Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94951) Samott válasza eattila (#94950) üzenetére


Samott
addikt

Neninek megmondjak a hangok a fejeben. De aki a zenet alarakta, az elott le a kalappal. Kortars muvesz. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#94952) -NoVa- válasza eattila (#94950) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ennyire átszellemülten rajongani valamiért, és ilyen határtalan bizalommal hinni egy emberben... Irigy vagyok a nénire, az ő szemszögéből sokkal csodásabb a világunk, mint ahogy én látom.

(#94953) Jahno válasza Samott (#94945) üzenetére


Jahno
őstag

Hős utcai oltópont?

(#94954) Samott válasza Jahno (#94953) üzenetére


Samott
addikt

Nem, egyszeru vallaskarosult.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#94955) eattila válasza Samott (#94951) üzenetére


eattila
csendes tag

Ijesztő az elvakultsága.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94956) eattila válasza -NoVa- (#94952) üzenetére


eattila
csendes tag

Sosem tudtam így rajongani semmiért.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94957) npera válasza Samott (#94945) üzenetére


npera
újonc

Ezt akkor csak otthonról merem private ablakban :Y

(#94958) Vodike válasza -NoVa- (#94944) üzenetére


Vodike
tag

Tobbi miert nem jo? :) Leszamitva a kinait.

exTiga

(#94959) -NoVa- válasza Vodike (#94958) üzenetére


-NoVa-
őstag

Anyám autoimmun dolgait ugyan rajtam még nem diagnosztizálták, de mivel örökletes, plusz ugyanúgy kiskorom óta remeg a kezem, esélyesen ha működne az egészségügy, és lenne benne némi pénz látszólag egészséges embereknek is diagnosztikára, akkor már lenne róla papírom is. Mindenesetre nem árt ilyenekben követnem a számára előírt dolgokat, azaz MRNS vakcinát kaphat, a többit nem.

(#94960) Vodike válasza -NoVa- (#94959) üzenetére


Vodike
tag

Aha, logikus :-) nem kell sokat várni, Anyumék most Pfizerrel oltanak, van annyi mint a fene most.

exTiga

(#94961) -NoVa- válasza Vodike (#94960) üzenetére


-NoVa-
őstag

Aztán helyfüggő, ha egy-egy orvosnál feltorlódik az adott kategóriás várólista, azt központilag nem kezelik jól, mert ugye államigazgatás, úgyhogy kinyomtatott exceltáblák szintjén van szó adatbázisról. De ja, várok, aztán lesz valamikor. Az iskolára meg megy a szülői szervezkedés, úgy néz ki elég nagy arányban ellenkeznek a benti oktatás ellen, talán lesz valami.

(#94962) npera


npera
újonc

Itt most pár ezer adagot hazavágott egy beszállító transzporter cég, mivel fagyasztóba rakták őket, nem hűtőbe.

A számot elfelejtettem, de nem kevés ment tönkre.

(#94963) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Boba, NZ play storeban tesztelhető új telefonra designolt fura Doom rész:
[link]
Ez a nagyon gagyitól a kicsig szerencsétlenig bármi lehet, de ingyen egynek jó.

(#94964) Jahno válasza npera (#94962) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig van amit marhára fagyasztani kell, ezért is szopó vele vidéket ellátni, utána egy darabig jó normál hőmérsékleten, de akkor meg gyorsan el kell használni. Van ebben nem kevés logisztika jahh, de látom azért a csoda nyugaton sem mindig van kerítésből a kolbász.

(#94965) BobaHWSW válasza -NoVa- (#94963) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ugytunik lassu voltam.

(#94966) A. Crowley válasza zetor2000 (#94910) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Igazából kinek, mire van igénye.
Nekem annyi volt, hogy szóljon Spotify és netes rádió. Nem is hallgatok mást. Az már csak bónusz lett, hogy a Youtube hangot is ki lehet rá küldeni.
Ha egyeszközös asztali bizbasz kell, arra meg a Bose Soundtouch 20-at ajánlom. Feleségem irodájában van olyan, annak van Linein, meg Bluetooth forrása is. Meg fizikai gombok, hogy app nélkül tudj rádióadást választani. Csak az nem 20k, hanem 90k, ha jól rémlik.

