Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45751) npera válasza zetor2000 (#45736) üzenetére


npera
újonc

Néztem rivjúkat és egy csóka mérte őket. Volt amelyik magas áramot is tudott, volt ami nem. De asszem nem mindet az eredeti boltból rendelte.

Nem aggódom, mivel a lámpába nem kell sok áram, még egy "gyengébb" cella is jó nekem. Csak legyen egészséges a cella és a kapacitást tudja. A magas áram nem fontos nekem.

A bringa lámpáját terveztem hajtani vele és az FPV-monitort. Az sem kér sok áramot hirtelen.

(#45752) Gabibácsi válasza eattila (#45741) üzenetére


Gabibácsi
tag

Megnéztem, sosem tudtam ilyen szóról...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45753) Gabibácsi válasza JonesC (#45750) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mindeg van nálam, nálad nincs? Na jó, lehet hogy csak kaviár volt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45754) npera


npera
újonc

Most vicceltek, hogy a "kudos" szó újdonság?

(#45755) eattila válasza Gabibácsi (#45753) üzenetére


eattila
csendes tag

Abból tényleg sokára lesz hering :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#45756) Gabibácsi válasza npera (#45754) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45757) npera


npera
újonc

Ez jó.

Tesla Björn a kis akksis E-tronnal (50-es típus) megy 1k km-es challengre. Az első Ionity töltőhöz érve kiderül, hogy az egész töltőtelep halott és még van 84 km range. De jó lehet.... :Y

A többit még nem néztem, de jól kezdődik.

(#45758) Bujdy81 válasza cyberde (#45673) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mi a távolsági fényszóró? Értem, hogy citáltál egy KRESZ paragrafust, de az speciel a gépjárművekre vonatkozik, ahol kell legyen távolsági és tompított fényszóró.

Ez nem a bringásokról szóló rész.

(továbbra is értem, hogy emberileg zavaró a szar világítás, és magam sem mennék így, csak továbbra sem találom, hogy milyen szabály vonatkozik a bringa kivilágítására. Urambocsá' ez éppen egy be nem tömött kiskapu és tehetnék a keróra mobil világítótornyot is? :D )

(#45759) npera válasza Bujdy81 (#45758) üzenetére


npera
újonc

(#45760) blueboi69 válasza WiZARD (#45632) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Valóban nincs már áfavisszaigénylés, de eddig úgy kerülték meg a generálkivitelezőt, hogy papíron/e-napló szerint az építtető magánszemély bízza meg a különböző brigádokat, csak le van beszélve, hogy a generálkivitelező embereit bízza meg.

