Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45401) #09908736 válasza Samott (#45400) üzenetére


#09908736
törölt tag

A mi házunkban hőszivattyús fűtés van. Vagy geotermikus? Nem is tudom. Megkérdezhetem, mert 220nm a ház, és 40k a havi rezsi. Villany, fűtés+hűtés és szemétszállítás.

(#45402) hobizoli válasza -NoVa- (#45398) üzenetére


hobizoli
nagyúr

meg annak a hatasfoka es a kibocsatasa lenyegesen jobb, plusz az aram lehet megujulo is

több drón kell ;P

(#45403) ncc1701 válasza Samott (#45397) üzenetére


ncc1701
veterán

Hozzánk már 20-ért sem akartak ősszel kijönni, két szakit is hívtam. Csak igérgettek. Kitakarítottam magamnak.

(#45404) ncc1701 válasza WiZARD (#45393) üzenetére


ncc1701
veterán

Egy dolog nincs beleszámolva, plö egy gázkazán jó, ha 10 évig menni fog. Utána lehet kéményt béleltetni, plusz cserélni, nem vicces áron.

(#45405) WiZARD válasza ncc1701 (#45404) üzenetére


WiZARD
addikt

Ebbe kb semmi nincs beleszámolva, csak a kész rendszer fogyasztása.
Nyilván jelentős különbségek vannak induló költségben, és fenntartásban is.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45406) qnadam


qnadam
veterán

urak, van valakinek kölcsön egy külső br olvasója fél napra? ami nekem van, arról sajnos kiderült, hogy a rétegváltás után nem tud továbbolvasni... két vagy három lemezt kellene lerippelni vele, azért meg nem vennék másik olvasót.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45407) Jahno válasza Gabibácsi (#45391) üzenetére


Jahno
őstag

Még nem adtam oda, de folyamatban. Cuccokat összeszedem és küldöm, amúgy van még pár hasonló csak nem akart sem ezen sem a vékonykliensen elindulni aztán tesztelés alatt van, meg a DOSosak is jók, az lehet megy a Fusi laptopon. Ha nem, akkor majd következő körben megnézed. Van ami hosszabban is játszható, de az meg lassú és unalmas.

(#45408) Jahno válasza FőDudu (#45399) üzenetére


Jahno
őstag

Hukk! Tegnap testületeileg megcsodáltuk a Micros cuccot. Volt szájtátás rendesen, már a szomszéd klubba is kölcsön akarják kérni, szóval húzhatod sorban a söröket, még akkor is ha nem sörözöl mert ez király ötlet volt :-P

(#45409) Jahno válasza qnadam (#45406) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem is van egy lemezem, addig szoptam az egésszel míg kiderült, hogy azért volt olcsó a BR olvasó, mert amúgy csak DVD-s írósolvasós.

(#45410) Jahno válasza Samott (#45400) üzenetére


Jahno
őstag

Tesóéknál kipróbálnám tesztnek, hogy egyik télen most ennyi év fával tüzelés után mennyi lenne a gázzal fűtés árfekvése, de úgyis csak a magukét hajtogatják, hogy az drága. Közben meg akármi is lehet.

(#45411) zetor2000 válasza qnadam (#45406) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én rengeteg CD-t írtam, meg DVD is volt pár, ami átment a kezemen, de BR lemezt csak a bolt polcán láttam. Valahol volt egy notiba való, ha ,megtalálom, odaadom.
De nem tudom, merre kavartam el.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45412) ncc1701 válasza Jahno (#45410) üzenetére


ncc1701
veterán

Régen duplája volt árban gázzal fűteni.

(#45413) hobizoli válasza qnadam (#45406) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es az milyen fajta, ami ez a nem jo?

több drón kell ;P

(#45414) -NoVa- válasza Jahno (#45410) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem pont most jött a gázdíj SMS, az 20k körül van. Éves 10 hónap fűtésszezonnal számolva 200k, mert kerekítek, de akkor nagyon hideg nyárral számoltam :DDD

(#45415) JonesC válasza ncc1701 (#45412) üzenetére


JonesC
csendes tag

Az jó régen volt.

(#45416) FőDudu válasza Jahno (#45408) üzenetére


FőDudu
addikt

Talaltam meg egy myomtatos doboznyit, 5-6 darab lehet benne.
2 wifis. Na az a nem gyenge.

