Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem rossz de azért legyünk őszinték

Nagy a káva
Kicsi az akksi

Viszont végre egész jó a kamera

Tetszik a Sony design, de csak így képen, egyszer volt egy Z3 nálam, képeken nagyon tetszett de aztán rájöttem hogy élőben már mégsem jön be

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) Bossyy


Bossyy
tag

Nekem nagyon tetszik ez a csillogós design. Annak idején az LG Shine egy gyönyörű példája volt ennek a stílusnak. A flagshipek közül talán ez tetszik a legjobban.

(#3) papi77


papi77
addikt

Most ajándék bluetooth fejhallgatóval adja az edigital.

Az első: NOKIA 1611

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

"Készüléke IP-besorolását laboratóriumi körülmények között, készenléti módban állapították meg, ezért ne használja azt többek között víz alatti fényképezéshez. Ne használja a készüléket fényképezéshez víz alatti tevékenység, többek között búvárkodás vagy szabadtüdős merülés közben."
:U

Változtathatnának az IP-tesztelésen! Vagy behozhatnának egy újabb jelölést, egy magasabb fokozatú védelmet jelölő szintet.

(#5) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Kicsit nagyobb aksi, egy-másfél col és tulajdonképpen megvan álmaim telefonja. Kár, hogy a komolyabb Ultrák már nem játszanak a Sonynál. A kamerás képességei sosem érdekeltek, a Z Ultrámmal sem csináltam soha képet. Az sem zavart volna ha nincs rajta kamera. Ez a 4k jó móka, de inkább szavaznék egy nagyobb akkumulátorra.

(#6) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Kinézetre nem rossz, de azok a kávák kegyetlen nagyon, és most ezt csak azért mondom, mert sokkal kompaktabban is meg lehetett volna oldani ezt a telefont... A 4k-s kijelzőt a sony részéről nem igazán értem, ennek leginkább vr tartalomnál lenne értelme, de szerintem a telefont nem azért csinálták, mellesleg a sonynak ha jól tudom nincs is vr szemüvege ehhez

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#7) Cifu


Cifu
nagyúr

A tesztet nagyon köszönjük, a Bog és Alice lassított videó nagyon ütős. :)

Viszont igazából nem értem a 'Tetszett' plecsnit. Itt is, máshol is leírták, hogy a szuper lassított felvételek egyszerűen szerencsén múlnak (most milyen jó lenne a 8GB ram, mi? :DDD ), más szempontból "csak" kellemes jó kamera, de egy csúcskészüléken ekkora kávákat hagyni pedig egyszerűen vicc 2017-ben. Ha meg nincs kiemelt VR támogatás, akkor minek a 4K? A Samu S8 esetében még érthető, mert ott van a GearVR.

Engem nagyon a Mi Mix-re emlékeztet: szép művészi fotókat lehet gyártani róla, de meg nem venném, mert ennyi pénzért sokkal ütősebb választások vannak.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) kelly416


kelly416
veterán

Volt Z-m, Z1C-m, Z2-m, Z3C-m, de annyira unalmas már, hogy nagyon. Szép, biztos szép, ha eddig nem lett volna Sony-m, gondolkoznék rajta. Jónak is biztos jó. De ennyi pénzt kiadni egy telefonért... szerintem már józan ész határát súrolja a dolog.

(#9) roli543


roli543
őstag

"Ami a felhasznált matériát illeti, elöl-hátul Gorilla Glass 5 védi a Z5 Premiumot, alul-felül alumínium zárja a belső alkatrész" - szerintem az XZ Premium akart lenni :)

A telefonhoz: szerintem gyönyörű, belül erős, akadásmentes, végre jó a kamera. Nekem tetszett nagyon :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#10) Probert75


Probert75
addikt

"Ha követi a kávamentes trendeket, az XZ Premium akár ilyen is lehetett volna"
És mennyire igaz! Sokkal jobban is mutatna alul/felül vékonyabb kávával.
Ez a krómszerű látvány nagyon király, de csak tisztán. Egyébként a sok ujjlenyomattól full gány!

