Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#1) zooly


zooly
aktív tag

Sziasztok!

Tervezek venni egy MSI MS1032-es notebookot. [link] Van valakinek esetleg tapasztalata a márkát illetően? Főleg az anyagminőség, megbízhatóság, garanciális dolgok érdekelnének...

Köszi!

https://www.ratingraph.com/

(#2) xedos válasza zooly (#1) üzenetére


xedos
addikt

Nekem 1029-esem van ami ugyanez, csak Turionnal és X700-al...
Összeségében nagyon jó!
Jó az LCD. Alapesetben csendes. A billentyűzet kicsit kemény.
A LCD fedlapja és a noti alja Magnézium!!!!
Itt egy link németül:
[link]

(#3) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Azt nem tudja valaki, hogy MSI notebookokat melyik nagykerből lehetne vásárolni?

Feel Good Inc.

(#4) Pompi válasza Pompi (#3) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Közben megtaláltam :DDD HRP

Feel Good Inc.

(#5) cloudnoise


cloudnoise
csendes tag

én 3 hete vettem egy 1032-est. nehéz döntés volt, mert elég nehéz volt bővebb infót összeszedni róla, és hát ez az első notim, de végül belementem.
eddig nagyon meg vagyok elégedve vele.
xedosnak igaza van, én is úgy tapasztaltam, hogy fémből vannak az említett alkatrészek!
a billentyűzet valóban kicsit pattogós, de szerintem így is nagyon jó.


egy ''pici'' gondom azért akadt:
mégpedig, hogy a kép néha becsíkozódik, de ez nem hiszem, hogy az MSI hibája.
most próbálok meg egy másik topicban érdeklődni a probléma után, de itt is leírom, hátha valaki tudna segíteni.

szóval a probléma ez:
[kép]

eddig 2-szer fordult elő és mindkétszer egy progi indításakor, vagy kikapcsolásakor jelentkezett (konkrétan az Opera, de ez szerintem mellékes)
én VGA (NV Gf 6600 GO) problémára gyanakodom. vagy elképzelhető, hogy MSI-probléma lenne??

ha a probléma megoldásában nem is, kérlek abban segítsetek, hogy milyen angol szó van az ilyen, vagy hasonló esetekre, mert nem tudok egyszerűen rákeresni, mert nem tudom a kifejezést :O

előre is köszi mindenkinek!

[Szerkesztve]

(#6) xedos válasza cloudnoise (#5) üzenetére


xedos
addikt

Én ilyennel nem találkoztam - igaz nekem Turion X700-as párosom van.
Hívd fel a szervízt, vagy vidd be.

[Szerkesztve]

(#7) Doviziozo válasza Pompi (#4) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Ja, meg Expert meg Ramiris. ;)

Forza Rossoneri!

(#8) Pompi válasza Doviziozo (#7) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen az Expertre is ráleltem közben, de Ramiris kínálatáról inkább ne beszéljünk (6 féle noti)...

Feel Good Inc.

(#9) Doviziozo válasza Pompi (#8) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Ja, még csak mostanában vették fel a kínálatba, ha jól tudom.

Forza Rossoneri!

(#10) Pompi válasza Doviziozo (#9) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Lehet, mert amikor a kérdést feltettem akkor még nem volt a kínálatban, ez volt ugyanis az első nagyker ahol néztem.

Feel Good Inc.

(#11) cloudnoise


cloudnoise
csendes tag

a múltkori képhibás problémám most úgy tűnik, megoldódott egy kacifántos driver frissítést követően. bár nem akarom elszólni, még tesztelem pár napig...

viszont lenne egy msi-kérdésem:
tud valaki valamit a 1032-esen (vagy esetleg más modellen) található infravörös érzékelőről?
az eladók azt sem tudták, hogy rajta van, a leírásban nem volt benne, mint fícsör, infót meg nem nagyon találtam a neten. :F
a kézikönyv azt írja: Consumer IR. tudja valaki, mit jelent ez?
ja és még halvány utalást tesz a távirányító használatáról.

tényleg csak távírányítóhoz van, vagy lehet vele mást is küldeni/fogadni?
használja valaki aktívan?

msi távirányítót honnan lehetne szerválni egyébként?


bármilyen infó jöhet!

köszi!