Sztem kérj több ajánlatot is, nézz meg szerkezetkész házaikat, csinálj róluk képet aztán küldheted akár nekem is, segítek szívesen.
De ennyire laikusként (és bocs, hogy így mondom, nem lenézni akarlak) és szinte garantált, hogy átbasznak.
Én azt vettem észre, hogy nagyon kevés olyan cég van, aki országosan kimegy bárhová.
Leginkább az van, hogy adott cég felvásárol egy csomó telket, vagy nagyobb területet, amit feloszt és aztán drágábban elad. Rosszabb esetben egy telekre ikerházat épít és egymás területébe nem szólnak bele. Pl annak idején SzszMiklósról Halásztelekre nem jöttek át építeni, Diósdra, Érdre szintén. Minden térségben megvan az a vállalkozói kör, akik ezt nyomják.
A másik, hogy vannak típusterveik, amiket egyszer megcsináltattak építésszel jópénzért, aztán max néhány belső falat tudsz mozgatni, egyébként nem. Rosszabb esetben semmit nem változtathatsz. Így néhány tervvel tudnak több tucat házat építeni, ezen is spórolnak. Érdemes megnézni, hogy az ajánlatban a burkolatok, nyílászárók, villany kiállások milyen árban és mennyiségben értendőek. Hamar kiderül, hogy a legolcsóbbal számolnak, aztán amikor összeszámolod, hogy lesz mondjuk 10db beltéri ajtó és ők a legolcsóbb 12ezeres forintos fa ajtóval számolnak, neked meg egy 50ezres CPL ajtó tetszene, akkor ott máris van egy 120e vs 500e difi, és akkor még kell rájuk kilincs, ami szintén lehet 1e-10e között bármi. Családi háznál meg nem olyan mint egy kis lakásnál, hogy van néhány ajtó, aztán kész, hanem a mennyiségek miatt hamar szorzódik minden.
Én is pl, most építettem át a gyerekszobákat, kellett vennem 40nm laminált parkettát és a hozzávalókat. Máshol meg egy komplett lakás nem sokkal több itt meg csak kettő db gyerekszoba.
És ez még csak a jéghegy csúcsa, egy építkezésnél annyi meg annyi ilyen "apró" dolog van, hogy nagyon könnyű elszállni az árakkal. A kivitelezők meg nem csak fillérbaszók, hanem ennyi pénzél erős árérzékenység van a megrendelőknél. Tehát ha valaki azzal jön, hogy neki egy 100nm-es ház 60M, másnál meg 40M, akkor az már 50%felár. Aztán minőségre meg igazából mindenki a 60millásat képzeli el és aztán vagy csalódik, vagy a 40M is végül 50M lesz és a 10M eltűnik ott, amiket nem lát. Pl alapozás, megfelelő szigetelés, stb stb stb.

Olyan apróságok, hogy pl a 44-es tégla hiába tűnik vastagabbnak, sokkal könnyebben törik a súlya miatt, építéskor sokkal több a veszteség. Egy 30+10(vagy 15cm)szigetelés vastaggal pedig jobban jössz ki végül, mert olcsóbb is és jobban is szigetel, kisebb az építési veszteség ésatöbbi.

(#45761) Bujdy81 válasza hobizoli (#45711) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Még mindig nem hallottunk egyetlen konkrét szabályt sem, amit megszeg az éjszaka kivilágítottan közlekedő kerékpáros. Míg a legtöbb driftes már ki sem hajthatna szabály szerint közútra. Ha ezt az eltérést nem látod, és szerinted azonos a két dolog, akkor ez van...

(#45762) npera válasza Bujdy81 (#45761) üzenetére


npera
újonc

Én holnap reggel láthatósági ruházatban és rendesen kivilágított kerékpárral (ami jó műszaki állapotnak örvend) haladok majd melóba.

A fórumozók közül vélhetően senki sem látja majd, de vagyunk páran akik legálisan nyomjuk...

(#45763) blueboi69 válasza ncc1701 (#45701) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem azt mondtam, hogy egy bicajos. Nem általános a probléma. Csak van egy kisebb csapat akiket párszor így láttam közlekedni és konkrétan velük van bajom. Legközelebb falbaszom a refit nekik, aztán nézhetnek, csak félő, hogy nem világít túl magasra.

Az új autók LED lámpi is borzalmasak egyébként. Nagyon durván tudnak vakítani. Nem egyszer van, hogy elengedem, hogy előzzön meg. Legjobb mikor jön autópályán aztán kb 500m mögöttem már olyan fénycsóvát tol, hogy az autóm árnyéka vetül ki az előttem lévő aszfaltra, meg az oldalt lévő szalagkorlátra, bokrokra... Elhiszem, hogy ő jól lát, és amíg hátulról jön,addig még nem akkora tragédia, de szemből... Borzalom. Errefelé ugyebár nincs olyan jó közvilágítás mint Bp-en, szóval simán szívás.

