Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#110151) WiZARD válasza JonesC (#110150) üzenetére


WiZARD
addikt

hajrá :)

Mennyit bír az 7 pálcásan?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#110152) Bujdy81 válasza Samott (#110149) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"ott is iszonyat pusztitast vegzett a jarvany, csak az kesobb fog igazan fajni"

Ezt kiegészíteném, több szempontból is:
0) A Te helyesírásod máris elesett, mert nem írsz ékezetet! ;) :P
Komolyra fordítva

1) A hosszútávú hatások valóban megvannak, mert
a) nincs pénz, megbecsülés a szakmában -> egy csomó olyan ember megy tanárnak, aki máshova nem jó,
b) el van tolva az oktatás szerkezete a német piacra termelő összeszerelő gyárak kiszolgálása felé, ezért
c) nincsen igény és kompetencia valódi tudósokat képezni, akik egy olyan tanári "kaszt" tagjai lennének, mint pl. a legendás Fasori Gimi tanári kara,
d) rossz a tanári kar korfája, hiányoznak komplett generációk, most megy/ment nyugdíjba/hal meg egy erős gárda és ha ők kimennek sokkal kevesebb "veterán" lesz, akikkel a mennyiséghez minőség is adódik.

2) Rövid távú hatások is vannak már
a) kötelező oltás miatt is felmondtak csomóan,
b) iszonyatos a tanárhiány, ha találsz egy olyan tanárt, akinek .jpg-re végződik a neve, fel kell venned
c) nem rúghatsz ki senkit, mert nincsen, aki a helyére lép
d) amíg a Lidl pénztáros majdnem dupla annyit keres, mint egy fiatal tanár, addig nyilván sok lesz a pályaelhagyó

Volt egy cikk, hogy mekkora kamu, hogy Romániában kétszer annyit keresnek a tanárok, mint nálunk. Tényleg nem igaz, mert csak 180%-át az itteninek...

Ismerős egy szakképzési centrumban tanít. A matek munkaközösségben van egy (1) tanár, akinek 30-nél kevesebb órája van egy héten. A többinek több. Túlóra kifizetéséről/díjazásáról még nincsen megállapodás (öt hónapja).

SZJA visszatérítés: ugye azt kapod vissza, amit 2021-ben befizettél. Nos, a túlórát ha egyszer kifizetik, az már 2022-ben lesz, az utána fizetendő SZJA-ból már nem kap vissza semmit...

(#110153) qnadam válasza Bujdy81 (#110152) üzenetére


qnadam
veterán

b) iszonyatos a tanárhiány, ha találsz egy olyan tanárt, akinek .jpg-re végződik a neve, fel kell venned
c) nem rúghatsz ki senkit, mert nincsen, aki a helyére lép

ezt elég közelről láttam, amikor a gyógypedagógus tart informatikát, angolt meg testnevelést is, mert nincs más.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#110154) JonesC válasza WiZARD (#110151) üzenetére


JonesC
csendes tag

Itt a nagy hidegben 90-100.

Terv szerint kap egy nagy akksit, csak fel kell kutatni a cégeket, hogy melyik tud ilyet.

(#110155) Samott válasza Bujdy81 (#110152) üzenetére


Samott
addikt

En mar igy maradok, soha nem hasznaltam es a ceges gepemen nincs is. Igy igazabol azt se tudom hol keressem oket. Kezirasom is csupa nyomtatott nagybetus, megvaltas volt amikor attertem ra a hagyomanyos folyoirasrol. Hidd el mar az csoda hogy nagyon durva hibaim nincsenek (remelem). Csak akkor, amikor en jartam suliba, meg nem foglalkoztak olyan uri dolgokkal mint diszlexia meg diszgrafia. De felnottunk valahogy igy is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110156) Bujdy81 válasza Samott (#110155) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Alapvetően ha csak annyi a hiba, hogy nincsen ékezet, akkor az agy eléggé jól kiegészíti, a te mondandóid is teljesen olvashatóak. HZ már level 2. :D

Nekem csak annyi a defektem, hogy angol billentyűzetet használtam sokáig, azon ugyebár nincsen dedikált hosszú i. Megtanultam ké dolgot:
- kis hosszú i az ALT GR+J
- nagy hosszú i-t nem tanultam, de tudok úgy fogalmazni, hogy ne kelljen használni!

