Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45851) Jahno válasza Phülöp (#45849) üzenetére


Jahno
őstag

Menjek, vagy küldjek? Akad olcsóbb mazzag ami megüti a minőséget és olyan Panduit dugóból is van alacsonyabb árfekvés. Bár a legolcsóbb az olyan kicsit he és nem az igazi. Bár könnyebben szerelhető, ha spájzban lóg doboz nélkül a fali kábel végén, akkor műszakilag megfelel, de a macska is könnyebben szétkapja.

Idénre asszony nagyobb nyaralásról letiltott, mert jövőre kellene gyűjtenünk valami húzósabb dologra, szóval igaza is van, meg nem is. Cserébe anyám masszíroz, hogy menjek el Vele ide-oda, ott sem várhatom el, hogy mindent Ő fizessen. Valami lesz (:- Fehér Roline is van még.

(#45852) Phülöp válasza Jahno (#45851) üzenetére


Phülöp
addikt

küldeni semmiképp
asszonynak meg mindig igaza van.
mindig IS

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#45853) Sipi-


Sipi-
tag

Google Cast milyen módon működik? Bluetooth?
Nekünk nincs, viszont a telefonon videlejátszásnál megjelenik, hogy átküldhetem a Google Cast eszközre (ha rányomok pin-t kér).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#45854) Samott válasza npera (#45587) üzenetére


Samott
addikt

Ugy nez ki felismertek, hogy bajban vannak: VW vezér: a hagyományos autógyáraknak vége

Mondjuk az aggaszto, ahogy sajat CEO-juk a Nokiahoz hasonlitja a VW-t...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45855) Samott válasza Sipi- (#45853) üzenetére


Samott
addikt

Azonos wifin kell lennie a masik eszkozzel. Nem hiszem hogy kell hozza bluetooth. Illetve van valami kepernyon megjeleno kod is azzal talan meg azonos net se kell.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45856) JonesC válasza Jahno (#45850) üzenetére


JonesC
csendes tag

Főnök mini hdmi-hdmi átalakítód-e van?

(#45857) Sipi- válasza Samott (#45855) üzenetére


Sipi-
tag

Biztos nincs azonos neten, mert nekem nincs és nem is volt. Gondolom valamelyik szomszédnak van. Azt nem tudom, hogy miért jelenik meg, mint lehetséges eszköz, amire átküldhetem a tartalmat.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#45858) zetor2000 válasza Jahno (#45850) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát ezt ugyan nem.
Arról jött levél, hogy OTT a csomag. Arról nem, hogy úton van felém.
Mindegy, átvettem. Nem esett útba, de visszafelé kis kitérővel. De most nem a mosolygós, csinos kislány volt, aki tegnapelőtt, hanem egy morcosabb középkorú.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45859) Jahno válasza Samott (#45854) üzenetére


Jahno
őstag

Ugyanezt a szlogent már legalább négy másik gyártó is lehozta. Tán a Toyota és a Volvo rémlik elsőnek, mert 1 napos eltéréssel mentek le a hírekben. Már csak a startup, felhő, digitalizáíció meg ilyesmik hiányoznak. Haladóbb kategóriában a kvantum és a nano. Mit hagytam ki? Ezekkel és az elektromos ökoszuperzöld kijelentésekkel megint el lehet lenni az aktuális pénzügyi évben, míg elmúlik a klmímaveszély és újabbat kell virítani.

(#45860) npera válasza Samott (#45854) üzenetére


npera
újonc

A minimum váltás kábé olyan, mint amit a Volvo lépett meg. Mindent elektrifikálni és elmenni az egy fő per egy autó modelltől inkább a valamilyen formájú fenntartható közlekedési megoldás irányába.

Ezek elég nagy vonalú lőzungok a teljes kép felvázolása nélkül, de egy modern autógyárnak el kell vonatkoztatnia a régi modelltől, hogy majd gyártunk 4-kerekű bódékat, amiket hajtja a motor és majd megveszik.

Jön az AD-korszak, akkor nem fognak autót venni. Egy bizonyos szintű szolgáltatást (és a hozzá kapcsolódó rendelkezésre állást) fognak bérelni egy szolgáltatótól (ami nem az autógyár maga). És majd erre kell gyártani olyan terméket, ami hagyományos vevő-eladó relációban sosem kerül a "járműben" utazó fizető vendéggel.

