Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94601) hobizoli válasza Jahno (#94600) üzenetére


hobizoli
nagyúr

naa, a csóóóókos

:DDD

több drón kell ;P

(#94602) Jahno válasza hobizoli (#94599) üzenetére


Jahno
őstag

Igazából lehetne 2x annyi, vagy akármennyi, csak legyen és haladjunk. Pár nap alatt többet bukik az ország, mint amit erre az egész hóbelebancra el bírnak költeni és akkor nem pár napja megy az agyzsibbadás, hanem 1 éve.

(#94603) hobizoli válasza Jahno (#94602) üzenetére


hobizoli
nagyúr

meg ha tobb oltopont lenne, akkor gyorsulna a mutatvany

amikor voltak erre ellenzeki polgimesterektol javaslatok, hogy biztositanak hozza onkoris epuleteket, meg stb-t, inkabb elvetettek, es ment melle ellenzek oltasellenes vaker.... :U

nalunk is itt kapasbol van csak az 1km-s korzetben 3-4 altalanos iskola meg annyi kozepiskola is tornatermekkel
vhol ketto(!) is

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#94604) Bujdy81 válasza hobizoli (#94603) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nézd meg a statisztikákat! Nem az oltópont kevés, hanem a "szervezés"!

Amint bejött, hogy pedagógusok, várandósok, szoptatósok ész nélkül mehetnek, egyből megugrott a napi oltások száma. Szóval nekem úgy tűnik, hogy az oltásra beosztás a szűk keresztmetszet...

(#94605) hobizoli válasza Bujdy81 (#94604) üzenetére


hobizoli
nagyúr

csinalhatnak dedikalt pontokon is amugy
es akkor nem a korzeti orvos rendelesi idejet veszik el erre, mert azert az se normalis, hogy azok meg most mindent felredobalnak

itt a keruleti SZTK mellett van a lorinci sportcsarok, attol 100m-re egy kozepsikola, attol szinten 2-300m meg ketto masik kozepsuli

afkorz csak a SZTK-ban megy a szuribuli ezek kozul
itt az alt iskola 50m-re tolem tornateremmel, a keresztutcaban a masik 500m-re 2 tornateremmel, a portasokon kivul kb senki nincs ott sem
a Havannan ket altanos iskola is van ami dedikaltan a lakotelepnek epult anno
onnan is par szaz meter egy masik alt iskola
mindegyiknek van tornaterme meg 20-30 osztalyterme

keruleti onkori ezeket felajanlotta oltasra, hogy gyorsitsak a folyamatot, ugyis zarva vannak
erre ezt mind elutasitottak, hogy nem kell, a propagandemedia megvadolta, hogy visszakuldte a szurikat, hogy nem kell, mert oltasellenesek

kozben meg kikerult errol a email, hogy kozpontilag hivtak vissza kiszallitott mennyiseg egy reszet a keruletbol
na ezert is tartunk "csak" itt

csinaljak az SZTK-ban meg a korzeti orvosikban
wow
tapsoljunk, belaim

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#94606) qnadam


qnadam
veterán

#sonyraváltok rovat
felbukkant marketplace-en egy pana s1 is, kicsit meginogtam... :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#94607) BobaHWSW válasza qnadam (#94606) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Karra gyursz? :DD

(#94608) Jahno válasza qnadam (#94606) üzenetére


Jahno
őstag

Ajajj. Azt hittem Sony már eldőlt és meg is vetted. Hosszabb távon azért nálam S1+24-105 befigyel, de egyelőre a kisebb kitobival is éppen 1 millió alatt van, abból azért sok sört lehet szerezni egy olcsóbb vas mellé. Egyelőre a G9 peciális funkcióit kellene megfejtenem, meg mondjuk azt, hogy a két tárcsa két külön üzemmódot tekerjen.

