Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#96651) npera válasza Grillo (#96642) üzenetére


npera
újonc

Mindenképpen!

Most igazából azon agyalok, hogy a készre adaptált megoldás helyett rá kellene adaptálni egy Bondtech LGX extrúdert, annak nagy kerekei vannak és a filamentet sokkal egyenletesebben tolja.

(#96652) npera válasza eattila (#96643) üzenetére


npera
újonc

Szépek!

(#96653) npera válasza zetor2000 (#96644) üzenetére


npera
újonc

Én Pro/Engineer r19-el kezdtem, aztán Wildfire, aztán pár évet kihagytam és lett belőle Creo asszem.

Utána pedig Catia V5 ment pár éven át. Szóval az ipari szintű cuccokat kábé tudom. És ez a gondom nekem is, hogy ide valami egyszerű kellene, lehetőleg valami otthoni licensszel elérhető (kalózkodni nem akarok).

Viszont kellene mérethelyes feature is bele, mert anélkül nehéz funkcionális darabokat alkotni.

Van egy csomó egyébként, a legdurvább otthoni ingyenes (talán egy évig max) a Fusion360 az Autodesktől.

De van mindenféle free megoldás is, egy részük eleve felhőbe dolgozik és csak letölteni tudod az STL-t talán, aztán mehet a slicerbe és utána lesz valami.

Ez például parametrikus. FreeCAD.

(#96654) blueboi69 válasza eattila (#96643) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szépek amúgy, de nekem mind olyan homályos :)

(#96655) eattila válasza npera (#96652) üzenetére


eattila
csendes tag

:R

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96656) eattila válasza blueboi69 (#96654) üzenetére


eattila
csendes tag

Koszi. Elesek ezek. Csak vitidzs utomunka van rajtuk. En ugy mondom, hogy fakobb a szinvilag.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96657) Samott válasza npera (#96651) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem tulgondolod ezeket a dolgokat, nekem egy tokegyszeru kinai noname gepem van, alig dragabban mint ez az extruder es teljesen jol teszi a dolgat. Eddig meg mindent amit terveztem ki tudta nyomtatni, es nem volt komolyabb gondom vele. Amit produkal is hibatlan. Vegyel markasat ha arra gerjedsz, de ilyen extrak hidd el nem kellenek hozza.

Bocsanat, javitom magam: ilyet kellett vennem hozza, es neked is ajanlom.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#96658) npera válasza Samott (#96657) üzenetére


npera
újonc

Ja, tudom hogy nem attól lesz jó, hogy márkás. Én leginkább a mérettel vagyok meglőve, mert nem tudom akárhova rakni, valamint a hangja sem mindegy. És az sem árt, ha viszonylag kevés a komplexitás a beállítások belövésében, mert leginkább printelni szeretnék, nem tuningolni.

Átolvastam pár rivjút a linken, egy dán csóka elég durva dolgokat írt a kapott példányról. Ott a QC eléggé elmaradt vélhetően.

(#96659) blueboi69 válasza eattila (#96656) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Értem, látom. Sztem túl sok már. Az utolsó kép az jó! Szerintem.

(#96660) npera válasza Samott (#96647) üzenetére


npera
újonc

Megnéztem még egyszer és eléggé félrevezető a honlapjuk. Ahonnan én olvastam ott 1-éves időtartamot írnak. De ha elnavigáltam a privát/hobbista változathoz, akkor ott már korlátlanul ingyenes hobbi üzemben.

Le is húztam és felraktam. Pofás, ezzel majd tudok próbálkozni. Az első projekt az lenne, hogy egy RC töltő házát bemodellezni, de úgy, hogy a töltő többi részét rá lehessen pattintani (vannak csatlakozók és csavarok). A fő attrakció az lenne, hogy a 30x30 mm-es visító venti helyett egy legalább 60 mm-es csendeset tudjak ferdén berakni, hogy fújja a bordát csendben.

Majd szétszedem a töltőmet, jól lemérem a méreteket és elkezdem modellezni.

Projekt! :C

Egyik kollégámnak van is printere, megnézem hajlandó-e kinyomtatni a prototípust majd ha kész a modell.

