Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#96701) Grillo válasza Jahno (#96700) üzenetére


Grillo
senior tag

Na majd meglátjuk, mármint a lejtőt. Másik váz mostanság biztosan nem, meg a halakkal sem szemezek. Még.
Egy táskát viszont vennem kell, mert ez a 100-300 kicsit túlmutat a jelenlegin.

[ Szerkesztve ]

(#96702) eattila


eattila
csendes tag

Most epp Kecskemeten hederezek par orat. Lattam szep bringakat kiteve. Meg jo, hogy hoztam fotomasinat. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96703) npera válasza Grillo (#96701) üzenetére


npera
újonc

Billingham? Van mindenféle színben és méretben.

Nekem Hadley Small van és Jahno megerősítheti, hogy igen esőálló. Jupiter37A belefér vázon, de alapvetően kis mókamaki cuccokkal szoktam menni vele. Helios44-2, Super Takumar 50, Pana 25 mm, Sigma 19 mm és kitobi nagylátónak. Nagylátóm igazából nincsen, még nem jutottam el odáig, a kitobi 14 mm-es vége a nagylátóm.

(#96704) Jahno válasza npera (#96703) üzenetére


Jahno
őstag

Majdnem mondtam Neki, hogy egyik Oly táska pont erre passzentos, hosszában a gép nagy obival és mellé a többi, csak még a típusát sem találtam weben...

Kínából vettem piciket, amibe vagy 2 obi, vagy csak 2 váz obi nélkül elfér. Kaptam csak úgy ajándékba 2 táskát, amit majdnem tovább is adtam, de most új motyókkal nálam is átrendeződni látszik a dolog, vagy éppen jönnek-mennek a kölcsön vasak. Egész pakknak majd csinálok odahaza egy polcot és jók leszünk.

Első nagy Vanguardom kezd kicsit kopni, de ha azt nézem, hogy simán van 5 éves, mindent is kapott az élettől és kb. 10ezer pénzért vettem, az megszolgált. Egy használtat amortizáltam le, zippzárok és varrás ment szét pár év alatt de annak is a bekerülési költsége 2 üveg bor és csoki volt. Ember még házhoz is hozta.

Másikért meg bementem Edigitálba, de nem tetszett Nekik, hogy meg is szeretném nézni alaposan, innentől marad a Tripont/Fotoplus/220volt. Meg persze kinőtt pár kapcsolatom a semmiből és így könnyebb variálni :DD

(#96705) blueboi69 válasza Phülöp (#96692) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szép canga ez is!

Az állvány nem túl alacsony? Vagy állítható a magassága? Vagy kissámlira ülsz?

(#96706) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Sipi, mi Gaja-völgyben kirándultunk tegnap. Ajánlom ezt is, jó hely.
Majd rakok be fényképet ide csak nemtudom telóról lehet-e.

May be an image of tree and nature

May be an image of grass, tree and nature

May be an image of tree, nature and body of water

May be an image of tree and nature

May be an image of grass, tree and nature

[ Szerkesztve ]

(#96707) Phülöp válasza blueboi69 (#96705) üzenetére


Phülöp
addikt

Állítható természetesen. Mivel a kormány magasságában volt dolgom, ezért a legalacsonyabb pozíció volt kényelmes.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96708) Jahno válasza blueboi69 (#96706) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet, csak mindig szopolok vele, hogy értelmesen kicsire méretezzem. Lassan ilyen XXI. századi dolgokra is fel kellene készülnöm.

(#96709) blueboi69 válasza Phülöp (#96707) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Akkor jó!

Nekem van egy tartóállványom a garázsban, ami falraszerelhető. Azt szoktam levenni és kint a kerítés faelemébe becsavarozni olyan magasságra, amilyen épp jó :) Annyiból rosszabb, hogy nem körbejárható, tehát át kell forgatni a bringát ha úgy adódik. A semminél ez is több.

[ Szerkesztve ]

(#96710) blueboi69 válasza Jahno (#96708) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem találtam meg a módját. Feltölöttem fb-ra.

(#96711) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Megjött a drón juhhúúú :C Sértetlenül ideért, nagyon tutkó, egyelőre, csak nézegetem :D
Rá kell majd raknom npera féle vevőt, aztán megyek és elvesztem a bozótosba van. Úgy látom buzzer nincs rajta, pedig ezt hittem van hozzá gyárilag. Na sebaj.

Meg ezen xt30-as csati van, azt le kell cserélnem, mert mindenem xt60-as.