(#45764) Bujdy81 válasza blueboi69 (#45760) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nagyon sok mindenben Igazad van! :)

Amit én tudok hozzátenni tapasztalatból:
- general kivitelezőtől részletes ajánlatot kell kérni. Típussal, egységárral, szummákkal, fizetési ütemezéssel, ami része a szerződésnek.
- műszaki ellenőr KELL. 0,5-2 millió is lehet az ára egy JÓ műszaki ellenőrnek, mert neki egy jól menő építkezés esetén 1-2 naponta ki kell menni a helyszínre.
- dokumentálni mindent IS. Ajánlatokat, mindent.

Ja, és az ajánlatkéréshez is részletes kiviteli tervet kell adni, hogy ne levegőbe puffogjon a kivitelező, hanem konkrét dolgot tudjon beárazni.

(#45765) Bujdy81 válasza blueboi69 (#45763) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Na, akkor basszunk pofán minden LED lámpás autóst? ;)

(#45766) blueboi69 válasza Bujdy81 (#45761) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pedig most kivételesen hz postjaval teljesen egyetértek.

Ha én 50-el driftelek, a szabályos, forgalmival rendelkezőm autómmal az utcádban mondjuk éjjel 1kor, arra hivatkozva, hogy akkor érek rá sportolni, akkor mennyire lennél toleráns? :)

(#45767) -NoVa- válasza Bujdy81 (#45765) üzenetére


-NoVa-
őstag

Heringgel.

(#45768) blueboi69 válasza Bujdy81 (#45765) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem ugyanaz. Egyrészt a LED lámpás autós, az nem igazán tud ellene tenni semmit. Megveszi az autót, amit a gyár legyártott neki, beül és vezeti.

A bringás meg valszeg saját maga kinézi a pilácsot, saját kis kezével felszerelni aztán kimegy tekerni. Mindenféle nehézség nélkül be tudná állítani úgy, hogy közelebbre világítson. Az autós meg valszeg nem.

(#45769) eattila válasza Bujdy81 (#45765) üzenetére


eattila
csendes tag

kéne, mert brutálisan zavaró az is. Főleg esőben.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#45770) zetor2000 válasza Bujdy81 (#45764) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, a műszaki ellenőr az egy jó dolog. Másik jó dolog az építésvezető, aki az ukránokat/ románokat irányítja,. vagy a troll/ork hadsereget.
Tavaly volt szerencsém egy-két rendes építésvezetőhöz. Olyat kellene választani, aki tényleg elég sokmindenhez ért, és artikulálva beszéli a magyart -ez sokat számít. Eleve, hogy érted.

Ajtóhoz nem csak kilincs kell, hanem "címer" is, ami nem minden zárhoz jár alapból. Ez tartalmazza a kulcslyukat, és a kilincs nyílását.
Mai ésszel csak burkolatváltót építenék be, kell a fenének a küszöb. A robotporszívó / felmosó is csak elakad benne. Pár év, és alap lesz, mindenkinél egy ilyen termék.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45771) JonesC válasza blueboi69 (#45763) üzenetére


JonesC
csendes tag

Az tény, hogy állatul világít a led a kocsiban, de szerintem nem vakít nagyon. Lefelé világít, meg az első kamera alapján állítja, hogy hova világítson. A fényágyúval már tényleg vakítana, de azt szinte sosem használom. Egyszer kipróbáltam kis utcában, ahol nem nem ment a világítás, elég túlvilági volt. :)

(#45772) zetor2000 válasza blueboi69 (#45760) üzenetére


zetor2000
senior tag

Tavaly volt szerencsém egy irodaház építésénél gyengeáramú bubusnak lenni. Láttam pár csodát más szakágaknál...

