Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95751) zetor2000 válasza npera (#95748) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy Prusa i3 MK3S+ kit is elég jó mókának tűnik. a timelapse szerint 8 óra játékidő...

Végülis nem vészes az ára sem, csak meg kéne tanulnom valami 3D alkalmazásban tervezni dolgokat. Utána vehetnék is egyet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#95752) zetor2000 válasza qnadam (#95750) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha jól tévedek, HO-ban van :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#95753) Samott válasza zetor2000 (#95751) üzenetére


Samott
addikt

Akkor mar inkabb egy CREALITY 3D Ender harmadaron. Nem kell felni a szerelestol, en is sajatkazuleg raktam ossze a sajatomat. Azota is mukodik rendben, legalabb tudja az ember hogy epul fel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95754) qnadam


qnadam
veterán

napi nemkénemindenhülyeségetmegvenni rovat

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95755) qnadam


qnadam
veterán

monaco historic grand prix, most mennek a 66-72 közötti autók.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95756) eattila


eattila
csendes tag

Végre jó az idő, voltunk kirándulni. Abádszalókon kezdtünk a TulipGarden-ben. Sétáltunk tulipánok között, és szedtünk is.
Aztán Kisköre, hallépcső. Víz, terméászet, zöld minden. szuper volt. még sosem voltam, pedig közel van. Jano, ide szervezzünk majd valamit, mert atomzsír, sok a téma, stb.

Ez itt ferde képen, de élőben is az volt. Ne mtudom, hogy ki kéne e húzni, vagy nem.

Ez meg szűk volt alul, kicsit kapott, de még mindig szűkös szerintem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95757) Samott válasza eattila (#95756) üzenetére


Samott
addikt

En tovabbra se ertek ehhez, de a szines mintha fako lenne. Ugy ertem mintha pausz papiron keresztul neznem. A FF meg hat fekete feher es ezt nem latom benne mi indokolna.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95758) eattila válasza Samott (#95757) üzenetére


eattila
csendes tag

Inkabb matt, de ja. A BW meg nem annyira hagyomanyos, mintha csak levennenk a szineket.

Az elsot eloszor csak ugy ki akrtam kuldeni, de az erosen szaturalt tucat latvany nem igazan hoz lazba.

<nagykepuseg>#megnemertetuvesz :DDD </nagykepuseg>
Eleg fura az izlesem, tudom :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95759) Samott válasza eattila (#95758) üzenetére


Samott
addikt

De a digitalis vilagban nincs olyan hogy matt. Szerintem. Az csak a papiron letezik.

Ezt meg mar korabban is irtam: szerintem a fekete-feher nem egyenlo azzal hogy lehuzzak a szineket a fotorol. Ott eleve nincsenek szinek, csak fenyerosseg. Mas elve a technika hozza.

Amugy meg persze, a te fotoid, olyan legyen ahogy neked tetszik. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95760) eattila válasza Samott (#95759) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor fako. De igazabol olyan sincs, csak felhuzott fekete.

FF kepen nem csak fenyerosseg van tonus is. Meg ugye kompozicio. Ami kicsit billeg most, de van.

Amugy a digitalis FF-nel a technika ua :) Analognal mas az elohivasi eljaras. De azert elegge alma korte....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95761) Jahno válasza qnadam (#95755) üzenetére


Jahno
őstag

Olaszokhoz valahogy sikerült mindig úgy mennem, hogy ezekbe belefutottam. Meg egyszer a bicajos Itáliába, csak azt nem értettem, hogy lement a mezőny, aztán 5 perc múlva minden bezárt, sem sörterasz sem semmi sehol és kapálózhattam, hogy merre oldom meg a napi bajaim a faluban.

(#95762) qnadam válasza Samott (#95759) üzenetére


qnadam
veterán

Ezt meg mar korabban is irtam: szerintem a fekete-feher nem egyenlo azzal hogy lehuzzak a szineket a fotorol. Ott eleve nincsenek szinek, csak fenyerosseg. Mas elve a technika hozza.

viszonylag keveseknek adatik meg, hogy monokróm érzékelős leicát használjanak, ezért a többség számára a technika ugyanaz :) más kérdés, ha a színinformációt levesszük a képről, valóban laposnak tűnik a színek után. aztán persze lehet olyat játszani, ha színes képből indulunk, hogy melyik színcsatorna információit milyen mértékben használjuk a ff képen, ami megfelel a filmes korszak színes szűrőzésének.
én a fás képet valószínűleg zöld vagy sárga szűrőt használtam volna, így az ég sötétebbé válna világos felhőkkel, és elválna a lombtól. de sose a kifinomult jóízlésemről voltam híres :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95763) Jahno válasza Samott (#95759) üzenetére


Jahno
őstag

Csak fényerősség, meg árnyalat, kontraszt meg ahány film annyiféle kivitel és akkor még a hívás is.

