Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95101) npera válasza Jahno (#95097) üzenetére


npera
újonc

Ja, ha az orosz medve beindul, akkor az be van indulva.

Nekem az verte ki a biztosítékot picit, amikor pár éve elkezdtek jönni a hírek arról, hogy 3 nukleáris tengeralattjáró osztály (!) jön ki nemsokára. Nem 3 db hajó, ami már önmagában is durva monéta, hanem 3 új osztály. És persze több hajó.

És akkor voltak hírek arról a mini tengeralattjáróról, ami olyan, mint egy gigantikus torpedó, de igazából egy autonóm nukleáris tengeralattjáró több évnyi autonómiával és nukleáris fejjel. És ez most már szolgálatban van.

De van olyan mélytengeri kémhajójuk is, ami olyan mélyre tud lemenni, mint semmi más és meg tud piszkálni kommunikációs vonalakat a tenger fenekén. Vagy egyéb nem kommunikált melókat tud elvégezni. Ez az egyik hajó osztály része, rá tud dokkolni a nagyobb hajóra és onnan indul a bevetésre.

Vicces dolgok ezek.

Az amcsik nem tudom mit csinálnak közben, de igazából még érdekesebb, hogy a kínaiak mit csinálnak közben.

(#95102) Jahno válasza npera (#95100) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam még qnadam LRje van, amit a 6D-hez kapott :DD GIMP sosem állt kézre, de majd időnként előveszem. Aztán persze jönnek valami újak, most paint.net-ben vagy Darktableban szerettem volna rétegeket összerakni, de még ez sem sikerült. Aztán van egy filmulator nevű kezdeményezés, Win+Linux is, egyelőre tök bétás.

A többivel eljátszottam az akciós kisnyugdíjast, de tán írtam, hogy DxO-k és Nik kollekciók is itt vannak ingyen, mikor előző verzió kifutott és cég átalakult akkor lehetett rá regisztrálgatni. Én tök jól el vagyok 1-2 éves verziókkal is.

(#95103) -NoVa-


-NoVa-
őstag

És akkor halkan mondjam, hogy az S21-hez járt egy évnyi Adobe Photography plan, amit levon az aktuális előfizetésemből :)

(#95104) -NoVa- válasza npera (#95101) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nade van az OroszAmerikaiKínai seregnek Németh Szilárd kaliberű PR arca?

(#95105) npera válasza Jahno (#95102) üzenetére


npera
újonc

A GIMP az valami borzalmasan felhasználóellenes, alighanem a Linux gyökerek miatt (bocs, kedves Linuxosok, muszáj volt... :C )

Én olyasmire használom, hogy kivágok egy Top Gear Stig sisakot, megfelelő méretre méretezem, aztán rátaknyolom valami képre vagy berakom egy videóba. Vagy TIFF-ből jpeget csinálni.

Szóval semmi advanced. Erre a Photoshop durván overkill lenne.

DxO fenn van még mindig, amit egyszer ajánlottál, hogy éppen ingyenes a licensz hozzá. Azt igazából kedvelem. Vagy simán presetet nyomok rajta, vagy belemegyek az advanced módba és megpróbálom nem jobban hazavágni a képet, mint amilyen volt.

(#95106) npera válasza -NoVa- (#95104) üzenetére


npera
újonc

Rákerestem Google alatt és a jobb oldalon svédül írta, hogy parlamenti politikus és ez a kép jött fel róla....

:C

De nem kell sokáig görgetni, hogy feljöjjön ez a kép:

Szerintem ez a csávó olyan a PR-szakterületen, mint a Csillagok Háborújában a Super Star Destroyer.

(#95107) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Én meg az LR CC-vel akár 15 másodpercet is elszöszölök néha egy képpel, amikor helyrehúzom a geometriát, cropolok, és rányomok egy kicsiben jónak tűnő presetet. Mindennapi hülyeségekre pont jó.

