Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#109551) zetor2000 válasza Jahno (#109519) üzenetére


zetor2000
senior tag

Valszeg az lehetett, hogy egy "erős"gyerek nekiment egy pajszerral. Nem tudom, volt e valakinek itt ebből az automatából kifolyólag kára, de elég dulván felnyomták.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109552) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Kis audio update. 3 évig tartotta magát a Tin P1 a legjobb olcsó planar pozícióban, mostanáig:

Mászott fel az ára, de 150$-ér most is a legolcsóbb planar IEM, és nagyon nagyon sokkal fölötte sincs igazán jobb hangú.

Ez egy fokkal Dudu kompatibilisebb hangzásvilág, van mélye bőven, és npera legnagyobb örömére Qudelix 5k-ról vagy más 250mW-os hordozható erősítőről már kiválóan elmegy (gyengébbről nem annyira), nem kell neki feltétlenül 1W-os szörnyeteg, de persze ártani azért nem árt.

Szóval megfelelő forrás megléte esetén maximálisan ajánlott bigyó, 200$ alatt részletességben, térben semmi nem közelíteti meg.

(#109553) Jahno válasza zetor2000 (#109551) üzenetére


Jahno
őstag

És gondolom ez nem kis költségvetésű kár. Édesfaszom, rá ne szokjanak. Aztán ha feszegetés esetén bentről kilövi a szemét, akkor meg lesz sértődve.

(#109554) zetor2000 válasza Phülöp (#109521) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azokkal az automatákkal nincs sok baj, amik beltérben vannak (bevásárlóközpontban, Póstán stb.), vagy legalább fedett - mondjuk pláza parkolója / parkolóházánál. Ott van rendes kamerarendszer, meg sokan járnak, elég feltűnő lehet egy pajszeres csóka megjelenése és ténykedése.

Ez szabadtéri automata, egyik oldalon Aldi oldalfala - ablak/ajtó nélkül, körbe préri, azaz előtte parkoló - Aldié, ilyen időszakban alacsony forgalmú, mert mindenki a Lidl be megy, mert 200 méterre van, és jobb a bolt. (Jelenleg felújítják, de ez most mindegy). Mögötte ~100 méterre lakótelep széle. Szemből jobb oldalán meg egy kutyafuttató füves rész, este fél hatkor, amikor átvettem a cuccot, senki nem használja, mert koromsötét van, és van 500 méterre egy rendes futtató, kutyajátékokkal, paddal, ahova a gazdi leülhet.
Az automatában van kamera, jó magasan, jó mélyen, nehogy lásson bármit is, meg van egy olyan pöts magasságban, QR kódot beolvasni. Az Aldi környékén talán van térfigyelő, de azt nem tudom, működik e, rögzít e valamit, nézi e valaki egyáltalán. Ha igen, akkor megvan e a pajszeros, vagy annyi, hogy egy fekete kabátos, sapkás, farmeres "egyén" felfeszíti... sokra nem megyünk vele.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109555) zetor2000 válasza qnadam (#109532) üzenetére


zetor2000
senior tag

Esetemben volt olyan email, hogy már kértek a csomagomnak számot, de a cucc még nincs náluk, de majd. Aztán olyan is volt, hogy nálunk van a cuccod, de még nem tudtuk kivinni, mert hétvége van. Aztán hétfőn lett olyan, hogy ott a cucc az automatában. Aztán SMS is, hogy mi nyitja a rejtekadó ajtót. Vagy Seznámot.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109556) zetor2000 válasza npera (#109549) üzenetére


zetor2000
senior tag

Aú... jobbulást neki.
Ahogy hallani, egy influenza szerű izét képes produkálni az omikron.... talán nem olyan veszélyes, mint az első gen. vírusok.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109557) Vodike


Vodike
tag

Na mára kiderült, hogy mindenki covidos az irodában :D az infók alapján senkinek nincs komolyabb baja pár orrfújáson kívül, de szépen lefertőzte a csapatom :-) 7 emberről beszélünk :D

