Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94301) Phülöp válasza zetor2000 (#94300) üzenetére


Phülöp
addikt

Gyömbér nálam így

link

Egy ilyen kanna 2 alkalomra fogy le - csíp, karmol, harap, kávé helyett pont jól működik reggel, ráadásul eléggé vitaminbomba.
Alkohol - /szerintem - nem jutott bele.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#94302) Grillo válasza Sipi- (#94219) üzenetére


Grillo
senior tag

Ide is megjött bookline rendelés, pedig április 10-14 közé írta. Úgyhogy boldogság van.

(#94303) Grillo válasza Jahno (#94242) üzenetére


Grillo
senior tag

Ezen gondolkodom, hogy legalább a kisboltig elmegyek sörért, mert nincs itthon semennyi, és még grillezni is akarunk.
Tegnap minden mást megvettem.

De lehet marad a bor...

(#94304) npera válasza -NoVa- (#94297) üzenetére


npera
újonc

Most szerintem ez a csatornás móka rak egy komolyabb "hullámzást" a logisztikai vonalakba.

Egy prototípus építési szériára az inverterek már most tudhatóan késnek, mert egy hajón vannak a sorban a csatornánál. Jó móka lehet ez, ha nem csak hobbi cuccokról van szó, hanem élesben menne a dolog...

(#94305) -NoVa- válasza npera (#94304) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egen, de nálam a feladásig sem jutottak el egy hónap alatt, nemhogy hajóra. Most hó végi feladást becsülnek a mostani rendelésekre, szóval viszonylag nagy az igény a készlethez képest.

(#94306) zetor2000 válasza Grillo (#94303) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én meg kaptam csodaszép szarvas karajt. Ez van / volt a csomagon. Ismerős könyvelője kapta, tulképp, vadászoknak is könyvel vagy mi, azt néha jut ilyen hozzá is. Ránézésre egy szikra zsír sincs rajta. Énhozzám fagyasztva érkezett, egy Post-Ittel a tetején, hogy ez biz' szarvaskaraj. Most kiengedett a hűtőből, erre látom, hogy ez tulképp 2 fél, és vagy 10-12 szelet lazán kijön... Éppen kész lett a páclé. 2-3 napig ebben "ázik, aztán majd lesz vele valami. Most gondolkodok, hogy mekkora vendégséget hívjak rá...
Maradt egy félüveg vörösbor, de az 99.99%, hogy nagyon kevés lesz hozzá.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#94307) eattila válasza zetor2000 (#94300) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha kérdezted volna, mondtam volna, hogy ne :D A meggyesük se igazi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94308) zetor2000 válasza eattila (#94307) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hirtelen jött... :) nem vettem sokat, csak 2 flakonnal. Ismerkedni elég. Ha jó, akkor cca. "egynek" elég, ha nem jó, akkor meg azért 2 flakon nem nagy bukó. Ez ilyen valami , amit nem tudok hova tenni, se nem jó, de nem annyira gagyi, hogy rossznak mondjam. Inkább olyan, hogyha nincs más, akkor ilyet veszek. De szokott lenni másmilyen, ahol ez van.
Meggyest nem veszek, csak ilyen Bellevue, Mort Subtitle, meg "jobbat" (ilyesmit). A hazaiakban nem bízom.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#94309) eattila válasza zetor2000 (#94308) üzenetére


eattila
csendes tag

Soproni meggyes siman fasza. Tenyleg. Ahogy a buzajuk is franko.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94310) zetor2000 válasza eattila (#94309) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ittam olyant is, meg abból a málnást, egyik se győzött meg. Azt a pénzet, amit ezekre fordítanék, más jellegű sörbe fektetem inkább. Málnásból Hoegaarden. Az jó. Vagy a Szentandrási málnás búza. De az erre ritka.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#94311) eattila válasza zetor2000 (#94310) üzenetére


eattila
csendes tag

A malnas buza mindenfele ritka. Meg 1 olyanbol 2 amolyat lehet venni. Szentandrasi az top kategoria. De este csak ugy elnyomni valamit a soproni se veszes. Igaz van annal jobb is, de nem rossz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94312) qnadam válasza Jahno (#94280) üzenetére