Aztán bejön az 'Így jártam anyátokkal' sorozat és meg kellett tanulnom, hogy ALT GR+I. Pedig már megyar a billentyűzet, mégsem áll rá a kezem... :D

(#110157) Samott válasza Bujdy81 (#110156) üzenetére


Samott
addikt

Mar volt rola szo, a mi generacionk szokepes olvasast tanult, meg a betuk sorrendje se szamit igazabol, az agy osszerakja. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110158) eattila válasza Samott (#110157) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem tudom, én nem szóképesen tanultam (idén leszek(?) 40). Mégis tudok ékezet nélkül is olvasni, meg kavart betűkkel is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110159) Phülöp válasza Samott (#110157) üzenetére


Phülöp
addikt

Ennyivel fiatalabb lennél?
Emlékszem, hogy amikor szóképes oktatásra váltottak, akkor már felháborodásképes korban jártam.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110160) qnadam válasza Phülöp (#110159) üzenetére


qnadam
veterán

én azzal kezdtem, de később bejöttek az értelmes megoldások is, így szerencsére tudok olvasni, és ami hosszú szó, az nem automatikusan jelzőlámpa.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#110161) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Miaza szóképes olvasás? Vagy milyen ami nem az? :)

(#110162) zetor2000 válasza Bujdy81 (#110156) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy apró dolog:
Angol billentyűzeten nincs Alt gr, csak 2 db Alt, bal és jobb. :)
A nagy í - azaz Í - meg a jobb alt (alt gr) és az i lenyomására jön elő. Közben továbbolvastam, és látom, hogy azért neked is megvan ez...
Nekem ez jobban kézreáll, mint lenyomni balkézzel a helyén levőt. :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#110163) zetor2000 válasza blueboi69 (#110161) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem erről gőzöm sincs. Amikor általánosba jártam, akkor volt egy "Zsolnai" féle kísérlet, az alsó tagozatot abban a kísérletben töltöttem. Azt mondják, egy kicsit értelmesebb volt a magyar nyelvtan oktatása, bár se megerősíteni, se cáfolni nem tudom, a tanáraim meg asszem már nincsenek köztünk.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#110164) Jahno válasza Bujdy81 (#110156) üzenetére


Jahno
őstag

Ókor tehettem magyart használtam, csak az őskorban nem, mikor nem is létezett. Ott is akadékoskodtam, amit csak lehetett élvezettel írtam. Hogy másképp?

(#110165) eattila válasza blueboi69 (#110161) üzenetére


eattila
csendes tag

Amikor nem úgy tanulsz olvasni, hogy összeolvasod a betűket: a-u-t-ó, hanem hogy megtanítják, hogy öcsém, az a szó az autó. És ránézel, és látod, hogy autó.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110166) -NoVa- válasza eattila (#110165) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na az nekem is kimaradt még szerencsére, igaz már olvastam mire iskolába kerültem. A lányom is, és már a fiam is hajlamos elvonulni egy könyvvel.

(#110167) hobizoli válasza Bujdy81 (#110156) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mi-mi-mivanmivanmivan? :DDD

több drón kell ;P

(#110168) Samott válasza Phülöp (#110159) üzenetére


Samott
addikt

A nyolcvanas evek elejen tanultam olvasni, fiatal tanitonenink volt, hozta a friss modszereket. Ha jol tudom 1978-ban vezettek be, de parhuzamosan volt sokaig a regi modszerrel, es a magyar nyelvhez az a klasszikus, szotagolo modszer illik jobban. Mondjuk aki megtanult mar olvasni az is szokepesre valt idovel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110169) hobizoli válasza Bujdy81 (#110156) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en alapvetoen egy magyar bill-t hasznalok, magyar kiosztason, amin alapbol van hosszu íÍ is :P , de ritkan irok ekezettel ;]


:DDD

több drón kell ;P

(#110170) Samott válasza eattila (#110165) üzenetére


Samott
addikt

Jaja, ilyen kis kartyaink voltak:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110171) -NoVa- válasza Samott (#110170) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ó, ilyet mi is kellett vagdossunk, a lányomnak, de eléggé mellőzött kellék volt.

(#110172) Jahno válasza eattila (#110165) üzenetére


Jahno
őstag

Mi úgy tanultunk, hogy a-u-t-ó, de ránézek és autó. Néha pont az a baj, hogy csak ránézek :-D

(#110173) eattila válasza Samott (#110170) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekünk nem szerencsére :D Bár azóta én is váltottam szerintem, meg mindenki. A lányomék a betűkhöz társítanak képeket, az talán a kettő között van valahol.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110174) eattila válasza Jahno (#110172) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát ez járműnél, asszonynál okozhat problémát :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110175) Phülöp válasza Samott (#110168) üzenetére


Phülöp
addikt

Én '80-ban kezdtem olvasni, nem sokra rá mentem iskolába is. Nálunk falun a régi, szótagolós, ábécés módszer ment.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110176) Jahno válasza eattila (#110174) üzenetére


Jahno
őstag

Autót ne emlegesd. Hétfőre meg lesz. Viszont a szervónak csak elektronyos baja volt. Meg volt rohadva a csatlakozója. Jó is az, hogy egyből mindenki ki akarta szórni 200 küvecsért.