(#94609) Jahno válasza hobizoli (#94603) üzenetére


Jahno
őstag

Az lehet már nem olyan kevés, csak ehhez időben kellett volna gondolkodni. És tornaterem sem kell, nem akarnak összeterelni egy csomó embert. Egyik felén be, másikon ki, pár kisebb helyiség és inkább adminisztrációs meg raktár részleg, utána némi váró és húzás haza. Tornacsarnok is lehet mobilparavános, vagy még messzebb egymástól pár dolog és felfestés. Egy mai modern stadioban ráadásul normáláisabb mosdó/WC/fűtés van, mint néhány rendelőben... Személyzetnél ha előbb gondolkoznak, hogy ott egy csomó végzős orvosis meg ki tudja még ki, akit mozgósítani lehet, csak a jogszabályt nem tudom, lehet csak orvos adhatja be valami mambójambó miatt és nem lehet azt csinálni, hogy 1-1 orvos felügyelete alatt 3-4-X tanonc nyomja futószalagon.

(#94610) hobizoli válasza Jahno (#94609) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kb 3-4 hete ajanlottak fel ezeket, hogy barmelyikben lehetne/lehetett volna csinalni, nem kell mindben

vagy ott a BNV terulete, abban miert nem lehet?
ott akkora csarnokok vannak, hogy ihaj

több drón kell ;P

(#94611) zetor2000 válasza Jahno (#94609) üzenetére


zetor2000
senior tag

Engem nem a doki oltott, hanem ránézésre egy asszisztens. Csinosabb volt, mint a doki sokkal. :D Maszk nélkül, rendes ruhában szerintem egy korrekt milf, vagy kicsit fiatalabb is.
EÜben azért elég sokan mozognak, akik injekcióznak, ez sem volt másabb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#94612) zetor2000 válasza hobizoli (#94610) üzenetére


zetor2000
senior tag

A BNV pont olyan, hogy mindenhez rendesen közel van :D
Tömegközzel pont jól megközelíthető. (Sok beoltandónak nincs autója/jogsija) Amikor van kiállítás. Egyébként tré. De igen, szép nagy épületek vannak ott, és most nemsokára lesz még egy g*ci nagy.
Haver ott melózik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#94613) Samott válasza zetor2000 (#94612) üzenetére


Samott
addikt

Tele a varos stadionokkal, azokat pont arra talaltak ki hogy tomegeket kezeljenek (mozgassanak) bennuk. Nem a szep zold fuvon kell oltani, de lenne eleg tér megoldani benne az ilyesmit. Jo tomegkozlekedessel, kozponti helyeken.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#94614) Vodike


Vodike
tag

Ahol en voltam ott katonak engedtek be a nepet kezfertotlenites, ruhat lefujtak szinten valami fertotlenitovel, be kellett allni egy gepbe, ahol testhomerseklet ellenorzes volt es utana jutottal csak a pulthoz ahol eligazitottak melyik oltopontra menjek (volt 15 az epuletben).

Az oltoponton mar csak 3-4 ember varakozott, ultrakedves asszisztensek es egy szajsebesz doktorno aki oltott engem.

Vernyomas meres, meghallgattak, veroxigen meres, kifaggattak par dologrol es benyomtak a cuccot. Utana 20 perc pihi es a doki egyenkent jott ki mindenkit hazaengedni, par hasznos tanaccsal es az oltokonyvvel.

Kint a varoban fel volt jelolva hova ulhetsz, sztem nagyon profi volt.

En vittem egy dobot csokit, orultek neki :)

Amugy bajom nincs, de elegge faj a bal karom…

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#94615) Phülöp válasza Jahno (#94609) üzenetére


Phülöp
addikt

Elmesz a faszomba. Mi az, hogy mambojambo miatt csak orvos adhatja be? Emberek halnak meg, baszod! Több, mint 200 ember minden nap!!! Ne védd már a hülyeséget...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#94616) Samott


Samott
addikt

Hogymikvannak:

"Bár úgy lenne ötösöm a lottón, ahogy előre tudtam, még kedden meglesz a 2,5 millió beoltott, hogy aztán jöhessen a miniszterelnök és bejelenthesse a nyitási tervet! Ma kellett jelenteni az UEFA felé, hogy júniusban meg tudja-e rendezni Magyarország a Budapestre tervezett, nyári EB-meccseket." (innet)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#94617) Sipi- válasza Samott (#94616) üzenetére


Sipi-
tag

Anyukám is mondta, hogy már pár napja olvasta, hogy kell a nyitás, mert lesz valami meccs :W