(#12) xedos válasza cloudnoise (#11) üzenetére


xedos
addikt

Szia!

El kell keserítselek, te pórul jártál...
Sajna csak a távírányítóhoz használható infra van benne :( Nem mindegyik modellhez adják... ide (Magyarországra) mindig a legkopaszabb modell kerül...
Az enyémhez van távírányító és bluetooth is. Külön szerezni? Szerintem nem lehet.
Én nagyon ritkán használom, de jó. Pl a XP képnézegetőjében is lehet léptetni stb...

(#13) cloudnoise válasza xedos (#12) üzenetére


cloudnoise
csendes tag

hát, majd csak kibírom akkor valahogy nélküle... :)

irda-t nem is vártam, mikor megvettem a gépet, mert nem volt benne a leírásban, csak hát, ha már ott van az a kis vörös műanyag, akkor izgat, hogy ki lehet e belőle hozni valamit...

közben egyébként utánaolvastam, hogy ha csak távirányítóra való, akkor azt hogyan tudnám használni.
egy Instant ON nevű progit ajánlottak, ami mulitmédia centert csinál a gépből. más szóval nem kell windows-t indítani ahhoz, hogy dvd-t nézzek, vagy zenét halgassak.
a progival csak az a baj, hogy ettől még kell hozzá egy távirányító, meg hát újraparticionálja a vinyót. meg hát pénzbe kerül :P

amúgy távirányítót találtam külön:
[link]

na, majd eccer...

(#14) mdk01


mdk01
addikt

csak ennyi van erről a notiról?.pedig én is ilyet szeretnék.
Up neki....és írjatok

Egyébként festett gondolom mert magnézium a ház..mennyire kopik?:U

THX

(#15) bobace


bobace
őstag

klubtag lettem. eddig semmi hiba, minden frankó.
Olvasgatom hogy van itt egy pár embernek msi, és mégis ilyen halott ez a topic ... :F

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#16) xedos válasza bobace (#15) üzenetére


xedos
addikt

Én egy párszor írtam bele :)

Amúgy nem igazán kopik a festése!
Ugyanakkor a csuklód alatti rész festett műanyag -bár jobbfajta...

(#17) sowi


sowi
őstag

nekem a hetvegen volt szerencsem egy m630ashoz, ahhoz kepest hogy 144e netto volt nagyon kis pofas darab, konkretan ilyen: MSI M630S-025HU 15,4'' WXGA Sempron 3000+/1x256DDR/40GB/DVD+/-RW/XPHome, meglepo volt hogy a sempron egesz jo le tudta kalibralni magat, alig melegszik irodai hasznalat soran(foleg erre lett veve), a kulon offline medialejatszasi kepesseg is tetszik, szal ennyi penzert abszolut nagy az elegedettseg :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#18) Gergeli


Gergeli
tag

Másfél hete vettem egy MSI megabook L720-at
[link]
[link]

Mielőtt a gamer fiatalság leszolná az integrált video vezérlőt, megjegyezném, hogy nekem munkára kell a gép. Paramétereit tekintve számomra a képernyő mérete és felbontása, valamint élessége volt az elsődleges szempont. Minden más mellékes volt.

Ami tetszik:
- képernyő. brutál nagy felbontás 1680x1050, gyönyörű színek, tűéles kép.
- Adtak hozzá táskát, ami szerintem nagyon pofás (fekete-narancs) és nagyon jól pakolható, hátizsákká alakítható.
- a fedélen lévő msi logó nagyon dizájnos, sötétben a felirat világít is
- hozzá adott sw-k: win, internet security, dvd solution, recovery cd
- az usb-k az oldalán vannak (aki tört már ketté pendriveot laptoppal, az tudja miről beszélek)

Ami nem:
- A billentyűzete lehetne jobb, néha sikerül úgy leütni egy-egy gombot, hogy nem érzékeli a masina. Komolyabb munkákhoz úgyis külső klavót nyomok rá, szóval nem gond.
- nincs rajta infra, de helyette van bluetooth.

Összességében nagyon meg vagyok vele elégedve, számomra jó választásnak tünik, figyelembe véve a 2 év garit is.

Ha valakinek esetleg van kérdése a notival kapcsolatban, akkor szívesen válaszolok.