(#94967) A. Crowley válasza Vodike (#94960) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nekem a feleségemnek lenne indokolt Pfizer, háziorvos azt mondta, hogy kilátásban sincs, hogy mikor kerül sorra, annyi az idős betege.
Szóval hol lehet Pfizert kapni? Még oda tudunk érni nagyjából bárhova az országban a mai napon.
Nekem Szputnyik után másnap este volt izomfájdalom, meg nagyon álmos voltam (ennek ellenére fél12ig bámultam a tévét, meg olvastam), de azon túl semmi.

[ Szerkesztve ]

(#94968) eattila válasza A. Crowley (#94967) üzenetére


eattila
csendes tag

Így nem kapsz sehol. Vagy arra hívnak be, vagy nem. Vagy vársz rá saját körzetben, vagy elfogadsz mást.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94969) npera


npera
újonc

Asszem Nova tippje jött be ( :R ), a New Bee Drone csomagom az importraktár és a vám között rostokol. Tehát nem veszett el, csak komoly késéseik vannak. Kézzel csinálnak valami lépést, amit gondolom automatikusan kellene.

Utána derül ki, hogy megvágnak-e vámra vagy sem. De mivel tudják a trackinget, ezért alighanem igen :Y :C

Försändelsen är under manuell hantering på vårt importlager för tillfället, när den är färdighanterad kontaktar vi dig via brev eller sms så du vet hur du ska gå vidare om du behöver betala moms.
Tills dess kan jag bara be dig avvakta, vi har förseningar från lagret just nu.
Önskar dig en fortsatt trevlig dag.

(#94970) npera válasza eattila (#94968) üzenetére


npera
újonc

Belga csoki és virág kell, akkor akad bármilyen :C :Y

(#94971) -NoVa- válasza eattila (#94968) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezaz, ahol körzetfüggően sok az öreg, ott odébb lesz ez a móka.

Iskolanyitásnál érdekes az egyetértés felénk, tanár, szülők egyaránt halasztanának legalább 2 hetet, aztán meglátjuk. Meglátjuk, az iskolaigazgatónak van-e erre hatásköre, vagy megint kicsavarják a kezéből a döntést, és egyénileg kell minden gyereket kikérni valami alispántól.

(#94972) Jahno válasza A. Crowley (#94967) üzenetére


Jahno
őstag

Te valami új vagy itt? Néha akad olyan akció, amit Qnadam emlegetett, mert AZval nem tudnak mit kezdeni, de jelenleg a fél ország Pfizerre vár és olyan amúgy sem nagyon van, hogy hol lehet kapni és akkor majd megyünk... Bár Pfizerből most esik be nagy szállítmány, akkor is majd ésvagy kivárod a söröd.

(#94973) A. Crowley válasza Jahno (#94972) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Ja, írtak nekem olyat, hogy aki odaér fél4ig, akkor az kaphat AZ-t, mert maradt 3 adag.
Kíváncsi lennék, hogy a mostani 32ezer adagból (ennyi jut a heti szállítmányból a háziorvosoknak) mennyi esik le Győrnek. Nem sok lehet szerintem.

(#94974) Bujdy81 válasza -NoVa- (#94971) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az igazgatónak erre nincsen hatásköre. Ellenben az lehetséges, hogy Te bemész önkéntesként ma egy kicsit pakolni és "találsz" egy bolhát, bármit és akkor a diri meg tudja rendelni a fertőtlenítést hétfőre. Nagy az épület, alaposnak kell lenni, eltarthat egy ideig...

(#94975) Bujdy81 válasza A. Crowley (#94973) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Körzetenként 50-70 db szokott jönni hetente. Én is csak azért kaptam AZ-t, mert "jelentkeztem" rá.

Még az is lehet, hogy ezzel járok a legjobban, mert ha nagyon nagy hiszti lesz az AZ körül és a Pfizer hoz annyit, amennyit ígért, akkor lehet, hogy a második Pfizer lesz. Arról is hallani, hogy a két féle vakcinából 1:1 a legjobb opció. Ki tudja...