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#94618) Sipi- válasza Jahno (#94600) üzenetére


Sipi-
tag

Mit kaptál?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#94619) Bujdy81 válasza Jahno (#94609) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Erre pár gondolatot tudok írni hozzáfűzésként:
- USA-ban vannak olyan épületek, ahol 30-40-50, egymástól független beléptető pont van, olyanokba simán lehet oltópontot kialakítani tucatjával. Van megfelelő parkoló is hozzá. Úgy hívják, hogy stadion. Bárcsak nekünk is lenne pár...
- EÜ szakszemélyzet kb. csak a szúráshoz kell. Ha kicsit jobb lenne a közhangulat, jobb lenne a bizalom az ország vezetése felé, akkor mondhatta volna azt Viktor, hogy "emberek, kell nagyon sok önkéntes az oltópontokra és akkor előbb leszünk túl rajta!" és tódult volna a tömeg. Én is.

(#94620) NauTiLUS_HUN válasza Jahno (#94609) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Jahno, ha vérvételhez nem kell orvos (lásd véradás), akkor ehhez sem kell. Engem sem orvos oltott. De mondjuk az oltási cetlit dr. Nagy Bendegúz pecsétjével látták el. Nem láttam férfit ott ahol pecsételtek :)
Orvos akkor kell, ha oltás után rövid időn belül komplikáció lép fel. Azt ne egy nővér oldja meg, ha lehetséges.

(#94621) blueboi69 válasza npera (#94575) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hmm. Mondjuk ez 2x annyi, mint amennyit rászántam volna.
Tápom van itthon.

(#94622) qnadam válasza BobaHWSW (#94607) üzenetére


qnadam
veterán

:DDD
közben olvasgattam kicsit, igazából az s5 tetszik. de egészen nagyon... ráadásul fotoplusnál elég jó kedvezmény van rá, 540e a váz.
fotóban kb ugyanazt tudja, mint a sony a7iii, videóban viszont jobb minőséget tud, időbeli korlátozás nélkül, ami azért erős szempont...
viszont a natív pana obik mocsok drágák (500e egy 70-300? ne már), és a sigma adapter közel nem nyújtja azt a kompatibilitást, mint sonynál (art obik mennek vele, de af-c már nincs, canon obikkal meg teljesen kétesélyes a dolog, nagyon sokszor az a vége, hogy megy, de nagyon lassan). innentől pedig a canon 70-200-am kiesik, a pana khecidrága, a sigmának csak 2.8-as van belőle szintén drágán, mást pedig nem tudok feltenni rá.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#94623) qnadam válasza Jahno (#94608) üzenetére


qnadam
veterán

áh, egyelőre van egy mc-11-em meg úton van egy töltőm :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#94624) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#94625) Phülöp válasza Bujdy81 (#94619) üzenetére


Phülöp
addikt

betegirányítás, adminisztráció, call center, fertőtlenítés, hulladékkezelés + ezek leszervezése... szerintem a fél ország mozdult volna segíteni

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#94626) npera válasza blueboi69 (#94621) üzenetére


npera
újonc

Ha szuperolcsó kell, akkor működni működik az is. Úgysem lehet magára hagyni a töltést, mert ha baj van, akkor nagy baj van.

(#94627) npera válasza qnadam (#94622) üzenetére


npera
újonc

S1H nem jobb? Az tud mindenféle videós mambodzsambót, amire a videósok szoktak lúdbőrözni.

Video i 6K 24p, 10-bit 4:2:2 både internt och externtDual Native ISO - Öka känsligheten på sensorn utan att få mer brus i bilden14+ steg V-log/V-gamut bildprofil kompatibel med Varicam och GH5 & GH5s


Ez egy logikus lépés lenne a GX7-ről. Ja nem :C

(#94628) qnadam válasza npera (#94627) üzenetére


qnadam
veterán

ezeket a 6k kivételével az s5 is tudja, és az s5 autofókusza jobb valamivel. kevesebb, mint fele pénzért :) bár az s1h-ban valóban van pár kisebb videózást segítő funkció, meg a piros gomb az elején...

