Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95301) npera válasza blueboi69 (#95298) üzenetére


npera
újonc

Nálunk 2,8%-os ízzadt ki a szakszervezet közel 2 év "tárgyalás" után. Legutoljára 2019-ben volt fizutárgyalás és emelés, akkor asszem 3%.

Most megkaptam április 1-től a "senior" titulust, de a fizut még "tárgyaljuk". Ez abból állt, hogy több hónapnyi előkészítés után egy HR rendszerbe be kellett gépelni egy csomó tipikus HR-es lőzungot, aztán azt motiválni, majd megtárgyalni, majd újra megtárgyalni, majd rákontrázni és finomítani. Aztán a főnököm mutatott egy számot, ami egy kábé 6%-os emelés lenne, erre akkor én mondhattam választ. Aztán azt átgondolják és eszkalálják és majd május végén kapok egy ellenajánlatot. Aztán ha azt elfogadom, akkor annyi. Ha nem fogadom el, akkor lehet kérni forszírozott tárgyalást, amikor egy szakszervezeti ember is ott van és moderálja a tárgyalást.

Ha jól megy a dolog, akkor fel tudom küzdeni az emelést 10%-ra. De az már optimista szcenárió.

Hiába, ha sok pénzt akarsz keresni, akkor nem kóser vágóhídra kell menni, ahogy a norvég kollégám szokta mondani.... :U

(#95302) npera


npera
újonc

Pár hónapja volt már, de a hangja miatt érdemes újra. 7:13-nál beindítják és az alapjáraton olyan nyomatéka van, hogy meg-megpörög a kerék folyamatosan nyomott finom fékezés mellett, amikor megpróbál kimanőverezni a garázsból..... :C

(#95303) npera


npera
újonc

Boba, ehhez tudsz relatálódni a filmes klisék és procedúrák tekintetében? :C

(#95304) blueboi69 válasza npera (#95301) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:Y

Itt nálunk olyan infláció van, hogy elképesztő. Mármint ha nem emelik a fizut évente, akkor kajak érezni, hogy annyival drágul minden, hogy egyszerűen kevés.
Azóta is felröhögök mikor hobizoli próbálta nemsajnálni a kollégát, hogy 4tagú család nem jön ki 700k fizuból. Mert tényleg nem lehet normálisan.

Nyilván nem mindenkire érvényes, hogy ki tud csikarni sok emelést, de eddig amióta ennél a cégnél vagyok, 6év alatt több mint duplája lett a fizum a kezdethez képest. És az a durva, hogy amikor ide felvettek, akkor a korábbi melóhelyemhez képest 50%-ot dobott a fizu. Akkor még asszonnyal elképzelni sem tudtuk, hogy ennyi pénzzel mit lehet kezdeni, rögtön belekezdtünk mindenféle megtakarításba. Aztán megugrott minden költség. Durván.

(#95305) blueboi69 válasza npera (#95302) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Aztakurva :Y :C

(#95306) eattila válasza blueboi69 (#95304) üzenetére


eattila
csendes tag

Ki lehet azt csak sok10 mill hitellel azert szukosebb lehet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95307) blueboi69 válasza eattila (#95306) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hiába a hitel, nem több mint amennyi az albérletünk volt.

(#95308) Sipi- válasza blueboi69 (#95298) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem a sablon szöveg a volt eddig a közvetlen Q manageremtől, hogy én már így is nagyon sokat keresek, az E-nál már 6 éve nem tudtak díjat emelni, stb. Nem tudom, hogy elhiggyem-e neki, hogy tényleg az átlag felett kapok vagy nem. De gyanítom, hogy mindenki ezt a dumát kapja. Nem tudom belőni, hogy az én fizum hol helyezkedik el a rangsorban, lehet beszélnünk kellene privátban erről :)
Linkedin-en hozzám is futnak be rendszeresen megkeresések, de eddig mindet visszadobtam. A helyzet az, hogy ez nekem most baromi kényelmes, nem vonz az, hogy megszívassam valahol máshol magamat. Viszont az is igaz, hogy előrelépés és szakmai fejlődési lehetőség itt gyakorlatilag semmi sincs, mert felettem és inkább "mellettem" a solution architect pozíció van, azt meg nem akarom. Felettem meg a line manager, amit meg aztán főleg nem és sohasem és semmi pénzért sem. :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95309) blueboi69 válasza Sipi- (#95308) üzenetére