Szerk: van buzzer, csak külön van csomagolva. Úgy látom ehhez valami mégkisebb imbuszkulcs kell, 1 vagy 1.5mm-es.

[ Szerkesztve ]

(#96712) -NoVa- válasza blueboi69 (#96711) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hát, mivel a sárgán cseréltél propellert, ezért viszonylag biztosan tudom, hogy egy 1.5mm-es imbuszkulcs az van nálad :)

(#96713) blueboi69 válasza -NoVa- (#96712) üzenetére


blueboi69
csendes tag

a-a, még mindig 2-es van nálam, mert nem megy ezekbe bele. Basszameg addig nem is tudok vele repülni, most holnaptól szélvihar meg eső lesz egy hétig. grrrr
Most meg valamit nem értek rajta, ezt a nyamvadt vtx kábelt nem tudom hogy kell összerakni.
Küldök képet, csak ma eléggé sűrű a nap.

(#96714) blueboi69 válasza -NoVa- (#96712) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Különbenis látszik, hogy ez a 1.5-es lötyög benne :P

(#96715) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Na, majdnem elkezdtem itt levezetni, hogy nem vagyunk jó időzónában, mert tegnap 13:10-kor, előző nap 12:55-kor volt csúcson a napelem termelése, de aztán leesett, hogy a tető tájolása is számít! :D :D :D

Amúgy ma szuper napom van: asszony vett nekem (!) egy inverteres hegesztőt, így vissza tudom adni a kölcsön gépet...

(#96716) Phülöp válasza blueboi69 (#96714) üzenetére


Phülöp
addikt

az így szemre 1.572 lesz

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96717) blueboi69 válasza Bujdy81 (#96715) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Wow! Grat!

(#96718) blueboi69 válasza Phülöp (#96716) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tolómérővel 1.45-öt mértem :P

(#96719) Phülöp válasza blueboi69 (#96718) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor viszont a képen lévő kulcs nem 1.5mm. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96720) -NoVa- válasza Phülöp (#96716) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ugyeugye, pont reggel írtam neki hogy nem csak metrikus imbuszkulcsokkal kell itt készülni, nehogy egyszerű legyen.

(#96721) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Szerintem meg inkább mutatom mi a baj.

Kétféle csavar van a gépsárkányban, az egyikbe (ami a nagyobb) belemegy az a pici imbusz, ami ittmaradt, a másikba (ami a kisebb, nahát) abba nagyon nem.

No photo description available.

(#96722) npera válasza blueboi69 (#96711) üzenetére


npera
újonc

Húúúúúú!!!! Izgalom!

(#96723) npera válasza blueboi69 (#96713) üzenetére


npera
újonc

Mindenképpen várd meg, hogy legalább stabil 12 m/s szél legyen, aztán úgy legyen a maiden. Én úgy csináltam és a farpofáim annyira össze voltak szorítva, hogy ha valaki odarakott volna egy brikettet felszállás előtt, akkor a leszállás idejére már gyémánt lett volna belőle....

Ha egy nagyobb méretű kutya közben ugrál körülötted és ugat a füledbe, akkor az csak bónusz....

(#96724) npera


npera
újonc

Megvan a koncepció az ISDT Q8 hűtésére szerintem. Most 30 mm-es venti van benne, amit zúgat izomból. Iszonyatos hangja van.

A hátulján van egy kerek nyílás, ahol a venti tud dolgozni. Ott fogok bekapcsolódni egy 3D-printelt darabbal, ami egy íves könyök lesz, ami a kábé 25 mm-es átmérőjű "lyukból" tágul akkorára, hogy egy 60 mm-es Noctuát fel tudjak rá applikálni. De itt nem állunk meg, hanem egy 12V-os hőmérséklet-fordulatszám regulátort is tervezek tenni rá, hogy a 4-portos ventit tudja vezérelni.

Ha ezt be tudom modellezni és le tudom gyártatni, akkor van értelme venni printert, ha ez sem megy, akkor kábé nincs is értelme makettkodnom.

Ha sikerül, akkor megy Thingiversre, aztán Blueboi is tud nyomtatni egyet a saját töltőjére. Elvileg ugyanaz a borzalmas venti van benne. Lehet egyből 140 mm-es ventire kellene lőni, csak akkor szerintem kellenek extra tartólábak, mert a tőltő felborul különben :Y :C

(#96725) eattila


eattila
csendes tag

Kecskeméten láttam. Ha már bringa, meg piros, meg hispán, meg stb.