Teljesen el kell vonatkoztatni a mai kocsiktól és eladási modellektől. És a fejlesztéseknek le kell tudniuk fedni a totál bizonytalan átmeneti időszakot a mostani fejetlenség és az AD5 között.

Good luck with that. Sok mai OEM fog elhullani ebben a csatában. És a Tesla lehet egy tuti befutó sokak szemében, de ők sem kapják csak úgy a szájukban a sült csirkecombot, nekik is gyémántosan kell fejleszteni, hogy megmaradjanak.

(#45861) npera válasza Jahno (#45859) üzenetére


npera
újonc

Fair trade, sustainable és climate szavak kellenek....

(#45862) zetor2000 válasza npera (#45860) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt akkor hogy lesz "csajozós" verda? Bérelek egy olyat, amiben nem tudhatom, hogy van e p*ncimágnes? Vagy lesz olyan szolgáltatás, hogy verda with pussymagnet? :D
Ezek csak apróságok, de az ilyen-olyan szállítást hogyan kezeljük majd? Most megkérem a szomszédot, hogy a munkalapot hozzuk haza. De később? Lesz rá megoldás? Vagy lesz megvehető e-verda, amit lehet birtokolni - kis szegmens lesz ilyen - meg lesz egy carsharing szolgáltatáshalmaz, és választhatunk, melyik vigye a kölköt/apát/anyát ide-oda?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45863) -NoVa- válasza npera (#45861) üzenetére


-NoVa-
őstag

Free range S60-am van, fenntartható.

(#45864) Samott válasza npera (#45860) üzenetére


Samott
addikt

Tesla fejleszt, tanul a hibakbol, regebben linkeltem videot Sandy Munroval, a cege szetszedett egy Model 3-at es elborzadtak a kaszni illeszteseitol meg attol, hogy kilenc darabbol van osszerakva egy kerekdob. Most meg ilyeneket mond ugyanaz a csoka: „Fillérekért” gyártják majd a Tesla Cybetruckot

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45865) Jahno válasza JonesC (#45856) üzenetére


Jahno
őstag

Minden is van, mert kell, de mivel 200 forint és 2 darab van, így nem eladó.

Blubesz Te most ne nézz ide :F Nekem akármikor is kellhetnek ilyen vackok, szóval az összes típusú átalakítót összekapartuk egy dobozba. Mini, micro, hDMI/VGA, konverterek, DP cuccok és kábelek. Jahh és kínából az értelmes az 500 forint, mikor utoljára ismerősnek kellett nem is este Tescóból, akkor valami majdnem 6ezrest fizettem érte. Pár hét múlva tőből eltörte :-D

Most ebből is van egy alap készlet, aztán meglátjuk mire jutunk a szervízeléssel. Terv alapján kedden visszük a szőnyeget mosodába, vagy marad így koszosan és nyáron leslagozzuk a ház mögött. Egyelőre most jön az, hogy szomszédnak be kellene segítenem és k. sok emberórát beletolni a romok takarításába, felélesztésébe.

Előbb ezt kell túlélni, aztán felvázoltam az idei éves tervet. Kollég ezt éppen erre módosította, így elkészült negyed évre A Terv:

"áá, első negyedév végéig
pörögni kell, pénzt keresni
meg még egy kis pénzt keresni
szabadidőben ami marad, szintén pénzt keresni
ki kell költözni nagy bótba, gokartpályát elindítani, igába taszajtani a világot"

(#45866) Samott válasza Sipi- (#45857) üzenetére


Samott
addikt

Hmm, megis lehet hogy hasznal kekfogat: "Turn on Bluetooth and Location Services on your Android device. These are required in order for your Android device to discover nearby Chromecast devices." - fura, mert a PC-n nincs kekfog es megis megtalalja (ki tudom ra kuldeni a yt videokat).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45867) WiZARD válasza Bujdy81 (#45813) üzenetére


WiZARD
addikt

Hosszú távra tervezünk, bár még alapvető fő kérdésnél vagyunk gondban, hogy városba, kicsit kisebb telek, vagy környező falu (Győrújbarát), dupla méretű telek, hegydombtetőn, kilátással. Cserébe aláírhatom, hogy a következő 20 évben nekem kell kb mindenhova hordani a gyereket, ha nem akarok kib*szni vele, hogy fél órát sétáljon az óránként járó távolsági buszhoz... (plusz felejtős a taxi, kajarendelés, és bármi hasonló)
(illetve bízhatok Muskban, hogy jön a level5 Tesla nagyon gyorsan :D)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45868) WiZARD válasza Samott (#45866) üzenetére


