Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46501) Gabibácsi válasza zetor2000 (#46499) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én csak pisztrángot sütök, asszony még nem evett olyat

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#46502) ncc1701 válasza Jahno (#46498) üzenetére


ncc1701
veterán

Ó. Én már voltam edzeni, muternál, astrát rádugtam tölrőr, beröffentettem, két kocsit lemostam, kajáltam. :)

(#46503) blueboi69 válasza Sipi- (#46489) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Huha koszi! Megneztem. Erdekes, mert ami nektek van, annak kiirjak, hogy hoszivattyus, amit en neztem, ott meg az van, hogy kondenzacios, viszont ugyanaz a technologia es az reszletes leirasban pedig hoszivattyu van irva.
Namostakkor mivan? Amugy a tietek minimalisan dragabb csak, szoval hajlok fele...

(#46504) npera válasza blueboi69 (#46474) üzenetére


npera
újonc

Nekünk asszem a 640-es Miele van. Ez hőpumpás és A+++

Azért lőttünk ilyenre, mert a mosógép szinte állandóan megy a két gyerek mellett és akkor kevesebb áramot pukkantunk el. A gép elég jó, de pár dologra figyelni kell.

- a szöszöket két filter fogja, aztán alul van egy szivacs is, ami a legutolsó védvonal. Oda már nagyon finom por megy csak, azt porszívózni kell néha. A vízgyűjtőt ürítem, nem kötöttük be fixre a gépet.
- mi az alap eco programot használjuk, ami kábé másfél óra alatt lefut és elvileg berakható lenne a ruha szekrénybe utána. De mi inkább kirakjuk pár órára lógni a szárítóra és akkor "kilógja magát" a ruha.
- azt érdemes tudni, hogy ha nagyon durván fűt a gép és áramszünet van, akkor akár tűz is lehet belőle. Mert leáll a levegő keringetése és a forró dob tüzet okozhat. Ez nem fűt annyira, de láttam már ilyen videót neten, hogy égett a ruha a dobban. Tehát szerintem ezeket nem érdemes úgy elindítani, hogy nincs senki a közelben.
- Ez egy külön helyiségben van és az ajtót rácsukva nem igazán hallatszik még az éjszakai csendben sem.
- az alap beállítás az volt, hogy a program végén csipog. Az idegesítő volt. De van programozható menü, amiben lelőttem a csipogást.

Alapvetően jó, remélem kábé 15 évig nem lesz gond vele.

(#46505) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Szárítógép témához:
- Samsungot vettünk, a Samsung mosógépre rá lehet tenni, nem foglal plusz alapterületet.
- minél több gari legyen, annál jobb!
- mosókonyhában bent marad a zaj, nem lesz vészes, nekünk a fürdőben van, a fal másik oldalán alszanak a csajok
- 2-3 mosó/szárító ciklus 27 fokig meglöki a hőmérsékletet a fürdőben...

(#46506) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Köszi mindkettőtöknek!

Közben megnéztem a bosch oldalát és amit én néztem ki és Sipiéké szórul szóra ugyanaz minden paramétere, pedig a kereskedős oldalakon eltérőek az információk.
Nekünk Samsung mosógépünk van, de elég kicsi a mélysége, sztem nincs ilyen szárítógép, de igazából elfér egymás mellett is.

(#46507) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Sipiék készüléke mellett döntöttem. Kiterjesztett garival 7év gari van hozzá, gyárilag 2évet adnak.

Ez jó online bolt? Megbízható?
https://www.onlinemarkaboltok.hu

[ Szerkesztve ]

(#46508) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Feladás utáni 9. nap: "Forwarding to domestic delivery network"

3x-os kapacitású reptéri csomagkezelő benchmark megvolt. Mielőtt átadták, kb 4 napot szoktak ülni a csomagokon, mielőtt továbbküldték. Ez most az új központtal 4 nap lett. Sokkal jobb. Lehet, hogy karanténban nézték, melyik kínai csomag lázasodik be.
Mindenesetre lassan lefikázom azt a Jade cuccot is rendesen :)

(#46509) hobizoli válasza blueboi69 (#46507) üzenetére


hobizoli
nagyúr

aha
itt mondtak a holnap szallitos mosogepre tavaj osszel, hogy a weblappal ellentetben jaaaaaaaaaa az megsincs, es 2-3het, amire tudjak hozni

szoval maradtam a MM-nal, ahol valojaban is volt, mert online meg tudtak nezni a kozponti raktarkeszletet a boltbol is, es onnan rendelve ket nap mulva meg is erkezett (szombaton, raadasul, pedig csutortok keso delutan rendeltem meg)

több drón kell ;P

(#46510) Jahno válasza Sipi- (#46377) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem az lenne a furcsa, ha eddig néha nem lépett volna közbe.

