Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45501) ncc1701 válasza blueboi69 (#45496) üzenetére


ncc1701
veterán

Nagyon empatikus vagy. :) Nap közben, mikor világos van, valószinűleg dolgoznak. Majd tekernek akkor is, ha nem kell nekik pilács, de az majd nyár elejétől lesz.

(#45502) Bujdy81 válasza blueboi69 (#45496) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hát ez elég egyoldalúra sikeredett...

1) szabályos, amit a bringás csapat csinál? Azaz van bármilyen szabály, hogy merre világítson a lámpa? Nem tudok ilyenről, tehát szerintem szabályos.
2) Ha BÁRMILYEN helyzetben elütöd a gyalogot azért, mert nem az út- és látási viszonyoknak megfelelően vezetsz (ha elvakít bármi és nem mérsékled a sebességed annyira, hogy belássad a féktávot, akkor ez történik), akkor azért nem a bringás a felelős. Téged sem kényszerít senki, hogy olyan gyorsan menj, hogy Fekete lyuk keletkezik.
3) sportoljon nap közben. Ja. És ha dolgozik négyig? Akkor hogyan sportoljon?
4) NINCS sportolásra alkalmas bringaút a tó körül! Pláne nem kettő! Hidd el, szívesen tekernék a bringaúton, ha lehetne (most tekintsünk el az olyan hülyéskedéstől, mint mikor arra hivatkoznak, hogy azért országútis, mert az országúton kell vele tekerni! Az időfutam bringával is szívesen megyek a kerékpárúton, ha alkalmas rá. A déli oldalon a Pákozd-Dinnyés átkötő és Agárd széle közöttig pl. ott megyek.)

Összességében ki lehet mondani, hogy kevésbé szabálytalanok, mint a füstölő dízelek, vagy a Korzónál 33-mal száguldók (30-as tábla van). Amit a szemükre lehet vetni KRESZ szempontból, hogy ha bolyoznak és sokan vannak, akkor két sorban mennek. Az - még - tényleg szabálytalan.

(#45503) Bujdy81 válasza WiZARD (#45499) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ja, Győr. Akkor inkább 60 millió az az 50 mert ott még drágább a munkaerő...

(#45504) ncc1701 válasza blueboi69 (#45497) üzenetére


ncc1701
veterán

Hatásfokra figyelj oda, kandalló van olyan, aminek 30% hatásfoka van, de olyan is, aminek 70. De ha van helyed, akkor én nem kandallóznék, hanem építtetnék valami ügyesebb tömegkályha-szerűt, amiben van elég hely lehűlnie a füstgáznak.

Ugye fát pedig 2 évig szárítunk az udvaron, szellős, esővédett helyen, utána pár hétre be lehet hordani a pincébe, ahonnan a kandalló mellett pár napig még tartod. Na, ekkor tökéletes száraz a fa.

[ Szerkesztve ]

(#45505) Jahno válasza Bujdy81 (#45502) üzenetére


Jahno
őstag

"ha elvakít bármi és nem mérsékled a sebességed annyira, hogy belássad a féktávot, "

Elég gyakran kellene padlóféket nyomnom és még így is ki bírok csúszni a történetből.

(#45506) ncc1701 válasza Bujdy81 (#45502) üzenetére


ncc1701
veterán

Bicaj úton, kutyát sétáltató kiscsaj, póráz keresztbe az úton, meg 4-en egymás mellett sétálnak, priceless. Konkrétan életveszély nagyobb tempóval.

Tavaly majdnem átmentem egy kis kutyán (akkora volt, h a macskám elkergetné), a kutya valamitől úgy gondolta, h átszalad az út másik oldalára, lepattant az első kerekemről. Messzebbről úgy láttam, pórázon van, de nem volt... Mi meg ugye edzünk, úgyhogy tekerünk, ahogy csak bírunk.