FőDudu

(#45417) Jahno válasza FőDudu (#45416) üzenetére


Jahno
őstag

Rakd félre a nevemre :-P Lesz ebből még komplett játékterem, zetorral összedobtátok :-P

(#45418) FőDudu válasza Jahno (#45417) üzenetére


FőDudu
addikt

KFC szerintem a mai napig azokat hasznalja.

FőDudu

(#45419) qnadam válasza Jahno (#45409) üzenetére


qnadam
veterán

ez tényleg br, a lemez feléig jó is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45420) qnadam válasza hobizoli (#45413) üzenetére


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45421) qnadam válasza zetor2000 (#45411) üzenetére


qnadam
veterán

:R

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45422) Phülöp


Phülöp
addikt

Nova, good news!

Január 1-től hivatalosan is anyakönyvezhető a Nova név. Mostantól bárki adhatja ezt a nevet a gyerekének, ha az kislány.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#45423) zetor2000 válasza qnadam (#45421) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért keress egy B tervet. Nem tudom, merre van, de most nekiesek, és hétvégén megkeresem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45424) -NoVa- válasza Phülöp (#45422) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor én jó 20 évvel megelőztem Crowley kisasszonyt, csinálom a trendet, nem követem. Meg unisex merino póló is volt rajtam melóban.

(#45425) Phülöp válasza -NoVa- (#45424) üzenetére


Phülöp
addikt

Póló érdekel, majd mesélj, ha összeáll egy marékra való tapasztalat.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#45426) zetor2000


zetor2000
senior tag

#Autós rovat:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45427) npera


npera
újonc

Ma sem sikerült megírni a tesztelésről a gondolatokat. De majd talán hétvégén.

(#45428) hobizoli


hobizoli
nagyúr

"Az Ionity hálózat 350 kW teljesítményre is képes ultragyors töltőin eddig minden megkezdett töltés 8 euróba (Magyarországon 2560 forintba) került, függetlenül a töltési időtől és a felhasznált áram mennyiségétől. Január 31-től a szolgáltató átáll kWh alapú elszámolásra, így a töltési díj a jövő hónaptól 280 Ft/kWh (0,79 EUR/kWh). Az árat minden ország saját pénznemében számlázzák."

[link]

több drón kell ;P

(#45429) qnadam válasza zetor2000 (#45423) üzenetére


qnadam
veterán

se nem sürgős, se nagy energiát ne tegyél bele :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45430) -NoVa- válasza Phülöp (#45425) üzenetére


-NoVa-
őstag

Icebreaker 200 merino hosszúújjú alsó réteg póló hegyre, kimozdulni, meg ha kevés cuccal megyek szélsőséges időjárásba nyaralni, van pár. Instant szárad, úgy is, hogy a fölé vett póló még simán vizes, így tűző napon izzadva sem hűlsz ki. 10-25 fok között simán egy vékony pólót rávéve jó, alatta kell pulcsi is.
0 fokig még egy Ridge Heist cipzáras merino vékony pulcsi + egy softshell elég, alatta jöhet még réteg.

Szóval jók, vegyél nyugodtan. Kb 3 évnyi rutin akad.

[ Szerkesztve ]

(#45431) FőDudu válasza hobizoli (#45428) üzenetére


FőDudu
addikt

100KWh az 79 Euro lesz?
Annyit az Alfa teletankolasaert sem fizetek.

Akkor innentol zoldebb lesz, de olcsobb nem.

FőDudu

(#45432) hobizoli válasza FőDudu (#45431) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez a "tobbi" autogyarto toltohalozata

Tesla-eknal mennyi egy M3 toltese most kWh-kent?

mert ezzel csak megjobban odaterelik a vasarlojelolteket

több drón kell ;P

(#45433) Jahno válasza FőDudu (#45431) üzenetére


Jahno
őstag

Durvul a helyzet, na de merre zöldebb? Norvégoknál zöld, lengyel/észt vonalon nem annyira. Ez benne a trükk.

(#45434) FőDudu válasza hobizoli (#45432) üzenetére


FőDudu
addikt

Laza tizszeres aremelkedes egy combosabb akkuval szerelt villanyautonal.
Tudtuk, hogy nincs ingyen ebed es majd meg az allam is szopatni kezdi lassan a villanyauto tulajokat.