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#94629) npera válasza qnadam (#94628) üzenetére


npera
újonc

Közben megnéztem a Pana obik svéd árát. Húúúúú. Mondjuk szépek nagyon. De egyik-másik brutálisan nagy.



A fényerő mondjuk elég vadóc....

(#94630) eattila válasza npera (#94629) üzenetére


eattila
csendes tag

Egy 1.2-es obi sose lesz olcsó. Csak ha TK-s.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94631) npera válasza eattila (#94630) üzenetére


npera
újonc

Ja-ja, értem én. Csak arra gondoltam, hogy egy 50-es f1.4-es Kanon egész pici ezekhez képest.


A fenti képen levő Pana is FF 50 mm és f1.4, de vagy 2x hosszabb, plusz egy hosszú nyaka a bajonettnél. És optikailag csal rajta persze az árnyékoló.

Ha az árnyékolót leveszed gondolatban, akkor is nagyon durva ágyúcső és a végén a "tölcsér" a bajonett előtt.

Ez mondjuk egy M4/3 obi után alighanem elég durva váltás lehet. Mondjuk ha reggelizel rendesen, akkor fel lehet emelni, csak a táskából jóval nagyobb kell hozzá...

(#94632) qnadam válasza npera (#94631) üzenetére


qnadam
veterán

cserébe a sigma ötvenes jó, a canon meg nem :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#94633) eattila válasza npera (#94631) üzenetére


eattila
csendes tag

A Nikon 35mm-es obija Fx-re nagyobb, mint egy D-s 50-es. (Mondjuk ami nálam volt az szar is volt.) Nem értek hozzá igazán, de az egész a lencsetagokról szól talán, meg minnél nagyobb a fényerő, annál nagyobb a lencse méret is. Mivel arányszám a fényerő. ezért f/1.2 stb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94634) npera válasza qnadam (#94632) üzenetére


npera
újonc

Ja, lehet nem a legjobb példányt választottam. Lehet 85 mm-es példányokat kellett volna hasonlítanom hasonló fényerővel. Abból a Canon sem olyan rossz.

(#94635) qnadam válasza npera (#94634) üzenetére


qnadam
veterán

az 1,8-as kisebb (de minőségben gyengébb mint az 1,4 art, cserébe olcsóbb sokkal), a canon 1,2 viszont nem is kisebb, mint a sigma :)
meg persze tervezés kérdése is az egész, a canon 50/f1,4-et még filmre tervezték, ahol nem volt probléma a kevésbé precíz af, meg filmnek kb mindegy, milyen szögben esik be a fény, a digitális szenzorok mikrolencséinél viszont nagyon is. így ha az a cél, hogy kevésbé vinyettáljon, kevesebb színhiba legyen a szélén stb, akkor nagyobb-nehezebb-drágább obi lesz a végeredmény. a régi canon 35/f2 és az újabb 35/f2is verzió között is látványos a különbség méretben.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#94636) npera válasza qnadam (#94635) üzenetére


npera
újonc

Ja, erre gondoltam pont. Canon 85 mm f1.2 és hasonló Sigma vélhetően nagyon hasonló lesz.

(#94637) -NoVa- válasza npera (#94634) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor összefoglalva metrikusan, 2.5mm, 4.4mm, 50mm és 85mm különböző iterációi töltenek most xls fileokat feléd?

Az ott egy Hiby balanced, 20 Ohm-os 2.5mm - 4.4mm Pentacon impedance adapter, ha netán a Hip DAC erősítő alapzaja túl sok lenne az érzékenyebb IEM-nek. Szerintem jegyzetelj :)

Itt a 4.4mm-es naaaagy lyukba pont jó, és nem kell kábelt cserélni, ha a Q5k-ra váltok mozgás közben:

Pont annyival jobb a hangja a Q5k-nál, hogy asztalnál inkább ezt használom, de pont annyival nagyobb, hogy máshol már ne legyen igényem rá. A Hip DAC még egy kicsit ennél is méretesebb.

(#94638) npera válasza -NoVa- (#94637) üzenetére


npera
újonc

Nem-nem, obikat most nem nézegetek. Egy ideig meg voltam győződve, hogy nekem "kell" egy 60 mm-es f2.8-as Sigma, mert nagyon régen annyira jó rivjút találtam róla egy szakállas ausztrál fószer konferálásában. Azóta az a videó szőrén-szálán eltűnt, de arra emlékeztem, hogy a sorban (Sigma 19, 30 és 60 mm) a 19-es a leggyengébb, de az történetesen van és szerintem elképesztően jó éles képe van már annak is.