(#96661) Samott válasza npera (#96660) üzenetére


Samott
addikt

Jaja, hobbira lehet evente hosszabbitgatni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#96662) Sipi- válasza Samott (#96657) üzenetére


Sipi-
tag

Miket szoktál vele nyomtatni? Nekem őszintén megmondva semmi sem jut eszembe, amire tudnám használni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#96663) Sipi-


Sipi-
tag

Mai túrán meglepődtünk egy kicsit. Sétáltunk egy szép nagy réten, néztük balról a legelésző teheneket. Kissé arrébb észrevettük jobbról néhány legelésző lovat. Ó, de szépek, stb. Egyszercsak az egyik jó elkezdett ügetni, majd felénk fordult és odaügetett hozzánk és ott eszegette a füvet tovább. A gyerekek megijedtek (5 gyerek), mi, felnőttek is meglepődtünk, de szerencsére senki sem ugrált, kiabált amíg odajött a ló. Barátságosnak tűnt, meg remélem vad lovat egyébként sem hagynának szabadon, felügyelet nélkül egy turistaút mellett.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#96664) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#96665) zetor2000 válasza Sipi- (#96662) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem meg minden kis gyösz eszembe jut, ami itt-ott el tud törni, olyanok. Meg barkács cuccokhoz kis bizbaszok. Csak tervezni kéne tudni valami alkalmazással, és utána mérethelyes, vagy attól minimális eltérést mutató készterméket előállítani.

Most pl. az Ikea Symfonisk hangfal tartója jut eszembe. 4000 Ft egy préselt vazslemez, ami ráadásul lyukas itt-ott. Ezt jóval olcsóbban elő lehet állítani. A cucc ~3kg, de szerintem ebben benne van a csomagolás is, de ha valóban ennyi, akkor is képes megtartani két műanyag fül, csak jól meg kell tervezni. Ráadásul ebből lehet, hogy kéne 2 pár (4db), hamarosan. 8000Ft kiadása 2 preselt bádoglemezért nem túl vidám...
De egy ügyesen meghajlított vazslap is megfelel, nem pont nyomtatott verzió kell.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96666) Jahno válasza -NoVa- (#96664) üzenetére


Jahno
őstag

Na, Vácrátót felé jártál?

(#96667) -NoVa- válasza Jahno (#96666) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ja, giccs, de befér. A város egyetlen sorompós gyalogos vasútátkelője meg végre méltó emléktáblát kapott.

(#96668) Jahno válasza -NoVa- (#96667) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg kint jártam a határban masinákat tesztelni. Abból is lesz majd giccs, de egyelőre ki kell pöcsölnöm melyik obinál hol van pontosan a végtelen, meg melyik váznak mi a hülyesége és sötétben sem árt megszokni a gyors kezelését. Felső haszontalan LCD helyett lehetnének háttérvilágítós gombok.

Pár kör Starlink műhold útbaejtett minket, olyan inváziót még úgysem láttam és valószínű a kínai rakéta egy darabját is láttuk beesni a légkörbe.

Szomszéd kölök elkísért. Mikor egy sündisznó támadott meg minket azt kibírta, utána hazafelé kertek alatt valami nagyobb patás izé, akkor fékcsíkos lett a gatyánk. Neki azért, mert nem szokta meg, nekem meg azért, mert összevissza forgott a lámpával és 10 centiről pofámba vakuzott, hogy azt se lássam hol vagyunk és mivel állunk szembe :C

Találtam itt egy egész jó helyet, nincs is messze, mert odavissza 3 kilométer aztán mindennel együtt jó 2.5 óra alatt megfordultunk.

(#96669) zetor2000 válasza Jahno (#96668) üzenetére


zetor2000
senior tag

"...és valószínű a kínai rakéta egy darabját is láttuk beesni a légkörbe. ..."
Izé, már olvastam, hogy "Fogva végig!"

Az eredeti hír itt olvasható.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96670) Samott válasza Sipi- (#96662) üzenetére


Samott
addikt

A teljesseg igyenye nelkul: zuhanyfulkebe akasztot, szemmagassagban van, szoval barmilyen kampo nem lett volna jo:

Kocsiba, telefontartohoz egyedi allvanyt:

(ez speciel nem lett jo, mert a nagy meleget nem birja, lekonyul :)) Vastagabb szarral kellett ujraterveznem, nyomtatnom.

