Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95501) Jahno válasza zetor2000 (#95499) üzenetére


Jahno
őstag

Online is lehet kártyával fizetni, aztán majd érkezik a cucc. Egyik futár pld. kihozta a kártyaolvasót másik rendelésnél meg úgy sakkoztam, hogy talán vége lesz a zárlatnak mire megérkeznek a motyók. Pár dologra még várni is kellett, akkor meg nem megyek el bankba kivenni 300ezret és KPval szórakozni.

Futárnak pont adtam jattot, mert jó arc volt és hamar jött. Ő volt a kereskedő és ügyintéző tag is egyszemélyben. Megoldották a válságállapotot, ahogy kell. Én meg örültem az új váznak, mint majom a farkának :DD

Fele papírmunkában haver segített (első kérvénynél is írt rizsát, meg elvileg előre kellene lenni költségtervezetnek csak akkor azt sem tudtam merre áll a fejem így alapokat írtunk és utólag lehet módosítani ha már elfogadták ezeket sem árt tudni), néha egyszerűnek tűnt, néha nem annyira, meg túl is misztifikálta. Valahol igaza van elmagyarázni 2 óra, ha összeszopolom akkor 1.5 óra, most már 20 perc alatt menne :-D Hiába van róla doksi, sejtheted a szövegezését... Aztán kerestem olyan arcokat, akiknek már sikerült és találtam olyat is, akinek formai hibával visszavágták. Max. annyi, hogy nekem ezekben a SzéchenyisEUs EFOP baromságokban már van mindenféle tapasztalatom. Pld. az eredeti számlára rá kell írni egy sablon szöveget és az azonosítódat. Azt el kell tenned magadnak és ezt kell lemásolni, majd a másolatra kék tintával írni újabb szöveget és azt csatolni, beadni. Itt sokan fekete tintával írják, vagy eredetit adják be meg egyebek.

Lehet aki kevésbé logikusan szeretne gondolkozni, annak sokkal egyszerűbb, mert csak csinálja sorba és kész. Pld. a számlára rá kell írni kézzel a végösszegét, oda napi dátum és aláírás... Mert csak. És mellé Excelben felsorolni a számlákat, rész- és végösszegekkel.

Na de majd mondom tovább.

(#95502) Jahno válasza -NoVa- (#95500) üzenetére


Jahno
őstag

Ausztrálok szokták a parton nyomni, de Amerikában is vannak hasonlóan nagy bulik.

(#95503) qnadam


qnadam
veterán

email.

Tisztelt Betegem!
Kérem nyilatkozzon melyik oltóanyagokat fogadja el:
Astra zeneca/ Szputnyik (ezek ugyanazok)
Pfizer/Moderna (ezek ugyanazok)
Sinopharm

Kérem válaszoljon a feltett kérdésekre!

Elmúlt 3 hónapban covid betegség
stbstb

szóval a háziorvos szerint a szputnyik és az astra annak ellenére ugyanaz, hogy az egyiknek a 2 oltása között 3 hónap van, a másiké közt 1, és az egyik egyféle vírusvektort használ a két oltásban, a másik meg két különbözőt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95504) eattila válasza qnadam (#95503) üzenetére


eattila
csendes tag

Astra es sputynik az szekvencia elvileg
moderna pfizer meg mrns
Kinai meg elolt

szerintem egyszerusitett....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95505) qnadam válasza eattila (#95504) üzenetére


qnadam
veterán

persze, értem én, hogy egyszerűsített, de egy orvos azért így... ne már.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95506) Jahno válasza qnadam (#95505) üzenetére


Jahno
őstag

Vedd úgy, hogy egyszeri pógárnak írta és nem orvosként :-)

(#95507) NauTiLUS_HUN válasza qnadam (#95505) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Egy nem kormánypárti virológus szerint simán keverhetőek az oltások. Hiszen itt az a lényeg hogy a válaszreakció kialakuljon és mindegy mitől hiszen ugyanaz ellen véd mindegyik. Mármint, ha nincs ellenjavallat a páciens esetében.