Ez meg csak úgy. FF, mindenféle módon.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96726) npera válasza eattila (#96725) üzenetére


npera
újonc

Valami porszem került a gépezetbe vélhetően, mert tetszik az FF :Y :C

(#96727) Sipi- válasza blueboi69 (#96706) üzenetére


Sipi-
tag

Hmm, tényleg szép hely. Mi tegnap már nem voltunk semerre, mert tanulnia kellett a gyerekeknek (egyiknek 5 dogája lesz a héten :Y ).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#96728) eattila válasza npera (#96726) üzenetére


eattila
csendes tag

Lassu viz partot mos :D
Nameg a hatterben az elmosott tomeg bukeja szerintem igen jo monoban.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96729) Grillo válasza eattila (#96725) üzenetére


Grillo
senior tag

Mindekettő fasza.
Kipróbáltam ma a 100-300-at, hát, így jobban megnézve kicsit kopottas, a zoomolás sem mindig sima ügy, de optikailag faszának tűnik, ezen én meg túlteszem magam, jó tanulság, lehetett volna belőle még alkudni. Vagy nem elhozni. Egyenlőre nem bántam meg.

Ja és vettem táskát, majd kiderül, még pakolászom.

(#96730) zetor2000


zetor2000
senior tag

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96731) eattila válasza Grillo (#96729) üzenetére


eattila
csendes tag

koszi!
Ha optikailag jo, akkor nagy baj nincs. Af az lehet bajosabb, bar nekem sonyn az mf se gaz. Sot.

Taska milyen?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96732) Grillo válasza eattila (#96731) üzenetére


Grillo
senior tag

Asszony pont múltkor mondta, hogy sem karácsonyra, sem mostanában semmire nem vettem magamnak semmit, úgyhogy vettem egy [ilyet] . Próbálgattam a többit is, de a jobban tetsző kicsi volt, a másik meg nagy. Ez kb jó, aztán majd használat közben kiderült. Lényeg volt, hogy a fotós mellett beleférjen a céges laptop, meg minimális irat, vagy sétálgatva valami kaja, meg egy pulcsi.

(#96733) Jahno válasza Grillo (#96732) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg csak oldaltáskában matekoztam, de most már mindegy.

Occsó, gyors és menet közben is könnyen elő bírod szedni, ami kell:

[link]

Bekapom :-D

(#96734) Grillo válasza Jahno (#96733) üzenetére


Grillo
senior tag

Oldaltáskát nem akartam, mert a laptoptáskával is az a bajom, hogy ha sokat kell menni, és nekem gyakran kell, akkor szakad a vállam lefelé. Így valamivel jobb talán.
Meg a linkeden lévő épp úgysincs, jóezígy. Első táskának... :DDD

(#96735) zetor2000 válasza Grillo (#96734) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van honnan fejlődni... :D
Elsőre jónak néz ki, csak ne ennyit kéne érte leszurkolni...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96736) Jahno válasza Grillo (#96734) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem most bőrönd kell, amivel ezt meg egyéb izéket lehet kockára rakva városban cipelni, A-B pont közt. Szettáska oda nem mindig kényelmes és nem lehet kockázni az autóba. Ráadásul a Bubbles mosást nagyon megsínylették, minimál használat mellett mennek szét. Meg egy húzósabb hátizsák, amibe napi cuccom mellé még a fotós baszok beleférnek. Világ faszát lehet költeni aprólékra is, blááááá :W

Csak most megint fény, vakuk, konverterek, satöbbik. Egy oldaltáskát elfoglalnak a gépek/obik. Többi sokszor csak tőkesúly, de jó ha van és akkor hiányzik amikor nincs. Távkioldó, LED lámpák látni és kreatívkodni, mindenféle pót akkuk, csipesz, színes fólia, meg még a jövő hét is.

Egy része elég jól rendszerezve van.

Most ilyet vettem nagyon akciósan és már idehaza is el vannak benne a cuccok:

[link]

Meg ebből egy sort (a klasszikus akku- és szűrőtartó baszok mellé)

[link]

De még mindig befigyel 1-2 Teszkós szatyor :W

[ Szerkesztve ]

(#96737) Jahno válasza zetor2000 (#96735) üzenetére


Jahno
őstag

És sajna ez még az alja... Itt minden 100ezer. Válltáska még tán nem, bár akkor voltam hülye mikor Panások szórták ki az Unomat akciósakat és nem vettem egy szép nagy kameratáskát 5 küvecsért.

