Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45351) Samott válasza zetor2000 (#45347) üzenetére


Samott
addikt

Igen, ez valoszinuleg csak foghaz, van meg borton meg fegyhaz is. Szigorodo sorrendben.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45352) Jahno válasza Gabibácsi (#45340) üzenetére


Jahno
őstag

Meg időnként folyik a vér.

(#45353) Jahno


Jahno
őstag

Én meg skótokkal interjúztam. Eredeti, tősgyökeres, tenyerestalpas távkonferencia.

(#45354) qnadam válasza zetor2000 (#45347) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem a büntetés a szabadság elvétele, nem pedig mondjuk az emésztőrendszerének lenullázása.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45355) cyberde válasza qnadam (#45354) üzenetére


cyberde
csendes tag

A büntetés célja a bűnelkövetéstől való elrettentés. Ha ez az elkövető emésztőrendszerének lenullázásával érhető el, akkor legyen az. És! Semmiképpen ne legyen az elkövető szabad életnél civilizáltabb az elhelyezés.

(#45356) Jahno válasza ncc1701 (#45342) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem szopnék ilyen-olyan bérlőkkel.

(#45357) Jahno válasza hobizoli (#45350) üzenetére


Jahno
őstag

Most voltam egy rövid látogatásra Kőszegen, ott tényleg hallatszik minden szomszéd :-O Nálunk ezzel teljesen jók vagyunk.

(#45358) zetor2000 válasza qnadam (#45354) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, az X dologra való érzékenység _esetleg_ indokolható. Meg még talán a vega dolog is. A többi szerintem lózung. Amelyik nem eszik sertést/marhát/halat/szárnyast, az egyen vegánt. Abban semmi állati nincs. Tej/tojás sem.
A másik a Breivik féle okosság, hogy 3 szobás a magánzárka... Playstationnel, internettel, akármi, és ő azért eléggé odatette magát ami az emberi élet kioltását illeti. És perel, hogy rosszak a börtönkörülmények. Miiiivaaan?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45359) Gabibácsi válasza Jahno (#45356) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én pl egészen kiváló bérlő vagyok, mindent megcsinálok kicserélek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45360) Jahno válasza zetor2000 (#45358) üzenetére


Jahno
őstag

" És perel, hogy rosszak a börtönkörülmények. Miiiivaaan?"

Ezt bárki meg tudja csinálni és elég jó kiskaput is ad, ha valaki kettővel okosabb az átlagnál akkor megúszhatja a maradék letöltendőt. Értjük mi, hogy a sima egyszerű niggernek szarok a körülmények, de hát stabilabb a fűtés meg a kaja, mint néha otthon, ránézésre annyit sem basztatnak, mint valami húzósabb hadseregben, csak a mindenféle jogvédők és egyebek is a látszatra adnak és túllihegték a védelmet, azt meg az ápoltak rendesen ki is használják.

(#45361) Jahno válasza zetor2000 (#45358) üzenetére


Jahno
őstag

Eseteg indokolható, vagy esetleg minden egyes gyomorgörcsnél majd eszébe jut, hogy legközelebb csak nem kellene sok rendbeli erőszakos rablással finanszírozni a tezsvírek költségvetését és az áldozatoknak is legalább ilyen szar lehetett, mikor nyakonvágták.

(#45362) -NoVa- válasza Gabibácsi (#45359) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pár órára kiadom neked olcsón a padlásfeljárót, volna egy laza lépcsőfok.

(#45363) Gabibácsi válasza -NoVa- (#45362) üzenetére


Gabibácsi
tag

:DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45364) zetor2000 válasza Gabibácsi (#45359) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha már egyszer tönkretetted, ez a minimum... :DDD

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45365) Jahno válasza zetor2000 (#45364) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnap hirtelen sok szálon ment a dolog, sörödet majd még legközelebb is intézem.

(#45366) ncc1701 válasza Jahno (#45356) üzenetére


ncc1701
veterán

Kollega két lakást is ad ki. Nem nagyon panaszkodik, de persze be is lehet opni, mi sem jártunk jól.

(#45367) qnadam válasza cyberde (#45355) üzenetére


qnadam
veterán

egyrészt nem hiszem, hogy a társadalom hasznos tagja lesz abból, akit gyakorlatilag kínoztak a büntetése alatt, másrészt a jelenlegi törvények szabadságvesztést írnak elő, és ebben a helyzetben nem lehet tönkretenni a kedves ügyfél egészségét.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45368) qnadam válasza Jahno (#45361) üzenetére


qnadam
veterán

akkor meg rögtön lőjük le, ne bonyolítsuk.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45369) FőDudu válasza -NoVa- (#45362) üzenetére


FőDudu
addikt

Jahno kiveszi tarolonak.
Ott ritkabb az arviz :C

FőDudu

(#45370) Jahno válasza qnadam (#45368) üzenetére


Jahno
őstag

Súlyosság és egyéb paraméterek alapján akármit is.

(#45371) JonesC válasza Jahno (#45356) üzenetére


JonesC
csendes tag

Én sem szopok velük, az egy másik fajta szolgáltatás. Nem arröl szól a szrződés.