(#95508) zetor2000 válasza NauTiLUS_HUN (#95507) üzenetére


zetor2000
senior tag

És a vízbül is kiveszi a zoxigént? :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#95509) Samott válasza qnadam (#95503) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem:
Pfizer/Moderna (ezek ugyanazok) - valogatos
Astra zeneca/ Szputnyik (ezek ugyanazok) - odafigyel, de vallalja a kockazatot
Sinopharm - mindegy hogy hatasos-e, de legyunk tul rajta.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95510) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#95507) üzenetére


Jahno
őstag

Csak a gyári doksik nem ezt mondják, opciót sem nagyon ad rá, sem teszt semmi nincs rá.

(#95511) blueboi69 válasza -NoVa- (#95500) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jöhet Dementoros is

(#95512) blueboi69


blueboi69
csendes tag

BG-ről rendeltem cuccokat amik ráérnek, nem drónosak és választottam a legolcsóbb shippinget.
Namost eddig a fizetős shippingnél már aznap vagy legkésőbb másnapra már össze volt csomagolva, készítve a cucc. Az ingyenesnél 2napig rá sem néztek még, csak az order submit van :D
Nembaj, majd ideér, csak ne vesszen el. Legutóbb egy kb 25ezer ft-nyi mozgásrzékelő veszett el.

(#95513) Jahno válasza blueboi69 (#95512) üzenetére


Jahno
őstag

És ki tudja merre tűnik el, itt most belefutottam egy ragszámomba, bekaphassák de vajon mi az a csomag ami ragszámos és néha nem is tudok róla, csak úgy nem érkezett meg?

(#95514) Bujdy81 válasza eattila (#95504) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Kinai meg elolt"

Ez a kedvencem. Szerencsére a mi dokink nem használja ezt a kifejezést. Ugye általános iskola 6-7. magasságában tanítják, hogy a vírus nem élő szervezet -> tehát "elölni" sem lehet... :D

(#95515) Bujdy81 válasza NauTiLUS_HUN (#95507) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha így megy tovább (Astra körül bonyodalmak, Pfizer meg dől be kamion szám), akkor én is ilyen alany leszek...

(#95516) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

(#95517) Sipi- válasza qnadam (#95505) üzenetére


Sipi-
tag

És mit válaszoltál a kérdésre?

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95518) Jahno válasza A. Crowley (#95516) üzenetére


Jahno
őstag

Első körben milyen hülye szó az, hogy elolt, második körben kb. nem értem a cikket. Némi magyarázat és miértek hiányoznak.

(#95519) A. Crowley válasza Jahno (#95518) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

A miért engem is érdekelne.

BTW a feleségem ma megkapta az első Pfizert, nem kevés kalamajka után. Nem mellesleg még mindig nem volt rajta a háziorvos listáján, csak gondolom már megunta, hogy itt ugrálunk, úgyhogy beadta neki.

(#95520) Sipi- válasza A. Crowley (#95516) üzenetére


Sipi-
tag

Mindeközben: Jövő héten már lehet időpontot foglalni az oltásra

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95521) Bujdy81 válasza A. Crowley (#95519) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Tesóm tegnap felhívta a háziorvost, hogy mikor kaphatnak 44 évesen oltást. Mondták, hogy még hónapok, várjanak. Aztán visszahívták őket, hogy legyenek készenlétben, délután 4 felé lehet menni lepattanózni, ha valaki nem megy el a megbeszélt időpontra. Ez is történt, megkapták mindketten az első Pfizer oltásukat.

(#95522) Bujdy81 válasza Sipi- (#95520) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mondjuk egész korrekt válaszidő, hiszen tegnap derült ki, hogy tömegesen kell oltani az embereket, és hipp-hopp készen van egy netes időpontfoglaló rendszer. Ja, nem!