(#11) Fuxosbömis


Fuxosbömis
tag

Tetszett plecsni egy Sonynak a mobilarénától?????????? A Sonyval való kritikusságukat ismerve, az XZ prémium az eddig megjelent legjobb mobil. :R :R :R

Kávahuszárok hajrá! :))

(#12) szami777


szami777
addikt

Vártam nagyon a tesztet, már az mwc-n is ez a telefon jött be a legjobban, ez a csillogó felület viszont nagyon nem tetszik, matt fekete, vagy sötétszürke, esetleg kék változatban nagyon adná, káva ide, vagy oda.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#13) Szabcsizz


Szabcsizz
őstag

No,az S8+,U11,G6 melle ez is bekerult a jeloltek koze.Kivalo telefon szamomra,minden megvan benne ami kell.A kava engem nem erdekel kulonosebben,igy gyonyoru ahogy van.A kameras kepessegek is sokat javultak,bar itt-ott vannak meg problemak.Minden foldi joval el van latva,az infrat szemely szerint hianyolom egy kicsit.Viszont az IP minosites aggaszt egy kicsit.Ha egyszer megkapta,miert ne vihetnem viz ala,es miert ne fotozhatnak vele?Szamomra ez felfoghatatlan.Nem igaz,hogy egy ekkora ceg ne tudna ezt normalisan megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#14) Diokhan


Diokhan
addikt

Az egyetlen dolog, ami ebben a cikkben tetszett, az a szép szőke hölgyről készült lassított felvétel... A telefon egyébként egész jó kinézetét tönkre teszi a kijelző körüli ormótlan és indokolatlan káva, a 4K olyan felesleges, mint egy 20 milliós BMW-be az irányhelző, az akku ehhez képest borzasztóan spórolós lett és végeredményben egy Sony-ról beszélünk, amiről egy 2évig használt Xperia 1-es után bőven megvan a véleményem. Én nem venném meg, pláne ennyiért nem.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#15) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy annak mi az oka, hogy sokminden nem 4K renderelt?

Bár azt nem tudom hogy az alkalmazások és Játékok mennyire 4K kompatibilisek.

Vagy a folyamatos 4K-hoz azért még a Snapiv835 is gyenge lenne?

(#16) Swinegod


Swinegod
őstag

VR-ra elég király, meg elképesztően jól néz ki, talán még a Mi Mixnél is szebb. Az akku nem éppen a legnagyobb, kamera se a legjobb, de 960fps te jó isten, igaz nagyon rossz minőségben, de 960fps az 960fps
Ha váltanék telefonra kizárólag ez vagy a Mix lennének a befutók

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

(#17) aelod


aelod
veterán

Káva kommentek 3...2...1...

B@ssza meg nekem az első Sony ami tetszik, de sohasem használnám. Az a fényes hátlap összegyűjt mindent mint a lomisok. De írtó jól néz ki. Vitrinben mutat jól ez a telefon vagy kiállításokon.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#18) Luck Dragon

Nekem nagyon tetszik a kütyü, köszi a részletes bemutatott és a teszt írását. :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19) Enci1983


Enci1983
senior tag

Csak mellékesen jegyzem meg, az S8 illetve S8+ is ujjlenyomat gyűjtő csak ott nincs nagy káva. Az U11 szintúgy.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#20) Örni


Örni
senior tag

Alice-nak inkább ugrálnia kellett volna mint a haját dobálnia :DD

Egyébként nem értem miért nem lehetett belerakni a 1080p/120fps-t és a 720p/240fps-t... Ez így egy óriási ziccer kihagyása.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#21) Cifu válasza aprokaroka87 (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amúgy annak mi az oka, hogy sokminden nem 4K renderelt?