Néha már teljesen szabadrablás az egész: [link]

Állványom is eltört, párszor valószínű bemozdult miatta, de egyelőre nem éppen életem képét baszta el. Majd ha igen, akkor hisztis leszek, addig makettkedem vele és szívom a fogam, mert megjött az étvágyam csak ennyit ha tudnék akkor sem szeretnék hobbira költeni. Kis kuss és majd újraértelmezem. Úgyis beesik valami baromság, ami kell és kész :-D

(#96738) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nova, enpera:

Hetfon jon erte trailer. Elszamoltam magam *urvara es nemmerek szervig se menni a bringaval. :W akkor mar lesz 20k szerviz is. Eccer elunk.

(#96739) Grillo válasza BobaHWSW (#96738) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez biztosan azért van, mert ott erősebb a gravitáció, hogy fejjel lefelé se esetek ki az űrbe. Aztán így jobban is kopik.

(#96740) npera válasza BobaHWSW (#96738) üzenetére


npera
újonc

Óóóó..... Ezért már a rendőr is felvonja a szemöldököt, nem?

Javaslat: szlalomozva menj vele, akkor minimális időt töltesz középen és oldalt még egész jónak tűnik... :B :C

(#96741) npera válasza Grillo (#96739) üzenetére


npera
újonc

Fizika!!!! Szakembör!!!! :R :R :R

(#96742) BobaHWSW válasza npera (#96740) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Szerintem rendor ha latta volna olyat ut a fejemen hazaig repulok. A foto ota nem mentem a mocival. Trailer jon erte, ra nem ulok az tuti.

(#96743) BobaHWSW válasza Grillo (#96739) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Kapaszkodok az utba le ne essek. Es tenyleg. :D

[ Szerkesztve ]

(#96744) -NoVa- válasza BobaHWSW (#96738) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem a 2 oldalának kéne így kinéznie? :DDD

(#96745) eattila válasza Grillo (#96732) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez franko. Volt nagy manfrottom, szerettem hogy volt benne laptop tarto.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96746) BobaHWSW válasza -NoVa- (#96744) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Csinalok majd fotot onnan is. Szerintem egesz jol lelett nehol daralva a cucc.

Node. Kerdes. Vajon magasabb nyomason kene icipicit hasznaljam a gumit ilyenkor? 36psi hatul es 32 elol ami a swingarmra van irva viszont en nehezebb vagyok mint az atlag japan kiscsoka. Feljebb kene tolnom? Vagy az meg mashogy art.

[ Szerkesztve ]

(#96747) -NoVa- válasza BobaHWSW (#96746) üzenetére


-NoVa-
őstag

Állásban nem kopik, ennyi szakértelmet tudok hozzátenni a lemerült akkuval álló MT03-al.

(#96748) npera válasza -NoVa- (#96744) üzenetére


npera
újonc

Júúúúj :B :C


:R

(#96749) npera válasza BobaHWSW (#96746) üzenetére


npera
újonc

Motoron tutira fokozottan fontos a nyomás. Nagyobb méretű motoros esetén a rugó is fontos. Például Yamaha T700 hátsó rugóját nekem alapból cserélni kellene. A tipikus kábé 75 kg-os helyett motoros ruházatban szerintem inkább vagyok 110 kg.

Sima bringán elvileg a tömeged per tíz adja a nyomást bar mértékegységben. Nálam annyi a gond, hogy a gumit elvileg 8,5 bar fölé nem kellene nyomni, de közel 100 kg vagyok, így kompromisszumként 9 bar nyomásra szoktam fújni. Akkor nagyon kényelmesen rugózik, de még nem ér le a felni.

Motoron a nyomástól én maximum pár tized bárral térnék el, ameddig a kezelési útmutató (akár a motor, akár a gumié) nem mond mást.

Ha túlfújod, akkor a profil merevebb lesz és nem követi úgy döntés esetén az utat. Alighanem "harapósabb" lesz tőle amikor elkezdi elveszteni a tapadást vagyis nagyon hamar lesz lowsider vagy highsider.

(#96750) npera


npera
újonc

Egy cikk. Minimális eltérés van utassal a CB500 esetén, 0,2 barral több.

Szerintem ne fújd túl 0,2 bárnál többel. Ha nagyon beül a gép hátulja, akkor a rugót elég egyszerű cserélni, csak kövesd a tutorialt és ne lődd magad arcba vele, mert a rugó nem tréfál. Ha a teleszkóp is durván beül fékezéskor, horribile dictu felkoppan vészfékezés esetén, akkor arra is van megoldás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.