Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#110701) Sipi- válasza npera (#110699) üzenetére


Sipi-
tag

:C És nem is penészedne és szuvasodna, mint amit drága pénzért rendeltek :))

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110702) Phülöp válasza Sipi- (#110701) üzenetére


Phülöp
addikt

refund lett a vége, szerdán jönnek az asztalért
addig meg elvan kint a -10 fokban, addig se aktívkodik a szú benne

a 6db széket megtartjuk, azok jók/pofásak/kényelmesek, ellenben így le vagyunk korlátozva választékilag a leendő asztal stílusát/színét tekintve

npera féle finn céget megnéztem, hát elég sokat kellene túlóráznom ahhoz, hogy benézhessek a kirakaton

valószínűleg az észtektől lövünk valamit, de csak körbenyalogatás után

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110703) zetor2000 válasza Bujdy81 (#110690) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pár perc kellett, mire leesett... Nem tudom, Mason gyárt e mérleget, vagy bármi mást. :D
Azt se tudom, hogy vajh' K1 gyárt-e a rakettán kívül mást?...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#110704) zetor2000 válasza npera (#110699) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fene tudja, esetleg egy alu tömbből, amit aztán eloxálni is lehet. Akkor könnyebb odébb is tenni kicsit.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#110705) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#110706) Bujdy81 válasza Samott (#110641) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A két angol felvételről azért sok minden eszembe jutott:
- vajon ott is elkezdenek a "jogvédők" azon rugózni, hogy miért nem 3 km/h-val kevesebbel ütötte el, akkor kisebb sérülése lett volna?
- vajon a második videóban elrohanó rendőrnek ott is be kell zárni futtában az autót, hogy ne lopják szét?
- meg pár hasonló

(#110707) eattila válasza Phülöp (#110688) üzenetére


eattila
csendes tag

Hogy vannak sajat igenyei, vagy hogy nem akar visszalepni penzben? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110708) eattila


eattila
csendes tag

A lanyom hazajott es elkezdett olvasni mesekonyvet… Asszem buszke vagyok. Senki se kerte ra. :) Es meg nem is tanultak minden betut….

Ma produktiv voltam. Delelott bal vall tetko step 2 lezajlott. Delutan a haloszoba lett osszerakva meg minden mas visszapakolva. Orombodotta. 2 nap boven eleg volt szetrobbantott lakasban.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110709) qnadam válasza Samott (#110698) üzenetére


qnadam
veterán

még hogy a munkavédelmi sisak hülyeség :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#110710) zetor2000 válasza qnadam (#110709) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az is. Nem véd meg a munkától :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#110711) qnadam válasza zetor2000 (#110710) üzenetére


qnadam
veterán

de legalább kevésbé fáj, ha épp nem védett meg a munkától, ezért magadra rúgod a falat :K

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#110712) npera válasza zetor2000 (#110704) üzenetére


npera
újonc

Vagy egy kristályból növeszteni?

(#110713) zetor2000 válasza npera (#110712) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az elég érdekes koncepció, de nem lehetetlen. Csak megfelelő rácsszerkezetet kell találni, ami konvergál egy lakásba / házba passzoló asztal formájához. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#110715) npera


npera
újonc

(#110716) npera


npera
újonc

Blueboi, itt van egy elég közeli összehasonlítás HDZero és DJI között. Ugyanis ugyanaz a kamera (ház, szenzor, et cetera) lett adaptálva mindkét rendszerre.

Az egyik konstans latency optimalizált, a másik meg nem.

(#110717) -NoVa- válasza npera (#110714) üzenetére


-NoVa-
őstag

Óóó, de szép

(#110718) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, nagyon izgalmas! Megtaláltam a FETtec ESC konfigurétorban, hogy merre lehet a diagnosztikai oldalt felhozni az ESC ágairól. Van mindenféle élő görbe hisztogram, lehet egyenként pörgetni a motorokat és analizálni.

Egy másik oldalon van a paraméterek állítására pár opció, ott lehet az áramszenzort kalibrálni. Megpróbálom beállítani, hogy az OSD "fogyasztása" egyezzen kábé a töltő által utólag mért fogyasztással. Ez "pár" iterációs lépésből meg is szokott lenni. Talán Nova emlékszik még, hogy milyen pontosságra törekszem :B

Ez a kép olyan szép, hogy még háttérképnek is jó :wub:

(#110719) Samott


Samott
addikt

#mithallgatszmost

Jofajta gitaros muzsika

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110720) qnadam


qnadam
veterán

sikertörténeteink rovat: a canon 70-200-am gumigyűrűje is ki volt fehéredve, ami eladást tervezgetve nem ideális. aztán kiderült, hogy a szappanos víz csodákra képest.


(a kép illusztráció)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#110721) npera válasza qnadam (#110720) üzenetére


npera
újonc

Autónepper lefújná szilikonnal :C

(#110722) qnadam válasza npera (#110721) üzenetére


qnadam
veterán

a szappanyos víz olcsóbb!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#110723) eattila válasza qnadam (#110722) üzenetére


eattila
csendes tag

Hagyományos szappan, vagy folyékony?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110724) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi. Egy egész jó motor rivjú. T-Motor Pacer 2207.5 motort teszteli. Civilben ő a PiratFrames egyik berepülő pilótája. A karakterisztika leírása a gázkarral és a macska nyávogásával egész jól érzékelteti, hogy mi is történik...