Az ilyen tervek alapján szerintem egy rendes tervezővel / kivitelezővel le lehet ülni, és meg lehet beszélni, hogy megtervezik és felépítik a házat, de az anyagok egy részét a megrendelő / építtető hozza, vagy mondja meg, hogy mi is legyen az. Azaz, nekem betervezhet járólapot, X forintért, de ha én hozok neki márványlapot, akkor tessék azt letenni, mert nekem építi, azért fizetem, hogy azt építse be, amit szeretnék. Nyilván megmondhatja, ha valami f*szságot próbálok megcsináltatni.
Ugyanúgy, ahogy az összes elektromos, vizes, gázos, fűtéses, akármis terveket is át lehet és kell beszélni, hogy merre hány kapcsoló, konektor, világítótest, kiállás, üres aljzat, csap, összefolyó, elzáró, kiegyenlítő tartály, szelep....
Kezdetben lehet olyan ajtó, ami alap zárbetét van, de lehessen cserélni vérprofira is. A jobbakat asztalon 10-20 perc alatt úgyis kinyitják :)

Van pár ötletem, ha esetleg kellene, megosztom majd :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45773) BobaHWSW válasza Phülöp (#45680) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Bahmeg ezen igen jot rohogrem ahogy angol akcentussal elkepzeltem magamban. :D

(#45774) npera válasza blueboi69 (#45768) üzenetére


npera
újonc

Bármikor lejjebb tudod állítani a fényszórót, semmi nem akadályoz meg. Teslákban simán menüből.

(#45775) zetor2000 válasza WiZARD (#45632) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem árt előre gondolkodni a telek beépítésekor, nehogy jöjjön egy szomszéd "bzui", mint itt.
Bár teljes mértékben megértem az újonnan építkezőt is. Elég elkeserítő lehet, hogy a gondosan megtervezett és már meg is épített cucc nem tudja hozni a szintet, mert a másik telken árnyékot adó ház épül(t).

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45776) Jahno válasza Gabibácsi (#45753) üzenetére


Jahno
őstag

Jelentem most kaptam pakkot a klubnak, majd mutatom mert nem értek hozzá.

(#45777) Samott válasza zetor2000 (#45775) üzenetére


Samott
addikt

Nem ertem ezt a cikket, szerintem nincs kifejtve az igazsag minden szelete. Most vagy epithet az uj szomszed akkora hazat a telek annak a reszen es akkor nincs mire reklamalni vagy nem es akkor meg bontani kell. De ezt pont nem irjak a cikkben.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45778) FőDudu válasza Samott (#45777) üzenetére


FőDudu
addikt

Valaki hazudik.
Ha a telekhatartol valo tavolsagot es az aktualis telepulesi epotesi tervet is betartotta, akkor valoszinuleg jogosan epitett a sajat telke hatso reszere (es nem az utcafronthoz kozel) 7 meter magas epuletet a szomszed.

Balgasag volt azt feltetelezni, hogy az uj szomszed ugyanugy fogja tajolni az epuletet ahogy a panaszos.

Ismerosom pont ezert vett meg a telke mellett egy 13 meter szeles reszt. Ha arra epitettek volna hazat az o telke melle, akkor ugyanigy meg tudjak szivatni. Igy viszont rafert a dupla garazs es a tarolo, meg meg van vagy 1 kezilabda palyanyi hely a gyerekeknek is jatszani.
Meg olcson is adtak, mert az nem egy teljes hazhely.

Szerintem jelen panaszosnal kimaxoltak a beepithetoseget (nagy haz kis telekre), igy a szomszed haza arnyekot vet a kozeli telekhatar miatt. Nyilvan nem ismerem az esetet...

FőDudu

(#45779) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nova, nemtom irtam e mar. Vegre kiprobaltam AKGt is a fiio k3 proval. Hat hm. Nagyon szepen koszonom a tippeket. Azthiszem audioquest dragonfly black az kukazva lesz samu s10el. Annyival jobban szol a fiio.

Igu, focal fejesnek is brutal sokat segitett. Lenyegesen frankobban kifutja magat. Ezt vartam el attol a fejhallgatotol. Ugytunik rohadt mod nem adtam meg neki azokat az alapokat amiket kellett volna.

(#45780) BobaHWSW válasza BobaHWSW (#45779) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Eliras. K3, nyilvan nem pro mert olyan nincs asszem.

