Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46751) FőDudu válasza ncc1701 (#46750) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd a szerelo tudja.

FőDudu

(#46752) ncc1701 válasza FőDudu (#46751) üzenetére


ncc1701
veterán

Azért kérdezz csak rá, bajod nem lesz tőle. Itthon a tietek féle swiftekben a márkaszervíz gyakran még fékolajat se cserélt, pedig előírás. A gumi fékcsövek pedig 10 év után elég vacak állapotba tudnak kerülni, láttam már ilyet. Pug307-nél plö előírás is volt a cseréje.

(#46753) zetor2000 válasza BobaHWSW (#46747) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ettől kéne legkevésbé tartani.
Ő valaki, akivel épp jólérzed magadat. Azt ennyi. Aki olyan, az tudja, hogy miamerre feléd, a többinek meg nem tökmindegy? :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#46754) npera


npera
újonc

Jahno, lefotóztam neked a biztosítéktáblát. Fedél nélkül is. De most megyek mesét olvasni a bunkóknak. Majd holnap elvileg.

(#46755) Jahno válasza npera (#46754) üzenetére


Jahno
őstag

Most estem haza, már a harmadik postaautomata nem működött, faszkivan. Gondolom valahol lesz napi riport is. Azért a mai terv 30%-át elértétek nap végére, vagy rosszabb lett a helyzet?

(#46756) Jahno válasza BobaHWSW (#46747) üzenetére


Jahno
őstag

Jajj, céges karácsonyi buliba simán vittem unokahúgomat. Páran lefeleségezték, ésvagy, aztán kész. Nem is nagyon kellett mutogatni, nem mondtam semmit, nem kérdeztek semmit :-D Haveromnak meg olyan szögletes a barátnője, hogy saját magára is féltékeny lett, még a poént sem akarja érteni.

(#46757) ncc1701 válasza BobaHWSW (#46747) üzenetére


ncc1701
veterán

Ne azzal foglalkozz, h a többiek mit szólnak. A csajod mit szól, ha nem vállalod fel...

(#46758) npera válasza Jahno (#46755) üzenetére


npera
újonc

Igazából jól haladtunk, csak nem ott ahol terveztük. A következő van még hátra:

- hallban a kapcsoló és odáig a kábelek.
- a mosókonyhában a kábelek és a kapcsoló
- a konyhában a plafonon a világításhoz egy rendes lámpadugó
- a konyha sarkában egy lámpához való aljzat (mai standard)
- a nappali befejezése (konnektor és kábelek a befalazott ládáig)
- a felső szinten a hall teljes kábelezése és kapcsolók
- a felső szinten a hallban a lámpaaljzatok
- a felső szinten a lányom szobája, kábelek, kapcsolók, konnektorok
- a hálóban a lámpáaljzat
- a gardróbban a kapcsoló cseréje és kábelek újrahúzása

És persze előtte meg kell találni merre van a befalazott doboz és hozzáférni a lambérián át.

Ezt az utóbbi feladatot egy esti melónak szánjuk, amikor meló után ugrunk neki. A többihez szabit kell kivegyek. Szerintem több lesz, mint egy nap, ha bármilyen pici komplikációval küzdünk újra. Ha semmi komplikáció, akkor egy hosszú nap alatt lehetséges. Az idős csóka elképesztően hatékonyan dolgozik az én segítségem ellenére is :C :Y

(#46759) zetor2000


zetor2000
senior tag

Itt tartunk... lehet venni Teslát, és adnak mellé állami támogatást.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#46760) FőDudu válasza zetor2000 (#46759) üzenetére


FőDudu
addikt

Egesz jo ar. 60e Euro kb egy aljabb otos touring ara.

