Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45251) Jahno válasza eattila (#45250) üzenetére


Jahno
őstag

Ezért is verem végig az interjús vonalat. Még régen MS és Vmware tanulások után beszélgettünk ezekről, meg a trükkös kérdésekről, amivel ugye 3 betűsnél is vertem a szögeket a koporsókba, mert ott pld. a 10. jelentkező után ránéztem a tesztre, hogy mit kapnak a jelöltek és egyből szóltam, hogy az ott logikai bukfences hibás. Szerencsére ilyen mesélj egy viccet vagy miért kerek a csatornafedél kérdésekbe most nem futottam bele. Utóbbiból is volt bajom, mert én tudtam és a kérdező sem tudta aki ugye a főnököm lett :C
Eleve a szituációktól sem érdemes megfagynom, de mesélj valami projektről, problémáról és megoldásáról, erről-arról, az olyan, hogy odahaza lehet be tudnám gyakorolni, de így fel lehet készülni a változatosságra. Műszaki kérdésekben ugyanaz, csomót tudok, használok, de ennyire elméletben ott hirtelen meg néha angolul azért meg bírtam fagyni rendesen.

Sok helyen eléggé egyenes beszéd volt, nem sokat szórakoztak a bemutatóval.

(#45252) Bujdy81 válasza ncc1701 (#45206) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha nem valami extrém arc vagy, akkor a 146-os pulzus az már kint van a komfort zónán, túl magas. Azzal ha végig akarsz tolni egy Balaton kört, akkor bizony meg kell állni közben többször is enni/inni. Nekem 137 a zsíranyagcsere teteje, 150 fölött már elfogyok a 90 km végére is. És akkor kéne még futni 21-et (féltávon). Volt már ilyen verseny, kipukkantam, sétáltam. :D

(#45253) npera válasza Bujdy81 (#45252) üzenetére


npera
újonc

Nekem május 25-én volt a 170 km-es kör. Ott az átlag pulzus 148 bpm volt. Már elfelejtettem, hogy hányszor álltam meg kulacsot tölteni és enni uborkát és szeletet.

Május 4-én volt a 70 km-es kör. Ott az átlag 152, a max 187 bpm.

Nekem a kábé 150-160 bpm körül mozgó pulzus az utazó. 180 bpm felett huzamosabban nem tudok tekerni. Rövid időre tudok menni 190-el. A maximum eddig 197 bpm volt melóba menet, amikor egy karbon outit nyomtam le emelkedőn. Ott még nem hánytam, de közel voltam hozzá.

Szerinte a max nekem kábé 200 bpm lehet, ott már vélhetően hánynék.

Egyszer próbáltam felcsűrni a pulzust egy közeli dombon, csak elcsesztem és a meredekre érve már elfogytam. Ott 193 bpm volt és egyáltalán nem kellett hánynom. Szóval szerintem 200 bpm felett jön a hányás.

Nem érzem magam extrém bringásnak. Teljesen átlagos kocabringás vagyok. :)

(#45254) ncc1701 válasza Bujdy81 (#45252) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem mondasz újdonságot, mi is leesünk a bicajról a végére. :) Ez a dunakanyar, elég vacak az út, 27km-es átlag jött ki a 80km-re. Balatont 24.4-es átlaggal kerültük legutóbb. Tudom, lóf@sz eredmény, de mindketten 105-110kg közötti gyúrósok vagyunk. Balcsi körnek nem állunk neki nagyobb tempóval. Majd talán most májusban, bár pedzegetik a 282km-es távot, az átírhat sok mindent.

(#45255) Samott


Samott
addikt

Napok alatt éveket öregedni: amikor ellopják az új autódat

Vicces: "A család egy nagyobb lakótelep utcai parkolójában tartotta az új autót, a környéken nemhogy garázst, de őrzött parkolót is képtelenség találni."

"...miután a tolvaj felnyitotta a motorháztetőt, kiszerelte az Auris központi vezérlőegységét, és egy másikat illesztett a helyére. Ezzel megkerülte az autó összes védelmi vonalát, majd saját kulcsával gond nélkül be tudta indítani a motort."

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45256) Jahno


Jahno
őstag

High Sierra két körben felment erre a vacakra.

(#45257) Gabibácsi válasza Samott (#45255) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez miért vicces? Volt pár milla kocsira , de nincs 50 kertesházra garázzsal

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45258) Gabibácsi válasza Jahno (#45256) üzenetére


Gabibácsi
tag

Akkor megnyugodtál, iszol rá vodkát? Vagy bénázol még? :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45259) Samott válasza Gabibácsi (#45257) üzenetére


Samott
addikt

Akkor nem uj kocsira kell elb.szni. Hanem gyujteni tovabb. Tudod, mint amikor a kanasz lorol orzi a disznokat, miutan kiraly lesz. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45260) Gabibácsi válasza Samott (#45259) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerintem ez nem a mi dolgunk, ki mire költi a pénzét.
Én sem ezt csinálnám, de az ő dolga.