blueboi69
csendes tag

" A helyzet az, hogy ez nekem most baromi kényelmes, nem vonz az, hogy megszívassam valahol máshol magamat. "

Ezzel pont én is így vagyok! De ezt nekik nem kell tudni. Azért a Line manager és közted van még pár lépcső sztem, pl a PO vagy ilyesmi. De a Line Managernél semmilyen szaktudás nincs kb.
Linkedin megkereséseknél kérdezz rá a pénzre, én is ezt szoktam tenni, aztán mondom szépen a manageremnek, hogy figyumár itt engem hetente bombáznak olyan fizukkal, hogy 50% azonnali többlet, valamit csináljunk már ezzel a frusztráló szituval :DDD .
Nekem is ezt mondta, hogy 6éve nem emeltek árat, de ezt nehezen hiszem el. Egyrészt akkor még nem is volt ilyen pozició mint az enyém, tehát magamból kiindulva, ez a szerződés maximum 2-2.5éves. Másrészt meg biztos forrásból tudom, hogy a két cég közt fél éves szerződések vannak. Persze a számok nem biztos, hogy változnak, de ez azért elég dinamikus szerintem, tehát az opció erősen megvan a mozgásra.
Harmadrészt ha igaz lenne az, hogy 6éve nem emeltek és most még mindig van haszon rajtunk, akkor képzelheted, hogy a szerződés megkötésekor mekkora bevétel volt... na hát én ezt erősen kétlem, mert akkor az évek során felhalmozott nyereségből legyenek szívesek ezt pótolni.
Negyedrészt meg ha ez igaz, hogy 6éve semelyik service manager vagy sales manager nem volt képes kicsikarni legalább 1% emelést, akkor az egész bandát lapátra kéne tenni, mert alkalmatlanok bármiféle tárgyalásra.

(#95310) Sipi- válasza blueboi69 (#95309) üzenetére


Sipi-
tag

Konkrétan ahol én vagyok, ott nincs más pozíció. Már Team Leaderünk sincs, mert annyira kevesen vagyunk :) Jah, PM pozíció sem érdekel, oda asszonyt kellene bejuttatni :DD
A line managerünk technikai emberből lett manager, ért is hozzá, de tárgyalni is tud. Vagy legalábbis valamit csinál, már jópár éve itt van ebben a pozícióban.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95311) Sipi- válasza blueboi69 (#95309) üzenetére


Sipi-
tag

Konkrét számokat gondolom Te sem tudsz a saját fizudon kívül...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#95312) Jahno válasza Sipi- (#95311) üzenetére


Jahno
őstag

Hát jahh, én meg saját korlátaimba és jogszabályokba ütközöm, pedig tök eccerű lenne. Gyorsan megnézem van-e nálam adatbányátok és törlöm a fenébe.

(#95313) BobaHWSW válasza npera (#95303) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ez brutal jol eltalalt. A nyitokep ahol kulonbozo tavolsagban levo dolgok mennek el egymas elott az zsenialisan MichaelBayes.