Fogyasztás...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) somogyib


somogyib
őstag

Ez a tükörfelület, hát...nem tudom. De tetszik a koncepciós GIF, úgy tényleg jobban mutatna.

A lassított felvételek is jók lettek.

@Bog
A darts egész jól megy de a focit még gyakorold :D

(#23) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

1100-as kontraszt... nesze neked 4k felbontás.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#24) #47106304


#47106304
törölt tag

Köszi a tesztet. Nekem nagyon bejön ez a telefon igaz Sony XZ-t használok egy kicsit szurkolok a márkának. Szerintem sokan le fogják majd írni, hogy nagyok a kávák és gyenge a kamerája, Érdekes, hogy nem tudnak sokan elrugaszkodni ettől a káva beidegződéstől el kell fogadni amit a gyártó készít ha tetszik meg kell venni ha nem akkor választani kell más készüléket. Én 7 hónapja használom az XZ-t és még sohasem zavart a nagyobb káva és miért, mert ha be van kapcsolva a készülék nem azt nézem, hanem a képernyőt.
A Sony szerintem megint letett az asztalra valamit ami iránymutató a fejlesztésben és lehet őket másolni, hogy legyen kiélezett verseny a gyártók között. Akinek van rá pénze, hogy megvegye szerintem jó választás lesz és itt nem a káva meg a szögletesség meg a tükröződő hátlap lesz az iránymutató amit sajnos évek óta kiemelnek sokan és ez ennek a telefonnak a leg elhanyagolhatóbb része. Sok sikert a Sonynak jó ez a vonal.

(#25) Crob


Crob
tag

ezt az éles sarkok témàt lehetne màr hanyagolni, x+432. Sony telefonnàl kicsit unalmas, akit eddig nem zavart, ezutàn se fogja, sokkal nagyobb gond, hogy ez is ugyanugy néz ki, mint az elözö 2 évben minden Sony telefon. Egyszerüen unalmas màr. Akàrhogy fényezik a felületet, ez sztem 2017-ben nagyon kevés. Persze lehet értékelni,hogy ez legalàbb nem iphone/samsung-klon, de hogy hogy tudtok a külsöröl ennyit rizsàzni ennyi ugyanolyan telefon utàn, azt nem értem.

(#26) Xaels


Xaels
félisten

Ez is olyan lett mint az U11 vagy az idei felhozatal nagy része. Csillogós, üveg rettenet. Jól néz ki mindaddig amíg nem kell használni. A káva engem nem zavar, az XZ az M7 óta a legjobb telefon ami megfordult a kezeim között pedig volt Nexus meg csúcs Samsung is azóta. 4K, 960fps szerintem csak szűk réteget érdekel egyelőre, az akku meg tapasztalataim szerint hiába nem a legnagyobb névleges kapacitású amit mobilba raktak, de jól fog vele bánni. Jövőre bajban leszek amikor új mobilt kellene vennem, mert ezek az üveg csodák nem hoznak lázba, új szériát meg nem veszek 200k-ért.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#27) Peddy789


Peddy789
őstag

Z2-met nagyon imadtam, es ez is azt idezi. A gond csak hogy a Z2 kb 3 eves konstrukcio, es ez a telefon is pontosan olyannak hat amikor az ember a kezeben fogja. Meg az UI is ugyanaz. Egy S8 vagy akar g6 is mintha a jovobol jott volna ehez kepest.

Nagy kar erte mert en nagyon nagyon vartam ezt a telefont.. Konkretan mar megvettem a tokot, foliat hozza 3 hete.. Csak amikor elmentem az elorendelo akciora amsterdamban es a kezembe fogtam a kiallitott telefont akkor tort meg a szerelem :(

Ez a kipiszkalhato sim talca egyszeruen vicc, mennyire vedett ez viz ellen most oszinten? Annyira gagyi hatast kelt egy rendes tuvel kiveheto fem talcahoz kepest.