A másik oldalon ott van, hogy Jahno válogatott nekem csodafinom 2-es és 6-os 58 mm-es ruszki csodákat (Helios), amik valami csodaszépen bokeholnak cirkulárisan. És kis koncentráció árán lehet kézzel fókuszálni. Mozgó gyerekre nehezebb, de néha az is megy.

Ha elég az 50 mm, akkor meg van a szintén full manuál Szuper Tákolmány is, szóval egy 60 mm-es obit nehezen tudok megindokolni.

Az egyedüli dolog, ami "hiányzik" az a szuper-nagylátó, de nem fotózok annyit, hogy ez szempont legyen.

Vissza a DAC-ra.

A use case vagy user profile annyi lenne, hogy a céges gépről tudjak tipikusan kábellel rákapcsolódva Spotify muzsikát hallgatni meló közben. Az otthoni asztali setup egy SMSL SD-793 és egy AKG K701 van rálógatva. A DAC-erősítőn van potméteres hangerőszabályzó, amit néha tekergetek. Amit lehet megoldok Spotify hangerőszabályzóval, de nekem a potméteres hangerő igazából egy fontos dolog, mert ahhoz oda tudok nyúlni és tekerni. IEM esetén valahogy még inkább fontosnak érzem.

Ennek mondjuk picit ellentmond, hogy ha a mobilról hallgatok valamit (jutúb késő este, mert nem bírok aludni), akkor a fel-le nyomkodós hangerőszabályzás is teljesen oké. De ott tudom, hogy egy fizikai gomb van, ami hangerő. Nincs kettő a mobil két oldalán. A Qudelix esetén van valami kis pöcök az egyik oldalon, tehát tapintásra elvileg lehet érezni. De egyébként nem egyértelmű, hogy melyik a hangerő.

A Fiio Q3 vagy a Hip DAC mérete mindegy, mert leteszem az asztalra és rákapcsolom a laptopra. Akár home office, akár melóban. Ameddig nem egy külön tápegységes dobozról beszélünk (lásd SMSL SD-793), addig számomra az hordozható. Nadrágzsebben nem hordanám, zakóra nem csiptetném fel, nem mennék vele ide-oda bedugott fülessel. Amikor leülök melózni, akkor szólna.

Ahogy nézem akár a Q3, akár a Hip DAC esetén a potméter egyből bekapcsoló is, ami számomra picit kár, de ha minőségi a potméter, akkor elvileg sokáig bírja. Aztán lehet újat forrasztani bele.

Nézek még rivjúkat. Az adaptert beraktam favoritba, biztos ami biztos...

(#94639) -NoVa- válasza npera (#94638) üzenetére


-NoVa-
őstag

Q5k pöcök tökéletesen kitapintható, és jól érezhető, hogy melyik oldal a hangerő, melyik a pause/next/prev track. Plusz, nyomvatartva állít hangerőt, nem kell 60 lépcsős skálán egyesével végigkattintva léptetni, mint a BTR5-ön.

Emellett a tekerőbuzulást is maximálisan értem, és űzöm, és ebben a Q3-nál komolyabb mágia van. A tekerő valójában nem szabályoz hangerőt, az állása csak egy input a fiimware számára, hogy ne menjen el asszinkronba a hangerő extrém alacsony hangerőnél, mint a tényleges analóg potméteres hangerőszabályzóknál. Ez igen jó tudás. Az a fele kevésbé, hogy néha ez a terület lefagy, ha sokáig áll bekapcsolva némán, és onnantól pont leszarja, hogy állítok hangerőt, megy azon, ahogy hagytam. Kikapcs/bekapcs után megjavul. Ez már egy komoly érv a Hip DAC mellett, az nincs, úgyhogy nem tudok róla ilyen hibát mesélni :D

iPhone SE-re dugva valami nagyon halk ütemes pattogást hallottam, amit Androidról/PC-ről nem produkált, illetve kék leddel megy (48KHz), majd még kipróbálom SE2-n is. S21-ről, S9-ről rendes sárga 192K/24bit módban kapcsol be eleve, BlackBerryről kék. Kis varázslással a 768K/32 zöld DSD is demózható, nem sűrűn szólal meg úgy :)
A Q5k ellen annyi szól iPhone esetén, hogy USB-C Lightning dróttal semmi kommunikációt nem kezdeményeztek a telefonnal, marad az iPhone gyérebb tömörítésű BT-je. 256kbps kicsit kevéske, amikor a doboz tudna 990kbps LDAC-ot is.