(#45507) Jahno


Jahno
őstag

OFF: Csikágó bazmeg:

https://444.hu/2020/01/17/emberrel-a-szelvedojebe-szorulva-menekult-egy-autos-kobanyan

(#45508) blueboi69 válasza WiZARD (#45499) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hááát, az egy idegőrlő dolog, nem foglak irigyelni. És pénzben min a 1.5x amit mondanak. Mert ami a kivitelezőnek kulcsrakész, az gyakorlatilag egy üres ház, üres telekkel, jóeséllyel vmi minimál hálós kerítéssel. Se bútorok, se kertrendezés, se növények, semmi.
Mi most vettünk függönyt, a nappali-konyhára, (viszonylag sok ablak van) 100ropi huss, úgy, hogy karnist nem is kellett venni. Ezek olyan "apróságok" amik egy házban felszorzódnak. Amikor nem egy lakásméretű lyukat kell berendezni és burkolatot venni, akkor szorzódnak a dolgok rendesen. Kertnél meg aztán hajaj... és ahhoz, hogy egy kertesházban a kert is élhető legyen, arra is kell költeni, mert amikor a sittes-saras kertben állsz az új ház előtt, aminél egy csomó kompromisszumot kötöttél az építésszel és mégsem olyan mint amilyet akartál, akkor drágának fog tűnni.

Mi több mint egy évig nyomtuk a kecókersést, az építketéstől kezdve egy majdnem megvett ingatlanon át végül megtaláltuk azt ami szinte minden tökéletes. Apámnak is egy évig néztünk a környéken, elképesztően szar ingatlanok vannak, akár drágáért is, de végül neki is találtunk egy nagyon jó kertkapcsolatos sorházi lakást, jó helyen, fehérváron.

Szóval azt tudom mondani, hogy érdemes kicsit türelmesnek lenni. Egy építkezés is kb1év és a meglévőnél legalább látod készen milyen a lakótér.
Mai építőipari helyzetben nekiállni építkezni, az elég bátor dolog. Kell hozzá idegrendszer és rengeteg idő.

Viszont felelős műszaki ellenőrt, aki egyben építész is, azt tudok ajánlani. Mármint olyat aki tényleg jó. Nem olcsó, de cserébe rengeteg pénzt megtakarít neked.

(#45509) blueboi69 válasza Bujdy81 (#45502) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, első alkalommal kb állóra fékeztem az autót, mert annyira nem láttam tőlük, pont azért, hogy ne okozzak balesetet.

De miért ÉN legyek a toleráns velük, ha ők balesetveszélyes helyzetet állítanak elő a saját érdekükben? Egy feleolyan teljesítményű lámpával is lehet közlekedni. Vagy ha normálisan beállítja, hogy lefelé világítson.

3-4. Ez közút, nem sportpálya. Elég toleráns vagyok a bringásokkal, nem szoktam őket leszorítani és nem szoktam nagyon anyázni sem, ha a bringaút mellett a közúton teker, bár olyankor azért párszor eszembe jut megkérdezni, hogy mégis miért itt kockáztatja az életét.
Nem néztem utána, de tudtommal, ahol van kerékpár út, ott kötelező azt használni.
De én olyan toleráns vagyok, hogy nem csinálok ebből ügyet. Viszont azt végképp nem tudom tolerálni, hogy elvakít minden szembejövőt.
A tó körüli bringaúton kellemes idő esetén többszázan vagy akár ezren is mennek ott egy nap. Ha ennyi embernek jó és nem halnak meg mind, vagy nem törött bringákkal kullognak haza, akkor az az út kerékpározásra alkamas. Ha neked nem jó, akkor ott nem a kerékpárúttal van a hiba. Ha ténylegesen sportolni akarsz, akkor keress erre alkamas helyet.
De nem keresel, mert az macerás, meg pénzbe is kerül, cserébe ezt a legtöbb autós tolerálja, hogy közúton sportolsz, nem csak közlekedsz. Nincs ezzel gond, csak akkor ne zavard a többieket. Ez hiányzik ezekből a vakító parasztokból. Most nem rád gondoltam, a ragozást hagy figyelmen kívül :)
Ha 10méterenként ilyen világító bringás jönne szemben veled, akkor is rendben találnád ezt?