Esetleg fordítva kellene, hogy képről be bírjuk-e saccolni melyik filmes és melyik digitális. Ha már ma van a lukkamera napja, akkor válogathatok a képeim közül, mert nem olyan egyszerű a dolog.

(#95764) eattila válasza qnadam (#95762) üzenetére


eattila
csendes tag

Zold es sarga csatorna felfele van rantva ezen is. A kel meg lefele. Csak modjaval.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95765) npera válasza Phülöp (#95749) üzenetére


npera
újonc

Ja, ha nincs mit csinálnod, akkor szerezz be legalább egy gyereket :C :Y

(#95766) -NoVa- válasza Samott (#95757) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ehhez most pont ment:

(#95767) npera válasza zetor2000 (#95751) üzenetére


npera
újonc

Ja, a Prusa az egy jó gép.

Van most egy Excel táblázatom (ju dont széj!!!), amiben egy Ender 3 v2-t hasonlítok a Prusához. A következőket kell csak upgrédelni rajta és még akkor sem lesz olyan jó...

- dupla Z-tengelyes hajtás
- automata ágy vízszintező
- flex plate az ágyra
- összes ventit csendesre cserélni
- direct drive extruder kit
- jobb dűzni

Kábé 5700 körül van a Creality gép, míg a Prusa 7800 körül van összerakós kitben.

Elég közel vannak egymáshoz, de akkor a Prusa kábé azonnal tud "mindent", egyedül a Z-tengely mentén kell a finomhangolást megoldani, aztán kábé el is felejtheted az állítgatást.

A Prusa ráadásul nagyon halk, még gyors módban is halkabb, mint a legtöbb más cucc.

(#95768) Jahno válasza -NoVa- (#95766) üzenetére


Jahno
őstag

Naszály oldala?

(#95769) -NoVa- válasza Jahno (#95768) üzenetére


-NoVa-
őstag

Gercse, régi kőbánya.

(#95770) Sipi-


Sipi-
tag

Minket megviccelt az időjárás. Elmentünk Markazra, hogy megcsináljunk egy 10 km-es körtúrát. Addigra már elállt az eső, de az utak még vizesek voltak. Ennek megfelelően a túraút pedig sáros, nem kicsit. Utána elkezdett az eső cseperegni. Utána elállt, majd még jobban elkezsett esni. Csúnyán be is volt borulva.
Végül kb. 2,5 km után visszafordultunk. Persze utána már nem esett, a felhők elvonultak, nap kisütött :W 1 vagy 2 hét múlva újból nekifutunk :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95771) eattila válasza Sipi- (#95770) üzenetére


eattila
csendes tag

Mi pont kifogtuk. Azutan kezdett borulni meg esni, hogy hazaertunk.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95772) Phülöp válasza Sipi- (#95770) üzenetére


Phülöp
addikt

Péntek óta minden nap esett a hó, nem mentünk sehova. Lassan azért véget érhetne a tél.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95773) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Ma megtettem az első kinti bringás edzést. Eredmény: egy halom fos vagyok.
Futball edzősen fogalmazva: az előrelépés megkérdőjelezhetetlen, mert olyan gyorsan mentem, hogy 8 km után elhagytam a kondíciómat, ami a tókör (27,5 km) végéig nem is ért utól! :(

(#95774) zetor2000 válasza npera (#95765) üzenetére


zetor2000
senior tag

Dehogy... már Hrabal is megírta:
"Unatkozik? Vásároljon mosómedvét!" :)

Sörgyári Capriccio

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#95775) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Boldog ANZAC Dayt mindenkinek. Mivel public holiday van ezert otthonrol fogok csak 8-10orat melozni.

[ Szerkesztve ]

(#95776) blueboi69 válasza npera (#95747) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"elhoztunk egy perzsa kiscsajt játszani"

Lehet, hogy bennem rabszolgataltó déli vér csörgedezik, de én ennél a mondatnál valahogy teljesen más gyerekmentes 18+ környezetre gondoltam
:DDD

Egyébként eszméletlen energizabálóak ezek a gyerekek. Tegnap voltunk Bujdyék felé kirándulni, nem sokat csak 1.5órát, de ennyi elég volt, hogy kidőljenek. Aztán délután kertben lehetett őket fárasztani.

