Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45801) Jahno válasza -NoVa- (#45800) üzenetére


Jahno
őstag

Versiont évek óta nem láttam, de nem is járok ilyen helyekre.

(#45802) WiZARD válasza blueboi69 (#45760) üzenetére


WiZARD
addikt

thx, a kivitelező helyi, ismerős (ahhoz kellően távoli, hogy ne bízzak benne vakon, ahhoz kellően közeli hogy legyen némi bizalmunk), 25 éve csinálja, elég sok referenciát tud mutatni, de van még hasonló versenytársa (szintén ismerős, kellő referenciával) akivel beszélünk, árat kérünk, stb.
Telket mi keresünk, terveket mi csináltatjuk. Szóval se ikerház, se típusterv, se hasonló nem játszik.

Ha van telek, akkor lehet tervezni rá valamit, aztán kivitelezőktől ajánlat...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45803) blueboi69 válasza Jahno (#45798) üzenetére


blueboi69
csendes tag

" Feléből meg én nyitok kölcsönzőt, csak addig el kell jutni (:-"
Ez már az elmúlt 20-30évben sem sikerült bazzeg :D

"majd mikor jön haver, hogy jajjjj, költöztem másik házba kellene ez meg az, akkor széttárom a kezem és el kell érte boltba megvenni"
Ez milyen gyakran fordul elő? Másrészt meg pont ez az általános, hogy ha az embernek szüksége van valamire, akkor vagy feltúrja a netet érte vagy megveszi boltban. Most nem ütvefúróra gondolok, ami tök általános, de mittudomén, minek egy szatyor AP meg router meg akármi, mikor egyesével beeső embereknek nem képviselnek különösebb értéket, mert otthonra meg lehet venni 4-8ezerért az újat garanciával.
Aztán várni, hogy majd egyszer valakinek pont ez kell és akkor majd vastagon fog a ceruza.... hááááááátttt...
Ha meg kölcsönadogatod, akkor néhány item és esélytelen követni, hogy mi hol van.
Trógerolás az trógerolás. Helyette tanuljál, fejlődjél és akkor nem kell userekkel szopni :P Régen én is maszekoltam az égvilágon mindent amit csak lehetett és szembejött, de már elmúlt, néha még ez a napi néhány óra munka is sok :DDD

(#45804) blueboi69 válasza WiZARD (#45802) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Helyes helyes, ez már jó irány, viszont sejtésem szerint ez jóval 50M fölé fog menni :)
A 25éve csinálja az jobban hangzik mint a fél éve regisztrált kft 3M alaptőkével, de pont ebből lehetnek rossz beidegződések is, aztán jönnek a "há így szoktuk feőnök".

Naponta látok durva építési/szigetelési hibákat, amikre a kivitelező brigád ezt mondja, hogy így szokták. Ez valójában nem azt jelenti, hogy ez a jó, hanem, hogy kitudja hány helyen baszták már el úgyanúgy.
Legtöbbször a megrendelőt könnyen megvezetik és a megrendelő nem is szeret a munkásokkal konfrontálódni. Az a baj, hogy sokszor vagy kiszolgáltatott helyzetben, mert ha kekeckedsz (hiába van teljesen igazad) akkor leszarják, inkább bebukják a pénzt és elmennek máshová. 2-3 hetente hallok/olvasok ilyenről.
Ha meg vmit elbasznak és vissza kell bontatni azt szintén nem szeretik, merthát nem szeretik annak a költségét állni.
Tényleg tudok ajánlani valakit, akire vakon rábíznám az építkezésem. Arra való az ilyen ember, hogy szakmailag alátámassza azt, hogy mit miért basznak el a munkások.
Volt már, hogy beszopatták, többször mondta asszem egy koszorúzsnál, hogy mielőtt elkezdik önteni a betont, látni akarja a vasalást. Nem várták meg aztán majdnem lebontatta a fél épületet, mert van hozzá pofája. Neked, mint halandó, esélyed nincs erre.
Hamar rájönnek, hogy ha jól kell dolgozni, akkor az nem éri meg egy egy csapatnak, aztán otthagynak mindent, mennek máshová dolgozni és mire találsz mást aki befejezi, az simán lehetnek hetek, hónapok.