(#94976) Jahno válasza Bujdy81 (#94974) üzenetére


Jahno
őstag

És ezt nem a KLIKK intézi?

(#94977) -NoVa- válasza Bujdy81 (#94974) üzenetére


-NoVa-
őstag

Meglátom, most szmk-s szavazás alapján összesen 3 fő akar nyitni az osztályból, és egyik tanár sem. Többi osztálynál hasonló arányok vannak.

(#94978) blueboi69 válasza npera (#94969) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nálam most versenyt fut az akksi pack és a töltő :) Egyik Lengyelektől jön, a másik kínából. Sztem a DHL hamarabb ideér, de sebaj, úgysincs mivel lemeríteni :)

(#94979) eattila válasza Bujdy81 (#94975) üzenetére


eattila
csendes tag

Mondanak már mindenfélét. Aztán a végén meg ki tudja.... Oltsanak be mindenkit azzal amit bevállal, és haladjunk. De ez, hogy 1,5-2 hét alatt meghal egy szülőfalum méretű településnyi ember az annyira nem poén szvsz.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94980) Jahno válasza eattila (#94979) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy ha nem is hal meg, ismerős srác ilyen Lezli-féle kemény gyerek, most dumáltam közös ismerőssel aztán mondja, hogy kint kapált a srác, kicsit gyengének érezte magát, bement elfeküdt, feldőlt, mentő bevitte ez volt 2 hete és azóta fekszik a kórházban. Emésztőrendszerre ment rá ez a cucc és ott is vakarják a fejüket, hogy mi legyen és ez is pár óra alatt játszódott le és egyre több hasonló van, ilyen-olyan mellékhatásokkal. Meg nyár vége felé azért innék már egy rendes sört.

(#94981) Phülöp válasza eattila (#94979) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálunk eddig összesen nem halt meg annyi ember, mint otthon 3 rosszabb napon.
Mondjuk itt felnőttként kezelik a lakosságot, az állampolgár meg felfogja a saját érdekeit.
Persze vannak itt is balhés arcok, de aránylag jól kezelik az ilyen vadhajtásokat.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#94982) eattila válasza Jahno (#94980) üzenetére


eattila
csendes tag

Dettó.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94983) eattila válasza Phülöp (#94981) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt csak a Cloud Generator fut....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94984) Bujdy81 válasza Jahno (#94976) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A bolhásítást, vagy a bolhátlanítást? ;) Utóbbi tuti nem megy egyik napról a másikra...

(#94985) A. Crowley válasza Jahno (#94980) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Optimista módon foglaltam pünkösdre szállást.
Addigra nekem már meglesz a védettségem (május 2. a második oltás), viszont most para, hogy a feleségemnek egyáltalán lesz-e első.

(#94986) blueboi69 válasza A. Crowley (#94985) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Amúgy azt ugye tudod, hogy ez nem jelent ám superhatalmat meg mindentől való védettséget. Attól még, hogy oltást kaptál, ugyanúgy a seggeden kéne ülni. :U
Egyrészt ugyanúgy tudod terjeszteni és még sokan nem kaptak oltást, másrészt ha elkapod, nem jelenti azt, hogy az égvilágon semmi bajod sem lesz.

(#94987) A. Crowley válasza blueboi69 (#94986) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Pontosan tudom, nem immunitást ad, hanem védettséget. Mások vagyunk. 1 éve itthonról dolgozom úgy, hogy nem láttam 1 kollégám sem.
Lehet kövezni, de nem fogok a seggemen ülni, ha mehetek. Maszkot viselek, ha kell, ha nem.
Azt áruld el, ha már november óta (sőt, még régebb óta) a seggemen ülök, maszkot hordok, tényleg csak addig mozdulok ki a házból, amíg elmegyek a gyerekért edzésre, és mégis 200 feletti halálozás van, akkor mi az egésznek az értelme?

(#94988) Jahno válasza A. Crowley (#94985) üzenetére


Jahno
őstag

Én csak úgy most már ezt kibírjuk alapon májusban még nem mennék nagyobb tömegbe, akkor sem ha lehet. Bár végtelenségig sem folytatnám a "nézzük meg mi lesz a világban" opciót, mert nálam júliusra ígérik a teljes védettséget és előtte is jók a százalékok, de mittomén.

