifejezetten tetszett, de sajnos kifejezetten egy megaforintba kerül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95454) qnadam válasza Jahno (#95405) üzenetére


qnadam
veterán

az s5 kifejezetten tetszett, de sajnos kifejezetten a natív optikákat szereti.

persze van rá sigma mc-21, de a sonyval ellentétben azzal sem lesz teljesértékű a dolog, af-c pl adapterrel egyáltalán nincs, mert csak. persze értem én, hogy a sigma is benne van az L bajonettes csapatban, de azért na. a mostani 24-105 helyett egy pana hasonló úgy 400 pénz, egy 70-200 hasonló... és nincsenek rá olcsó samyang/yongnuo/akármi fixek se.
ezenkívül E bajonettes olcsó tartalékvázat bármikor veszek akár 100e körül is, L bajonettest viszont nem.

így mondjuk beleragadtam abba, hogy 10 bites videó (túlélem, ha a feladat megköveteli, majd bérelek), meg nincs 4:2:2 színtér belső rögzítéssel + 30 perces limit van, de ezeket egy külső rögzítővel ki lehet kerülni, és ritkán is van rá szükség.
egyébként is kicsit körbenyomkodtam a menüt meg a picture profile-okat, asszem most tanulás következik vastagon színterekről, logról, gammáról...

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95455) qnadam válasza Jahno (#95421) üzenetére


qnadam
veterán

a második tök jó, csak kicsit jobbrább ültetném :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95456) blueboi69 válasza npera (#95452) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igazi nyugger riszpekt :D Én egyedül szoktam, úgy gyorsabb :)

(#95457) Jahno válasza qnadam (#95454) üzenetére


Jahno
őstag

Az a színterek, log gamma nekem is zűrös, bár Sonys SLOGot kezdem érteni. Az a szívás, hogy a G9 is már tud mindenféle olyat, amit én nagyon nem.

(#95458) Jahno válasza qnadam (#95455) üzenetére


Jahno
őstag

Vágható, bárdirekt van középen. Lehet Dórit kell kikérdeznem, mert csajszi mutatott képeket, hogy milyet szeretne és sok agár klubos volt közte. Lehet tudjátok milyen géppel készült. El kellene rémísztenem, mert vannak ezek a képek ami azért eszközben sem egyszerű:

[link]

És tudás/gyakorlatban is fel kellene nőni hozzá :U

(#95459) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#postalog #banggood

Eddig egész részletes, aztán ilyenkor szokott történni pár napos/hetes rádiócsend, aztán egyszercsak jön az email, hogy másnap érkezik egy futár:

Apr 18, 2021 22:00 The flight has taken off.
Apr 18, 2021 10:42 Item has been arrive in airport.
Apr 10, 2021 19:40 Package has been sterilized and shipped out.
Apr 10, 2021 16:35 Our warehouse has started packing your items.
Apr 10, 2021 16:32 Order submit.

Mondjuk 10-15napot mondanak shippingre, azt hittem mostanra már Eu-ban lesz feldolgozás alatt. Bár belegondolva, 8 nap telt el, rendelés napja az szombat, azóta volt még egy hétvége, tehát 6munkanap és EU-ban van már a cucc.
Ez alighanem a lipo töltő lesz.
Kb 1héttel később érkezik a drón is. Addigra már tavasz lesz és repülésre alkalmas lesz az idő is remélhetőleg. Az izgalom elindult a tető felé. :C

npera, nova:
ugyebár a diatone roma f4 LR lett a választott. Eleinte két dologra panaszkodtak, (JB szerint ha ezeket megoldják, akkor ez a legjobb gép és ezt választaná kategórián belül). Egyik az, hogy nem repül túl jól, van propwash, meg beremeg. A másik a GPS.
Namost azóta a Diatone fb csoportban utánanéztem van javítás BetaFlightban a repülésre és vannak ajánlott PID beállítások, amivel már jó minden.
GPS-modul pedig 4" vázban mindegyikben szívás, az interferenciák miatt, 5" váznál nincs ilyen baj. Orvosolható azzal, hogy az ember kicseréli a gps modul-t egy jobb félére és nincs baj.
Szóval majd ha érdekel valakit, akkor lesz eladó gps modulom, ami 5"-on biztos jól működne, egyébként meg kisérletezni jó lehet :) Majd ha már ott tartok, hogy kéne a gps, akkor veszek bele egy olyat, amit ajánlanak, addig nem erőltetem.