(#45510) blueboi69 válasza ncc1701 (#45504) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Figyelek majd a hatásfokra mindenképp. Tömegkályhát nem akarok, mert nem az a lényeg, hogy kurvameleg csináljon, hanem hogy szép is legyen. Az ilyen tipikus tömegkályhát sem nekem,sem asszonynak nem jönnek be, úgyhogy az felejtős.
Esővédett, szellős hely megvan, pince nincs, de kandalló mellett lesz majd ilyen szárítós rész ott lehet pihentetni mielőtt bekerül a kandallóba. 2év az elég tuti, de valszeg első alkalommal nem fogunk ennyit kivárni, de igyekszem majd a minimum 1nyarat kivárni a pihentetéssel.

Meglátjuk, ez még nem most lesz :)

(#45511) -NoVa- válasza blueboi69 (#45508) üzenetére


-NoVa-
őstag

És 120nm-nél már a robotporszívónak kell a házat elsősorban megtervezni, utána jöhetnek az emberi igények. Nálunk a Skynet elbukná az inváziót emberi segítség nélkül, a programozott automata indulasos takarítás irreális cél. Mondjuk durván be tudna darálni mindenféle földön hagyott játékot, van az alsó szedőtekercsekben erő. Ha csak úgy bárhol elengedjük, előbb utóbb a dolgozószobámba leugrik a küszöbön, és onnan a töltőjéhez nem jut vissza. Felmászni pont sok neki. Majd ha rakok járólapot, megemelem a szobát.
A felmosó végképp nem boldogul a küszöbökkel, de attól ez nagy előny.

(#45512) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Végülis akkor az is szabályos, ha a bringásnak a szemébe világítok egy zseblámpával. Hamár ilyen kurva empatikusak vagyunk :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45513) Gabibácsi válasza -NoVa- (#45511) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nálunk a cipőfőzőt és különböző drótokat tudja jól magára tekerni, és még szemtelenül le is áll brush error üzenettel

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45514) Sipi- válasza blueboi69 (#45508) üzenetére


Sipi-
tag

Lakás berendezés is könnyen szippantja be a milliókat. Túl könnyen :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#45515) Gabibácsi válasza Sipi- (#45514) üzenetére


Gabibácsi
tag

igen, de még egy bérelt lakásé is :(

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45516) -NoVa- válasza Gabibácsi (#45513) üzenetére


-NoVa-
őstag

iRobot észreveszi, és letekeri magát. Direkt olyat kerestünk, ami ezt tudja, az olcsó Aldis kínaival ezeket már egy körben beszoptuk régesrég.

(#45517) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Kerek:

(#45518) npera


npera
újonc

Jönnek a Liitokala 18650-es cellák. Egy 10-es pakk.

Urumcsit már elhagyta, most Boratlandben van talán. Vagy onnan megy éppen tovább.

Destination - Spårning konsumerar: 10484 ms2020-01-07 16:31
The transport of the shipment item has started in the country of the sender
2020-01-02 11:32
The transport of the shipment item has started
Ursprung - Spårning konsumerar: 66 ms2020-01-09 10:53
Ili Kazakh Autonomous Region, arriving at Hall International (via transfer)
2020-01-09 00:00
Ili Kazakh Autonomous Region, delivered by air
2020-01-08 18:00
Urumqi, leave the Urumqi Interchange Bureau, the next stop (Hall International)
2020-01-07 16:55
Urumqi City, Urumqi Exchange Bureau has been exported directly sealed
2020-01-05 15:27
Urumqi City, leaving the "Urumchi City Delivery Division Small Package Marketing Center Business Department", the next station "Urumchi International"
2020-01-04 10:40
Urumqi City, leaving the "Urumchi City Delivery Division Small Package Marketing Center Business Department", the next station "Urumchi International"
2020-01-02 11:32
Urumqi City, "Urumchi City Delivery Division small package marketing center business department" has received, pitcher: Tong Jianjun
2020-01-01 13:37
Logistics order created