WiZARD
addikt

Alapvetően wifin működik és azonos hálózat kellene, de van tuti van valami egyéb kavarás is, mert anyáméknál telefon akkor is látja a chromecastot, ha másik wifin vagyok. Ilyenkor az is pinkódozni akar, meg tv-n is próbál kinyomni valami hangszerű kódot, hogy ne kelljen pin-t bepötyögni, de még sose működött. A kódot nem "hallja", pin-t meg nem ír sehol.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45869) Jahno válasza WiZARD (#45867) üzenetére


Jahno
őstag

Szentivánon kell nézni Déryné/Kertalja sarok környékén, ott minden is van, barkácsbolttól a buszmegállóig és egyéb fontos vagy hasznos infrastruktúrás ellátottságok.

(#45870) Jahno


Jahno
őstag

Ilyenkor szoktam mondani, hogy most szórtam ki mindet is, de egyet még felleltem:

(#45871) qnadam válasza Samott (#45866) üzenetére


qnadam
veterán

alapvetően a chromecast hirdeti magát a hálón, de ha jól tudom, akkor körbe tud nézni a látható bt eszközök között is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45872) -NoVa- válasza qnadam (#45871) üzenetére


-NoVa-
őstag

Meg modemként belecsipogja a világba halható tartomány felett is csak úgy.

(#45873) Jahno válasza qnadam (#45871) üzenetére


Jahno
őstag

Ebből tudja, ha közel van az eszköz ami éppen mobilneten meg a szomszéd wifijén át kapcsolódna. Az UDP/P2P-n meg Skype és egyebek óta már ne lepődjünk meg. Meg Nováékon se, akik belerakták az SSL TCP-t :C

(#45874) qnadam válasza -NoVa- (#45872) üzenetére


qnadam
veterán

kellően kis adatforgalmat át is visz a csipogással?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45875) blueboi69 válasza Jahno (#45846) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Najó, de az kb építési anyag. Nálam is van egy utp kábeldob a garázsban, de attól még elférek :D
Jó oké hírdeted, azt meg tényleg elfelejtettem, hogy sokminden munkaeszköz is volt, de kb amióta ismerlek azt a nyamvadt pincét pakolod meg árulod kifele :))

(#45876) -NoVa- válasza qnadam (#45874) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mindent is. A Pinen felül csak a contentID-t kell áttolni Chromecastnek normál esetben, nem az eszköz képét tolja ki. Amikor desktop sharing van, az már más protokoll.

(#45877) Jahno válasza blueboi69 (#45875) üzenetére


Jahno
őstag

Na, nálam meg 2 dob van + aprólék, méretre gyártottak, falicsatik, miazmások is.

Jönmegy a cucc, elméletben többet foglalkozom vele, mint amennyi időt valóban rá bírok szánni.

Amikor rászánom magam, akkor most jobban belegondolva mindenhol a vízzel szoptam be, mert fele motyó elment Újpestre, ott gyorsan kétszer beáztunk aztán megszűnt a hely, ilyenkor a kapkodás csak növelte a káoszt a betervezett erőforrás meg elmegy a kármentesítésre és sok ideiglenes megoldásra. Felét kivittem másik raktárba, ott is jött, hogy jajj bocs megszűnünk, előtte ugye haversrác adta be a kulcsot abból az irodából kellett gyorsan kipakolódni (ennek nagy részét eladtam, de ha kell Alesis kompresszorlimiter akkor szólj), aztán jöttek az egerek, aztán szomszédnál is kavar/elszór/megázott minden, 1-1 ilyen opció meg bőven fél évekre hátráltatott.

Most is csak azért tudtunk nekilátni mert szomszéddal közösködöm. El is vitte a víz a picsába, ahogy kész lett :C 1-2 hónap hátráltatás, nagyságrendileg sem saccolható, de 100 plusz munkaóra most simán van. Úgy, hogy előző hónapokban ezt már beletettük, tehát nem sokkal vagyunk előbbre, mint ahonnan indultunk. Mindig ez volt a szűk, hogy nekem nem volt egyben 20 órám nekilátni bármit is tenni, most ketten a 2x8at és utána pár kevesebbet már könnyebben megoldottuk.