(#95460) qnadam válasza blueboi69 (#95459) üzenetére


qnadam
veterán

egy másodikán banggoodról rendelt akksitöltő nálam is 9-e óta a NL Amsterdam, Sent out from transit hub állapotban lebeg. ne türelmetlenkedj, 10-15 munkanapot írnak rá :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95461) blueboi69 válasza qnadam (#95460) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez már a 3. és 4. rendelésem. Semmi gond nem volt eddig, időben ideért ;)

(#95462) qnadam válasza Jahno (#95457) üzenetére


qnadam
veterán

elvi szinten én is értem, hogy miről szól az slog3 meg mi a knee, gamma stb, de a gyakorlatot ki kell kísérletezni, mielőtt élesben rontom el a dolgokat.
aztán még jönnek olyan dolgok, mint pl alapérzékenyég, mert a canon úgy működött, hogy az iso 100-200-400-stb egy-egy szint volt az analóg gainben, a mostani dögökben meg van kettő. ebben a sonyban pl van a 100 meg a 640, minden más csak digitális képfeldolgozás. tehát rawban egy 2500-on lőtt kép ugyanaz, mintha 640-en meglövöm, és utólag húzom fel +2 ev-t. videóban persze már nem ilyen egyszerű.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95463) qnadam válasza blueboi69 (#95461) üzenetére


qnadam
veterán

pont most jött a levél a sprintertől, hogy csomag kínából.
most jött a levél a meest nevű cégtől, hogy csomag kínából, és nemsokára eljut a sprinterhez.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95464) eattila válasza blueboi69 (#95459) üzenetére


eattila
csendes tag

Aliról kb 1.5 hete rendelt L bracket ma ért be az országba. Kaptam róla mailt. Hétvégén még toltam 2 megrendelést, azokra is kiváncsi leszek. De a mostani értesítés az várakozáson felüli. még úgy is, hogy itthon még el lesz szerintem 1 hetet valahol via királyi posta.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95465) Jahno válasza qnadam (#95463) üzenetére


Jahno
őstag

Na, kutyafotós nénitől találtam egy Gdrive linket és benne is hagyta szépen az EXIFet, a sorszámokból meg lehet következtetni, hogy hol nyomta a rövid sorozatot és abból mennyit törölt. Nem kell ide online tanfolyam, 3-4 mappáját lekaptam, szinte mindent lehet tudni.

(#95466) Bujdy81 válasza npera (#95435) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Futást NÉZNI annyi értelme van, hogy látod, hogy melyik futó hogy megy, hogy bírja, stb. Forma-1 szintén.

Ehhez képest a linkelt videón látunk egy rajtot, majd 3 mp múlva mindent füst borít.

Nem azzal van bajom, hogy össze-vissza driftelgetnek, mert azt értem, hogy miről szól. Annak nem látom értelmét, hogy szándékosan füstölnek, hogy semmi se látszódjon...

(#95467) eattila válasza Bujdy81 (#95466) üzenetére


eattila
csendes tag

Én a focinak nem látom értelmét. :D A burnoutnak se sok van, de az szórakoztató legalább.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95468) Jahno válasza Bujdy81 (#95466) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig látszódik ott minden lényeges, pld. a jó nagy füst :C

(#95469) hobizoli válasza eattila (#95467) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez a drift egy lofaszra se valo dolog eleve
pontozzak, aztan ott mindig szubjektiv az eredemeny

csokos vagy akkor tovabb jutsz, akkoris ha mar igazabol kiesnel
kozben menne bele a csilliok, es nezi 2-300 ember


egyszer ismiek csinaltak egy BMW turbositott motort egy drift autoba
2.5 millio felett volt csak az alkatresz koltsege, mert kb mindenbol a csucs kellett a juzernek bele
erre kimegy egy edzesre, es 350-400k meg neha 500k elmegy a gumikra meg uzemanyagra
egy edzesen, nem a versenyen


penzmosoda az is, mint a rally
egy cegtol kapsz 50millio szponzorpenzt, aztan okosba' visszaadsz abbol 30-35-t az illetekes elvtarsnak

manapsag mar nezo alig van kint, de 80-100millios R5-kel furikaznak
mibőőő?
Ranga meg a Toth Janikaek idejeben 15-20-30x annyi nezo volt kint, mint most
kinek eri meg igy reklamozni barmit, ha nem jut el a megjelenese senkihez?