(#95523) Sipi- válasza Bujdy81 (#95522) üzenetére


Sipi-
tag

Amíg vártunk hétfőn az oltásra pont ez beszéltük feleségemmel, hogy miért nem lehet akár ügyfélszolgálathoz hasonló behívórendszer (kapsz sorszámot, kijelzőn megjelenik a számod és mész be) vagy akár mobilos alkalmazás és időpontfoglalás. Egy mobilapp-ot egy csapat tervezéssel, teszteléssel összedobott volna max. egy hónap alatt nem túl nagy összegért (az egyéb elpazarolt pénzekhez képest).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95524) qnadam válasza Sipi- (#95517) üzenetére


qnadam
veterán

most fogalmazom. pfizer, moderna, szputnyik mehet, astra és sino akkor, ha belátható időn belül nagyon nincs más.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95525) -NoVa- válasza Sipi- (#95520) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kb ebben látok esélyt, hogy sorra kerüljek végre, első naptól így kellett volna. :)

Hozzátéve, hogy a regisztráción felül (amire sikeres válaszlevelet illene külfeni), korosztály/prioritásfüggően az időpontfoglalást akkor nyitják, amikor kell, és erről értesítőemailt küldenek. Pl. Azt hiszem, nem annyira bonyolult ez. Facepalm.

(#95526) eattila válasza Bujdy81 (#95514) üzenetére


eattila
csendes tag

Néz, aminek anyja van, az él. És ennek van, mert szidjuk :)
De a hivatalos kifejezést nem ismerem. Hatástalanított vagy deaktivált. Cserébe az orvosok a saját adataikat se tudják helyesen beírni egy webes űrlapba :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95527) eattila válasza A. Crowley (#95516) üzenetére


eattila
csendes tag

Bezzeg tegnap a feleségemnek azt mondta adoki, hogy pfizerre sokat kell várni....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95528) eattila válasza Sipi- (#95523) üzenetére


eattila
csendes tag

Egyrészt mivel központi, túlárazott lenne. És nem is működne rendesen. + a foglalt időpont 2-4 napon belül kerülne be az adatbázisba, mert idő, mire a belevésik vésővel a gránit táblába.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95529) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na, kaptam is SMS-t időpontregisztrációról... Kíniat akarnak adni. Asszem inkább felhívom a háziorvost.

(#95530) Sipi- válasza qnadam (#95524) üzenetére


Sipi-
tag

A "belátható időn belül" részt nem írnám bele, mert akkor azt fogja mondani, hogy majd csak 2-3 hónap múlva lesz és most kínai vagy astra van 2 napon belül. Inkább hívd fel/írj neki mailt hetente, ha nem jelentkezik.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95531) Samott válasza -NoVa- (#95529) üzenetére


Samott
addikt

Mindenkinek kinait akarnak adni. Már pénzzel ösztönöznék a fővárosi háziorvosokat, hogy kínai vakcinával oltsanak

"Volt, aki azt tette szóvá, hogy ha a futballisták kaphatnak Pfizert, akkor ő miért nem kaphatja a legjobbat." - igen, valahol itt lett elcseszve. Ha kinaival oltottak volna vegig a "kivetelezetteket" (es nem a raszorulokra gondolok ezzel!) akkor kevesbe gyanakodnanak a nepek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95532) Jahno válasza -NoVa- (#95529) üzenetére


Jahno
őstag

Mondtam, hogy kb,. következő héttől nagyon kampányolni kell a kínai cuccot.

(#95533) npera válasza Bujdy81 (#95522) üzenetére


npera
újonc

Még hónapokkal ezelőtt valaki berakott egy képet oltási terv címén. Az valami elképesztően jó volt. Azt hiszem úgy szólt a lista, hogy:

8:00-12:00 Oltás megkezdése, 2M ember beoltása
12:00-12:20 Ebédidő
12:20-16:00 Újabb 3M ember beoltása
16:00 Oltás beszüntetése

Teljesen realisztikus volt.