(#46511) Sipi- válasza blueboi69 (#46507) üzenetére


Sipi-
tag

Mi ott vettük, kiszállítással. Szállításnál telefonáltak előtte, pontosak voltak.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#46512) FőDudu válasza -NoVa- (#46508) üzenetére


FőDudu
addikt

Kinaiaknal most volt ujev, szoval jelenleg van problemajuk rendesen. ;)
Meg rendesen ki se jozanodtak es maris itt az uj vilagvege...

FőDudu

(#46513) Gabibácsi válasza hobizoli (#46509) üzenetére


Gabibácsi
tag

teavaj?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#46514) ezittketto válasza FőDudu (#46373) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Honnan érdemes megrendelni?
Tudnál adni esetleg egy linket?

(#46515) FőDudu válasza ezittketto (#46514) üzenetére


FőDudu
addikt

En meg nem rendeltem, egyelore ismeros fuleset hasznalom. Varok amig hazaer, visszaadom, aztan meglatjuk elboltoljuk-e vagy megtartja maganak.

O US Amazonon rendelte kinti cimre es onnan valami warehouse-os hazhozszallitassal intezte. De ugy joval dragabb, szerintem a szallitas kb annyi mint a fules ara. Viszont kinti szallitastol szamitott 3 napon belul megkapta.

Szoval majd Nova ad tanacsot, mert az ove ha megerkezik, akkor tudjatok kb. mennyi ido a kinai shopbol a szallitas. Ugy nincs felar, csak varakozas.

Lehet addig nemet amazonon is lesz. Onnan meg ingyenes a szallitas.

FőDudu

(#46516) -NoVa- válasza FőDudu (#46515) üzenetére


-NoVa-
őstag

Postásnál van, szóval 10 nap alatt ideér, amiből a felét itt tölti a reptéren egy ládában mozdulatlanul.
Este vagy holnap megjáratom, aztán mondok okosat, hogy ez, vagy a 2 évvel régebbi F9 a jobb.

(#46517) ezittketto válasza -NoVa- (#46516) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Várom akkor én is :R

(#46518) Samott


Samott
addikt

Frankon ramdudalt egy kocsi ma reggel. Mert volt batorsagom a zebran kozlekedni, mikozben neki mar piros, nekem meg mar zold volt. Ertem en hogy rohadt mod frusztralo ha egy lampavaltas alatt egy auto tud kifordulni, de o jart tilosban nem en (fel meterre ralogott a zebrara).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#46519) Gabibácsi válasza Samott (#46518) üzenetére


Gabibácsi
tag

Milyen rendes, el is üthetett volna...
amúgy általában az a bunkóbb aki szabálytalankodik

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#46520) Samott válasza Gabibácsi (#46519) üzenetére


Samott
addikt

Gyakorlatilag allt a forgalom, az elotte menot egy masik zebran kozlekedo tomeg blokkolta (jobbra kanyarodtak volna). Igy egy lampavaltas - egy auto az ateresztokepessege a keresztezodesnek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#46521) FőDudu válasza -NoVa- (#46516) üzenetére


FőDudu
addikt

Az mondjuk siman elkepzelheto, hogy a koronavirus miatt most kb. minden kinai termek szallitasa kesedelmes lesz...

Elvileg csak cseppfertozessel terjed, de fene tudja milyen panik lesz ha nagyobb szamok is napvilagra kerulnek. Vuhan 'csak' egy ~10 millios nagyvaros, de ok lezartak egy 2 Magyarorszagnyi teruletu tartomanyt korulotte ahol 56 millio ember el.

Ugyhogy en mindenkeppen varok, meg kinaval ugyis rosszak a tapasztalataim az utobbi idoben ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#46522) Samott


Samott
addikt

Erdekes akcentusok, de most meg nincs jobb: 2020 Renault Clio E-Tech, technical story

TC: Új utat jár a Clio hibridje, csak aztán jó-e?

Tenyleg kivancsi vagyok mi lesz ebbol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#46523) ncc1701 válasza Samott (#46522) üzenetére


ncc1701
veterán

Már az elve is tetszett, akár még jó is lehet.