(#45878) qnadam válasza -NoVa- (#45876) üzenetére


qnadam
veterán

az megvan :) rákerestem a dologra, persze semmi specifikáció nincs róla, csak hogy ultrasonic.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45879) Jahno válasza blueboi69 (#45875) üzenetére


Jahno
őstag

De pld. építési anyag. Villanyászdobozok aprólékok maradnak, egy csomó megszakítót, gégecsövet, csöveket, bilincseket most adtam oda a gondnoknak meg ismerősöknek. Amint elfogy utána héten kell majd valamire :W Van kb. 80 méter kábelcstorna, 60 méternyi MÜ, 50 méter lépésálló gége, 10+ doboz gk önmetsző, 5ezer+ gk tipli, millió köbmézer pz csavar. Azt meg tavaly mutattam, hogy szomszédnak hány csomagtartónyi kéziszerszámot és egyebet löktem át. Maradékból csak az elektromos kis kézikütyük (multiméter, lakatfogó, teszterek, vízmérce, távmérő, estébé) kitesznek 1 ládányit.

Riasztós/beléptetős cuccok most mennek bontásra és mindenféle fórumokra, hogy legalább a fém dobozaikat vigye el valaki. Csak előbb ezt is elő kellett ásni, meg úgyis mindenki listát, fotót, méretet kér. Kültéri mikrobis maradék dobozok, interfészek, kifejtők, antennakábelek szintén. Csak ennek is nagy része teljesen új, msot mit csinálnál? Kerülgeted egy darabig és ha valaki beesik akkor örül és lesz 1-2ezer pénz, vagy kidobod eredeti, fóliás csomagolásban, mert minek az ide?

K. sok van még hátra.

(#45880) blueboi69 válasza Jahno (#45879) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye, ha ezt előbb tudom.... :D
Miféle mikrobi kültérid van?

(#45881) qnadam válasza Jahno (#45879) üzenetére


qnadam
veterán

gigabites poe switched van-e eladó fillérekért? nem kell sok port.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45882) Jahno válasza qnadam (#45881) üzenetére


Jahno
őstag

Nincs, kurrens cuccokért menj a közértbe, abból most csak piaci áron van TPlink 5-8 portos, vagy aminek csak pár portje POÉs. Igaz már az is filléres, összekötlek a kereskedelmi igazgatóval aztán dumáljátok meg.

(#45883) Jahno válasza blueboi69 (#45880) üzenetére


Jahno
őstag

Hátőőőő, mindenféle is. Az RB600akat nem tudom, hogy el akarom-e adni. Klasszikus fémdobozban, 4 interfésszel. Újrakondizva, mert az döglik :-/

433asok biztos vannak, ebből beltéri házban is pár.

Egyelőre most tartunk a dobozoknál, mert az foglal nagy helyet és nem kell hozzá bekapcsolni. Aztán megyünk sorba: klasszikus Jirous JC-219/220 környékéből akad pld. pár, 2.4 és 5ös antennával. Meg interfészből szintén a klasszikus ezer éves R52es alap cuccok. Az már biztos. Minden klasszikus és szabvány.

(#45884) qnadam válasza Jahno (#45882) üzenetére


qnadam
veterán

nem elég filléres sajnos, így marad a poe nélküli megoldás és két tápfeladó. tízezret nem ér a konyhaszekrénybe rejtett elegancia :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45885) Jahno válasza qnadam (#45884) üzenetére


Jahno
őstag

Jahh, a sima bedugós? Csak muszájból szerettem. Ezek a fajták jók, meg Ubikutya és felfelé:

https://aqua.hu/halozati-eszkoz-kommunikacio/cudy-15w-gigabit-poe-injector-poe150-t820353

(#45886) Jahno válasza qnadam (#45884) üzenetére


Jahno
őstag

Most lesem csingiknél elég occsó, de van mindenféle, meg 2-4 portos betápos is:

Meg ez:

És kocsog Sony laptop telepítés közben kikapcsolja a háttérvilágítást, itt néztük már, hogy mi lehet meg miért áll meg, miért nem megy. Ha nem süt be a nap akkor tán sosem derül ki.