Itt nálunk ismerősök is építkeztek, könnyűszerkezetest, de osztrák céggel, osztrák fával, stb, nem egy alja cég. A családból a férj eléggé ért hozzá és a nő is elég talpraesett, simán elküldi a munkásokat a francba ha kell. Hát őket is ahol tudták azért átverték. Pl volt, hogy vakolási munkát az asszonnyal vetettek át, mondván ő nem ért hozzá. Érted egy szimpla külső vakolást képesek voltak elbaszni a végén. Férj persze mondta nekik, hogy szerencséjük, hogy nem ő volt ott, mert ő tuti nem veszi át így a munkát.
A padlót nem bírták síkba tenni, laminált parketta is mozog csomó helyen, volt ahol az ajtó beleért a padlóba. Jelezték, hogy ez így nem oké. 2x jöttek vissza javítani, de nem jó még. Felszedték a parkettát, javítottak vmit. Másodjára az ajtóból vágtak. Most nem ér bele, cserébe a küszöbnél van 2cm hely. Most már pereskednek velük, merthogy nem egyszerű kisgyerekkel kitakarodni a házból 1hétre amíg felszedik az egészet (nappaliról van szó, ami a ház központi része). Úgyhogy nekik 1hét szállás, bútorok elpakolása, mittudoménmi + a tényleges padló javítást kell a cégnek fizetnie, de megy a huzavona már hónapok óta.

Nyáron talán a kerítésoszlopokat csinálta a férj, ugye zsalukő meg rá vakolat, deszkázás. Szomszéd építkezésről tákiabáltak, hogy ne dolgozzon már ennyit, mert rossz fényt vet rájuk!? Csávó meg visszaszólt,hogy nem érdekli, ő saját magának csinálja.

Na elvettem már a kedved az építkezéstől? :D

(#45805) qnadam válasza hobizoli (#45625) üzenetére


qnadam
veterán

ezekkel a bringasokkal mindig csak a baj van
vagy nincs lampaja
vagy van, de nincs bekapcsolva
vagy van, de csak ugy vilagit, hogy... sehogy
vagy van es vilagit is, de vakit
vagy van es vilagit, es jol is van beallitva
szoval van az 5 lehetosegbol 4, ami nem jo, es vhogy azt 4-t azt ugy, de ugy tudjak csuklobol csinalni, mintha muszaj lenne
piroslampat meg zebrat meg rohadtul nem akarjakm ismerni

érdekes, ezt autósokra is be lehet helyettesíteni, és pont ennyire lesz igaz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#45806) -NoVa- válasza qnadam (#45805) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na, az autósokkal sok a baj. Lassabban mennek, és feltartanak. Vagy gyorsabban, na az már veszélyes. Vagy arrafelé mászkálnak, mint én. Menjenek máshol, máskor. Vakít is a legtöbb, főleg amelyik szembe jön. Ne jöjjenek szembe.

(#45807) Jahno válasza qnadam (#45805) üzenetére


Jahno
őstag

Sok a baj, de azért piros lámpa és társai jóval ritkábbak. Apropopó, mondtam menjünk el sörözni és számoljuk meg, nem?

(#45808) Jahno válasza blueboi69 (#45803) üzenetére


Jahno
őstag

"Aztán várni, hogy majd egyszer valakinek pont ez kell és akkor majd vastagon fog a ceruza...."

Ha nem is vastagon, de most akkor tényleg dobjam ki?

Gyakoriságot nem tudom, csak egy haver most költözött párszor 1-2 évente, de most tényleg, kidobnál ki tudja hány százezer forint értéket? Jobban belegondolva még Máltára is postáztam belőle.

(#45809) Gabibácsi válasza Jahno (#45788) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tvc ügyben bertold vagy imi?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45810) Gabibácsi válasza zetor2000 (#45793) üzenetére


Gabibácsi
tag

A pc buziságokat pár éve kiszórtam, nekem is volt minden, komplett scsi rendszerek vinyókkal, meg vagy 20 videokártya, agp ilyesmi. Régi gépházakból nyomtatókból csináltam egy kupacot és odaadtam a szomszédnak, vasnak, a maradékot meg kartondobozba raktam és elajándékoztam.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45811) Gabibácsi válasza blueboi69 (#45789) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ezekből mi avul el, az amiga vagy a videoton? :DDD
Egyik sem már... viszont az áruk megy felfelé, még eltenni is megéri

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45812) WiZARD válasza blueboi69 (#45804) üzenetére


WiZARD
addikt

Ha ez a cél, akkor ne erőlködj, nem fogod tudni elvenni ;) :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45813) Bujdy81 válasza WiZARD (#45802) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha hosszú időre tervezel ÉS van pénz (mondjuk egy 30 milla hitel belefér), akkor bizony előbb terv és ahhoz telek! ;)