(#46524) zetor2000 válasza ezittketto (#46514) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én az Aliexpressről rendeltem, a póstás bá' most nyomta a kezembe.
Ránézésre kisebb, mint a review képeken.
Ami a füledbe megy rész, az akkora átmérőjű, mint egy 5 Ft-os, de persze csak egy csonk megy a hallójáratba. Ehhez van 2x3 pár gumiharang, fekete és piros gyűrűs, nem tudom pontosan, mi az eltérés.
A zsinórja egy önálló entitás, lecsatlakoztatható a fülesről. Az eleje a jacktől ~1m 20 centi, utána válik ketté. A bal és jobb fül felé menő zsinór legvége vastagított, és az ilyen fül hurok, rá kell venni magad, hogy a füledet körbe kell ezzel tekerni, mint a drótkeretes-rugósszárú szemüveggel. És a zsinór csavart, átlátszó szigetelés, ezüst színű vezető.

Megszokást (?) igényel a behelyezése, nekem nem volt olyan triviális, mint a sima pántos fülesek, de megoldottam.Nekem az alap fül illeszték nem jött be, de eggyel nagyobb az már igen. Meg addigra rájöttem, hogy tegyem a fülembe, hogy jól is illeszkedjen.

Ami tetszett, hogy Yello - The Expert full hangerőn libabőr. Szó szerint. Állatul szól, pedig ez csak mp3. Egyelőre a telefon van rákötve, az lesz neki az alap, de elég hangos, szerintem. Samsung Galaxy A70 ami jelenleg hajtja.

Január 8án rendeltem, ma ~délben jött meg.
Ennyit megér. (37.99 USD)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#46525) zetor2000 válasza FőDudu (#46521) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt olvasni, hogy az újévi szabadságolási (?) időszakot meghosszabbítják itt-ott egy héttel, hogy addig is elejét vegyék a fertőzés terjedésének. De már épül 2 kórház. 1000fős 10 nap alatt... meg egy másik, 1300-1400 fős, 14 nap alatt. Van ott építőipari kapacitás, meg orvos is lesz, biztos. Kellenek a kreditek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#46526) Jahno válasza zetor2000 (#46525) üzenetére


Jahno
őstag

Meg amit a Kínai Nagy Fal átereszt információt, mert ugye azt sem tudjuk mit nem tudunk.

Idehaza néztem, hogy ha az újévi ünnepségük útba esne akkor minimum zabálok egy jót és megnézem mivel jár, van-e nagy sárkány, de azt is elhalasztják.

(#46527) zetor2000 válasza Samott (#46522) üzenetére


zetor2000
senior tag

A narrátort simán el tudom képzelni egy indiai-francia állampolgárnak. Az első megszólalót egész jól értettem elsőre is, a másik, idősebb fószer eléggé fransziás akcentussal beszél, de nem vállalhatatlan, csak megszokást igényel.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#46528) Sipi- válasza FőDudu (#46521) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem is rendelni kellene pár cuccot, fogalmam sincs melyik régióból küldenék.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#46529) FőDudu válasza zetor2000 (#46524) üzenetére


FőDudu
addikt

Tehat kb 3 het amire kezben volt.
Ennel sokkal gyorsabb is lehet, de szerintem kar arra blazirozni.

Inkabb ugy kell rendelni, hogy nem surgos es majd jon. ;)

FőDudu

(#46530) FőDudu válasza Sipi- (#46528) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem elrettentes volt a celom.
De az siman benne van a pakliban, hogy innentol mindent jobban megneznek (vagy epp fertotlenitenek mondjuk eros UV fennyel vagy ozonnal).

Emlekszem, a romanok Ceaucescu idejen meg a vonatot is lemostak a hataron.
Ilyen U alaku foldbe allitott cuccon haladt at es abbol jott valami lotty.

Ha valoban fertozest terjeszhet, akkor elobb/utobb racuppannak a hatosagok kb mindenutt.