Továbbá még soha nem csapott be senki netes vásárlásnál, de most nagyon beleszaladtam egy 50ezres szopóba...jófogás, nagyon korrekt volt, hülye voltam, előre utaltam, megszoptam.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#109558) zetor2000 válasza Jahno (#109553) üzenetére


zetor2000
senior tag

A "szekrények" zárszerkezete kaputt. Azt nem tudom, hogy szét lehet e szedni, hogy csak 1-1 oszlop legyen e benn, vagy egyben az egész cserés, és ahol készült, ott orvosolható. De van vele meló bőven. Az egyik fiók is lehet, hogy odalett, de azt sikerült visszatolnom, többet kézzel ki sem tudtam nyitni. Ettől persze még lehet, hogy a zárja sérült. Illetve, a fotón nem látni a jobb oldali részeket, de emlékeim szerint azok egyben voltak.
Megoldás lenne elölről egy kazánlemez felszerelése, olyan módon, hogy rendesen illeszkedjenek az ajtószélek egymáshoz, olyan módon, hogy a pajszer ne férjen oda. De a vandál megoldja.

Tesóm egy ideig Matávos volt, még a békeidőkben, amikor Matáv lett a Pósta. Akkor jöttek be a "kék" utcai telefonfülkék. Na, az dél-afrikai fejlesztés, és a dél-afrikai elvtársak képtelenek voltak felfogni, hogy a magyar vandálok szeretnek "csak úgy" rongálni. Náluk az volt, hogy a kasszáért törik fel a fülkéket. Nálunk nem csak azért, hanem "csak mert ott van", letépik a kagylót (kézibeszélőt), eltömik az érmecsatornát, lefújják a kijelzőt feketével, ne lássad, mit ír ki, meg ilyenek. A legszebb az volt, amikor a kijárós műszerész meséli, hogy a fülke tetejét valaki telibesz*rta :D Nem, nem madár...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109559) zetor2000 válasza Vodike (#109557) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jobbulást...

A jófogásos ügyben esetleges feljelentés / jelentés a jófogás felé?
Itt a hardveraprón van ilyen, hogy "sose utalj előre senkinek"... de ez már késő.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109560) Phülöp válasza zetor2000 (#109554) üzenetére


Phülöp
addikt

Sokat írtál, de ettől nekem még nem lesz magyar telefonszámom. ;)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#109561) npera


npera
újonc

Sikerült felrakni BlueJay firmwaret az ESC-kre, most akkor 24 kHz-es PWM-el megy a bi-directional DSHOT300 és RPM-filtering.

Nyomtam egy hovert a hallban, szépen csendesen zümmög a kábé talán 12%-os hover ponton. Mivel kemény vagyok, ezért nincs rajta throttle körv, csak úgy érzésre adagolom.... :)

Ha eláll a ködszitálás, akkor ezt meg kell hajtani.

(#109562) zetor2000 válasza Phülöp (#109560) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az feltétel?
Aqua oldalát néztem, ott "EU adóalany" ként is lehet számlát kérni, Finnország szerepel a listában, de finn körzetszámot és hívószámot nem tudok. De szerintem "ezek" oda is kiküldik az SMS-t. Gondolom, a mátrix képes (lehet) arra, hogy ország megjelölés esetén az ország előhívót is beállítsa.
Más boltot nem néztem :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109563) zetor2000 válasza npera (#109561) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az I és a JKL karaktereid direkt kék nyilasok?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109564) Jahno válasza zetor2000 (#109562) üzenetére


Jahno
őstag

Nem az Aquán múlik, hogy hova küldi az SMS-t hanem a logisztikásokon, hogy mit fogadnak el.

(#109565) Jahno válasza zetor2000 (#109563) üzenetére


Jahno
őstag

Véletlenül :-D

(#109566) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Azt nem tudjátok, hogy ha a felújítási pályázaton szeretnék klímát elszámolni, akkor ahhoz kötelező klímással szereltetni be?

Van ismerős, aki megcsinálná, ért hozzá, de még nem fejezte be a képzést, tehát nincsen papírja...

(#109567) eattila válasza Bujdy81 (#109566) üzenetére


eattila
csendes tag

Mivel számla kell hozzá.... Szerintem igen.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109568) Grillo válasza Bujdy81 (#109566) üzenetére


Grillo
senior tag

Klímát már boltban is csak úgy vehetsz meg, hogy megvan a klímás, aki beszereli, és aláírja a papírt. Legalábbis nálam így volt pár éve.

(#109569) Sipi- válasza Grillo (#109568) üzenetére


Sipi-
tag

Nekünk nyilatkozni kellett a lakás építtető felé, hogy szakember fogja beszerelni a klímát (kértünk klíma előkészítést az építtetőtől).