(#95314) Samott


Samott
addikt

Ha mar filmes tema, ez pont tegnap jott a youtube ajanlobol: How Filmmakers Make Cameras Disappear

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95315) eattila válasza blueboi69 (#95309) üzenetére


eattila
csendes tag

A beszamolo nyilvanos. Meg lehet nezni, hogy melyik evben hogy alakult a ceg.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95316) WiZARD válasza Sipi- (#95311) üzenetére


WiZARD
addikt

Pedig azt kell megtudni, az az egyetlen út van.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#95317) eattila válasza WiZARD (#95316) üzenetére


eattila
csendes tag

A legtöbb helyen ez a szerződés része, hogy nem mondhatod el. Nálunk is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95318) npera válasza blueboi69 (#95304) üzenetére


npera
újonc

Itt egy "iránykamattal" machinál az állami pénzügy.

Från december 1985 till maj 1994 var det den så kallade marginalräntan som var Riksbankens vapen mot inflationen. Reporäntan infördes i juni 1994, tillsammans med inlåningsräntan och utlåningsräntan, och dessa tre räntor ersatte alltså marginalräntan som styrmedel.

Sedan reporäntan infördes är dess högsta notering 8,91 %, vilket den låg på mellan 5 juli 1995 och 10 januari 1996.[7]

I spåren av finanskrisen 2008-2009 sänktes bankernas styrräntor över världen, så även i Sverige. Den 4 december 2008 gjordes en rekordsänkning på hela 1,75 procentenheter av reporäntan. Det är den största enskilda sänkningen av reporäntan sedan den infördes som Riksbankens viktigaste styrränta 1994. Den 18 februari 2009 sänktes räntan ytterligare en procentenhet till 1,0 %. En historiskt lägsta notering på 0,0 % infördes 29 oktober 2014.[8] Men detta var inte lägsta möjliga reporänta. Reporäntan i Sverige sänktes till −0,1 % den 18 februari 2015.[9] Detta är första gången någonsin som Riksbanken inför negativ reporänta. Dock hade några andra länder i Europa, t.ex. Danmark och Schweiz, kort tid innan även de infört negativ reporänta. Den 18 mars sänkte Riksbanken åter reporäntan och denna gång med 0,15 procentenheter till −0,25 %. Den 1 juli samma år bestämdes att reporäntan f.o.m. 8 juli skulle sänkas med ytterligare 0,1 procentenheter till −0,35%. Detta delvis som en följd av det osäkra läget i Grekland under tiden.[10][11]

Den 11 februari 2016 sänktes reporäntan ytterligare med 0,15 procentenheter till −0,50%. Det varade till den 20 december 2018 då riksbanken höjde reporäntan med 0,25 procentenheter till −0,25%.

Vid det penningpolitiska mötet den 18 december 2019 beslutade Riksbankens direktion att höja reporäntan från −0,25 procent till noll procent, vilket verkställdes den 8 januari 2020.

2009 óta 1% ez a kamat. 2014 óta pedig 0%.

Azóta pedig negatív.

Mondjuk egy csomó dolog ára megy felfelé ettől függetlenül. Ez egy fura ország....

(#95319) npera válasza BobaHWSW (#95313) üzenetére


npera
újonc

Gondoltam, hogy te értékelni fogod a finomságokat :C

(#95320) WiZARD válasza eattila (#95317) üzenetére


WiZARD
addikt

Nálunk is az volt, de nem érdekelt annyira se engem, se a kollégáim, akik elmondták.
Szerintem ez eleve utal arra, hogy valami titkolni való van.

Meg voltak szép táblázatok, hogy elvileg melyik pozícióhoz tól-ig mennyi fizetés jár.

Nekem is jöttek azzal, hogy eleve magasabb a fizetésem mint a többieké azonos pozícióban, és különben is ezért meg azért csak ennyit emelnek (bruttó 10ezer ft emelést kaptam abban az évben). Nem akartam elhinni.
Kiderült, hogy kollégámnak ennyit se emeltek, és tényleg eleve kevesebb a fizetése.
Ettől még elégedetlen voltam a fizetéssel, de mégis 1 fokkal kevésbé éreztem átverve magam.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#95321) eattila


eattila
csendes tag

Fotós kedélyborzolás. Valamivel ki kellett próbálni az állávnyom. A szenzorom megmmég mindig iszonyú retkes. Fene.