Ráadásul lehet szereti a környéket, nem akar elköltözni, garázs meg nincs a környéken, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45261) Jahno válasza Gabibácsi (#45258) üzenetére


Jahno
őstag

(#45262) Jahno válasza Samott (#45259) üzenetére


Jahno
őstag

Hülye-e vagy? Autó kell Neki, mert csak. Kezdje garázzsal és álljon üresen? Ugyanmazt tudjuk mondani, mint múltkor meg azért az nem olyan egyszerű, hogy kell és van. Qnadam is emlegette. Vagy én csepeliként egyből vegyek hozzá házat toronyórával a külvárosban, mert kellene egy autó és gyűjtsek mellé még 90 milliót?

(#45263) FőDudu válasza Gabibácsi (#45258) üzenetére


FőDudu
addikt

Hogy meg annyira se zavarjak a tolvajt mint a lakotelepen?

Erzsebeten a lakoparkban bezart kerites mogul elvittek egy Signumot.
Ugy, hogy 2 auto kozott parkolt. Reggel hetkor.

Vonohorogjara radobtak egy lancot, terepjaroval kihuztak a 2 auto kozul, aztan fel a kapun betolatott trailerre. Mindenki azt hitte az auto megdoglott es a tulaj viszi javittatni.

Szerintem valami visito szar kell az autokba - egyebkent siman senki nem figyel oda a mas tulajdonara.

FőDudu

(#45264) Samott válasza Jahno (#45262) üzenetére


Samott
addikt

Nekem csak az uj autoval van gondom. Vagyis inkabb csak nem ertem. Vesz egy 3-5 eveset, kevesebb baja lesz vele mint amennyit egy uj auto amortizaciojan bukik. Es tobb penze marad hogy kiverekedje magat es jobb kornyekre koltozhessen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45265) Jahno válasza FőDudu (#45263) üzenetére


Jahno
őstag

Visító szarra pont nem figyel senki. Kutyát nem érdekli. Meg ha igen, akkor mi lesz, kire számítasz, hogy majd mit fog csinálni? Engem sem és senkit nem érdekel, minek?

(#45266) Jahno válasza Samott (#45264) üzenetére


Jahno
őstag

Kérdezzük meg tőle. De én is előbb vennék újat, mint egy 3-5 éves kaármit, amiről semmit nem tudok és már más bőven megkezdte az amortizációját. Mert mondjuk másnak marha egyszerű felelősség nélkül megmondani a frankót, hogy az tök jó lesz, vegyed meg. Majd az új autóval megkeresi a jobb környékre való költözés árát/ésvagy, de én esetemben sem értetted csak mondtad a mantrát, hogy midenki is hülye. Nálam meg a használt sokkal nagyobb pénztemető lett volna rögtön az elején.

(#45267) FőDudu válasza Jahno (#45265) üzenetére


FőDudu
addikt

Hatha csinalnak par fenykepet bizonyiteknak.
Mas beavatkozast vagyontargy erdekeben nem lehet elvarni.

FőDudu

(#45268) Jahno válasza FőDudu (#45267) üzenetére


Jahno
őstag

Elejétől kérdezve. Itt vagyok az iroda előtt, szemben panelnál szól a riasztó. Este fent bambulom a TV-t, szól a riasztó. Most akkor fogjam magam, mint valami alegységügyeletes, caplassak oda és vadul fotózzam a valamit?

(#45269) FőDudu válasza Samott (#45264) üzenetére


FőDudu
addikt

Van aki panelban akar lakni. En sem szivesen lapatolnam a havat.

Vagy teremgarazs, vagy panel - kertes haznal mar siman a te felelosseged a jarda tisztan tartasa. Kinek hianyzik ez? ;)

FőDudu

(#45270) Samott válasza Jahno (#45266) üzenetére


Samott
addikt

"Majd az új autóval megkeresi a jobb környékre való költözés árát" - te, ha taxis lenne nem rohognek rajta. De o meg munkabajarasra se hasznalta. Csak rohasztotta az utcan. Mindegy, en viccesnek tartom az ilyet.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45271) FőDudu válasza Jahno (#45268) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk az Erzsebeti kecoban apam szerelt valamit (valoszinuleg termosztatot). Aztan lenyomott minden biztositekot amikor elment. Pedig oda van irva nagy betukkel, hogy a biztonsagi kozpontot nem szabad lekapcsolni. De ugy tunik nem szolalt meg azonnal a szirena.

Mar 1 orat visitott a riaszto a masodik emeleti erkelyen, mire hazaert az a szomszed aki tudta az elerhetosegunket. Szoval igazad lehet, nem sokat er a visitas. De a semminel azert tobb. Meg a biztosito is szereti ha van, biztositasi dijban anno szamitott.

