Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46151) Sipi- válasza FőDudu (#46149) üzenetére


Sipi-
tag

A totalcar-ról szedtem a videót, de a felesleges szöveget nem tartottam érdemesnek belinkelni ide :D

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#46152) qnadam válasza Sipi- (#46151) üzenetére


qnadam
veterán

ez esetben kém van a totalcaron.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#46153) Samott válasza FőDudu (#46149) üzenetére


Samott
addikt

Akkor nagyon elkestek, mert nekem egy hete ajanlgatja a youtube.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#46154) FőDudu válasza Sipi- (#46151) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor topik van a kemben ;)

FőDudu

(#46155) Phülöp válasza Gabibácsi (#46150) üzenetére


Phülöp
addikt

Az a kém ráadásul svédnek adta ki magát.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#46156) eattila válasza qnadam (#46152) üzenetére


eattila
csendes tag

Mindenhol kém van...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#46157) Gabibácsi válasza Phülöp (#46155) üzenetére


Gabibácsi
tag

a svédelt változatot kéred?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#46158) npera válasza Phülöp (#46155) üzenetére


npera
újonc

A kör bezárult??? :Y

(#46159) Phülöp válasza eattila (#46156) üzenetére


Phülöp
addikt

Sose tudhatod. Én Finnországban, npera Svédorszagban, Boba Új Zélandon, Gabibácsi Oroszlányban...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#46160) npera válasza Jahno (#46108) üzenetére


npera
újonc

Lehet lesz egy 3. kör, amikor annak a biztosítéktáblának is nekiesünk. Vélhetően semmiféle modern ÉV-relé sincsen.

Elsőre a legdurvább megoldásokat szeretném eltüntetni.

Pár csemege:

- a patkányos katasztrófa előtt a fürdőszobában a törölközőszárító (elektromos eszköz) alján kifutó tápkábel a csempébe fúrt lyukon át ment a falba és körbe volt szilózva ahol találkozik a csempével :Y . Mindezt egy 2012-es felújításkor sikerült nekik így.
- amikor a fürdőszobát nulláztuk és újra lett építve, akkor már került oda egy kis doboz. És a hallba egy modern fel-le kapcsolható megszakító a fürdőszobai világításnak és a törölközőszárítónak. Lehet, hogy korábban csak úgy direktben voltak bekötve, amibe inkább nem is akarok belegondolni.
- a hallban még mindig be van kötve egy térdmagasságban levő elektromos fűtőkütyü. A tápkábel a tapétába vágott lyukon át megy bele egy "dobozba", amin nincsen fedő, mert be lehet nyomni a tapétát ott. És nem tudom, hogy van-e előtte megszakító vagy nincs. Azt is rendbe kell rakni majd.

És ez még egy egész jó állapotban levő sorház, máshol vannak cifrább megoldások is.

Mindez Nyugaton persze, mert Helsinki már Nyugat.....

(#46161) FőDudu


FőDudu
addikt

Ma is hallgatas lesz ugy tunik.

Kollega kolcsonozte. En meg adtam T4-et kolcson.
Meglatjuk.

Elsore durva a baszzusa, szerintem tobb, mint a Sony WH-1000XM3.
De szeretheto hangja van igy 5 perc utan. Viszont neha betorzit a basszus.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#46162) Jahno válasza npera (#46160) üzenetére


Jahno
őstag

Ha már újravezetékeztek és kikötitek, lehet jobban jártok, ha előbb a tábla van előbb szétbombázva, azt most 1-2 óra alatt meg lehet úyg csinálni, hogy utána elférj mögötte és hely legyen, ha mégis kell még bele ezaz...

Aztán persze lehet okos innen az ember, majd végül úgy járok, hogy én is a macskaajtón húztam be egy csomó UTP-t, mert nem volt értelmesebb megoldás és ennek is örültem.

Ott most lefelé találtunk csövet 3 szobába is (csak padláson kellett felszedni a szigetelést.), abból telefonzsinórral felhúztuk a behúzót, lefelé meg vissza UTP, végére Panduit. Értelmesen sorolható szerelvénybe nem lett bekötözve, mert az a típus már nem kapható és amúgy is ki kellene cserélni a teljes sort kompletten, azt meg azért ne már. Legtöbb szekrény mögött van, kapott aljzatot. Erre ember meg most szeretne DigiTV-t húzatni, aminél majd jól meglepődik, hogy a TVhez koax kell és hiába mondtam el 17szer, ezek nem szoktak tudatosulni a fejében.