(#110725) qnadam válasza eattila (#110723) üzenetére


qnadam
veterán

folyékony szappan egy pohár vízbe, abban áztattam pár percet a gumigyűrűt, majd puha fogkefével végigsuvickoltam. olyan lett, mint az új.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#110726) eattila válasza qnadam (#110725) üzenetére


eattila
csendes tag

Koszi!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110727) npera


npera
újonc

Nova, azt kell mondjam, hogy a fogpiszkálóknak is van előnye. Csendesebbek. A fenti folyosón csináltam az árammérő kalibrációt. A 850 mAh-s akksit felraktam a 4"-os gépre és lebegtem. Egy pár perc után kicsit eluntam, aztán elkezdtem "tranzienseket" csinálni, amikor egy gázfröccsel felküldtem kábé fejmagasságba, aztán szabadesésben hagytam leesni kábé 1 láb magasságig, majd gázfröccs és újra fel.

Pár ilyen után asszony megkérdezte a szófáról TV-t nézve, hogy sokáig csinálom még ezt? Biztosítottam róla, hogy nemsokára vége, mert egy iterációt kirepülök és utána "készen vagyok". Utána már csak 2 iterációt repültem, de akkor nem gázfröccsökkel, hanem stacioner terheléssel.

Miután ezzel készen voltam elkezdtem a 3,5"-os gépet is kalibrálni, ami jóval csendesebb, így zéró panasz érkezett a szófa irányából. Szóval ha a lelki béke fontos, akkor fogpiszkálót kalibráljatok otthon..... :C

(#110728) Jahno


Jahno
őstag

Azért kíváncsi lennék mennyit téved, csak túl nagy meló lenne végigpörgetni a hónapot és átszerkeszteni:

(#110729) NauTiLUS_HUN válasza Jahno (#110728) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nekem a gyaloglás 205,4 km volt januárban, igaz egészségügyi okokból tolom :) az autó is olyan 200 km volt.

(#110730) Samott válasza Jahno (#110728) üzenetére


Samott
addikt

Azt a taxit mibol tudja?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110731) npera


npera
újonc

Nova, ezt az árcédulát már alighanem befolyásolta a félvezetős hiány.

55A-es ESC és F7-es FC. Zsenge 176 EUR :Y

Aki eddig a fly, crash, repair, repeat elvet követte szerintem hamar elkezd gondolkodni, hogy az állandó géptörés nem túl gazdaságos az új árakkal. És lesz ez még magasabb is alighanem..... :(

(#110732) -NoVa- válasza npera (#110731) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hát ugye. Ezt tavaly még előrendelős ajándékba kaptam 100$-os vásárlás mellé. Megmondta a gyártó, alkatrészhiány van, extrém drága lett minden alkatrész, szóval most akinek mindenáron most kell egy, tessék. Aki ráér, annak majd lesz olcsóbban ha lement a válság.

(#110733) Jahno válasza Samott (#110730) üzenetére


Jahno
őstag

A kérdés jó, de elszámolta, autó és a TAXI elég érdekes, azokat össze lehetne adni. Az is jó, mikor otthont és a melóhelyet megkérdezi, mert nem biztos benne és most itt tartózkodom-e. Itt hát, de a Nagy Testvérnek ezt jobban kellene tudnia.

(#110734) Sipi- válasza NauTiLUS_HUN (#110729) üzenetére


Sipi-
tag

Az gáz, ha januárban a kiemelkedő tevékenységem az volt, hogy gyalog egyszer elmentem a pékségbe kenyérért? :O Autó viszont több, mint 600 km.
Holnap már megint nem megy a gyerek suliba, mert egyik osztálytárs covidos lett. Idén még csak néhány olyan nap volt, hogy mindkét gyerek ment suliba egyszerre. (Bár a gyerekek logisztikáját ez jelentősen egyszerűsíti :C )

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110735) Grillo válasza Sipi- (#110734) üzenetére


Grillo
senior tag

Heh, nálam a főnökasszony írt szerda éjjel, hogy akkor ő bemegy a kórházba, mert nagyon szarul van, szívritmuszavar. Bent is maradt, meg a következő este is, de pénteken hazamehetett, gyógyszerrel megoldották, nem új a probléma.
Most szólt, hogy megkapta kórházi PCR eredményét, pozitív.
Jogászunk is most szólt.
Pénteken elég szar nap volt, este még utolsó emailként jött az, hogy az egyik srác megírta mindenkinek, akivel aznap dolga volt, hogy kovidos, akkor már tudja, miért is volt göthös. Ja és bocsi...

Azt hittem pár hét alatt lefut, de nem fut ez sehova, van aki már harmadszor, negyedszer kapja el a 2 év alatt. Mondjuk legalább a tünetek nem vészesek. Aztán majd meglátjuk, mi marad meg lappangva.