Nyilvan kikalkulaltak az Ionity befektetoi, hogy x even belul Y megterules.
Aztan amennyit balfaszkodik a Wv es a tobbi gyarto, nem jonnek a szamok (mert mindenki Teslat meg Fisker Karmat vesz).

A befektetot meg kurvara nem erdekli mennyi auton, de meg kell lennie a kikalkulalt haszonnak. Szerintem valami ilyesmi lehet a hatterben.

Szoval a benzines a vegen olcsobb lesz.
Szep uj vilag.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#45435) Sipi- válasza ncc1701 (#45412) üzenetére


Sipi-
tag

Régen. Néhány éve (5-8?) Apukám is kiépítette, hogy a szenes kazánról is lehessen fűteni, ne csak gázzal. Egy darabig használta, de már nem éri meg. Gázzal olcsóbb.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#45436) hobizoli válasza FőDudu (#45434) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az lehet, csak igy ezek potencionalis hasznaloit fogja elriasztani az o termekeiktol, ha a Tesla-nal meg negyed aron lehet tolteni tovabbra is

mert a SC-hez odabiggyeszted a M3LR-t, es az tolt arrol is, csak arrol meg a ID3 meg sem fog nyikkanni
szegeny vevok hogy beszoptak, hogy amire megkapjak az autot,mar nem is akkor biznisz tolteni Ionity-rol, amit az o EV gyartojuk favorizal
es ha Musk be akar nekik tartani, akkor nem is fogja engedelyezni a Sc-n a toltest ezeknek sehogy, leven az a Tesla sajat halozata, hogy azzal is minnel tobb juzert tereljen magahoz, meg ne fopglaljak el a tolothelyeket a sajat autoi elol
ha engedne akkor csak fizetnenek a toltesert, de nem feltetlenul vennenek Tesla autot is hozza
de ha vesznek is, akkor meg siman jo:
-egyreszt jon belole be ammo az auto eladaskor
-folyamatosan a tolteskor is
-meg novelte a Tesla piaci reszesedeset
-es egyuttal csokkentette a tobbieket

ha engeden tolteni is, akkor csak a 2. sor ervenyeseulne, ami neki nem annyira nagy biznisz, mintha mind a 4 bejon

több drón kell ;P

(#45437) WiZARD válasza hobizoli (#45428) üzenetére


WiZARD
addikt

Mint ahogy cikkben is van, e-tron kártyával 94ft/kWh, valószínűleg a többi eu-s autóhoz is lesz hasonló árat kínáló csomag. (ha már ők építik az Ioniq hálózatot)
Tesla saját SUC hálózatán is hasonló árazás van.

Ez inkább csak a usereknek szopatás, mert Teslás így csak drágán tud Ioniq hálózaton tölteni. (SUC hálózaton meg ugyebár egyáltalán nem tudnak a többiek villámtölteni)

Amúgy meg az ilyen villámtöltők használatát/árazását inkább hasonlítanám az autópályás benzinkutakhoz, ahol +50ft/liter az üzemanyag.
Ha muszáj akkor kifizethető, de a mindennapokban az átlaguser nem ott fog tölteni/tankolni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45438) JonesC válasza WiZARD (#45437) üzenetére


JonesC
csendes tag

És legalább jó eséllyel lesz töltő amikor kell.

(#45439) FőDudu válasza JonesC (#45438) üzenetére


FőDudu
addikt

Cikk alatti kommentben irjak, hogy 21 Ft/KWh az aram ara. Azaz mar a 94 is boven 450%, a 280 meg mar kb. 15x ar.

Tudom, hogy draga a tolto telepitese, de biztosan 1 ev alatt kell megterulnie? :C

Az uzemeltetesre nem kell kolteni. Nincs benzinkutas.

Paranoias lennek, ha arra gondolok, hogy a gyartok igy fedezik a kieso szerviz beveteleket a jovoben? Mert ez nem gyarto fuggetlen kut, lehet nemi osszeg lecsapodik naluk.

Kivancsi leszek az allam hogyan feji majd meg a villanyosokat. Mert nem ketseges, hogy oket is le fogjak huzni, ahogy a tobbi autost.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#45440) WiZARD válasza FőDudu (#45439) üzenetére


WiZARD
addikt

Plusz rendszerhasználati díj, stb.
Konkrét kutas ugyan nem kell, de azt azert mindenki elvárja hogy hiba esetén kb azonnal javítva legyen.

(Benzin/gázolaj se 400 Ft, ha az előállítás díjat nézzük...)