Szóval igazából szükséged van egy Astell & Kern SR25 -re, hagyd a kompromisszumokat.

(#94640) npera válasza -NoVa- (#94639) üzenetére


npera
újonc

Most közben néztem rivjúkat. iFi nem tud BT-t, akkor az kiesett. A csatlakozó furcsasága is határeset volt, nem szeretem a nem standard dolgokat.

Fiio Q3 tetszetős, de a Qudelix meg pici és nagyon hordozható. A hangerőt meg lehet tanulni, egy idő után ugyanúgy izommemória, mint a hajnali kómában a mobilon az ébresztő lekapcsolása.

Ha a Qudelixben egy idő után feladja az akksi, akkor forrasztok rá egy kis RC-csatit, aztán meghajtom 18650-ről. Egy hibaforrás is el lett iminálva :C

Mivel a céges teló iPhone, a privát pedig Android, ezért függetlenítem magam a platformok nyűgjeitől.

(#94641) npera


npera
újonc

Megint emelkedik a nyugat-svédországi COVID esetek száma, kapacitálják a lakosságot, hogy tartsák a távolságot. Nem tudtam igazából elhelyezni, hogy merre járunk a statisztikában, így megnéztem.

Google keretes "appot" néztem, amikor beírtam, hogy COVID és Svédország, majd Magyaroszág.

Svéd statisztika egy hétre vetítve, halálozások száma: 14 fő
Magyar statisztika ugyanerre a kritériumra: 252 fő

Ez duva, most akkor tombol a 3. hullám?

(#94642) zetor2000 válasza npera (#94641) üzenetére


zetor2000
senior tag

Tulajdonképpen igen, cca. most tetőzik, azt mondják.
Mivel bölcs vezérünk azt mondta, hogy 2.5M beoltott embernél enyhítés van, ezért mától nyitva pár olyan szolgáltatás / üzlet, ami nem lehetett. Illetve az élelmiszert áruló boltok tovább maradhatnak nyitva. Ugyanis a beoltottak száma elérte a 2.5M-t. Ez javarészt 1. körös, a második sokaknak még hátravan.

A Lidl app jelezte, hogy a lakótelepi Lidl 21:30 ig lesz, vasárnap 19:00ig. Ismit fel kéne hívnom fodrászat ügyben. Esedékes eléggé. <cca. 1 hónapja zárva van...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#94643) qnadam válasza zetor2000 (#94642) üzenetére


qnadam
veterán

az egyetlen dolog, amivel egyet tudok érteni, sőt kifejezetten örülök neki, hogy a boltok nem zárnak be hétkor.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#94644) zetor2000 válasza qnadam (#94643) üzenetére


zetor2000
senior tag

Tulajdonképp ja. Nekem néha a kijárási korlátozás is jól jön, hogy nem 8ra kell hazaesni, hanem később. Néha el-elnyúlhat a meló/dolog, és akkor lett volna baj...
Ikea is nyit, azt olvastam, de csak módjával.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#94645) npera válasza -NoVa- (#94639) üzenetére


npera
újonc

Még gondolkodtam.

Qudelix előnyök:

- pici
- USB C tölti és adat
- van BT, ha kell
- minden IS paraméterezhető, nem csak egy bass boost gomb van
- 2,5 mm és 3,5 mm, ami lesz és van
- árban teljesen oké
- műanyag, tehát nem karcolódik vagy deformálódik úgy, mint egy fém ház

Ami elsőre hátránynak tűnt, de már átgondolva nem az:

- nincs hangerő tekerő (a Q3 fényében átgondoltam)
- pici akksi (gyakorlatilag 99%-ban tudom tölteni)

Szóval lehet hamarosan einstand. Alighanem megveszem Koreából, 20 dodó a shipping, az EU-s helyekből nincs sok és tipikusan vagy nem szállítanak ide vagy jó drága.