Keresek régi processzorokat

(#19) bobace válasza Gergeli (#18) üzenetére


bobace
őstag

üdv az MSI klubban :U

Az nekem is bejön a tetején hogy világít a felirat. Az egyetlen problémám pedig tényleg a billentyűzet, elég határozottnak kell lenni. Vagy csak nem szoktam még meg a noti billt.
Nekem is nagyon tetszik a csatlakozók elhelyezése annyira kézre áll minden.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#20) xedos válasza Gergeli (#18) üzenetére


xedos
addikt

Nem rossz!
Az is még fémházas?
Viszont perverzitás az MSI részéről egy ilyen konfig!
A gagyi gépekbe, jó videókártyával 1440x1050-es kijelzőt raknak ebbe meg a celeron proci és a gma900 mellé ey ilyet????
Ennyiért ráadásul aprópénz a gép!!!!

(#21) xedos válasza zooly (#1) üzenetére


xedos
addikt

törölve

[Szerkesztve]

(#22) Dr. Akula válasza xedos (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igazából sztem nem rossz a párosítás. Csak egy olcsó nagyfelbontású DTR-ként kell rá tekinteni, nem notebookként. Ez egy kifejezetten netezésre, szüttyögésre való gép. Viszont DTR-be nem a cerka, hanem az aksi a felesleges. :D

[Szerkesztve]

(#23) sssent válasza Dr. Akula (#22) üzenetére


sssent
senior tag

Munkagéphez nagyon jó az az akku ha másra nem, legalább UPS helyett. Az ember időnként megfeledkezik a ctrl+s-ekről, aztán hamar rátörhet a sikítófrász egy-egy hevesebb nyári vihar idején pl. Meg milyen romantikus már gyertyafénynél melózni :)

(#24) Dr. Akula válasza sssent (#23) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha gyertyafény kell, akkor IBM, és ThinkLight. :D

(#25) #61275904 válasza Gergeli (#18) üzenetére


#61275904
törölt tag

szia,

gondolkodom egy ilyen gép vételén, így most feltennék néhány kérdést:

- lehet hogy ''buta'' kérdés: a kijelzőt kisebb felbontásban nézted? ha igen, úgy milyen? az 1680 x 1050 - nél nem túl picik a betűk?
- hol vetted?
- a billentyűzet kényelmes? (van összehasonlítási alapod más notikkal?)
- wlant próbáltad? jó a ''vétel''?
- neked 512 RAM van benne?
- nem tudod, hogy mennyibe kerül plusz RAMot beletenni (nekem 1 GB kellene)
- a kezelő gombok elhelyezkedése milyen? (kézre áll)
- a balszálsú gomb ''fn'' gomb vagy CTRL ?
- a hangerő gomb hol található? ''mute'' gomb is van rajta?
- hangszóró hogy szól?
- nem furcsa a jobb oldali ''numpad''-ot használni ? (hogy olyan közel van)
- melegedés: mennyire melegedik hosszabb használat esetén? (nálam menne órabárbe, úgy hogy napközben készenlétre lenne téve)
- ''lábai'' ha kiveszed az aksi akkor nem billeg? tehát a lábak nem az aksin vannak
- készenlétbe kapcsolásokat hogy bírja? (ha használsz ilyet)

egyelőre ennyi, szerintem mégfogok jelentkezni
előre is köszi a válaszokat

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#26) sssent válasza #61275904 (#25) üzenetére


sssent
senior tag

17-es gépen ez a felbontás nem vészes. Ha mégis túl nagynak találod, akkor nem a felbontáson kell állítani, hanem a DPI értéket kell nagyobbra venni, és akkor szépen megnő minden.

RAM: 16K körül már 512-es kingston van, noname alatta, attól függ milyen.

Ez a közeli numpad! Nem akarsz inkább 19-es gépet venni? Vagy asszem acer jön nemsokára egy 20-assal. ;] Nagyobb sajnos nincs. Na jó, inkább vegyük úgy, hogy nem szóltam.