FőDudu

(#46761) Jahno


Jahno
őstag

Unixos SCCM/ADt látott már valaki?

https://karrier.otpbank.hu/s/0hWNpM

(#46762) eattila válasza BobaHWSW (#46747) üzenetére


eattila
csendes tag

Amugy tisztazd :) Minek lehet es minek akarod. El lehet mondani az igazat is, hogy most ismerkedtek. A tobbi meg majd kiderul.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#46763) zetor2000 válasza FőDudu (#46760) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hja, ha úgy nézzük, egy "trendi" villanyautó, 17-18 miller. Gondolom azért agyonextrázni nem lehet, mert a támogatás nem fedez akármit, de na. Csak egy Tesla. Valami szalonból, meg valami közelebbi szervízzel. Ez persze lehet Bécs, de.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#46764) zetor2000 válasza eattila (#46762) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt kell mondani, hogy a legjobb argentin barátnője :) És akkor nem hazudott. Vagy azt, hogy ... de az csúnya, azt nem írom ide. De kinek mi köze ehhez IS?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#46765) eattila válasza zetor2000 (#46764) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyilvan szokatlan neki a helyzet. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#46766) BobaHWSW válasza eattila (#46765) üzenetére


BobaHWSW
újonc

15 ev utan ja, kicsit necces.

Ja, csaj oldalarol nemtudom. :DD

[ Szerkesztve ]

(#46767) eattila válasza BobaHWSW (#46766) üzenetére


eattila
csendes tag

Mindig az elso alkalom a nehez :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#46768) qnadam


qnadam
veterán

Boba: sok mást nem tudok mondani, mint a többiek, csak hogy ez durva eléggé. viszont ahhoz a táborhoz csatlakoznék, amelyik szerint ügyvéd nélkül sehova semmit, és ügyvéddel is csak óvatosan. és nem szabad belemenni a szemétkedésbe, az ellenfélnek nem lesz tőle sokkal rosszabb, neked viszont igen.
kitartást!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#46769) qnadam válasza BobaHWSW (#46747) üzenetére


qnadam
veterán

mondhatsz igazat is, pl hogy ő most nagyon fontos az életedben :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#46770) Jahno válasza -NoVa- (#46508) üzenetére


Jahno
őstag

Január 21es rendelés ide is ért. Most ami gyanúsan szívás, az Anglia. Kb. 1 hét alatt ide szoktak érni, most mindenről csak kussolás van.

(#46771) WiZARD


WiZARD
addikt

A Hobizoli által favorizált gépek összerakásából így kell bizniszt csinálni:
https://www.pugetsystems.com/

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#46772) Jahno válasza qnadam (#46768) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul nyilván képben van a helyi praktikákkal és nem tanácsos dolgokkal is. Jó dolog ez a pénzkimenekítés meg csiribiri, csak tegyük fel, hogy ott sem teljesen hülye minden hivatal, oszt akkor mi lesz?

(#46773) blueboi69 válasza Jahno (#46772) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nyilván meg kell várni mit mond az ügyvéd, anélkül csak találgatunk. Ami szerinte belefér, majd annak alapján próbálunk ötletelni aztán Boba eldönti mit lép meg és mit nem :)

(#46774) ncc1701 válasza zetor2000 (#46759) üzenetére


ncc1701
veterán

Sosem értettem, h miért az én adómból kell pénzt adni annak, aki 20M pénzért akar kocsit venni.

(#46775) Samott válasza ncc1701 (#46774) üzenetére


Samott
addikt

Mert akik a torvenyeket hozzak (es csaladtagjaik) olyat akarnak venni? A nagycsalados autokedvezmenynel is ez megy.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#46776) Gabibácsi válasza Samott (#46775) üzenetére


Gabibácsi
tag

A nagycsaládosnál még valamennyire megértem, de egy teslánál?
amúgy is miért támogatják a sokkal jobban szennyező villanyautókat, ez is jó kérdés, mert nem lokálisan szennyez?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#46777) WiZARD válasza ncc1701 (#46774) üzenetére


WiZARD
addikt

Amiért az én adómból támogatják/gyógyítják az egyházakat, focicsapatokat, művészeket, sportolókat, alkeszokat, dohányosokat, elhízottakat, gyerekcsinálókat stb. (remélem mindenkinek sikerült ezzel beszólni :DDD )

"Sokkal jobban szennyező villanyautók" lol :W

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#46778) FőDudu


FőDudu
addikt

Autos szakaruhaz:
Ugy emlekeztem hetkor nyitnak, odamentem, nyolckor nyitnak

Ott kaveztak a dolgozok, megkerdeztek mi kene.
Fekolaj.

