Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95701) blueboi69 válasza npera (#95699) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mindenképpen majd mutassál belőle videot!!! Alig várom! Az volt egy egyik kiszemeltem. Valszeg a kamerát fogom cserélni mindenképpen.

(#95702) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Volt Jahno, hozott drónosdobozt. Első körben felszálltam a sárgával, és megállapítottam miért voltak jók a kék akkuk, a többi meg kevésbé, és az X akták okát egyértelműsítettem. A butatöltő, amit adtam, és általában jó volt, a hosszú tárolás után pont azt csinálta, amit mondtam. Megtolta fix 1.5A-val vagy 3s-nél A-val az akkukat, ami gyorstöltésre jó, de hibernálásból visszajövéskor túl sok. Szóval első repülésre lebegtem 2 percet a sárgával 2s-el, aztán levettem a töltőáramot 0.5A-ra, és máris sokkal több töltést vesz fel az akku.

A faltól falig küzdelmet nem értem továbbra sem, simán lebegtem egy helyben és köröztem vele, szóval valószínűleg Blue háza nagyon durván huzatos lesz :)

A kéket még nem néztem meg, először az akkuk kapnak törődést, aztán forrasztgatok.

(#95703) npera válasza blueboi69 (#95701) üzenetére


npera
újonc

Még a motorok és a többi elektronika (FC, VTX, RX, motorok) a holdban vannak, de remélem hamarosan kapni az FC-t és akkor még egyszer einstand.

(#95704) Grillo válasza Sipi- (#95696) üzenetére


Grillo
senior tag

A fehér bőr még csak-csak, de ukrán a többség a várban is.

(#95705) qnadam válasza -NoVa- (#95651) üzenetére


qnadam
veterán

ahhoz kellene egy olyan adatbázis mögé.
azt mondtam már, hogy a háziorvos arra a címemre küldte a levelet, amit az első, később sikertelennek nyilvánított vakcinainfós regisztrációmnál adtam meg?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95706) qnadam válasza Bujdy81 (#95675) üzenetére


qnadam
veterán

egy kicsit várok nemkínaira, mozi ügyében meg kinéztem egy epson projektort a mitsu helyére :D

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95707) qnadam válasza qnadam (#95627) üzenetére


qnadam
veterán

írtam a fotoplusnak, kaptam az obikra egy egyedi kupont 2x25e forintra :B

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95708) Jahno válasza -NoVa- (#95702) üzenetére


Jahno
őstag

Csak le kellett volna képeznem a dobozát.

(#95709) npera


npera
újonc

A srác egy kézzel (nem mókából) jobban repül, mint sokan két kézzel. RESPECT....

(#95710) qnadam válasza npera (#95709) üzenetére


qnadam
veterán

két kézzel, egy kézzel, kéz nélkül apa kvadot hajt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95711) -NoVa- válasza Jahno (#95708) üzenetére


-NoVa-
őstag

Eachine DIY Suitcase néven futott, amíg lehetett kapni:

Aztán lehet nyomozni, most mi a menő ugyanilyenből.

(#95712) Jahno válasza qnadam (#95707) üzenetére


Jahno
őstag

Talán 220 voltosom van még, annál meg nem kérdeztem, mikor Mikrosatos beesett, mert volt egy tippem, hogy van mindened is és pont arra nem jó, ami esetleg kellene.

(#95713) qnadam válasza Jahno (#95712) üzenetére


qnadam
veterán

most sony zoomokra van 20% állítólag, de a sony zoomok így is fájóan drágák :)
közben nézegettem, mit tud az 5diii a magic lanternnel. kicsit messzire jutottak: anamorf 4k fölötti raw videót lehet már felvenni vele 12 biten, de valami egészen rút trükközéssel. a két kártyára egyszerre kell írni (az sd-t ráadásul overclockolni kell), csak feketefehér élőkép van... de még így is elég durva fejlődés ahhoz képest, hogy a videóhoz eredetileg fullhd-t tudott, és ehhez csak az érzékelő minden harmadik sorát olvasta ki a gyári sw, ennek megfelelő képminőséggel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95714) npera válasza -NoVa- (#95702) üzenetére


npera
újonc

Meglett asszony laptopja, amit bennfelejtett a suliban. Hallelúja.