(#46163) -NoVa- válasza FőDudu (#46161) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az enyém még Ferihegyen az elosztóközpontban dekkol, hazai posta a szűk keresztmetszet.
Bejáratós is, meg olcsó, mindkettő okozhat torzítást, esetleg a kábelén veszik el amper, ha jól sejtem pont akad egy kompatibilis jobbad kéznél. Vagy épp mire dugtad rá, sok vagy kevés, váltogathatod a BTR3-Mojo között, kiderül hamar.

Közben piacra dobta a főmárka is FiiO FH1s néven 70$-ért, és csak a csomagolás, meg a kábel tér el, és alu helyett réz a vetőcsövön a szűrő.

De továbbra is ha már úgyis van a P1-ed, de még nem hallottad igazán, ne pazarold az időd ilyen szarokkal, TripoWin C8, meg PowerDAC V2 kosárba be.

Két fülest összehallgatni meg pont jól jött a Mac, ott egyszerűen lehet mixer outputot csinálni, és 2 DAC-ra egyszerre kitolni a hangot azonos időzítéssel. Egyik fülemben a P1, másikban az EQ-znivaló másik, aztán frekvenciagenerátorral a teljes tartományt össze lehet hangolni egyszerűen. Az ES100 EQ-ját telefonról BT kapcsolaton át DAC módban is lehet állítani, ezt sokkal jobban oldja meg, mint a FiiO. Ezért sem vettem instant BTR5-öt, pedig minden másban jobb.

[ Szerkesztve ]

(#46164) Phülöp válasza FőDudu (#46161) üzenetére


Phülöp
addikt

Pár napja használom a Blitzwolf HP0 bluetooth fejhallgatót. Néha rá kell tenni 1-2 lépést a hangerőre, elnyomni a konstans, mély búgást.

innen jön a búgás

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#46165) FőDudu válasza Phülöp (#46164) üzenetére


FőDudu
addikt

Arra jo lenne a Sony. Azon van ANC.

FőDudu

(#46166) Phülöp válasza FőDudu (#46165) üzenetére


Phülöp
addikt

Jó lenne valóban, de akkor nem biztos, hogy időben tudnék reagálni az ilyesmire:

link

Meg azt is nem mindegy, hogy a Sony 300 euró, a Blitzwolf meg 20.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#46167) FőDudu válasza -NoVa- (#46163) üzenetére


FőDudu
addikt

Valahol lehet egy hozza valo kabel, de szerintem felkerult a padlasra. Onnan meg nehezen kerul le. Szoval megnezem a gyarival, ugysem az enyem.

Nem tudom milyen kabel az. Vastagabb, mint ami hozza jar az tuti. Az valami KZ kabel volt.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#46168) FőDudu válasza FőDudu (#46167) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyen lehet. [link]

FőDudu

(#46169) Gabibácsi válasza Phülöp (#46159) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez nem volt rossz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#46170) -NoVa- válasza Phülöp (#46166) üzenetére


-NoVa-
őstag

ANC jó. Minden káosz közepén ott álsz békésen, mint a kiscsaj kicsivel 2 perc után: link
Majd a kollégák izgulnak ha kell, a fém meg már úgyis eltört:)

(#46171) Phülöp válasza -NoVa- (#46170) üzenetére


Phülöp
addikt

Káosz az alakul, de jobb ANC nélkül, úgy jobban ki lehet élvezni: volt az a jó kis hoax, hogy itt vidéken 4 napos lesz a munkahét - nálunk sikerült úgy megoldani mostanra a cég anyagi helyzetét, hogy 2 hét múlva átállunk 3 nap munka, 2 nap fizetetlen szabadság rendszerre, minimum 8 hét időtartamra.
Holnap jelentkezek egy másik céghez, otthonról 3.5km a mostani 35 helyett.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#46172) eattila válasza Phülöp (#46159) üzenetére


eattila
csendes tag

Uj zeland meg az oroszlany meg csakcsak :D

A tobbi tul hideg. Finneknel a vodka talan karpotolna, de abbol is jobb szerintem az orosz. :DD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#46173) zetor2000 válasza eattila (#46172) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vodkából svéd meg lengyel. Szerintem.
Esetleg Apetor féle norvég Vikingfjord. Áááhhh. :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#46174) FőDudu válasza -NoVa- (#46163) üzenetére