Ettől függetlenül en is pofatlannak látom az árazást, és bízok benne hogy idővel a piac megmutatja majd mi a reális ár. Hisz itt egy aránylag könnyen elérhető alternatíva akár az otthoni 40 Ft körüli töltés, akár napelemrol az "ingyen" töltés.

Szervizek már simán duplara emeltek az elektromos autóknak az oradijat, 25-30k/óra környékére.

Szerintem a jelenlegi penetráció mellett még elég távoli hogy az állam erre raszalljon, főleg amíg kibocsátást kell csökkentenie... De érdekes lesz, hogy mi alapján és hogy szedik majd be a let, amíg otthon 230v konnektorból, vagy napelemrol lehet tölteni. Km alapjan?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45441) zetor2000 válasza WiZARD (#45440) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nyomaték alapján, mert az elég nagy szám... pláne villanyautóknál.
ne legyen igazam.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45442) BobaHWSW válasza -NoVa- (#45430) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Szenne mosas, szenne hasznalas utan is 3-4 ev utan jok a polok. Van vagy nemtom, 25-30 icebreaker polom meg par pulcsim (fannak szamitok mar)?

Valaki nemtommit gyujt, nekem rakat ugyan olyan csak mas mintaju es szinu icebreaker es northface polom van. Egyszer talalok egy jot akkor kapasbol rendelek belole minimum 5ot es egy darabig levan tudva.

Haverral vitettem haza egy kis teszkos szatyornyit ha mar itt volt.

(#45443) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nova, ha mar ruhak.

Hamarosan erkeznek a borderlands3as zipper hoodiem meg a polom. :W :DD

(#45444) -NoVa- válasza BobaHWSW (#45442) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor a fogyásod egy 8 éves kompakt használtautónyi összegű bukás a ruhásszekrényből, azért már meggondolandó a visszahízás is :)

Én beérem kevesebbel, elég néhány darab, amortizáció szerint utánpótolva lassan. Meg inkább külföldön veszem a hazai árképzés kb feléért, irreális haszonkulcsot pakolnak erre is az itteni kereskedők. Meg kb mindenre lassan.

(#45445) BobaHWSW válasza -NoVa- (#45444) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Jah, eleg sok penzt elkoltottem ruhakra most de szerintem ez hosszu tavon az egeszsegert egy igencsak jo befektetes. Remelem legalabbis. Plusz tok meno azt mondani, hogy mar csak L-es polo kell nem XXL.

En most vettem 3 icebreaker polot mert akcio van es 90NZD volt ingyenes szallitassal. Mennyiert mennek ezek otthon?

(#45446) -NoVa- válasza BobaHWSW (#45443) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha már hamarosan érkeznek, most jött tracking update a fülesemről, hand over to airline. Legutóbb novemberben innen 4 nap volt, hogy elhagyja Kínát, még aznap BP reptér, és onnan volt 7 nap az átvételig. Ehhez képest most elvileg átadták a megháromszorozott csomagfeldolgozási kapacitású új központot itt a reptéren, úgyhogy stopper indul, lehet benchmarkolni.

(#45447) -NoVa- válasza BobaHWSW (#45445) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kb 115NZD-től 200-ig boltfüggően. Ha van 100 környékére akció, az általában valami kevésbé vitt szín, vagy S-es. M-es még ok, L-es kényelmes laza. Ugyebár 27% áfa nem vicces, azon felül jön a haszonkulcs. Ráadásul mivel itthon keveset vesznek, ezért még nagyobb haszonkulcs kell, hogy megérje egyáltalán árulni, úgyhogy még kevesebbet vesznek.

(#45448) BobaHWSW válasza -NoVa- (#45447) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Jah igen hat itt a 90 dollarban is mar bennevan a Gst ami itt 15% csak.

(#45449) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

[link]
Maori akcentusos health and safety commercial. 1 perces, nekem tetszik es jopofa.:D

Btw ez nem jopofa vicceskedo video, ez egy ujzelandi hivatalos H&S video.

Ez meg a bonusz.
[link]
New zealand city names.

[ Szerkesztve ]

(#45450) ncc1701 válasza FőDudu (#45431) üzenetére


ncc1701
veterán

Elektromos autót otthon kell tölteni. Gyorstöltőt pedig csak akkor kell használni, ha messzire mész, és út közben töltesz.

De amúgy horror drága.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.