Ez meg hogy a szoveget nem 4k-n hanem fullhdn rendereli a rendszer .. ?? miert?? Az ips vs oled meg mar nemis erdemes szobahozni

2017 legjobban vart telefonja (szamomra) 2017 legnagyobb csalodasa lett

Ki ad ezert 240 ezret joerzessel? En az ajandek fulessel vehettem volna itt hollandiaban, de meg ha ugyvesszuk a 200 euros kedvezmennyel se erte meg szamomra.. Nagyon idegesit es duhit hogy igy elett ****va :W Vszeg beadom a derekam az S8nak

[ Szerkesztve ]

(#28) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Veszettül jól néz ki ez a szoni!

(#29) AlrightSir


AlrightSir
tag

Az a gif a photoshoppolt nagyobb kijelzővel nagyon adja.

Egyébként szép telefon, a hátulja kifejezetten dögös és férfias. Jó kis teló azért, nagyobb kijelzővel tuti sokkal kelendőbb lenne.

(#30) #16514048


#16514048
törölt tag

Csak tudnám miért ilyen lebutított kameraszoftvert tesznek bele. Mások már 2-3 éve óta képesek sokkal komolyabb kézi módot belerakni, meg RAW mentést is.

A kávahuszárkodáson lehet nevetni, de tény, hogy sokkal modernebb és kényelmesebben használható lenne, ha a G6/S8 stílusát követné, persze a szögletes formavilágot megtartva. De nem is kéne annyira messzire menni, nekem már egy G4 szintű helykihasználás is bőven elég lenne.

Az nem zavar, hogy maga a formaterv alig változott 4 év alatt, de az azért mégis ciki egy kicsit, hogy a kávák csak nőttek az Xperia Z-hez képest.

(#31) atike


atike
nagyúr

Tetszik nekem is a szögletessége és nekem sem tetszik a káva... Amúgy egyéb szempontokból nekem bejön. A téma címe meg most külön bejött - pedig nem egy mai filmből jött a névihlet... :D

A hajrázás mellé egy mosoly azért elfért volna.... :)

(#32) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Tetszett a teszt. :)
És korrekt készülék.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#33) Engikrisztus


Engikrisztus
tag

Mi tagadás a 156 mm 5,5"-on az igen combos.Majd megcsinálja más gyártó ezzel a tudással,kamerával,egy kompaktabb házban,idő kérdése.

Ugyanakkor maga a puszta megfigyelés magában kissé kezdetleges módszer.Néha mélyebbre kő ásnunk,a valódi érzelmi vetületig.Úgy lehet elcsípni a fájdalom forrását és átélni.

(#34) Azie


Azie
őstag

Remek képek! 5 év lemaradással sikerült közel olyan minőséget produkálni, mint a lumia 920. :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#35) Tomcat


Tomcat
őstag

Egészen biztosan fogok venni egy ezüstöt és egy feketét saját célra. Kihagytam az utóbbi 2 szériát ezért a telefonért, azt hiszem megérte rá várni. :)

Tomcat

(#36) szami777


szami777
addikt

Most nézem, hogy a 240 ezres telefonhoz adnak egy 80 ezres fejhallgatót is, az azért korrekt, lehet faragni az áron. :K

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#37) cezarlacrone válasza #16514048 (#30) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

(...)már egy G4 szintű helykihasználás is bőven elég lenne(...)

Sőt. Már a G2 is elég jó volt ezen a téren (is).

(#38) Soybex


Soybex
őstag

Akksi nagyobb lenne meg az a bitang káva eltűnne alulról akkor oké jó vétel lenne, de így kár érte.
Viszont a kijelző bitang szép :)

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#39) isti215


isti215
tag

Bárki bármit mond , de ez a dizájn a mai napig a legjobb szerintem , és nem az a tömeghatása van és kitűnik a többi telefon közül . A kávák mérete meg adott , de használat közbe nem zavaró , mert úgysem azt fogod nézni.