több drón kell ;P

(#95470) npera válasza Bujdy81 (#95466) üzenetére


npera
újonc

Elmondja a versenybíró, hogy mi a pontozás kritériuma, mit kell teljesíteni, miért jár levonás. Ez egy extrémsport, ha úgy tetszik. A határokat feszítik, a közönség pedig pont ezért megy oda, hogy üvöltsön a V8, vonyítson a kompresszor, sivítson a gumi, füstöljön és okádja a lángot a forró aszfalton kipörgő gumi. Az egyik kritérium része, hogy el kell durranjon a hátsó tengelyen mindkét gumi.

Az értelme egy érdekes kérdés. Igazából semminek sincs értelme, ha egy bizonyos szempontból tekint rá az ember.

Ausztráliában ez ettől függetlenül rettentő népszerű, hiába nem értjük innen a tipikusan alulmotorizált kis modellvalóságunkból. Azok a kompresszorok szerintem nagyobb teljesítményt nyelnek be, mint amit a Verso teljesen nyitott fojtószelepnél 6000/min mellett le tud adni. Egy másik világ.

(#95471) Jahno válasza npera (#95470) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem a fotós móka sokkal durvábban szubjektívebb, mert ebben legalább van pár mérhető paraméter. Nálunk meg van zsűri, aztán adnak pontokat. Valami alapján :-D

Én azt sem értem, hogy ennyi idő alatt miképpen pörgetnek végig több körben akár 4-7ezer képet :-O

Ami erősebb nevezési díjas abból 1-1 belefér, csak ott jobb lenne a kihozatalon javítani, mint pld. a felettem lévő magyar csákó. Azt hiszem így is jól vagyok, baromi szép és erős mezőny bír lenni mindenhol amiből ma érkezett:

Majd év végén kiszervezem asszonynak, hogy szedje össze táblázatosba az összes ilyet, mert úgy kell benyújtani a főfőszövetség akárkijéhez. Eddig nem is nagyon néztem, mert kanyarban sem voltam az elismerésekhez, de most azért szép lassan osonkodom előre, ahogy csak lehet. Amikor jön a PDF azt lementem, és így kell kérvényezni, hogy mikor, ki szervezésében, melyik szalonon milyen képpel mit értem el, bláááá....

(#95472) Phülöp válasza npera (#95470) üzenetére


Phülöp
addikt

Öncélú faszság.
És természetesen ez nem sport.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95473) Sipi- válasza -NoVa- (#95451) üzenetére


Sipi-
tag

Мы получили вакцину SputnikV. Ждать пришлось больше часа.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95474) npera válasza Phülöp (#95472) üzenetére


npera
újonc

Motorsport extrémuma. Amerikában is van pár olyan "motorsport", amit európai fejjel nehéz felfogni.

Én inkább érdekességként tekintek ezekre, a műszaki része érdekel.

(#95475) Jahno válasza Phülöp (#95472) üzenetére


Jahno
őstag

Én sem teljesen értem, meg persze keci büdös és az sem áll össze a fejemben, hogy 10 másodperc alatt sok pénzből csinálnak egy csomó hulladékot.

(#95476) Jahno válasza Sipi- (#95473) üzenetére


Jahno
őstag

Van az a bögrém, tán mutattam...

(#95477) Samott


Samott
addikt

Kib.szott rohadt allam. Tetves, ingyenelo burokratak. Munkat csinal maganak hogy igazolja a szuksegesseget.

Csaladtag elhunyt, most szuksegesse valt a haszonelvezeti joganak torlese. Nem, nincsen egy rohadt trigger az adatbazisukban ami ezt megoldana. Az egyik hivatalbol kell (gondolom jopenzert) igazolast kerni errol amit egy masik hivatalban bemutatva megint jopenzert atirjak.