Persze a gyerekeknek mindez azt jelenti, hogy játék-játék-játék-autóbanpihenés-világotbejárás-autóbanpihenés-ebéd-alvás-alvás-alvás-játékakertben,rajzfilmnézés-játék-pancsi-mese-alvás-GOTO10

Mindeközben nekünk reggel pelenka, összekészíteni mindenkinek innivalót, nasit, hiszen a világbejárása az fárasztó és megszomjúzik és megéhezik a nép, közben reggeliztetés, lehetséges időjárásnak megfelelő ruhák válogatása, kutyák, babakocsi, ruhák, miazmás bepakolása az autóba, odamenni, túrázni, ezerfelé a figyelni a gyerekekre,hazamenni, ebéd, elpakolás, mosogatógép és kfc feltalálói nevei imába foglalása, végre szusszaszanás amig alszanak, aztán kertben lefoglalni őket, kertimunka, ami a gyerekeknek móka is kacagás apa szerszámait elpakolni ésatöbbi ésatöbbi, aztán este vacsi, fürdetés, mese, altatás...

Ma meg szintén Bujdyék melletti vadasparkot néztük meg délelőtt. Azt hittem több állat lesz, viszont a hely lenyűgőzően kellemes, nekem nagyon bejött. Délután kertbenfárasztás.
Szóval ilyenkor már várom a munkahetet, hogy legalább néhány meeting idején pihenhessek :C

(#95777) blueboi69 válasza Sipi- (#95770) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nektek tartunk demo-t holnap. Én eskü készültem még pénteken rá, de már fogalmam sincs miből :DDD

(#95778) Jahno


Jahno
őstag

Amúgy most van az a szitu, amit Dudunak próbáltam mesélni, mikor mindenféle parkban bulizós népekről beszélt és nem értette, hogy ez nem lájtos tengerpart, itt télen az utcán elég nagy kuss van, ha kocsma nincs nyitva, akkor szintúgy nem folyik a tömeg a Kazinczy utcán. Naposabb időszakban azért megszaporodtak a parkban borozós népek, de segített a kijárási tilalom is, az illegál házibulik valamennyit hozzátoldottak a számokhoz, de most meg lehet nézni milyen mikor nyitva volt a kocsma és majd ez vajon mennyire látszódik meg a számokon:

[link]

(#95779) Jahno válasza blueboi69 (#95776) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy feldőlnek vagy nem, vagy valameddig működnek és hamar új erőre kapnak.

Haversrác 12 éves kölke reggel elment bicajozni Gödöllő-Hatvan környékén a kertek alatti földutakon, mikor hazaért akkor lenyomott egy hokiedzést, majd elment korcsolyázni. Fater ugye csak cipelte a cuccait, etette és rakta utána a mosógépet, fuvarozta korcsolyapálya/BMX pálya és hokipálya közt, majd délután még némi bicaj, aztán mikor faterjának közölte, hogy igazán kimehetnének focizni, akkor havernak már nem volt túl őszinte a mosolya...

(#95780) blueboi69 válasza Jahno (#95779) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:Y
:DDD okhello... igen, azért vannak ilyen örökmozgók.

(#95781) blueboi69 válasza Jahno (#95778) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nézem a képeket.. Jézusom ez komoly??? :Y
Ebből akkora 4.hullám lesz, hogy öröm lesz nézni. :( sok idióta bazzeg.

(#95782) -NoVa- válasza blueboi69 (#95781) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igen, komoly. Minden kiülős tömve.

(#95783) Jahno válasza blueboi69 (#95781) üzenetére


Jahno
őstag

Még 17. hullám is, de ezek még szolíd képek, csak túl sok felől nem akartam válogatni. Tömeget látni éppen elég. Kb. bejelentéskor említettem, hogy a 2 székes mini terasz is egyből 500 személyes lesz. Pár élő videó a főtérről simán durvább, mint egy húzósabb fesztivál...

És ennek ellenére én is mozgolódom, hogy szerda/csütre valami szezonnyitót toljak a sarki krimóban, csak kicsit értelmesebben :U

(#95784) Sipi- válasza blueboi69 (#95777) üzenetére


Sipi-
tag

Tényleg lesz valami, már gondolkozok, hogy milyen dolgot nem mondtunk még el, ami majdnem alapjaiban változtatja meg a koncepciót :DD

Csak vicc, szerintem jó lesz a végeredmény. :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95785) Jahno válasza Sipi- (#95784) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem asszony segített az SCCM dokumentációt megformázni. Szerintem az alapján még Ő is meg tudná csinálni. Pár hónap múlva hozzácsapom a Javat, azt mocskosgeciszemét módon kell konfigurálni. Aztán .MSI és egyéb pakkok, majd riportok, ellenőrzés, egyéb statisztikák. Simán el lehetne vele lenni ezer évig.