(#95715) blueboi69 válasza -NoVa- (#95702) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó, sikerült azért nekem is lámpa körül kőrözni meg minden, de a folyosó már szűknek tűnt :)
Lehet van valahol video is róla, de alapvetően nem éreztem kényelmesnek. A kékkel azzal volt vergődés, hamar abba is hagytam.

(#95716) zetor2000 válasza qnadam (#95713) üzenetére


zetor2000
senior tag

Következő fejlesztés a magic lantern helyett a magic torch lesz, és megjelenik majd Jamie és Sajó? :D
A boltban az árat Szám Bácsi fogja kalkulálni, a beállításban Segíts Elek jön majd...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#95717) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Asszony megkapta a Pfizerét. Megkérdezte, van-e olyan, aki nem veszi át, de azt mondták, hogy arra a személyzet csap le itt, mert a propaganda ugyan azt mondja, hogy az egészségügyisek mind be vannak oltva, de ez meg itt a valóság, és nem az M1. Viszont az Újpesti sztk-ban pl tegnap 50 Modernát szórtak el utcán időpont nélkül várakozóknak, a belvárosban meg Pfizerrel megy ugyanez, úgyhogy teljes a káosz.

(#95718) -NoVa- válasza blueboi69 (#95715) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én a lebegést kilengés nélkül értem, a körözést meg egy ajtóban fél méteres átmérőjű körökkel. Szóval sticktime, majd menni fog.

(#95719) blueboi69 válasza -NoVa- (#95718) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jah hát ilyen valóban nem megy :) Már várom nagyon a kvadot, de még kínában van a központban, szóval még 1hét legalább mire ideér :(
A töltő már .hu-ban van, azt megkapom sztem 1-2munkanapon belül. De legalább feltöltöm mindhárom téglát, mire ideér a kvad. :C
Beállítom a gps-t, hogy vigye el neked az ittmaradt kábelt, aztán kész. Légvonalban kb 47km :DDD

(#95720) qnadam válasza -NoVa- (#95717) üzenetére


qnadam
veterán

még a végén el fogok látogatni az sztk-ba.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95721) hobizoli válasza -NoVa- (#95717) üzenetére


hobizoli
nagyúr

akkor a szokasos NER szinten mukodik az oltasi terv is :DDD

több drón kell ;P

(#95722) -NoVa- válasza qnadam (#95720) üzenetére


-NoVa-
őstag

XV Zsókavár, Újpest sztk, és a Rókus felől vannak ilyen tapasztalatok.

(#95723) -NoVa- válasza hobizoli (#95721) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az, hogy 50 főt bezsúfolnak egy terembe, és csak akkor oltanak, ha a kabátodat felakasztod ugyanarra a fogasra, ahová mindenki más is, az nem NER vívmány. Klasszik komcsi szellem. Közben sógorékat milyen meglepő, stadion gyepén oltották szabad téren, kellő távolságot tartva mindenhol, gyorsan hatékonyan. Hanyatló nyugat.

(#95724) Jahno válasza -NoVa- (#95723) üzenetére


Jahno
őstag

Ebbe a stadionosba még kiskedvencünk alatt is belementem, mert emlegette, hogy mekkora fasság, mert hideg van és rossz idő. Felhomályítottam, hogy így is az utcán állunk rossz időben, de a stadionban sem gyep van, hanem sok bejárat, kultúr mosdó és egyéb elszeparálható váró- és öltözőhelyiségek, több ki- és bejárat, satöbbi. Ugyanez igaz egy csomó más létesítményre is, csak gondolkozni kellene.

Végül is mindegy, mert csak az a jó, amit a kormány csinál.

(#95725) npera válasza -NoVa- (#95723) üzenetére


npera
újonc

Itt a "Régi Ullevi" stadionban fognak tömeges oltást csinálni.

Lassan jön valami 4. fázis, akkor elvileg elkezdik tömegesen behívni az embereket. De persze ez sem fog olyan nagyon nagy hirtelenséggel történni. Itt semmi sem történik hirtelen.

(#95726) -NoVa- válasza Jahno (#95724) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az átoltatlan kórházi személyzettel már nem is ingerlem, rég elszakadt a valóságtól.