Tetves, mocsok, ingyenelo burokrata bagazs. Mint a HR vagy a quality egy multinal. Vannak, de minek. Csak a gond van veluk, azert leteznek hogy felesleges feladatokat generaljanak nekunk.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95478) -NoVa- válasza Samott (#95477) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egyfelől teljesen fölösleges, automatizálható kötelességeket generálnak nekünk, másfelől pedig amik teljesen automatikusan kéne hogy járjanak, azokat elrejti, és visszatartja. Annyira egyszerű lehetne, ha nem egy rakás középkorban rekedt félkegyelmű akadályozná a megújítást. Kikiáltom az autonóm köztársaságot a kertemre már, ott egye meg a fene.

(#95479) eattila válasza hobizoli (#95469) üzenetére


eattila
csendes tag

Öcsém driftel. Lehet azt másképp is. Azért, mert szereti csinálni. Ennyike.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95480) zetor2000 válasza Sipi- (#95418) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pléd az nem a Tesla Model S egyik variánsa? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#95481) zetor2000 válasza blueboi69 (#95459) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt szokott az lenni, hogy bekerül a póóósta kicserélőben, és egy laza pár hetet eltölt ott. Hacsak nem futárcég hozza.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#95482) zetor2000 válasza Samott (#95477) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyen kérdéseket nem rendez a hagyatéki eljárás? Csak érdeklődésképp kérdezem. Bár az meg el szokott húzódni, vagy az esemény bekövetkeztétől jóideig nincs kitűzve tárgyalási nap. Ismerősnél tavaly nyáron ment el az ember, azt azóta semmi. Az is igaz, hogy ott a vagyon nem semmi...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#95483) Samott válasza zetor2000 (#95482) üzenetére


Samott
addikt

Ez valahogy kimaradt akkoriban. Igazabol ez senkinek nem elony/hatrany, csak egy bejegyzes egy papiron. Aki nem el, az a haszonelvezetet se tudja gyakorolni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95484) zetor2000 válasza Samott (#95483) üzenetére


zetor2000
senior tag

Értem, csak ez az eljárás - szerintem - ilyen érdekes részleteket is le kéne, hogy rendezzen. Nem a résztvevőknek kell mindent ismernie, ezért vannak ott jelen jogi ismereteket napi szinten használó emberek (ügyvéd, közjegyző...), hogy ezeket rendezzék.
És valóban ketszi bosszantó lehet, hogy ilyen apró fszság miatt ide-oda menni, gondolom pénz is kellhet hozzá, mert miértne. Holott volt (?) egy processz, ami ezt rendezhette volna.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#95485) Grillo válasza zetor2000 (#95484) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, szerintem sok ilyen gond van. Mikor próbáltunk anno ásni a római világörökségi védéskor pár helyen, és hivogattam a tulajokat, akkor sok esetben közös osztatlan telkeknél tőlem tudták meg, hogy egyébként örököltek 15 éve a Mári néni után ilyet, de azt sem tudták hol van, meg mi ez. Pedig biztosan volt hagyatéki eljárás. Az is lehet, csak hülyék voltak, vagy el sem mentek. De sok ilyen rendezetlen dolog van, az biztos.

(#95486) qnadam válasza Grillo (#95485) üzenetére


qnadam
veterán

úgy emlékszem, hogy az örökösnek kell jeleznie, hogy milyen ingatlanokban van érdekeltségük. aztán persze lehet, hogy idővel az egyébbel is megtalálnak... vagy nem :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95487) Phülöp válasza Sipi- (#95473) üzenetére