FőDudu

(#45272) FőDudu válasza Samott (#45270) üzenetére


FőDudu
addikt

Szomszednak vette. Marmint mutogatni a szomszednak.

FőDudu

(#45273) Gabibácsi válasza FőDudu (#45272) üzenetére


Gabibácsi
tag

az nem jó, akkor a szomszéd elé kéne állnia
meg egy toyotát? jó kis kocsi, de nem mutogatni való

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45274) eattila válasza FőDudu (#45272) üzenetére


eattila
csendes tag

Panelban senki le se f_ssa.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#45275) Samott válasza FőDudu (#45269) üzenetére


Samott
addikt

Oh, az a masik. Szerintem a panel az kenyszerhelyzet, letezhet az a szituacio amikor csak annyi jut, de hogy ez legyen az eletcelja valakinek? Nyilvan nem akar mindenki hazat, udvart de van ilyeneknek lakopark is melygarazzsal. Ahova elore lehet lepni.

A jarda tisztan tartasa kulon vicces, felenk egy haz elott nincs elsoporve soha, ahol a pestrol kikoltozottek laknak... :) es a varosban jarva is rohejes hogy terdig hoban botladoznak a lakotelepen mert senki nem erzi maganak a problemet es sz.rik bele.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45276) Gabibácsi válasza Samott (#45275) üzenetére


Gabibácsi
tag

nekem pl egy budapesti panel is elérhetetlen most, saját erőből

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45277) FőDudu válasza Gabibácsi (#45276) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig nem is keresel rosszul. Persze kerdes akarsz-e egyaltalan Pesten elni.
En valoszinuleg csak kenyszerbol tennem.

Valaki epp mult heten mondta, hogy venni kell fel hitelt, venni belole tobb lakast, mert most olyan alacsony a kamat es akkora a kereslet, hogy megeri. Siman visszajon a hitel torlesztoje.

Persze ezt itteni ingatlanra mondtak, tengerparti varosban van egyetem is, szoval van ra kereslet. Arban meg BP alatt van. Es pont magyarok emlitettek, pont vettek egy lakast.

De ettol en meg nem ugrok bele ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#45278) Samott válasza Gabibácsi (#45276) üzenetére


Samott
addikt

Igen, csunya dolog a valas es altalaban a pasik szivjak meg. De te is sporolsz es nem uj kocsira b.szod el a penzed.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45279) eattila válasza FőDudu (#45277) üzenetére


eattila
csendes tag

Pár éve vált el. Előtte vettek lakást jól látható összegért. Pár év alatt azért több 10 millát igen nagy varázslat félretenni. Ha nem több millát keres havonta.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#45280) -NoVa- válasza Samott (#45275) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Oh, az a masik. Szerintem a panel az kenyszerhelyzet, letezhet az a szituacio amikor csak annyi jut, de hogy ez legyen az eletcelja valakinek?"

Részemről semmi gondom nem volt a panelban éléssel sem. Macerás fúrni, de azt nem szokás minden nap, azon felül meg teljesen jól teszi a dolgát. Vannak falak, körbe vagy fűtve, nem esik bele az eső, és jön internet meg áram a falból. Meg lift is van, ami téglaházban a 2. emeletre költöztetésnél épp nagyon hiányzott. És rendes magasságban kilátásból is juthat jó, 6.-on szerettem a hajnali köd fölött nézni a Pilist. Most sem azért van kertes házam, mert annyira szerettem volna kertet, hanem azért, mert gyereket nevelni jobb olyanban, szabadságot ad ez a fele. Meg munkát és pénznyelést a fenntartása. Majd ha megnőttek a gyerekek, simán elköltözünk valami nagyteraszos lakóházba. Kocsit meg továbbra is utcán tartok, ahogy azt tettem azelőtt is, mert utcán is használom, és nem vitrinben.

Igaz, pont ezért sem ragaszkodok hozzá, hogy új legyen.

(#45281) ncc1701 válasza Samott (#45255) üzenetére


ncc1701
veterán

Azért az Auris nem egy luxus kocsi, ne szóljuk már le, ha valaki vesz egy középkategóriás új kocsit.

(#45282) ncc1701 válasza Samott (#45264) üzenetére


ncc1701
veterán

30M egy lakótelepi lakás a XVII-ben, Milyen jobb környékre gondolsz? Parlamentnál van lakás 1M/nm áron is, az már jobb? :)

(#45283) ncc1701 válasza Gabibácsi (#45276) üzenetére


ncc1701
veterán

Nagyon nem irígylem azokat, akik most nulláról akarnak ingatlant venni. Kb mission impossible. Te még elvileg jól is keresel hozzá...