Bujdy: számla, vállalkozási szerződés is kell és tényleg nem tudod megvenni a boltban a klímát szerelő nélkül.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#109570) Phülöp válasza Bujdy81 (#109566) üzenetére


Phülöp
addikt

Elég hamar lemegy egy ilyen tanfolyam, nem?
Felszereli most, aztán vizsga után pecsételi a munkalapot.
Vagy vársz a klímával a tanfolyam végéig.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#109571) Vodike válasza zetor2000 (#109559) üzenetére


Vodike
tag

Persze, jofogas jelentés, rendőrségi feljelentés és bank chargeback.

Én voltam a hülye, egyértelmű. Sztem nem lesz ettől visszakapott lóvé. Tanulópénz és most lenulláztam a játszós számlám :D

exTiga

(#109572) Grillo válasza Vodike (#109557) üzenetére


Grillo
senior tag

Nálam 5 volt a 9ből párhuzamosan, mondjuk csak az úszta meg, aki hetelt vidéken.

Holnap megyek, negatív lett a tesztem, remélem tényleg így van. Majd maszkolok közösségben.

(#109573) blueboi69 válasza Vodike (#109557) üzenetére


blueboi69
csendes tag

ijjjjjj azért 50k-t nem jó buli kidobni. Mit vettél volna?

(#109574) blueboi69 válasza Bujdy81 (#109566) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem térítenek vissza semmit, ha nincs számla a beszerelésről.
Aztán végülis mindegy ki rakja be, csak legyen számla....

(#109575) npera válasza -NoVa- (#109506) üzenetére


npera
újonc

Sajnálom.

(#109576) npera válasza -NoVa- (#109552) üzenetére


npera
újonc

Benyomtam a "reklámot", hátha jár majd a kupon.

(#109577) npera válasza zetor2000 (#109563) üzenetére


npera
újonc

Igen, az a kurzor, ha nyomod a caps lockot. Tőle jobbra meg a pédzs ide-oda egy tömbben.

(#109578) npera


npera
újonc

(#109579) npera válasza npera (#109577) üzenetére


npera
újonc

Most nézem, hogy nem is így van, rossz ábrát linkeltem :U :Y

(#109580) Sipi-


Sipi-
tag

Van valakinek tapasztalata antibakteriális légszűrővel? Legyengített immunrendszerű egyén mellé kellene majd, csökkenteni a fertőzésveszélyt. Egyelőre még csak elméleti síkon.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#109581) zetor2000 válasza Sipi- (#109580) üzenetére


zetor2000
senior tag

Cégnél van valami légtisztító / szűrő. Egy UV-C lámpa van benne, egy venti szívja át rajta alul-felül a levegőt. A légjáratoknál van valami levegőszűrő, ezt lehet cserélni, meg valami kijelző van rajta, amin lehet időzíteni, hogy mikor menjen (asszem erre való, de mutatja az időt is).
Az UV-C elvileg vírusölő hatású, talán a baktériumokra is van hatása. Hogy ez mennyit ér, azt nem tudom, de csak alig hallhatóan zúg. :)

Szomszédnak valami Zepter okossága van, de hogy az mennyit ér, és mi ellen, azt nem tudom. De az ilyen "ventillátor" szerű, szerintem csak sima légtisztító, semmi antibakteriális hatással.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109582) Jahno válasza Sipi- (#109580) üzenetére


Jahno
őstag

Ennek itt utoljára Zsül volt a nagy szakértője, de lehet nem egy koncepcióra gondolunk (:-

(#109583) Vodike válasza blueboi69 (#109573) üzenetére


Vodike
tag

Roborock S5 Max :-)

exTiga

(#109584) Jahno válasza zetor2000 (#109581) üzenetére


Jahno
őstag

Jajjtényleg, lassan majd UV-Ct is vennem kell.

(#109585) blueboi69 válasza Vodike (#109583) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ó és ez jó? Mármint ez az a fajta, ami nem vizeli le a szőnyeget ha rámegy?
Még kb 1 éve vártunk egy típust, ami felemeli a felmosóját, ha szőnyegre ér. Ez az lenne?

