Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#110251) Samott válasza hobizoli (#110249) üzenetére


Samott
addikt

Te, nincs azza gond ha valaki ugy gondolja hogy autoval kenyelmesebb. Az a problema hogy tul olcson teheti meg, ha a valos koltseget kellene fizetnie, kevesebben jarnanak igy.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110252) blueboi69 válasza WiZARD (#110250) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én napok óta nézem ezt a hőszivattyú témát, de ez amilyen hangos, valszeg nekem sosem lehet ilyen :(
Ki kell találnom valami más hatékony fűtést árammal.
Nálunk 16-16-16 van, ezt akarnám16-16-25-re bővíteni vagy talán 16-25-25-re. De az már közel 100k :Y kurva anyjukat.

(#110253) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Én már kibaszottul örülök, hogy ez a parkolásos mizéria nem érint. Komolyan totál megkönnyebbülés, régen is agyfaszt kaptam, ha nem tudtam normálisan parkolni a célállomáshoz közel.
Az, meg, hogy egy bevásárlás után éhes,álmos, nyűgös bömbölő gyerekkel még körözgessek helyet keresni és akár többszáz méterről cipeljem a mindent haza?! No way! Kibasszotul utálnám.

(#110254) WiZARD válasza blueboi69 (#110252) üzenetére


WiZARD
addikt

dehogy hangos

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#110255) hobizoli válasza Samott (#110251) üzenetére


hobizoli
nagyúr

milyen valos koltseget?
ennyi erovel szamoljuk ki, mennyibe kerul a BKV-t fenntartani, amikor adobol fejlesztodik es abbol fenntartva mukodik total vesztesegesen, es fizetsz akkoris, amikor hasznalod...
holnaptol ne legyen BKV-ra se egy kanyi se adobol, aztan fizesse mindenki a valos fenntartasi koltsegeket
na? hirtelen lenne 1500 egy vonaljegy, meg 60k egy havi berlet
hoppacska...

vagy egy-egy juzerre szamolva a brinagut epitese mennyibe kerul, ha mar ugyis olyan divatos lett manapsag
foleg hogy millairdokbol epul, ingyen hasznaljak, es ev 2/3-aban alig van hasznaloja, az a napi par szaz/ezer is csak a nyari idoszakban van
a fajlogos koltsege per juzer messze nagyobb meg az autoplaya epiteseknel is
es azert legalabb fizetnek

miert nincsenek a 7ker-ben is fizetos parkolohazak onkormanyzati tulajdonban?
ott a Corvin-nal szemben egy telek 30+ eve total ures
epkezlab helyeken ide reg felhuzott volna az onkori egy 300 autos automatizalt parkolohazat, es akkor utcai parkolt megszunteti, es neki hoz bevetelt
van egy halom olyan evtizedek ota lakatlan/lakhatatlan dózer érett epulet is, hogy az osszedoles hataran van, nem rentabilis felujitani se, mert annyira elavult meg leromlott muszakilag is

az egesz 7ker amugyis egy naaaaaaaaagy, sotet húgyszagú getto
bemesz a Dohany utcaba, aztan alig er le a napfeny az utcaszintre

ilyen elhetetlen, bortonszeru helyekre is ki a banat akar koltozni...

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#110256) hobizoli válasza blueboi69 (#110252) üzenetére


hobizoli
nagyúr

32A-g jo vagy 1 fazison

3x32A vmi ~400k kiepittetni

több drón kell ;P

(#110257) Jahno válasza blueboi69 (#110253) üzenetére


Jahno
őstag

Részemről ilyenkor beállok a kapuba, ahol évente van 1-2szer akadék másik kocsi, felpakolok/kirámolok és ugyan egyre szarabb itt a helyzet, de max. 80 méteren belül még akad parkoló. Aztán másnál meg nem.

Aztán majd akkor kapsz agyrémet ha a gyereket nem 5 kilométerre kell hordani edzésre, hanem messzebb és nincs értelme megfordulni. Meg ilyesmik amik a jövőben kitalálódnak.

(#110258) Jahno válasza blueboi69 (#110252) üzenetére


Jahno
őstag

Nem vagyok benne biztos, hogy adják így és nem 3x20-25el támadnának be.

(#110259) blueboi69 válasza Jahno (#110258) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lehet asszimetrikusan is kérni.