Sodial distancing

Meg a többi a sorozatból

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95322) Phülöp válasza eattila (#95321) üzenetére


Phülöp
addikt

ezek jók ezek

kivéve a ff, mert az nem fekete retek
meghamisítod a valóságot

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95323) qnadam válasza Phülöp (#95322) üzenetére


qnadam
veterán

de, most már az.

viszont az elsőnek szépek a színei.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#95324) eattila válasza Phülöp (#95322) üzenetére


eattila
csendes tag

Köszi! Mindegyik kép hamis :D Amúgy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95325) eattila válasza qnadam (#95323) üzenetére


eattila
csendes tag

Az első kép készült a legvégén. Még az utolsó képeit lehet ahhoz igazítom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95326) Grillo válasza Phülöp (#95322) üzenetére


Grillo
senior tag

Akkor legyen Fekete Vipera... :DDD
Legalábbis Baldrick ezt ajánlaná.

(#95327) blueboi69 válasza Sipi- (#95311) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Milyen számok érdekelnek? Akik a csapatomból elmentek, azokét tudom.
Meg van egy volt kolléga aki innen ment el, neki is tudom, hogy azóta kb mennyit keres.
Neki is ugyanaz a manager mondta, amikor fizuemelést kért, hogy ennyi pénzt itthon nem adnak meg neki az IT-ban. 2hónappal később már átment másik helyre, ahol azt a pénzt megadták, majd rá fél év múlva ment az ITSH-hoz, ami mostmár dajcsetelekom, ott meg még annál is többet kap azóta is.

(#95328) Grillo


Grillo
senior tag

NéddaJahno, fotós móka [link]

(#95329) eattila válasza Grillo (#95328) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez igen franko!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95330) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#drone
Mielőtt megdrágul minden a chipgyártó válság miatt, berendeltem a drónt, meg néhány propellert, meg egy video vevőt otg-re, így lehet nézegetni mobilon / tableten is másnak, hogy miamerre. Egyelőre a gps modult nem rendeltem meg, majd még kitalálom, hogy mennyire fontos az nekem.
Diatone Roma F4. Már tűkön ülök :)

(#95331) hobizoli válasza WiZARD (#95320) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azonos pozi, azonos fizu :DDD .... erre van egy sztorim ugy 8-9 evvel ezelottrol:

tesom meg amikor itthon dolgozott egy multinal Call center-ben, ott volt egy olasz Alessandro meg a spanyol Carmen nevu munkatarsuk, olasz es spanyol nyelven toltak az ipart, amit hugi nemetul meg egy masik magyar lany franciaul, es egy srac angolul, szoval nekik kettojuknek meg idegen nyelvet SE kellett tudniuk

ugyanaz volt a beosztasuk, mas-mas orszagokbol erkezo hivasokra vettek fel telefont, es igy ennek az egesz csapatnak volt egy magyar csopvez-e


tesom is csak azt nezte, hogy az "Ale" milyen lazan adja elo az eletet
minden penteken hazarepul fapadossal Milano-ba szuleihez, vasarnap meg vissza
nyilvan jo elore megvehette a jegyeket joarasitva, de pl a Bazilika melletti utcaban lakott egy 70m2-s berelt kegliben, amit akkor(!) 240k-ert berelt per ho + rezsi

a spanyol csaj o csak 3 havonta ment csak haza Madrid-ba, de amugy elutazgatott kicsit a kozel keletre Jordaniaba, meg a eszak-kelet Braziliaba, Dubai-ba, meg egy het Thaifold-re, meg a gyerekkori baratnojenek a 30. szulinapjara egy Cs-V hosszuhetvegere New York-ba