(#109586) Vodike válasza blueboi69 (#109585) üzenetére


Vodike
tag

Elvileg ja. De már mind1, nem sértem meg a jó kis 1gen Xiaomim :-) Az már 3 éve minden nap szolgálatban van, faszán integrálható HA-ba, így letettem a feltörlősről...

exTiga

(#109587) -NoVa- válasza blueboi69 (#109585) üzenetére


-NoVa-
őstag

iRobot Brava. Nem porszív, csak felmos, de olyat tud, ami érték. Nem mászik fel a szőnyegre :)

(#109588) -NoVa- válasza Sipi- (#109580) üzenetére


-NoVa-
őstag

Sima nagyonszűrős Philipsből 24/7 megy 2, rengeteg szálló port és izét kivesz. Ha karban kell tartani, szól, nézi a légszennyezettséget, lekapcsolja a ledjeit és lehalkítja magát sötétben, stb.

Ha vizes szűrős, végképp ne is nézz más márkát, olyan gombatelepeket tudnak generálni, ha nem megfelelő a műanyag anyaga és felülete.

(#109589) blueboi69 válasza -NoVa- (#109587) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Olyan kéne, ami porszívó és fel is mos :) És a szőnyeget nem csúnyázza össze.

(#109590) Phülöp válasza blueboi69 (#109589) üzenetére


Phülöp
addikt

S6 max nekünk még nem vizezte össze a szőnyeget.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#109591) Sipi- válasza -NoVa- (#109588) üzenetére


Sipi-
tag

Az utolsó bekezdést nem értem :) Vizes szűrőset (az milyen? :F ) csak Philipsből vagy inkább egyik márkából sem?
Olyanokat láttam első keresésre, amire azt írják ionoizációs szűréssel van, ez gyilkolná elvileg le a baktériumokat és vírusokat talán.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#109592) Sipi- válasza zetor2000 (#109581) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi. Valami UV lámpás izét gondoltam én is, de egyelőre még nem találtam (bár még alig fél órát keresgéltem).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#109593) blueboi69 válasza Phülöp (#109590) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye, 170ezer újonnan. Na akkor még várok vele egy kicsit.

(#109594) eattila válasza Sipi- (#109580) üzenetére


eattila
csendes tag

Szüleimnek van valami, elvileg antibacis. Aztán nem tudom mennyire hatékony. De ha nagy a mzgás, akkor jobban megindul, másképp világít. Ennyit tudok.

Ha megyek haza majd megkérdezem. De az leghamarbb vasárnap lesz.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109595) Sipi- válasza eattila (#109594) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi előre is. Nem sürgős, egyelőre csak informálódok.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#109596) Bujdy81 válasza Phülöp (#109570) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Február végéig be kellene szerelni, addig nem megy le a tanfolyam.

Akkor próbálok egyeztetni klímással, hogy hogyan, merre...

(#109597) Bujdy81 válasza blueboi69 (#109574) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Nem térítenek vissza semmit, ha nincs számla a beszerelésről."

Ezt amúgy mire alapozzátok többen is?

Több projekt is fut, én úgy tudtam, hogy amikor beadom a pályázatot elszámolásra, akkor kell a szumma összeg minimum 25%-ának munka és minimum 25%-ának anyag költségnek lennie.

De ha pl. 400.000 Ft-ért festettem és annak volt 100.000 anyagköltsége, meg SK megcsináltam a kerítést, aminek volt 300.000 anyagköltsége, nulla munkadíjjal, akkor is elvileg jön vissza a teljes költség fele. Rosszul tudom?

Mert ha jól tudom, akkor lehetnek olyan elemek, amiben nincsen anyag vagy munkadíj számla...

(#109598) eattila válasza Bujdy81 (#109597) üzenetére


eattila
csendes tag

Az anyag árának felét lehet térítik. De klímát megvenni sem lehet elvileg klímás nélkül. Én ezt azért nem tapasztaltam, mert az eszközt is klímás hozta.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109599) pitius válasza Bujdy81 (#109597) üzenetére


pitius
tag

Rémegyszerű kalkulátor az ÁK oldalán:

[Kalkulátor]

A fentiek alapján a fele visszajár, mint támogatás. Persze a részletes számlaösszesítő, meg szerződések, meg anyámkínja után(ha azok jól vannak kitöltve, leadva).

...pitius...

(#109600) Bujdy81 válasza pitius (#109599) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Akkor nem voltam elég világos, elnézést! :)

A pályázattal tisztában vagyok. Az a kérdés, hogy kell-e klímaszerelő ahhoz, hogy legális legyen a klíma belépítés, mint pl. egy gázbekötés esetén, vagy megcsinálhatom SK is, mint pl. a kerítés beton alapját?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.