(#45781) Bujdy81 válasza blueboi69 (#45766) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nos, ha minden szabályos az autódon (tehát még a gumi is maximum egy mérettel tér el a gyári előírástól) ÉS semmilyen szabályt nem szegsz meg, akkor kénytelen lennék tűrni.

Ott bukik meg az elmélet, hogy a "driftautó" és a "szabályos" szavak egy mondatban eléggé oxymoron hatásúak. És ha ebben az esetben rendőrt hívnék rád, hogy nézze meg, átmenne-e egy instant műszakin a verda, akkor egyből Te sápítoznál, hogy rendőrállam, meg pénzlehúzás… ;)

(#45782) ncc1701 válasza blueboi69 (#45766) üzenetére


ncc1701
veterán

Rendőr nem annyira tolerálja, mint a gyorsulási versenyeket sem. Egyelőre még nem látom sehol, h miért ne lehetne bicajozni közúton.

(#45783) npera


npera
újonc

Totalbike cikkében nagyon lesajnálták a Honda CRF250L endurót, hogy mennyire vérszegény és gyenge a felfüggesztése.

Ehhez képest ez a középkorú fószer nem nagyon zsenírozza magát a keskeny ösvényeken...

(#45784) zetor2000 válasza Samott (#45777) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az első tulaj gondolom megzöldült, vett egy üres telket. Felhúzott rá egy szép házat, meg némi napelemet ami csinálna neki áramot. Úgy tájolta mindezt, hogy "ideális" legyen. Csak arra nem gondolt, hogy mellé építettek egy akkora ingatlant, hogy a szép napelem árnyékba került. Nyilván meg akarta torpedózni, hogy ne oda és ne akkora ingatlan épüljön, de a szomszéd ügyvédjének a leveléből kiderülni látszik, hogy nagyjából minden szabályt és előírást betartottak, sőt, a felső szintet áttervezésre került, hogy naposabb legyen a szomszéd telek.
A napelemesnek meg mindez nem tetszik, most megy majd a per.
Szerintem ennyi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45785) blueboi69 válasza Bujdy81 (#45781) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem kell driftautóra ugrani. Helyettesíts be bármi mást. Quad, hangos robogó.
De ez valóban rossz példa, mert csak zavarna éjjel a pihenésben. Az említett bringás csapat rosszabb, ugyanis azok balesetveszélyes szitációt teremtenek, a fent említett példáim, viszont nem, max bosszantóak.
És igen, én is eltűröm, hogy vakítanak, nem tudok mit tenni. Max azt, hogy legközelebb feltolom a refit és megállok az úton és megpróbálom megkérdezni őket arról, hogy mégis miért így világítanak.

(#45786) blueboi69 válasza ncc1701 (#45782) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lehet bicajozni, senki nem mondta, hogy nem. Csak ne balesetveszélyesen.
Ha kivilágítatlan bringást látsz akkor anyázol? Ez pont ugyanaz, csak ő nem eltűnik a sötétben, hanem elvakít.

(#45787) blueboi69 válasza npera (#45774) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sztem nem tudod annyira lefelé állítani, hogy jó legyen :)

De igazából pont ez a baj, hogy valszeg az a néhány bringás is pont így gondolkodik, hogy jajj hát ő most sportol és szerencsétlen csak akkor tud sötétben igazán sportolni és csak közúton, a bringaút neki derogál.
Továbbra is tartom ezt, ha nem megfelelőek a körülmények, akkor ne erőltesse ezt a sportolást.

(#45788) Jahno válasza Gabibácsi (#45746) üzenetére


Jahno
őstag

Juteszembe, hoztam egy autónyi cuccot. Ez volt a teteje:

TVC-t el kellene adni, Amigát behúzom a készletbe. Aztán lenne mit trógerolni, lehet nagyobb falat, mint azt én gondoltam. Innen már nincs hátra, csak előre. Birodalmat építünk :C

Csak még haversrác pinyója is korlátozottan használható, ott a szervíz sarok. Lehet kirakok folyosóra két asztalt és megy az ide-oda pakolás. Mindig az mondom, hogy "majd jövő hónapban" befejezem a polcot. Előzőt elmértem, rövid minden. De ezt lehet mondtam. 6 láb +8-6 polc kell és kész a matek, szelektálunk, dobozolunk.