(#110260) blueboi69 válasza Jahno (#110257) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Aztán majd akkor kapsz agyrémet ha a gyereket nem 5 kilométerre kell hordani edzésre, hanem messzebb és nincs értelme megfordulni. Meg ilyesmik amik a jövőben kitalálódnak"

Remélem mire ez gond lesz, addigra elektromos autónk lesz és leszarhatatom ha fordulni kell 2x. Bár ha időben nem fér bele, akkor majd meglátjuk. Majd max nem oda jár vagy máshova másmilyen edzésre. Én felnőttem úgy, hogy soha nem volt pénzünk semmilyen edzésre, nem érzem magam ettől kevesebbnek.

(#110261) blueboi69 válasza WiZARD (#110254) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát pedig mindenhol ezt írják. Nekem a gépészeti helyiségnek a fal külső oldala, már a szomszéd kertje. Kétlem, hogy megengedi, hogy oda rakjam a kültérit. Meg amiket írnak, hogyha kintre rakom, akkor kell 40cm-re lennie a falsíktól, hogy tudjon szellőzni és 3m-re a szomszédtól...
Lehet van más megoldás is, mondjad, ha tudsz valamit. Aztán lehet vmi villanykazánfelé kéne elindulni,de az meg nem olyan jó hatásfokú.
Néztem olyat, hogy levegőkazán, de az bazidrága és helyigényes, szóval faszkivan. Gázt ki akarnám váltani 5éven belül. Meg jó lenne a belsőégésű autót is. :U

(#110262) Jahno válasza blueboi69 (#110260) üzenetére


Jahno
őstag

" Majd max nem oda jár vagy máshova másmilyen edzésre"

Ez ilyen nke-féle megmondás, de szerintem nem mindig egyszerű. Meg felnőttünk jahh, azóta meg már fordult egy évezred is.

(#110263) WiZARD válasza blueboi69 (#110261) üzenetére


WiZARD
addikt

Szomszéd kertje nyilván nem nyerő. Máshova nem tudod tenni? Ezért el lehet odébb vinni, akár split akár mono rendszerű.

Hangra írnak sok mindent, de azt mondják a normálisabbaknak nincs nagy hangja. Nekem messze van szomszéd, ha lenne hangja se lenne gáz. A gépész a telephelyén mutatott egyet ebből a márkából, azt mondta max ennyi hangja lesz az enyémnnek is - az simán halkabb volt mint az átlag légkondi kültéri...

A telepítési előírás szerint mögötte 15cm kell, 2 oldalt mellette 30-30 cm, előtte 100cm.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#110264) Samott válasza hobizoli (#110255) üzenetére


Samott
addikt

Mennyiert kapsz 10 negyzetmeter kozteruletet, ha mondjuk kontenert hoznak? Legyen az az alap, dragabb kornyeken meg nezzuk mennyibe kerul egy ora parkolas.

A BKV-nak ingyenesnek kellene lennie, szerintem siman tobbe kerul a jegyrendszer fentartasa mint ami penz jon belole. Mar igy is allami onkormanyzati tamogatasbol mukodik nagyreszt. A varos az ilyen, az alap infrastruktura resze.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110265) Samott válasza blueboi69 (#110252) üzenetére


Samott
addikt

Ez a furt, szondas nem megoldas? Az talan nem annyira zajos mint a levego alapu.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110266) Jahno válasza Samott (#110264) üzenetére


Jahno
őstag

Kezdjük ott, hogy sok helyen már nem is kapsz, parkoló foglalás meg max. állami cuccokra és filmforgatásra jár.

(#110267) Samott válasza Jahno (#110266) üzenetére


Samott
addikt

Nalatod, de ha vett a kornyeken 40 negyzetmeter lakast, ahhoz rogton jar a kocsijanak. Normalis ez?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110268) hobizoli válasza Samott (#110264) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Te ezt olvasod vhol, hogy ugyaezzel a sittes konterrel ervel mindenki ujabban? :DDD

több drón kell ;P

(#110269) hobizoli válasza Samott (#110267) üzenetére


hobizoli
nagyúr

falun "jar" kozteruleti ingyen parkolas?

több drón kell ;P

(#110270) Jahno válasza Samott (#110267) üzenetére


Jahno
őstag

Nem a hely jár, hanem az ingyenes lehetőség. Bár ez egyre zűrösebb, mert mostanában ahova vasat járok vásárolni, ott elég nehéz parkolni és a terület egy része ráadásul helyi lakosoknak van fenntartva. Szopó ez mindenképpen.