(#95108) Samott válasza npera (#95101) üzenetére


Samott
addikt

De azt ugye vagod, hogy ez csak propaganda a ruszkik reszerol mert penzuk nincs ezeknek a megepitesere. A Taifun osztalyt is nyugati segelybol vagtak szet. Nem hogy meg ujat epitsenek. A papir meg sokmindent elbir. :) Oroszorszag nem amerika hanem inkabb Olaszorszag szintjen van gazdasagilag.

Kina viszont jo kerdes, micimacko aktivabban kulpolitizal, tajvan sot meginkabb a del kinai tenger kornyeken meg lesznek problemak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95109) Jahno válasza -NoVa- (#95107) üzenetére


Jahno
őstag

Óóóó, 15 másodpercet elbabrálok, aztán utána még hatvanszor átalakítom. Nekem még régi LR van, pár aprólék funkció azért jól jönne az újabból.

Haver most invitált meg egy péntek délutáni kávéra, hogy ugorjak be meló után, mert ezt már nem bírja tovább idegekkel:

Aztán kiderül.

(#95110) npera válasza Samott (#95108) üzenetére


npera
újonc

Nem tudom, hogy mennyire propaganda és mennyire nem. Amerikai tengeralattjáróról szalajtott szonár expert analízisét néztem talán utoljára pár hónapja, az eléggé meggyőzőnek tűnt. The Jive Turkey néven fut a csóka.

(#95111) qnadam


qnadam
veterán

egyébként is a kicserélésnél sokkal viccesebb a meglevő eget masszírozni

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95112) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#95113) Grillo válasza npera (#95100) üzenetére


Grillo
senior tag

Fú, én gimptől viszketést kapok. Persze lehet csak érteni kéne hozzá. De akkor is.

(#95114) Jahno válasza qnadam (#95111) üzenetére


Jahno
őstag

Előző gép nem bírta, a mostanival már lehet :-P

(#95115) npera válasza Grillo (#95113) üzenetére


npera
újonc

Van benne valami nehezen megfogható, de határozottan idegesítő dolog. Minden lépés olyan, mintha a jobb füledet akarnád megvakarni, de a bal kezeddel a hátad mögött feltekerve a karodat próbálnád.

(#95116) Grillo válasza -NoVa- (#95112) üzenetére


Grillo
senior tag

Az előző kép önmagában nem volt számomra igazán megkapó, de ezzel együtt nagyot üt szerintem.

(#95117) eattila válasza -NoVa- (#95104) üzenetére


eattila
csendes tag

Valahonnan csak kerítenek azok is egy antipatikus dagatdt taknyot.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95118) eattila válasza Jahno (#95109) üzenetére


eattila
csendes tag

Igaza van. Mellesleg. De én is mondtam, hogy segítek, ha kell. Meg YT-on amúgy is tonna anyag van, hogy mit hogy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95119) eattila válasza Grillo (#95113) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem az viszketést okoz :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95120) npera


npera
újonc

Na, ma jött papír levél a postától (nemecsek), hogy a március 25. óta Stockiban veszteglő csomagom vámját lehet fizetni. 185 SEK lett a vám, de akkor innen talán egy hét még az utolsó 500 km-t meg tudja tenni.

Közben volt cikk a Göteborg Posten újságban, hogy külön készültek a húsvéti csomagküldemények kezelésére extra személyzettel és flexibilis koncepcióban, de közel 1 millió csomag jött be hirtelen húsvét körül és akkor összeomlott a rendszerük teljesen. De azért készültek...

(#95121) Jahno válasza eattila (#95118) üzenetére


Jahno
őstag

Jóvanna, tudom :-D

Most LRhez találtam kutyás anyagot, ami igazából bármire jó és alap. Néha tök egyszerű dolgokon megy félre, ami nincs YTon vagy nem úgy néz ki. Még küzdök egy kört :-P

(#95122) Jahno válasza -NoVa- (#95104) üzenetére


Jahno
őstag

Óóóó, hát én most írtam pár sort kedvenc Meisterünk alá, de azt úgyis láttad, hogy miért nem értem a számokat.