Ok, fizessem ki kpban, akkor nem kell megvarni a nyitast.

Termeszetesen kifizettem, majd beutik kesobb.
Brembo fekolaj, 1L kb 4,5 euro.

Megyek haza, feltoltom az autot, aztan elgurulok szereloig.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#46779) Gabibácsi válasza WiZARD (#46777) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen :)

van olyan tanulmány is (nyilván valamennyire irányított), hogy az elektromos autó még egy dízelnél is szennyezőbb... de maradjunk abban hogy erősen véleményes, szóval nem tudom milyen alapon támogatják és parkolgatnak ingyen
jó, a nagy hibrid suvok még durvábbak,v6-v8 motorral, és zöld rendszámmal szaladgálnak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#46780) Gabibácsi válasza FőDudu (#46778) üzenetére


Gabibácsi
tag

persze, beütik
amúgy 1L elég lett bele? meg nem a márkája a lényeg, hanem hogy milyen típusú

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#46781) WiZARD válasza Gabibácsi (#46779) üzenetére


WiZARD
addikt

Persze, meg olyan tanulmány is ami szerint egy modern dízel tisztítja a város levegőjét.
Erre azt tudom mondani, hogy akkor üljenek be egy zárt garázsba járó motor mellett és szívják a friss tiszta levegőt pár napon át. ;)

A hibridek zöld rendszámozásával én se értek egyet. Meg lehetne csinálni jóra azt is (geo-fencing, és csak elektromos módban járhasson városban), de ettől még rohadt távol vagyunk. :(

Az én véleményem szerint ha a globális szennyezést nem is oldja meg az elektromos (és nem is biztos, hogy az autóknak kellene ezt megoldani), a lokális, városi szennyezésen elég sokat segíthet. Amíg a userek jelentős része városban él, és ott szívja a levegőt, addig ez se elhanyagolható.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#46782) Gabibácsi válasza WiZARD (#46781) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ebben egyetértünk

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#46783) FőDudu válasza Gabibácsi (#46780) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem izgat. Dot4 ahogy kell.
Szerintem fel liter is eleg (az egesz fekrendszerre), ugyis lecsereltetem az egeszet.

Kb 1 deci ment el 12km alatt, de durvan probalgattam. Lehet siman hasznalva alig fogyna.

Csak annyi kell, hogy szereloig elmenjen az auto.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#46784) FőDudu válasza WiZARD (#46781) üzenetére


FőDudu
addikt

A dizel budos.

Ma is elem kanyarodott egy, alig vartam, hogy megelozzem.

FőDudu

(#46785) ncc1701 válasza FőDudu (#46784) üzenetére


ncc1701
veterán

Rögtön nyomom a belső keringetést, ha dízel jön elém.

(#46786) Phülöp


Phülöp
addikt

Nyehh, Grillo-t megemlítették a hírekben.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#46787) eattila válasza Phülöp (#46786) üzenetére


eattila
csendes tag

Holmikor?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#46788) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

tegnap megtudtam hogy Újpestről nem csak egy vasútvonal van
empírikus úton
szóval Fótról sétáltam haza

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#46789) ezittketto válasza zetor2000 (#46545) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Hát designügyileg nem lesz a kedvencem.. :U

(#46790) ncc1701 válasza Gabibácsi (#46788) üzenetére


ncc1701
veterán

Fasza lehetett. Legalább az eső is esett? :)