(#45519) -NoVa- válasza npera (#45518) üzenetére


-NoVa-
őstag

Füles is repül, nem várt 4 napot rá:
2020-01-17 09:26 Despatched to overseas Postal Admin (From SG/SIN to HU/BUD)

(#45520) Samott


Samott
addikt

#animgif topic

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#45521) eattila válasza -NoVa- (#45519) üzenetére


eattila
csendes tag

Macskankat meg epp most hatastalanitjak. Es megjott a mini tripodom tegnap.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#45522) npera


npera
újonc

Most szétszedtem a félig döglött 18650-es pakkot, amivel a bringa lámpája megy. A következő feszültségeket mértem.

1. 3,43V
2. 3,98V
3. 3,41V
4. 3,43V
5. 3,43V
6. 0,94V (döglött)
7. 1,53V (döglött)
8. 2,97V (majdnem döglött)

A 8-as még talán elfut ameddig megjön a 10-es pakk Liitokala. Hétfőn kipróbálom a még működő cellákat (1-5 és 8) az új tartóban. Ha végképp nem megy, akkor kölcsönveszem asszony vadonatúj Magicshine lámpáját.

(#45523) FőDudu válasza npera (#45522) üzenetére


FőDudu
addikt

Ossze voltak forrasztva (vagy ponthegesztve)?
Ha nem, akkor akar kontakt hiba is okozhat gondot.

Lehet Liitokala lemeriti/feltolti parszor es magukhoz ternek.

FőDudu

(#45524) npera válasza FőDudu (#45523) üzenetére


npera
újonc

Össze voltak forrasztva egy kis fém lemezkével és volt mellettük egy egyszerű töltőáramkör.

Itt vannak a maradványok, miután lefejtettem a szalagot mindegyikről.

Ezek már szerintem sosem térnek magukhoz. Az 1-5 és 8-as még kábé oké, de túl hamar érik el a max feszültséget a töltő szerint. Napi használatban voltak már vagy 3 éve a sötét évszakban. Szóval ezeket szerintem elhasználtam, de dulván....

Hétfőn még próbálom őket. Mostantól itthon tudom tölteni balanszírozva őket (cellánként). Eddig csak a fekete dugón át voltak töltve és a 6-os és 7-es teljesen kicsúszott a tartományból amiben ezek a cellák még működnek.

(#45525) Phülöp válasza eattila (#45521) üzenetére


Phülöp
addikt

Mi történik a cicával?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#45526) ncc1701 válasza npera (#45522) üzenetére


ncc1701
veterán

Hogy volt bekötve? 4s2p? Nézz hozzá balancer elektronikát ebayről, pár dollár csak. Ha csak összedrótozod az újakat, akkor hamarost az us elpusztul.

(#45527) Jahno válasza ncc1701 (#45526) üzenetére


Jahno
őstag

Most írta, hogy az meg van oldva.

(#45528) Gabibácsi válasza -NoVa- (#45516) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem megfelel az olcsó is, max a kábeleket nem rakjuk az útjába
vannak prioritasok, a drága robot a nagypolszki után van :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45529) Gabibácsi válasza npera (#45518) üzenetére


Gabibácsi
tag

Miért nem szóltál hogy hozzam el a szovjetunióból? :Y

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45530) Grillo válasza Phülöp (#45525) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem miskárolják?