(#95727) npera válasza -NoVa- (#95718) üzenetére


npera
újonc

Óóó, izgalom van. Rutinból ránéztem a Banggood vishlisztre és felbukkant a HGLRC 1S AIO board. Rittyentettem is egyet gyorsan, meg csaptam mellé egy Zeus VTX-et. Akkor most viszont hirtelen elkezd minden megjönni majd a Nano LR-hez.

Norvég Elefun boltból pedig rendeltem Crossfire Nano RX-et, akkor ki tudom zöldíteni az összes sort az Excel táblában.

Kíváncsi vagyok, hogy a megcélzott 103 grammhoz képest hova fog landolni a tömeg.
A vicc, hogy ebből 47 gramm az akksi...
(kábeleket és zsugorcsövet mondjuk nem számoltam bele)

(#95728) npera válasza blueboi69 (#95719) üzenetére


npera
újonc

Olyan teljesen egy helyben lebegés, amikor a kwad gyakorlatilag áll a levegőben nekem sem ment soha. Picit mozgok ide-oda és fel-le, szóval a jutúb celebek betonstabil kwadjait én is csodálom.

(#95729) Samott válasza npera (#95728) üzenetére


Samott
addikt

Ezekben nincs giroszkopos szenzor a stabilizalashoz? Bar vegulis egy racing dron az ritkan all egyhelyben. Mint egy biciklis. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95730) npera válasza Samott (#95729) üzenetére


npera
újonc

De van benne. Ha úgynevezett STAB-módban van és elengedsz mindent, akkor beáll elvileg (!) vízszintesbe.

Ez azért elvileg, mert ha be van kalibrálva a vízszintes jól, akkor oda fog beállni. De ez csak annyit jelent, hogy a kwad vízszintes lesz. Nem fog megállni és nem fog magasságot tartani. A legutolsó gázállás marad úgy, ahogy volt. És ha a botok elengedése pillanatában volt valamekkora sebessége, akkor azzal sodródik tovább.

Mivel a levegő sosem teljesen lamináris, ezért ha turbulencia éri, akkor az ki tudja billenteni a nyugalmából.

Ha mondjuk egy jól bekalibrált kwadról van szó és nyugodt levegőben (beltérben) elengedsz mindent és előtte a gázt is beigazítottad kábé lebegésre, akkor tud lebegni.

De igazából az egész arra van kitalálva, hogy mozgékony legyen, nem lebegésre.

[ Szerkesztve ]

(#95731) Samott válasza npera (#95730) üzenetére


Samott
addikt

Mint a vadaszgepek, azok is instabilra vannak tervezve, mert attol lesz igazan fordulekony. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95732) npera válasza Samott (#95731) üzenetére


npera
újonc

Kábé, de itt nincs benne pilóta, így nem kell makettkodni olyan finom gyorsulásokkal.

(#95733) npera


npera
újonc

Nova, valamit iteráltak nemrég a Mangird Tea egységen.

(#95734) -NoVa- válasza npera (#95733) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csak a csomag tartalmán variálnak, mikor milyen doboz van olcsón.

(#95735) npera válasza -NoVa- (#95734) üzenetére


npera
újonc

Király! Ez a legjobb, akkor a placebo hatását kimaxolják. Új doboz, akkor jobban szól. Ez az igazi marketing.

Most nem veszek rögtön, előbb a balanszolt kábelekkel akarom érezni a csít a meglévő füleseken.

(#95736) Sipi-


Sipi-
tag

A mai túrán (Naszály, Kosdi pihenő felől indulva) meglepően sokan voltak. De a kilátás jó volt, de az emelkedő néhol elég erős volt. Dunakanyar felől nap szembe sütött, nem lehetett jó képet csinálni, telefonnal legalábbis.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95737) Phülöp válasza Sipi- (#95736) üzenetére


Phülöp
addikt

Azt hitted, hogy mindenki a teraszon sörözik, mi? :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95738) npera


npera
újonc

Ruszkik. Elég erős anyag, jól teljesítettek.