(#45789) blueboi69 válasza Jahno (#45788) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Amúgy van bármi haszna ennyi cuccot tárolni, ami elavul pár éven belül vagy ez szimplán hobby/kényszergyűjtögetés? :)

(#45790) Jahno válasza blueboi69 (#45789) üzenetére


Jahno
őstag

Mi avulna el ezen pár éven belül? 1987 óta szeren van :C December óta az SSDk is 1.5* árban mennek. Az sem nagyon avul, cserébe így nem lehet eladni, és elvileg keresni lehetne rajta, az átlag középosztály mégsem hozza olyan lelkesen a noteszeket, mint azt terveztük. Nesze Neked piackutatás. Ezek a vackok meg stabilabban adják magukat, mint az SSDs piac és éppen azt írtam, hogy a TVC-től szabadulni fogunk. Meg sok mástól is :-P Ha elavul, akkor elavul. Csak működjön és akkor jó lesz :DD

(#45791) -NoVa- válasza BobaHWSW (#45779) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mély gödör peremén egyensúlyozol most, amibe nagyon könnyű beleesni, de örülök, hogy bevált. Innen árban és minőségben is van sok lépcső, komoly önmegtartóztatással kell utánajárni, különben párezer $ elröppen apróságokra:)
Sógornak belefér a Sony NW-WM1Z DAP, de az 500$-os fülese ment a fiókba, és most ő is Tin P1-et dug rá. És közben határozottan nem akarta tudni, mennyibe került az hozzá való erősítőm, mert csak a DSP effektekben volt kicsit jobb a Sony hangja. Inkább rendszeresen megnézek pár érdekesebbet, az elszállt árakat meghagyom neki.

(#45792) zetor2000 válasza blueboi69 (#45789) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy C64 remekül tartja az árát. Régebben is 5 ropi volt, meg most is :)
Igaz, amikor én kaptam, idehaza ~14-05 ropi volt. '85ben. Klf. ismerősöknek és trükköknek köszönhetően 2 orosz pezsgő és 2 rúd téliszalámi volt az enyém pontos ára. A többi a szállítón műlt. Igaz, januárból június lett, de lett '64er.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45793) zetor2000 válasza blueboi69 (#45789) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez szerintem olyan, mint az én pincém, hogy ami itt nem kell, de még használható, az lekerül. Csak sose kerül fel. Nekem is van floppym, meg IDE kábelem (világítós is), meg cd íróm, meg akármi. Csak kiselejtezni nincs időm / kedvem.
De tervben van.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45794) Jahno válasza zetor2000 (#45792) üzenetére


Jahno
őstag

Nehéz ezt számolni, nem is érdemes. Csomó cuccnak mostanában csak felfelé megy az ára.

(#45795) Jahno válasza zetor2000 (#45793) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem fel-le mozog, de ezt párszor lerágtuk, a "dobd ki azt a sok szart" opciótól kezdve a bármeddig. Videókeverős motyókra sosem gondoltam volna, hogy valamikor megint szükség lesz, aztán mégis. Na meg milyen projekt a vizuál? Többen nem értették és lehülyéztek. Meg ezek kombinációi. Nekem meg mindegy, amit a megrendelő kitalál :DD

És akkor pár hónap múlva mi jön szembe? Los Angeles legújabb, mindent elsöprő és legjobb sója ugyanezeket az elemeket használja. Hiába, nehéz újat kitalálni, de akkor ki lopott kitől? Mondjuk valószínű odakint a technikusok ezzel sokkal nagyobb lét akasztanak, de sebajja.