(#27) xedos válasza #61275904 (#25) üzenetére


xedos
addikt

Nekem 15''-on az 1400x1050 már nehéz volt.
Most 20'' van 1680x1050-es, ez nagyon kényelmes!
Ugyanakkor ember függő! Az Apple elvileg minden monitora 100dpis.
A 23''-os 1920x1200, a 30''-os pedig 2560x1600as :)
Nézd meg milyen, hogy bírja a szemed. Megjegyzem, hogy az ACER Ferrari ha jól tudom, 15,4''-os és 1680x1050-es... Dellnek pedig van 1920x1200-asa is!

(#28) Gergeli válasza #61275904 (#25) üzenetére


Gergeli
tag

Bocs, hogy csak most válaszolok, de imho a tapasztalataim:

- lehet hogy ''buta'' kérdés: a kijelzőt kisebb felbontásban nézted? ha igen, úgy milyen? az 1680 x 1050 - nél nem túl picik a betűk?
>> nem néztem kissebb felbontással, számomra a betűk nem picik. Fentebb asszem írták, hogy a feliratokat/ikonokat át tudod állítani

- hol vetted?
notebook.hu, 10-es skálán 7-8 pontot adnék a boltnak, voltak dolgok amik nem tetszettek

- a billentyűzet kényelmes? (van összehasonlítási alapod más notikkal?)
Egy compaq-on dolgoztam előtte, annál sokkal jobb. De mint írtam az előző hszben is, a bill nem egy sikerdarab rajta, ha sokat gépelek akkor rányomom az USB-s billt, oszt hajrá.
Ami a rendszeres használat során jött elő (meg a melegebb időben rövid ujjú ingben melózom), hogy az elem/wlan/alvás kijelző led bizgerálja az alkarom. Valamivel le fogom ragasztani, mert elég kellemetlen. Ezt tervezési - ergonómiai hibának tartom

- wlant próbáltad? jó a ''vétel''?
igen, otthon rendszeresen használom. Az utca túloldaláról (2 tégla házfal, 2 tégla kerítés, diófa) is van használható jel, igaz, a routerem elég combos jelet nyom ki magából

- neked 512 RAM van benne?
Akartam 1 gigát, de le van ragasztva a bővítő hely fedele a gari matricával, amit csak a nagyker bonthat meg. Ez volt az egyik gondom, hogy telefonon megrendeltem a bővítést, oda mentem, és akkor csodálkoztak rá, hogy le van ragasztva, kvázi ők nem tudják bővíteni. Mondták, hogy beküldik a nagykerbe bővítésre, de utaztam el, kellett a gép.

- nem tudod, hogy mennyibe kerül plusz RAMot beletenni (nekem 1 GB kellene)
valami 15 pénz környéke, nem olyan húzós
Egyébként remekül muzsikál a fél gigával is, pedig főként ps-t nyomok rajta

- a kezelő gombok elhelyezkedése milyen? (kézre áll)
szokás kérdése. Bár a bill elrendezése sokkal jobb, mint egy átlag notinál, persze vannak kompromisszumok. Fentebb már említettem a külső bill használatát.

- a balszálsú gomb ''fn'' gomb vagy CTRL ?
bal alul fn van, mellette (jobbra) ctrl.

- a hangerő gomb hol található? ''mute'' gomb is van rajta?
fn-el asszem f5 a minusz, f6 a plusz, f7 a mute

- hangszóró hogy szól?
Erre nem tudok mit mondani. 1 részről nem hallgatom a belszó speakert (füles, vagy hifire kötve) másrészről meg eléggé audiofil beállítottságú vagyok. Amit egy átlag hangkártya képes kinyomni magából (ne adj isten mp3) az nekem nem zenei élmény
Egyébként szól :) A windows redszerhangoknak megfelel :)

- nem furcsa a jobb oldali ''numpad''-ot használni ? (hogy olyan közel van)
még mindíg jobb mint egy átlag noti bill. szokás kérdése

- melegedés: mennyire melegedik hosszabb használat esetén? (nálam menne órabárbe, úgy hogy napközben készenlétre lenne téve)
töltöje meleg tud lenni, meg a jobb csukló alatti rész. szerintem nem vészes

- ''lábai'' ha kiveszed az aksi akkor nem billeg? tehát a lábak nem az aksin vannak
nem az aksin nincs láb. Az aksi hátul középen van, a négy láb pedig a sarkokon

- készenlétbe kapcsolásokat hogy bírja? (ha használsz ilyet)
nem szoktam huzamosabb ideig készenlétbe rakni, max 10-20 percre.