(#45887) qnadam válasza Jahno (#45886) üzenetére


qnadam
veterán

van az ap-hoz, csak gondoltam hátha fillérekből lehet csökkenteni a leendő kábeldzsungelen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45888) eattila


eattila
csendes tag

Na ma is sikerült felk_rni az agyam.
Ügyfélnél szaki hív, hogy csinált ftp fiókot a szerverre, kliensekből megyen, könyvelő program meg nem lát rajta semmi tartalmat.
Logot túrtam, fiókot csináltam, teszteltem, megyen. Megmondtam szakinak, beállította, nem látszódik a tartalom. A connect/disconnect látszik a logban.
Ekkor már 5x elmondtam hogy passzív mód. És kiderült, hogy a progi aktív módot használna. Ami ugyan műx, de leginkább furán. És nyilván nem fognak frissítést írni, hogy passzív legyen az a mód..... (azt mondták)

És akkor az én szolgáltatásom alkalmatlan, meg én meg a satöbbi. Megjegyzem nem láttam még aktív módú ftp kapcsolatot. Szervert se. Pedig 2004 óta ftp-zek.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#45889) Bujdy81 válasza blueboi69 (#45817) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Részben Igazad van. De hiába egy fasza telek, ha arra nem tudod feltenni életed házát! A telket is úgy kell keresni, hogy ha én pl. déli fekvésű, nem utcai teraszt szeretnék, akkor az csak megfelelő tájolással lesz meg. És hiába a fasza környék, ha az utca másik oldalán van a telek, akkor hiába nagyon csábító, nem szabad megvenni...

(#45890) Bujdy81 válasza FőDudu (#45816) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nagy az eltérés az építkezés vs. építkezés között is.

Nekünk pl. semmi komoly para nem volt. Igaz, nem a legolcsóbb román ogrékkal akartunk kacsalábon forgo házat építani...

(#45891) Vodike válasza Jahno (#45886) üzenetére


Vodike
tag

Az alsó képen hol található van?

exTiga

(#45892) Gabibácsi válasza Vodike (#45891) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az hol van alsó képen található?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45893) Jahno válasza eattila (#45888) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyeneken én nem bírok idegeskedni. Sajna alapban bármilyen infót kapsz, azt meg kell nézni és még akkor is mást fog mondani, ha ott állsz mellette és ki van írva a képernyőre.

(#45894) Jahno válasza Vodike (#45891) üzenetére


Jahno
őstag

Közértekben a poe injektorok közt :DD

(#45895) eattila válasza Jahno (#45893) üzenetére


eattila
csendes tag

Én se idegeskedtem amíg az ügyfél ügyvezetője fel nem hívott, hogy szarfoshúgy, nem megy a webáruház pedig azt mondtuk, stb. Közben a számlázójuk egy egyedi fosdarab.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#45896) zetor2000 válasza Bujdy81 (#45889) üzenetére


zetor2000
senior tag

Teraszt csak keleti tájolással... Egyébként megfősz / nem kapsz elég napot.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45897) Jahno válasza eattila (#45895) üzenetére


Jahno
őstag

Új helyemen is érdekes lesz, hogy hány fajta alkalmazással kell küzdeni és milyen sorrendben. Ráadásul nem lehet majd fikázni, mert saját termék (:

Itt mostaninál meg sem tudjuk saccolni mennyi ilyen hulladék van. Napi szinten megy az export/import adatbázis, de van amibe mi házon belül is belenyúlunk, amit el kell küldeni a házon belüli fejlesztő cégnek, szóval kiszedjük ami saját van benne, elküldöm a cégnek, az megrágja, visszaküldi, beletöltöm az alkalmazásba és visszarakjuk bele a saját cuccaink. Ügyfelek közt ugyanez, megegyezünk egy formátumban, mi módosítunk rajt, azt napi szinten ide-oda kell csinálni. Banki vackoakt emlegettem, csak abból van kb. 60, meg mindenféle Borlandos félclipper-szerű tákolmányok.

(#45898) Vodike válasza Vodike (#45891) üzenetére


Vodike
tag

:D :D basszus, ezt hogyan sikerült beírnom? :-) Szóval az alsó képen látható kellene nekem, merre kapható olyan?

exTiga

(#45899) eattila válasza Jahno (#45897) üzenetére


eattila
csendes tag

Én most írok feldolgozót bank kimenetre. Meg eszámla kimenetre. Saját követelés kezelő bemenetre.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#45900) Vodike válasza Vodike (#45898) üzenetére


Vodike
tag

najóvan, közben megtaláltam alin :-)

exTiga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.