(#110271) Samott válasza hobizoli (#110269) üzenetére


Samott
addikt

Falun mindenki beall a portajara. Csak a jottmentek allnak a haz elott. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110272) Samott válasza hobizoli (#110268) üzenetére


Samott
addikt

En mar regebben is ezzel erveltem. ;)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110273) Sipi- válasza Jahno (#110270) üzenetére


Sipi-
tag

Azt már írtam korábban, hogy (talán) az 5. kerületben az önkormányzat bérel mélygarázst az ott lakónak, ha nem váltja ki az éves utcai parkolókártyát a kocsijára.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110274) Sipi- válasza Samott (#110271) üzenetére


Sipi-
tag

Sokan ott is kinn állnak, de a saját kapubejárójukon vagy a ház előtti árokparton. Viszont viszonylag kevés olyan falu van, ahol van társasház, ahol 2-3-nál több autó tartozik egy telekhez :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110275) Jahno válasza Samott (#110271) üzenetére


Jahno
őstag

Most elképzeltem Faddon egy 140 lakásos társasházat, ami elé mindenki lebassza a Zetort hétvégére :DD

(#110276) Samott válasza Jahno (#110275) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk pont ez a lenyeg, ez az egyik kulonbseg a varos es a videk kozt. Videken elfer az auto. Tessek odakoltozni ha kell. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110277) Jahno


Jahno
őstag

Ósszameg. OpenProject már nincs Winre? Kellene valami kicsi és gyors egyszerű, amiben összetákolhatok egy éves ütemezést pár dologra. Milyen lehetőségeim vannak? OpenProjectet 10 éve még használtam, akkor teljesen jó volt, most meg úgy látom hirtelen elmúlt :-/

(#110278) Sipi- válasza Samott (#110276) üzenetére


Sipi-
tag

Ott elfér még a telek hátuljában 3-4 roncs is, a régi kocsi eladásával sem kell foglalkozni :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110279) WiZARD válasza Samott (#110265) üzenetére


WiZARD
addikt

sokkal drágább

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#110280) hobizoli válasza Samott (#110276) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hogy utana autoval bemenjen Bp-re :DDD

több drón kell ;P

(#110281) hobizoli válasza Sipi- (#110278) üzenetére


hobizoli
nagyúr

zalaban unokatesokenknal igy all ott egy Polo megy egy gombolyu ettykilenc déé Ójudi 80

eeeeféér

több drón kell ;P

(#110282) zetor2000 válasza Jahno (#110275) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pedig ma rendesen viselkedtem... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#110283) Grillo válasza blueboi69 (#110260) üzenetére


Grillo
senior tag

Azért amikor a gyerek nagyon szeretne egy bizonyos dolgot csinálni, te meg azzal leveled majd le, hogy neked sem lehetett, akkor nem biztos hogy beír majd neked az apanaplóba piros kisötöst zölddel. Mert ők, hogy nem lehet mindent, de ez kurva szar érv.

(#110284) Grillo válasza Sipi- (#110274) üzenetére


Grillo
senior tag

Egyébként pl itt Dunakeszin a kisebb utcákban ez kezd elég szar lenni, a családi házas részeken. A lakóparkoknál azért már volt kötelesség X parkolót kiépíteni, de itt a régebbi részeken akinek van beállítja, az használja, de sokaknál a többedik autó már kint áll, sokszor az úton épp marad egy sávnyi hely, amúgy sem rendes kétsávosan széles az utcák nagy része.

(#110285) Jahno válasza Grillo (#110283) üzenetére


Jahno
őstag

Ebbe gondoltam bele, kölcsöngyerek régebben kiwidoval nyomult, csak youtubeon nem találtam olyan szintet, amit csoportosan nyomtak:

[link]

Utána jött az ugrálóköteles/hulahoppozós, aztán mikor a tanára feladta a szakkört akkor idővel erős váltás, karate, kickbox egyéb marhaságok. Akkor mondja azt Neki a tesóm, hogy menjél kézilabdára, mert az itt van közel és működik, szereted vagy sem ezt kapod? Bár az ilyen dolgok haveri körben mentek falun belül.