(#45796) blueboi69 válasza Jahno (#45795) üzenetére


blueboi69
csendes tag

De amúgy neked a napi 8 órás bentszopás után még van kedved/erőd/időd ezen felül fusizni meg koncerteken varázsolni akármit is? Dobd ki azt a sok szart :D De komolyan. IDE kábel meg ilyen baromságok, érnek 500ft-ot, kb, totál felesleges. Kéne neked 1-2 költözés, rögtön rájönnél, hogy olcsóbb valamit megvenni ha kell, minthogy tárold.
Nálam is tele a garázs egy csomó mindennel, én is utálom kidobni, de rájövök arra, hogy amit olcsón be lehet szerezni, akkor azt kidobom. Néhány ezer forintos alkatrészt, amit meg tudok venni bármikor, azt nem kezdem el tárolgatni, mert értékesebb a helye, ergo azért tárolgassam évekig, hogy majd egyszer valamikor ne kelljen kifizetni? Hát a faszt... Egy halom dolgot kidobáltam.
Hangosító, világító akármiző cuccokat használod egyáltalád? Ha eladnád és épp kéne, akkor nem tudsz bérelni, megoldani másképp? Nemtudom mik vannak, csak próbálok tippelni az elmondásokból.
Na meg, amihez egy éve nem nyúltál, vagy van olyan doboz amiben nem is tudod mi van, azt csukott szemmel dobd ki, mert valszeg nincs rá szükséged.

(#45797) -NoVa- válasza Jahno (#45794) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem az árak nőnek, csak a forint zuhan. De majd Meister megmagyarázza, hogy értünk van, és ez így jó.

(#45798) Jahno válasza blueboi69 (#45796) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, néha érdemes trógerolni is, ha másért nem akkor poén, vagy sokkal többet ér, mint egy fizetős marketing konferencia ahol fizetsz és baromságot hallgatsz, vagy ha éppen nagyon megunom az indiánokat akkor akár errefelé is lehet mozgolódni mindenféle alkalmi baromsággal.

"Hangosító, világító akármiző cuccokat használod egyáltalád?"

Néha ja.

"Ha eladnád és épp kéne, akkor nem tudsz bérelni, megoldani másképp?"

Nehéz, bonyolult, drágább. Feléből meg én nyitok kölcsönzőt, csak addig el kell jutni (:-

"Na meg, amihez egy éve nem nyúltál, vagy van olyan doboz amiben nem is tudod mi van, azt csukott szemmel dobd ki, mert valszeg nincs rá szükséged."

Fasság. Én is meg tudok mondani bármit, de amúgy éppen ezt írom, hogy csomó minden megy el a háztól, de hát jahh, biztos kidobok egy csomó cuccot, mert csak, hogy aztán az üres helyét nézegessem és akkor majd mikor jön haver, hogy jajjjj, költöztem másik házba kellene ez meg az, akkor széttárom a kezem és el kell érte boltba megvenni. Nyilván. Mert a 2x800 méter hálózati mazzagot és sok mást meg mindennel együtt kiraktam a cigóknak, hogy vigyék amerre látják.

(#45799) Jahno válasza -NoVa- (#45797) üzenetére


Jahno
őstag

Egyre durvább az a csávó. Még követed? Én már lassan pont ezért, hogy legyen mintavétel a kőkemény marketingből. Bár nekem 1-2 dologra nem szeret válaszolni, pedig tök egyszerű.

(#45800) -NoVa- válasza Jahno (#45799) üzenetére


-NoVa-
őstag

A szűkre állított szemellenzőjén kívülről nézve is néha értelmesen van igaza, máskor meg simán hülye, de ki nem. Nem tolja tele a felületet primitív viccesnekszántoldalakkal meg hasonlókkal, ennyi különvélemény meg pont egészséges a sok között. Beleszólni nem szoktam, arra elég Version agymenései.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.