(#110177) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Na én továbbra sem emlékszem, hogyan tanították az olvasást. Sztem mindenki áttér a szóképes olvasásra vagy piros.

(#110178) WiZARD válasza WiZARD (#110112) üzenetére


WiZARD
addikt

:C

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#110180) npera válasza Bujdy81 (#110156) üzenetére


npera
újonc

ALT I csodákat művel ;)

(#110181) npera


npera
újonc

Hordozható launchpad :K

(#110182) eattila válasza Jahno (#110176) üzenetére


eattila
csendes tag

Az olyan. Az enyémben megoldották a dzsinn lámpát is már. Nem veri ki a szemem este :D

Und, villanyász kollega visszaadta a konyha másik felét. Amin a tűzhely meg a mosogatógép van. Újrakötve. Újra is lesz húzva majd. Csak még nem ér rá.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110183) zetor2000 válasza eattila (#110182) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kikötötték az izzót? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#110184) eattila válasza zetor2000 (#110183) üzenetére


eattila
csendes tag

Fekete szigszalag :D

Nem, valamit a rossz, berohadt szondával csinált kolléga :D (Igen, villanyász és autószerelő kollégám/üzlteágunk is van :D )

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110185) qnadam válasza WiZARD (#110178) üzenetére


qnadam
veterán

érintés nélküli grafikus árammérő? :))

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#110186) zetor2000 válasza qnadam (#110185) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez valami csoda hőkamera. Áram helyett én inkább valami fűtésfélére gyanakszom, hogy elindult. De nem biztos.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#110187) qnadam válasza zetor2000 (#110186) üzenetére


qnadam
veterán

látom én, hogy hőkamera, de először elektronyos kötéseknek néztem, és azt hittem, hogy melegszenek. de most már látom, hogy elrajtolt a fűtés :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#110188) eattila válasza qnadam (#110187) üzenetére


eattila
csendes tag

En is azt lattam bele elsonek :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110189) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Kis audio journey összegzés, endgame cuccok:

Tanchjim Oxygen, 1 dinamikus driver. 10mm 32 Ohm LCP, abból ez a legjobb. Némi extra fűszerezés, feketében csak nagyon keveset gyártottak le, csak ezüst színben kapni. Hasonló hangolással és részletességgel rendelkezik ismertebb márkából a Sennheiser IE900, jóval húzósabb árcédulával, de nem tartják jobbnak az Oxygennél.

Jól illeszkedik a gyűjteménybe, nagyjából a SoftEars RSV természetességét hozza, de a végtelenül apró mikrorészletek és tökéletes szeparáció helyett egy nagyon kellemes lágy zenei tálalásban.

Ez pedig egy egyedi 1 példányos custom belsejű Shuoer EJ07. 1 10mm 32 Ohm LCP DD felelős a mélyért, amellé Dániából 2 Sonion armatúra a közepéért, 4 Sonion elektrosztatikus a magasakért:

Hatalmas és pontos térérzete van, albumfüggően megfelelő méretű bárt, stúdiót vagy koncert nagyszínpadot tud. Ezzel kipipáltam az utolsó technikai hiányzó virtuális checkboxot, pár IEM és egy earbud maradt aktív használatban, az odavezető létrát meg kirúghatom alóla.
Ha valakinek kell erősen jóárasítva ThieAudio Legacy 3, vagy hibátlan UrbanFun YBF-ISS014, BLON BL03, és hasonló jó hangú bigyók, eredeti dobozzal új/újszerű állapotban, szóljon nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#110190) Phülöp válasza -NoVa- (#110189) üzenetére


Phülöp
addikt

Azt mondod, megérkeztél?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110191) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110192) eattila válasza -NoVa- (#110189) üzenetére


eattila
csendes tag

Én meg itt barbár módon rendeltem ehy JBL BT fejhallgatót.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110193) npera válasza -NoVa- (#110189) üzenetére


npera
újonc

Először is gratulálok.

Másodszorra pedig elismerésemet és mély tiszteletemet szeretném kommunikálni, mivel valami elképesztő részletesen, képletesen és nem audiof(h)il közönség számára is emészthetően mesélted el a hosszú utazás lépéseit az évek során. Én legalábbis igen sokat tanultam az elbeszéléseidből és csak köszönettel tudok gondolni a sok-sok jó tanácsra és szempontra.

:R :R :R

Király a gyűjtemény, ezzel tényleg elképesztő élmény lehet a zenét élvezni.