És aki komolyan veszi, annak majd jönnek a versenyek, táborok, satöbbi, de erről már írtam. Amíg helyből indulnak, akkor okés, de ez is olyan, mint a fotós móka, ha elindulsz a lejtőn akkor nagyon el vagy indulva :W

Reggel 6os indulás Lisztferihegyről, vagy Népligetből, vagy innen-onnan autópálya melletti parkolókból. És tolni kell. A naptár meg úgy kedződik, hogy január 13 neves napján Hajdúszoboszlóra mész, 27-én Pestre. Ez laza kezdet, február 20as Tata után még abban a hónapban jönne egy Belgium, mármint annak aki szeretné, megteheti és engedik. Te meg állj ki a kölök elé, hogy áááá, nem lehet mert bezzegazénkoromban? Havi két vidéki helyet be lehet húzni, külföld nyilván amúgy is csak a tehetségeseknek van, aztán ismerősi körben elég sokan beleestek a tehetségesek közé. Szlovénok és csehek az maga a lazaság közös bussza. Spanyolok már zűrösebbek.

Akkor álljak elé, ne adjam meg amit csak lehet? Fenét, lehet jobban rá lennék pistulva a jövésmenésre, mint a kölök :DD Fotózni lehet, buszon alszom, ez van. És akkor vasárnap este hazaesünk a mosatlannal, másnap meló és suli.

Ezek mellett én csak örülnék, ha 50 kilométeres körzetben kell jönni-menni és minimális tagdíjakkal megúszható a dolog, vagy éppen hétköznapi dologra bukik rá a gyerek és nem valami hajmeresztő akrobatikus utcai triálra és hasonlóra.

(#110286) eattila válasza WiZARD (#110250) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, nem tudom azt mennyi idő javítani. Nekem csa a konyhát, aztán meg a lakás többi részét kell újra húzatni....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110287) WiZARD válasza eattila (#110286) üzenetére


WiZARD
addikt

Az elosztóban kell átkötni, lehet nekem is menne ha nagyon megerőltetem magam, de inkább szakemberre bízom.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#110288) Jahno válasza eattila (#110286) üzenetére


Jahno
őstag

Megszakítóból másik sorkapocsba gyugni a dráútot és kész is.

(#110289) Phülöp


Phülöp
addikt

#falusi blog

Pár napja esik a hó. Szinte folyamatosan. Ma reggelre kis megleptésként elakadtam, ahogy álltam ki az autóval - a tolólapos traktor az út szélére egész szép kis barikádot tolt fel hajnalbna, nekem meg reggel 5-kor nem tűnt fel. Fél óra lapátolás, és már indulhattam is.
Utána 45 perc Colin McRae finn pálya (éjszakai, így a Star Wars fénysebesség effekt is megvolt), ebbe 8 km-nyi hókotró mögötti 40-nel krúzolás is belefért.
Bent a cégnél - hétvége lévén - senki nem tolta el a havat, így akkor áshattam magamnak parkolóhelyet. Ezt már szívesebben csináltam, mint az otthonit, hiszen ez már munkaidőben, ráadásul dupla pénzért ment.
Laza 10 óra meló után indultam volna haza, de mint kiderült, nem csak falun, de itt a városi ipartelepen is tolják a havat. Ennek okán bonthattam le a fél méter magas, időközben összefagyott barikádot, ami igazából kettő, mert mellette a bicikliutat is letolták...
Amikor hazaértem, örömködtem magamnak, mert Amea 2-3 órányi hólapátolással kisegített.
Azért maradt még vastagon...

[kép]

[link]

Extraként ösvényt vágtam a madáretetőkhöz, meg akkor már be is táraztam őket. Meg hordtam be pár napra való brikettet, ha úgy jönne ki, ne legyen gond.

Igazából ez az egész nem lett volna annyira megterhelő, ha nem kellett volna gályáznom. Viszont vissza kell pótolnom a házipénztárt, mert kicsit belekotortam.