Ui.: Az viszont érthetetlen hogy a kameraszoftver ennyire le van maradva . Egyszerűen sokkal jobban ki lehetne használni ezt a szenzort , főleg sötét fényviszonyok között.

De összességében nagyon jó telefon lett , és egyre biztos benevezek majd ! :D

[ Szerkesztve ]

Asztalos István Telefon számom:06301743895

(#40) -Gerzson-


-Gerzson-
aktív tag

Egyedi és szép.
Egy vitrinben jól mutat, de napi használatra soha nem vennék egy ennyire sarkos készüléket.

(#41) novger


novger
tag

Hosszú idő után egy Sony ami nagyon tetszik.

(#42) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Szerintem ez ász lett (az alsó gigakávától eltekintve), talán ajánlottat is kaphatott volna.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#43) Dr. 444Hertz válasza Csapoati (#42) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Azért a hiányosságok (vagy inkább a nem túl meggyőző képességek, mint pl. kamera) és az ehhez társuló ár miatt azt semmiképpen sem érdemelné meg szerintem.
De az vitathatatlan, hogy azért jobban összeszedte magát a Sony, mint a legutóbbi időkben.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#44) AndyRich válasza Fuxosbömis (#11) üzenetére


AndyRich
csendes tag

"Tetszett plecsni egy Sonynak a mobilarénától?????????? A Sonyval való kritikusságukat ismerve, az XZ prémium az eddig megjelent legjobb mobil."

:C

Valami ilyesmi gondolatok cikáztak az én fejemben is.

Amúgy a neten nagyon sok összehasonlító videót néztem S8-al, G6-al, stb, s szinte minden teszten nagyon jól szerepelt az XZ Prémium. Videófelvétel, s fényképek tekintetében is legtöbbször győztesen került ki.

Szuper teló, nekem nagyon tetszik!
A káváival együtt :DD

(#45) #47106304 válasza Peddy789 (#27) üzenetére


#47106304
törölt tag

A sim tálca mögött ugyan úgy tömítés biztosítja a vízállóságot. Körömmel kihúzod és kész nem kell tű nem gagyi csak ésszerű.

(#46) somogyib válasza Csapoati (#42) üzenetére


somogyib
őstag

Nem is az alsó kávával van a baj. Úgy gondolom, hogy az alsó azért van, mert van dedikált kameragomb és fényképezés közben ott meg tudod pihentetni a hüvelykujjad. Ezzel szemben a felsőből simán lefaraghatnák a kétharmadát.

(#47) Dominó85


Dominó85
veterán

Bog, Alice az egész tesztből a videótok fogott meg a legjobban. Maga a készülék számomra a nonsense kategória. Nem is értem hogy volt képe a Sony-nek ezt a telefont flagshipnek nevezni. Alulméretezett aksi és felülméretezett kávák. Mintha évekkel le lennének maradva. A kamera so-so jó, de ez sem flagship szint, nagyon nem. Inkább várom, hogy elhívjatok sörözni, mint hogy Sony cikket olvassak. *Cheers* ;] :D

* Péter - 06302461862 *

(#48) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

Fürészt is mellékeltek a kávákhoz?
Kamera epic fail..40 fokban kb mindenröl le fogok maradni mert megtelik a memo és felmelegedik a lencse?...

A fotól minősége meg GYALÁZATOS szégyen.Mik ezek a pacák?

Abe due dembella

(#49) Dr. 444Hertz válasza Dominó85 (#47) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Neked van olyan telefon 100ezer fölött, ami tetszik? :D
Nem bántásból, csak érdekel.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#50) zolomon17


zolomon17
senior tag

Ezt a tükröződés dolgot nem tudom hogy gondolták. Egy dolog, hogy a kávák nagyok, de azok csak mérsékelten mennek a használat rovására. De az, hogy minden pontja visszaveri a fényt :F

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.