(#95534) Samott


Samott
addikt

Szeretnek gratulalni annak, aki ezt kepes volt igy felvezetni...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95535) Bujdy81 válasza Samott (#95534) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

B+, nem akartam elhinni, hogy ezt így felvitte valaki, de megnéztem és tényleg! :(

(#95536) Samott válasza Bujdy81 (#95535) üzenetére


Samott
addikt

En se hittem el amikor lattam valahol, ezert magam is megneztem, arrol csinaltam ide a screenshotot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95537) npera válasza Samott (#95534) üzenetére


npera
újonc

Kimaxolták a GDPR-t?

(#95538) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Ja, kérdésem lenne. Van valamelyikőtöknek ismerőse, aki pályázatfigyelésben benne van, vagy pályázatírásban? Induló vállakozásnak kellene esetlegesen támogatás, hogy létezik-e.

(#95539) -NoVa- válasza npera (#95537) üzenetére


-NoVa-
őstag

Érdekes betegség, féljek tőle? Fertőző?

(#95540) npera válasza -NoVa- (#95539) üzenetére


npera
újonc

Egy előrehaladott állapotú GDPR nagyon veszélyes.

(#95541) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Az új iMac meg tetszik:

(#95542) Samott válasza -NoVa- (#95541) üzenetére


Samott
addikt

Eleg bena az a sav az aljan, azt hittem a rancfelvarrasnal megszabadulnak tole.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95543) Jahno válasza A. Crowley (#95538) üzenetére


Jahno
őstag

Asszem akad, de attól függ miféle. Pár ismerős csinálja, elég veszélyes egy dolog. Akit én kerestem meg az is rendesen nyomja. Ebben a művészetesben is most dumáltunk, hogy levegőt venni nincs ideje, mert besegített "pár" arcnak és most 160an nyertek, mindenki fárasztja a "hogyan tovább"-al. Én is mondtam, hogy felőlem rendesen kitalálva készülhetünk a következőre, meg azért ha tudok minimum egy üveg viszkivel átballagok hozzá.

Vállalkozásoknak most minden létezik, kiadó, kultúra, indítsukújra típusú dolog. Nézegettem ez a fotós mókát, nálam remélem jó helyre ment a cucc, de nyilván sokan behúztak 1-1 laptopot vagy hasonlót, ami nem egészen ez a témakör és szürkezónásan átmentek, meg előző 2 évben is akadt csupa olyan, aki nem nagyon volt rászorulva. Ezért sem próbálkoztam vele, vagy olyan durva kötöttségekkel járt, ami nagyobb és felesleges beruházás lett volna.

(#95544) Samott válasza A. Crowley (#95538) üzenetére


Samott
addikt

Partirodan kene megkerdezni, meg hogy mennyit kell visszaosztani belole. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95545) eattila válasza Samott (#95531) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert abból most jött sok, és el kell sózni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95546) eattila válasza -NoVa- (#95541) üzenetére


eattila
csendes tag

Pofás.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95547) qnadam válasza Sipi- (#95530) üzenetére


qnadam
veterán

egyelőre azt írtam, hogy pfizer, moderna, szputnyik mehet. aztán ha nagyon húzódik az ügy, akkor ápdételek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95548) npera válasza -NoVa- (#95541) üzenetére


npera
újonc

Ezt nem lesz könnyű bővíteni utólag. De tetszenek a színek.

(#95549) -NoVa- válasza npera (#95548) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nas meg cloud részemről pont elég, az USB meg a DAC-nak pont elég. Nem vagyok az az utólagos bővítgetős fajta.
De szerencsére ez csak elméleti kérdés most, szívtam már eleget generációváltás utáni első szériás almás cuccokkal, hogy inkább ne akarjak olyat. 1-2 év múlva lesz érdekes, mire kiforr.

(#95550) Jahno válasza Bujdy81 (#95535) üzenetére


Jahno
őstag

Én is meglestem, mert minden szart hamisítanak. Amúgy lehet valami állapot ám az a rublika a kórházban, aztán ide már így alakul át az adatbánya.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.