Remélem kielégítő voltam :)

Keresek régi processzorokat

(#29) #61275904 válasza Gergeli (#28) üzenetére


#61275904
törölt tag

köszi a válaszokat,

notebook.hu: ha lehet tudni, akkor mi az ami nem tetszett velük kapcsolatban?

még1x thx

(#30) Gergeli válasza #61275904 (#29) üzenetére


Gergeli
tag

Ami nem tetszett:
A memó bővítés dologról már írtam. Ezt betudom egy részről annak, hogy nem ismerték még a gépet, most érkezett hozzájuk is. Másrészről viszont én kérdeztem rá, hagy bele tették-e a plusz memót már a számla írásakor, valahogy ez elveszett az éterben, pedig telefonon nagyon kézségesek voltak.
A vásárlási procedúra végeztével se egy ''köszönjük a vásárlást'' vagy ''viszlát'' nem hangzott el. Ezekre elég érzékeny vagyok, ilyen dolgokon döntöm el, hogy bemegyek-e legközelebb egy boltba.
A gáz, hogy kishazánkban erre nem sok helyen figyelnek oda....

Ha van még kérdés, akkor nyugodtan :)

Keresek régi processzorokat

(#31) borsjani válasza Gergeli (#30) üzenetére


borsjani
csendes tag

Szia!
Van e infód arról, bővíthető e a 2 év gari?

(#32) net84 válasza borsjani (#31) üzenetére


net84
őstag

Üdv!
Én is MSI notit szeretnék, de még mindig gondolkodok...
Milyen a pixelhiba gyakorisága?
Olyan kereskedőt/forgalmazót keresek, akinél elég nagy a választék...ki a garanciális szervize (vagy ez változó)?
A minimális követelmém az M635B (tehát Turion-os proci, ATI VGA, fém ház), ez akár tökéletesen meg is felelne, ha biztosan tudnám (valaki meggyőzne róla), hogy az 1,6GHz-es Turion-al meg leszek elégedve...

Amire lényegében kell (+memória már az elején kerülne bele):
- digitalizálás, videóvágás, szerkesztés
- grafikai munkák (poszterek, szórólapok, stb)
- net és némi játék (nem kellenek a legújabb gammák, de pl a COD2 ne visszafojtva induljon el rajt...)

Minden észrevételt szívesen várok...

Read only...

(#33) sssent válasza borsjani (#31) üzenetére


sssent
senior tag

nem.

(#34) sssent válasza net84 (#32) üzenetére


sssent
senior tag

Videószerkesztéshez igazából soha nem lesz elég izmos a proci, illetve attól is függ, hogy pontosan mit művelsz te videószerkesztés címszó alatt. Ez így általában nem sokat mond. Az 1,6-os Turion jóformán bármire alkalmas, de van 2,2-es is, az nyilván sokkal gyorsabb. Nem tudom hogyan győzhetne meg bárki, hogy az 1,6-os Turionnal meg leszel elégedve, ez csak rajtad múlik.

Grafikai munka alatt megint kérdéses mit értesz. Nézd meg a gépek kijelzőit személyesen, mert pl színkorrekcióra vagy hasonlókra ezek a notebook panelek szerintem kivétel nélkül alkalmatlanok. A WXGA felbontás ilyesmire annyira nem nagy, de erre való a külső monitor.

Az X700 a legújabb játékok kivételével visz mindent. Cserébe fejhallgató használata (jó hangosan) kötelező játék közben, mert a gép zúg majd rendesen.

(#35) Mukk válasza net84 (#32) üzenetére


Mukk
tag

hali, én is most nézegettem ezeket a gépeket, és ha nem sürgős, akkor megvárnám az L715/L725-öst. Az ugyanolyan sirály lehet, mint korábbiakban tárgyalt 720-as csak a gaméhez jobb VGA van bennük (ATi X700/Nvidia 6600Go asszem)

ha én most akarnék venni, tuti ezek közül választanék, bár lehet, rosszul tenném:)
- de nem hiszem:)

jah, és ezek sztem 280K körül lennének.