(#45814) Bujdy81 válasza blueboi69 (#45804) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Akkor helyes döntés volt az osztrák cég, gondolom, olcsóbb volt, mint a magyar... :D

(#45815) Bujdy81 válasza Jahno (#45807) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mindig ezzel jössz.
De ha ennyire benne vagy, akkor menjünk, csak én választom meg a helyet, jó? ;)

És ne csak a piros lámpát számoljuk a Kiskörúton, hanem mondjuk a sebességhatárt is a Kacsóh Pongrác úti felüljárónál, jó? ;)

(#45816) FőDudu válasza WiZARD (#45812) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd ha ismet egyedulallo leszel a hazepitesi szivasok miatt, akkor ne csodalkozz. ;)
Sok kapcsolat romlott mar meg ilyenek miatt.

Megalmodtak az alomhazat egyutt, aztan sosem lett kesz. Kapcsolat meg rament.
Vagy a penz nem ugy volt meg, vagy csak szimplan megunta az egyik a folyamatos szivasok miatti idegeskedest. Aztan belegondolt, hogy akar egy panelban is boldogabban elhetne mint jelen helyzetben. Es rajott, hogy kar volt belekezdeni.

Ezt is kalkulald bele. Mert a kulcsrakesz nem azt jelenti, hogy fuvesitett kert, kiganezott lakas amibe csak a butorokat be kell rakatni (ha nincs lakberendezo aki ezt is megtenne).

Nekem eszembe sem jutna epitkezni. Par ismeros epitkezesen segitettem fiatalabb koromban- eleg is volt. Es akkor ott meg kb. rendben is voltak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#45817) blueboi69 válasza Bujdy81 (#45813) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezzel vitatkoznék. A háztervnél figyelembe kell venni a telek adottságokat és a helyi építési szabályzatot. Szóval inkább környék/telek, majd utána egy ahhoz passzoló ház a sorrend nálam.

(#45818) blueboi69 válasza Jahno (#45808) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Eleve faszszág volt felhalmozni :D de akkor inkább adogasd el. Ha nem kell senkinek, akkor annak nincs többszázezer forint értéke.

(#45819) zetor2000 válasza blueboi69 (#45817) üzenetére


zetor2000
senior tag

Rendesebb helyen ettől többet is.
Van, ahol a házak színét is deklarálják, mert olyan az összes többi. Megint máshol a magasságot, építészeti stílust. Valahogy illeszkedni kell az utcaképbe is, ami most jön létre.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45820) blueboi69 válasza Gabibácsi (#45811) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mert csak amiga meg videoton cuccok vannak hegyekben?

(#45821) Gabibácsi válasza blueboi69 (#45820) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem tudom, a két beillesztett kép az az, érdemes őket felhalmozni. Pc-s szarokat nem érdemes, abban egyetértünk, pc csak a hz-nak való :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45822) blueboi69 válasza Gabibácsi (#45821) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azért gondoltam, hogy elavul, mert bármi ami most értéket képvisel, az a technológia fejlődésével együtt értéketelenné válik 1-2éven belül. Minthogy semmi értelme egy szatyornyi ide /sata kábelt tárolgatni sem, mert nagyon ritkán kell, ha meg igen, párszáz forintért veszel bárhol, akár a tescoban éjjel is.

Nekem is van régi baszottnagy aerocool passzív vga hűtőm elrakva és nincs szívem kidobni (lehet kidobtam már amúgy) mert egykoron nagyon ritka és keresett cucc volt, de mára már értéktelen. Talán a régi razer copperhead gamer egerem is megvan, amit 20-25éve vettük kéz alól kb 20ezerért. Ez ma is drága egy egérért, de akkor meg főleg. Aztán láttam vmelyik nap, hogy eléggé foszlik szét már és se használni se eladni nem lehet. Viszont az ilyen megmaradt emlékek elférnek egy cipősdobozban azt kész.

(#45823) Gabibácsi válasza blueboi69 (#45822) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az ilyesmi persze, semmi értelme.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45824) Sipi- válasza blueboi69 (#45822) üzenetére


Sipi-
tag

Viszont az ilyen megmaradt emlékek elférnek egy cipősdobozban azt kész.
Még :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#45825) Jahno válasza blueboi69 (#45822) üzenetére


Jahno
őstag

IDE kábelt nem veszel a Tescoban éjjel, de majd nézz körbe retro PCs csoportban és meglepődsz, hogy minek mennyire megy fel az ára vagy miket keresnek a piacon.