(#110194) -NoVa- válasza Phülöp (#110190) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kb. Earbudból még jön a tavaly előrendelt VE Asura 3.0, aztán eredményfüggően minimál tapogatózás ott is. Szerencsére earbudból a felsö polcok is alacsonyan vannak, a hangzás meg kellemes szobát kitöltő apróbb hangfalra jellemző.

IEM-ből egy szintén előrendelt Tripowin x HBB Olina még úton a 100$ alatti választékból, az nagyjából az Oxygennel közel megegyező dolog lényegesen olcsóbban, és kompatibilis a csatlakozóformátuma a BT neckbandemmel. Sportolni, tengerpartra az marad a budget cuccok közül.

Ami közös, mindegyik az Etymotic ER4XR hangolását veszi alapul, és ad hozzá természetesebb mélyet a száraz stúdiómonitor alapra, és rengeteg technikát.

(#110195) -NoVa- válasza eattila (#110192) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bah! :)
A Samsung Buds Liveot podcastre használom, a Noble Falkon Pro meg TWS-ért sok, a véges akkuélettartam és a 300$-os árcédula nem barátok.

(#110196) eattila válasza -NoVa- (#110195) üzenetére


eattila
csendes tag

Mi earbuds 2 van esti telefonos youtubera meg futas/bringazas kombora. A fejhallgato melohoz kell, mert kabel van rengeteg es kezd zsufolt lenni az asztalom.
Melo alatt ejjel meg mindegy mibol duruzsol a zaj. Meg nem is vagyok tul igenyes ilyen teren :D

JBL meg akcios volt. 10k belefer.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110197) npera


npera
újonc

Asszonnyal kipróbáltunk múltkor egy lengyel menza/kisbolt helyet. Elsőre asszony majdnem megrettent a hirtelen váltástól (belül csak lengyelek voltak és egyből jött a keleti-blokk hangulat), de aztán felbátorodott, amikor a "bábuska" odakanyarintotta a kaját a tányérra.

Büfé jellegű az egység, a mamóka rakja a tányérra gazdagon, amire mutatsz a pult másik oldaláról.

Amikor először voltunk ott, akkor a személyzet sem angolul, sem svédül nem tudott, de egy szimpatikus kopasz fiatalember odajött segíteni. Ettől asszony teljesen összezavarodott, de közben én jelbeszéd útján már adtam is fel a rendelést.

Volt malacpofa pörkölt, rántott hal, rántott hús, káposztás kolbász, többféle pörkölt, krumplipüré, meg mindenféle csalamádé. Van valami csoda káposztás levesük is, attól asszony transzba esett. Meg süteményes pult.

A rendelés végén a személyzet körében komoly derültséget okoztam, amikor odakurjantottam, hogy "szpászívá és drásztvujtje!" :)

Ma is voltunk úszás után. És ma voltak szép csülök is. Azt rántotthússal tompítottam, meg sok uborkás salátával :C

Van kisbolt is hátul, mindenféle pékáru, hentespult és hasonlók. Ott még el kell merülni komolyabban. A személyzet fiatalabb tagjai még svédül is tudnak, szóval valamilyen nyelven csak el tudom mondani, hogy mit szeretnék. A végén meg oda tudok rakni random orosz szavakat (nyikto nye adszusztvujet és hasonlók, meg búgyet koncert)

(#110198) Phülöp válasza npera (#110197) üzenetére


Phülöp
addikt

Žurek lesz az a leves szerintem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110199) zetor2000 válasza npera (#110197) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt mondd nekik, hogy "gyekujem" vagy "gyekujem peknye", ez a köszönöm / köszönöm szépen. Megy hogy Polák Vengry Dvá Brátánki... Ha van sör, azt javaslom kipróbálni, érdemes.
Én a Perla sorát idehaza végigittam (volt belőle baj :D ), abból a mézes teljesen vállalható, bár a csapos szerint inkább nőies, de van ereje, szóval mindenkinek is javallott. Porterrel óvatosan, az inkább kilépő... 10%+, 0.33l. Kinn Krakkóban meg ami jöttm az fogyott :D Tyskie, Zywiecz, Warka, Lech... főleg a nagyüzemi, ahhoz volt könnyű hozzájutni.

Az ízesített vodkáik is jók, de azzal óvatosan. Náluk divat random dolgot beletenni, hogy legyen "valami" íze. Amennyi cuccal tudják ízesíteni... Egyébként a tiszta vodkájuk is jó, de annak jóesetben nem sok íze / illata van, nem véletlen népszerű a melósok között.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#110200) Phülöp válasza zetor2000 (#110199) üzenetére


Phülöp
addikt

Ízesített vodka az tán a Soplica, abból megvolt a teljes sor.
Wyborowa is nem rossz, meg van ugye a mindenki által ismert Żubrówka.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.