Gergeli, Te mennyiért szakajtottad ki a notebook.hu-sok karmaiból?

Mukk

(#36) net84 válasza sssent (#34) üzenetére


net84
őstag

Köszi! Pontosítok...
Videószerkesztésben a lényeg, hogy többet tudjon a mostani asztali konfigomnál erőben... Igazából a vágással (ált 45 perces, 1 órás anyagot vágok össze dv formátumból mpeg2-re, de hamarosan már mpeg4-re) tökéletesen elboldogul ez a gép is, kicsit várni kell egyes műveletek elött, illetve, ha sok parancsot adok ki, akkor idő, míg utoléri magát...a nagyobb gondom a tömörítési/mentési idő...tehát mérvadó legyen az én asztali konfigom videóvágáshoz/szerkesztéshez (Celeron A 2,6GHz).
Grafikai munka: szerkesztés CAD-ben - néha napján egy-egy alkatrészt, elemet 3D-ben megszerkeszteni (2005-ös AutoCAD kényelmesen megy az asztali konfigon). A másik a szórólap, poszter szerkesztés is megy ezen a gépen, a színhelyességre nincs nagy szükség, annyi, hogy a piros az piros, a kék az kék legyen (az, hogy teljes mértékben ugyanaz jöjjön vissza mint a monitoron, az nekem egyelőre nem kell, ha mégis, akkor meg ugyis kell egy crt mellé)

Egyébként a Turion 1,6GHz illetve az 1,8GHz procik asztaliba kb. minek felelnek meg (sacc/kb)?

Mukk - L715/L725 < ezek mire várhatók? az ár nettóba vagy bruttóba kb. ?

[Szerkesztve]

Read only...

(#37) sssent válasza net84 (#36) üzenetére


sssent
senior tag

Turion MT30 és Athlon 64 2800+ -hoz volt szerencsém, közöttük különösebb teljesítménykülönbséget nem éreztem. Persze a teljesítmény nagyban múlik a proci melletti körítésen. A 2,6-os cerkát mindenestre simán veri az ML30, de pl. a merevlemez valószínűleg jóval lassabb, mint az asztalidé. Emiatt összességében akár lassabnak is tűnhet a gép normál használat közben.

Azért ha annyira nem is jók ezek a panelek, a kék azért nem szokott piros lenni. CAD-hez mondjuk ez a felbontás édeskevés. Ha a hordozhatóság egyáltalán nem szempont (megjegyzem az m635 sem épp bajnok e téren), akkor lehet, hogy érdemes az L7 környékén nézelődni. Persze egy külső monitor mindig mindent megold, szebb és jobb is tud lenni.

(#38) net84 válasza sssent (#37) üzenetére


net84
őstag

igazából 17''-os nemnagyon kellene...
CAD-hez (amire nekem éppen kell) elegendő a 15,4-es is, ha meg nem, akkor ugyis kell mellé monitor :DDD
Az M635 egy középút lenne a hordozhatóság és ''teljesítmény'' között...
Némi mobilitás kell, mert előfordult, hogy kellett volna a video még az nap, és hazamenni nem volt időm, hogy áttolja gépre, megvágjam és kiírjam dvd-re...

Igaz az L715B-sem lenne rossz, de az már elég nagy és szvsz kicsit nagyon a 635 felett van/lesz az ára... :(

A hdd-t cserélném valami gyorsabbra (nagyobb nem kell, csak akkora, hogy az aktuális vágás/anyag elférjen rajt - jelenleg ezt 40GB-on csinálom, úgy, hogy a rendszer is itt van), mellette pedig USB-n külső 3,5-es hdd lenne háttértárnak

Read only...

(#39) sssent válasza net84 (#38) üzenetére


sssent
senior tag

Azért az m635 eléggé a teljesítmény felé húz a hordozhatósággal szemben, de asztaltól asztalig végülis elmegy. Csak nehéz. Az L7-et igazából nem a képméret, hanem a nagyobb felbontás miatt mondtam, ha már úgyis szóbakerült a típus. De tény, hogy talán a külső monitor a leglogikusabb megoldás.

(#40) net84 válasza sssent (#39) üzenetére


net84
őstag

köszi a segítséget!

Read only...