Phülöp
addikt

Nézegetem a híreket, elvileg május vége felé már mi is lehetőséget kapunk regisztrálni. Itt Pfizer megy meg AZ. Egyelőre. Orosz meg kínai nincs.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95488) zetor2000 válasza Grillo (#95485) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem mondtam, hogy egyedi eset... de meglátásom szerint ha ittthagy minket valaki, akkor egy ilyen eljárást lefolytatnak. Akkor fel kellene mérni, mije volt, mekkora rész, hanyan örökölnek utána - ha van végrendelet, akkor az egyszerűsíthet, azok milyen arányban, stb. És ha már itt vagyunk, akkor a jogait vagy törölni, vagy átruházni az örökösökre, vagy valami egyéb formában rendezni kéne.
Ha a processz lement, akkor a "végső" örökösöket (mert lehet, összevesznek, megtámadják a végrendeletet stb...) ki kell értesíteni.
De ez csak az én véleményem, a világ nem egy ideális környezet, mint az már annyiszor kiderült. MO meg aztán pláne messze van ettől.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#95489) Bujdy81 válasza zetor2000 (#95488) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ezzel szemben ami a valóság:
apu tavaly június 8-án meghalt. Novemberben anyám már nagyon kiakadt, hogy mikor lesz már hagyatéki, mert egy másik rokon augusztusban halt meg és neki már folyamatban volt.
Kiderült, hogy a fehérvári önkorinál egy pitsa úgy gondolta, hogy ha home office, akkor nem dolgozik, így az önkori még nem is tudott róla, hogy apu meghalt!
Azzal kezdte, ráadásul baromi flegmán a hölgy a telefonba, hogy szerinte apu még él! Anyám szerencsére szolgálatba helyezte magát és kiosztotta eléggé. Kezdte azzal, hogy neki nem tűnik élőnek, még egyszer sem jött ki az úrnából, folytatta azzal, hogy "ha én így végeztem volna a munkám, igen hamar kirúgtak volna", stb. Mondta neki a hölgy, hogy jövő héten (pénteki napon telefonált) ezzel kezdi. Anyu felhívta hétfőn 10:30-kor, hogy mi a helyzet? Hölgy akkor már meghunyászkodva mondta, hogy "mondtam, hogy azzal kezdem", erre anyu közölte, hogy már órák teltek el a napból, húzzon bele!

Teljesen sima hagyaték, nincsen vita, előre, írásban lemondtunk anyu javára az autóról, minden más 100%-ban szabályozva van a törvényben, de még nem ért az eljárás a végére... :(

Nem az a baj, hogy bukunk évi 15%-os az autóból, mert nem vág földhöz, csak jó lenne már lezárni a sztorit, mert anyu is könnyebben nyugodna meg.

Első pasija volt apám, 1971-2020 között voltak együtt, nem könnyű neki, erre még rájön a hivatal packázása...

(#95490) Jahno válasza zetor2000 (#95488) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg itt vagyok a fotós pályázattal és ugye XXI. században eddig az volt, hogy akkor tisztább bármiféle elszámolás, ha banki tranzakció, utalás történik. Ehhez előre le is kellett adni a számlaszámom, hogy miről lesz a pénzmozgás és ilyesmik.

Erre most kiderült, hogy ha kp-s a számla, akkor összegyűjtöm, Excelben csinálok egy összesítőt, online feltöltöm. Ezzel kész is.

Ha utalás (mert közben bolt bezárás, korlátozás minden volt és kp-s forgalom amúgy sem lehetett volna), akkor még a banki terminál kis fizetési bizonylatát is külön le kell könyvelni, lemásolni. Mindent eredetiben postára adni, ehhez banktól bizonylatokat nyomtatni, a nyomtatott dolgokra szöveget írni, majd visszaszkennelni. Most itt akadtam meg, hogy a kis banki bizonylatra is rá kellene írni egy csomó adatot, ami mondjuk ki sem fér, de ha ráírom akkor minden minimum olvashatatlan lesz...

Nyereményért meg kell szenvedni, már majdnem azt terveztem, hogy hó végére meg is kapom az összeget, de úgy látom messze lesz ez még.

(#95491) WiZARD


WiZARD
addikt

Jött simplepay-től válasz a problémára:
"Az elmúlt napokban küldött tájékoztatásaink értelmében, és a rendszerükben rögzített adatok alapján azt tapasztaljuk, hogy Ön visszatérítést indított az érintett tranzakcióra. Ezzel jelezte részünkre, hogy a szolgáltatást/terméket nem tudja teljesíteni a vásárló részére.

Ellenőrzésünk alapján a tranzakció összege nem került elszámolásra az Ön részére, és a vásárlót sem keressük meg az összeg rendezése érdekében."