Mindenfele LED kitakarot:

Haz korul dolgokat, porszivohoz adaptert, temetobe kupakot a váza téli lefedesehez. Es persze talpat a pingvinjeim ala:

Most eppen uj talpat nyomtatok a NAS-om ala (ami igazabol csak egy kulso vinyotomb, de alul van a ventije es szeretnem ha nagyobb terbol tudna levegot szivni):

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#96671) eattila


eattila
csendes tag

Kezdem azt hinni, hogy a tomporommal nincs joban egy bringanyereg sem. 10+ km utan ez is tori elegge. Pedig valami puhas cucc. Erre a bringara meg nem jo szerintem vekonyabb nyereg. (Gepida alboin 200 crs)

Mar nem is tudom, hogy mit kene csinalni vele. Lehet elorebb kene huzni. Fene tudja.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96672) Jahno válasza eattila (#96671) üzenetére


Jahno
őstag

Mindjárt jön a bringás szekció és elmagyarázza, hogy az a baj, mert puha.

(#96673) eattila válasza Jahno (#96672) üzenetére


eattila
csendes tag

Turabringan szerintem nem tudom. Eleve mashogy ulok rajta mint akar montin. Ott a kemenyebb se tort.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96674) npera


npera
újonc

(#96675) npera válasza eattila (#96671) üzenetére


npera
újonc

Túl puha. Jahnóból a próféta szólt... :C

Legyen jó kemény és a két ponton támasszon fel, ahol a farcsontod van. Akkor vagy kell alá betétes gatya hosszabb távra, vagy ilyen 20 km körülig akár fűszoknyában is mehetsz. Nekem legalábbis rövid távon akármiben is kényelmes.

Az eredeti nyereg az széttörte a fenekem, az borzalom volt. Valami sportosabb San Marco vagy hasonló, aztán világbéke.

25 juró Selle Italia X3 Flow. Pattintsd le egyből, aztán királyság.

(#96676) npera válasza Jahno (#96672) üzenetére


npera
újonc

:R :R :R

(#96677) npera válasza zetor2000 (#96669) üzenetére


npera
újonc

Ha ez ilyen szögben így jönne egyben, akkor a kedvenc tihanyi fagyizóm nem nézne ki jól.... :Y

(#96678) eattila válasza npera (#96675) üzenetére


eattila
csendes tag

Koszi. Kiprobalom!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#96679) npera válasza zetor2000 (#96665) üzenetére


npera
újonc

Szerintem mindenfélét IS lehet vele, de valóban kell hozzá valamennyi CAD és kreativitás. Meg géptől függően elég komoly betuningolási időszak is.

Ki kell tapasztalni, hogy az adott filamentre hogyan reagál a gép. A beállításokat lehet finomhangolni vég nélkül, mert a hőmérséklet, gyorsulások, sebesség, extrudálás paraméterei mind számítanak.

Az általam kinézett Prusa gép ebből a szempontból picit ájfón, mert a saját gyártású kukacukkal (Prusament) be van lőve a gép előre, a Prusa Slicer eleve ismeri őket és nem kell finomhangolni.

(#96680) Samott válasza npera (#96679) üzenetére


Samott
addikt

A, dehogy. Egyszer beallitottam az elejen PLA-ra, es azota ugyanazzal a beallitassal gyartja a csetreszeket. Ha belovod a parametereket a 3DBenchy-vel es azt mar szepen nyomtatja utana mar nem lesz gondod vele.

Szerk: filamentbol meg erdemes egy kezdocsomagot venni. Az sokaig eleg, en azota csak egy kilos feketet vettem meg. Devil teljesen jo cucc, talan lengyel vagy cseh.

A slicer meg Cura, siman integraltam a Fusionbe, nyitja amikor atkuldom neki.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#96681) zetor2000 válasza npera (#96679) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kreativitásból nincs hiány, abból jó vagyok, azt hiszem.
A CAD tudás az, ami nincs meg, vagy még nem alakult ki. Igazából még nem használtam ilyen alkalmazásokat, mert nem volt rá szükségem.

De tegnap telepítettem a DaVinci Resolve-t (az ingyenest), és félóra nyomkodás után eljutottam oda, hogy egy vackot renderelni lehetett volna. Nem nagy valami, 2 snitt, de kis google /yt után megy annyira, amennyire 20perc...1óra alatt lehet/kell.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96682) zetor2000 válasza npera (#96677) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem koppanna :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96683) npera válasza Samott (#96680) üzenetére


npera
újonc

Én többféle anyagot terveztem használni. Kell PETG, idővel valami karbon cuccot is próbálni szeretnék.

Cura igen jó, arról olvastam.