qnadam
veterán

csak nagyon röviden: aegon nyugdíjpénztárnál megörökölt pénz intézése megy valami hasonló hangulatban. elsőre még egész jónak tűnt a helyzet, adatlapot töltsem ki, ügyfélapun hitelesítsem, mehet emailben, boldogság. aztán erre ők nem reagálnak, majd kiderült, hogy ők mindenképpen tértivevényes postai levélben válaszolnak, negyedikén megírták a levelet, és szerintük teljesen normális, hogy huszadikán még nem adták postára, örüljek ha még a hónapban megkapom, különben is covid van, igazán megérthetném. személyesen intézni nem lehet, mert ott nincs olyan űrlap, mit képzelek már én.
24-én sikeresen feladták, megkaptam, kitöltöttem kézzel az űrlapokat, befotóztam, hitelesítettem, elíméltem. állítólag 10 munkanapon belül utalniuk kell a pénzt... kíváncsi vagyok.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#94313) qnadam válasza -NoVa- (#94293) üzenetére


qnadam
veterán

valami hasonlót akartam mondani én is a munkatempóról, de te sokkal szebben fogalmaztad meg.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#94314) hobizoli válasza qnadam (#94312) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezek mindig ilyen buzik

anno voltak az eves KGFB-k, amik januar 01 volt az evfordulojuk
november 30-g mondhattad le, de ok november 30-n is adtak fel csak a tajekoztato levelet errol meg a jovo evi dijrol egy november 02-s keltezesu levelben... 4 hetig biztos gyujtottek oket csak egy halomba
azaz amire megkaptad egyatalan, mar lejart a lemondasi hatarido napok ota

es ez szerintuk teljesen normalis eljaras volt igy

több drón kell ;P

(#94315) npera


npera
újonc

(#94316) zetor2000 válasza qnadam (#94312) üzenetére


zetor2000
senior tag

Aegont most veszi meg valami nagyobb vagy másik, remélem, használható lesz, mert nekem is van ott ilyesmi megtakarításom. Meg valami életbiztosítás is.
Volt szomszéd Uniqa-nál, pár éve már nincs ott, de amíg volt, addig a feladata minden ilyen űrlap elektronizálása volt. Meg mindenféle belsős cucc elektronizálása. Valszeg nem az Aegonnál kötött ki. :)
IT-Serviceshez vagy hova a rákba ment, azt mondja, láblógatós, az előzőhöz képest. Viszont pár hónapja nem tartom a kapcsolatot, vagy 2 éve elköltöztek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#94317) eattila


eattila
csendes tag

Na befigyelt egy q666 tripod alirol. Lengyelbol hozzak. 7napon belul. 16k.

Meg egy xiao olcsó earbuds is megrendelődött. Meg az asszony is ikázott egyet virtuálisan. Annak viszont nem örülök....

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94318) npera


npera
újonc

Ilyen kell minden termelő üzem vezérlőtermébe, egy Retro Encabulator Device.

(#94319) zetor2000


zetor2000
senior tag

Remélem, csak npera felé ilyen a szitu (vagy arra sem):

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#94320) zetor2000 válasza npera (#94318) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ennek a köppenyes öreg szakinak jobban hiszek, pláne, hogy a végén van diagnósztika is!
Igaz, ezt a Chrysler fejlesztette...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#94321) npera válasza zetor2000 (#94320) üzenetére


npera
újonc

:C :R

Ez valami kegyetlen jó! Ment a kedvencek közé, küldöm is a kollégáknak kedden.

(#94322) npera


npera
újonc

Nova, ez volt már?

SE
55+ Min Long Range Drone (NEW T-Motor F2203.5)

(#94323) -NoVa- válasza npera (#94322) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hmm. A végén kicsit irigykedtem, de az az akkutömb nem nekem való.

(#94324) qnadam válasza zetor2000 (#94320) üzenetére


qnadam
veterán

turbo encabulator diagnostic procedures manual and songbook :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#94325) eattila


eattila
csendes tag

Tegnap megmakkant a T-Rex.... Nem tudom mi lett vele, de a futást nem tudta róla lekapni a teló. Se mást, kivéve a kalótia és lépés adatokat. Vissza kellett tennem gyári állapotra.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94326) Grillo válasza eattila (#94325) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem lehet véletlen, hogy egyszer már kihaltak :DDD
Biztos a kis csökött kezük miatt van.

(#94327) npera válasza -NoVa- (#94323) üzenetére


npera
újonc

Igen, de nem muszáj ekkora akksit rakni rá, ez a szép benne.