(#45284) Samott válasza ncc1701 (#45282) üzenetére


Samott
addikt

Reg lattal arakat... reggel mondtak a Jazzyn, hogy tavaly 800e korul volt az uj lakasok atlagara negyzetmeterenkent a fovarosban.

Ha mar minden megvan nyilvan vehet egy Aurist... de ha belefer harom havi nettojaba akkor mar nem kenytelen lakotelepen lakni. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45285) qnadam válasza Samott (#45264) üzenetére


qnadam
veterán

jobb környékről ugyanúgy ellopják, miért ne tennék?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45286) qnadam válasza Samott (#45284) üzenetére


qnadam
veterán

nem ismerjük, hogy milyen az élethelyzete, nem tudjuk hogy miért ott lakik, és azt se, hogy miért akart új autót. én nem vennék újat, de hülyének ne nézzük már érte. simán lehet, hogy 10 évre vette, és korábban már szívott használt miatt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45287) Samott válasza qnadam (#45286) üzenetére


Samott
addikt

Nyilvan bennem van a hiba, de nekem ez sehogy nem all ossze: most vagy csoro vagyok es lakotelepen lakok vagy van penzem es uj autot veszek. Mindegy, ugy nez ki csak en nem ertem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45288) -NoVa- válasza Samott (#45287) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem csak csórók laknak panelban, itt hibás a koncepció.

(#45289) FőDudu válasza -NoVa- (#45288) üzenetére


FőDudu
addikt

Hanem olyanok, akik nem lapatolnak havat. Vagy nyugdijasok, idosek.

FőDudu

(#45290) Samott válasza -NoVa- (#45288) üzenetére


Samott
addikt

De ha nem csoro, miert lakik panelban? Nem lakasban, panelban. (tudod, nem minden rovar bogar)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45291) eattila válasza Samott (#45290) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem egy panel is 20-30 milla also hangon. Ha tud venni olyat akkor csoro?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#45292) Samott válasza eattila (#45291) üzenetére


Samott
addikt

Ha hozzarakja egy Auris arat, maris nem kell panelban laknia.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45293) Phülöp válasza Samott (#45292) üzenetére


Phülöp
addikt

De miért ne lakhatna panelban?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#45294) Phülöp válasza eattila (#45291) üzenetére


Phülöp
addikt

JA lakótelepen 30M fölött mennek az 50+ nm-es lakások.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#45295) Samott válasza Phülöp (#45293) üzenetére


Samott
addikt

Miert akarna barki panelban lakni? (megismetlem: nem lakasban (azt ertem), hanem panelban)

Szerk: vilag eletemben videken, kerteshazban laktam. Jartam panellakasban, olyan volt mint egy tengeralatjaro, szuk folyoso, zsufoltsag. Nyilvan kenyszerbol jo, ha nincs mas. De azert elvagyna onnet az ember.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45296) hobizoli válasza Samott (#45287) üzenetére


hobizoli
nagyúr

aztan lehet van 3 panelja egy csaladi haz arabol :DDD
lakik is vhol meg azokbol jon be ammo is
ha meg csak a csaladi keco lenne akkor kereshetne a rezsijere
maris siman futja autora

:DDD

több drón kell ;P

(#45297) Phülöp válasza Samott (#45295) üzenetére


Phülöp
addikt

Mert kényelmes: körbefűtik, nem kell havat lapátolnia, füvet nyírni, 3 perc séta a metró, nem kell a felújítással/karbantartással szüttyögni, miazmás.

Mi most épp egy negyedmillás panelt bérlünk. Nem kell havat lapátolni, füvet nyírni, 3 perc séta a vasútállomás, nem kell a felújítással/karbantartással szüttyögni, alacsony a rezsi.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#45298) -NoVa- válasza Samott (#45290) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mert a panel nem szitokszó, csak egy építőanyag. Ha rendesen megcsinálod a belteret, pont olyan jó, mint bármi. A kis konyha nem szempont, mert van közel étterem, és nem megy el ingázással az életed. Bezárva sem vagy, mert beugrasz a kocsiba, és fél óra múlva már a hegyekben futsz egy kört. Ha nincs gyereked, aki hangoskodik mert a fejlődés része, simán jobb. A megtakarítás meg befektetésként mobilabb, mint ingatlanban.

(#45299) cyberde


cyberde
csendes tag

Nem csak havanna, meg avas ltp van.
Van haverom aki panelban lakik. Ő szeret ott élni. Egy egész emelet az övé. Több mint 300nm. Jakuzzival, szaunával, kártyaszobával, szivarszekrénnyel, padlófűtéssel, falhűtéssel. A konyha berendezése többet ér, mint egy agglomerációs kertesház, a zsebkendőtelekkel, meg az osb garázzsal együtt.
A parkolóban meg a pár éves s8 audi.
Szerintem sokan becserélnék rá a családi házukat.

(#45300) eattila válasza Phülöp (#45294) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor plane.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.