(#41) borsjani válasza sssent (#33) üzenetére


borsjani
csendes tag

OK

NET 84 : még vásárlás előtt vagyok.A fejem rendesen nő a sok fórumtól.
A nb.hu MSI-ket aHRP szervízeli.

(#42) xedos válasza net84 (#40) üzenetére


xedos
addikt

ssent:
Határeset a hordozhatósága az M635-nek?
Egy picit az átlag alatt van: 2.8kg
Az átlag 12''-os noti is van vagy 2kg! 14''-osok pedig 2,4kg
Persze normál akksival és optikai meghajtóval.

[Szerkesztve]

(#43) sssent válasza xedos (#42) üzenetére


sssent
senior tag

Akkor pontosítsunk. Én nem a 15-ös gépekre szűkítve beszéltem hordozhatóságról, hanem általában. A 2.8 kg valóban az átlag alatt van a 15-ösök közt, de ha csak úgy általában notebookokról beszélünk, akkor ez bizony már a nehezebbek közt van. Egy 15-ös gép már eleve igencsak kilógóban van a hordozható kategóriából.

''Az átlag 12''-os noti is van vagy 2kg! ''
Ez így hülyeség. Az átlag 12-es notesz 1,5-1,6kg. Van 1,2kg körül és 1,9kg körül is. Tehát a 2 kiló körüliek ebben a kategóriában már a plafont jelentik, messze nem az átlagot. Egy-két épphogy 2kg feletti kivétel van, ezek jellemzően régebbi tabletek.

Másrészt a hordozhatóságnak csak egyik összetevője a súly, a másik az akkuidő. Azért azt gondolom nem vitatod, hogy az X700 nem kifejezetten a tényleg hordozható gépek fő ismérve.

Ha most elhelyezek a hordozhatóság skálámon egy 10-12-es 1,5kg-os subot, a másik végén egy 17-es X700-as batárt, akkor szerintem az arany középút vhol a 14'' 2,2-2,3kg X300 körül van. Tehát MSI m635 már sokkal inkább nem hordozhatónak, mint hordozhatónak nevezhető.

(#44) xedos válasza sssent (#43) üzenetére


xedos
addikt

Igazad van :)
Rosszul emlékeztem! Bár a gyártók elkövetik az a disznóságot, hogy néha a minimum súlyt írják ki! ODD nélkül...

(#45) Gergeli válasza borsjani (#31) üzenetére


Gergeli
tag

Szia!

Nincs infóm róla, hívd fel a notebook.hu-t. De szerintem a 2 év pont elég 1,5 évente úgy is cseréli az ember fia a gépét...

Keresek régi processzorokat

(#46) Mukk válasza net84 (#36) üzenetére


Mukk
tag

hát én br 300K körül várom őket max, bár nem tudom, pontosan mekkora felár lenne a plusz kiegészítőkért reális.

Mukk

(#47) sssent válasza xedos (#44) üzenetére


sssent
senior tag

Ez valóban elég bosszantó. Általában a kommerszebb gépeknél szeretik elkövetni, hogy az adatlapon a súlyt ODD nélkül és valami kis nyamvadt akkuval adják meg. Aztán az ember meg csodálkozhat, ha a gépe végül vagy fél kilóval nehezebb, mint kéne. Alaposan át kell böngészni az infókat a gépről, mindig különös figyelmet fordítva az apróbetűs részekre. Ez egy ilyen világ :(

Mondjuk az nem lenne baj, ha ODD nélkül IS megadnák a gépek súlyát. Akadnak olyan elvetemültek, akik kiszedik az ODD-t a gépükből. Pl jómagam.

(#48) sTERNI


sTERNI
senior tag

Sziasztok,
Tudnátok segíteni abban, hogy egy MSI L610-ba milyen procit lehet tenni? Eredetileg egy 3Ghz-es p4 van benne; a kérdés az lenne, hogy M-es belemenne-e? Jelenleg még egy 9700as radeon figyel benne, ezen lehet még javítani?
Előre is köszi a válaszokat!

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#49) sssent válasza sTERNI (#48) üzenetére


sssent
senior tag

nem és nem.

(#50) sTERNI válasza sssent (#49) üzenetére


sTERNI
senior tag

Sejtettem. Köszi a választ!

"You travel with fascinating companions, Doctor."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.