(#94989) Jahno válasza A. Crowley (#94987) üzenetére


Jahno
őstag

"és mégis 200 feletti halálozás van, akkor mi az egésznek az értelme?"

Nem Te döglöttél bele, hanem mások...

(#94990) A. Crowley válasza Jahno (#94989) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nézd meg a bezzegsvédeket. Be voltak zárva? Aztán még a rosszabb napokon is az összhalálozás alacsonyabb volt, mint itt egy átlagos hétköznapon.
Nem azon múlik, hogy én kimegyek-e itthonról vagy nem.
Az általam megtehető óvintézkedéseket megteszem. Pont.

[ Szerkesztve ]

(#94991) Sipi- válasza -NoVa- (#94977) üzenetére


Sipi-
tag

Akkor egységesen nem viszi be senki a gyereket hétfőn? Vagy lesz valami hivatalos felterjesztés a felsőbb hatalmak felé?

Nálunk semmilyen szervezkedés nincs, kedden mennek a srácok suliba. Hétfőn még nem, mert 4re megyünk oltásra és suli után nem akarnánk a srácokat Anyósomékhoz beadni az oltás idejére.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#94992) -NoVa- válasza Sipi- (#94991) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem viszi be senki, ezért:
"Alsóban arra van lehetőség, hogy az egyes osztályok egésze online vagy jelenléti oktatásban vegyen részt."

Szóval eléggé konkrét lesz, már összegyűjtötték a szülői szavazatokat, holnap reggel eredményhirdetés. Spoiler, nagyon kevesen szavaztak offline bevivősre.

(#94993) Jahno válasza A. Crowley (#94990) üzenetére


Jahno
őstag

Bezzeg svédeket olvashattad Enperától, most meséljük el elejétől, hogy más népség és mégsem jártak be dolgozni? Mondjuk írták is pár petíciót a kórházak, kamara és sok más.

(#94994) Samott válasza A. Crowley (#94990) üzenetére


Samott
addikt

Ne viccelj mar. A sved intenzivrol a fele kijon elve, itthon 90-95% belehal.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#94995) Jahno válasza Samott (#94994) üzenetére


Jahno
őstag

Ezekre én mondjuk elég nehezen találtam forrást de ugye svédek már áprilisban elkezdték, hogy sokan a kórházig nem jutottak el. Nálunk legalább megpróbálták.

(#94996) Samott válasza Jahno (#94995) üzenetére


Samott
addikt

Pont a napokban volt hir errol: Nem koronavírusban halnak meg sokan, hanem a megfelelő ellátás hiányától - csak az elobb nem talaltam ezt a linket.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#94997) Sipi- válasza -NoVa- (#94992) üzenetére


Sipi-
tag

Az idézett rész az iskola saját házirendjében van benne?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#94998) Samott válasza Bujdy81 (#94974) üzenetére


Samott
addikt

Aztan nehogy siras legyen a vege, a fidesz résen van: Az ELTE visszavonja az üzemeltetési jogok egy részét az Apáczai Gimnázium igazgatójától, mert az rovarirtással akarta kikerülni az iskolanyitást

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#94999) WiZARD válasza A. Crowley (#94990) üzenetére


WiZARD
addikt

De azon.
Nézd meg az ausztrálokat.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#95000) Jahno válasza WiZARD (#94999) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet csak én parázom túl, de nálunk csinálnak valami konferenciafélét, összejönnek kb. 10en 1-2 órára, oszt 3 nap múlva általában mind fel is dől lázasan és mennek a megfejtések, hogy ki járt arra, extra mosdó takarítás, szint lezárás, kivel találkozhattak, miazmás. Nyilván nem nyalogatják egymást, de így sokadik után már elég egyértelmű, hogy néha nem is nehéz elkapni. Bá egy idő után én is úgy leszek, hogy maszkot le és irány Kanizsa-Szerbia, de az az idő még nem most lesz, addig össze társas rendezvény némi szabadtéri mászkálásban kimerül...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.