egyszer odament az Ale a hugihoz, hogy nem erti ez a levonas a szamlajarol miert van, es tudna-e neki segiteni ebben, hogyha felhivja Bank-t
hugi aszonjda akaratlanul is lattam azon a papiron, hogy a netto(!!) fizetese az Ale-nak 904kHUF volt... mindezt 2012-13 korul, egy Call Center-ben, egy olyan 'alap' poziban, hogy csak fonokod van felfele , lefele beosztottad nincs egy se

a magyarok netto fizuja ennek 33-35%-a volt egyenkent, hogy anyanyelvi szinten kellett az idegen nyelvet beszelniuk
OK, az a netto ~320k akkor sem volt eppen sz.r akkor 08:00-16.30h kozott, de azert na....
meg a kozvetlen felettes csopvez-ukhez kepest is jo 2x volt a diffi

nekik meg csak az anyanyelvukon kellett tudniuk, semmi idegen nyelven, az Ale az angolt is ugy raccsolta, hogy alig lehetett erteni, de hugi tud olaszul is kb kozepfokon, vele ugy beszelgettek


jaaa akkor osszeallt a kep, hogyhat ennyibol mar lehet utazgatni, meg Bazilika mellett lakni, meg 3-4 hetente nyaralgatni a vilagban
meg ez elott volt az 1-2 honappal hogy az Ale is soknak talalta azt az alberletet, es szereztek neki egy olcsobbat, ami 1 utcara van a regitol, es "csak" 170k + rezsi volt
azzal mar elegedettebb volt

hugi akkor berelt egy lakast a Attila uton 75k + rezsi-ert...


:DDD

több drón kell ;P

(#95332) Samott


Samott
addikt

18650 tippre lenne szuksegem.

A Makita egyik akkupakja megdoglott, szetkaptam az egyik cella 0V-os a tobbi egeszsegesnek tunik. LGDAHA31865 felirat van rajta, van erre valami megbizhato nem tul draga hazai beszerzohely? Vagy rendeljem kinabol?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#95333) zetor2000 válasza Samott (#95332) üzenetére


zetor2000
senior tag

GP akkubolt a Váci úton. Szerintem, elsőre.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#95334) npera válasza Samott (#95332) üzenetére


npera
újonc

Csavarnyúzó? Mindenképpen hasonló áramot leadni tudó cellát keress.

(#95335) Vodike


Vodike
tag

Na asszony is megkapta a Pfizert :D :DDD

exTiga

(#95336) npera


npera
újonc

Türelmesebbek megnézhetik az egész videót, elmesélnek egy csomó szabályt és érdekes háttérinfót.

Türelmetlenek induljanak 17:39-től, amikor az ausztrál burnout indul.

Elég hamar lángra kap a hátsó kerék, aztán a kocsik tüzet okádva volumetrikus tűzzel borít be egy vélhetően tűzoltót, aki a pálya mellett áll. Ez az a kocsi, ami alapjáraton kipörög, ahogy hörög a motor....

(#95337) Jahno válasza Samott (#95332) üzenetére


Jahno
őstag

Én Kínából rendelnék Samu cellát, ha ráér. Wpowernél van occsó Samu, Digitalnetnél LG. Intercellnél szoktam még ilyesmiket venni, akad Pana ipari cella, mindenféle kínai és Sanyo is. Van még a GPBolt a Váció úton, de az ebben csöppet drágább, célcuccokért szoktam odamenni, meg ha valamit szét kell bontani, vagy sürgősen kiszállítani.

(#95338) Phülöp válasza Vodike (#95335) üzenetére


Phülöp
addikt

Cimbora ma kapta meg a második kör Szputnyikot, Putyin személyesen hívta fel, hogy gratuláljon.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#95339) Jahno válasza Vodike (#95335) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg nem.