FőDudu

(#46531) zetor2000 válasza FőDudu (#46529) üzenetére


zetor2000
senior tag

Úgy rendeltem.
Nem volt sürge. :)

De most febr. 8-ig "gyárilag" fieszta van náluk, ez ilyen kevéssé melós idő, gondolom sok gyár leáll, vagy csökkentett műszakkal megy, pláne, hogy vírusveszély is van náluk. Szóval febr. közepéig befogadják a rendeléseket, de kiszállítani csak utána kezdenek el. Szóval febr. közepe-vége előtt konkrétan Kínából szerintem felejtős rendelni, hacsak nem tényleg "ráérős". De az akkor nagyon. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#46532) FőDudu válasza Jahno (#46526) üzenetére


FőDudu
addikt

Kollegaknak volt ott meetingjuk - talatak mukodo VPN-t.
Ment ott minden, siman tudtak hasznalni az osszes Google szolgaltatast es meg hazafele is tudtak Teamviewer/Anydesk/RDP vonalon melozni.

FőDudu

(#46533) Gabibácsi válasza Jahno (#46526) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kínai kolléganőnek mondtam ma hogy egyrészt bódogot, másrészt ugye nem megy haza mostanában? :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#46534) Gabibácsi válasza Sipi- (#46528) üzenetére


Gabibácsi
tag

úgy kell hogy gearbest pl és olyat ami EU storage-ból jön

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#46535) Sipi- válasza Gabibácsi (#46534) üzenetére


Sipi-
tag

Csak aliexpress-en van az a cucc, ami kell. Vagy megvehetem Magyarországon is, kb. 3-szoros áron. Inkább megvárom míg ideér Kínából.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#46536) Jahno válasza FőDudu (#46530) üzenetére


Jahno
őstag

Románok ezt az új korban is csinálták, sok más értelme nem volt, csak pénzlehúzás.

(#46537) Jahno válasza FőDudu (#46532) üzenetére


Jahno
őstag

Ezen cégektől néha én is meglepődök, aztán nem tudom.

(#46538) Jahno válasza Sipi- (#46535) üzenetére


Jahno
őstag

Én csakazértis Amazonon venném.

(#46539) ezittketto válasza Samott (#46487) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Nem Ausztrália ez? :F

(#46540) ezittketto válasza zetor2000 (#46524) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Hú köszi a leírást!! :R ;)

Viszont ez a fülkörbetekerős mulatság elég furán hangzik.. :F

Meg az is, hogy nagy kedvencem a Yello, de ez a The Expert nekem teljesen kimaradt.. :B

(#46541) Phülöp válasza FőDudu (#46521) üzenetére


Phülöp
addikt

Oszt milyen az élet miniszterelnök nélkül?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#46542) FőDudu válasza Phülöp (#46541) üzenetére


FőDudu
addikt

????

FőDudu

(#46543) Samott válasza ezittketto (#46539) üzenetére


Samott
addikt

ez itt egy regi running joke

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#46544) Jahno válasza FőDudu (#46542) üzenetére


Jahno
őstag

Volt valami pittyputty, hogy nem bírja a szántást.

(#46545) zetor2000 válasza ezittketto (#46540) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem borzalmas, csak nekem elsőre furcsa volt. Nem sima agybadugós, hanem ilyen izé, hogy a kábel a fülből felfelé indul, és megkerüli a cimpát, majd hátul megy le. Így e:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#46546) Jahno válasza zetor2000 (#46545) üzenetére


Jahno
őstag

Használja a fizikát, hogy ne kábel húzza ki.

(#46547) Phülöp válasza FőDudu (#46542) üzenetére


Phülöp
addikt

lemondott a szlovén miniszterelnök

gondolom, ez téged pont annyira mélyen érint, mint engem, amikor a finn vezér lépett vissza

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#46548) FőDudu válasza Phülöp (#46547) üzenetére


FőDudu
addikt

Valoban. Itt nem tema a politika, meghagyjuk a politikusoknak.
Legalabb volt annyi kurazsija, hogy a tehetetlensegeben nem ragaszkodott a hatalomhoz.

FőDudu

(#46549) FőDudu válasza -NoVa- (#46516) üzenetére


FőDudu
addikt

Ideje osszemerni oket mielott visszadom.

Klipsch hamar kiesett. T4 meg jo lehet egy muzikalisabb szilikonnal - igy a magasnak elegge alavag a kek szivacs.

De akarmit is csinalok a legjobb reszletek/ter az EA3-bol jonnek ki.
A Sony-t kar osszehasonlitani - az mas kategoria. Az masert jo ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#46550) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na röviden jó.

Hosszabban hamar megdupláztam az árát egy TRN V2 kábellel (kis dinamika jött vele), és szivacsokkal szilikon helyett (kicsit a magason fog). Nem tökéletes, de az ára miatt kár belekötni, ennyiért csodás. Pár óra járatás után bővebben kielemzem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.