(#45531) eattila válasza Phülöp (#45525) üzenetére


eattila
csendes tag

Ivartalanitani vittem. Szegeny nem igazan talaja a helyet. Ide bujik, oda bujik. Most vegre elvonult a hordozoba. Remelem amig teljesen magahoz nem ter ott is marad.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#45532) zetor2000 válasza Samott (#45520) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az a baj, hogy ezzel eléggé le lehet húzni egyeseket... Másrészt fel lehet vágni, szerintem 12éves korig be is veszik. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45533) zetor2000 válasza Sipi- (#45514) üzenetére


zetor2000
senior tag

Elég csak 2 rendes hangfalat venni. Van a JBL-nek valami anniversary akármi polcsugárzója (kisméretű hangfal). láttam valami hifi újságban. Na, mondom, rákeresek, mennyiazannyi. Hát... a pár 1miller, alsó hangon, de meg lehet hallgatni vásárlás előtt. :) Másikban láttam McIntosh végfokot (csöves előfok+integrált végfok, ez az olcsóbb megoldás) 20000 brit font. De lehet részletre. 30hónapra. Király !
Neff konyhai cuccokról ne is beszéljünk... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45534) Phülöp válasza eattila (#45531) üzenetére


Phülöp
addikt

Sejtettem, csak nem tudtam.:)
Műtét után víz kell neki elérhető közelségben, meg ha lehet, 1-2 napig ne ugráljon a csillárok.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#45535) Phülöp válasza -NoVa- (#45519) üzenetére


Phülöp
addikt

Ma érkezett meg a december végén rendelt Blitzwolf BW-HP0 a Banggood-ról. Soha rosszabbul ne költsek pénzt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#45536) Sipi- válasza zetor2000 (#45533) üzenetére


Sipi-
tag

Én is néztem Neff-t, de nem mertem venni, mert nem túl ismert itthon. Így Bosch lett mind a 7 gép, plusz egy Liebherr fagyasztó.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#45537) npera válasza ncc1701 (#45526) üzenetére


npera
újonc

Nincs gond, van ugyanis már egy (figyeld a nevét) Trustfire 6-os akksitartóm, amit fel lehet tépőzárazni a vázra. Az 2S3P konfigurációs.

A melóban tudom tölteni simán bután a kimenő kábelen át, ha vész van. Otthon pedig ki tudom belőle venni a cellákat egyenként és a Liitokala 6-cellás töltőben tölteni. Ott cellánként ügyel rá a töltő, nem tud elmászni a cellafeszültség.

Abban reménykedem, hogy ha megjönnek a rendes Liitokala cellák és nem valami alsó polcos vacakot küldenek, akkor tényleg kijön belőle közel 3 Ah és akkor lesz kábé 9 Ah kapacitásom. Azzal egy napi 2x25-perces világítás már mennie kellene. Sőt, több napi adag is.

(#45538) npera válasza Gabibácsi (#45529) üzenetére


npera
újonc

Boratlandból?

(#45539) zetor2000 válasza WiZARD (#45499) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én csak egy tanácsot adnék.
Én néha drótozok gyengeáramot.(IP hálózatot PCk meg mindenféle IT szarok részére.)
Egy üres csövet tarts fenn minden olyan helységben, ahova a mostani ismereteid szerint lesz gyengeáram húzva! Ha lehet, 23as vagy két 16ost. Új ingatlanba beépíteni lóf.sz költség, párszáz forint egy 2-3 méteres szál, de utólag, ha kiderül, hogy kéne még valami vezeték, azt geczire nehéz bevésni, meg k.rva nagy szopolás. Lassan alap a Cat6/7 hálózat, az meg ~8mm kábelátmérővel rendelkezik, ezért a 16os, abba kényelmesen elfér, a 23as meg olyan, hogy abba akármi is elfér.
Két kanyartól több ne legyen húzó/kötődoboz nélkül. Gégecső használatát mellőzze, aki csinálja.l Az belül recés, és nem tudod/macerás az elakadt drótot belehúzni. Erősáram ne menjen egy csőben a gyengeárammal.
És minden aljzat mellé legyen egy vak csatlakozódoboz is, "sorolható" keretben. Ki tudja, mit hoz a jövő. Lehetőleg legyen egy olyan központi hely, ahol a router van, és oda be lehessen húzni az összes gyengeáramú kábelt. Ez nagyon megéri. Lehet akár a tetőtérben, a pinyóban, vagy akárhol, de ha nincs ilyen, akkor lehet szívni, hogy a nappaliból hogy mész a gyerekszobába, vagy a konyhai PChez. Szerelvények tekintetében nagy a szórás, de Legrand Program Mosaic egész jó. Ha van zséd elég, akkor Gira. De az elég költséges.
Igen, van Wifi, de annak is kell draút... pláne, ha nagy a távolság, akkor.

