Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95401) qnadam


qnadam
veterán

pokrócpokrócpokrócpokrócpokrócpokróc
pokrócpokróc sonyA7iii pokrócpokróc
pokrócpokróc sonyA7iii pokrócpokróc
pokrócpokróc pluszakksi pokrócpokróc
pokrócpokrócpokrócpokrócpokrócpokróc

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95402) -NoVa- válasza qnadam (#95401) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tökéletes kép!

(#95403) qnadam válasza -NoVa- (#95402) üzenetére


qnadam
veterán

most nézem, hogy akksi mellett jobbra életlen kicsit.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95404) BobaHWSW válasza qnadam (#95401) üzenetére


BobaHWSW
újonc

:Y

(#95405) Jahno válasza qnadam (#95401) üzenetére


Jahno
őstag

No, akkor nem Pana lett?

(#95406) Phülöp válasza Jahno (#95405) üzenetére


Phülöp
addikt

De.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95407) Grillo válasza Jahno (#95405) üzenetére


Grillo
senior tag

Azzal fotózta a Sonyt :DDD

(#95408) eattila válasza qnadam (#95401) üzenetére


eattila
csendes tag

Meglett? Grat!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95409) blueboi69 válasza eattila (#95408) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ráadásul mindjárt kettő! Legalábbis a kép szerint! Duplagrat :C

(#95410) Bujdy81 válasza Sipi- (#95185) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Olaj, olajszűrő, levegőszűrő, átvizsgálás, azaz az egy éves szervíz a Rifterre volt 50.000 Ft, de az Opelre 43-45 körül szokott lenni (kb. ugyanaz a két autó).

(#95411) Jahno válasza Phülöp (#95406) üzenetére


Jahno
őstag

Sosem tudni, mindig cseles figura vót.

(#95412) Grillo válasza blueboi69 (#95409) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem lehet, hogy csak naaaaagy. Nem olyan nagy, mint a pokróc, de azért nagy.

(#95413) blueboi69 válasza Grillo (#95412) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lehet. Ezek szerint az csak 1db pokróc és nem 25?

(#95414) Bujdy81 válasza Samott (#95245) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Azaz semmi nem változott 50+ éve...

(#95415) Grillo válasza blueboi69 (#95413) üzenetére


Grillo
senior tag

Ú, ebbe így nem gondoltam bele. Lehet igazad van, már nagyon izgulok. :D

(#95416) Bujdy81 válasza A. Crowley (#95248) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A többszörös EÜ indikáció fent van a krónikus betegség listán? Ha nincsen, akkor az a helyzet, hogy asszonyka makkegészséges, fiatal ember a törvény szerint -> tessék várni. :(

Ismerős inzulin rezisztenciával, pajzsmirigy bajjal, COPD-vel pl. még a kanyarban sincsen, mert neki is csak a Pfizer lenne a jó, de mivel egyik betegsége sem olyan krónikus betegség, ami növelné az esélyét, hogy elviszi a COVID, ezért szépen vár a sorára...

Másik ismerősnek egy vérképzőszervi baja van, de mivel 14 ilyen páciensről tudnak az országban, ezért a betegség (egy időben azzal poénkodott neki a doki, hogy lehet, hogy róla fogják elnevezni) nincsen rajta a krónikus betegség listán -> ő is vár a Pfizerre...

Az ilyeneken csak úgy tudunk segíteni, hogy Te, én, stb. akinek nem KELL a Pfizer jelen tudásunk szerint, elfogadjuk a Szputnyikot, Astrát, stb. Akkor kiesik egy név előlük a listából...

(#95417) Samott válasza Bujdy81 (#95414) üzenetére


Samott
addikt

Szokas mindent a komcsikra kenni, de mar Moricz is errol irt a Rokonokban. Senki nem mondta, hogy ez valamifele ujdonsag lenne errefele.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95418) Sipi- válasza qnadam (#95403) üzenetére


Sipi-
tag

A pokróc az ugye kockás (pléd)?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95419) Phülöp válasza Sipi- (#95418) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, a pokróc az NoVa kockás pléje.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95420) Jahno válasza Sipi- (#95418) üzenetére


Jahno
őstag

(c) :C

(#95421) Jahno


Jahno
őstag

Én meg kutyát fényképeztem, most találtam két dögöt amin gyakorlatozni bírok meg gépet tesztelni. Akad kettő, ami csak úgy van, meg egy mozgás közben de annak megint kretén a színe. Gazdája mutatott egy fura színvilágot, hogy ahhoz hasonlót szeretne én meg szórakoztam vele egy kört. Kicsuktam magam egy routerről és szerverről 2-2 órákra, addig lehetett csúszkákat húzogatni:


(#95422) eattila válasza Jahno (#95421) üzenetére


eattila
csendes tag

A színvilág oké szerintem. Csak a kutya néz rossz felé vagy rosszul....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95423) Jahno válasza eattila (#95422) üzenetére


Jahno
őstag

Van még 37 féle, az sem mindegy mennyire áll a füle vagy a girnya szélessége alól kilátszik-e a hasa. Blááááááá. Na, felszívom magam és mutatom a maradékot. Próbálgattam a rövid sorozatot is, most van mit törölni :C

(#95424) Bujdy81 válasza Vodike (#95263) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Én meg megkaptam normál úton a háziorvostól múlt héten. Fasz se tudja, pedig semmilyen betegségem nincs szerencsére és 36 vagyok csak."

"pedig Anyumék azzal oltanak a legtöbbet,"

Magyarázzam, vagy érted magadtól is? ;)

(félre ne érts, nem a Te hibád, hogy ilyen a rendszer/ország, csak ez van...)

(#95425) Bujdy81 válasza blueboi69 (#95309) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Simán lehet, hogy a napidíj nem emelkedett 6 éve.
És a margin folyamatosan csökken, tényleg!

De ez téged nem kellene, hogy érdekeljen, oldják meg, a LinkedIn-es megkereső is meg tudja oldani...

(#95426) qnadam válasza Bujdy81 (#95424) üzenetére


qnadam
veterán

több ismerős van, aki megkapta a pfizert csak úgy, ismeretség, betegség, miegyéb nélkül is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95427) Bujdy81 válasza npera (#95336) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ennek amúgy mi értelme? Már azt értem, hogy növeli ez is a GDP-t, de kimenni egy stadionba, hogy lássam 3 másodpercig az autót, aztán a direkt generált füstöt? Abban mi a jó?

(#95428) Bujdy81 válasza npera (#95356) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ismersz olyan hölgyet, aki hormonális fogamzásgátlót szed/szedett?
Mert annak a vérrögképződési mellékhatára egy év szedés után magasabb, mint az Astra oltásé...

(#95429) blueboi69 válasza Bujdy81 (#95427) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Gondolom van ott más látnivaló is és ez csak a komplett fél/egésznapos program egy kicsi szelete.

(#95430) blueboi69 válasza Bujdy81 (#95425) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, pontosan. Nem az én dolgom, hogy oldják meg. Ha azt akarják, hogy ott dolgozzak, akkor dolgozzanak ők is. Ez a munkájuk, hogy eladjanak jó pénzért, hogy mindenki jól járjon.

(#95431) blueboi69 válasza Bujdy81 (#95428) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen. Sógorlányom valszeg a fogalmazásgátló miatt lett tüdőembóliás még pár éve. :(
Most jól van, Pfizerre hajt.
Az ő dokija vidékországban van, leány meg Bp-en. Aztán egyik délután felhívta a dokija, (régóta ismeri a komplett családot, tudja, hogy a leány nem ott lakik), hogy másnap reggel menjen be, mert kap oltást.
Leány közölte, hogy nem tud így megjelenni ott ennyi idő alatt, nem-e lehetne Bp-en. Doki besértődött, mert neki papírmunka, meg akkor a hétvégi oltási szám is csökken 1fővel. Úgyhogy azóta is vár, ennek már kb 2-3hete.

(#95432) eattila válasza blueboi69 (#95431) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert a háziorvos nem így működik. Megkapja a listát, fel kell töltenie a számokat. Aztán úgysem a doki olt. Legalábbis itt oltópontra kell menni a kórházba. Nem ő dönt, nem ő intéz. Max jelez és feltesz a listájára vagy nem. És igen sok idejük elmegy rá a napi gyógyítás mellett.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95433) Jahno válasza blueboi69 (#95431) üzenetére


Jahno
őstag

Azon sem a doki sértődött be, de mi legyen, menjen fel Pestre?

(#95434) npera válasza qnadam (#95401) üzenetére


npera
újonc

Gratula!

(#95435) npera válasza Bujdy81 (#95427) üzenetére


npera
újonc

Ausztráliában ennek elég komoly hagyománya van, ez egy bajnokság.

Miért, a futásnak mi értelme van? Mikor lehet sétálni is? Ez is egy extrémsport, akárcsak bármelyik másik, akár motorizált, akár nem. Forma-1, MotoGP, Dakar, etc.

(#95436) npera válasza Bujdy81 (#95428) üzenetére


npera
újonc

Nem ismerek. De azt tudom, hogy a folyamatos gyógyszerezés simán lehet káros.