(#45826) zetor2000 válasza Jahno (#45825) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kérdés, mennyire kell napi rendszerességgel.
Nekem is van lenn a tárolóban van 5-6 db, de gondolkodom, hogy felajánlom neked. :) Meg egy nagy ládányi egyebet, ami megint ilyen, hogy kidobni nincs szívem, mert valaki még bíbelődik vele, neki akár jó is lehet. Nem teljesen értéktelen, csak ÉN már nem fogom/akarom használni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45827) zetor2000


zetor2000
senior tag

Van egy nagyon rendes kínai, már a második csomagot adja fel egy Pick Pack Pontra. Most mehetek átvenni, olyan hely, ami mindentől is messze van. Nagykőrösi út, OMV kút...
Persze ott a címem, mert eddig a postás hozta a csomagot, ide, a kezembe.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45828) Samott válasza FőDudu (#45816) üzenetére


Samott
addikt

Illusztracio: Csapd le csacsi

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45829) Jahno válasza blueboi69 (#45820) üzenetére


Jahno
őstag

Nem, mert mondjuk a firewire kábeleken én is morgok, hogy mi a fenének. Videotonból meg ja, 2012 körül kidobták egy jó nagy pakkot, mert megfejtettem, hogy semmit nem bírok vele kezdeni.

Lehet azóta még jobban nem merek kiszórni semmit, mikor valaki utána jó pénzért fel akarta vásárolni a készletet, de már rég elnyelte a hulladékudvar. Én meg annak örültem, hogy nekem nem kellett fizetni a leadásakor.

(#45830) blueboi69 válasza Sipi- (#45824) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Inkább csökken a mérete. Persze aktuális kütyükből van elég,de azokat használom is.

(#45831) Jahno válasza blueboi69 (#45818) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt meg már múltkor sem értetted, hogy egy időben dolgozni is kellett mindenfélével.

(#45832) Jahno válasza Bujdy81 (#45815) üzenetére


Jahno
őstag

Nem jó, mert én mondtam helyeket is, de próbáljuk meg. Kvassay elején pld. zűrösebb, mert bicajos ritkán jár, és sokkal hosszabb mintavétel kell, hogy a reggeli csúcsban szabálytalankodókat felhúzzák. Akkor viszont nagyon átbillent a mérleg. Ezért jó az Oktogon, meg a többi, bár közben a Kakas megszűnt.

(#45833) Jahno válasza FőDudu (#45816) üzenetére


Jahno
őstag

Sokan meg azért mentek szét mert nem építettek házat.

(#45834) Jahno válasza Gabibácsi (#45809) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet jahh, egyszeri dologra kellett, már nem is tudom mi volt a koncepció.

(#45835) blueboi69 válasza Jahno (#45829) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hogy esik be ember aki fizetne? Csak úgy a semmiből? Ha nem hírdeted akkor senki nem fog kérdezgetni ;)

(#45836) FőDudu válasza Jahno (#45833) üzenetére


FőDudu
addikt

Nyilvan arra is van pelda.

Nalunk ha epitkeznenk, akkor a mostani haz epitojet biznam meg, mert tudom, hogy o rendesen megcsinalna amiben megegyeztunk. Nem tunne el, neki ciki lenne szart kiadni a keze kozul.

Ennek ellenere errefele is hallani szivasrol - pl. ismeros magyar meselte, hogy megbiztak a villanyszerelot a haz bekabalezesevel, kifizettek a felet elore, azota sem latta senki.
Pedig sajnos az is ismeros volt.

Vagy a kollegam anyja - megvett egy romot, mert jo a telek. Elkezdtek felujitani, aztan a brigad lelepett.

Vagy mindenki tok analfabeta es elore fizet, vagy valoban ritka a rendes brigad.

De nem fenyeget az epitkezes veszelye, egyelore nincs olyan telek ami szoba johetne.
Tul jol berendezkedtunk a mostani helyen. Jo a haz, van jo net, normalis a szomszed, gyereket hozza/viszi a busz. Ezt a normalis eletet nem aldozzuk be csak ugy.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#45837) Sipi- válasza FőDudu (#45836) üzenetére


Sipi-
tag

A villanyszerelő aki a lámpáinkat rakta fel mesélte, hogy bedolgoznak társasház építkezésen is. Beakarták húzn az elektromos kábelt a falba berakott csőbe. Nem sikerült. Bontottak kicsi a kiállástól visszafelé. Beton van a csőben. Oké, kiszedték. De még akkor sem ment a kábel. Tovább bontottak. Ott is beton volt megint a csőben. Van 2-3 métert ki kellett bontaniuk, hogy be lehessen húzni a kábelt. Így lesz a pár perces kábelbehúzásból fél-egy nap szívás és utána még javítás is.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#45838) FőDudu válasza Sipi- (#45837) üzenetére


FőDudu
addikt

Es akkor ez csak 1 eset. Sok esetben meg sporolnak is az anyagon es azt a szurke bordas csovet hasznaljak (tan gegecso a neve) (ami ugye tekercsben kaphato, lehet akar tuzallo is, de leginkabb szopat mert belul bordas es nem sima).