(#110736) npera válasza -NoVa- (#110732) üzenetére


npera
újonc

A vicc az, hogy a FETtec 15A AIO board egy F3-as procin (!) fut. Szóval ha az F4, G4, F7, H7 túl drága lesz, akkor majd visszaszokik a nagyközönség F3-ra...

(#110737) npera válasza Grillo (#110735) üzenetére


npera
újonc

Nekem a PO-m ment volna péntektől fel Északra lőgyakorlatra. Lövész egy 90-es páncélosban, ahogy itt hívják. Ez a kedvenc elfoglaltsága...

Erre csütörtökön pozitív lett :W

Most gyakorlatoznak majd egész áprilisban a legújabb batch változattal, ami már erősen digitalizált. Van datalink, mindenféle forrásból szignálfúzió és egyéb nem publikus nyalánkságok.

[ Szerkesztve ]

(#110738) Grillo válasza npera (#110737) üzenetére


Grillo
senior tag

Ezek az kistankok hogy viszonyulnak a putyinistákhoz? Az ok, hogy a gyalogságot, meg a könnyű páncélosokat megeszik bazi messziről, de amúgy mi a stratégiai feladatuk. Ha mondjuk nem az ukrán határon kopogtatnának Szásáék?

(#110739) npera válasza Grillo (#110738) üzenetére


npera
újonc

Ezek mozgékonyak és eléggé ütősek tudnak lenni. Kis furvinyek 40 mm-es Bofors cucc van benne, de abba viszont programozható lövedék megy. Lehet különféle módokon pukkantani, tehát hatékony repülő célok ellen, fák között függeszkedő helikopterek ellen, árokban rejtőzködő gyalogság ellen, épületbe be tud lőni és bent robbantani, meg hasonló nyalánkságok.

Elképesztően sokféle változata van, mindenféle felépítmény mehet rá.

És mondanom sem kell, hogy a Leopard 2-es páncélosok is ott vannak a közelben, ha ezek mérgesek.....

(#110740) NauTiLUS_HUN válasza Sipi- (#110734) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Egyáltalán nem gáz.
Én a tavaly, 45 születésnapom táján ráálltam a mérlegre, többször sem hittem el a számot és úgy döntöttem ez rettenetesen nagy szám. Azóta eltelt 9 hónap, most kb 23 kilóval vagyok könnyebb de így is nagyon nagy számot mutat a mérleg. Mindjárt megint megyek egy órát, hadd kopjak.

(#110741) Phülöp válasza NauTiLUS_HUN (#110740) üzenetére


Phülöp
addikt

aztaqrva
gratulálok az elhatározáshoz

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110742) npera


npera
újonc

(#110743) npera válasza NauTiLUS_HUN (#110740) üzenetére


npera
újonc

Én kell, hogy bringázzak, mert különben nem jó irányba megy a súlyom (tömegem)...

A majdnem 2 év 90%-ban home office nem tett jót nekem sem. Híztam kábé 5 kg-ot az eredetihez képest. Most február 9-től enyhítenek a korlátozásokon, egyre többet lehet majd bemenni, akkor tekerem a pedált és az használ.

Hajrá neked is!

(#110744) Sipi- válasza NauTiLUS_HUN (#110740) üzenetére


Sipi-
tag

A nyári km számhoz képest nagyon gáz. Őszintén nekem a legjobb akkor volt, amikor az első Covid lezárás volt. Minden hétvégén mentünk legalább az egyik nap (volt amikor mindkét nap) túrázni március végétől őszig. Most is nagyon hiányzik már a túrázás, de még hideg van hozzá.

A fogyáshoz gratula! Hogyan érted el ezt? Étrend és séta vagy egyéb sport is?

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110745) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#110740) üzenetére


Jahno
őstag

És mellé kaja meg egyéb rettenet változások is vannak, vagy csak mész előre ész nélkül és már a mozgás hasznos?

(#110746) npera


npera
újonc

Iszonyatos büdöset csináltam, bekentem az elektronikát nedvesség ellen. Conformal coating angolul, magyarul fogalmam sincsen.

(#110747) eattila válasza NauTiLUS_HUN (#110740) üzenetére


eattila
csendes tag

Az szep. Ez csak mozgas, vagy bojtoles is?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110748) eattila válasza npera (#110746) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem ehez eleg kicsit lazitani :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110749) npera válasza eattila (#110748) üzenetére


npera
újonc

:C

(#110750) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi. Most kipróbáltam, hogy mi történik, ha KISS FC alatt FW-t frissít az ember. Be kell-e mindent állítani újra. Nem kell. Simán megjegyzi. Tudom, hogy a BF alatt a diff all paranccsal ki lehet íratni a lényeget, aztán importálni, de ez igen patent.

Ha ESC-t frissít az ember, akkor a motorok irányát újra be kellett állítani. És az OSD FW-t is külön lehet frissíteni, azt is újra kellett állítani. Mondjuk nem egy nagy varázslat.

Most a gép lekenve, beállítva és holnap elvileg ebédszünetben nem fog esni az eső !!!!
Tehát nem ebédelni fogok, hanem repülni, ha minden jól megy :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.