FőDudu
addikt

Talan az elso fulhallgato aminel nem kell az eq-hoz nyulni. Van minden, mindenbol eleg. Ahogy en szeretem. Siman a BTR3-rol megy.

Az elso fules aminel nem viszi el a hangkepet ha az ujjamat rateszem a kulsejere. Ez ugyebar nem jelent semmit, csak feltunt.

Mindenfele zenevel probalom. Sarah Brightman es Andrea Bocelli meg a nagyzenekar ugyanugy jo ahogy pl. Iggy Pop vagy epp Offspring. Meg a Jazz is. Es a GNR is.

Basszus van rendesen, a magas es a reszletek is a helyen vannak. Ter is van rendesen. Persze nem planar reszletesseg. Kb. a Klipsch bele lehet reszletek szempontjabol a BA benne.

Eleg erzekeny, akar a telefon is meghajtana.

Nincs bejaratva. En bontottam ki. Kollega nem ert ra.

Nem csoda fules, de azert az arert nagyon rendben van. Olcson hallgathato cuccnak megeri. Valoszinuleg best buy lesz.

Mondjuk olyan cuccot meg nem lattam amin a Beyonce Halo kb. tizedik masodpercenel az a basszus rendesen szolt volna ( es nem szarra torzitva). Vagy a hangmernok volt total faszkalap, vagy azt nem evilagra terveztek....

Es meg ez csak az elso felora. Meg szivacsot se probaltam masikat.

Van olyan ahol kb. hozza a P1 reszletesseget.
Pl. Charlie: Jatszom ahogyan lelegzem.

A tobbit majd kesobb.
Alice Cooper: Poison is nagyon fekszik neki.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#46175) Phülöp válasza eattila (#46172) üzenetére


Phülöp
addikt

Csak halkan jegyzem meg, hogy nálunk most enyhébb a tél, mint nálatok...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#46176) Sipi- válasza Phülöp (#46171) üzenetére


Sipi-
tag

Tehát akkor a fizu is csak 60% lesz? :Y Sürgősen váltani kell.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#46177) Phülöp válasza Sipi- (#46176) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, ez a terv.
Ha elmegyek munkanélkülire, szinte ugyanannyit fizet a biztosításom (egy évig), mintha bejárnék heti 3 napot. Akkor inkább nem járok be.
Ha van vmi meló, akkor haccójjon, addig meg intenzív nyelvtanfolyam. Ideje bővítenem a szókincsemet, mert a "perkele" nem passzol mindenhova.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#46178) -NoVa- válasza Phülöp (#46177) üzenetére


-NoVa-
őstag

Sattana!

(#46179) FőDudu válasza Phülöp (#46177) üzenetére


FőDudu
addikt

Jogos....

Amikor anyam nyugdijba ment, kb a berlet araval volt tobb a fizuja mint a nyugdija lett volna. Berletet kapta. Aztan januar elsejevel kivettek a berletet a koztisztviselok illetmenyebol. Igy hat elment nyugdijba.

Miert dolgozott volna ugyanannyi penzert mint a nyugdija?

FőDudu

(#46180) zetor2000 válasza Phülöp (#46177) üzenetére


zetor2000
senior tag

A Joulupukki télapót jelent. Most 100%-al nőtt a szókincsed.l Feltéve, ha tudtatd eddig, mit jelent a perkele. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#46181) Jahno válasza zetor2000 (#46180) üzenetére


Jahno
őstag

Perkele az jó, arra mindig ittunk valamit.

(#46182) npera válasza -NoVa- (#46178) üzenetére


npera
újonc

Gabibácsinak pedig vittu!!!

(#46183) npera


npera
újonc

Ma voltam a mancaveben.