(#95739) hobizoli válasza Phülöp (#95737) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azok csinalhattak egy selfie-t "apu"-val :DDD

több drón kell ;P

(#95740) qnadam


qnadam
veterán

hidraulikus bicikli

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95741) eattila válasza Sipi- (#95736) üzenetére


eattila
csendes tag

Abádszalókon nyílt valami Tulip Garden nevű hely. Oda megyünk ma. Szedünk tulipánt.

Tegnap a kaland annyi volt, hogy jöttünk hazafelé Veresről, aztán poroszló előtt volt egy baleset. Vissza kellett fordulni a pályára, és elmenni Mezőkövesdig. Szóval a 2-2.5 órás útból lett 3.5. mondjuk megálltunk a lánoymmal streetfoodot enni, szóval elvoltunk.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95742) Phülöp válasza qnadam (#95740) üzenetére


Phülöp
addikt

Műszakilag eléggé rendben van, a kivitelezés is profi.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95743) zetor2000 válasza qnadam (#95740) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kicsit irigykedem a műhelyére...
A canga elég fain, bár menetközben alakot váltani nem biztos, hogy jó ötlet. :D
Mondjuk én előbb lehet, hogy kitaláltam volna, hogyan kéne elrendezni a hidropunepát meg a csöveket, és akkor lehet, kicsit esztétikusabb is lehetett volna, de így sem rossz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#95744) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95745) eattila válasza Samott (#95744) üzenetére


eattila
csendes tag

:DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95746) npera


npera
újonc

(#95747) npera


npera
újonc

Na, ez a hétvége is jó sűrű.

Péntek délután hamar befejeztem a melót, mert annyi "túlórát" (nincs túlórám, de van időbankom csúsztatni) nyomtam hét közben. A feladat az volt, hogy grillezzek virslit egy játszóteres banzai (BANZAIIIII!!!) táplálására. Két adag csirkevirsli (effendik számára) és egy nagy adag disznóvirsli (a kutyafejű gyaurok számára). 5-re mentek asszonnyal a gyerekek kifelé.

Utána mentem üveget visszaváltani és beszerezni élelmiszert, mert a hűtő kongott az ürességtől megint.

Szombat reggel elkészültünk a bunkókkal, aztán elhoztunk egy perzsa kiscsajt játszani, közben asszony elment szépülni. A gyerekekkel körbementünk az erdőben és minden játszótéren banzaaaaiiii volt. Utána irány haza, tápláltam őket és vihettem vissza a kiscsajt.

Ez a mozzanat eléggé ki volt centizve, mert asszony elvileg hazaért volna még éppen cuppanósan, mielőtt el kellett vigyem a lányomat úszni. A fiam megint taknyos, így ő nem úszhat. Asszony éppen beesett az ajtón, így a fiamat nem kellett magammal vinni. Utána úszás, majd takarítás otthon. 5-re jött 2 másik gyerek, a lányom második legjobb barátnője és az öccse. A kissrác csak játszani jött, a kiscsaj itt aludni.

Kábé negyed 11-kor sikerült végre lefürdetni őket, annyira nagy játék volt. Utána úgy dőltem be az ágyba, mint egy farönk.

Vasárnap reggel 7-kor ébresztő, aztán reggeli, mivel a fiam és asszony ment focizni 9-re. A két kiscsaj eltűnt az erdőben bandázni, de mi meg 10:30-ra megyünk focizni.

Utána grillezek, de még azt is össze kell rakni. Aztán játék tovább. Este majd visszaadjuk ezt a kiscsajt is, napközben pedig a fiam megy át játszani a másik kissráchoz.

Hétfőn szerintem majd csak nézek ki a fejemből, hogy mi volt már megint ez a hétvége.... :Y :C

(#95748) npera


npera
újonc

Egy ilyen printert építeni jó móka lehet. De az egész arra a feltételre alapul, hogy már tudsz printelni, mert az alkatrészek jó részét magadnak kell printelni. A kígyó a saját farkába harap....

(#95749) Phülöp válasza npera (#95747) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha ebből kivonom a gyerekeket, akkor egy kifejezetten laza hétvége az eredmény.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95750) qnadam válasza npera (#95747) üzenetére


qnadam
veterán

majd hétfőn kipihened a vágóhídon.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.