(#45372) zetor2000 válasza Jahno (#45365) üzenetére


zetor2000
senior tag

Köszönöm, de én rendezettnek jelölöm. Elég volt nekem annyi :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45373) zetor2000 válasza FőDudu (#45369) üzenetére


zetor2000
senior tag

Erősen a tető állapotától függ, de jellemzően valóban ritkább.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45374) Jahno válasza blueboi69 (#45316) üzenetére


Jahno
őstag

Jahh, sógornál a budi kisebb és szarabb elrendezésű, mint a panelban, pedig az kertes ház. Annyi előnye van, hogy át tudja alakítani, hátránya a küvecs és következő két év összes szabadságolását kb. a ház újítgatására teszik fel. Aztán most elektromos fűtést szeretne, de azt majd legközelebb hosszabban leinformálom, elsőre nem egészen láttam át, hogy az jó-e és mire. Anyósnál meg a tető lesz zűrös.

(#45375) -NoVa- válasza Jahno (#45374) üzenetére


-NoVa-
őstag

Néha én is. Igazából van egy sejtésem, hogy drágább a gáznál üzemeltetni, olcsóbb kiépíteni, sokkal kevesebb papírmunka mindenféle kéményes faszsághoz képest, nem kell évente ellenőriztetni, meg szopni a ki nem jövő szerelőkkel, és talán túl nagy a ház ahhoz, hogy megérje nálunk. Aztán még matekozhatok.

(#45376) zetor2000 válasza qnadam (#45368) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sokszor optimálisabb megoldás lenne mindenkinek, mint élete végéig eltartani.
Kell egy vagy több Dr. Kotász, azt hajrá.
De ennek megvitatására tőlem okosabbak hivatottak, és ők se tudnak sose megállapodni. Mindenféle emberi jogokra hivatkoznak. De egy tömeggyilkosnak, egy pedofilnek / nekrofilnek stb. milyen emberi jogai vannak, mikor mindenki azt mondja rá, hogy egy állat?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45377) ncc1701 válasza -NoVa- (#45375) üzenetére


ncc1701
veterán

Több napelemet kell feltolni a tetőre. Én sem köttetnék be már gázt.

(#45378) Jahno válasza -NoVa- (#45375) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, de nem elektromos kazánt szeretne, hanem fűtőpaneleset, azt meg azért otthonra állandóra tudja a fene, levegőt nem fűt be és kényelmetlen bír lenni.

(#45379) zetor2000 válasza -NoVa- (#45375) üzenetére


zetor2000
senior tag

Viszont optimálisabban lehet meleget csinálni és azt szinten tartani, nem robban, nem kell CO érzékelő, műszaki dokumentációk, kéménykiállás tetőgerinc+2-4 méter, madárrács oda, turbólyuk a házfalra :)), stb. Nincsenek csövek (pár évente nem kell átfesteni), nem kell feltétlen látszani a fűtőtestnek sem. És ha van egy rendes berendezésed, hűteni is tud ugyanez a rendszer. Nyáron is hasznos, nem csak az év 3-5 hónapjában.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45380) zetor2000 válasza ncc1701 (#45377) üzenetére


zetor2000
senior tag

Konyhába bizonyos ételek elkészítéséhez roppant előnyös.
Esetleg desztillálni, de az más tészta. Ott a villanytűzhely is OK, csak drágább, mint a gáz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45381) Jahno válasza zetor2000 (#45379) üzenetére


Jahno
őstag

Amennyire most nem volt tél, úgy okés, aztán kérdés mi lesz a következőknél.

(#45382) ncc1701 válasza zetor2000 (#45380) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, persze, mondjuk mi jó 20 éve csak vellannyal oldunk meg mindent, minket sosem zavart.

(#45383) zetor2000 válasza Jahno (#45381) üzenetére


zetor2000
senior tag

Te se vagy a globális felmelegedés híve? :D melegebb lesz, minden télen IS.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45384) Gabibácsi válasza qnadam (#45367) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mitől kínzás az ha nem wellnessben lakik? Amúgy persze, ne tegyük tönkre az egészségét, de nyugodtan dolgozhatna rendesen, és kapna alapellátást. De ne motiváljuk azzal hogy bent jobban élhet mint kint

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45385) Gabibácsi válasza zetor2000 (#45372) üzenetére


Gabibácsi
tag

az a baj, hogy túl szépek ahhoz hogy kinyissam és használjam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45386) qnadam válasza Gabibácsi (#45384) üzenetére


qnadam
veterán

nem is mondtam ilyet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45387) Gabibácsi válasza qnadam (#45386) üzenetére


Gabibácsi
tag

tudom, csak kiegészítettem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45388) hobizoli válasza -NoVa- (#45375) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vastagabb kabel kell, es akkor jojaz
vannak smart eszkozok mar ebben is

több drón kell ;P

(#45389) Jahno válasza Gabibácsi (#45385) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem meg is lesz a következő hobbi projekt. És ahogy látom van ráció az 1 gombos állatságokban :Y