Most egyelőre mással leszünk elfoglalva, jövő pénteken lesz kihirdetve a Laposföld-díj nyertese és személyes kedvenc jelöltem szépen felküzdötte magát a 2. helyre. Igaz Dr. Gödényék társaságával szemben az idei évben nyerni csöppet nehéz lesz az amúgy is elég erős mezőnyben, de még próbálkozunk :DD

(#95123) npera


npera
újonc

Óóóóóóó.....

Rekon 3 Nano Long Range FPV quad (Pre-order)$139.99


Key Features:
Running on a standard 18650 battery (high c rated cell required, we recommend Sony VTC6 or similar)Specific Rekon 1202.5 11600kV Motors running 3” propsSmall and light (62.5g without battery, 140mm motor to motor)Supports WIFI tuning via Speedy Bee on your mobile phonePowerful 350mW video transmitter for several kilometers of video rangeElectronics configuration allows you to fully discharge the cell down to 2.6V

A vázra kíváncsi leszek, ha megjelenik.

(#95124) blueboi69 válasza npera (#95123) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nagyon csecse!
De azért egyelőre maradok a Diatone-nál :)

(#95125) Bujdy81 válasza Samott (#95108) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Sőt, még a digók alatt vannak!
GDP:
RUS: 1700 Mrd USD,
ITA: 2100 Mrd USD,
HUN: 176 Mrd USD.

Összehasonlító adat: Az USA kb. 700 Mrd USD-t költ évente hadiiparra.

(#95126) Jahno válasza npera (#95123) üzenetére


Jahno
őstag

Annyit drónoztok itt, mindjárt nézek Aliexpressen egy valamit :-D

Kolléga megint alakított, most készítette elő a délutáni szórakozását. Van aki akkut tölt és memkártyát formáz, aztán van aki 10 darab 5.56 kaliberű NATO szabványú izéket töltöget a megfelelő helyre...

(#95127) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

enpera, lenne egy kis meló! :D

[link]

(#95128) Jahno válasza Bujdy81 (#95125) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen most szeretnénk rá sokat költeni, de én ennek valahogy nem tapsikolnék. Alapok legyenek meg némi NATO, aztán ez pont elég.

(#95129) Samott válasza Bujdy81 (#95125) üzenetére


Samott
addikt

Na plane, az alacsony olajar betett nekik.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95130) blueboi69 válasza Jahno (#95126) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ne tedd, pénznyelő hobby ez is, pedig el sem kezdtem. :D Meghát egyvalamit nézni oké, de ez több dologból álló cucc. Látod én már több mint 100e-et elköltöttem, de még drónom sincs :D
Mondjuk sztem a fényképezősdinél olcsóbb.
Most ráparáztam, hogy nova kvadja hiába zuhant mindig üzemszerűen, igazából nem lett baja, de lehet amit veszek, az nem lesz ilyen strapabíró... :))

(#95131) npera válasza Bujdy81 (#95127) üzenetére


npera
újonc

Pár vödörrel tudok adakozni :C

(#95133) -NoVa- válasza blueboi69 (#95130) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na már érted, miért mertem kölcsönadni :)

(#95134) Jahno válasza Bujdy81 (#95132) üzenetére


Jahno
őstag

Én most itt a nagy háborúban ránéztem Norbira. Azt hittem legalább jól is néz ki és edzett meg minden, de aztán csak pislogtam. A nagyon kigyúrt arcok sem tetszenek, de ennek tényleg csak az arca nagy és még ha lenne mire fel... De nincs :DD

Celebvilággal és nevekkel nagy bajban vagyok, azé' Jason Momoát még felismerem meg kikugliztam, hogy Dwayne Johnson is több, mint 100 kiló oszt van kis kontraszt, mert ilyesmikhez képest Norbi szerintem hozzám van közelebb és nem az eszével :C Vagy mittomén kell-e különbséget tenni a gyúrás és a fitnesszelés közt, most azt néztem, hogy ki az aki kinéz valahogy és tippre 100+ kiló.