(#46791) Gabibácsi válasza ncc1701 (#46790) üzenetére


Gabibácsi
tag

zuhogott ahogy kell
és fóton nem volt járda, sehol sem, úgyhogy a sárban tapicskoltam
a cipőm még most is szárad

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#46792) zetor2000 válasza ezittketto (#46789) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hozzá lehet szokni, egyáltalán nem borzalmas, ráadásul ha rajtad van, a legritkább esetben érdekel, hogy néz ki. Úgyse te látod. Az, hogy hogy néz ki, szerintem ízlés dolga, amiről meg kár vitázni.
Szerintem vállalható, pedig nekem kék verzió jutott, és ehhez társul némi vörös haj meg szakáll, de a Bluedio T5s meg nem kicsi, azt mégis hordtam. Az talán kijelenthető, hogy jobban szól sokkal, mint ahogy kinéz, de szerintem semmi gáz a külsejével se.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#46793) -NoVa- válasza Phülöp (#46786) üzenetére


-NoVa-
őstag

Közlekedési, bűnügyi vagy bulvár?

(#46794) Phülöp válasza eattila (#46787) üzenetére


Phülöp
addikt

Rádió 1, a fél 10-es hírekben hallottam a nevét. Régészeti leletektől nyilatkozott egy azonos nevű szakértő, szerintem ő volt.

Fél 10 az már múlt idő. Előttetek járok, ha nem is annyival, mint Gabibácsi háztűznézőben.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#46795) eattila válasza Phülöp (#46794) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, az itt nem fogható, gépnél meg nem rádiót hallgatok neten.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#46796) eattila válasza -NoVa- (#46793) üzenetére


eattila
csendes tag

Is. Avarkori közlekedési bűncselekmény. Szerelemféltésből halálra gázolta szekérrel a felesége szeretőjét. 2X. :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#46797) Phülöp válasza eattila (#46795) üzenetére


Phülöp
addikt

Én is csak a stream-et hallgatom itt vidéken.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#46798) zetor2000 válasza ncc1701 (#46774) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fene tudja.
Téged sem zárnak ki, de legalábbis nincs odaírva, hogy neked nem adnak el.
De ha támogatják az elektromos autók terjedését, akkor ne legyenek annyira kirekesztőek, hogy az egyik legnagyobb gyártó legnagyobb hatótávú (?) legnépszerűbb és megfizethető (?) modelljét ne támogassuk. Az, hogy nincs "kereskedése" és szervize sincs, az talán lehet necces, de ha valaki felvállalja, miért is ne?
Ugyanez lehetne akkor már a családi verdáknál, mert Tesla is rendelhető 7 személlyel. Ha támogatjuk a Dáliát, meg a Citroent, meg a fene tudja, még miket, akkor ezt se hagyjuk ki. Ha van della a családban, mert apuanyu jól keres, miért zárjuk ki? Mellesleg drágább autónál több fog befolyni a kasszába, mert eleve magasabb az adótartalma. Vélhetően az életciklusa alatt többet költ rá a gazdája -bár ez a villanyosoknál nem annyira jellemző, mert ami az ICE autókban nagyjából van, az ezekben nagyjából nincs. Pollenszűrő meg ilyenek talán közösek. Ja, meg a lehajtható napellenző :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#46799) npera válasza WiZARD (#46781) üzenetére


npera
újonc

A turbó tisztítja, angol tudósok kimutatták. Beszívja a levegőt, aztán úgy tisztítja. Egy régi Skoda Fabia SDi nem tisztítja, mert nincs benne turbó. Csikós régi örvénykamrás dízelei sem tisztítják.

A villanyautó határeset. A Taycan Turbo tisztítja, mert van benne turbó. A többiben nincs, azok nem is olyan jók városban.

Angol tudósok ismét....

(#46800) Jahno válasza WiZARD (#46777) üzenetére


Jahno
őstag

Dohányosokat nagyon nem. Sőt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.