(#94328) npera válasza qnadam (#94324) üzenetére


npera
újonc

A songbook kegyetlen jó lehet. Az egész család együtt tudja énekelni... :C

(#94329) zetor2000 válasza npera (#94328) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez, ha jól sejtem, valami műszaki halandzsa. Mint felénk az "ábcúgolni kell a plézecerrel a grúzsbájftot, mert ha nem, akkor meg kell skrájbolni a dűznit!" féle, csak bővebben.
Van egy haver, gondoltam, elküldöm neki. Jelenleg asszem a briteknél van, ott fejleszt valami lószart, hátha tud adni valami újat a tanulatlan angoloknak. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#94330) eattila válasza Grillo (#94326) üzenetére


eattila
csendes tag

Hóli shit! :DDD
Nemv agy te régész? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94331) zetor2000


zetor2000
senior tag

Kezeket a 'Refund' gombra!
[link] Ezek a cuccok egyhamar nem érnek ide. A Pósta meg magyarázkodhat, hogy megint tele az elosztó azzal, ami meg sem érkezett... :DD

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#94332) Jahno válasza zetor2000 (#94331) üzenetére


Jahno
őstag

Indexes postás csoportban is volt egy majom, aki azt erőltette, hogy ha itt áll a csomag Budaörsön, akkor is kérjünk visszatérítést és szopjon csak a feladó. Én ezzel úgy vagyok, hogy nem egyszerű a dolog, ha eddig eljutott és a helyi erőnk baszakodik, ne már a feladót szopassuk. Itt már kicsit árnyaltabb lesz a történet, de ezzel csak nem szórakoznak majd hónapokat. Az még belefér a határidőbe. Póóstán többet fog állni.

(#94333) zetor2000 válasza Jahno (#94332) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha jön a kínaitól infó, hogy itt a csomag (jellemzően nyomkövetéssel rendelek cuccot a kínaiaktól), akkor rá szoktam keresni a Pósta rendszerében, hogy mégis merre? Ha ismeri a rendszer, és van hazai infó is, akkor segond, megvárom.
Ha viszont csak annyi van, hogy szerintük elhagyta Kínát (vagy a feladó országot), akkor sima liba a refund. Ha nincs a Pósta rendszerében semmi a csomagról, akkor tétovázás nélkül nyomok a refundra.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#94334) Grillo válasza eattila (#94330) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja de. Viszont a dinoszauruszokkal a paleontológusok foglalkoznak, akik meg inkább geológusok. Vagy biológusok. Vagy régészek. :DDD

Viszont a piramisokhoz nem értek.

(#94335) Samott válasza zetor2000 (#94331) üzenetére


Samott
addikt

Felejtsuk mar el ezt, szinte barmit rendelsz kinabol, az repulovel fog jonni. Latszik a trackingen. Feladjak, varakozik kinaban aztan jelzik hogy elindul es napokon belul europaban van. Ott is varakozik aztan ideer, es itt is varakozik. Nem azert tart hetekig mert hajon jon. Hanem mert varnak az olcso lehetosegre, mert a legolcsobb postaval kuldik.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#94336) Jahno válasza zetor2000 (#94333) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, de itt arról volt szó, hogy már biztosan Budaörsön vagy valahol áll a csomag és akkor is zaklassuk a feladót, mert vállalta, hogy ideér a csomag közben nem is. Kamuznak odaárt is rendesen, nekem nem kell bemutatni.

(#94337) Jahno válasza Samott (#94335) üzenetére


Jahno
őstag

Én már elve ott fennakadnék, hogy "rendelek Kínából". No de az honnan jön? Mert manapság kb. bárhonnan, van mikor háromszor felülcímkézik a csomagot is és nem győzöm kibogozni.

Jön hajón is bőven, pont a lehetőség miatt és hajónak időpontja van, kínai ha pont akkor tele tudja rakni a konténert, hogy keveset álljon a cucc, akkor azzal csinálják. Van ott logisztika nem kevés.

(#94338) Samott válasza Jahno (#94337) üzenetére


Samott
addikt

Az en alis rendeleseim hollandian keresztul jonnek, ott kapnak uj matricat. De ezek az apro csetreszek nem hajon jonnek. Eleve latszik, ha nehezebb cuccot rendelsz akkor durvan megy fel a szallitas ara, pedig az hajon kb. tokmindegy lenne. Repulon meg nem. Szoval nem, nem hajon jonnek. Felejtsuk el ezt a baromsagot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#94339) Grillo válasza Jahno (#94336) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, most nekem is szólt az ali, hogy örül, hogy megkaptam a csomagom. Posta szerint is átvettem tegnap 9kor. De nem.
Ebből refund lesz vagy valami, lehet keddet még megvárom.