(#96684) npera


npera
újonc

Ez a videó elég jól összefoglalja a filozófiát a Prusa márka mögött. Nekem nagyon bejön, hogy ennyire vevőorientált és nyílt forráskódú az egész.

(#96685) Jahno válasza zetor2000 (#96681) üzenetére


Jahno
őstag

Ehhez egy magyar csávó most elég jó tudásanyagot csinál. Bár nekem nem nagyon bírja a gépem és fejben is baj van az alapokkal. Most már télleg veszek Pinnaclét :-D

(#96686) qnadam válasza Jahno (#96685) üzenetére


qnadam
veterán

tök kevés gép elég hozzá. plusz elég kényelmesen van megoldva a proxy, két kattintásból legenerálja a kis verziókat, amivel már utána tényleg gyorsan lehet dolgozni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96687) zetor2000 válasza qnadam (#96686) üzenetére


zetor2000
senior tag

DaVincire nekem idehaza egy i5 4440 alapú masinám van, ezt használom kábé mindenre is. Asszem nem ez a legjobb gép idehaza, de mindennap ezt ütöm, azaz ez az a gép, amit ténylegesen használok. Ebben van 32GB ram, meg 2 SSD, meg fene tudja mennyi merevlemez, de nem 1 tera, hanem kicsit több, de kábé tele van minden mindenfélével, amit le lehetne törölni... Az egyik laptopom erősebb, abban valami 6. gen. i5 van, asszem, meg van egy másik vas, ami nem laptop, abban meg 8GB ram van ugyan, de egy i7 4xxx valami, ami ettől a géptől jobb.
Szóval kábé az "élvonaltól" (10-11. gen. intel core /xeon/ 3. gen. Ryzen/Threadripper/Epyc) messze lévő géppel vállalható idő alatt lehet dolgozni. A rendert nem próbáltam, mert az nyilván időigényes tud lenni, nem volt rá szükség, hogy készre vágjak valamit, csak gyakorlatot szerettem volna szerezni. Ez összejött. Asszem kodeket is kéne telepíteni, mert abból elég keveset láttam. Nameg azokat konfigurálni is kéne tudni, hogy ne kapjak sokkal nagyobb méretű végeredményt, mint a nyersanyagom volt.
Ha bele kéne mélyedjek, akkor elkezdeném túrni a leírását, hogy mi micsoda, de szerencsére nem "kell" használni, csak saját szórakozásra ismerkedek vele.

Most van valami akció, hogy ha megveszem a Resolve Studio-t (ez a nagytesó, ami fizetős), akkor vehetek hozzá / adnak egy vezérlő/vágó eszközt, ami a melót megkönnyíti. Nos, mivel nem ez a szakmám / nem ebből élek / ennyire nincs igényem rá, ezzel a lehetőséggel nem élek.

Igazából egy Atem mini extreme iso kéne, amellé pár kamera, mikrofon, meg kéne venni / ismerni a Resolve Studio-t, aztán lehetne mindenfélét csinálni vele... De ez igen sok pénzmag, és _én_ nem használnám ki.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96688) qnadam


qnadam
veterán

filléres középformátumú milc vs tengervíz

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96689) qnadam válasza zetor2000 (#96687) üzenetére


qnadam
veterán

Asszem kodeket is kéne telepíteni, mert abból elég keveset láttam.

mi hiányzik?

ha élőben vágsz, akkor jellemzően az atem mellett már nincs szükség a resolve-ra, ha a resolve-val vágsz utólag, akkor viszont az atemre nincs :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96690) npera válasza qnadam (#96688) üzenetére


npera
újonc

Jääääääj....

(#96691) zetor2000 válasza qnadam (#96689) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem ilyen xvid féle. :)
Láttam, hogy van benne h.264, de azt se tudom konfigurálni. :D Az Xvidet se, de az talán eleve kisebb méretet csinálna.