(#95786) eattila válasza Bujdy81 (#95773) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezzel en is igy voltam. Idei elso bringazas 10 km lett. Katasztrofa sebesseggel. Es meg akartam utana halni.
A masodik mar jobb volt szombaton, 12k, de meg mindig lassu. Igaz szel volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95787) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95788) npera válasza Jahno (#95778) üzenetére


npera
újonc

Háááát... Ez pár hét múlva durva lesz.

Itt is az a "fiatal felnőtt" korosztály vitte a prímet a fertőzésben, amelyik képtelen volt abbahagyni a bulizást és még utolsó este is elmentek dizsibe rázni, amikor bevezették a korlátozásokat.

Nálunk a kórházakban dolgozó személyzet kezd teljesen kiégni. Most próbálják tárgyalni a szakszervezetek, hogy mi legyen a nyári szabadságokkal, mert nagyon úgy néz ki, hogy nem vehetik ki. Egyre több egészségügyi dolgozó jelezte, hogy inkább felmond és hagyja az egészet, mert nem bírják már.

(#95789) blueboi69 válasza Sipi- (#95784) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mindenképpen a vége előtt 2héttel, jó? :D
Mázli, hogy tudtuk pótolni az elment egyetlen fejlesztőt a másik csapatból. Jött helyette kettő, az egyik még eléggé junior, a másik már ügyesebb, szóval van remény :)
Meg egyre több kérdés.

(#95790) Samott válasza npera (#95788) üzenetére


Samott
addikt

Pont a hetvegen lattam valahol:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95791) Jahno válasza Samott (#95790) üzenetére


Jahno
őstag

Bár kicsit máshogy is számolnak, ezt már próbáltuk bogozni, csak csöppet nehéz.

(#95792) Bujdy81 válasza blueboi69 (#95776) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Akkor jó, hogy tegnap nem kerültem felétek egy csöngetés erejéig mikor keróztam, ha Ti éppen erre voltatok! :D

(#95793) Bujdy81 válasza Samott (#95790) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Tegnap megerősítette orvos ismerős (korábbi beszélgetés miatt direkt utána ment itt a helyi kórházban), hogy MINDEN olyan ember, aki COVID pozitív tesztet produkál automatikusan COVID halott lesz.

Tehát a tavalyi Kásler levél, ami szerint pl. a végső stádiumos rákos ember, ha elkapja a COVID-ot, akkor ott a halál oka a rák legyen, nem valósult meg.

Nem biztos, hogy minden kórházban így számolnak, de itt tuti! Szegény már egyébként elég rezináltan mesél a benti dolgokról. Kifejezetten büszkék, hogy az intenzíven (amit - utalva a "következő állomás" patológia hőmérsékletére csak 'hidegsebészetnek' hívnak) "csak" 80% körüli a mortalitás. Amivel egyébként jól állnak az országban, de akkor is borzalmas...

Ettől függetlenól a KSH népmozgási számai alapján sem rózsás a helyzet. :(

(#95794) npera válasza Samott (#95790) üzenetére


npera
újonc

Pedig milyen szépen vezettünk karácsonyig, aztán odalett az előny...

(#95795) Samott válasza npera (#95794) üzenetére


Samott
addikt

Azt meg az elejen szedtek ossze, amikor kontrol nelkul probaltak atveszelni a jarvanyt. Osszel belehuztunk, tavasszal meg leleptuk oket.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95796) eattila válasza Samott (#95795) üzenetére


eattila
csendes tag

Majd most mégjobban meglépünk. Hetek kérdése. És szigorítás se lesz, mert foci.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95797) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

(#95798) WiZARD válasza npera (#95788) üzenetére


WiZARD
addikt

Itt nincs ilyen gond, ugyanis itt nem mondhatnak fel.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#95799) eattila


eattila
csendes tag

Amúgy én még most sem kaptam védességi kártyát. Ha nem is kapok, azt tudja valaki, hogy hol kell jelezni? Vagy hol kell ennek utánajárni? Van külön weblapja, vagy el van dugba valahol az infó?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95800) Jahno válasza eattila (#95799) üzenetére


Jahno
őstag

Majd jön, mikor szúrták be? Alapban eeszt oldalán érdemes megnézni, hogy mindent felvittek-e és jól. Akkor már van esély bármire.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.