(#94340) Phülöp válasza Jahno (#94332) üzenetére


Phülöp
addikt

Egy ebay-es csomagom végtelen ciklusban került az íreknél (Belgiumból Finnországba arra vezet a legrövidebb út). Jó másfél hete megérkezett a refund. Két nappal ezelőtt a csomagot végre kiköpte az örvény - 28 dublini tracking bejegyzés után tegnap már Finnországban volt a csomag. Ha nagyon becsületes akarnék lenni, akár jelezhetném is az eladónak. Még gondolkodom, a csomag még nincs a kezemben.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#94341) eattila válasza Grillo (#94334) üzenetére


eattila
csendes tag

Feszt ezek a szakiranyok. Szandi is feszt ezzel jon :D Az IT-sok igy ilyenek ;)

Amugy a piramisologusok meg nem ertenek a budai varhoz. :) Szovan no problem.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94342) WiZARD


WiZARD
addikt

Februári kör szlovák csomag ~35-38 nap alatt ért usaba, közben volt 3 hét amíg nem frissült a tracking. Kb mindenki írogatott hogy elveszett a csomag és refundot akar, stb.

~6000 általam küldött csomag közül (elmúlt 5 év), összesen 1 vagy 2 db volt ami ténylegesen elveszett (és volt kb 2 csomag, ami fél év után jött vissza hozzám). Úgyhogy nem adok refundot senkinek 2 hónapon belül, biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb megkerül a csomag. Ha visszajön, visszaküldik akkor mehet a refund. (2 hónapon túl is csak azért vagyok hajlandó refundolni hogy ne hisztizzenek tovább)

Ősszel egy arc nem bírt magával, nyomott bankján keresztül chargeback-et. Paypal persze beszedte tőlem a pénzt, hiába töltöttem fel papírt hogy a posta szerint kézbesítve volt a csomag.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#94343) WiZARD válasza WiZARD (#94342) üzenetére


WiZARD
addikt

Jah nem csak USA volt ilyen lassú, hanem UK is hasonló volt. Brexit és covid előtt 3-5 nap alatt odaért.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#94344) npera


npera
újonc

Ducky One 2 Mini, teljesen amatőr kis gépelési próbálkozás. Egy "101-gombos" után első 2-3 héten nagyon fura volt, de mostanra már átállt a kezemben a memória.

A billentyűk nagyon kellemesek rajta, élvezet gépelni vele. A világítós effektek közül az tetszik, amikor egy benyomott gomb random színt kap, aztán szépen elhalványul. A különféle villogós vagy pulzálós effektek számomra zavaróak.

(#94345) Grillo válasza eattila (#94341) üzenetére


Grillo
senior tag

Á, mindent meg lehet tanulni. Én őskorosnak indultam, aztán múzeumnál úgyis mindennel foglalkozni kellett. Aztán itt a cégnél inkább a management, aztán római limes, most meg a középkor-törökkor budán.
Legalább nem unatkozom, meg nem leszek beszűkült. Meg közbe kis térinfó, geodétáskodás, fotogrammetria, drón. Így szép kerek.

(#94346) Grillo válasza Grillo (#94339) üzenetére


Grillo
senior tag

Na, belenéztem a postaládába, benne volt. Úgyhogy asszony nézett el valamit tegnap, mindegy.

(#94347) eattila válasza Grillo (#94345) üzenetére


eattila
csendes tag

De ez a legtobb dologban ilyen. Idonkent az ujdonsag szerintem is jo.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94348) Sipi- válasza WiZARD (#94342) üzenetére


Sipi-
tag

Én arra kértem refundot, amit két hónap alatt fel sem adtak. Utóbbi kettő rendelésem ilyen volt gearbest-ről, nem rendelek mostanában onnan.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#94349) Grillo válasza Sipi- (#94348) üzenetére


Grillo
senior tag

GB-ről szaktopikban is azt írják, hogy el kell engedni, mert nagyon sok a gond.

(#94350) eattila válasza Grillo (#94349) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem az aliexpress miatt is szepeg a seggem. Bár a füles az megérkezett. De ebay-ről még nem rendeltem ekkora összegért sem. ezt csak azért mertem, mert Lengyelből jön.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.