Atem mellett van a marketingben egy Samsung T5 SSD, ami azért jó, mert élőzni jó az Atem, de ugyanakkor kitolja az anyagokat SSDre, mindent, en bloc. Szóval ha valaki köhög, krákog, csúnyán beszélt, akkor azt utómunkában ki lehet vágni. Pusztán ezért lenne jó. Eleve létrehoz az Atem egy Resolve projektet, szóval elég bénának kell lenni, hogy valami ne legyen kéznél... vagy ne menjen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96692) Phülöp


Phülöp
addikt

#ketkereken

Jelentem, YT oktatóvideó alapján sikerült megjavítanom az első fékváltókart az országúti vason - WD-40 típusú beavatkozást igényelt. Ennekután egy Philips csavarhúzó segítségével újrakalibráltam a váltók végálláspontjait - úgynevezett finomhangolást hajtottam végre.
Ha már így hozzápiszkáltam, akkor azzal a lendülettel újratekertem a fékváltókar fölötti szakaszon a felgyűrődött bandázst is.
Mindezen műveletekhez használtam

#dragaszagaink

az új szerelőállványomat

[link]

[link]

Ezekután gurultunk egy lazát Ameával a környéken (27km), az országúti otthon pihent, én a szíjhajtásos rettentőt vittem inkább

[link]

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96693) Phülöp válasza zetor2000 (#96691) üzenetére


Phülöp
addikt

"mindent, en bloc"

Hősöm
:R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#96694) qnadam válasza zetor2000 (#96691) üzenetére


qnadam
veterán

2021-et írunk, felejtsük már el szerencsétlen xvidet, lassan a 264 is kifutóban van már. ha megnézed a deliver oldalon, ott a h264 beállításai között van olyan, hogy automatic, mellette választhatsz minőséget, az pont elég a mindenhez is :)
oké, ha az élővágottat akarod továbbsimogatni, akkor tényleg kényelmes lehet az ótómatice generált projekt, de ér ez neked 360 kiloforintot?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96695) zetor2000 válasza qnadam (#96694) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem fejben bármi bármennyit. :) Igazából többet kell, hogy érjen, mint 360, mert amivel szemezek, az a Atem Mini Extreme ISO, ami ~1300USD, ami inkább 500E, mint 360.

Igazából néha melóban kell rendezvényezni, amit hébe-hóba jó lenne rögzíteni, és ha kell, megmutatni / közreadni. Akkor a vágott verzió jobb tud lenni.
Teliver oldalt nem nézegettem nagyon, mert éjjel volt, amikor nyomogattam, de láttam, hogy vannak ott ilyen csúnya feliratok... de a kodek buzergához nem konyítok, de majd megszakértetem valakivel.

Egész jó cuccokat csinál ez a BMD...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#96696) npera válasza Phülöp (#96692) üzenetére


npera
újonc

Pont ilyen állványom van és pont ma használtam én is :C

- lemostam a bringát először
- megnéztem, hogy a belső miatt puklis-e a hátsó kerék vagy az abroncs hibás. Másik belsővel is puklis, sajnos a külső hibás. Muszáj lesz rommá farolnom tehát.
- leszedtem (volna) a pedálokat, de csak az egyik jött le. Kell majd valami cső, mert még korábban bezsíroztam a pedálok menetét, de addigra már rárohadt az egyik. Most sem sikerült leszedni. Viszont a pedált magát szétszedtem (pedál le a tengelyről), aztán bezsíroztam.
A rárohadtat is megcsináltam, csak azt a bringán levő állapotában. Akkor ez is jó újabb 7 évre...
- leszedtem a lánckerekeket és elmostam őket petróleumban.
- leszedtem a kazettát és elmostam őket
- leszedtem a láncot és elmostam

Kell vegyek megfelelő hosszúságú csöveket, aztán az imbuszt megtoldva és a hajtókarra applikálva egy másikat még egyszer megpróbálom leszedni.

Van valami trükk a menettel? Ha a hajtókart nézem "kívülről", akkor van egy fix irány vagy ez is lehet többféle?

(#96697) npera válasza npera (#96696) üzenetére


npera
újonc

És meg is van.... :B
Holnap új próbálkozás. Vagy még lerohanok pizsamában mindjárt...

(#96698) BobaHWSW válasza Samott (#96670) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ez meno.:)

(#96699) Grillo


Grillo
senior tag

Szia Jahno....

(#96700) Jahno válasza Grillo (#96699) üzenetére


Jahno
őstag

Legmélyebb tiszteletem minden kedves hallgatónak, aki elindult a lejtőn lefelé. Max. jön qnadam és megkérdezi, hogy jónak szép, de kellene egy fényképező is a képre :-D

Jöhetsz velünk Becsére meg Rácalmásra mindenféle messzi állatot fényképezni.

És jöhet majd a második váz, hogy ne kelljen annyit obit cserélgetni, meg a halszemek és miazmások. Mostanában azt szeretem, ha görbül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.