(#95340) npera válasza Phülöp (#95338) üzenetére


npera
újonc

Teát is küldött? :Y

(#95341) eattila válasza npera (#95340) üzenetére


eattila
csendes tag

Szamovárban.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#95342) npera válasza eattila (#95341) üzenetére


npera
újonc

:wub:

(#95343) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Nabazmeg. Még mindig vakcina.
Kiderült, hogy feleségem már februárban meg kellett volna kapja a vakcinát. Hogy mi a sztori? A balfasz házirovosok.
Akihez 2019 óta jár dokihoz, nem vette fel praxisra (nem került bele a rendszerbe), hanem ambulánsan látta el. Ennek köszönhetően a mostani oltási rendszerben a bejelentett állandó lakcím szerinti háziorvoshoz került, ahol 3 héten keresztül minden héten szerepelt a beoltandók listáján - igaz, győri címmel. Majd valamilyen oknál fogva átkerült egy másik háziorvoshoz, akinek 6 hete szerepel az oltási listáján és jelenleg is ott van. Aki meg 6 hete nem hívja be oltáras, holott rengeteg Pfizer érkezik folyamatosan.
Rengeteg kérdés merül fel:
1. az aktuális háziorvos arra nem vette a fáradságot, hogy legalább azt leellenőrizze, hogy a komplett listáján rajta van-e. Mifaszér?
2. Az első háziorvos - akit mellékesen keresett telefonon a feleségem vakcinaügyben miattam, - 3 hét alatt sem jutott el odáig, hogy már csak felhívom ezt a gyökeret, hogy mit akar itt Győrből?
3. Akinek jelenleg is rajta van minden héten 2x a listáján, telefonszámmal, emaillel, már csak megkeresem kíváncsiságból, hogy kiskeziccsókolom, pöcsömért van győri címmel a mátészalkai listámon?
4. Hogy került át az egyik szalkai orvos betegei közül át egy másikéra? Ki intézte el?
Szóval kurvajó a rendszer.
Most az van, hogy péntekig várunk, hogy behívják-e - átkerült az itteni orvos listájára, - ha nem, akkor tovább eszkalálódik az ügy.
Az orvosok hetente 2x kapnak listát az oltandókról.

[ Szerkesztve ]

(#95344) Jahno válasza A. Crowley (#95343) üzenetére


Jahno
őstag

2019ben amúgy mondta a háziorvosnak, hogy csókolom, Önt szeretném választani és átjelentkeznék?

(#95345) A. Crowley válasza Jahno (#95344) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Persze, mondom, hogy hozzá jár.

(#95346) Jahno válasza A. Crowley (#95345) üzenetére


Jahno
őstag

A hozzá jár még nem azt jelenti :-)

(#95347) A. Crowley válasza Jahno (#95346) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Ne kötözködj már, le van írva, mi a helyzet. Értelmezd már légyszíves.

(#95348) blueboi69 válasza A. Crowley (#95343) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Akihez 2019 óta jár dokihoz, nem vette fel praxisra "

Hogy lehet így dokihoz járni???

"a bejelentett állandó lakcím szerinti háziorvoshoz került, ahol 3 héten keresztül minden héten szerepelt a beoltandók listáján - igaz, győri címmel."

Ha Győri címe a bejelentett, akkor hogy kerül másik dokihoz? Itt némi ellentmondás van a rendszerben.
De akkor így van esély, hogy hamar megkapja?

(#95349) Jahno válasza blueboi69 (#95348) üzenetére


Jahno
őstag

Gömbibá is Kaposvárra jár és sok ismerős van összevissza bejelentve. Engem is direkt megkérdezett a doki, hogy átkérje-e vagy megtartom a régi orvosom, vagy mi legyen a koncepció.

Úgy lehet dokihoz járni, hogy bemész és ellátnak :C

(#95350) A. Crowley válasza blueboi69 (#95348) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Mert tartózkodási hely Győr, így itt van háziorvos. Csak a rendszerben nincs bejelentve, hogy ehhez a háziorvoshoz tartozik, emiatt automatice az állandó lakhely szerintire osztják be. De a listára meg a regisztrációnál megadott címmel kerülsz fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.