- Első fékpofa kicserélve.
- Első féknyeregben a dugattyúk átzsírozva
- Hátsó féknyeregben a dugattyúk átzsírozva
- Lánc lemosva petróleummal

Holnap reggel átkenem a láncot WD40-el, aztán hadd szóljon :C

(#46184) Gabibácsi válasza -NoVa- (#46178) üzenetére


Gabibácsi
tag

Vejnemöjnem!

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#46185) Gabibácsi válasza npera (#46182) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi, neked is!

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#46186) Jahno válasza Gabibácsi (#46184) üzenetére


Jahno
őstag

Na, ilyen nyelven még nem kértem italt. Dosz bírrá pitte! Szpaszíbá!

(#46187) Gabibácsi válasza zetor2000 (#46173) üzenetére


Gabibácsi
tag

Vodkából Léna néni vodkája, bár Jahno nagyon hallgat hogy milyen.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#46188) Gabibácsi válasza Phülöp (#46175) üzenetére


Gabibácsi
tag

Moszkvában is melegebb van mostanában mint nálunk

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#46189) zetor2000 válasza npera (#46183) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én néha a PCmben teszek ilyen alapos rendet...
Hűtő le, proci ki, paszta le, hűtő kipucol, kifúj, venti lemos, letöröl, újrapasztázás után fel. Ugyanez a VGA cuccnál, első merevlemezek előtti ventiknél szintén alapos takarítás. Néha a merevlemezeket is kiszerelem, és portalanítom. A gépházat meg általában kiporszívózom. Ritkább esetben minden kiszerelésre kerül, és akkor aztán jajj nekem, mert megint ki kell találni, melyik kábel hol volt. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#46190) zetor2000 válasza Gabibácsi (#46187) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha még lát, akkor működik. Ha nem látna, akkor metiles lett rendesen. :) Ezen lehet segíteni újrapárlással, és rendes etilalkohollal való higításal.
De ki tudja, milyet főz Léna néni?
Enyém jó lett, még annó 2-3 éve, csak én másmilyen barackra tippeltem. Most meg kéne megint desztvíz, higítani.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#46191) Gabibácsi válasza zetor2000 (#46189) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem értem, a motorola procikra nem is kell venti általában

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#46192) Jahno válasza Gabibácsi (#46187) üzenetére


Jahno
őstag

Olyan "érdekes". Még folyamatban van. Lehet ez az igazi votká, de akkor én el vagyok tájolva. Érezni, hogy vidéki :-D

(#46193) hobizoli válasza Gabibácsi (#46188) üzenetére


hobizoli
nagyúr

tesomeknal +8 fok volt tegnap este
a közeli sipalyaknal biztos örö é bódottá van :DDD

több drón kell ;P

(#46194) eattila válasza zetor2000 (#46173) üzenetére


eattila
csendes tag

Ukrant ittam. Atlag minoseget. A finlandiat utotte. Szoval az orosznak is jonak kell lennie.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#46195) eattila válasza Phülöp (#46175) üzenetére


eattila
csendes tag

Most. Es a tel. De eszakon sotet is tud lenni. Meg vilagos is. Nem bejovos nekem hosszabb tavon. Viszont termeszet turistakent igen erdekelnek az eszaki orszagok.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#46196) eattila válasza Gabibácsi (#46188) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt sincs hideg. -6 volt a legdurvabb mostansag reggel. -10 alatti sem volt ritka.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#46197) eattila


eattila
csendes tag

Tegnap megjott a paracord csomagocskam. Ma csinaltam is kulcstartot meg egy karkotot. Erre asszonynak is kell csajos kulcstarto belole. Ugyhogy rendelhettem megint.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#46198) Jahno válasza eattila (#46194) üzenetére


Jahno
őstag

Ez olyan, mint a pálinka ám.

(#46199) Jahno válasza zetor2000 (#46190) üzenetére


Jahno
őstag

Ártóan metileset nagyon nehéz főzni.

(#46200) Jahno válasza zetor2000 (#46189) üzenetére


Jahno
őstag

Így kb. 8 vagy hány év után megcsináltuk a noteszemmel. Rájuk fér ja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.