FőDudu

(#45839) Jahno válasza FőDudu (#45838) üzenetére


Jahno
őstag

Ha maga szív vele, akkor mindegy, én legalább 20 éve Symalent használok.

(#45840) FőDudu válasza Jahno (#45839) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet jobban jarnal, ha beallnal keccsolni ilyenekkel.
Igaz nem irodai munka, talan nem is allando, de valoszinuleg vastagon megerne.

Bar lehet nincs igeny a minosegre (mert ez ugye nem latszik) es kenytelen lennel a szart hasznalni mert az az olcso (es a szokas).

FőDudu

(#45841) Jahno válasza FőDudu (#45840) üzenetére


Jahno
őstag

Nem ér meg vastagon és rendetlenebb szopószorzó. Aztán ki tudja. Néha ezt-azt meló mellett futtában megoldok, állandóra nem nagyon látom. Főleg mert elmúlt években leépült a kapcsolat is, no meg aztán ismét összevissza este, hétvégén, hosszú hétvégén melózni állandóan az nem igazi.

(#45842) Jahno válasza FőDudu (#45838) üzenetére


Jahno
őstag

Belül bordással is be kell tartani a szabályokat és kész, az ha beton van benne, akkor kapják be. Volt egy ilyen 20 méteresre befűzésem, csávó kicsit hümmögött, hogy ez tényleg 120ezer forint? Annyi. Szopni tudni kell, meg a sallang. Amúgy ha üres a cső akkor azért a múltban is megoldották, de fele kábelt vagy előre bele kell rakni, vagy porszívó. De van olyan cső is amiben előre ott a befűző szál tekercsben. :R

(#45843) Jahno válasza FőDudu (#45840) üzenetére


Jahno
őstag

Jut eszembe 2013 körül meg pont hasonlókra mondtad, hogy nincs benne lóvé és ki az a hülye aki ilyesmiket csinál. Joe és haver azóta is. Mire körbe ér az országon, arra kezdheti elölről.

(#45844) FőDudu válasza Jahno (#45843) üzenetére


FőDudu
addikt

En nem szivesen csinalnek ilyet, nem szeretek terdelve melozni ;)
Aki birja azt lehet, hogy jol megfizetik. :C

FőDudu

(#45845) Jahno válasza FőDudu (#45844) üzenetére


Jahno
őstag

Szerencse, hogy ilyen időben a T-s szekrényben van dugalj és mehet a hősugárzó. Én szabom meg a klímát és nem az épület felügyelet.

(#45846) Jahno válasza blueboi69 (#45818) üzenetére


Jahno
őstag

"de akkor inkább adogasd el." Szerinted mit csinálok? Apropopó, kell esetleg jóféle kb. 400 méter CAT6 SFTP? Szólj, viszem :-D És még sok más is akciós. ÉS ha Neked nem kell akkor azt jelenti, hogy ki kell dobni és jövő héten másnak sem kell? Borkuckóba kellett tákolni minimál kábelezést, aztán pár 10ezer abból is beesett csak úgy. Cucc is fogyott, sört is kaptam, csupa főnyeremény. Még jó, hogy előtte nem szórtam ki.

(#45847) Jahno válasza blueboi69 (#45835) üzenetére


Jahno
őstag

Mondta valaki, hogy nem hirdetek dolgokat? Ezt is írtam párszor.

(#45848) Jahno válasza blueboi69 (#45830) üzenetére


Jahno
őstag

Xboxot mondjuk mostanában nem használtuk, mindig vár a valamire, de majd nyáron következetes leszek és csinálunk dolgokat. Meg ilyesmi.

(#45849) Phülöp válasza Jahno (#45846) üzenetére


Phülöp
addikt

nyehh, az új kecóba pont el tudnám használni
jöttök erre idén?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#45850) Jahno válasza zetor2000 (#45827) üzenetére


Jahno
őstag

Elvileg át tudod kérni. Ez is szerintem az a lengyel Sprinteres szállítás lesz, amibe én futottam bele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.