Mellesleg a rendszerükben még mindig úgy szerepel mintha sikeres tranzakció lett volna.
(Ha nem visszatérítés lett volna, hanem elküldöm a terméket, akkor most mit tennének?)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#95492) eattila


eattila
csendes tag

Oltásos lista: Feleségem krónikus beteg, orvosi adatai alapján is, és csak mrns vakcinát kaphat. Ma felhívta a dokija, hogy kell e neki astra. Nem nézett mást, csak a korát. És a taj szám ellenére nem hozta a lista sem kockázatos csoportba.... Szóval jól műxik minden....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95493) blueboi69


blueboi69
csendes tag

npera, nova, ti érteni fogjátok:

No photo description available.

(#95494) blueboi69 válasza Bujdy81 (#95489) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:(
És gondolom a járvány miatt nem is tudtok vele annyit lenni, hogy ne legyen annyit egyedül.

(#95495) blueboi69 válasza WiZARD (#95491) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egyre jobb...

(#95496) -NoVa- válasza blueboi69 (#95493) üzenetére


-NoVa-
őstag

Avagy:

"How quickly they forget
So today we flew a drone on Mars. Congratulations NASA and the team of thousands who achieved this wonderful result.However, what about the hobby that was the genesis of much of the innovation, technology and experimentation that ultimately made such a craft a reality?What about all the avid RC hobbyists who, for more than a decade, have been experimenting with multirotors -- long before there was anything available "off the shelf"?How much of what was achieved on Mars today owes its origins to a bunch of keen amateur enthusiasts who were simply driven by a desire to have fun and create something new and different from repurposed electronics and RC model parts?What a shame that politicians and regulators don't stop for a moment and recognize what damage they're doing to our future by regulating this hobby out of existance. They're more than happy to pat themselves on the back for NASA's achievements but, without the hobby doing the groundwork, we would not be flying a copter on Mars today.We should remind everyone of the debt owed to this hobby by those who continue to push the boundaries of exploring our universe."

(#95497) npera válasza blueboi69 (#95493) üzenetére


npera
újonc

:C

(#95498) zetor2000 válasza Bujdy81 (#95489) üzenetére


zetor2000
senior tag

Érteni vélem.
Nálunk év elején halt meg apám harmadik felesége, akivel ~35-36 évig voltak együtt. Neki a hagyatékija még csak ki sincs tűzve, hogy mikor lenne.
De ott a faluban van / volt egy híresség, aki elment tavaly, ott sincs még időpont, pedig az tavaly nyáron volt. Ott érdekes lesz a menet, mert van min veszekedni. Asszem nem első feleség, illetve család / testvérek / gyerek közt nem tudom, hogy fog szétszóródni a vagyon.

Az én elméletem azonban egy már lezárult folyamatra vonatkozna. Azaz, ha vége a hagyatékinak, akkor minden örökös tudja, hogy kitől mennyit örökölt, és esetleg az után van e kötelezettsége, és az milyen. Azaz ha Manci néni meghal, akkor a gyáreke kap 100% tulajdonrészt a házból, mert a nevén volt, Manci néni hasonélvezeti joga meg megszűnt, mert Manci néni nem él. És itt ezt kellene törölnie az eljárásban részvevő jogi akárkinek - közjegyző pl., vagy egy megfelelő ügyvéd...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#95499) zetor2000 válasza Jahno (#95490) üzenetére


zetor2000
senior tag

:)
Te meg jófejségből nem vettél semmit KPre, csak átutalással, mi?
"Ha utalás (mert közben bolt bezárás, korlátozás minden volt és kp-s forgalom amúgy sem lehetett volna), akkor még a banki terminál kis fizetési bizonylatát is külön le kell könyvelni, lemásolni. " Ezt nem vágom. Ülök idehaza a gép előtt, mondjuk nézek egy webshopot, ami árulja azt, ami nekem kell. Beteszem a "kosárba", majd fizetek... Ekkor jön, hogy hogyan. Bolti átvétel épp nem, mert Kovi D időszak van, bolti átvétel nincs. Futár kihozza, de neki KP nem annyira, meg akkor jattolni kéne, meg jajajjajajjjj... szóval van előreutálás, meg esetleg valami másik, pl. PayPal / SimplePay fizetés...
Milyen banki terminálos blokk kell? Ami esetleg a futárnál van kártyaolvasó, és amit az nyomtat? mer' az besza-behu... :) azt őrizze a rossznyavaja. Meg még ráírni...

Vettél volna műp*nát, vibrátoros masinát... KPre :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#95500) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Sárkányeregetős: link
Kéne..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.