(#95135) blueboi69 válasza -NoVa- (#95133) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Már látom előre, hogy ez a kvad megnézi a csepelműveket is, mielőtt visszakerül hozzád :C

(#95136) Jahno válasza blueboi69 (#95135) üzenetére


Jahno
őstag

Hétvégén tervezem visszaszállítani, de...

(#95137) blueboi69 válasza Jahno (#95136) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké, majd mondom hogy kell bindolni a távot a kékkel, mert utoljára az enyémen maradt és a nagy kapkodásban a töltőnek is a standard tápkábele meg egy pici imbuszkulcs nálam maradt, de ezeket postázom majd novanak.
Alakul a vándormadár élete :C

(#95138) Jahno válasza blueboi69 (#95137) üzenetére


Jahno
őstag

"mert utoljára az enyémen maradt"

Erre már Nova is akart írni pár sort, de úgy vagyok vele, hogy ahhoz itt végig kellett volna olvasnom a drónos leírásokat, megfejteni némi elméletet így inkább ahogy átvettem azzal a lendülettel békében vissza is adnám és majd talán egy távolabbi időpontban a valami...

Szombatra még nem tudom milyen lesz a kedvem, haversrác szervezett össze autós fotózástés abban biztos lesz drón is, csak még részletekkel nem vagyok tisztában. Valamikor januárban emlegettem, hogy nézzen ki egy tavaszi naposabb hétvégét és kész, erre most bedobta, hogy ki is nézte és menni kell :U

(#95139) blueboi69 válasza Jahno (#95136) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Bár én nem akarok senkinek programot szervezni, de egyszerűbb ha elviszed a cuccot és nova megmutatja milyen ez, aztán kipróbálod vele, mert elsőre nekiállni tippelgetni, bindolni a távot a kvaddal, aztán kvadot keresgélni a fűben az egyedül egy fél napos program :D

(#95140) blueboi69 válasza Jahno (#95138) üzenetére


blueboi69
csendes tag

De akkor az valszeg valami dji lesz, ami számomra nem is igazán drón csak valami automatán lebegő akármi. Fényképezőállvány vagy miafene. Gyerekjáték na.

(#95141) WiZARD


WiZARD
addikt

Mit lehet tenni, ha egy szolgáltató szarik az emberre?

Simplepay-OTP kártyaelfogadás van a webshopomban.
Páran panaszkodtak, hogy nem tudnak fizetni, email ügyfélszolgálatnak. Válaszként sablon email hogy tuti náluk van gond, kérdezzék meg a bankjukat blabla...
Hétfőn valaki törölte a rendelését, a kifizetett összeget vissza kellene térítenem. Normál esetben 2 kattintás. Most hibát dobott. Még 3x megpróbáltam, hiba.
Email ügyfélszolgálatnak (mert ez az 1 kommunikációs csatorna van, még 1 nyomorult telefonszám sincs, illetve azon is csak azt mondják, hogy küldj emailt). Automata válasz, semmi más.
2 napig türelmesen vártam, tegnap újabb emailt írtam, felhívtam ügyfélszolgálatot. Telefonban csaj megígérte hogy utánanéz, megsürgeti, emailre 0 válasz.
Ma újra felhívtam, ismét a tegnapi csajjal beszéltem, nagyon sajnálja, megint rájuk szól. Mással nem lehet beszélni, csak email és válaszolnak majd.

Itt kicsit felhúztam magam, gondoltam oké, ha emailt akarnak akkor küldök én szívesen. Az ott dolgozók email címe egyszerű vezetéknév.keresztnév@cég.com sémára épül, linkedinen rákeresve 73 user profiljában szerepel munkahelyként. Így a 73 embernek megalkottam az emailcímét és mindenkinek (CEO-tól az utolsó sales-esig) elküldtem az emailt, hátha valakinek kedve támad foglalkozni a problémával, vagy csak legalább picit gáznak érzi hogy 3 nap alatt semmi válasz nincs.
Kb 10 címről viszapattant, a többi talán célbaért.