(#45390) Sipi- válasza hobizoli (#45388) üzenetére


Sipi-
tag

Túl kell méretezni és hűteni? Vagy cserélj tápot és használd a keresőt! :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#45391) Gabibácsi válasza Jahno (#45389) üzenetére


Gabibácsi
tag

az, Vikát kirobbantani sem lehetett onnan
csokit amúgy odaadtad?

szerk 2 : küldd már át azt a pár fájlt nekem , a c64-es egygombosakat

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45392) Phülöp válasza Jahno (#45389) üzenetére


Phülöp
addikt

hobby project lvl99

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#45393) WiZARD válasza -NoVa- (#45375) üzenetére


WiZARD
addikt

Lehet számolgatni... ;)

Nem tudom mennyire jó ez a kalkulátor, épp csak mostanság kezdek nézelődni témában. Ha végre sikerül eladni a Bp lakást, akkor családiház - épízkezés a terv. Félek tőle, de készen nincs semmi, ami megfelelne az igényeinknek. Ha pedig azt nézem hogy mekkora elkötelezettség, és milyen időtávra tervezek akkor egyre kevésbé akarok kompromisszumot kötni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45394) -NoVa- válasza WiZARD (#45393) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hiányzik belőle a gáz oldalán a kevésbé dokumentált szopószorzó, azaz a kazán/kéményellenőrzések költsége (meg egyáltalán a munkaerő felhajtása, aki hajlandó dolgozni, és nem valami dilettáns kókler, ami utólag derül ki), az időnként kidöglő szivattyúk ára (központi villanykazánnal ebben pont nem lennék előrébb), meg aztán amikor kidöglött, az aktuális kéményseprői önkényszabályzásnak megfelelő átalakítások lepapírozásáig eltartó fél éves időszakban olajradiátorral fűtés örömei.

Most teszi a gáz a dolgát a maga szuboptimális módján, de lassan hozzá kell nyúlni, és beleönteni valami pénzt, akkor már legyen jó a végeredmény. Mellé ott a hőcserélős klíma, amivel üzemzavar esetén simán a ház kétharmada elmegy befújt melegített/tisztított friss levegővel, de a falak sokkal jobban kihűlnek, nincs hőhíd az ablakoknál, nem az igazi.
A dolgozószobámban meg kéne alászigetelés a pince felől, meg a padlásfeljáró felőli falon, addig egy extra olajradiátor segít rá, ha épp sokat vagyunk ott, vagy oda teregetünk.

Havidíj szempontjából egy értelmesebb modern hőcserélős nagykazán mehetne hátra, saját dedikált kazánház is elfér, de az biztos, hogy bármit is találunk ki, lesz kosz meg macera és mindenféle hanyag munkaerő miatti idegeskedés, és drága lesz a vége. Annyival drágább, hogy 10 éves távlatban még a villany is tán olcsóbb, később meg ki tudja, melyik energiahordozó merre mozog, meg persze mi is a világban.

(#45395) -NoVa- válasza Phülöp (#45392) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van benne hinta meg koko. A többit nem értem, de bátornak tűnik :D

(#45396) Phülöp válasza -NoVa- (#45395) üzenetére


Phülöp
addikt

jó pár ember jó pár hétvégéje rámenne, mire fent elkészül a moziszoba :)

hinta: ár
koko: méret

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#45397) Samott válasza -NoVa- (#45394) üzenetére


Samott
addikt

Varosban nem tudom hogy megy, de videken jellemzo a gazuzemu futessel azonos koron piheno vegyestuzelesu kazan is. Ha leterdel a gaz(szolgaltatas) akkor se fagyunk meg. Hozzank minden evben jon egy oreg szaki, aki leellenorzi az osszes gazuzemu berendezest, mer takarit hivatalos papirt ad rola. 5 rugo volt osszel.

Viszont keringetoszivattyut mar kellett cserelnem, szoval jogos, ott is mennek tonkre alkatreszek. Plusz csereltunk gazbojlert is egy par eve.

A hoszigeteles, uj teto meg ablakok nagyon sokat segitenek, toredeket kell futeni mint regen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45398) -NoVa- válasza Samott (#45397) üzenetére


-NoVa-
őstag

Felénk már az, hogy van 16 méternyi szomszéd házzal érintkező közös falszakasz, is sokat segít. Hőszigetelés a pince felől gond csak, mindenhol máshol teljesen jó. Fafűtés egyáltalán nem opció, és igazából durván rendeletben tiltanám a nagyvárosban. Megöli a bulit, amikor beáll a házak között a füst. +1 érv az áram mellett, nem lokálisan ég, hanem centralizáltan arrébb.

[ Szerkesztve ]

(#45399) FőDudu válasza -NoVa- (#45398) üzenetére


FőDudu
addikt

A fagyos Europa helyett meg Ausztralia eg jelenleg? :o

FőDudu

(#45400) Samott válasza -NoVa- (#45398) üzenetére


Samott
addikt

Ha meg csak faval futenenek. :) De eleg abban minden. Nekunk mindig van tartalek fa ha gond lenne a gazzal. De csak osszel tavasszal futunk be vele. Haz korul mindig termelodik fahulladek (gallyak, kivagott fak).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.