#drágaszágaink

AMD AM4 Ryzen 7 5700G 4,6GHz
2x DDR4 16Gb/3600Mhz Kingston Fury Renegade black
SSD Samsung M.2 PCIe 3.0 2280 1Tb 980
Gigabyte GA-B550-AORUS ELITE AX V2 AM4
Be quiet! Pure Base 500 Window Metallic Gray
Be quiet! 550W 80+ Gold Straight Power 11
Be quiet! Pure Rock 2 (ezt elsz.rtam, mert elfelejtettem, hogy fekete kellene)
+
Synology DiskStation DS220+
2x Seagate IronWolf NAS 6TB CMR HDD

és miközben a fenti videót töltöttem fel a youtube-ra, láttam, hogy az egyik általam követett csatornára új videó került fel, úgyhogy akkor

#mithallgatszmost

Beloe Zlato - Ой, снег-снежок

Ezek után úgy döntöttem, hogy a mai nappal a műtét utáni lábadozást befejezettnek tekintem.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110290) eattila válasza Phülöp (#110289) üzenetére


eattila
csendes tag

A lapatolast meg a hetvegi munkat nem irigylem. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110291) Grillo válasza Phülöp (#110289) üzenetére


Grillo
senior tag

Én rohadtul szeretek havat lapátolni, mondjuk tény, hogy te lehet a héten többet pakolsz odább, mint én az elmúlt 10 évben.
Mondjuk azt nem szeretem, amikor ellapátolom, a köcsög meg beáll a helyemre, volt ilyen még Zuglóban, de illedelnesen megkértem, hogy takarodjon arébb. Viszont a lapátot kölcsön adom.

(#110292) Sipi- válasza Phülöp (#110289) üzenetére


Sipi-
tag

Nálatok hanyadika van a napló szerint? :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110293) Phülöp válasza Sipi- (#110292) üzenetére


Phülöp
addikt

eléggé az eleje még
de a hókotró nagyon adja
egy fiatal tuskó traktorral, és vagy 50-nel megy
medig 30-as övezet

a napló egész jó, le is nyúltam az angol verziót :C

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110294) zetor2000 válasza Grillo (#110291) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyen volumennél szerintem a lelkesedésed tartana kábé 2 napig :D
Pláne, hogy ellapátolod, és délután/estefelé lehet megint lapátolni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#110295) Samott válasza Phülöp (#110289) üzenetére


Samott
addikt

Kuldhetnel ide is egy kicsit, ezen a telen meg nem esett ho errefele. Gephez sok boldogsagot, a huto szine meg nem szamit, ugyis a dobozban van.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110296) Bujdy81 válasza blueboi69 (#110261) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nekünk a medence szivattyúja kb. hangtalan, ha le van fedve. A szomszéd rakott a hátsó házfalra egy klímát, ami nekünk az arcunkban van. Ha éppen nincsen semmi zaj, akkor néha elcsodálkozom, hogy mintha lenne hangja a szivattyúnak, de aztán leesik, hogy a klíma kültéri. Egyáltalán nem zavaró, még 5-10 méterről sem!

Megkérdezzem, milyen típus, érdekel?

Nálunk a hátsó szomszéd épített egy szabadon álló garázst, az pont a leendő kültéri és az ő házuk között van, úgyhogy az le fogja árnyékolni a zajt.

(#110297) Bujdy81 válasza Samott (#110264) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nyugat-Európában úgy működik sok helyen a BKV, hogy 1/3:1/3:1/3 arányban fizeti a város:állam:utazóközönség.

Azért a jegybevétel sokkal több, mint amennyibe kerül beszedni és ha ingyenes lenne (Horváth Csaba-e vagy? ;)), akkor sokkal nehezebb lenne a csöviket, egyebeket távol tartani.

(#110298) Bujdy81 válasza hobizoli (#110269) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Elvileg nem. Sőt, lakó-pihenő övezetben pl. ha nincsen járda, akkor nem is szabad közterületen parkolni.

Amit Te gondolsz "falunak", az az a kertvárosi rész, ahol megveszik a 600 nm-es telket, rádobnak egy ikerházat és utána négy autó próbál az utcafronton megállni az utcán, mert akkor az udvar, hogy álló cerkával meg sem tudsz benne fordulni...

(#110299) Bujdy81 válasza hobizoli (#110280) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem, ezért kell fejleszteni az elővárosi közlekedést, erről brekegnek sokan!

Amúgy Budapest nem 2 millió, hanem 1,7, de nem abban kell gondolkodni, hanem a Budapesten munka/iskola/bármilyen célból megforduló tömeggel, az viszont inkább 3-3,5 millió ember egy 60-70 km sugaró körben (ún. agglomeráció).

(#110300) blueboi69 válasza Grillo (#110283) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez nem ennyire fekete-fehér és függ gyerektől is, életkortól is.
Nyilván úgy próbáljuk megoldani, hogy mindenkinek jó legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.