Már 1 user válaszolt, hogy ugyan nem ő illetékes, de megpróbálja megsürgetni. Aztán jött egy "Ügyfélkezelési szakértő" titulusú usertől is email, hogy dolgoznak rajta és még ma válaszolnak.
Most várok, hogy sikerül-e megoldaniuk a problémát.
(Amúgy a hibaüzenet - "sikertelen / nem autorizált" az egészen véletlenül pont olyan, mint azoknál a usereknél akik nem tudnak fizetni és akiknél le lettem rázva, hogy biztos nem itt van a gond)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#95142) eattila válasza Jahno (#95134) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, én bár nem mértem mostanság magam, de ismerős látott hétfőn és szerinte sokat fogytam.

Mondjuk ideg is van, fél óra múlva élesedik egy cuccom. Olyan kicsi nevek lesznek rajta, mint a pfizer, meg sanofi, meg hasonlók. Picit feszülnek az idegeim.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95143) eattila válasza blueboi69 (#95140) üzenetére


eattila
csendes tag

Az bőven jó. Nekem pont magasra menő fényképező kéne.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95144) eattila válasza WiZARD (#95141) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem tudsz mit tenni sajna. Ezen kívül persze. Volt mostanság panasz az simple-re....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95145) blueboi69 válasza WiZARD (#95141) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jól csinált az emailküldés részét.
Szolgáltatóváltás nem játszik?

(#95146) blueboi69 válasza eattila (#95143) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké, nézd meg mennyibe kerül :D
Mondjuk én abból indulok ki, hogy kell szemüveg is, az alapból 2-300k-ról indul, de mondjuk lehet nem mindig kell az, ha úgy használod mint qnadam.

(#95147) Samott válasza WiZARD (#95141) üzenetére


Samott
addikt

Otp, az egyik leghulladekabb bank, megis mit vartal? Eddig ketszer volt online fizetesi problemam mindketto a simplepaynel volt. Barion, meg az osszes tobbi megy rendben.

Egyebkent kotber meg ilyenek nincs a szerzodesben? Valtani masra esetleg?

Kudos a social engineeringert, igy kell ezt csinalni. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95148) Jahno válasza blueboi69 (#95140) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, én a drónokkal vagyok úgy, hogy működik oszt jónapot, fotózásban meg elindult az a fajta bogár, mert haver lukkamera építését kapta fotós suliban házi feladatnak és megfejtettük, hogy odahaza a lakásból kicsit nehéz lenne, de próbáljunk meg az autóból kamerát csinálni akár kresztben, akár első szélvédőn át. Valami Duna mellé kivisszük, ahol van szemben part és távolság, aztán már csak fénymentesre kell belül lefóliázni, és... És majd valami nem lesz :--D

Még azért odahaza hümmögök, hogy szemben vannak panelok és gyárkémények, ha csak a fél nappalit meg tudnám csinálni pár részletben, akkor akár azt is jó lehet leképezni egy fehér papírra. Ezzel nyilván nem mi találtuk fel a spanyolviaszt és kocsiba is még be kell tenni egy digit gépet távirányítóval, hogy ha valami kép kialakul akkor rögzítsük. Utána jöhet a fotópapír, üveglemez :-D

Egyelőre valami kép legyen. Ha öreg Daugerrenek 150+ évvel ezelőtt sikerült, akkor ne már ne bírjuk megugrani, max. túlbonyolítjuk.

(#95149) Jahno válasza WiZARD (#95141) üzenetére


Jahno
őstag

És ha tényleg a júzer nem írja be a telekódot vagy valamit? Megnyomja a gombot, oszt szokásos módon becsukja az ablakot, mikor azt hiszi, hogy minden ok. Bár jó ég tudja.

(#95150) eattila válasza blueboi69 (#95146) üzenetére


eattila
csendes tag

És mennyibe kerül egy modernebb MILC/DSLR? Kb egy ár. De használtból egy DJI is kijön olcsóbban. Van aki nem akrobatikázni akar :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.