(#94646) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#bmw
Mai hóesések közepete úgy gondoltam megnézem mi van a bmw-ben azzal a hengerrel, amire problémázott, hogy nem ég el benne a nafta.
Nos azt kell mondjam, ha ezt december közepén/végén debuggolom, akkor valszeg a sírás kerülgetett volna :O
Most, hogy már lassan fél éve csak a fiestát használjuk mindenre is (hétvégén is voltunk kirándulni Bujdyék felé, 3felnőtt, 2 gyerek,2kutya) így egy kicsit kevésbé voltam elkeseredve a látottakon. Először nem értettem, hogy a gyertyapipa miért van eltörve és a benne lévő rugó lenyomata miért van a gyertyán. Aztán amikor tekerés nélkül kijött a gyertya, akkor meg azt nem értettem, hogy az 5pólusú NGK iridium gyertyának miért nincs meg a középső pólusán kívül a többi.....
Végül összeállt a kép, valahogy, valamiért a gyertya nem maradt a helyén. Kiszedte a menetet a hengerfejből és ahogy menekült kifelé az elégő benzin-levegő párától, úgy ütközött neki a lecsavarozott gyertyapipának és trafónak.... Namost hogy a gyertya pólusai előbb törtek-e le, vagy később az már szinte mindegy. Lehet a hengerben az öngyulladás segített kilökni a gyertyát, lehet, hogy nem... Nemtudom. Mindenestre porszívócsőre raktam egy vékony csövet és kiporszívóztam a gyertyajáratot, hogy legalább a többi ne hulljon bele. A trafó körül egyébként fimom fémes por volt mindenfelé, de ez elsőre nem tűnt fel.

Szóval innen a bmw már csak tréleren megy el. Még szerencse, hogy szegény pára az utolsó erejével hazahozott a nagyobbik fiammal és itt a kertben térdelt le téli kómába.

Szóval kell kerítenem valakit, akire rá tudom bízni és hajlandó megcsinálni.
Van cég, aki perselyez hengerfejet háznál, úgy, hogy nem kell leszedni a fejet hozzá,de ki tudja mi lehet még ott a hengerben. Mondjuk több cucc nem eshetett be, mint amennyi eddig is ott volt, de ezek után jobb mostmár leszedni a hengerfejet és megnézni, hogy más cuccal nincs-e baj.
Most így viszont eladni kb esélytelen vagy csak nagyon minimál áron lehetne. Szóval most menni fog a matakozás, de ezúttal fogalmam sincs, hogy mennyi lehet a végösszeg.
Meg tudnám csinálni magamnak, hiszen a kispolszkin is szétszedtem a motort, az e30-ban is, ebben is menne, csak időm nincs rá sajnos. Ha az asszony a gyerekekkel el tudna utazni anyósomhoz, akkor sikerülne, de a covid miatt nem mennek sehová. :U

(#94647) Bujdy81 válasza npera (#94641) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A saját dashboardom a John's Hopkins adatai alapján ma:

Igen, "picit" tombol a 3. hullám. Ezért is kell nyitni, mit nem értesz? ;)

(#94648) -NoVa- válasza npera (#94645) üzenetére


-NoVa-
őstag

Elronthatatlan döntés, kiváló bigyó. Az a pici akku is elképesztően sokat bír.

(#94649) Bujdy81 válasza blueboi69 (#94646) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hát, ha kapsz egy ajánlatot a javításra, akkor lehet, hogy utána mégis rászánod inkább az időt. :(

(#94650) Samott válasza Bujdy81 (#94647) üzenetére


Samott
addikt

Majd nezd meg holnap, megint sumakoltak a szamokkal. Szarul mutatott volna a rekordhalalozas a nyitas bejelentesenek napjan. Ugyhogy kozmetikaztak egy kicsit. Ma meg mar nem szamit, a dontes megszuletett. Lehetnek nezok a stadionban nyaron, csak ez szamit.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.