Nálunk is csinált egy plusz dobozt a villanyszerelő, hátha lesz még valami szolgáltatás. Lett. Csináltattam még akkor padlócsövezést, házimozi hangfalkábel, meg egy jelkábel pont elfért benne, így nincs elöl csak a szükséges hangfalkábel hossz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45540) zetor2000 válasza npera (#45537) üzenetére


zetor2000
senior tag

Biztostűz.... :) Vagy megbízható tűz...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45541) npera válasza zetor2000 (#45539) üzenetére


npera
újonc

Ha én építkeznék, akkor (ne röhögjetek), de lenne egy kisebb szoba az IT-központnak. Oda be tudnék tenni valami toronyházba egy FreeNAS szervert, ott lenne a switch, meg egy nagyobb nyomtató és később esetleg még valami NAS vagy akármi. Akkor az ott zúghat. Lenne nekik valami polcrendszer (rack helyett) és oda nem járna be senki csak úgy.

Persze minden helyiségbe behúzva netes kábelek, nagyobb szoba esetén több sarokba is. Konnektorból is nagyon sok lenne mindenhol, tipikusan 3 egy sarokban. A konyhában is be lenne húzva több sarokban is a net, hogy a Sonos és hasonló cuccok tudjanak futni kábelről.

Innen már lehet sejteni, hogy a switch sem 8-as lenne vélhetően. Az alap lenne a stabil gigabites net otthon. Aztán valami külső net erre csatlakozhat. Az már mindegy. Én a 100 MBites netet is kábé sci-fi kategóriának tartom jelenleg. Most realisztikusan kábé 20-30 van itthon. De gyakran szakad.

Nekem lenne egy külön mancave szobám, ahol tudnék zenét hallgatni (ehhez vélhetően kellene hangszigetelés) és lenne külön hobbi asztal forrasztani és modelleket bütykölni.

Ott lenne a mindenes számítógépem, amin lehet mindent csinálni. Ha mindezt lottónyeremény után csinálnám, akkor lenne egy fullosra konfigurált Mac Pro csak videót vágni, he-he.

(#45542) blueboi69 válasza npera (#45541) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez tök jó, végigolvasva úgy 80%-ban nekem ez mind megvan :)

(#45543) Gabibácsi válasza npera (#45541) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én vennék két c65-öt, az egyiket nekiadnám a klubnak, hogy bárki tudja használni.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#45544) eattila válasza Phülöp (#45534) üzenetére


eattila
csendes tag

Doki azt mondta hogy ma meg ne egyen es ne nagyon igyon. Reggeltol mar lehet. Totel be van allva amugy. Nem is csida, de legalabb mar megnyugodott es pihen.
mikor felebredt jarni alig tudott. Bepisilt/hanyt. Csorikam. De nemreg mar bujt is picit.

Az ugralas nem rajtam mulik. Agyra, parnara felment valahogy. Makacs joszag.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#45545) eattila válasza Phülöp (#45535) üzenetére


eattila
csendes tag

A minap agyaltam ilyesmin. Meloba es itthonra egyarant.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#45546) -NoVa- válasza Phülöp (#45535) üzenetére


-NoVa-
őstag

40mm-es sima membránon sokat nem lehet rontani, kb ugyanazt a hangminőséget tudja a Koss UR40 és a Koss Porta Pro, mindkettőben egyszerű olcsó ugyanilyen bél van, csak nyitott rendszerben, és olcsó cuccként is legendásak.
Persze relatív, a planarhoz képest szűk, nehézkes és mesterséges a hangjuk, de az erősítőstől 200$ fölé megy, ára van.