(#95437) blueboi69 válasza Jahno (#95433) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem, de ne rángasson már oda embert másnapra. Kijárási tilalom is volt akkor, esélytelen odaérnie, ugyanakkor simán megoldható, hogy az oltást BP-en kapja meg oltóponton, vagy másik dokinál.

(#95438) A. Crowley válasza Bujdy81 (#95416) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Simán arról van szó, hogy a két orvos, akinek a listájára rákerült, az konkrétan letojta.
Az egyik totál arrogánsan és agresszívan közölte, hogy 60 ember van a listáján, akiről azt se tudja, kicsoda, külön excelben gyűjti, egyikről sem tud semmit, majd amikor őt megkeresik, akkor meglátja, hogy be lehet-e őket oltani. A kérdésre, hogy vajon a 60 ember tudja-e, hogy az ő listáján vannak, annyit mondott, hogy ön is kiderítette, nem? Szóval lehet van 59 másik ember, aki várja az oltást, de lövése sincs arról, hogy fel kéne hívnia ezt a gyökeret, hogy tessék már engem is beoltani.

(#95439) Jahno válasza blueboi69 (#95437) üzenetére


Jahno
őstag

És estünkben mit tud csinálni a doki, azon kívül, hogy teszi amit mondanak Neki (és szopolik)?

(#95440) eattila válasza blueboi69 (#95437) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem rángatás az. Akkor van nekik időablak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95441) blueboi69 válasza Jahno (#95439) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Gondolkodik és nem azzal hívja fel délután, hogy menjen be másnap reggelre. ;)
De igazad van, ez túl nagy elvárás.

(#95442) eattila válasza blueboi69 (#95441) üzenetére


eattila
csendes tag

És akkor ha így nem hív fel 60 embert, akkor meg más háborog, hogy fel se hívta a doki.

Te sem gondolsz bele. Van a normál praxisa, ami járvány nélkül lefoglalja a rendelési idejét. Aztán jött a covid, ami rátett pár lapáttal a terhelésre. Oltás nélkül. Most meg még szervezze az oltást is, telefonálgasson stb. Mert ha nem pfizer, akkor lassan megy.

tény, hogy nem jó a rendszer. De ha kicsit több pénzért 3x annyit kell melóznod, akkor Te sem vagy boldog, hogy még kavarás is van. + ha a doki saját maga telefonálgat, akkor még asszisztense sincs.....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95443) Jahno válasza blueboi69 (#95441) üzenetére


Jahno
őstag

Ezen mit gondolkozzon? Tudja, hogy éppen Bivaléybasznád külsőn van az illető vagy sem? Este kap egy mailt, azt megfogja amint tudja és nyomja ész nélkül. Vagy mi legyen, naponta egyeztetni kellene az összes betegével, hogy éppen ki hol van, mit csinál, mikor ér rá a valamire? Éppen ezért hívta fel ugye :-D Ennyit tudnak, de ebben az esetben ne a dokit anyázd, azt sem tudják merrefelé áll a fejük.

(#95444) qnadam


qnadam
veterán

köszi mindenkinek.
csak hogy egyértelmű legyen:

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95445) blueboi69 válasza Jahno (#95443) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tudja a doki, meg mondom ismeri a család többi tagját is, nem egy szimpla név a listán. Már vagy 3éve itt él a leány, azóta irogat neki e-recepteket (rendszeresen kell), szóval igazán tudhatná, hogy mi az ábra.
Értem én, hogy nem könnyű nekik, de ne azzal indítson már, hogy menjen be oltásra, hanem hogy megkérdezze, hogy jo-e az időpont.
Mondjuk itt most ezzel mi már több időt elbasztunk erre, mint a doki :D

(#95446) blueboi69 válasza qnadam (#95444) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na, látod, tudsz te ha akarsz! Grat! :C

(#95447) Jahno válasza blueboi69 (#95445) üzenetére


Jahno
őstag

Mert nekünk van időnk, Neki meg kb. arra sem, hogy a 100-200 embert előbb végignézze, hogy ki az akit ismer, meg ki az akit nem, hanem vagy maga vagy asszisztencia végigzörgi. De elég csak 50 is, ha Kovács23Béla névvel is legalább 5en lesznek benne.

(#95448) Jahno válasza qnadam (#95444) üzenetére


Jahno
őstag

Ez csak egy gép.

(#95449) eattila válasza qnadam (#95444) üzenetére


eattila
csendes tag

Értjük. Elvitted piknikelni is őket :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95450) Jahno válasza eattila (#95449) üzenetére


Jahno
őstag

Különben is miért nem Canon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.