Aztán a BlitzWolf TWS -eit viszont kerüljétek, ritkaszar hangminőségük van, és gyenge antennáik.

(#45547) npera válasza eattila (#45545) üzenetére


npera
újonc

Nekem melóban most az AKG K240 van, ami nem zajcsökkentős, de ha zenét hallgatok közepes hangerővel, akkor nem hallom a külső ricsajt. A hangja számomra (!) a nagyon jó kategóriát hozza. A K701 jobb, de csak csendes környezetben.

Ha vennék melóba fülest, az a BOSE 35 lenne, az egész kényelmes és jó a zajcsillapítása. A hangja mondjuk visszalépés az AKG-hez képest, de cserébe van a zajcsillapítás.

Így most inkább nem veszek semmit.

(#45548) -NoVa- válasza npera (#45547) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tippre a QC35-ben is ugyanolyan generic 40mm membrán van, mint a Porta Pro-ban, csak zárt házban. Meg DSP, ANC, aztán sokba kerül a csend.
Hangminöségre átlagos, semmi extra, de ahol az kell, ott minden mást lehetetlen halkan hallgatni.

(#45549) Phülöp válasza -NoVa- (#45546) üzenetére


Phülöp
addikt

Koss Porta Pro egy legendásan túlértékelt cucc volt, sikítva téptem le a fejemről. Lett volna most 40% kedvezménnyel Sennheiser HD4.50, csak le kellett volna emelni a polcról. Olaj ellen pont semennyire nem véd a 3 számjegyű ár, így a 21 eurós kiskínai pont elég egy forgácsolóműhelybe.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#45550) zetor2000 válasza npera (#45541) üzenetére


zetor2000
senior tag

A hozzáállásod perfekt... :)
De egy rendes NAS egyáltalán nem "zúg" (egy 4 rekeszes itt van a hátam mögött, és nincs nagy hangja, már lassan egy éve hogy ez zúg, de semmi. Alszom mellette 2 méterre. 4x3TB WD Red van benne.

Ha nem megy be oda senki "csak úgy", akkor ne ott legyen a nyomtató, hanem valami olyan helyen, ami egyszerűen hozzáférhető, mondjuk egy íróasztal szélén - olyan helyiségben, ahol erre alkalmas íróasztal lehet.
Egy 8 portos switchet hamar ki lehet nőni (nekem egy router 4 portja, és egy 5 portos switch jutott), de a szomszéd most gondolkozik a 24 portos switch cseréjén, mert kevés a port. 52nm a lakásuk, egy szoba meg 2 kicsi háló. Ne kérdezd, minek ennyi drót, de neki kevés. És egy része a dolgainak wifis. :)

Konnektor az kell, mert erősáram nélkül nincs normális lakás/ház.
A mennyisége meg olyan, hogy ha megvan, hogy mit hova szeretnék, akkor ahhoz lehet igazítani a mennyiséget, ha látom, hogy a Gira szerelvények mennyire drágák, akkor engedek itt egyet, ott kettőt, de a végén mégis meg kell csinálni még 8at, szóval... konyhába mehet a rádiós szerelvénybetét, lehetőleg kiegészítő hangszóróval, hogy sztereó legyen.

A házi hálózat sebessége jelenleg gbit körén lakik, de pl. NAS jött ki SoHo kategóriában. 2.5 ... 5 ... 10Gbit porttal. Jobb "gamer" routerek is 5Gbites WAN porttal jönnek (idehaza nem lehetetlen 2Gbit-es nethez jutni (nem két db 1 Gbiteshez, hanem egy db 2Gbiteshez), szóval ettől lehet jobb helyi hálózat is.

Nekem a Mancave kinn lenne a kert végében, a "sufni", vagy mint Gugáéknál a bungi. A fullos MacPro árát befektetném pálinkafőzőre, palackos gázra és műanyag hordókra. Ez majd kitermeli a fullos MacPro-t :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.